Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

În perioada 8-10 mai 2026, la Călărași, s-a desfășurat Campionatul Național Individual Juniori 4, due­lurile derulându-se la Sala Poli­valentă «Ion C. Neagu» Călărași cu aportul a 320 de mici luptători la startul competiției. Sportivii Secției Lupte din cadrul CS Amara s-au numărat printre performerii Campionatului Național Individual Juniori 4, categoria de vârstă 11-13 ani. Astfel, în cadrul competiției s-au remarcat Ana-Maria Marin, care a obținut titlul de vicecampioană națională (locul 2) la categoria 40 kg, precum și Bogdan Zota, vicecampion național (locul 2) la cate­goria 57 kg. De asemenea, medalii de bronz (locul 3) au fost acontate... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 15:15 (3675 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Desemnarea unui câș­tigător al concursului pentru ocuparea funcției de director adjunct al DGASPC Ialomița se lasă așteptată. Funcția aproape i-a fost luată «favoritului» Alin Potinche de către o candidată din județul Galați, aceasta obținând o notă mai mare la proba scrisă. Cu siguranță, rezultatul îi va asigura succesul și la interviu... Doar că, în ultimul moment, Ministerul Muncii a decis să dea peste cap desfășurarea probei, prin retragerea angajatului desemnat să facă parte din comisia de examinare.

 

Ițele încurcate ale unui concurs... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 10:10 (4888 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Pentru a evita desființarea unităților de învățământ unde numărul elevilor este în scădere, școlile ialomițene înființează «clase simultane». În anul școlar 2026-2027 vor fi 33 de astfel de clase care vor funcționa în 22 de școli, potrivit unei situații prezentată public de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița.

 

Scădere a numărului de elevi Înființarea «claselor simultane» reprezintă primul demers pe care școlile îl adoptă, evitând astfel comasarea sau, într-un scenariu sumbru, desființarea.... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 15:50 (2950 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Fotbal, SuperLiga/play-out, FCSB-Unirea Slobozia 0-0

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Finalul play-out-ului Superligii sezonului 2025-2026 se apropie, penultima etapă, cea cu numărul 8, partida contra FCSB de luni, 11 mai 2026, consemnând un rezultat de egalitate pentru Unirea. Slobozia se îndreaptă sau este îndreptată molcom spre liga secundă, acest 0-0 așternând momentul de liniște până la runda de sfârșit.

 

N-avem licență, n-avem valoare... Pentru început să readucem în discuție problema «licenței», Unirea având serioase probleme pentru eventualul următor sezon de SuperLigă. Așa cum anunțam... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 13:50 (5148 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 2

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbalistele Junioare 2 CSM Unirea Slobozia, antrenate de Mădălina Predoi, au disputat meciu­rile Turneului Semifinal/Grupa 1 în fața propriilor suporteri, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Alături de Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia, în cadrul Grupei 1 a Turneului Semi­final desfășurat la Slobozia în pe­rioada 8-10 mai 2026, s-au mai calificat CSM București, SCM Gloria Buzău și ACS Lucian Bute Galați. Programul Turneului Semifinal/Grupa 1 al Junioarelor 2, găzduit la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, a cuprins, pentru vineri, 8 mai 2026, partidele dintre ACS Lucian Bute Galați-CSM Unirea Slobozia și SCM Gloria Buzău-CSM București, ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 12:10 (3663 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie zdrobitoare în deplasare

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 1-5

Victorie zdrobitoare în deplasare

Sâmbătă, 9 mai 2026, în runda 6 a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, penultima, Recolta Gheorghe Doja a întâlnit în deplasare Gloria Băneasa, «colega» de clasament a dojenilor. Pe scurt, dojenii au obținut o victorie categorică pe terenul for­mației Gloria Băneasa, partida fiind controlată aproape în totalitate de ialomițeni. S-a încheiat 1-5 în favoarea dojenilor, meciul fiind, așa cum am menționat, la discreția ialomițenilor. Așadar, Recolta Gheorghe Doja a început în forță partida, încă din minutul 5 tânărul mijlocaș de doar 19 ani, Andrei Tonț, reușind deschiderea scorului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 10:45 (2926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Câteva proiecte investiționale de mediu din Ialomița ar fi fost «salvate» de ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu. În context, trebuie precizat că ministra Diana Buzoianu ar fi absolvit Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, mare parte din copilăria sa fiind legată de Ialomița. Revenind, ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, ar fi «salvat» câteva proiecte de mediu din județul Ialomița, «prin mutarea acestora de pe Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR pe Administrația Fondului de Mediu AFM». Astfel, prin intervenția ministrei USR Diana Buzoianu, 3 proiecte... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 09:40 (4373 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat continuă seria mesajelor anti-Bolojan, premierul «demis» prin moțiunea de cenzură inițiată de PSD fiind ținta comunicărilor emise de social-democrați. Astfel, PSD atenționează asupra numirilor în diferite funcții din ultimele zile, președintele social-democrat Sorin Grindeanu adăugând, în cadrul întâlnirilor cu diferiți oficiali europeni, repere în ceea ce privește «contextul situației politice actuale din România».

 

PSD anti-Bolojan «PSD denunță operațiunea premierului demis și a... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 08:25 (3916 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Un incident periculos, care se putea transforma într-o tragedie, este descris pe rețele de socializare de o femeie care și-a dorit să ajungă de la Slobozia la București, cu un autobuz. Femeia susține că autobuzul a ajuns într-un șanț de pe marginea șoselei, din cauza faptului că șoferul ar fi adormit la volan. Bărbatul ar fi mers cu viteza de 90 km/h, fără să țină cont de condițiile meteo
de afară.

 

Pasageri puși în pericol de șoferul autobuzului În descrierea incidentului, pasagera susține faptul că unui dintre călători au fost trântiți pe podeaua... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 12:25 (6397 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

Luni, 4 mai 2026, Spitalul Orășenesc Țăndărei a deschis oficial Compartimentul de Pneumologie. Reprezentanții unității medicale susțin că, încă de la inaugurare, de serviciile noii structuri au beneficiat 22 de pacienți care, după evaluare, au fost deja internați.

 

Sprijin pentru bolnavi Solicitările privind înființarea unui astfel de Compartiment au fost inițiate ca urmare a creșterii cazurilor de pacienți care au nevoie de îngrijiri medicale într-o astfel de structură. Un rol semnificativ în crearea structurii l-a avut medicul pneumolog Alexandru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 08:10 (4736 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (3052 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Polițiștii au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 9 mai 2026, pentru a aplana un conflict spontan, izbucnit în fața unui bar din localitatea Sărățeni. Până la sosirea forțelor de ordine, principalii suspecți ai conflictului au fugit. Aceștia au fost prinși câteva zeci de minute mai târziu, la Slobozia. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în acest conflict ar fi fost implicate mai multe persoane. Din verificările oamenilor legii, trei bărbați, cu vârste cuprinse î... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:10 (4773 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Administrația locală din Perieți aduce la cunoștința locuitorilor comunei faptul că pe raza loca­lității se desfășoară Programul Național de Cadastru și Carte Funciară. Potrivit Primăriei Perieți, primele măsurători au fost inițiate la începutul acestei săptămâni.

 

Sprijin pentru comunitate Măsurătorile se desfășoară după un plan bine stabilit și vizează imobilele si­tuate pe străzile Ialomiței (începând cu numerele 66 și 101), Castelului, Liliacului, Digului, Mica, Grădiniței, Pasarelei, Crinului, Caișilor, Grindului, Nucilor, Cărămidarilor (de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:05 (3381 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (4299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Până nu demult un sport doar pentru băieți, fotbalul este tot mai popular în rândul fetelor. La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia există o echipă de fotbal feminin, iar elevele care fac parte din această echipă s-au făcut remarcate la numeroase competiții naționale dedicate sportului școlar. «Fetelor le place foarte mult fotbalul și se bucură de fiecare rezultat!» susține profesorul Marius Chițoiu, antrenorul echipei de fotbal feminin al unității de învățământ.

 

Fotbalul, un sport și pentru fete Liceul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 09:55 (5778 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

O investiție privată cu fonduri europene prinde contur la Dridu, construcția spitalului-clinică de Stomatologie urmând a fi demarată în scurt timp. Proiectul, în valoare de 6 mi­lioane de euro, presupune edificarea unei construcții a cărei suprafață totalizează peste 3500 mp, precum și dotarea cu echipamente specifice activității medicale stomatologice.

 

Investiție în Sănătate La Dridu, de mai bine de 10 ani, Dridih Dent SRL, administrată de medicul Cristina Petreuș, funcționează cu două locații dotate ultramodern în domeniul Stomatologiei. Medicul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 12:20 (4727 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6671 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

Surse din cadrul administrației centrale au ținut să ne precizeze că la nivelul Guvernului există o propunere-șoc, conducerile Consiliilor Județene din două județe înaintând o solicitare de reorganizare administrativă. În discuție ar fi vorba despre județele Ialomița și Călărași, propuse la «unificare» în cadrul unui proiect-pilot de reorganizare administrativă.

 

Reorganizare administrativă a României, proiect-pilot cu istoria aferentă Încă din luna ianuarie 2025, ziarul nostru aducea în discuție acest proiect, o variantă de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2026, 14:20 (19683 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4614 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5303 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11843 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10573 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10785 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11463 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10514 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15929 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8588 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13350 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9927 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11148 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8686 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...