Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Desemnarea unui câș­tigător al concursului pentru ocuparea funcției de director adjunct al DGASPC Ialomița se lasă așteptată. Funcția aproape i-a fost luată «favoritului» Alin Potinche de către o candidată din județul Galați, aceasta obținând o notă mai mare la proba scrisă. Cu siguranță, rezultatul îi va asigura succesul și la interviu... Doar că, în ultimul moment, Ministerul Muncii a decis să dea peste cap desfășurarea probei, prin retragerea angajatului desemnat să facă parte din comisia de examinare.

 

Ițele încurcate ale unui concurs... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 10:10 (4822 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Pentru a evita desființarea unităților de învățământ unde numărul elevilor este în scădere, școlile ialomițene înființează «clase simultane». În anul școlar 2026-2027 vor fi 33 de astfel de clase care vor funcționa în 22 de școli, potrivit unei situații prezentată public de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița.

 

Scădere a numărului de elevi Înființarea «claselor simultane» reprezintă primul demers pe care școlile îl adoptă, evitând astfel comasarea sau, într-un scenariu sumbru, desființarea.... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 15:50 (2924 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Fotbal, SuperLiga/play-out, FCSB-Unirea Slobozia 0-0

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Finalul play-out-ului Superligii sezonului 2025-2026 se apropie, penultima etapă, cea cu numărul 8, partida contra FCSB de luni, 11 mai 2026, consemnând un rezultat de egalitate pentru Unirea. Slobozia se îndreaptă sau este îndreptată molcom spre liga secundă, acest 0-0 așternând momentul de liniște până la runda de sfârșit.

 

N-avem licență, n-avem valoare... Pentru început să readucem în discuție problema «licenței», Unirea având serioase probleme pentru eventualul următor sezon de SuperLigă. Așa cum anunțam... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 13:50 (5108 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 2

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbalistele Junioare 2 CSM Unirea Slobozia, antrenate de Mădălina Predoi, au disputat meciu­rile Turneului Semifinal/Grupa 1 în fața propriilor suporteri, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Alături de Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia, în cadrul Grupei 1 a Turneului Semi­final desfășurat la Slobozia în pe­rioada 8-10 mai 2026, s-au mai calificat CSM București, SCM Gloria Buzău și ACS Lucian Bute Galați. Programul Turneului Semifinal/Grupa 1 al Junioarelor 2, găzduit la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, a cuprins, pentru vineri, 8 mai 2026, partidele dintre ACS Lucian Bute Galați-CSM Unirea Slobozia și SCM Gloria Buzău-CSM București, ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 12:10 (3593 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie zdrobitoare în deplasare

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 1-5

Victorie zdrobitoare în deplasare

Sâmbătă, 9 mai 2026, în runda 6 a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, penultima, Recolta Gheorghe Doja a întâlnit în deplasare Gloria Băneasa, «colega» de clasament a dojenilor. Pe scurt, dojenii au obținut o victorie categorică pe terenul for­mației Gloria Băneasa, partida fiind controlată aproape în totalitate de ialomițeni. S-a încheiat 1-5 în favoarea dojenilor, meciul fiind, așa cum am menționat, la discreția ialomițenilor. Așadar, Recolta Gheorghe Doja a început în forță partida, încă din minutul 5 tânărul mijlocaș de doar 19 ani, Andrei Tonț, reușind deschiderea scorului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 10:45 (2884 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Câteva proiecte investiționale de mediu din Ialomița ar fi fost «salvate» de ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu. În context, trebuie precizat că ministra Diana Buzoianu ar fi absolvit Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, mare parte din copilăria sa fiind legată de Ialomița. Revenind, ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, ar fi «salvat» câteva proiecte de mediu din județul Ialomița, «prin mutarea acestora de pe Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR pe Administrația Fondului de Mediu AFM». Astfel, prin intervenția ministrei USR Diana Buzoianu, 3 proiecte... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 09:40 (4313 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat continuă seria mesajelor anti-Bolojan, premierul «demis» prin moțiunea de cenzură inițiată de PSD fiind ținta comunicărilor emise de social-democrați. Astfel, PSD atenționează asupra numirilor în diferite funcții din ultimele zile, președintele social-democrat Sorin Grindeanu adăugând, în cadrul întâlnirilor cu diferiți oficiali europeni, repere în ceea ce privește «contextul situației politice actuale din România».

 

PSD anti-Bolojan «PSD denunță operațiunea premierului demis și a... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 08:25 (3891 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Un incident periculos, care se putea transforma într-o tragedie, este descris pe rețele de socializare de o femeie care și-a dorit să ajungă de la Slobozia la București, cu un autobuz. Femeia susține că autobuzul a ajuns într-un șanț de pe marginea șoselei, din cauza faptului că șoferul ar fi adormit la volan. Bărbatul ar fi mers cu viteza de 90 km/h, fără să țină cont de condițiile meteo
de afară.

 

Pasageri puși în pericol de șoferul autobuzului În descrierea incidentului, pasagera susține faptul că unui dintre călători au fost trântiți pe podeaua... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 12:25 (6339 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

Luni, 4 mai 2026, Spitalul Orășenesc Țăndărei a deschis oficial Compartimentul de Pneumologie. Reprezentanții unității medicale susțin că, încă de la inaugurare, de serviciile noii structuri au beneficiat 22 de pacienți care, după evaluare, au fost deja internați.

 

Sprijin pentru bolnavi Solicitările privind înființarea unui astfel de Compartiment au fost inițiate ca urmare a creșterii cazurilor de pacienți care au nevoie de îngrijiri medicale într-o astfel de structură. Un rol semnificativ în crearea structurii l-a avut medicul pneumolog Alexandru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 08:10 (4666 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (3011 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Polițiștii au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 9 mai 2026, pentru a aplana un conflict spontan, izbucnit în fața unui bar din localitatea Sărățeni. Până la sosirea forțelor de ordine, principalii suspecți ai conflictului au fugit. Aceștia au fost prinși câteva zeci de minute mai târziu, la Slobozia. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în acest conflict ar fi fost implicate mai multe persoane. Din verificările oamenilor legii, trei bărbați, cu vârste cuprinse î... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:10 (4707 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Administrația locală din Perieți aduce la cunoștința locuitorilor comunei faptul că pe raza loca­lității se desfășoară Programul Național de Cadastru și Carte Funciară. Potrivit Primăriei Perieți, primele măsurători au fost inițiate la începutul acestei săptămâni.

 

Sprijin pentru comunitate Măsurătorile se desfășoară după un plan bine stabilit și vizează imobilele si­tuate pe străzile Ialomiței (începând cu numerele 66 și 101), Castelului, Liliacului, Digului, Mica, Grădiniței, Pasarelei, Crinului, Caișilor, Grindului, Nucilor, Cărămidarilor (de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:05 (3322 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (4192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Până nu demult un sport doar pentru băieți, fotbalul este tot mai popular în rândul fetelor. La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia există o echipă de fotbal feminin, iar elevele care fac parte din această echipă s-au făcut remarcate la numeroase competiții naționale dedicate sportului școlar. «Fetelor le place foarte mult fotbalul și se bucură de fiecare rezultat!» susține profesorul Marius Chițoiu, antrenorul echipei de fotbal feminin al unității de învățământ.

 

Fotbalul, un sport și pentru fete Liceul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 09:55 (5689 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

O investiție privată cu fonduri europene prinde contur la Dridu, construcția spitalului-clinică de Stomatologie urmând a fi demarată în scurt timp. Proiectul, în valoare de 6 mi­lioane de euro, presupune edificarea unei construcții a cărei suprafață totalizează peste 3500 mp, precum și dotarea cu echipamente specifice activității medicale stomatologice.

 

Investiție în Sănătate La Dridu, de mai bine de 10 ani, Dridih Dent SRL, administrată de medicul Cristina Petreuș, funcționează cu două locații dotate ultramodern în domeniul Stomatologiei. Medicul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 12:20 (4670 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6611 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

Surse din cadrul administrației centrale au ținut să ne precizeze că la nivelul Guvernului există o propunere-șoc, conducerile Consiliilor Județene din două județe înaintând o solicitare de reorganizare administrativă. În discuție ar fi vorba despre județele Ialomița și Călărași, propuse la «unificare» în cadrul unui proiect-pilot de reorganizare administrativă.

 

Reorganizare administrativă a României, proiect-pilot cu istoria aferentă Încă din luna ianuarie 2025, ziarul nostru aducea în discuție acest proiect, o variantă de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2026, 14:20 (19623 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4564 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5245 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Locuitorii din Slobozia au acum acces la un concept medical unic, unde grija pentru sănătatea orală se împletește cu respectul profund pentru mediul înconjurător. Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu Slobozia, situată în strada Mărăcineanu Walter, nr. 8, în Cartierul Tineretului, nu este doar un spațiu medical de top, ci și un pionier al sustenabilității locale. Într-o eră a responsabilității, clinica noastră demonstrează că poți avea grijă de sănătatea ta într-un loc care are grijă și de planetă: prin utilizarea energiei solare, reducem amprenta de carbon și contribuim activ la un mediu mai curat.... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 09:15 (4315 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Protocol de parteneriat cu APIA Franța

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 28 mai 2010, la Paris, a fost semnat un protocol de parteneriat între Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, FranceAgriMer și Agenția pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:38
(29160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31845 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25423 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27493 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24419 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26590 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27316 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22066 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25794 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26859 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26431 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32395 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31478 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20509 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29258 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24879 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29872 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26916 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28146 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19239 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25606 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29706 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25132 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32736 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16530 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15166 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...