Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parc de 1,4 milioane de euro la Amara

Parc de 1,4 milioane de euro la Amara

Începînd cu această săptămînă, parcul din Amara a fost inaugurat oficial. Refacerea acestuia a fost posibilă grație unei invetiții din fonduri europene în valoare de 1,4 milioane de euro, parcul avînd o suprafață de 64 de hectare și cel mai mare parc dendrologic din sud-estul României.

Turism, turism, turism
Marți, 20 septembrie, la Amara, autoritățile locale au tăiat panglica inaugurală a celui mai modern parc din județ. Iluminat în totalitate, dotat cu terenuri de tenis și locuri de joacă pentru copii, parcul reprezintă una dintre cele mai importante investiții susținute de către autoritățile locale în ultimii ani. Inaugurat în prezența oficialilor locali și a celor... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 18:49 (18218 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Axintele-CS Eforie 0-1

Se-ngroașă gluma

Jucători vin, jucători pleacă, jucători sînt dați afară azi pentru a fi reprimiți mîine. Și, peste toate aceste mișcări de trupe, planează ineficiența. Zero goluri și zero puncte pare deja un clișeu jurnalistic atunci cînd vorbim de Viitorul Axintele. O echipă care trăiește un prezent sumbru și căreia, în ciuda numelui, nu i se întrezărește un viitor prea roz.

Altă distribuție, același rezultat
Ion Nica a început meciul de sîmbătă, 17 septembrie, cu CS Eforie cu o linie mediană schimbată în bună măsură. Rolurile de mijlocași centrali au fost preluate de Madukwe pentru prima dată titular în acest sezon și de Daniel Florea, jucător adus de la Conprest Gim, care a apărut... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 18:45 (15364 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, CS Ștefănești-Unirea Slobozia 0-1

Am mai trecut un hop

Victoriile îți întăresc considerabil moralul, iar cînd vin una după alta te ajută să crezi în șansa ta pînă în ultimul moment. Așa se explică puterea pe care au avut-o elevii lui Ion Ionescu de a lupta pînă în minutele de final pentru a o supune pe CS Ștefănești.
Comuna Ștefănești, cunoscută mai mult pentru faptul că l-a dat temporar politicii pe Adi Minune, are din acest an și echipă de fotbal în Liga a III-a. Mică dar bătăioasă, trupa ilfoveană a avut-o adversară vineri, 16 septembrie, pe Unirea Slobozia, una dintre favoritele la promovarea în Liga a II-a. Prima repriză a meciului care a contat pentru Etapa a V-a a fost una echilibrată, în care gazdele au avut cîteva raiduri periculoase la... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 18:43 (12223 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: Peste 43 tone de floarea-soarelui, confiscate

Comisarii Gărzii Financiare Ialomița au confiscat peste 43 tone de floarea-soarelui, marfă care urma să fie predată la baza siloz a SC Expur SA Slobozia. Așadar, joi, 15 septembrie a.c., au fost identificate două autocamioane de transport, înmatriculate în Călărași și Giurgiu, floarea-soarelui încărcată aparținînd unei societăți din Oltenița, SC Davis Trans SRL. Doar că la solicitarea comisarilor Gărzii Financiare de a se prezenta documentele de proveniență, transportatorii au prezentat două avize de însoțire a mărfii și două borderouri de achiziții, completate pe numele aceleiași persoane fizice, Cisoflan Marian, domiciliat într-o comună din județul Giurgiu. După verificarea datelor persoanei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 15:16 (9977 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Războiul apei bătută în pive politice

Primarul Ionașcu față cu reacțiunea

Războiul apei bătută în pive politice

Nu credeam să apucăm ziua cînd primarul Gabi Ionașcu îi va lua locul președintelui Băsescu. Și totuși, minunea s-a întîmplat. Pentru că, întocmai precum propovăduia irezistibilul Mircea Badea pe sticla televizoarelor («Afară plouă! Băsescu e de vină!»), în Ialomița, sau mai bine spus, pe Ialomița dacă peștii se dau cu burțile-n sus, Ionașcu e de vină, iar Mădălin Teculescu tună și fulgeră de la înălțimea unicului etaj prefectural cu care a fost cadorisită instituția.

Istoria celor două rozete politice
Pentru aceia dintre dumeavoastră care ajung să citească accidental cîte ceva despre politicienii locali și războaiele lor intestine, reamintim că, de vreun an încoace,... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2011, 12:14 (17451 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: A început sezonul bîlciurilor electorale

În vreme ce liderii organizațiilor politice de buzunar din Ialomița dorm cu capetele pe faxuri așteptînd directivele de la centru, primarii din teritoriu se pregătesc activ pentru noi și noi mandate. Luna septembrie 2011 a marcat debutul sărbătorilor cîmpenești, a zilelor sătești și a bîlciurilor locale tradiționale, tocmai potrivite pentru a reaminti electoratului că se apropie ziua pentru care au răbdat patru ani.

Plăți anticipate pentru electoratul rural
A trecut demult vremea cînd electoratul se lăsa convins să voteze pentru un «kil» de ulei, două de zahăr și un mezel luat pe caiet de la magazinul edilului local. Dar nici primarii nu mai sînt naivi, ca odinioară... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2011, 11:06 (14628 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sediul Primăriei Amara, Peleș în stil baroc

Istorie locală marca Victor Moraru

Sediul Primăriei Amara, Peleș în stil baroc

Dacă Regele Carol I a avut la dispoziție 16 milioane de lei aur și un arhitect neamț pentru a ridica la Sinaia un castel care reprezintă o combinație între stilul german și cel neorenascentist, primarului Victor Moraru i-au fost de ajuns doar 3 ani și 1,4 milioane de euro pentru a inaugura la Amara un sediu administrativ care reprezintă o combinație între un bloc de locuințe și stilul baroc de sub creionul consilierului județean Ion Vede, arhitect de profesie. Noul sediu are o înălțime de 13 metri, 3 etaje, 22 de camere și a fost inaugurat joi, 8 septembrie 2011, cu scopul declarat de a deveni principalul punct de atracție turistică al orașului.

Joi, de Sfîntă Marie Mică... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2011, 10:26 (18750 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Munteni Buzău acordă ajutoare sociale ilegal!

PRIMARI PENALI (II). Edilul Gheorghe Soare, acuzat de abuz în serviciu.

Primăria Munteni Buzău acordă ajutoare sociale ilegal!

Venitul minim garantat sau «socialul», în exprimare plastică, continuă să dea bătăi de cap autorităților locale. Mai mult, pe cît de simplă, pe atît de complicată, «legea sărmanilor», 416, reușește să ispitească primarii la fărădelegi administrative. Este cazul comunei Munteni Buzău și al primarului său Gheorghe Soare, actual cercetat penal pentru ajutoare sociale acordate în mod ilegal. În replică, edilul contraatacă și se ia la trîntă cu legea, «neclară, nedreaptă și de nerespectat».

Dacă-i gratis, cu plăcere
Chiar dacă nasc sau nu în mijlocul străzii în puterea nopții, femeile de la Munteni Buzău primesc ajutoare sociale de la Primărie. La fel și bărbații! La Munteni... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2011, 11:36 (66671 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Tabără a serbat «Ziua Porumbului» la Orezu

S-a întîmplat în Ialomița

Ministrul Tabără a serbat «Ziua Porumbului» la Orezu

Joi, 15 septembrie, ministrul Agriculturii, Valeriu Tabără a serbat «Ziua Porumbului» la Orezu. Aflat la a doua ediție, evenimentul are rolul de a marca importanța națională a acestei culturi în economia națională. Valeriu Tabără a subliniat în discursul inaugural necesitatea susținerii fermierilor care activează în acest domeniu, dar și obligativitatea acestora de a se asocia în vederea atragerii de fonduri europene și pentru creșterea competitivității în domeniul agricol. La întîlnirea de la Orezu, desfășurată în plin cîmp, la temperaturi care au depășit 40 de grade Celsius, au participat peste 200 de fermieri din regiune, unii dintre ei deținători ai unor exploatații agricole ce depășesc 2... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2011, 11:29 (15583 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Eolica Baia-Viitorul Axintele 1-0

Secetă

Alb-verde părea o combinație cromatică lipsită de succes în acest început de toamnă. Îmbrăcați în aceste culori, fotbaliștii de la Viitorul Axintele bifează înfrîngere după înfrîngere cu fiecare etapă ce trece. Vineri, 9 septembrie, s-a produs deplasarea de la Baia, unde în cadrul etapei a IV-a ialomițenii i-au înfruntat pe cei de la Eolica. Antrenorul Ion Nica a încercat, forțat de împrejurări, să facă primele modificări în primul 11. Astfel, în poartă a apărut, în locul lui Sava, Ovidiu Trandafir, iar în apărare a fost titularizat, pe stînga, Marius Ionică. Tot în premieră, Toader și Cană au fost amîndoi titulari, ultimul fiind folosit în avanposturi. Angrenajul a dat rezultate pînă în minutul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2011, 11:27 (12847 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Primăria Sinești banii se fură pe factură!

PRIMARI PENALI (I). Edilul Ion Dumitru, dosar penal pentru plăți ilegale de 2 miliarde

La Primăria Sinești banii se fură pe factură!

Matrapazlîcuri cu iz penal și afaceri administrative ilegale! Asta rețin polițiștii ialomițeni într-un dosar întocmit pe numele primarului comunei Sinești, Ion Dumitru. Se pare că, în pauza dintre două interviuri TV pentru negocierea funcției la un alt partid, edilul ialomițean și-a imaginat că în localitatea domniei sale a răsărit peste noapte o școală frumoasă și modernă dotată cu aparatură de ultimă generație. Cînd s-a trezit din visul frumos, primarul a și semnat o factură pentru modernizarea instituției de învățămînt. Și, dacă modernizarea a fost doar imaginară, ei bine, factura a fost pe cît se poate de reală, văduvind unitatea administrativă de 210 mii lei noi...

Bani pentru nimic... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2011, 08:32 (18509 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabia slobozeană, a IV-a pe țară

Scrimă

Sabia slobozeană, a IV-a pe țară

După ce au cucerit Iașiul și au devenit campioni naționali la juniori, tinerii sabreri de la CSS Slobozia au luat cu asalt în acest week-end Bucureștiul, participînd, în ciuda vîrstei fragede, la Campionatul Național de Juniori. Astfel, cu Mihai Cruțu, decan de vîrstă la cei 18 ani ai săi, cu Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur și Cătălin Mircioiu în distribuție, Slobozia a lăsat o impresie excelentă, fiind foarte aproape de medalia de bronz. În finala mică disputată cu Iașiul, echipa noastră, coordonată e profesorul Marin Cruțu, a fost la cîteva asalturi de victorie. Deși la un moment dat slobozenii aveau 38-32, finalul a aparținut moldovenilor, care s-au impus cu 45-41. Așadar, locul IV pe echipe... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2011, 08:22 (19249 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Slobozia, egal cu Stoicescu

Pentru că Phoenix Ulmu și-a luat pentru un an concediu competițional, Unirea Slobozia a avut liber în această etapă. Astfel, elevii lui Ion Ionescu și-au permis o deplasare în județul Buzău, pentru o dispută amicală cu ABC Stoicescu, fostă colegă de serie a galben-albaștrilor în sezonul 2010-2011. Meciul s-a terminat nedecis, 1-1, pentru slobozeni marcînd Marian Tudor. Vineri, 16 septembrie, uniriștii reintră în competiție, tot în deplasare, dar de data aceasta cu Lindab Ștefănești. Echipa ilfoveană se anunță un adversar incomod, de pregătirea acesteia ocupîndu-se antrenorul Costel Pană, fost internațional și jucător la Dinamo. «Va fi un meci dificil dar, dacă ne vom păstra seriozitatea de pînă... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2011, 08:19 (12877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare de încălzire pentru toată lumea

Primăriile ialomițene, între indiferență și ilegalitate

Ajutoare de încălzire pentru toată lumea

• Guvernul ridică plafoanele pentru acordarea subvențiilor de încălzire în sezonul rece
• Ialomița raportează ajutoare de încălzire acordate după urechea strîmbă a primarilor
• Executivul reglementează acordarea ajutoarelor astfel încît tot mai mulți români să beneficieze de pomana guvernamentală a ajutoarelor de încălzire.
• Inspecția socială a județului a aplicat, în doar 3 luni, 25 de amenzi în valoare de 42000 lei, pentru nereguli în acordarea de ajutoare pentru încălzire
• Un haos de-a dreptul incredibil despre cum să transformi ajutoarele sub diversele forme acordate de stat într-o afacere administrativă cu priză la electorat


Altă Mărie cu aceeași pălărie
«Primul ministru Emil Boc a declarat că ajutoarele de încălzire vor fi acordate de Ministerul Muncii după aceleași criterii de pînă acum, în funcție de veniturile populației. Ordonanța adoptată prevede ridicarea plafonului prin adăugarea unei noi categorii de beneficiari: cei cu veniturile între 615 și 786 lei/persoană/lună. Va crește astfel numărul beneficiarilor de ajutoare de încălzire de la 200000 la 320000 de persoane» se arată într-o comunicare oficială a Guvernului României.
Situația oferită publicității este o estimare națională, în Ialomița urmînd să se stabilească aceste cifre după depunerea cererilor pentru acordarea... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2011, 09:17 (14634 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Goanță, Băcăoanu și Stănciulescu au plecat de la echipă!

Nori negri la debutul Campionatului

Goanță, Băcăoanu și Stănciulescu au plecat de la echipă!

13 jucătoare, dintre care 3 portari! Atît și nimic mai mult are în lot CSM Unirea Slobozia la debutul în Campionatul 2011-2012 care se va petrece sîmbătă, 17 septembrie, la Piatra Neamț. Cum s-a ajuns la această situație? Ei bine, 3 dintre jucătoarele importante ale sezonului trecut, Goanță, Băcăoanu și Stănciulescu au intrat în conflict cu conducerea și, din diferite motive, au hotărît să părăsească echipa. Prima care a plecat a fost extrema stîngă, Lidia Goanță, lucru petrecut chiar în toiul Cupei Municipiului Slobozia. Jucătoarea și-a exprimat dorința de a se întoarce în București, însă conducerea CSM Unirea nu vrea să-i acorde transferul. A urmat interul dreapta Mihaela Stănciulescu și pivotul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2011, 09:02 (13528 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

I-am lăudat, au eșuat

Se vede treaba că fotbalul județean este uneori mai imprevizibil decît cel național, iar mingea este atît de rotundă la acest nivel încît nu poți ști niciodată sigur în ce poartă nimerește. Spre exemplu, în etapa a III-a, disputată sîmbătă, 10 septembrie, am avut o surpriză cît suprafața agricolă a județului de mare. S-a numit Unirea Grivița și a stopat-o cînd îi era lumea mai dragă și golaverajul mai dodoloț pe însăși Rapid Fetești, liderul la zi! 2-1 a fost pentru grivițeni, iar Rapidul nu numai că a pierdut șefia, dar și podiumul. Noul lider este Abatorul Slobozia, echipă obișnuită de altfel an de an cu pozițiile înalte ale clasamentului. Măcelăriții de sîmbătă au fost cei de la Andrias Andrășești... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2011, 08:55 (14411 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prima zi de școală în Ialomița

A început anul de învățămînt 2011-2012

Prima zi de școală în Ialomița

Luni, 12 septembrie, circa 45 de mii de elevi și preșcolari din județul Ialomița s-au prezentat la cursuri. Mai puțin pretențioase decît în anii precedenți, festivitățile de deschidere au respectat ordinul ministrului Educației, Daniel Funeriu, care a cerut ca în fiecare unitate școlară din România să fie intonat imnul de stat. Conform declarațiilor oficiale ale reprezentanților Ministerului, anul acesta procesul de învățămînt va urmări trei priorități: reducerea absenteismului școlar, testarea periodică a elevilor și orientarea acestora către lectură. Noul an școlar aduce o serie de modificări, de la structura vacanțelor, pînă la modul de evaluare a elevilor. Cursurile primului semestru au început... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2011, 18:34 (19268 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Tenis de cîmp

Frații Andreescu au dat lovitura la Curtea de Argeș

Săptămîna trecută a fost una propice performanței pentru frații Ștefan și Cristian Andreescu, sportivi ai CSS Slobozia. Aceștia au participat la trofeul «Victor Hănescu» organizat la Curtea de Argeș. Ștefan s-a distrat la categoria 10 ani, unde a obținut titlul fără emoții și fără a pierde vreun set. În finală, l-a depășit pe petroșeneanul Kevin Lovas, cu 6-1, 6-2. Și fratele său mai mare, Cristian, a fost aproape de titlu la 12 ani. După ce a bifat 4 victorii pînă în finală, a fost în cele din urmă învins cu 6-4, 6-4, de Teodor Giușcă, din București. Fiind vorba despre un turneu de primă categorie, putem cataloga drept performanțe demne de luat în seamă rezultatele ambilor sportivi.... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2011, 18:16 (13140 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Timis Investment moare, dar nu se predă!

Consiliul Local Slobozia aprobă ce a REZILIAT în urmă cu o lună

Controversat de la un capăt la altul, contractul încheiat între administrația slobozeană și SC Office Development SRL București (ulterior cu SC Timis Investment SRL București) a revenit pe ordinea de zi a Legislativului. Cu un contract de concesiune reziliat într-o ședință anterioară și un proces aflat pe rolul unei instanțe de judecată, Timis Investment solicită cumpărarea terenului de sub clădirea hipermarketului atunci cînd acesta va fi finalizat. Se aprobă! Au spus aproape toți consilierii sau atîția cît proiectul de hotărîre să treacă neobservat.

S-a schimbat modificarea...
...iar Consiliul Local Slobozia a uitat de-a binelea discuțiile din urmă cu doar o lună cînd... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2011, 07:56 (14790 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Martin a murit,  trăiască Ionașcu!

Martin a murit, trăiască Ionașcu!

Pentru unii ar fi fost prea frumos ca să fie adevărat. Pentru alții, s-a făcut dreptate. Nouă, unora, ne e egal, pentru că, așa cum am mai spus-o, într-un oraș eviscerat financiar și în care pînă și nepoții noștri sînt condamnați să plătească datoriile investiției într-o sursă de apă nepotabilă, PSD sau PNL ne e totuna.

Martin a devenit istorie înainte să o facă
De la ’48 încoace, în veci fie pomenit conu’ Caragiale, politica se scrie în provincie și se dictează la București. Așa se întîmplă și la noi, la Ialomița, cu o singură și insignifiantă diferență. În locul lui Agamiță, altfel un idiot simpatic, a fost propus pentru eternitatea alegerilor viitoare, preaonorabiliul... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2011, 14:26 (33713 vizualizări - 20 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4602 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11704 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4886 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4645 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5859 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7700 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6423 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5874 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2689 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6457 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3846 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4953 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2919 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4967 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...