Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Un Consiliu uzat

Aprilie, luna păcălelilor administrative (I)

Slobozia: Un Consiliu uzat

Joi, 28 aprilie, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul obișnuitei ședințe lunare. În ciuda numărului mare de proiecte aflate pe ordinea de zi, întîlnirea a durat mai puțin de o oră. Consilierii au votat cu majoritate de voturi o serie de hotărîri controversate. De remarcat a fost și lipsa consilierului Radu Paros, veșnicul opozant al deciziilor propuse spre adoptare.

...
Cu un an înainte de expirarea mandatelor, consilierii locali ai muncipiului Slobozia par plictisiți și uzați. Ambele stări derivă, firește, din lipsa oricărui interes real pentru problemele comunității. Incapabili să propună proiecte de hotărîri care să aduca «mai binele» cetățenilor pe care... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 06:11 (11663 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Accident cu taximetriști

click pe poză

Un taximetrist slobozean a reușit performanța de a produce un accident rutier în care au fost implicate nu mai puțin de trei autoturisme. Pe scurt, taximetristul ce circula pe bulevardul Cosminului a încercat să-și întoarcă mașina la intersecția cu Aleea Cosminului. Doar că, înainte de a efectua manevra, șoferul nu s-a asigurat, fiind lovit din plin de o mașină ce circula regulamentar (mașina aparținea firmei de pază Galant și se afla în posesia unui echipaj al societății). În urma impactului, șoferul taximetrist, Marius Bărăscu, de 31 ani, din Slobozia a fost dus la spital pentru îngrijiri medicale.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 15:04 (17576 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

De-a Bocul și vardiștii

Premierul, în Ialomița pentru a-și prezenta moțiunea

De-a Bocul și vardiștii

Marți seara, 3 mai a.c., la Slobozia, premierul României s-a jucat de-a hoțul și vardiștii. În rolul vardiștilor au fost liftele de jurnaliști plătiți să-l surprindă pe premier în situații jenante, astfel încît jurnaliștii-tonomat ai televiziunilor de seară să aibă materie primă pentru intoxicat electoratul! Rușine! Rușine! De trei Boc, Rușine!

Lung e drumul Clujului
Dar și mai lung s-a dovedit a fi cel al Călărașilor către Slobozia, pe care premierul Boc a fost obligat să circule incognito, într-un microbuz de partid, «pentru a face economii» după cum avea să declare în conferința de presă. De ce așa de lung?! Pentru că bietul premier, terorizat de ouăle fierte de la... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 10:57 (13942 vizualizări - 8 comentarii)

ANCHETĂ

Zamfir, DEMISIA!

Pentru sănătatea financiară a Spitalului Județean de Urgență

Zamfir, DEMISIA!

Independent, alături de cititori, solicită public demisia juristului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir. Motivele pentru care Zamfir trebuie să plece sînt legate de scandalurile cu fonduri publice, din ce în ce mai dese, în care numele domniei sale apare în prim plan. Alături de toate acestea, juristul Vasile Zamfir a știrbit imaginea și așa șifonată a celei mai mari unități sanitare din județ, împroșcînd cu fapte cu iz penal reputația instituției... Să trecem în revistă principalele scandaluri ce au marcat cariera de jurist a numitului Vasile Zamfir.

Zamfir, juristul «3 în 1»
Cu un buget de subzistență, infinit mai mic față de nevoile reale, Spitalul... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 06:14 (43529 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu, pe podiumul Turneului Internațional de la Ankara

Tenis de cîmp

Irina Nițu, pe podiumul Turneului Internațional de la Ankara

După cum am precizat, în perioada 24-30 aprilie a.c., la Ankara-Turcia s-a desfășurat un puternic turneu internațional U14 de tenis de cîmp. Slobozeanca Irina Nițu, participantă la turneu, a impresionat atît gazdele, cît și pe celelalte jucătoare venite de la academii puternice din alte țări.
La simplu, calificată direct în turul doi avînd clasament inernațional, Irina a dat peste o puternică jucătoare din Ucraina (cîștigătoarea turneulului) și a fost eliminată. Pierzînd din al doilea tur, Irina Nițu a avut dreptul de a se înscrie la «consolări», unde a jucat finala. A întîlnit jucatoare din Egipt, Georgia și Spania, pe care le-a învins fără drept de apel. În finala «consolărilor» a jucat cu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 18:01 (10295 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Callatis Mangalia-Unirea Slobozia 0-0

Unirea, în corzi

Așa cum era de așteptat, partida-derby a etapei 24 din Liga a III-a, seria a II-a, dintre Callatis Mangalia și Unirea Slobozia nu a rupt gura tîrgului ca spectaculozitate. Unirea venea vineri, 29 aprilie, la Mangalia, după ce în urma semieșecului cu bucureștenii de la Comprest pierduse avantajul de 2 puncte pe care-l deținea în fața dobrogenilor. Și cum un necaz nu vine niciodată singur, Constantin Prepeliță nu s-a putut baza tocmai în meciul cel mai important al sezonului pe golgheterul absolut al ultimilor 3 ani, Viorel Gheorghe. În aceste condiții singurul vîrf veritabil al Unirii a fost Andrei Avanu. Ambele echipe au etalat un joc al cărui cuvînt de ordine a fost prudența, rareori fiind puse... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 16:04 (9724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Primele victorii sub comanda lui Neagu

Handbalistele de la CSM Unirea Slobozia au mai recuperat din terenul pierdut în urma celor patru înfrîngeri care au dus la demiterea lui Marian Simion. Echipa pregătită pînă în vară de profesorul Gheorghe Neagu a trecut în joia dinaintea Paștelui de Activ Ploiești, cu 39-24 (20-13), cea mai mare diferență înregistrată pînă acum în disputele dintre cele două echipe. Sîmbătă, 30 aprilie, slobozencele au obținut iarăși o victorie lejeră, 41-28 (23-18), la București, cu penultima clasată, Spartac. «Atmosfera la echipă este mult mai relaxată după dispariția presiunii obiectivului și asta se vede în joc. În ceea ce-l privește pe antrenorul Gheorghe Neagu, acesta nu și-a etalat încă eticheta de dur pe... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:50 (10190 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga I, Universitatea Craiova-Unirea Urziceni 3-0

Miei în blană de lup

Impostorii care îmbracă astăzi tricoul vicecampioanei României au venit duminică în cetatea Băniei mai degrabă pentru grătarul de 1 Mai decît pentru fotbal. Că o fi fost neputință sau vreun cașcaval Mititel (noi nu credem asta!) n-avem de unde ști. Cert este că băieții îmbrăcați în verde crud și antrenați de Marian Pană nu s-au omorît cu firea așa cum făcuseră, spre exemplu, în confruntările cu Rapid sau Gloria Bistrița. Și de ce ar fi făcut-o?
Obiectivul returului, adică ratarea rămînerii pe prima scenă, este demult atins, iar despre baremul de 25 de puncte n-are rost să discutăm atîta vreme cît desființarea echipei în vară este aproape sigură. Concret, în prima jumătate de oră a meciului... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:40 (11534 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Un minor a dat cinci spargeri de locuințe într-o singură lună

La jumătatea lunii martie, un banal comunicat de presă al Poliției ialomițene informa asupra spargerii unei locuințe din comuna Ciulnița. Autorul, un minor de 17 ani, din localitate.
«În ziua de 18 martie, Postul de Poliție Ciulnița a fost sesizat de către un bărbat de 55 ani, din municipiul Slobozia, despre faptul că în perioada 12-18 martie 2011, persoane necunoscute au pătruns, prin efracție, în locuința sa și au sustras bani și bijuterii din aur. Valoarea prejudiciului creat a fost estimată la suma de 10000 lei. Echipa de cercetare s-a deplasat cu operativitate la fața locului și a stabilit că autorii au profitat de faptul că imobilul este nelocuit, au forțat o fereastră tip termopan, au... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:16 (11114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Patru tineri cu vîrste cuprinse între 18 și 30 ani au fost identificați după ce au pus în circulație o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei. Aceștia sînt cercetați pentru săvîrșirea infracțiunilor de «falsificarea de monede sau alte valori», «complicitate la falsificare» și «deținerea de instrumente în vederea falsificării de valori».
Astfel, polițiștii au identificat sîmbătă, 30 aprilie a.c. un tînăr, din Făcăeni, care în data de 29 aprilie a.c. a folosit o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei pentru a achita consumația la un local din comună.
În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că tînărul, împreună cu concubina sa, în vîrstă de 23 ani, s-au deplasat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 15:30 (8579 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cu cannabis la «Alcatraz»

Slobozia: Cu cannabis la «Alcatraz»

Un tînăr ialomițean a fost depistat în timp ce avea asupra sa 0,80 g de cannabis, pe numele acestuia întocmindu-se dosar penal pentru comiterea infracțiunii de deținere de droguri de risc, pentru consum propriu, fără drept.
Așadar, polițiștii au fost sesizați vineri, 29 aprilie a.c., de către agenții de pază ai unei discoteci din Slobozia, despre faptul că, la controlul corporal al unui tînăr, a fost găsit un pliculeț din plastic cu fragmente de plante, susceptibile a fi droguri. Tînărul de 25 ani, din Slobozia, a fost condus la sediul Poliției Municipale, ulterior fiind preluat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în vederea continuării cercetărilor... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 12:16 (18066 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Disciplină nemțească în filială românească

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică s-a răzgîndit. După ce a decretat într-un BPJ că fiecare delegat la viitorul Congres e liber să aleagă ce-l îndeamnă conștiința, Cazacu cere Organizației să-l voteze pe Boc.

Blaga le-a furat inima primarilor PD-L
După vizita lui Blaga de acum două săptămîni, primarii PD-L au opinat cu majoritate de declarații că acesta ar trebui să fie buldogul de pază al democrat-liberalilor. Convinși că în organizație există libertate de opinie, edilii s-au trezit susținînd cu voce tare această teorie într-o ședință lărgită de Birou Permanent Județean. Diplomat pentru prima oară în viață, Cazacu i-a lăsat să viseze. «Fiecare este liber să aleagă ce-i dictează conștiința»... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2011, 11:41 (9077 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, semifinalist la turneul internațional U14 de la Ankara-Turcia

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, semifinalist la turneul internațional U14 de la Ankara-Turcia

La turneul internațional de tenis de cîmp U14 de la Ankara-Turcia, slobozeanul Sorin Iordache, legitimat la TenisCon, s-a oprit în semifinale. Rezultatul, ținîndu-se cont că este primul turneu internațional de tenis de cîmp la care a participat, este unul spectaculos pentru Sorin Iordache.
În ordine, în primul tur, jucătorul slobozean a dispus de Bakir Habul (Bosnia) cu 6-3, 6-2, în al doilea tur de italianul Ricardo Roberto (4-6, 6-0, 6-2), în turul trei de portughezul Diogo Silva (6-0, 6-1), în timp ce în sfertul de finală l-a învins pe reprezentantul gazdelor, turcul Ovunc Filiz (6-2, 6-0). În semifinală, disputată împotriva ucraineanului Malishev Aleksandr, Sorin Iordache a pierdut cu ... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2011, 11:24 (24807 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciocârlia: 183 km la oră, nou record de viteză înregistrat în Ialomița

Ciocîrlia: 183 km la oră, nou record de viteză înregistrat în Ialomița

O tînără șoferiță bucureșteană a reușit să doboare recordul de viteză în traficul rutier. Tînăra de 24 ani a fost prinsă de polițiștii ialomițeni în timp ce rula pe raza localității Ciocîrlia cu 183 km/h. Incidentul s-a petrecut joi, 28 aprilie, iar șoferița a fost amendată cu 670 lei. În plus, bucureșteanca a rămas fără permis de conducere pentru 90 de zile.... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2011, 15:23 (10550 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«American Dream» de Slobozia Nouă

«American Dream» de Slobozia Nouă

În 2008, cuprinsă de febra dezvoltării pe orizontală (că la verticală nu putem nici măcar visa!), administrația locală anunța dezvoltarea a 8 cartiere nou-nouțe, care să transforme orașul într-un «American Dream» veritabil, unde toată lumea sa aibă o casă, un loc de muncă și... o mașină, că plasmă au pînă și beneficiarii de la 416. În primăvara lui 2009, cel mai așteptat dintre aceste cartiere, cartierul «popular» de la Slobozia Nouă, era parcelat. La trei ani de la declarațiile de atunci, beneficiarii terenurilor concesionate de Primăria Slobozia au îngropat în aceste cartiere sute de miliarde de lei. Doar că în cartier, prezentat la acel moment drept cea mai mare realizare a administrației locale... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2011, 06:42 (9052 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Procesiune cu Moaștele Sfîntului Grigore Teologul

click pe poză

După cum vă informam, joi, 28 aprilie 2011, Moaștele Sfîntului Grigore Teologul au fost aduse la Slobozia, cu binecuvîntarea ÎPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților. Moaștele au fost primite la Catedrala Episcopală din reședința de județ de Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, racla fiind purtată ulterior de preoți în cadrul unei procesiuni pe străzile din oraș. Moaștele Sfîntului Grigore Teologul au fost depuse în curtea Mînăstirii «Sfinții Voievozi», întru cinstirea celui de-al doilea hram al lăcașului de cult. Soborul de preoți ce a însoțit racla cu Sfintele Moaște a fost urmat de cîteva zeci de persoane, măsurile de ordine publică fiind asigurate de jandarmi... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2011, 18:32 (7867 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lege și ordine pentru Ialomița

Cel puțin așa vrea prefectul Teculescu!

Lege și ordine pentru Ialomița

Lege și ordine pentru Ialomița. Acestea au fost solicitările reprezentanților Prefecturii Ialomița pentru secretarii administrațiilor locale din județ. Aceștia au fost convocați miercuri, 27 aprilie 2011, la orele 13.00, la o ședință operativă organizată de prefectul Mădălin Teculescu. Potrivit concluziilor dezbaterilor, la acest moment, starea de legalitate la nivelul administrației județene este deficitară, iar autoritățile locale continuă să încalce constant legislația în vigoare.

Măsuri penale pentru neaplicarea legii
Miercuri, 27 aprilie, cei 66 de secretari din cadrul administrației județene au fost convocați în sala de ședințe a Prefecturii Ialomița în cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2011, 08:37 (13687 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Pompier cu cazier

Angajări după urechea strîmbă a sistemului la ISUJ Ialomița

Pompier cu cazier

Parchetul Militar urmează să decidă soarta unui pompier ialomițean. Pompierul a ajuns în fața magistraților după ce a fost descoperit că are cazier juriciar, deși legea interzice angajarea în structurile militare a unor astfel de persoane... Mai mult, pompierul nu este singurul aflat în această situație. Alți 11 angajați ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au intrat în atenția anchetatorilor...

Concurs de dosare penale la angajarea de pompieri
În anii de glorie 2006, 2007 și chiar 2008, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» Ialomița și-a întărit structurile. Aproximativ 500 de ialomițeni au devenit «peste noapte» profesioniști... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2011, 13:09 (14923 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii ialomițeni pendulează între droguri și analfabetism funcțional

Elevii ialomițeni pendulează între droguri și analfabetism funcțional

Legea Învățămîntului este doar partea văzută a sitemului de învățămînt. Dincolo de acest ghem polemic pe care nimeni nu-l poate descurca se află elevii și problemele acestora. Publicațiile locale abundă de semnale privind derapajele școlare ale elevilor. De la violența școlară devenită o obișnuință în școlile din județ și pînă la elevele-porno, totul a devenit posibil grație ochelarilor de cal ai conducerii Inspectoratului Școlar Ialomița. Imun la toate aceste semnale de alarmă, inspectorul general Ilie Stavăr continuă să ignore realitatea și susține că «școala nu este vinovată pentru ce se întîmplă în afara orelor de curs». Dar la ore?

«Drogați la prima oră!»
Otilia... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2011, 07:14 (12313 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

În căutarea câinilor pierduți. La Bucu.

În căutarea cîinilor pierduți. La Bucu.

Săptămîna trecută, într-o zi de marți, pe la răsăritul soarelui, un TV străin de comună a oprit la Bucu, în apropierea barului consilierului Gheorghe Gheorghe. În mai puțin de jumătate de minut, o duzină și jumătate de cîini crotalați s-au adăugat haitei deja existente în comună. Potrivit martorilor oculari, cîinii aveau urme vizibile de laț, dar erau grași și frumoși, semn că fuseseră hrăniți bine...

La barul lui Gheorghe
Barul consilierului PD-L Gheorghe Gheorghe e la doi pași de locul faptei. O chichineață care vinde cafea la dozator, votcă la pahar și bere subțire, de vară, că șprițul nu se caută la țară. Noi am nimerit la el într-o zi cu ploaie, pe-o vreme să nu... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2011, 09:47 (6473 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
366 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31.10.2017 inclusiv, se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină achiziționate și utilizate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 18:45
(7650 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4790 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3828 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5171 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...