Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

Țiganii din Țăndărei, furturile din bancomate și secretomania de la Parchetul Fetești

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

După ce au speriat Marea Britanie cu traficul de minori, rromii din Țăndărei au reușit să terorizeze și francezii cu furturi de bani din apropierea bancomatelor. Iar pentru asta a fost nevoie ca polițiștii francezi să vina la Țăndărei pentru investigații...
La jumătatea lunii aprilie, un grup de polițiști francezi s-a aflat într-o vizită de lucru la Țăndărei pentru a descurca ițele într-un dosar penal aflat în instrumentarea Poliției franceze. În mare, cercetarea vizează furturi de bani din apropierea bancomantelor și aduce în centrul anchetei cel puțin două persoane, un minor și un adult din Țăndărei. Potrivit unor surse apropiate cercetării, rromii pîndeau cetățenii francezi cînd aceștia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 11:42 (9771 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Baroul Ialomița și-a ales conducerea

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Avocații ialomițeni și-au ales conducătorii. La jumătatea lunii precedente, Baroul Ialomița a organizat alegeri interne. Organizată în cercul restrîns al avocaților ialomițeni, competiția i-a plasat în funcțiile de conducere pe Viorica Donose drept decan al Baroului, iar pe Claudiu Drăgănoiu ca prodecan. De reținut că avocatul Viorica Donose nu se află la primul mandat de decan, în timp ce Drăgănoiu este pentru prima dată ales într-o funcție de conducere în cadrul Baroului județean.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 09:46 (11452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un Consiliu uzat

Aprilie, luna păcălelilor administrative (I)

Slobozia: Un Consiliu uzat

Joi, 28 aprilie, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul obișnuitei ședințe lunare. În ciuda numărului mare de proiecte aflate pe ordinea de zi, întîlnirea a durat mai puțin de o oră. Consilierii au votat cu majoritate de voturi o serie de hotărîri controversate. De remarcat a fost și lipsa consilierului Radu Paros, veșnicul opozant al deciziilor propuse spre adoptare.

...
Cu un an înainte de expirarea mandatelor, consilierii locali ai muncipiului Slobozia par plictisiți și uzați. Ambele stări derivă, firește, din lipsa oricărui interes real pentru problemele comunității. Incapabili să propună proiecte de hotărîri care să aduca «mai binele» cetățenilor pe care... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 06:11 (11664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Accident cu taximetriști

click pe poză

Un taximetrist slobozean a reușit performanța de a produce un accident rutier în care au fost implicate nu mai puțin de trei autoturisme. Pe scurt, taximetristul ce circula pe bulevardul Cosminului a încercat să-și întoarcă mașina la intersecția cu Aleea Cosminului. Doar că, înainte de a efectua manevra, șoferul nu s-a asigurat, fiind lovit din plin de o mașină ce circula regulamentar (mașina aparținea firmei de pază Galant și se afla în posesia unui echipaj al societății). În urma impactului, șoferul taximetrist, Marius Bărăscu, de 31 ani, din Slobozia a fost dus la spital pentru îngrijiri medicale.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 15:04 (17576 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

De-a Bocul și vardiștii

Premierul, în Ialomița pentru a-și prezenta moțiunea

De-a Bocul și vardiștii

Marți seara, 3 mai a.c., la Slobozia, premierul României s-a jucat de-a hoțul și vardiștii. În rolul vardiștilor au fost liftele de jurnaliști plătiți să-l surprindă pe premier în situații jenante, astfel încît jurnaliștii-tonomat ai televiziunilor de seară să aibă materie primă pentru intoxicat electoratul! Rușine! Rușine! De trei Boc, Rușine!

Lung e drumul Clujului
Dar și mai lung s-a dovedit a fi cel al Călărașilor către Slobozia, pe care premierul Boc a fost obligat să circule incognito, într-un microbuz de partid, «pentru a face economii» după cum avea să declare în conferința de presă. De ce așa de lung?! Pentru că bietul premier, terorizat de ouăle fierte de la... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 10:57 (13942 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Zamfir, DEMISIA!

Pentru sănătatea financiară a Spitalului Județean de Urgență

Zamfir, DEMISIA!

Independent, alături de cititori, solicită public demisia juristului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir. Motivele pentru care Zamfir trebuie să plece sînt legate de scandalurile cu fonduri publice, din ce în ce mai dese, în care numele domniei sale apare în prim plan. Alături de toate acestea, juristul Vasile Zamfir a știrbit imaginea și așa șifonată a celei mai mari unități sanitare din județ, împroșcînd cu fapte cu iz penal reputația instituției... Să trecem în revistă principalele scandaluri ce au marcat cariera de jurist a numitului Vasile Zamfir.

Zamfir, juristul «3 în 1»
Cu un buget de subzistență, infinit mai mic față de nevoile reale, Spitalul... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 06:14 (43538 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu, pe podiumul Turneului Internațional de la Ankara

Tenis de cîmp

Irina Nițu, pe podiumul Turneului Internațional de la Ankara

După cum am precizat, în perioada 24-30 aprilie a.c., la Ankara-Turcia s-a desfășurat un puternic turneu internațional U14 de tenis de cîmp. Slobozeanca Irina Nițu, participantă la turneu, a impresionat atît gazdele, cît și pe celelalte jucătoare venite de la academii puternice din alte țări.
La simplu, calificată direct în turul doi avînd clasament inernațional, Irina a dat peste o puternică jucătoare din Ucraina (cîștigătoarea turneulului) și a fost eliminată. Pierzînd din al doilea tur, Irina Nițu a avut dreptul de a se înscrie la «consolări», unde a jucat finala. A întîlnit jucatoare din Egipt, Georgia și Spania, pe care le-a învins fără drept de apel. În finala «consolărilor» a jucat cu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 18:01 (10297 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga III, Callatis Mangalia-Unirea Slobozia 0-0

Unirea, în corzi

Așa cum era de așteptat, partida-derby a etapei 24 din Liga a III-a, seria a II-a, dintre Callatis Mangalia și Unirea Slobozia nu a rupt gura tîrgului ca spectaculozitate. Unirea venea vineri, 29 aprilie, la Mangalia, după ce în urma semieșecului cu bucureștenii de la Comprest pierduse avantajul de 2 puncte pe care-l deținea în fața dobrogenilor. Și cum un necaz nu vine niciodată singur, Constantin Prepeliță nu s-a putut baza tocmai în meciul cel mai important al sezonului pe golgheterul absolut al ultimilor 3 ani, Viorel Gheorghe. În aceste condiții singurul vîrf veritabil al Unirii a fost Andrei Avanu. Ambele echipe au etalat un joc al cărui cuvînt de ordine a fost prudența, rareori fiind puse... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 16:04 (9724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Primele victorii sub comanda lui Neagu

Handbalistele de la CSM Unirea Slobozia au mai recuperat din terenul pierdut în urma celor patru înfrîngeri care au dus la demiterea lui Marian Simion. Echipa pregătită pînă în vară de profesorul Gheorghe Neagu a trecut în joia dinaintea Paștelui de Activ Ploiești, cu 39-24 (20-13), cea mai mare diferență înregistrată pînă acum în disputele dintre cele două echipe. Sîmbătă, 30 aprilie, slobozencele au obținut iarăși o victorie lejeră, 41-28 (23-18), la București, cu penultima clasată, Spartac. «Atmosfera la echipă este mult mai relaxată după dispariția presiunii obiectivului și asta se vede în joc. În ceea ce-l privește pe antrenorul Gheorghe Neagu, acesta nu și-a etalat încă eticheta de dur pe... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:50 (10191 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Universitatea Craiova-Unirea Urziceni 3-0

Miei în blană de lup

Impostorii care îmbracă astăzi tricoul vicecampioanei României au venit duminică în cetatea Băniei mai degrabă pentru grătarul de 1 Mai decît pentru fotbal. Că o fi fost neputință sau vreun cașcaval Mititel (noi nu credem asta!) n-avem de unde ști. Cert este că băieții îmbrăcați în verde crud și antrenați de Marian Pană nu s-au omorît cu firea așa cum făcuseră, spre exemplu, în confruntările cu Rapid sau Gloria Bistrița. Și de ce ar fi făcut-o?
Obiectivul returului, adică ratarea rămînerii pe prima scenă, este demult atins, iar despre baremul de 25 de puncte n-are rost să discutăm atîta vreme cît desființarea echipei în vară este aproape sigură. Concret, în prima jumătate de oră a meciului... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:40 (11535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Un minor a dat cinci spargeri de locuințe într-o singură lună

La jumătatea lunii martie, un banal comunicat de presă al Poliției ialomițene informa asupra spargerii unei locuințe din comuna Ciulnița. Autorul, un minor de 17 ani, din localitate.
«În ziua de 18 martie, Postul de Poliție Ciulnița a fost sesizat de către un bărbat de 55 ani, din municipiul Slobozia, despre faptul că în perioada 12-18 martie 2011, persoane necunoscute au pătruns, prin efracție, în locuința sa și au sustras bani și bijuterii din aur. Valoarea prejudiciului creat a fost estimată la suma de 10000 lei. Echipa de cercetare s-a deplasat cu operativitate la fața locului și a stabilit că autorii au profitat de faptul că imobilul este nelocuit, au forțat o fereastră tip termopan, au... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:16 (11122 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Patru tineri cu vîrste cuprinse între 18 și 30 ani au fost identificați după ce au pus în circulație o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei. Aceștia sînt cercetați pentru săvîrșirea infracțiunilor de «falsificarea de monede sau alte valori», «complicitate la falsificare» și «deținerea de instrumente în vederea falsificării de valori».
Astfel, polițiștii au identificat sîmbătă, 30 aprilie a.c. un tînăr, din Făcăeni, care în data de 29 aprilie a.c. a folosit o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei pentru a achita consumația la un local din comună.
În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că tînărul, împreună cu concubina sa, în vîrstă de 23 ani, s-au deplasat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 15:30 (8579 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cu cannabis la «Alcatraz»

Slobozia: Cu cannabis la «Alcatraz»

Un tînăr ialomițean a fost depistat în timp ce avea asupra sa 0,80 g de cannabis, pe numele acestuia întocmindu-se dosar penal pentru comiterea infracțiunii de deținere de droguri de risc, pentru consum propriu, fără drept.
Așadar, polițiștii au fost sesizați vineri, 29 aprilie a.c., de către agenții de pază ai unei discoteci din Slobozia, despre faptul că, la controlul corporal al unui tînăr, a fost găsit un pliculeț din plastic cu fragmente de plante, susceptibile a fi droguri. Tînărul de 25 ani, din Slobozia, a fost condus la sediul Poliției Municipale, ulterior fiind preluat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în vederea continuării cercetărilor... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 12:16 (18066 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Disciplină nemțească în filială românească

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică s-a răzgîndit. După ce a decretat într-un BPJ că fiecare delegat la viitorul Congres e liber să aleagă ce-l îndeamnă conștiința, Cazacu cere Organizației să-l voteze pe Boc.

Blaga le-a furat inima primarilor PD-L
După vizita lui Blaga de acum două săptămîni, primarii PD-L au opinat cu majoritate de declarații că acesta ar trebui să fie buldogul de pază al democrat-liberalilor. Convinși că în organizație există libertate de opinie, edilii s-au trezit susținînd cu voce tare această teorie într-o ședință lărgită de Birou Permanent Județean. Diplomat pentru prima oară în viață, Cazacu i-a lăsat să viseze. «Fiecare este liber să aleagă ce-i dictează conștiința»... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2011, 11:41 (9077 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, semifinalist la turneul internațional U14 de la Ankara-Turcia

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, semifinalist la turneul internațional U14 de la Ankara-Turcia

La turneul internațional de tenis de cîmp U14 de la Ankara-Turcia, slobozeanul Sorin Iordache, legitimat la TenisCon, s-a oprit în semifinale. Rezultatul, ținîndu-se cont că este primul turneu internațional de tenis de cîmp la care a participat, este unul spectaculos pentru Sorin Iordache.
În ordine, în primul tur, jucătorul slobozean a dispus de Bakir Habul (Bosnia) cu 6-3, 6-2, în al doilea tur de italianul Ricardo Roberto (4-6, 6-0, 6-2), în turul trei de portughezul Diogo Silva (6-0, 6-1), în timp ce în sfertul de finală l-a învins pe reprezentantul gazdelor, turcul Ovunc Filiz (6-2, 6-0). În semifinală, disputată împotriva ucraineanului Malishev Aleksandr, Sorin Iordache a pierdut cu ... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2011, 11:24 (24807 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciocârlia: 183 km la oră, nou record de viteză înregistrat în Ialomița

Ciocîrlia: 183 km la oră, nou record de viteză înregistrat în Ialomița

O tînără șoferiță bucureșteană a reușit să doboare recordul de viteză în traficul rutier. Tînăra de 24 ani a fost prinsă de polițiștii ialomițeni în timp ce rula pe raza localității Ciocîrlia cu 183 km/h. Incidentul s-a petrecut joi, 28 aprilie, iar șoferița a fost amendată cu 670 lei. În plus, bucureșteanca a rămas fără permis de conducere pentru 90 de zile.... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2011, 15:23 (10550 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«American Dream» de Slobozia Nouă

«American Dream» de Slobozia Nouă

În 2008, cuprinsă de febra dezvoltării pe orizontală (că la verticală nu putem nici măcar visa!), administrația locală anunța dezvoltarea a 8 cartiere nou-nouțe, care să transforme orașul într-un «American Dream» veritabil, unde toată lumea sa aibă o casă, un loc de muncă și... o mașină, că plasmă au pînă și beneficiarii de la 416. În primăvara lui 2009, cel mai așteptat dintre aceste cartiere, cartierul «popular» de la Slobozia Nouă, era parcelat. La trei ani de la declarațiile de atunci, beneficiarii terenurilor concesionate de Primăria Slobozia au îngropat în aceste cartiere sute de miliarde de lei. Doar că în cartier, prezentat la acel moment drept cea mai mare realizare a administrației locale... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2011, 06:42 (9052 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Procesiune cu Moaștele Sfîntului Grigore Teologul

click pe poză

După cum vă informam, joi, 28 aprilie 2011, Moaștele Sfîntului Grigore Teologul au fost aduse la Slobozia, cu binecuvîntarea ÎPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților. Moaștele au fost primite la Catedrala Episcopală din reședința de județ de Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, racla fiind purtată ulterior de preoți în cadrul unei procesiuni pe străzile din oraș. Moaștele Sfîntului Grigore Teologul au fost depuse în curtea Mînăstirii «Sfinții Voievozi», întru cinstirea celui de-al doilea hram al lăcașului de cult. Soborul de preoți ce a însoțit racla cu Sfintele Moaște a fost urmat de cîteva zeci de persoane, măsurile de ordine publică fiind asigurate de jandarmi... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2011, 18:32 (7867 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lege și ordine pentru Ialomița

Cel puțin așa vrea prefectul Teculescu!

Lege și ordine pentru Ialomița

Lege și ordine pentru Ialomița. Acestea au fost solicitările reprezentanților Prefecturii Ialomița pentru secretarii administrațiilor locale din județ. Aceștia au fost convocați miercuri, 27 aprilie 2011, la orele 13.00, la o ședință operativă organizată de prefectul Mădălin Teculescu. Potrivit concluziilor dezbaterilor, la acest moment, starea de legalitate la nivelul administrației județene este deficitară, iar autoritățile locale continuă să încalce constant legislația în vigoare.

Măsuri penale pentru neaplicarea legii
Miercuri, 27 aprilie, cei 66 de secretari din cadrul administrației județene au fost convocați în sala de ședințe a Prefecturii Ialomița în cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2011, 08:37 (13688 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Pompier cu cazier

Angajări după urechea strîmbă a sistemului la ISUJ Ialomița

Pompier cu cazier

Parchetul Militar urmează să decidă soarta unui pompier ialomițean. Pompierul a ajuns în fața magistraților după ce a fost descoperit că are cazier juriciar, deși legea interzice angajarea în structurile militare a unor astfel de persoane... Mai mult, pompierul nu este singurul aflat în această situație. Alți 11 angajați ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au intrat în atenția anchetatorilor...

Concurs de dosare penale la angajarea de pompieri
În anii de glorie 2006, 2007 și chiar 2008, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» Ialomița și-a întărit structurile. Aproximativ 500 de ialomițeni au devenit «peste noapte» profesioniști... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2011, 13:09 (14935 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11714 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4888 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3714 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4646 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5865 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7701 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5038 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6424 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2690 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6460 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3848 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4953 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2920 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4967 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...