Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

Țiganii din Țăndărei, furturile din bancomate și secretomania de la Parchetul Fetești

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

După ce au speriat Marea Britanie cu traficul de minori, rromii din Țăndărei au reușit să terorizeze și francezii cu furturi de bani din apropierea bancomatelor. Iar pentru asta a fost nevoie ca polițiștii francezi să vina la Țăndărei pentru investigații...
La jumătatea lunii aprilie, un grup de polițiști francezi s-a aflat într-o vizită de lucru la Țăndărei pentru a descurca ițele într-un dosar penal aflat în instrumentarea Poliției franceze. În mare, cercetarea vizează furturi de bani din apropierea bancomantelor și aduce în centrul anchetei cel puțin două persoane, un minor și un adult din Țăndărei. Potrivit unor surse apropiate cercetării, rromii pîndeau cetățenii francezi cînd aceștia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 11:42 (9771 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Baroul Ialomița și-a ales conducerea

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Avocații ialomițeni și-au ales conducătorii. La jumătatea lunii precedente, Baroul Ialomița a organizat alegeri interne. Organizată în cercul restrîns al avocaților ialomițeni, competiția i-a plasat în funcțiile de conducere pe Viorica Donose drept decan al Baroului, iar pe Claudiu Drăgănoiu ca prodecan. De reținut că avocatul Viorica Donose nu se află la primul mandat de decan, în timp ce Drăgănoiu este pentru prima dată ales într-o funcție de conducere în cadrul Baroului județean.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 09:46 (11452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un Consiliu uzat

Aprilie, luna păcălelilor administrative (I)

Slobozia: Un Consiliu uzat

Joi, 28 aprilie, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul obișnuitei ședințe lunare. În ciuda numărului mare de proiecte aflate pe ordinea de zi, întîlnirea a durat mai puțin de o oră. Consilierii au votat cu majoritate de voturi o serie de hotărîri controversate. De remarcat a fost și lipsa consilierului Radu Paros, veșnicul opozant al deciziilor propuse spre adoptare.

...
Cu un an înainte de expirarea mandatelor, consilierii locali ai muncipiului Slobozia par plictisiți și uzați. Ambele stări derivă, firește, din lipsa oricărui interes real pentru problemele comunității. Incapabili să propună proiecte de hotărîri care să aduca «mai binele» cetățenilor pe care... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 06:11 (11664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Accident cu taximetriști

click pe poză

Un taximetrist slobozean a reușit performanța de a produce un accident rutier în care au fost implicate nu mai puțin de trei autoturisme. Pe scurt, taximetristul ce circula pe bulevardul Cosminului a încercat să-și întoarcă mașina la intersecția cu Aleea Cosminului. Doar că, înainte de a efectua manevra, șoferul nu s-a asigurat, fiind lovit din plin de o mașină ce circula regulamentar (mașina aparținea firmei de pază Galant și se afla în posesia unui echipaj al societății). În urma impactului, șoferul taximetrist, Marius Bărăscu, de 31 ani, din Slobozia a fost dus la spital pentru îngrijiri medicale.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 15:04 (17577 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

De-a Bocul și vardiștii

Premierul, în Ialomița pentru a-și prezenta moțiunea

De-a Bocul și vardiștii

Marți seara, 3 mai a.c., la Slobozia, premierul României s-a jucat de-a hoțul și vardiștii. În rolul vardiștilor au fost liftele de jurnaliști plătiți să-l surprindă pe premier în situații jenante, astfel încît jurnaliștii-tonomat ai televiziunilor de seară să aibă materie primă pentru intoxicat electoratul! Rușine! Rușine! De trei Boc, Rușine!

Lung e drumul Clujului
Dar și mai lung s-a dovedit a fi cel al Călărașilor către Slobozia, pe care premierul Boc a fost obligat să circule incognito, într-un microbuz de partid, «pentru a face economii» după cum avea să declare în conferința de presă. De ce așa de lung?! Pentru că bietul premier, terorizat de ouăle fierte de la... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 10:57 (13942 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Zamfir, DEMISIA!

Pentru sănătatea financiară a Spitalului Județean de Urgență

Zamfir, DEMISIA!

Independent, alături de cititori, solicită public demisia juristului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir. Motivele pentru care Zamfir trebuie să plece sînt legate de scandalurile cu fonduri publice, din ce în ce mai dese, în care numele domniei sale apare în prim plan. Alături de toate acestea, juristul Vasile Zamfir a știrbit imaginea și așa șifonată a celei mai mari unități sanitare din județ, împroșcînd cu fapte cu iz penal reputația instituției... Să trecem în revistă principalele scandaluri ce au marcat cariera de jurist a numitului Vasile Zamfir.

Zamfir, juristul «3 în 1»
Cu un buget de subzistență, infinit mai mic față de nevoile reale, Spitalul... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 06:14 (43543 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu, pe podiumul Turneului Internațional de la Ankara

Tenis de cîmp

Irina Nițu, pe podiumul Turneului Internațional de la Ankara

După cum am precizat, în perioada 24-30 aprilie a.c., la Ankara-Turcia s-a desfășurat un puternic turneu internațional U14 de tenis de cîmp. Slobozeanca Irina Nițu, participantă la turneu, a impresionat atît gazdele, cît și pe celelalte jucătoare venite de la academii puternice din alte țări.
La simplu, calificată direct în turul doi avînd clasament inernațional, Irina a dat peste o puternică jucătoare din Ucraina (cîștigătoarea turneulului) și a fost eliminată. Pierzînd din al doilea tur, Irina Nițu a avut dreptul de a se înscrie la «consolări», unde a jucat finala. A întîlnit jucatoare din Egipt, Georgia și Spania, pe care le-a învins fără drept de apel. În finala «consolărilor» a jucat cu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 18:01 (10297 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga III, Callatis Mangalia-Unirea Slobozia 0-0

Unirea, în corzi

Așa cum era de așteptat, partida-derby a etapei 24 din Liga a III-a, seria a II-a, dintre Callatis Mangalia și Unirea Slobozia nu a rupt gura tîrgului ca spectaculozitate. Unirea venea vineri, 29 aprilie, la Mangalia, după ce în urma semieșecului cu bucureștenii de la Comprest pierduse avantajul de 2 puncte pe care-l deținea în fața dobrogenilor. Și cum un necaz nu vine niciodată singur, Constantin Prepeliță nu s-a putut baza tocmai în meciul cel mai important al sezonului pe golgheterul absolut al ultimilor 3 ani, Viorel Gheorghe. În aceste condiții singurul vîrf veritabil al Unirii a fost Andrei Avanu. Ambele echipe au etalat un joc al cărui cuvînt de ordine a fost prudența, rareori fiind puse... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 16:04 (9724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Primele victorii sub comanda lui Neagu

Handbalistele de la CSM Unirea Slobozia au mai recuperat din terenul pierdut în urma celor patru înfrîngeri care au dus la demiterea lui Marian Simion. Echipa pregătită pînă în vară de profesorul Gheorghe Neagu a trecut în joia dinaintea Paștelui de Activ Ploiești, cu 39-24 (20-13), cea mai mare diferență înregistrată pînă acum în disputele dintre cele două echipe. Sîmbătă, 30 aprilie, slobozencele au obținut iarăși o victorie lejeră, 41-28 (23-18), la București, cu penultima clasată, Spartac. «Atmosfera la echipă este mult mai relaxată după dispariția presiunii obiectivului și asta se vede în joc. În ceea ce-l privește pe antrenorul Gheorghe Neagu, acesta nu și-a etalat încă eticheta de dur pe... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:50 (10191 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Universitatea Craiova-Unirea Urziceni 3-0

Miei în blană de lup

Impostorii care îmbracă astăzi tricoul vicecampioanei României au venit duminică în cetatea Băniei mai degrabă pentru grătarul de 1 Mai decît pentru fotbal. Că o fi fost neputință sau vreun cașcaval Mititel (noi nu credem asta!) n-avem de unde ști. Cert este că băieții îmbrăcați în verde crud și antrenați de Marian Pană nu s-au omorît cu firea așa cum făcuseră, spre exemplu, în confruntările cu Rapid sau Gloria Bistrița. Și de ce ar fi făcut-o?
Obiectivul returului, adică ratarea rămînerii pe prima scenă, este demult atins, iar despre baremul de 25 de puncte n-are rost să discutăm atîta vreme cît desființarea echipei în vară este aproape sigură. Concret, în prima jumătate de oră a meciului... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:40 (11535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Un minor a dat cinci spargeri de locuințe într-o singură lună

La jumătatea lunii martie, un banal comunicat de presă al Poliției ialomițene informa asupra spargerii unei locuințe din comuna Ciulnița. Autorul, un minor de 17 ani, din localitate.
«În ziua de 18 martie, Postul de Poliție Ciulnița a fost sesizat de către un bărbat de 55 ani, din municipiul Slobozia, despre faptul că în perioada 12-18 martie 2011, persoane necunoscute au pătruns, prin efracție, în locuința sa și au sustras bani și bijuterii din aur. Valoarea prejudiciului creat a fost estimată la suma de 10000 lei. Echipa de cercetare s-a deplasat cu operativitate la fața locului și a stabilit că autorii au profitat de faptul că imobilul este nelocuit, au forțat o fereastră tip termopan, au... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:16 (11122 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Patru tineri cu vîrste cuprinse între 18 și 30 ani au fost identificați după ce au pus în circulație o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei. Aceștia sînt cercetați pentru săvîrșirea infracțiunilor de «falsificarea de monede sau alte valori», «complicitate la falsificare» și «deținerea de instrumente în vederea falsificării de valori».
Astfel, polițiștii au identificat sîmbătă, 30 aprilie a.c. un tînăr, din Făcăeni, care în data de 29 aprilie a.c. a folosit o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei pentru a achita consumația la un local din comună.
În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că tînărul, împreună cu concubina sa, în vîrstă de 23 ani, s-au deplasat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 15:30 (8579 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cu cannabis la «Alcatraz»

Slobozia: Cu cannabis la «Alcatraz»

Un tînăr ialomițean a fost depistat în timp ce avea asupra sa 0,80 g de cannabis, pe numele acestuia întocmindu-se dosar penal pentru comiterea infracțiunii de deținere de droguri de risc, pentru consum propriu, fără drept.
Așadar, polițiștii au fost sesizați vineri, 29 aprilie a.c., de către agenții de pază ai unei discoteci din Slobozia, despre faptul că, la controlul corporal al unui tînăr, a fost găsit un pliculeț din plastic cu fragmente de plante, susceptibile a fi droguri. Tînărul de 25 ani, din Slobozia, a fost condus la sediul Poliției Municipale, ulterior fiind preluat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în vederea continuării cercetărilor... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 12:16 (18066 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Disciplină nemțească în filială românească

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică s-a răzgîndit. După ce a decretat într-un BPJ că fiecare delegat la viitorul Congres e liber să aleagă ce-l îndeamnă conștiința, Cazacu cere Organizației să-l voteze pe Boc.

Blaga le-a furat inima primarilor PD-L
După vizita lui Blaga de acum două săptămîni, primarii PD-L au opinat cu majoritate de declarații că acesta ar trebui să fie buldogul de pază al democrat-liberalilor. Convinși că în organizație există libertate de opinie, edilii s-au trezit susținînd cu voce tare această teorie într-o ședință lărgită de Birou Permanent Județean. Diplomat pentru prima oară în viață, Cazacu i-a lăsat să viseze. «Fiecare este liber să aleagă ce-i dictează conștiința»... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2011, 11:41 (9077 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, semifinalist la turneul internațional U14 de la Ankara-Turcia

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, semifinalist la turneul internațional U14 de la Ankara-Turcia

La turneul internațional de tenis de cîmp U14 de la Ankara-Turcia, slobozeanul Sorin Iordache, legitimat la TenisCon, s-a oprit în semifinale. Rezultatul, ținîndu-se cont că este primul turneu internațional de tenis de cîmp la care a participat, este unul spectaculos pentru Sorin Iordache.
În ordine, în primul tur, jucătorul slobozean a dispus de Bakir Habul (Bosnia) cu 6-3, 6-2, în al doilea tur de italianul Ricardo Roberto (4-6, 6-0, 6-2), în turul trei de portughezul Diogo Silva (6-0, 6-1), în timp ce în sfertul de finală l-a învins pe reprezentantul gazdelor, turcul Ovunc Filiz (6-2, 6-0). În semifinală, disputată împotriva ucraineanului Malishev Aleksandr, Sorin Iordache a pierdut cu ... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2011, 11:24 (24807 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciocârlia: 183 km la oră, nou record de viteză înregistrat în Ialomița

Ciocîrlia: 183 km la oră, nou record de viteză înregistrat în Ialomița

O tînără șoferiță bucureșteană a reușit să doboare recordul de viteză în traficul rutier. Tînăra de 24 ani a fost prinsă de polițiștii ialomițeni în timp ce rula pe raza localității Ciocîrlia cu 183 km/h. Incidentul s-a petrecut joi, 28 aprilie, iar șoferița a fost amendată cu 670 lei. În plus, bucureșteanca a rămas fără permis de conducere pentru 90 de zile.... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2011, 15:23 (10550 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«American Dream» de Slobozia Nouă

«American Dream» de Slobozia Nouă

În 2008, cuprinsă de febra dezvoltării pe orizontală (că la verticală nu putem nici măcar visa!), administrația locală anunța dezvoltarea a 8 cartiere nou-nouțe, care să transforme orașul într-un «American Dream» veritabil, unde toată lumea sa aibă o casă, un loc de muncă și... o mașină, că plasmă au pînă și beneficiarii de la 416. În primăvara lui 2009, cel mai așteptat dintre aceste cartiere, cartierul «popular» de la Slobozia Nouă, era parcelat. La trei ani de la declarațiile de atunci, beneficiarii terenurilor concesionate de Primăria Slobozia au îngropat în aceste cartiere sute de miliarde de lei. Doar că în cartier, prezentat la acel moment drept cea mai mare realizare a administrației locale... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2011, 06:42 (9052 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Procesiune cu Moaștele Sfîntului Grigore Teologul

click pe poză

După cum vă informam, joi, 28 aprilie 2011, Moaștele Sfîntului Grigore Teologul au fost aduse la Slobozia, cu binecuvîntarea ÎPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților. Moaștele au fost primite la Catedrala Episcopală din reședința de județ de Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, racla fiind purtată ulterior de preoți în cadrul unei procesiuni pe străzile din oraș. Moaștele Sfîntului Grigore Teologul au fost depuse în curtea Mînăstirii «Sfinții Voievozi», întru cinstirea celui de-al doilea hram al lăcașului de cult. Soborul de preoți ce a însoțit racla cu Sfintele Moaște a fost urmat de cîteva zeci de persoane, măsurile de ordine publică fiind asigurate de jandarmi... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2011, 18:32 (7868 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lege și ordine pentru Ialomița

Cel puțin așa vrea prefectul Teculescu!

Lege și ordine pentru Ialomița

Lege și ordine pentru Ialomița. Acestea au fost solicitările reprezentanților Prefecturii Ialomița pentru secretarii administrațiilor locale din județ. Aceștia au fost convocați miercuri, 27 aprilie 2011, la orele 13.00, la o ședință operativă organizată de prefectul Mădălin Teculescu. Potrivit concluziilor dezbaterilor, la acest moment, starea de legalitate la nivelul administrației județene este deficitară, iar autoritățile locale continuă să încalce constant legislația în vigoare.

Măsuri penale pentru neaplicarea legii
Miercuri, 27 aprilie, cei 66 de secretari din cadrul administrației județene au fost convocați în sala de ședințe a Prefecturii Ialomița în cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2011, 08:37 (13688 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Pompier cu cazier

Angajări după urechea strîmbă a sistemului la ISUJ Ialomița

Pompier cu cazier

Parchetul Militar urmează să decidă soarta unui pompier ialomițean. Pompierul a ajuns în fața magistraților după ce a fost descoperit că are cazier juriciar, deși legea interzice angajarea în structurile militare a unor astfel de persoane... Mai mult, pompierul nu este singurul aflat în această situație. Alți 11 angajați ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au intrat în atenția anchetatorilor...

Concurs de dosare penale la angajarea de pompieri
În anii de glorie 2006, 2007 și chiar 2008, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» Ialomița și-a întărit structurile. Aproximativ 500 de ialomițeni au devenit «peste noapte» profesioniști... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2011, 13:09 (14936 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25189 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Protocol de parteneriat cu APIA Franța

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 28 mai 2010, la Paris, a fost semnat un protocol de parteneriat între Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, FranceAgriMer și Agenția pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:38
(29160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31846 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25423 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27494 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24419 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26590 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27316 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22066 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25794 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26861 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26431 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32395 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31479 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20509 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29260 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24879 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29872 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26916 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25607 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28147 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19240 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25606 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29706 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25132 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32737 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16531 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15166 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...