Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

În cadrul ultimei ședințe a Autorității Teritoriale de Ordine Publică s-a pus în discuție modul în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru debutul noului an școlar. Prezenți la întâlnire au fost și reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceștia au atras încă o dată atenția cu privire la necesitatea asigurării serviciilor de pază pentru unitățile de învățământ. Potrivit oficialilor din Poliția ialomițeană, 26 de școli din județul Ialomița nu dispun de pază sau de sisteme de supraveghere video. Responsabilitatea în acest caz cade pe umerii administrațiilor locale care susțin că nu au fonduri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 12:50 (2141 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6729 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL, firma ialomițeană din Drăgoești listată pe piața AeRO a Bursei de Valori București sub simbolul MILK, desfășoară o activitate agricolă mixtă, respectiv cultură vegetală, prin exploatarea a aproximativ 2500 de hectare, combinată cu creșterea animalelor. Potrivit economica.net, compania deținătoare a brandului «Lăptăria cu Caimac», raportează o pierdere netă de 0,646 milioane de lei la finele primului semestru din 2024.

 

«Lăptăria cu Caimac», afectată de seceta pedologică Agroserv Măriuța SRL Drăgoești, proprietară a brandului... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 12:20 (4609 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

ANI n-a avut dreptate

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

În martie 2024, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost sesizat de Agenția Națio­nală de Integritate cu privire la posibila comitere a infracțiunii de «folo­sire a funcției pentru favorizarea unor persoane» de către Virgil Valentin Dorobanțu, directorul adjunct al APIA Ialomița. Acesta a fost acuzat de faptul că și-ar fi delegat soția în cadrul unui Compartiment al APIA Ialomița, dar la 6 luni distanță procurorii au stabilit că «fapta nu există», clasând dosarul penal! Sesizarea organelor judiciare de către ANI este greu de înțeles în condițiile în care aceștia au precizat într-un raport oficial faptul... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 08:05 (3199 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Rămâne cum s-a stabilit

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Așa cum am anticipat și prezentat încă de la începutul lunii octombrie a.c., Cătălin Grigore și Mihai Neacșu au fost aleși vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița în cadrul unei ședințe de îndată convocată miercuri, 16 octombrie 2024. «Cătălin Grigore, aflat la al treilea mandat, își continuă munca de succes, aducând experiență și dedicare în slujba ialomițenilor. Alături de el, Mihai Neacșu, aflat la început de drum în această funcție, vine cu energie și dorința de a contribui la progresul județului!»... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 15:50 (8942 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Consilierii mandatului 2024-2028 au depus jurămintele

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Marți, 15 octombrie 2024, s-a desfășurat ședința de constituire a «noului» Consiliul Județean Ialomița, care își va desfășura activitatea în perioada 2024-2028. Din cei 28 de consilieri județeni ale căror mandate au fost validate de Tribunalul Ialomița, doar 26 și-au preluat atribuțiile. Totodată, în cadrul aceleiași întâlniri oficiale, Marian Pavel a depus jurământul în calitate de «nou» președinte al Consiliului Județean Ialomița.

 

Consilierii județeni și-au preluat mandatele Potrivit prevederilor Codului Administrativ... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 17:05 (6568 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la scor

Handbal, CSM Unirea Slobozia-ACS Spartac București 41-20 (20-7)

Victorie la scor

bonus: O nouă victorie a Junioarelor 3

Cel de-al doilea meci acasă al Unirii Slobozia din actualul campionat le-a adus elevelor lui Ion Ivan încă o victorie. Handbalistele legitimate la CSM Unirea Slobozia s-au duelat cu rivalele de la ACS Spartac București, echipă pe care au învins-o cu scorul de 41-20.

 

Junioarele s-au făcut remarcate Victoria obținută de elevele antrenorului Ion Ivan în partida contra ACS Spartac București a fost una fără emoții, jucătoarele controlând meciul încă din primele minute. După prima repriză, acestea aveau un avantaj de 13 goluri. În repriza secundă... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 14:25 (547 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Seceta pedologică extremă care a afectat culturile agricole din județul Ialomița a determinat o creștere a cantității de apă folosită pentru irigarea suprafețelor. Potrivit estimă­rilor făcute de Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, peste 142 milioane metri cubi de apă au fost folosiți în această campanie. Mai mult, instituția face permanent demersuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații a județului nostru.

 

Culturi agricole afectate de seceta pedologică Suprafețe întregi de culturi agricole au fost afectate... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 12:10 (4733 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Maria Matache, medaliată cu bronz la Campionatul European de Karate WUKF

Karate, CSM Unirea Slobozia

Ana Maria Matache, medaliată cu bronz la Campionatul European de Karate WUKF

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia demonstrează încă o dată faptul că există valori în sportul ialomițean. De această dată, sportiva care s-a făcut remarcată este Ana Maria Matache, legitimată la Secția Karate a CSM Unirea Slobozia. Tânăra a reușit să obțină medalia de bronz în cadrul Campionatului European de Karate WUFK, organizat în Polonia, în cadrul categoriei kumite individual. De altfel, Ana Maria Matache a fost singura sportivă din țara noastră care a reușit să urce pe podium în cadrul acestei categorii. Totodată, în cadrul aceleiași competiții, dar la proba pe echipe, sportiva din Slobozia a obținut medalia... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 09:50 (5039 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări finalizate peste 95% prelungite cu 1 an, împrumut de 25 milioane de lei de la Trezorerie!

Ședință «on-line» a Consiliului Județean Ialomița

Lucrări finalizate peste 95% prelungite cu 1 an, împrumut de 25 milioane de lei de la Trezorerie!

Ședința «on-line» a Consiliului Județean Ialomița de vineri, 11 octombrie a.c., a cuprins nu mai puțin de 15 proiecte de hotărâri, fiind, cum altfel, votate la foc automat. Astfel, după ședința «fastuoasă» de la Conacul Manasia, catalogată drept «ultimă» a mandatului 2020-2024, președintele Marian Pavel a ținut să se mai întâlnească o dată cu «vechii» consilieri într-o «ultimă» întrunire. «On-line».

 

Proiecte de hotărâri votate de «vechii» și implementate de «noii»... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 08:10 (7559 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Nenumărate ratări, doar remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, CS Medigidia-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Nenumărate ratări, doar remiză în deplasare

Etapa a 7-a a campionatului Ligii a III-a la fotbal le-a adus față în față pe Recolta Gheorghe Doja și CS Medgidia. Meciul s-a disputat pe stadionul echipei constănțene, partida încheindu-se la egalitate. Dojenii au fost cei care au deschis scorul și ar fi putut să trimită mai multe goluri în poarta adversarilor, dar au ratat toate ocaziile ivite.

 

Au ratat șansele unei victorii În deplasarea de la Medgidia, Recolta Gheorghe Doja a încercat să domine meciul încă din primele minute. Ialo­mițenii au fost cei care au deschis scorul, prin reușita... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 18:15 (2332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de colectare prin aport voluntar ale ADI ECOO 2009, în execuție

Ialomița deșeurilor

Centrele de colectare prin aport voluntar ale ADI ECOO 2009, în execuție

Încă de la jumătatea lunii septembrie 2024, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 a semnat contrac­tele de execuție a lucrărilor pentru proiectul «Înființarea și do­tarea Centrelor de colectare prin aport voluntar în localitățile Căzănești, Andrășești, Gheorghe Lazăr și Gura Ialomiței». Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, în co­laborare cu Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor. De asemenea, la data de 24 septembrie 2024, au fost predate către executant, cele patru amplasamente în ve­derea demarării lucrărilor de execuție. Centrele de colectare vor oferi posibilitatea cetățenilor de... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 12:20 (14437 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu «impurități» și «organisme vii» la robinete, ploșnițe în celule

Deținuții Penitenciarului Slobozia reclamă

Apă cu «impurități» și «organisme vii» la robinete, ploșnițe în celule

Pe baza sesizărilor înaintate de un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia Avocatului Poporului, instituția a făcut o serie de verificări în ceea ce privește condițiile de deținere. Astfel, s-a descoperit că apa distribuită în rețea are probleme de potabilitate, iar în unele spații de detenție există ploșnițe. In­stituția a somat Penitenciarul Slobozia să adopte măsuri pentru remedierea acestor probleme.

 

Se caută soluții În timp ce transparența instituțională aproape că nu există la Penitenciarul Slobozia, deținuții încarcerați... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 07:55 (6584 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, prezent la Conferința centenară a Organizației Internaționale a Viei și Vinului

Ialomițeanul Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, prezent la Conferința centenară a Organizației Internaționale a Viei și Vinului

Duminică, 13 octombrie 2024, la Dijon/Franța, Organizația Internațională a Viei și Vinului a sărbătorit un secol de la înființare, România fiind membru al Organizației încă din 1927. La eveniment a participat, din partea României, Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și Diana Pavelescu, consilier pentru promovare la Oficiul Național al Viei și Produselor Viticole. Programul evenimentului a inclus și o conferință inter-ministerială dedicată sectorului vinului și viei, schimbările climatice și noile provocări din piață influențând domeniul. În discursul susținut în cadrul î... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2024, 19:15 (2500 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 localități din Ialomița și Călărași, în «zona de restricție» din cauza Pestei Porcine Africane

11 localități din Ialomița și Călărași, în «zona de restricție» din cauza Pestei Porcine Africane

Un număr de 11 localități din Ialomița și Călărași sunt în «zona de restricție» din cauza unui focar de Pestă Porcină Africană descoperit în gospodăria unui localnic din Cartierul Bora al municipiului Slobozia. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor au explicat faptul că restricțiile se vor menține pe parcursul a 30 de zile.

 

Situație în monitorizare Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost înștiințată de cazurile de Pestă Porcină Africană chiar de către proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2024, 10:05 (4724 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

Deputatul PSD Liviu Patrichi

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

«Concluzia comună a consultărilor dintre Partidul Social Democrat și reprezentanții patronatelor/sindicatelor este că România nu își permite creșteri de taxe în intervalul următor, iar soluțiile cele mai importante pentru susținerea economiei naționale trebuie să vizeze încurajarea muncii, creșterea productivității și reducerea poverii fiscale în special la nivelul salariaților cu venituri mici și medii!» se precizează într-un comunicat al deputatului PSD Liviu Patrichi. Același comunicat mai reliefează că «soluțiile de guvernare pentru dezvoltarea economică și echilibrarea bugetară pe termen mediu și lung trebuie să pună accentul pe stimularea... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 14:50 (19379 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Întrecere de ciclism la Slobozia

Întrecere de ciclism la Slobozia

Primăria Slobozia, prin Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, organizează sâmbătă, 26 octombrie 2024, un concurs de ciclism. Evenimentul se numește «NETINDAVA XC RACE» și, pe lângă mișcare, îi invită pe participanți să exploreze natura din jurul Sloboziei. Competiția include două curse, una dedicată cicliștilor profesioniști, iar cea de a doua dedicată părinților și copiilor. Pot participa la această întrecere copiii de peste 6 ani, potrivit regulamentului de organizare.

 

Start în mijlocul naturii Cursa de ciclism denumită «... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 10:20 (2121 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița «dispare» în proiectele de Regionalizare

Ialomița «dispare» în proiectele de Regionalizare

Încă de la sfârșitul anilor ’90 s-a discutat despre reorganizarea administrativă a României, în 1998 apărând chiar Legea 151, privind dezvoltarea regională a țării. Ulterior, Legea din 1998 a fost modificată și, firesc, «uitată». Mai nou, se readuce în discuție o reorganizare administrativă, comasarea județelor în «regiuni», 12 județe noi la număr, fiind un prim pas spre o reîmpărțire teritorială.

 

«Ialomița, înainte de toate!» Un simplu slogan care va dispărea după o eventuală aprobare... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 07:55 (5215 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

Raportare oficială

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

În urmă cu o săptămână, în baza aprobărilor speciale ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, Direcția pentru Agricultură Jude­țeană Ialomița a transmis către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale situația culturilor înființate în primăvara anului 2024, calamitate din cauza secetei pedolo­gice. Datele arată că peste 93 mii de hectare au fost afectate din cauza lipsei apei în sol.

 

Se așteaptă despăgubirile Conform informațiilor oficiale, în campania agricolă de primăvară, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 12:05 (7481 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Condus vreme de mai bine de 5 ani de șefi interimari, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița se pregătește să aibă un șef numit prin concurs. Examenul este organizat de Inspectoratul General al Poliției Române, iar potrivit informațiilor oficiale testarea va fi susținută de cinci candidați. Trei dintre aceștia își desfășoară activitatea în cadrul IPJ Ialomița, iar alți doi provin din cadrul IPJ Ilfov și Poliția Capitalei.

 

Concurs pe bază de interviu Potrivit informațiilor oficiale, candidații din cadrul IPJ Ialomița care doresc să devină șefi ai instituției... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 08:05 (7914 vizualizări - 10 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Furt din magazin

Luni, 27 februarie 2017, polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 31 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt. Din cercetări a reieșit că în timp ce se afla într-un magazin ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 20:35
(3820 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Elevii de la unități de învățământ de pe raza orașului Țăndărei au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor, dar și despre riscului de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 17:25
(3956 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4118 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5388 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6038 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4337 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5572 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5091 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4198 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5342 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3241 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4301 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3889 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4950 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3724 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5473 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7239 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6129 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5890 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5313 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...