Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

În cadrul ultimei ședințe a Autorității Teritoriale de Ordine Publică s-a pus în discuție modul în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru debutul noului an școlar. Prezenți la întâlnire au fost și reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceștia au atras încă o dată atenția cu privire la necesitatea asigurării serviciilor de pază pentru unitățile de învățământ. Potrivit oficialilor din Poliția ialomițeană, 26 de școli din județul Ialomița nu dispun de pază sau de sisteme de supraveghere video. Responsabilitatea în acest caz cade pe umerii administrațiilor locale care susțin că nu au fonduri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 12:50 (2140 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6729 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL, firma ialomițeană din Drăgoești listată pe piața AeRO a Bursei de Valori București sub simbolul MILK, desfășoară o activitate agricolă mixtă, respectiv cultură vegetală, prin exploatarea a aproximativ 2500 de hectare, combinată cu creșterea animalelor. Potrivit economica.net, compania deținătoare a brandului «Lăptăria cu Caimac», raportează o pierdere netă de 0,646 milioane de lei la finele primului semestru din 2024.

 

«Lăptăria cu Caimac», afectată de seceta pedologică Agroserv Măriuța SRL Drăgoești, proprietară a brandului... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 12:20 (4609 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

ANI n-a avut dreptate

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

În martie 2024, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost sesizat de Agenția Națio­nală de Integritate cu privire la posibila comitere a infracțiunii de «folo­sire a funcției pentru favorizarea unor persoane» de către Virgil Valentin Dorobanțu, directorul adjunct al APIA Ialomița. Acesta a fost acuzat de faptul că și-ar fi delegat soția în cadrul unui Compartiment al APIA Ialomița, dar la 6 luni distanță procurorii au stabilit că «fapta nu există», clasând dosarul penal! Sesizarea organelor judiciare de către ANI este greu de înțeles în condițiile în care aceștia au precizat într-un raport oficial faptul... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 08:05 (3199 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Rămâne cum s-a stabilit

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Așa cum am anticipat și prezentat încă de la începutul lunii octombrie a.c., Cătălin Grigore și Mihai Neacșu au fost aleși vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița în cadrul unei ședințe de îndată convocată miercuri, 16 octombrie 2024. «Cătălin Grigore, aflat la al treilea mandat, își continuă munca de succes, aducând experiență și dedicare în slujba ialomițenilor. Alături de el, Mihai Neacșu, aflat la început de drum în această funcție, vine cu energie și dorința de a contribui la progresul județului!»... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 15:50 (8942 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Consilierii mandatului 2024-2028 au depus jurămintele

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Marți, 15 octombrie 2024, s-a desfășurat ședința de constituire a «noului» Consiliul Județean Ialomița, care își va desfășura activitatea în perioada 2024-2028. Din cei 28 de consilieri județeni ale căror mandate au fost validate de Tribunalul Ialomița, doar 26 și-au preluat atribuțiile. Totodată, în cadrul aceleiași întâlniri oficiale, Marian Pavel a depus jurământul în calitate de «nou» președinte al Consiliului Județean Ialomița.

 

Consilierii județeni și-au preluat mandatele Potrivit prevederilor Codului Administrativ... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 17:05 (6568 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la scor

Handbal, CSM Unirea Slobozia-ACS Spartac București 41-20 (20-7)

Victorie la scor

bonus: O nouă victorie a Junioarelor 3

Cel de-al doilea meci acasă al Unirii Slobozia din actualul campionat le-a adus elevelor lui Ion Ivan încă o victorie. Handbalistele legitimate la CSM Unirea Slobozia s-au duelat cu rivalele de la ACS Spartac București, echipă pe care au învins-o cu scorul de 41-20.

 

Junioarele s-au făcut remarcate Victoria obținută de elevele antrenorului Ion Ivan în partida contra ACS Spartac București a fost una fără emoții, jucătoarele controlând meciul încă din primele minute. După prima repriză, acestea aveau un avantaj de 13 goluri. În repriza secundă... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 14:25 (547 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Seceta pedologică extremă care a afectat culturile agricole din județul Ialomița a determinat o creștere a cantității de apă folosită pentru irigarea suprafețelor. Potrivit estimă­rilor făcute de Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, peste 142 milioane metri cubi de apă au fost folosiți în această campanie. Mai mult, instituția face permanent demersuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații a județului nostru.

 

Culturi agricole afectate de seceta pedologică Suprafețe întregi de culturi agricole au fost afectate... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 12:10 (4733 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Maria Matache, medaliată cu bronz la Campionatul European de Karate WUKF

Karate, CSM Unirea Slobozia

Ana Maria Matache, medaliată cu bronz la Campionatul European de Karate WUKF

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia demonstrează încă o dată faptul că există valori în sportul ialomițean. De această dată, sportiva care s-a făcut remarcată este Ana Maria Matache, legitimată la Secția Karate a CSM Unirea Slobozia. Tânăra a reușit să obțină medalia de bronz în cadrul Campionatului European de Karate WUFK, organizat în Polonia, în cadrul categoriei kumite individual. De altfel, Ana Maria Matache a fost singura sportivă din țara noastră care a reușit să urce pe podium în cadrul acestei categorii. Totodată, în cadrul aceleiași competiții, dar la proba pe echipe, sportiva din Slobozia a obținut medalia... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 09:50 (5039 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări finalizate peste 95% prelungite cu 1 an, împrumut de 25 milioane de lei de la Trezorerie!

Ședință «on-line» a Consiliului Județean Ialomița

Lucrări finalizate peste 95% prelungite cu 1 an, împrumut de 25 milioane de lei de la Trezorerie!

Ședința «on-line» a Consiliului Județean Ialomița de vineri, 11 octombrie a.c., a cuprins nu mai puțin de 15 proiecte de hotărâri, fiind, cum altfel, votate la foc automat. Astfel, după ședința «fastuoasă» de la Conacul Manasia, catalogată drept «ultimă» a mandatului 2020-2024, președintele Marian Pavel a ținut să se mai întâlnească o dată cu «vechii» consilieri într-o «ultimă» întrunire. «On-line».

 

Proiecte de hotărâri votate de «vechii» și implementate de «noii»... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 08:10 (7559 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Nenumărate ratări, doar remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, CS Medigidia-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Nenumărate ratări, doar remiză în deplasare

Etapa a 7-a a campionatului Ligii a III-a la fotbal le-a adus față în față pe Recolta Gheorghe Doja și CS Medgidia. Meciul s-a disputat pe stadionul echipei constănțene, partida încheindu-se la egalitate. Dojenii au fost cei care au deschis scorul și ar fi putut să trimită mai multe goluri în poarta adversarilor, dar au ratat toate ocaziile ivite.

 

Au ratat șansele unei victorii În deplasarea de la Medgidia, Recolta Gheorghe Doja a încercat să domine meciul încă din primele minute. Ialo­mițenii au fost cei care au deschis scorul, prin reușita... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 18:15 (2332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de colectare prin aport voluntar ale ADI ECOO 2009, în execuție

Ialomița deșeurilor

Centrele de colectare prin aport voluntar ale ADI ECOO 2009, în execuție

Încă de la jumătatea lunii septembrie 2024, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 a semnat contrac­tele de execuție a lucrărilor pentru proiectul «Înființarea și do­tarea Centrelor de colectare prin aport voluntar în localitățile Căzănești, Andrășești, Gheorghe Lazăr și Gura Ialomiței». Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, în co­laborare cu Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor. De asemenea, la data de 24 septembrie 2024, au fost predate către executant, cele patru amplasamente în ve­derea demarării lucrărilor de execuție. Centrele de colectare vor oferi posibilitatea cetățenilor de... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 12:20 (14437 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu «impurități» și «organisme vii» la robinete, ploșnițe în celule

Deținuții Penitenciarului Slobozia reclamă

Apă cu «impurități» și «organisme vii» la robinete, ploșnițe în celule

Pe baza sesizărilor înaintate de un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia Avocatului Poporului, instituția a făcut o serie de verificări în ceea ce privește condițiile de deținere. Astfel, s-a descoperit că apa distribuită în rețea are probleme de potabilitate, iar în unele spații de detenție există ploșnițe. In­stituția a somat Penitenciarul Slobozia să adopte măsuri pentru remedierea acestor probleme.

 

Se caută soluții În timp ce transparența instituțională aproape că nu există la Penitenciarul Slobozia, deținuții încarcerați... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 07:55 (6584 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, prezent la Conferința centenară a Organizației Internaționale a Viei și Vinului

Ialomițeanul Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, prezent la Conferința centenară a Organizației Internaționale a Viei și Vinului

Duminică, 13 octombrie 2024, la Dijon/Franța, Organizația Internațională a Viei și Vinului a sărbătorit un secol de la înființare, România fiind membru al Organizației încă din 1927. La eveniment a participat, din partea României, Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și Diana Pavelescu, consilier pentru promovare la Oficiul Național al Viei și Produselor Viticole. Programul evenimentului a inclus și o conferință inter-ministerială dedicată sectorului vinului și viei, schimbările climatice și noile provocări din piață influențând domeniul. În discursul susținut în cadrul î... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2024, 19:15 (2500 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 localități din Ialomița și Călărași, în «zona de restricție» din cauza Pestei Porcine Africane

11 localități din Ialomița și Călărași, în «zona de restricție» din cauza Pestei Porcine Africane

Un număr de 11 localități din Ialomița și Călărași sunt în «zona de restricție» din cauza unui focar de Pestă Porcină Africană descoperit în gospodăria unui localnic din Cartierul Bora al municipiului Slobozia. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor au explicat faptul că restricțiile se vor menține pe parcursul a 30 de zile.

 

Situație în monitorizare Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost înștiințată de cazurile de Pestă Porcină Africană chiar de către proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2024, 10:05 (4724 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

Deputatul PSD Liviu Patrichi

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

«Concluzia comună a consultărilor dintre Partidul Social Democrat și reprezentanții patronatelor/sindicatelor este că România nu își permite creșteri de taxe în intervalul următor, iar soluțiile cele mai importante pentru susținerea economiei naționale trebuie să vizeze încurajarea muncii, creșterea productivității și reducerea poverii fiscale în special la nivelul salariaților cu venituri mici și medii!» se precizează într-un comunicat al deputatului PSD Liviu Patrichi. Același comunicat mai reliefează că «soluțiile de guvernare pentru dezvoltarea economică și echilibrarea bugetară pe termen mediu și lung trebuie să pună accentul pe stimularea... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 14:50 (19379 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Întrecere de ciclism la Slobozia

Întrecere de ciclism la Slobozia

Primăria Slobozia, prin Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, organizează sâmbătă, 26 octombrie 2024, un concurs de ciclism. Evenimentul se numește «NETINDAVA XC RACE» și, pe lângă mișcare, îi invită pe participanți să exploreze natura din jurul Sloboziei. Competiția include două curse, una dedicată cicliștilor profesioniști, iar cea de a doua dedicată părinților și copiilor. Pot participa la această întrecere copiii de peste 6 ani, potrivit regulamentului de organizare.

 

Start în mijlocul naturii Cursa de ciclism denumită «... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 10:20 (2121 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița «dispare» în proiectele de Regionalizare

Ialomița «dispare» în proiectele de Regionalizare

Încă de la sfârșitul anilor ’90 s-a discutat despre reorganizarea administrativă a României, în 1998 apărând chiar Legea 151, privind dezvoltarea regională a țării. Ulterior, Legea din 1998 a fost modificată și, firesc, «uitată». Mai nou, se readuce în discuție o reorganizare administrativă, comasarea județelor în «regiuni», 12 județe noi la număr, fiind un prim pas spre o reîmpărțire teritorială.

 

«Ialomița, înainte de toate!» Un simplu slogan care va dispărea după o eventuală aprobare... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 07:55 (5215 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

Raportare oficială

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

În urmă cu o săptămână, în baza aprobărilor speciale ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, Direcția pentru Agricultură Jude­țeană Ialomița a transmis către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale situația culturilor înființate în primăvara anului 2024, calamitate din cauza secetei pedolo­gice. Datele arată că peste 93 mii de hectare au fost afectate din cauza lipsei apei în sol.

 

Se așteaptă despăgubirile Conform informațiilor oficiale, în campania agricolă de primăvară, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 12:05 (7481 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Condus vreme de mai bine de 5 ani de șefi interimari, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița se pregătește să aibă un șef numit prin concurs. Examenul este organizat de Inspectoratul General al Poliției Române, iar potrivit informațiilor oficiale testarea va fi susținută de cinci candidați. Trei dintre aceștia își desfășoară activitatea în cadrul IPJ Ialomița, iar alți doi provin din cadrul IPJ Ilfov și Poliția Capitalei.

 

Concurs pe bază de interviu Potrivit informațiilor oficiale, candidații din cadrul IPJ Ialomița care doresc să devină șefi ai instituției... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 08:05 (7913 vizualizări - 10 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13137 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10369 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10792 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11549 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12200 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10913 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10589 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12296 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16459 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11463 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10586 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11243 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11283 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11271 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13603 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13361 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11092 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11902 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11979 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13250 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10784 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11740 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10438 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12034 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11189 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10752 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12433 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...