Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Voi face totul pentru ca echipa să câștige!»

Anca Jianu, handbal, CSM Unirea Slobozia

«Voi face totul pentru ca echipa să cîștige!»

«Olteanco, ține capul sus!», o sfătuiește profesorul Marian Simion pe noua lui elevă aflată în vizorul fotoreporterului nostru. Se numește Anca Jianu, are 1,82 m, este din Turnu Severin și face 24 de ani pe 24 ianuarie 2011. Poate acoperi orice post pe 9 metri și îl adoră pe Harry Potter. Alte amănunte despre ultima achiziție a CSM Unirea Slobozia aflați mai jos.
-Cînd ai început să joci handbal?
-La 11 ani, iar la 16 am debutat la senioare în tricoul lui Remin Deva, unde am fost colegă cu Clara Bădineanu, actuala jucătoare a Oltchimului și a echipei naționale.
-Ai jucat la Deva, Sibiu, Timișoara și Tîrgul Mureș. Unde ți-a plăcut cel mai mult?... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2011, 09:42 (13009 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, morgă pentru pacienți?

Spitalul Slobozia, morgă pentru pacienți?

O femeie din Slobozia acuză cadrele medicale ale Spitalului Județean de Urgență de moartea mamei sale. Femeia susține că «defuncta a fost ucisă de nepăsarea cadrelor medicale ale Secției de Interne». Mai mult, pentru a demonstra cele declarate, femeia a depus deja o plîngere la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia...

Pacient internat la Spital cu durere de stomac, externat de la morgă
Drama familiei Zaharia a început la jumătatea anului trecut cînd, în urma unor dureri în zona stomacului, Ioana Zaharia, de 44 de ani, s-a internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia... «Acuza dureri mari de burtă, am chemat Salvarea și ne-am dus la Spital. Pe mama au băgat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2011, 12:42 (18225 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției Fetești a demisionat

Scandalul de la vîrful Poliției Fetești s-a finalizat, cum altfel?, chiar cu demisia șefului Adrian Dănilă. Fostul comandant a ales singur să părăsească «barca» Poliției Fetești, la schimb cu un post în cadrul IPJ Ialomița. Și, ca să nu se comenteze asupra situației, șefu’ Ștefu i-a pregătit lui Dănilă o surpriză pe măsură: un post în cadrul compartimentului «Control Intern»... În cele ce urmează, de dragul istoriei și al șefului Ștefu, vom trece din nou în revistă «faptele de vitejie» ale fostului comandant al Poliției Fetești, Adrian Dănilă.
La jumătatea lunii iunie a anului precedent, după ce șeful IPJ Ialomița reușise performanța a produce schimbări notabile (de personal, evident!) în cadrul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2011, 07:54 (15366 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Caracatița RAJA se pregătește să preia Urban Slobozia

Transferul anului în Ialomița

Caracatița RAJA se pregătește să preia Urban Slobozia

Anul 2011 debutează în forță. Potrivit unor informații confirmate neoficial, la sfîrșitul anului trecut reprezentanții RAJA Constanța au venit la Slobozia pentru a discuta cu autoritățile locale posibila preluare a SC Urban. Deși pînă la acest moment intențiile RAJA nu au fost concretizate într-un document oficial, niciunul dintre protagoniștii acestei posibile tranzacții nu neagă această posibilitate. Slobozia este ultimul bastion administrativ ialomițean din mediul urban în care serviciile publice de apă, canal și epurare încă mai sînt gestionate de către autoritățile locale. Miza acestei posibile tranzacții este una uriașă, iar efectele asupra consumatorilor sînt ușor de prevăzut. Primul și... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2011, 05:38 (16977 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Peste 2500 de firme au «dispărut» din mediul de afaceri

Potrivit datelor Oficiului Național al Registrului Comerțului, radierile voluntare de firme au cunoscut o creștere alarmantă în Ialomița, de peste 650%.
Așadar, economia județului și-a a continuat și anul trecut deriva... Potrivit ultimelor date statistice, anul precedent 2564 de societăți comerciale din Ialomița au dispărut de pe piața economică locală. Creșterea, una alarmantă, s-ar datora ce-i drept dificultăților financiare întîmpinate de mediul de afaceri grav afectat de criza economică. Pe de altă parte, dacă în anul 2009, 175 de firme au fost dizolvate, în 2010 doar 73 de societăți au fost închise prin această procedură. De asemenea, potrivit centralizărilor, în anul 2009 numărul suspendărilor... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2011, 15:23 (9041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, obligat să respecte criteriile legale de acordare a alocărilor bugetare

Teculescu a cîștigat războiul cu Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița, obligat să respecte criteriile legale de acordare a alocărilor bugetare

Bugetul județului pentru 2011 reprezintă în acest moment principala preocupare a administrației județene. Deși niciunul dintre oficiali nu cunoaște valoarea totală a fondurilor care urmează să fie alocate județului Ialomița în acest an, aparatul administrativ județean lucrează la stabilirea bugetelor celor 66 de unități administrative conform criteriilor legislative în vigoare. Sintagma nu este una oarecare, în spatele ei ascunzîndu-se cel mai lung război administrativ din istoria Ialomiței. Un război în care administrațiile locale au pierdut, potrivit estimărilor, circa 1,8 milioane de lei. Și care, din cauza încăpățînării cu care prefectul Mădălin Teculescu continuă să ceară aplicarea cu strictețe... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2011, 05:42 (18832 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au reunit băieții! Ținta: Divizia B

Fotbal, Liga a III-a

S-au reunit băieții! Ținta: Divizia B

Luni, 10 ianuarie, profesorul Constantin Prepeliță a sunat adunarea pentru a pregăti cel mai important retur al fotbalului slobozean din ultimii 20 de ani. Unirea Slobozia a terminat turul Ligii a III-a în fotoliul de lider și așteaptă cu încredere un sezon de primăvară care îi poate duce pe Soare și compania în Liga secundă. Au răspuns prezent convocării toți componenții lotului, mai puțin atacantul Florin Anghel. «Pe Florin l-am învoit eu pentru a-și rezolva niște probleme personale. Va reveni la echipă joi sau vineri» a motivat profesorul Constantin Prepeliță absența vîrfului care a înscris în tur două goluri pentru Unirea. La capitolul noutăți, așa cum Independent anunța încă din decembrie... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:54 (9186 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Bătălie pentru locul II

Duminică, 16 ianuarie 2011, se reia Campionatul ligii secunde de handbal feminin, care programează etapa a XV-a, prima a turului 2. În seria A, capul de afiș îl reprezintă confruntarea dintre CSM Slobozia și Știința Bacău, prima echipă aflîndu-se pe locul III, cu 21 de puncte, în vreme ce a doua ocupă poziția secundă cu 22 de puncte. Va fi așadar o dispută fierbinte, miza fiind locul II, ultimul care asigură accederea în barajul pentru promovare. În partida care va avea loc la orele 11,00, în Sala Sporturilor din Slobozia, CSM Unirea pornește cu un ascendent moral în fața băcoancelor conferit de faptul că, în precedentele două întîlniri din acest sezon, fetele lui Marian Simion au terminat neînvinse... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:51 (9262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Trei slobozeni la Naționalele de iarnă

Pe 10 ianuarie, Federația Română de Tenis a dat startul Campionatului Național de sală rezervat categoriei de 14 ani. La competiția desfășurată la Complexul Sportiv «Lia Manoliu» din Capitală sînt prezenți și trei sportivi din Slobozia. Irina Nițu și Radu Popa de la CSS și Sorin Iordache de la TenisCon. În prima zi a întrecerilor, toți cei trei au reușit calificarea în optimi după ce au trecut de primul tur, iar Irina și Radu și de calificări. «Accederea între primii 16 a fost ținta noastră la acest campionat. Copiii sînt la primul lor an în această categorie, aproape toți adversarii sînt mai experimentați, așa că din acest moment orice victorie poate însemna o depășire a obiectivului» a declarat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:50 (9277 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I

Unire sub poalele doamnei Chiajna

Unirea Urziceni (în scripte încă îi mai spune așa!) s-a reunit vineri, 7 ianuarie 2011. O așteaptă un retur de foc pe care îl va disputa în localitatea ilfoveană (habar nu avem dacă-i sat sau oraș!) care-i poartă numele fiicei lui Petru Rareș ajunsă doamnă în Țara Românească. Primăriei din Chiajna i-a vîndut Dumitru Bucșaru echipa, bucată cu bucată: de la turnicheți la Rusescu și de la Nicu Epaminonda la Revulsin și uleiul pentru masaj. Au fentat tranzacția Mehmedovici și Semedo, care au ales alte destinații, pe picior de plecare aflîndu-se, de asemenea, Pădurețu și Todoran, care însă s-au prezentat la reunire. În urma strămutării și contopirii cu echipa ilfoveană, fosta campioană i-a înregimentat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:48 (11582 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un secretar de stat din Ministerul Sănătății, în inspecție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un secretar de stat din Ministerul Sănătății, în inspecție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În cursul dimineții de marți, 11 ianuarie a.c., secretarul de stat în Ministerul Sănătății, Geza Molnar a venit la Spitalul Județean Slobozia pentru a decide care sînt măsurile care se impun într-o astfel de situație. Reamintim că, în urmă cu 24 de ore, 11 sugari ai Secției de Pediatrie a Spitalului din Slobozia au fost trimiși de urgență la București, fiind suspecți de infecție cu rotavirus. Potrivit primelor informații oficiale, reprezentanții Spitalului au confirmat încă din luna noiembrie a anului 2010 infecții cu rotavirus la SJU.

SJU, un spital fără vinovați
Astăzi, la orele 10,00, secretarul de stat Geza Molnar a sosit la Slobozia pentru a constata cu proprii... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 14:07 (15389 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un singur caz de infecție cu Rotavirus recunoscut oficial la Spitalul de Urgență Slobozia

Un singur caz de infecție cu Rotavirus recunoscut oficial la Spitalul de Urgență Slobozia

Potrivit unor declarații de ultimă oră, doar un singur caz din cele 11 suspecte de infecție cu Rotavirus a fost confirmat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Informația aparține managerului Vasile Olaru care recunoaște că astfel de infecții sînt comune la nivelul unității spitalicești pe care o conduce.
«Analizele pe care le facem aici sînt analize de rutină. Nu reprezintă o certitudine. Din punctul meu de vedere, este nevoie de cel puțin două săptămîni pentru ca prezența Rotavirusului să fie confirmată oficial. De aceea vă pot spune că ultimii bolnavi trimiși la București au fost duși preventiv. Și, de asemenea, recunosc că în fiecare lună am avut astfel de probleme pe care le-am raportat Direcției de Sănătate Publică»... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2011, 16:18 (19022 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Disponibilizările fac prima victimă

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Întreg sistemul public se restructurează. De la Prefectură la ultima Agenție înființată din dorințe guvernamentale, toate instituțiile publice disponibilizează. Noile strategii guvernamentale pentru redresarea economiei românești prevăd un aspect clar: reducerea cheltuielilor bugetare prin eliminarea din schemele de angajare a unui număr considerabil de funcționari. Privită drept cea mai revoluționară măsură guvernamentală aplicată vreodată, disponibilizările din sectorul public, cel puțin ialomițean, încep să-și arate «colții». Iar «colții» sînt destul de ascuțiți. Acuzați că fac reduceri de personal preferențiale, după criterii de simpatie sau apartenențe politice, directorii de instituții publice... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2011, 14:12 (26501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Medicamentele bolnavilor, furate din magazia Spitalului

Medicamentele bolnavilor, furate din magazia Spitalului

Scandalurile ce aduc în centru cea mai mare unitate sanitară din județ, respectiv Spitalul de Urgență Slobozia, par să nu se mai sfîrșească. După ce săptămîna precedentă am prezentat detaliat cel mai rușinos scandal din istoria instituției, presiunile politice la care a fost supus medicul Mihaela Isvoranu pentru a demisiona din funcția de director medical, revenim astăzi cu un articol ce prăbușește și ultima fărîmă de imagine pozitivă a unității medicale.

Furt de medicamente din magazia Spitalului
În timp ce pacienții își arată nemulțumirea față de calitatea serviciilor medicale sau de medicația lipsă, cînd doctorii se plîng, pe lîngă reducerile salariale, de insuficienta... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2011, 09:40 (20928 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

În Ialomița, furturile din buzunare au scăzut cu 83,3%

Criza, aliata lu’ Ștefu

În Ialomița, furturile din buzunare au scăzut cu 83,3%

După multe săptămîni în care veștile panicarde au invadat mass-media, sîntem în măsură să vă oferim și o veste bună. Inspectoratul de Poliție Ialomița a raportat o scădere cu puțin peste 83% a furturilor din buzunare. Cînd, cum și mai ales de ce, puteți citi mai jos în interpretarea unică a publicației Independent.

Statistici liniștitoare
După ani lungi în care poliția ialomițeană a raportat escaladarea alarmantă a criminalității în județ, s-a petrecut minunea. Săptămîna trecută, în cadrul unei conferințe de presă, IPJ Ialomița a raportat scăderi impresionante la toți indicatorii criminalității județene. Astfel, în primele 6 luni ale anului în curs au scăzut cu 73,3... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2011, 14:11 (15651 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Slobozia, în căutarea recordurilor

Slobozia, în căutarea recordurilor

• peste un milion de metri cubi de apă, pierdere pe rețea
• 125 de metri cubi, media consumului zilnic pentru o persoană
• 900 de avarii de rețea și canalizare
• puțin peste 8 kilometri de drumuri, din totalul de 82 km, modernizate într-un an
• peste 900 mii de lei, costul anual aferent iluminatului public


Un milion de metri cubi de apă, pierdere pe rețea
Apa slobozenilor nu este potabilă. Apa rămîne menajeră, iar Urban SA, operatorul care furnizează apa menajeră și serviciile de canalizare ale orașului, deține contractul de concesiune pentru aceste servicii din anul 1998, contractul fiind valabil pînă în anul 2014. De la darea în folosință a sistemului de distribuție a apei subterane, proiect realizat cu și din «bunăvoința» primarului Gabi Ionașcu, autoritățile se zbat pentru identificarea unei soluții de potabilizare a apei. Scandalul cu privire la calitatea apei din sursă subterană s-a consumat și încă se mai consumă. Zeci de seturi de analize au confirmat că apa din sursa... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2011, 17:36 (20033 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia record

EVENIMENT

În Ialomița Boboteaza a vestit un an bogat

Zeci de mii de credincioși au serbat Botezul Domnului

click pe poză

Joi, 6 ianuarie, zeci de mii de credincioși ialomițeni s-au strîns în jurul bisericilor pentru a cinsti Botezul Domnului în apele Iordanului. Oficialii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au marcat evenimentul la Călărași, locație unde Preasfințitul Vincențiu a aruncat, potrivit tradiției, crucea în apele Borcei. Sărbătoarea a mai fost marcată oficial și la Fetești, unde de cîțiva ani autoritățile locale participă alături de creștini la Botezul cailor.

Boboteaza la români
Reamintim că Aghiazma Mare se face la Bobotează, în amintirea Botezării Domnului de către Ioan în Iordan. Ea se săvîrșește atît în ajunul Bobotezei, cînd se sfințește apa cu care preoții botează apoi... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2011, 14:18 (9476 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aikido la Slobozia?

Aikido la Slobozia?

Răspunsul este da! La sfîrșitul anului 2010, pe 28 decembrie, Clubul Sportiv Olimpia din Slobozia a fost gazda unui maestru aikido venit tocmai din Italia. Evenimentul a fost posibil grație invitației făcute de președintelui clubului local, Mihail Dinu, și s-a bucurat de întreaga atenție a micilor judoca slobozeni.

Aikido la 0 grade celsius
Francesco Caminiti practică aikido de 20 de ani și are echivalentul centurii negre în karateka tradițional. Este căsătorit cu o ialomițeancă și nu se află pentru prima dată în Slobozia. Este însă prima dată cînd ajunge în vechea sala de sport a stadionului municipal, acolo unde judoca Clubului Olimpia își desfășoară antrenamentele... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2011, 13:18 (15226 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Previziuni astrale pentru 2011

Previziuni astrale pentru 2011

de astrologul Nina BECIU

Berbec (21.03-22.04)-Cu Jupiter intervenind în mod constant în viața Berbecului, 2011 se anunță a fi un an agitat și neliniștit, un an al jocurilor sociale și al legăturilor interumane intense. Berbecul trebuie să arate că stăpînește pe deplin rolul principal, întelegînd și supunîndu-se în același timp priorităților celorlalți.
Pe plan personal, conjuctura lui Venus adaugă multe controverse și neliniști sufletești, dar și clarificare, adevăr, viziune și luciditate în viitorul apropiat. Pentru mobilitatea și bunul mers al relațiilor, conjucturile astrelor cer compromisuri. Sub impulsurile a două alte planete, Jupiter și Saturn, 2011 va fi un an aprofundării relației... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2011, 05:42 (9007 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Managementul Sănătății se dictează politic

Spitalele ialomițene trec în grija primăriilor și consiliilor județene

Managementul Sănătății se dictează politic

Potrivit unei noi prevederi legislative, spitalele ialomițene trec în subordinea administrațiilor publice locale. Strategiile de descentralizare sanitară lipsesc însă cu desăvîrșire. Rapid, își fac loc speculațiile privind viitorii managerii de unități medicale. Din perspectiva financiară, situația este îngrijorăroate, politic vorbind, orizontul zîmbește promițător doctorilor de partid...

Aceeași Mărie cu alți bani de portofel
Transferul managementului spitalicesc în cîrca autorităților locale sau județene face parte din controversata reformă sanitară mai mult discutată la televizor decît pusă-n practică. O dată pronunțată pentru trecerea propriu-zisă a unităților sanitare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2011, 14:23 (17237 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Reviga: Țigări și obiecte pirotehnice, descoperite la percheziție

Duminică, 6 iunie, în urma unei percheziții la domiciliul unui tînăr, de 21 de ani, din localitatea Reviga, au fost identificate mai multe bunuri deținute fără respectarea prevederilor legale. La domiciliul ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:57
(22488 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

În cursul zilei de duminică, 6 iunie, polițiștii din Movilița au surprins în flagrant doi tineri de 21, respectiv 23 de ani și un bărbat, de 41 de ani, toții din localitatea Sinești, în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:56
(28879 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


Intervenții ale pompierilor

Vineri, 4 iunie, la ora 16,00, pompierii din Urziceni au intervenit pe raza comunei Manasia pentru curățarea carosabilului în urma deversării accidentale dintr-un camion a unei părți din încărcătura cu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:44
(26324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni

Un tulcean, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști, pe DN3B, la volanul unui autovehicul ce tracta o remorcă neînmatriculată. • Pe strada Arcului din Urziceni a fost depistat un bărbat, de 48 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:37
(27752 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au rămas fără permis pentru nerespectarea culorii roșie a semaforului

Patru intersecții semaforizate din Slobozia au vizat polițiștii de la Serviciul Rutier în cursul zilei de vineri, 4 iunie a.c. Așadar, au fost vizate modul de respectare a culorii roșie a semaforului electric ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:36
(26033 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor

Vineri, 4 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au derulat o acțiune de amploare la nivelul județului, vizîndu-se atît zone urbane cît și rurale. Astfel, tîrziu în noapte, acțiunea desfășurîndu ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:34
(26036 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Joi, 3 iunie, în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Compartimentul Trafic și Furturi Auto au acționat împreună cu lucrători din cadrul Registrul Auto Român ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:52
(22522 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Adolescente, suspectate de furtul unor perechi de pantaloni din magazin

În cursul după-amiezii zilei de joi, 3 iunie, în jurul orelor 17,00, Poliția Slobozia a fost sesizată de către o femeie, administrator la o firmă din municipiu, despre faptul că a surprins două tinere în ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:50
(27236 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un biciclist, victimă a unui accident rutier

În cursul zilei de joi, 3 iunie, în jurul orei 11,30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ201B, în localitatea Sălcioara, s-a produs un accident de circulație. Urmarea a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:47
(28637 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Hoți prinși

Polițiștii feteșteni au reușit identificarea suspecților privind furtul unui DVD și al unei butelii de gaz, aflat în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a fost sesizată polițiștilor din cadrul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:46
(29685 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni hoți


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Joi, 3 iunie, polițiștii din Țăndărei au acționat pe raza localității în intervalul orar 14,00-16,00, pentru prevenirea faptelor comise cu violență, a evenimentelor rutiere și pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:43
(25965 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Pistol cu bile, deținut ilegal

În cursul zilei de joi, 3 iunie, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii producerii evenimentelor ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:42
(26334 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de un cetățean cu spirit civic în timp ce sustrăgea țevi metalice

Joi, 3 iunie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de către un bărbat, de 42 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un bărbat ce sustrăgea mai multe țevi metalice dintr-o curte împrejmuită ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:39
(28782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Înșelăciune cu loz în plic

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea a două persoane care în cursul zilei de miercuri, 2 iunie, au înșelat un ialomițean cu o sumă importantă de bani. Partea vătămată, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:13
(33177 vizualizări - 2 comentarii)


Fals și uz de fals la Primăria Adîncata

Înșelăciune, fals intelectual și uz de fals, acestea sînt infracțiunile pentru săvîrșirea cărora au fost învinuite cinci persoane din comuna Adîncata, una dintre ele avînd calitatea de funcționar în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:11
(25645 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru disciplina în traficul rutier

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de controale în trafic, în zona municipiului Urziceni. În cadrul acțiunii, au fost controlate peste 90 de autovehicule, din care 12 înmatriculate în alte state ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:10
(14688 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni urmăriți penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, reprezentant al unui agent economic din localitate, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:09
(30787 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 14 persoane legitimate de polițiști

Cu ocazia activităților desfășurate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea măsurilor de ordine și siguranță publică la unitățile de învățămînt din județ unde se desfășoară examenul de bacalaureat, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:08
(25193 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Decizia de suspendare a plăților complementare în sprijinul agriculturii subminează economia națională

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR ia notă, cu îngrijorare și preocupare, de intențiile Guvernului, prin Ministerul de Finanțe, de a suspenda plățile complementare -CNDP, acordate ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 16:28
(22793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR


Anunț

Service angajează electrician auto. Telefon 0728/909.653. ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 15:49
(18160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 11 autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

Marți, 1 iunie, polițiștii Biroului Rutier au depistat alte 11 autovehicule ce prezentau defecțiuni tehnice în timp ce se deplasau pe drumurile publice. Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:21
(28148 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: La volan fără permis

În cursul zilei de marți, 1 iunie, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni, au procedat la efectuarea semnalului regulamentar de oprire a conducătorului unui autoturism, înmatriculat în județul Buzău ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:20
(22655 vizualizări - 0 comentarii)


Protoieria Urziceni: «Zâmbet de copil»

Protoieria Urziceni: «Zîmbet de copil»

Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, Protoieria Urziceni a organizat un spectacol, aflat la a II-a ediție, «Zîmbet de copil». Evenimentul dedicat celor mici s-a desfășurat la sala de festivități ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 17:21
(26914 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al tânărului dispărut în urmă cu trei zile în apele râului Ialomița, găsit

Trupul neînsuflețit al tînărului dispărut în urmă cu trei zile în apele rîului Ialomița, găsit

Un pescar aflat marți, 1 iunie, în jurul orei 18.00, în zona satului Orezu din comuna Ciochina, a observat cadavrul agățat în resturi vegetale la suprafața apei și a apelat numărul unic de urgență 112. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:34
(29999 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Marți, 1 iunie, începînd de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise» pentru copii. Jandarmii au prezentat ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:22
(21744 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:42
(15626 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:26
(16367 vizualizări - 0 comentarii)


Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

La finele săptămînii curente, vineri și sîmbătă, respectiv 4 și 5 iunie, la orele 17,00, Ancu Dincă, fizician, inventator și laureat a numeroase premii și distincții conferite de juriile marilor Saloane ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:44
(27055 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Marți, 1 iunie, s-a produs un accident rutier în comuna Dridu. Potrivit investigațiilor polițiștilor, accidentul s-a produs pe fondul neadaptării vitezei într-o succesiune de curbe de către conducătorul ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:42
(29598 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu TIR accident


Țăndărei: Biciclist accidentat mortal

Luni, 31 mai, pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană și-a pierdut viața. Evenimentul s-a produs în jurul prînzului, pe DN2A, la intersecția cu DJ212. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:41
(28827 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...