Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Silvian Ciupercă amenință doctorii! (update)

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Descentralizare păguboasă
Promisă a fi una dintre cele mai revoluționare soluții de eficientizare a activității sanitare, descentralizarea spitalelor își dovedește, din plin... coloratura politică. Și atît. Cel puțin la nivelul Spitalului Județean de Urgență, descentralizarea nu putea să urmeze decît principiile politice ale președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Și dacă la nivelul altor spitale, fie acestea chiar și județene, descentralizarea nu a impus schimbarea managerului decît după criterii de performanță, la noi, ca la nimeni, primul pas al procesului l-a constituit schimbarea politică a șefilor de spital județean. Așa am asistat săptămîna trecută... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2010, 20:13 (78581 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

URBAN restricționează furnizarea apei pentru rău-platnici

Slobozeni, vi se pregătește ceva

URBAN restricționează furnizarea apei pentru rău-platnici

Urban supraviețuiește de doi ani în ciuda derivei administrative cu care se confruntă orașul, a sutelor de milioane acumulate din debite și a crizei financiare cu care se confruntă de mai bine de 5 ani. Și, în ciuda celor mai negre pronosticuri făcute vreodată cu privire la viitorul unei societăți, continuă să furnizeze apă locuitorilor Sloboziei. Însă, susțin oficialii instituției, începînd de mîine acest lucru se va întîmpla numai cu program. Decizia de restricționare vizează, în primă instanță, rău-platnicii și urmează să intre în vigoare după aprobarea acesteia, joi, 29 iulie, în cadrul ședinței AGA a SC Urban.

O decizie dureroasă, dar necesară
Ideea restricționării... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2010, 08:12 (18424 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fente cu ploaia

Unirea Slobozia se pregătește la Predeal

Fente cu ploaia

Fotbaliștii de la Unirea Slobozia se află de vineri, 23 iulie, într-un cantonament de o săptămînă la Predeal. Pe lista de achiziții s-au adăugat două nume noi. Este vorba de Gheorghe Dumitru (Dunărea Călărași) și Baltă (Abatorul Slobozia).
Gheorghe Dumitru este un atacant cu mare experiență, acesta aflîndu-se printre titularii Unirii Urziceni în anul promovării acesteia în Liga I. Baltă este un mijlocaș pe care Constantin Prepeliță îl cunoaște foarte bine prin prisma faptului că l-a avut elev și la Abatorul. Acești doi jucători se adaugă celor transferați anterior: Anghel (Prefab Modelu), Stanciu (CFR Craiova) și Coman (Viitorul Însurăței), transferul atacantului brăilean Lupu picînd.
La... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 18:08 (22547 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbalistele au plecat la mare

Bronz de Mamaia pentru promovare

Handbalistele de la CSM Slobozia au luat cu asalt țărmul Mării Negre pentru o săptămînă de cantonament. Chiar dacă sezonul viitor este cel mai greu de pînă acum, elevele lui Marian Simion pornesc pregătirile cu gîndul la promovare.

Stănciulescu și Băcăoanu au revenit la echipă
Lotul de handbal feminin al CSM Slobozia a plecat pe 25 iulie la Mamaia, cu garnitura completă. Deși își dorea la finele sezonului un contract în Liga Națională, interul dreapta Mihaela Stănciulescu, cea mai bună marcatoare din istoria scurtă a CSM Slobozia, a ales în cele din urmă să continue sub culorile echipei noastre. O decizie similară a luat și fiica rătăcitoare a handbalului slobozean,... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 18:05 (20352 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Diana Cruțu, scrimă, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Diana Cruțu, scrimă, CSS Slobozia

Tatăl, Marin Cruțu, dublu campion balcanic în 1982. Fratele, Mihai Cruțu, campion național de cadeți în 2009. Argumente suficiente pentru ca Diana să găsească și cu ochii închiși drumul spre planșă. Născută pe 10 iulie 1987, Diana Cruțu a încrucișat pentru prima oară săbiile în 2006, la centrul de scrimă de la Sudiți, coordonat de tatăl ei. De atunci a obținut împreună cu echipa de sabie feminin a CSS Slobzia două medalii la campionate naționale: una de argint în 2008 și una de bronz în 2010, cu echipa de copii. În acest an, s-a clasat pe locul 7 la campionatul național și a cîștigat Cupa Tinerelor Speranțe, organizată în iunie la Slobozia. La 13 ani, drumul spre marea performanță este pe o pantă... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 18:02 (26486 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Primele victorii internaționale pentru Sorin Iordache

Tenis de cîmp

Primele victorii internaționale pentru Sorin Iordache

Sorin Iordache a fost prezent săptămîna trecută la Timișoara, unde a evoluat pentru internaționala under 12, în turneul de calificare la Campionatul European. România a fost în grupă cu Slovacia, Suedia și Portugalia și i-a avut în componență, pe lîngă Sorin, pe Eduard Adam din Iași și pe Daniel Cosma din Satu Mare.
Chiar dacă echipa nu a obținut calificarea, merită să amintim primele victorii internaționale ale unui sportiv slobozean: 6-0, 6-2 cu Filim Malbasic, nr. 2 în Suedia și 6-2, 6-0, în fața slovacului Tomas Liska. Victorii de bun augur care îi pot asigura un important ascendent moral în cariera, deocamdată timidă, a lui Sorin. O carieră pe care i-o dorim sincer plină de astfel de succese... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 18:00 (20763 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Pandurii Tg. Jiu-Unirea Urziceni 0-0

Egal mare cît fanionul lui Crîngașu

Așa cum Independent a prevăzut încă de acum 2 săptămîni, Unirea Urziceni a respectat tradiția și s-a împotmolit din nou în prima etapă a Campionatului. De data aceasta, norocoasa a fost Pandurii Tîrgu Jiu, în fapt Internațional Curtea de Argeș, mutată cu arme și bagaje în curtea lui Brîncuși. Surprinzător, ocaziile primei reprize au aparținut echipei lui Ionuț Badea. A tras Apostu, dar a respins Galamaz (’11), au dat cu capul Cardoso (’24) și Antohi (’40), dar Arlauskis a fost la post. Și cam la atît se rezumă povestea primei reprize.
Ronny Levy mută pentru a doua parte, cu Frunză în locul lui Onofraș, iar ex-vasluianul împinge centrul de greutate spre poarta lui Marius Popa. În minutul 56... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 17:57 (17341 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Ionașcu, oracol mondial

Xenofobia salvează Slobozia

Primarul Ionașcu, oracol mondial

De cîteva luni bune, presa locală publică sub forma unor interviuri savuroase opiniile primarului Ionașcu despre tot ce se întîmplă pe mapamond. De la salvarea balenelor albastre și pînă la diplomația româno-maghiară și de la războiul din Kosovo pînă la politica fiscală a lui Obama, primarul Sloboziei le știe pe toate. Ce știm noi, citiți mai jos.

Un xenofob de curte veche
Ca să putem face față noianului de informații cu care primarul Ionașcu bombardează opinia publică am cerut ajutorul psihologului de serviciu al redacției, domnul Bebe Parosologu. Primul citat care i-a atras atenția acestuia a fost: «Dacă aș fi fost eu cu premierul Ungariei l-aș fi întrebat de ce a venit în România și apoi i-aș fi deschis poarta»... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 11:29 (23093 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Silvian Ciupercă amenință doctorii!

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Dr Mihaela Isvoranu: «Plec din cauza presiunilor președintelui Ciupercă»
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă este acuzat de «practici de tip mafiot» în ceea ce privește schimbarea conducerii SpitaluluiJudețean Ialomița. De această dată, acuzațiile nu sînt lansate de media locală, ci chiar de un medic al Spitalului Județean. Doctorul Mihaela Isvoranu, fost director medical al Spitalului, susține că a fost amenințată, supusă la presiuni politice și obligată să demizioneze din funcția deținută.
Acțiunile președintelui Consiliului Județean Ialomița, considerate drept incalificabile de medicul Isvoranu, au efecte devastatoare asupra imaginii instituției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2010, 06:18 (61810 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haosul din primării, sancționat

Amenzi record pentru acordarea ILEGALĂ de ajutoare sociale

Pachetul de măsuri guvernamentale pentru redresarea economiei românești ajunge pînă în buzunarele asistaților social din județul nostru. Printre altele, autoritățile au demarat acțiuni ample de verificare a modului în care administrațiile locale au înțeles să aplice legea în ceea ce privește acordarea venitului minim garantat. Iar răspunsul a venit cît se poate de repede. Prost și păgubos pentru vistieria săracă a statului. În cifre, acest aspect se traduce în supendarea a peste 250 de dosare de acordare a ajutorului social....

Asistaților social li se pregătește ceva
Controversată încă de la apariție, Legea 416/2001, privind acordarea de ajutoare sociale familiilor... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2010, 10:12 (19850 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Prin Piață, cu Criza de mână

Prin Piață, cu Criza de mînă

E Criză! O spune obsesiv Boc, o repetă profetic Băsescu, o amintesc prin conferințe de presă autoritățile județene, o garantează primarul Ionașcu, o simt pe pielea lor pînă și bugetarii. Noi am mers însă mai departe. Am luat Criza de mînă și am dus-o la piață, convinși fiind că acolo ea nu poate exista. Oricît ar fi de panicat, omul trebuie să mănînce. Da’ de unde! În Piața Cuza-Vodă, acolo unde am fost noi, Criza a mușcat pînă la os.

Tarabagii Crizei
În Piața Cuza-Vodă din Slobozia e cald ca-ntr-un solar. Acoperișul de tablă face aerul dinăuntru irespirabil, legumele miros a putred, pepenii fierb în coajă... iar clienții sînt din ce în ce mai puțini și speriați de criză... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2010, 13:33 (18928 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița NU au fonduri pentru igienizare

Prefectura raportează cai verzi pe pereți

Școlile din Ialomița NU au fonduri pentru igienizare

După modelul comunist «cincinalul în patru ani și jumătate», Prefectura Ialomița a anunțat că igienizarea școlilor din județ în vederea începerii noului an școlar este finalizată sau nu reprezintă o problemă. La o săptămînă distanță de la publicarea situației, Independent a realizat un sondaj de opinie printre directorii școlilor nominalizate în raportul Prefecturii. Declarațiile sînt peste așteptările noastre... Iar distanța între raportările oficiale și realitatea din teren, mai mare decît cea de la Pămînt la Lună...

Igienizarea de pe hîrtiile Prefecturii
Prefectura Ialomița a dat publicității o situație completă a celor 118 unități școlare din județ care așteaptă... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2010, 06:12 (16154 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bibi Informatica din Ialomița, «țepe» la nivelul Uniunii Europene

Mai nou, «țepele» s-au mutat în spațiul UE căci românașilor noștri nu le-au mai fost de-ajuns granițele țării pentru proliferarea afacerilor de gen. În mare, procedura e asemănătoare cu ceea ce se petrece sub ochii celor care combat evaziunea atunci cînd o prind pe meleaguri mioritice. Dacă o prind... Adică, se cumpără marfa de la firme ce există, se trece printr-una sau mai multe alte firme, fantome sau nu, și, într-un final, se închide lanțul de vînzări succesive pe o firmă, în general, inexistentă. De ce însă se aleg firme de prin Ialomița, doar cei ce fac astfel de operațiuni pot răspunde. Noi doar vă spunem cum s-a produs ultimul tun.

Bibi Informatica cumpără și vinde de cîteva milioane de euro... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2010, 14:04 (19044 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hanaru și Anăstăsoai, amendați de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare

Amonil, derivă și necunoscut

Hanaru și Anăstăsoai, amendați de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare

După ce, la finele anului precedent, Comisia Națională a Valorilor Mobiliare, for superior cu atribuții în supravegherea tranzacționărilor bursiere, a emis o ordonanță prin care obliga acționarii Amonil să publice structura acționariatului pînă la nivel de persoană fizică, recent, aceeași instituție a emis mai multe ordonanțe prin care sancționează și pe actualul dar și pe fostul președinte al Consiliului de Administrație al SC Amonil SA Slobozia...

Zalois și Jovline, necunoscutele de la Amonil
La sfîrșitul anului precedent, respectiv în luna noiembrie 2009, Comisia Națională a Valorilor Mobiliare a sancționat cu avertisment doi dintre acționarii majoritari ai Amonil... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2010, 15:03 (22954 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan rămâne în arest

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (update)

Proxenetul Tămîrjan rămîne în arest

Marți, 20 iulie a.c., magistrații Tribunalului Ialomița au decis prelungirea mandatelor de arestare preventivă pentru Ion Tămîrjan, zis Tera și complicele său, Relu Costan. Judecătorii ialomițeni au prelungit mandatele ca urmare a propunerii parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița după ce perioada preventivă de detenție ajunsese la final.
«Admite propunerea Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, dispune prelungirea arestării preventive a inculpaților Ion Tămîrjan Valeriu și Costan Relu Cornel, deținuți în Arestul IPJ Ialomița, pe o perioadă de 30 zile, de la data de 25 iulie 2010 pînă la data de 23 august 2010. Respinge cererile de înlocuire a măsurii arestării preventive cu măsura obligării de a nu părăsi localitatea formulate de inculpații Tămîrjan Ion Valeriu și Costan Relu Cornel»... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2010, 12:51 (28851 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

SAPARD-ul de la Valea Măcrișului, concesionat ILEGAL

Autoritățile locale, pasibile de a returna 2,7 milioane de lei

SAPARD-ul de la Valea Măcrișului, concesionat ILEGAL

Revenim, la mai puțin de două luni de la scandalul proiectelor ialomițene din cadrul Măsurii 322 respinse în bloc, cu o nouă afacere administrativă care riscă să păgubească județul. De această dată este vorba despre investiția prin programul SAPARD de la Valea Măcrișului, una dintre cele 16 localități din județ care au beneficiat de fonduri nerambursabile pentru înființarea unei rețele de apă. La 5 ani de la finalizarea proiectului, autoritățile locale nu numai că nu respectă clauzele contractuale impuse prin proiect, dar au și concesionat ilegal serviciul de apă unei firme private...

Repetabila istorie
Primul semnal privind problemele cu care se confruntă comunitatea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2010, 06:22 (26213 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Prepeliță, la ora căutărilor

Fotbal, Unirea Slobozia

Prepeliță, la ora căutărilor

Unirea turează motoarele pentru un sezon oarecum paradoxal. Galben-albaștrii au un obiectiv mai puțin pretențios, respectiv crearea unei echipe care să atace promovarea abia anul viitor. Și asta deși lotul, la prima vedere, este valoric superior față de stagiunea precedentă.

Florin Anghel, achiziția verii
Echipa antrenată de Constantin Prepeliță, Enache Costea și Ion Ionescu s-a reunit pe 12 iulie și este, deocamdată, în faza jocurilor școală. Am văzut sîmbătă, 17 iulie, o astfel de acțiune, în care slobozenii au îmbinat execuțiile de finețe, puține la număr, cu cele lamentabile, chiar amuzante.
La meci au participat și Dobre Stan sau Viorel Gheorghe, jucători de... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:20 (19514 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Campionatul Mondial de Karate din Brazilia

Slobozenii, trei medalii de bronz

Sportivii copii, legitimați la Satori Club și Clubul Sportiv Municipal Slobozia, continuă seria performanțelor sportive remarcabile obținute în competițiile internaționale.
Ultima performanță de gen a avut loc în Brazilia, la Sao Paolo, acolo unde în perioada 8-11 iulie s-a desfășurat Campionatul Mondial de karate interstiluri WUKF. România s-a situat pe locul 3 în cadrul acestei competiții, cu 12 medalii cîștigate. Remarcabil e însă faptul că 3 din cele 12 medalii au aparținut sportivilor ialomițeni antrenați la Clubul Sportiv Satori și legitimați la Clubul Municipal Slobozia. «Este un rezultat remarcabil și ne bucurăm că municipalitatea a avut resurse pentru a investi în sportul local» ne... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:16 (20145 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Laura Ivan, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Laura Ivan, handbal, CSS Slobozia

«Este una dintre fetele în care îmi pun mari speranțe. Are multe calități care fac din ea o sportivă demnă de luat în seamă, iar dacă va lucra în continuare cu seriozitatea de acum va ajunge la un nivel înalt» o recomandă pe Laura profesorul Marian Simion, cel care a adus-o în sala de handbal în urmă cu trei ani. «Pe atunci nu aveam treabă cu acest sport, nici măcar ca telespectatoare» își amintește tînăra handbalistă. În aceste zile Laura se află la tabăra de cadete a FRH de la Rîmnicu Vîlcea, împreună cu Adina Nistor, altă sportivă despre care ați citit în această rubrică. Un pas important pentru interul dreapta, care la nici 14 ani (îi va împlini în decembrie!) are o înălțime impresionantă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:15 (25438 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Tenis de cîmp

Cupa Florilor, apanajul slobozenilor

Așa cum v-am informat în numărul precedent, în perioada 17-20 iulie s-a desfășurat, la Slobozia, Cupa Florilor, turneu de tenis organizat de Clubul Sportiv Școlar. Păstrînd tradiția edițiilor anterioare, micii tenismeni slobozeni au avut și de această dată o comportare meritorie. Radu Sebastian Popa s-a impus la categoria 14 ani, atît la simplu, cît și la dublu.
La aceeași categorie, dar la feminin, locul I a fost obținut de Irina Nițu. Irina a cîștigat și proba de dublu a categoriei 12 ani, unde a făcut echipă cu o altă slobozeancă celebră, Alexia Gîndac.
La 12 ani masculin, învingător a fost Cristian Andreescu, fratele său Ștefan urmîndu-l îndeaproape pe locul 3. La aceeași categorie,... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:11 (22449 vizualizări - 11 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16251 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14134 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6811 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7148 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10499 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11906 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12627 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16709 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10666 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10966 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11183 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10806 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11357 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...