Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei, ediția a X-a

click pe poză

Fuseră și se duseră! Sărbătorile Sloboziei, ediția a X-a, n-au fost nici mai bune, nici mai rele decît precedentele. 10000 de spectatori, peste 1000 de participanți, circa 200 de artiști populari din Ialomița, Bulgaria, Macedonia, Moldova, Turcia și Slovenia și peste 50 de oficiali implicați în derularea manifestărilor. Un bilanț uman impresionant, demn de o cauză mai bună, dar mai ales de vremuri mai bune. Pentru că, dincolo de manifestări în sine, firești pentru un oraș capitală de județ, Sărbătorile Sloboziei au demonstrat, încă o dată, că agenda publică nu e niciodată aceeași cu cea a autorităților.

«Unde a mers mia, merge și suta»
Oficial, sărbătorile Sloboziei... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2010, 08:58 (31810 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Clubul Satori, un fenomen local

Clubul Satori, un fenomen local

Nominalizat în repetate rînduri pentru tradiția sa de 15 ani în karateul local, clubul Satori din Slobozia a reușit în ultimii doi ani să uimească comunitatea prin performanțe de excepție: un titlu de campion mondial și două de campion european la copii, un titlu de campion european la veterani și zeci de medalii la concursurile naționale de profil. Săptămîna aceasta însă, Satori pare hotărît să intre în Cartea Recordurilor...

85 pentru Naționalele României
La sfîrșitul săptămînii trecute, la campionatele naționale pentru copii desfășurate la București, Satori Club din Slobozia a participat cu un număr record de sportivi: 85! Performanța este cu atît mai meritorie în... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:30 (22910 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Laurențiu Pârvu, fotbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Laurențiu Pîrvu, fotbal, CSS Slobozia

«Îmi place să alerg. De-aia sînt mijlocaș!» se recomandă Laurențiu Pîrvu, unul dintre elevii preferați ai profesorului Mihai Basarab. Deși joacă fotbal de 8 ani, este mezinul echipei. Un mezin cu potențial, după cum explică profesorul său: «Dacă se ține de treabă și e serios, poate ajunge un fotbalist bun. Chiar unul foarte bun. Poate juca aproape orice. Fundaș, mijlocaș... Chiar și atacant dacă e cazul. Pe partea stîngă poate să joace orice, e un stîngaci autentic!». Mic de statură și firav, Larențiu pare decis să urmeze o carieră de fotbalist profesionist: «Vreau să ajung ca Lionel Messi. Sînt mijlocaș stînga de cînd eram mic. Îmi place să alerg, de-aia sînt mijlocaș. Și în 8 ani o să ajung... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:29 (30673 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III

Unirea Slobozia-Farul II Constanța, 4-4

Stadionul 1 Mai a fost vineri, 14 mai, scena unui spectacol fotbalistic lipsit de miză. Actorii: băieții de la Unirea Slobozia care arată tot mai puțin a echipă de frunte a clasamentului și jucătorii de mîna a doua ai Farului, o colecție de sportivi refuzați de banca tehnică a divizionarei secunde. Show-ul, demn mai degrabă de Zilele Sloboziei prin prisma golurilor marcate și a răsturnărilor spectaculoase, a fost deschis de constănțeanul Uzun și continuat de un alt dobrogean, de această dată echipat în galben albastru. Vorbim de Viorel Gheorghe, autor a 2 goluri (’15, ’30). Vlaicu (’43) a încheiat tovărășește prima repriză, scor 2-2. În debutul părții a doua (’55), Constantin Toma îi aduce pe... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:28 (10765 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Unirea Slobozia

Click aici

SPORT

Sport la Sărbătorile Sloboziei

Sport la Sărbătorile Sloboziei

Sărbătorile municipiului Slobozia au păstrat și în acest an sportul la loc de cinste. Printre manifestările prilejuite de acest eveniment s-a evidențiat premierea învingătoarelor din competițiile școlare de handbal feminin și fotbal. La handbal, fetele de la Școala Generală nr. 2 au cules laurii victoriei, iar la fotbal s-a impus Liceul Pedagogic în competiția rezervată școlilor generale, iar la licee a triumfat Grupul Școlar «A. I. Cuza». Pe lîngă decernările de premii s-au organizat și competiții dedicate special zilelor de sărbătoare. Instituțiile publice și firmele private au pus serios osul la fotbal. Cei mai buni mingicari s-au dovedit jandarmii care, probabil din cauza loviturilor de cap... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:27 (23227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I

Unirea Urziceni, vicecampioană

Final de meci la Tîrgu Jiu. Poli Timișoara nu reușește să-și atingă obiectivul și scoate doar o remiză albă. Cu două ore mai devreme, Unirea izbutea cel mai frumos meci în fața propriilor suporteri. Și a avut și teren propice pentru că plăieșii lui Pinalti erau deja resemnați cu spectrul matineului. Urziceni a învins cu 4-0 (goluri înscrise de Bilașco, Frunză și Rusescu de două ori), victorie care, coroborată cu rezultatele din orașul lui Brîncuși, țintuiește echipa lupilor pe locul 2. După noi, ar fi în primul rînd meritul lui Meme Stoica, cel care a știut să gestioneze foarte bine criza de identitate a echipei de după plecarea lui Dan Petrescu. Ialomițenii vor juca, pentru a doua oară consecutiv... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:25 (21701 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Roland Gaross pentru veterani

Tenis de cîmp

Roland Gaross pentru veterani

La sfîrșitul acestei săptămîni, arenele Tenis Con au fost gazda ediției anuale a Turneului Naparis. Competiția dedicată exclusiv veteranilor, s-a dovedit a fi una de succes, la ea participînd nu mai puțin de 96 de sportivi. «Am avut noroc cu Conașu’, care este un suflet de aur, dedicat exclusiv acestui sport. Este o compețitie de rang 6, adică cel mai mare rang ce poate fi obținut în țară, dar putem lejer obține și rangul 5, adică cel destinat competițiilor internaționale. Regulamentele o permit și credem că anul viitor îl vom obține» a declarat Marian Manolache, organizatorul turneului. Pe lîngă un nivel competițional de excepție, Turneul Veteranilor de anul acesta a înregistrat și cîteva recorduri... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:24 (28996 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poligrad și Bocioc, fără condamnări

Traficanții de minori din Țăndărei rămîn în pușcărie

Poligrad și Bocioc, fără condamnări

În urmă cu o lună, media centrală și locală consemna cea mai spectaculoasă și de anvergură acțiune polițienească a acestui an. 34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 24 persoane reținute, 168 de victime-copii... Acesta era bilanțul oficial al celei mai ample operațiuni de destructurare a unui grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală. Acțiunea s-a desfășurat la Țăndărei și a mobilizat, pe lîngă procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 19:10 (101686 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Bordușani venitul minim garantat se acordă ILEGAL

Legea junglei la acordarea ajutoarelor sociale

La Bordușani venitul minim garantat se acordă ILEGAL

Prin «bunăvoința» primarilor, în Ialomița valoarea ajutoarelor sociale atinge cote alarmante. Îngrijorător este că, la nivelul unor unități administrative, practica acordării ajutoarelor sociale este mai mult decît păguboasă pentru economia comunității. Mii de familii ialomițene întind, lună de lună, mîna către pomana guvernamentală deghizată în Legea privind venitul minim garantat. Iar asta nu e tot. Potrivit unor date oficiale, rămase însă secrete la acest moment, din ceea ce este repartizat Ialomiței ca ajutoare sociale, doar aproximativ 20% ar lua, propriu-zis, calea nevoiașilor... Instituția Prefectului Ialomița a demarat o serie de controale administrative vizînd tocmai practica ilegală... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 13:02 (32489 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Un bloc din Slobozia, replica turnului din Pisa

Zece ani de sesizări pentru o expertizare tehnică

Un bloc din Slobozia, replica turnului din Pisa

«Subsemnatul Grumeza Boris, domiciliat în Slobozia, strada Gării, bloc U20 (...) vă aduc la cunoștință că structura de rezistență a construcției executate în 1977 este sever afectată, urmare a seismelor ce s-au precedat. (...) Vă rog să dispuneți Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița formularea unui punct de vedere în scopul demarării acțiunilor de expertiză și conformare la concluziile care decurg din acesta».

S-a rezolvat: nu se poate!
Fragmentul de mai sus face parte dintr-o sesizare depusă pe 20 aprilie la secretariatul Prefecturii Ialomița de către Boris Grumeza, proprietar al uneia dintre cele 4 scări ale blocului U20 din Slobozia. Sesizarea... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2010, 08:41 (28734 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blondu și Mustafa au speriat Slobozia

Exclusiv: Răfuială pentru supremație la Bora

Blondu și Mustafa au speriat Slobozia

Nici nu a trecut un an de la ultimul conflict de amploare din cartierul slobozean Bora și rromii noștri, constituiți în două grupări, au recidivat din nou... De această dată răfuiala s-a purtat între clanurile lui Blondu și Mustafa. 10 persoane au fost reținute, alte patru ajungînd de urgență la Spitalul din Slobozia.
În august 2009, media locală și centrală a vuit despre scandalurile produse de rromii cartierului Bora. La momentul respectiv, detaliam cum clanul Dincă, cunoscut pentru violența cu care acționează, pe de o parte, și gruparea Matache, aparent o familie obișnuită de țigani spoitori, pe de altă parte, reușise să sperie întreg cartierul războindu-se într-o noapte în plină stradă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2010, 17:57 (29832 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Justiție «restaurativă» de 5 milioane de euro la Penitenciarul Slobozia

Justiție «restaurativă» de 5 milioane de euro la Penitenciarul Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Penitenciarul din Slobozia a demarat primul program de incluziune socială din România pentru persoanele aflate în detenție. Bazat pe un concept revoluționar în Europa, acela de justiție restaurativă, proiectul realizat la Slobozia include 6 penitenciare din România și își propune ca, după numai doi ani, să ofere deținuților din penitenciarele românești o alternativă socială după ispășirea pedepsei legale.

Primul program de gen din România
Proiectul al cărui debut a avut loc vineri, 7 mai, la orele10,00, la penitenciarul Slobozia are meritul de a fi primul de acest fel din România. Realizat exclusiv prin eforturile angajaților penitenciarului... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2010, 14:23 (29887 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Energia alternativă, o nouă afacere pentru administrația locală

Energia alternativă, o nouă afacere pentru administrația locală

La începutul acestui an, Consiliul Județean Ialomița a introdus pe piață un nou concept, acela de energie alternativă. În decursul lunilor care au trecut, eforturile derulate în acest sens s-au concretizat în două realizări palpabile. Prima o reprezintă concesiunea din zona Giurgeni-Vlădeni, unde urmează să fie realizată o investiție în centrale eoliene. A doua este un proiect propriu al Consiliului Județean, în valoare de 10 milioane de euro, prin care pe DN2A, lîngă Giurgeni, urmează să fie realizat primul parc fotovoltaic din România.
Dincolo de aceste realizări concrete, energia alternativă se dovedește a fi o nouă afacere pentru administrațiile locale. Dar, mai ales, pentru firmele care... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2010, 08:58 (26777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal între rromii din Bora

În după-amiaza zilei de duminică, 16 mai a.c. pe o stradă din cartierul slobozean Bora a izbucnit un scandal între două clanuri cunoscute de rromi. Potrivit martorilor, conflictul ar fi izbucnit ca urmare a refuzului unui individ de a achita «o taxă de protecție» solicitată de clanul advers. Zece persoane au fost duse la sediul Poliției pentru cercetări, alte patru, dintre care o femeie, fiind transportate de urgență la Spitalul din Slobozia.
În jurul orelor 17.00, cartierul Bora a devenit din nou teatru de război pentru mai bine de 30 de persoane de etnie rromă. Două clanuri rivale s-au atacat cu pietre și bîte, geamurile mai multor locuințe fiind sparte. Una dintre grupări era condusă de... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2010, 20:40 (22856 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița acuză administrațiile locale de deturnare de fonduri (II)

Război politic între prefectul Teculescu și președintele Ciupercă

Prefectura Ialomița acuză administrațiile locale de deturnare de fonduri (II)

Săptămîna precedentă aduceam la cunoștința opiniei publice un nou episod din lupta politică din cadrul administrației locale, respectiv cea dintre prefectul Mădălin Teculescu și președintele Silvian Ciupercă. Astăzi sîntem în măsură să vă oferim noi elemente care să confirme că informațiile noastre au fost corecte și, de asemenea, că războiul dintre celor două instituții evoluează. Reamintim că motivul acestor noi dispute îl reprezintă modul arbitrar de gestionare a celor 2,5 milioane de lei noi aflate la dispoziția Consiliului Județean Ialomița pentru sprijinirea autorităților locale în dezvoltarea proiectelor locale și a proiectelor cu finanțare europeană. Procedura a fost declarată ilegală... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2010, 08:18 (19340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spațiile publice, un pericol pentru copii

Se întîmplă la Slobozia

Spațiile publice, un pericol pentru copii

Parcurile, locurile de joacă, spațiile publice reprezintă tot atîtea pericole reale pentru siguranța noastră și a copiilor noștri. Din păcate, nu conștientizăm acest lucru întotdeauna, iar autoritățile nu reacționează niciodată. Cum niciodată nu este prea tîrziu, la solicitarea cititorilor, Independent trage un semnal de alarmă asupra unui pericol potențial semnalat în imediata vecinătate a Palatului Copiilor din Slobozia, o zonă intens circulată de sute de copii.

Fîntîna de deșeuri
În urmă cu 20 de ani, în perioada sa de glorie, Palatul Copiilor din Slobozia se putea mîndri cu cea mai modernă fîntînă arteziană din oraș. Un complex de două bazine, design futurist...... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2010, 10:18 (19866 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Cornul și laptele bagă în spital copiii de ciclu primar

Ialomița: Cornul și laptele bagă în spital copiii de ciclu primar

În așteptarea fructelor de la UE, copiii ialomițeni sînt intoxicați sistematic cu corn și lapte. În această dimineață, nouă dintre copiii clasei întîi a școlii din Ciulnița-Ialomița au fost aduși de urgență la Spital din cauza unei intoxicații alimentare. Nu este prima dată cînd în Ialomița se înregistrează astfel de incidente, părinții reclamînd permanent că laptele este impropriu consumului, iar cornul mucegăit. Consiliul Județean Ialomița susține că responsabilitatea aparține în exclusivitate Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor.

Genocid alimentar la Ciulnița
Vineri, 14 mai, la orele 8,30, asistentul social al școlii din Ciulnița a solicitat... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2010, 09:33 (25857 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Contrabandiști de produse petroliere, prinși în Ialomița

Trafic de motorină cu cisterne furate de la DNA Prahova?

Contrabandiști de produse petroliere, prinși în Ialomița

La începutul lunii aprilie 2010, în baza unor informații, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au identificat două autocisterne ce transportau produse petroliere, scriptic neaccizabile. Cercetările ulterioare aveau să demonstreze că produsele transportate erau cît se poate de accizabile, iar cele două mijloace de transport aparțineau unei rețele de traficanți intracomunitari. Prejudiciile aduse bugetului de stat însumează milioane de lei. Marfa era importată de la o rafinărie din Bulgaria și distribuită, ulterior, unor benzinării românești. Și, pentru ca tabloul să fie complet, mijloacele de transport identificate figurau ca furate din curtea Direcției Generale Anticorupție Prahova...

... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2010, 13:25 (27404 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei la debut: Înălțarea oficialităților

Sărbătorile Sloboziei la debut: Înălțarea oficialităților

Joi, 13 mai, de Înălțarea Domnului, oficialii locali și județeni au marcat debutul Sărbătorilor Sloboziei. Primul eveniment s-a desfășurat astăzi, la orele 12.00, la statuia Colonelului Popescu, acolo unde toate instituțiile statului au depus coroane de flori. Din păcate, în ciuda caracterului oficial al evenimentului, oficialii s-au dovedit, încă o dată, incapabili să se ridice la înălțimea momentului.
Am remarcat, cu surprindere, participarea mai mult decît formală a PS Vincențiu, care a părăsit manifestarea imediat după slujba ținută în memoria eroilor, prezența tardivă a reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, dar și apostrofarea deplasată adresată unui oarecare de nimeni altul... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2010, 13:20 (16621 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Afaceri cu moartea sub oblăduirea PS Vincențiu

Preoții ialomițeni, perceptorii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Afaceri cu moartea sub oblăduirea PS Vincențiu

De 20 de ani, Biserica Ortodoxă Română conduce în topul încrederii populației în toate sondajele de opinie existente. Și tot de 20 de ani, presa națională și locală abundă de dezvăluiri revoltătoare privind tarele unei categorii sociale, am numit aici preoții, tolerată și, mai grav, încurajată de forurile tutelare. Exorcizări, homosexualitate, pedofilie, furt, înșelăciune... Totul a fost comis pentru că, nu-i așa, preoții sînt și ei oameni și nimic din ce e omenesc nu le e străin. Pentru că Ialomița nu face excepție de la regulă, presa locală a consemnat și ea în repetate rînduri derapaje de la normele morale propovăduite de Sfînta Biserică. Nimeni nu a explicat însă cum s-a ajus aici. Independent... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2010, 13:24 (46734 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Expoziție de desen la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită la vernisajul expoziției de desen a artistului Marian Cătălin Cioban. Evenimentul se va desfășura joi, 30 septembrie 2021, de la ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 15:55
(2946 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 152 de candidați pentru cele 14 posturi de ajutor de șef de post

152 de candidați s-au înscris la concursul organizat de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru cele 14 posturi de ajutor șef de post, prin încadrare directă, din sursă externă. Informații ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 15:10
(7449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați băuți la volan

Marți, 28 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit, pentru control, un  ansamblul de vehicule format din tractor  rutier și remorcă agricolă, ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 14:55
(1871 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, arestat pentru că a condus beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției nr. 2 Poliție Rurală Grivița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 14:45
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


Carantină 14 zile pentru Axintele, Bărbătescu și Horia din cauza COVID-19

«Luând în considerare situația epidemiologică pentru comuna Axintele, județul Ialomița, generată de virusul SARS-CoV-2, având ca rezultat o incidență a cazurilor de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 de peste 6 ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 14:20
(6183 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Marți, 28 septembrie a.c., în jurul orelor 17,45, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de gunoi menajer și de grajd, produs pe raza orașului Țăndărei. Un ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 13:10
(2516 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXX-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2021, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXX-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 19:10
(5330 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Săveni: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Luni, 27 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident accident rutier produs în comuna Săveni, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:50
(3566 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Lăutari «călcați» de mascați

În dimineața zilei de marți, 28 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Ialomița, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au efectuat 6 percheziții ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:35
(3453 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Două accidente rutiere într-o singură zi

Luni, 27 septembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o ambulanța SMURD la două accidente rutiere produse în comuna Adâncata. În urma evenimentelor, au rezultat două victime conștiente care ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:25
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Fetești și Andrășești

Echipaje de pompieri au intervenit luni, 27 septembrie a.c., pentru stingerea a două incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Andrășești și Fetești. Cel mai probabil, incendiile s-au produs ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:15
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11992, fiind înregistrate 83 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 16:50
(4316 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni de peste 65 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 96 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 14 de infracțiuni și au aplicat 205 sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 16:40
(1698 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Băut la volan, a provocat un accident și a fugit de la locul faptei

Duminică, 26 septembrie a.c., în jurul orei 18,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au fost sesizați de un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, cu privire la faptul că ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 18:20
(3452 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 7 amenzi pentru nerespectarea carantinei/izolării

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. 106 sancțiuni contravenționale au fost aplicate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 18:05
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat și fără permis, la volan

Duminică, 26 septembrie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii rutieri din Fetești, în timp ce acționau pentru prevenirea riscului rutier, au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 40 ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 17:50
(3117 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Angajare din sursă externă

În perioada următoare, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs în vederea ocupării unui post de execuție vacant-ofițer specialist I,  la ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 17:10
(3188 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 85 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11909, fiind înregistrate 85 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 16:35
(6015 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 92 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11824, fiind înregistrate 92 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2021, 16:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11732, fiind înregistrate 35 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2021, 17:05
(4601 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative privind definirea tinerilor «NEETs»

Conform noilor modificări legislative, publicate în Monitorul Oficial, vârsta la care tinerii pot fi încadrați în categoria «NEETs» (n.red.: tinerii nu sunt încadrați profesional și nu urmează niciun program ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2021, 17:55
(2951 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 84 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11697, fiind înregistrate 84 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2021, 17:30
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


«Alege siguranța locuinței», campanie preventivă desfășurată de polițiștii ialomițeni

În perioada 23-27 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni desfășoară o amplă campanie de prevenire a furturilor din locuințe. Denumită «Alege siguranța locuinței», campania își propune să informeze populația ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2021, 18:15
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 70 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11613, fiind înregistrate 70 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2021, 17:15
(3923 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11543 fiind înregistrate 83 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 16:50
(3508 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: Activitate școlară suspendată din cauza COVID-19 la 43 de clase!

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că miercuri, 22 septembrie a.c., din cauza valului 4 al pandemiei de COVID-19, la nivelul județului sunt 43 de clase de elevi ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 15:50
(2799 vizualizări - 0 comentarii)


Carnagiu pe DN2: Patru morți în urma unui accident produs între Movilița și Sinești!

Miercuri dimineața, 22 septembrie a.c., în jurul orei 6,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la un accident produs pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. O autoutilitară s-a ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 12:00
(5781 vizualizări - 3 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 62 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11460 fiind înregistrate 62 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2021, 17:16
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 19 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii rutieri din Țăndărei, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Săveni, au oprit, pentru control, un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:50
(1728 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11398, fiind înregistrate 40 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:40
(3894 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...