Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchetă internă la Serviciul Poliției Rutiere

Șeful IPJ Ialomița s-a enervat

Anchetă internă la Serviciul Poliției Rutiere

comunicat de presă

Referitor la unele aspecte prezentate în ultima perioadă în două publicații locale, privind implicarea polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița în activități care contravin deontologiei profesiei de polițist, precum și statutului prevăzut prin lege, Compartimentul Relații Publice este împuternicit să facă următoarele precizări:

Încă din data de 27 aprilie a.c., șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisar șef de poliție Ștefu Viorel, a dispus ca specialiștii Biroului Control Intern și Serviciului de Investigare a Fraudelor, sub coordonarea directă a adjunctului inspectorului șef, comisar Lefter Cristian, să verifice în regim de urgență informațiile semnalate.
Rezultatele anchetei interne vor fi analizate, cu prioritate, în cadrul unei ședințe de lucru a conducerii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, urmînd ca, în funcție de situațiile identificate, să fie dispuse măsuri legale urgente și ferme.
... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 14:28 (66525 vizualizări - 18 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Directorii PD-L așteaptă cu înfrigurare «reconfirmările pe funcții»

Directorii PD-L așteaptă cu înfrigurare «reconfirmările pe funcții»

Așadar, iată cum directorii de deconcentrate, instalați de PD-L potrivit competenței, trebuie să participe din nou la «concursuri». De această dată, jocul se va numi «Reconfirmarea pe funcție» și se va desfășura în perioada imediat următoare. Adică, sfîrșit de mai și început de iunie 2010. Căci, dacă nu v-ați prins, au trecut doi ani de guvernare democrat-liberală și, firesc, la juma de mandat oamenii competenți ai partidului vor trece pe la sediul județenei să-i reîmprospăteze forțele și, mai mult decît atît, să-și reînnoiască jurămintele de iubire. Deci, sînt așteptați să participe toți cei cărora partidul le-a schimbat sau pecetluit viitoru’, de la șefi de instituții lipiți cu superglue de... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 13:50 (21518 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu, singura victorie slobozeană la Head Tenis Con

Irina Nițu, singura victorie slobozeană la Head Tenis Con

Eleva profesorului Ion Savu s-a impus la categoria 12 ani, iar punctele cîștigate au poziționat-o pe locul 7 FRT. Irina are un program foarte încărcat după turneul de la Slobozia, ea participînd la o pregătire centralizată cu lotul național la București. La mijlocul acestei luni, Irina participă la Arad la un puternic turneu internațional alături de jucătoare din Serbia, Anglia sau Ungaria.
Revenind la turneul recent încheiat, adăugăm că Bogdan Corbea a jucat finala la 10 ani, categorie la care Cristi Andreescu s-a poziționat pe locul 3, similar cu al Alexiei Gîndac la feminin. Vicecampionul național de sală, Sorin Iordache, a jucat la categoria 14 ani, superioară vîrstei lui și a trecut de... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:41 (17591 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Dragoș Ionuț Șchiaua, fotbal CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Dragoș Ionuț Șchiaua, fotbal CSS Slobozia

«Am început fotbalul în urmă cu 6 ani, iar domnul Prepeliță a fost cel care mi-a ghidat pașii». Așa își începe Dragoș scurta poveste din lumea sportului rege. Are 15 ani și chiar dacă, în aparență, posedă un fizic firav, evoluează ca fundaș central. Fără îndoială, dîrzenia și răutatea cu care se naște orice fundaș, îl recomandă pentru acest post atît de delicat. Îi place fotbalul de cînd se știe, este stelist și îl are ca model pe Mirel Rădoi. Îl apreciază, de asemenea, și pe John Terry, «pentru cît este de fotbalist», nu pentru succesul acestuia la sexul frumos.
Prin urmare, Dragoș cunoaște rețeta succesului. Dacă va ajunge fotbalist respectat, ne hazardăm noi să apreciem, va fi înconjurat... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:38 (19055 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp: Turneul Head Tenis Con Slobozia 2010

Bază de top la Slobozia

Municipiul reședință de județ este un punct de reper tot mai atractiv pentru iubitorii și practicanții sportului alb. Nu întîmplător, aici se organizează an de an două turnee de categoria a treia (cea mai ridicată la nivel de copii) și multiple competiții de categoria a IV-a sau destinate veteranilor: «Avem un potențial extraordinar. Sîntem a treia bază din țară după Bacău și Cluj ca număr de terenuri, dar o așezare atît de bine structurată a acestora e greu de găsit în altă parte» ne povestește președintele Tenis Con, Constantin Ștefan-Conașu’, omul care de 30 de ani se confundă cu tenisul slobozean.
În aceste condiții nu ne miră faptul că, în perioada 24-28 aprilie, Slobozia a fost asaltată... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:35 (24595 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Chițu poate ajunge în Liga I»

Fotbal-Juniori: Fane Petcu, antrenorul juniorilor A Farul Constanța

«Chițu poate ajunge în Liga I»

Juniorii A și B ai CSS Slobozia au avut parte duminică de o dublă extrem de dificilă cu echipele similare ale Viitorului Constanța. Băieții noștri au pierdut de o manieră extrem de categorică. Juniorii A cu 1 la 6 (unicul gol al CSS a fost marcat de Mihai Brebeanu), iar juniorii B cu 0-7. Antrenorul juniorilor A constănțeni este fostul jucător de la Farul, Steaua și Unirea Slobozia, Ștefan Petcu, cel pe care l-am chestionat asupra slobozenilor ajunși la echipa lui Hagi. «Chițu este un fotbalist excelent și sînt convins că în curînd va face pasul spre Liga I. Hertu s-a integrat bine și ne ajută mult și la juniori și la echipa mare» ne-a spus cel care, cu 25 de ani în urmă, era coleg de cameră cu... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:34 (20623 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Slobozia

Răuță, despărțire pacifistă

Iminenta despărțire a Unirii de antrenorul Ion Răuță a dezvoltat, în ultima săptămînă, o serie de atacuri nesportive, cărora cel care a condus destinele galben-albaștrilor timp de 15 luni a ținut să le răspundă elegant: «Încetarea colaborării a fost una amiabilă. Părăsesc proiectul Unirea cu părere de rău și după multe nopți nedormite îmi doresc măcar o lună în care să uit de fotbal. Le mulțumesc celor care au fost alături de mine și le urez succes fotbaliștilor!». Detașarea lui Răuță lasă astfel cîteva întrebări fără răspuns și dă satisfacție unora care au uitat repede că sub comanda constănțeanului echipa a avut cele mai bune rezultate din ultimii 18 ani.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:30 (18503 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Debut cu dreptul pentru Prepeliță

Fotbal: Unirea Slobozia-Însurăței 1-0

Debut cu dreptul pentru Prepeliță

Revenirea la tehnicienii locali a fost de bun augur pentru Unirea chiar dacă echipa din Însurăței s-a dovedit incomodă, cum s-a întîmplat în toate disputele cu echipe din fruntea clasamentului. Vineri, 30 aprilie, slobozenii au dominat permanent, dar golul a venit după o oră de joc. Iar marcatorul a fost brăileanul Iulian Bogoș, aflat la a treia reușită în acest sezon. Unirea rămîne pe trei, cu 54 de puncte și se pregătește pentru confruntarea cu ACS Berceni de vineri, 7 mai. Altfel, o dată cu antrenorul Ion Răuță, a plecat și fiul acestuia Alex, titularul postului de portar în sezonul actual. Și golgheterului Viorel Gheorghe, cel mai bine plătit fotbalist al Unirii îi expiră contractul în vară... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:30 (19731 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Urziceni-FC Brașov 1-0

Victorie cu forcepsul

Unirea a dat piept în etapa 30 cu o echipă care demult nu mai joacă nimic. Jocul tern, așteptînd parcă finalul sezonului, a fost practicat de brașovenii lui Viorel Moldovan și pe Tineretului. Din păcate, campioana a arătat ca o echipă anesteziată, chinuită de povara reintrării în lupta pentru titlu în cazul victoriei. Galamaz (’29) a reușit să mai dezmorțească atmosfera și bara lui Mincă, după care jocul și-a continuat ritmul de horă anostă. În repriza secundă brașovenii și-au arătat ghearele prin cîteva inițiative ofensive, însă arbitrul Colțescu a avut grijă să le taie elanul arătîndu-le roșu lui Cristescu (’53), autorul unei lovituri nesportive la Onofraș și lui Ezequias (’61), cel care l-a... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2010, 10:25 (21905 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbători de criză la Slobozia

Bani mai puțini pentru Sărbătorile municipiului

Sărbători de criză la Slobozia

Municipiul Slobozia se pregătește de sărbătoare. Manifestările, aflate la a X-a ediție, se anunță la fel de bogate ca și în anii precedenți. Mai puțin la capitolul fonduri. Pentru prima dată în istoria acestui eveniment, alocările bugetare din acest an vor fi mai mici decît în anii precedenți. «În compensație însă, Primăria Slobozia s-a ocupat de realizarea unui ghid turistic al localității. A venit vremea să înscriem orașul pe harta turistică a județului pentru că, în ciuda cîrcotașilor de tot felul, avem cu ce ne mîndri» a declarat primarul Gabi Ionașcu.preconizează a fi Festivalul Intenațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan» care, anul acesta, va reuni ansambluri folclorice din Macedonia... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2010, 18:21 (23313 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sofiproteol anunță OFICIAL intenția de achiziționare a Expur

Pentru peste 100 milioane de euro, cea mai mare tranzacție din Europa de Est

Sofiproteol anunță OFICIAL intenția de achiziționare a Expur

Printr-un comunicat de presă din 29 aprilie 2010, Sofiproteol anunță oficial discuțiile legate de preluarea Expur. Despre această tranzacție, în valoare de peste 100 milioane de euro, site-ul ziarului nostru a scris încă din 21 aprilie a.c., echipa de auditori a Sofiproteol aflîndu-se deja la Slobozia. Tranzacția este, potrivit specialiștilor, cea mai mare din Europa de Est, în perioada următoare, după realizarea auditului Sofiproteol, urmînd a se perfecta contractul de achiziție al Expur-fabrica Urziceni (închisă, aflată în conservare) și fabrica Slobozia.
Expur, ca parte a Grupului Alimenta, este reprezentată de Richard Randag, președinte al Consiliului de Administrația, în zilele următoare... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2010, 13:41 (22960 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Teculescu s-a răzgândit: cele 6 loturi ajung la Episcopie

Eu cînd vreau să fluier, nu mai fluier!

Teculescu s-a răzgîndit: cele 6 loturi ajung la Episcopie

După ce în urmă cu două săptămîni prefectul Teculescu a avizat negativ hotărîrea Consiliului Local Slobozia de atribuire în folosință gratuită a 6 loturi de teren Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, săptămîna trecută reprezentantul Guvernului în teritoriu s-a răzgîndit. Noi credem că vina aparține crucifixului de la gîtul Preasfințitului Vincențiu. Însă Teculescu aruncă «pisica» pe un document ce s-ar fi pierdut pe drumul dintre Primărie și Prefectură...
Pe scurt, la începutul lunii martie 2010, primarul Gabi Ionașcu a inițiat un proiect de hotărîre ce avea drept obiect atribuirea în folosință gratuită a unor terenuri pentru construirea de locuințe pentru preoți în zona Pepinieră din Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2010, 11:38 (21143 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se încing spiritele între acționarii Amonil

Consiliul de Administrație a respins propunerile ciprioților de la Salink

Se încing spiritele între acționarii Amonil

Recent întrunit în Adunarea Generală a Acționarilor, Consiliul de Administrație s-a exprimat nefavorabil în ceea ce privește proiectul de hotărîre inclus pe ordinea de zi la solicitarea acționarului minoritar Salink Limited. În schimb, a acceptat solicitarea entităților financiare din Belize de aprobare a unui contract de management între Combinatul Chimic de la Slobozia și «executorul» Chemgas Holding. În aceeași dată de 27 aprilie 2010, Consiliul de Administrație și-a aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul în curs, dar și alte proiecte de hotărîri cel puțin la fel de interesante pentru destinul Amonil SA.
Amonil și-a chemat Consiliul de Administrație în Adunarea Generală a... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2010, 10:45 (21829 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Colecționarul de dinozauri

Colecționarul de dinozauri

Dumitru Păun este tîmplar de meserie. Și face asta de cînd se știe. Atît de bine încît, de la paturile de lemn pentru care e renumit la el în oraș, a sărit la sculptură... Iar azi vernisează și prima sa expoziție de pictură la Slobozia. Însă nu pentru calitățile sale de artist, altfel, remarcabile, merită Titi Tîmplarul (cum îl cunoaște lumea la el în Țăndărei) toată atenția. Ci pentru pasiunea sa de colecționar... Titi Tîmplarul are cea mai impresionantă colecție particulară de fosile de dinozauri din tot județul Ialomița. Și de-ar fi numai atît!

Pe strada Zambilei, la Titi Tîmplarul
Dumitru Păun locuiește pe strada Zambilei, undeva prin centrul Țăndăreiului, în spatele... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2010, 09:46 (22468 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii din Țăndărei, «călcați în picioare» cu legea-n mână

CEDO și ți se va da

Profesorii din Țăndărei, «călcați în picioare» cu legea-n mînă

Învățămîntul, unul dintre cele mai importante domenii de interes ale unei națiuni, cade, frecvent, victimă a unor experimente guvernamentale care mai de care mai fanteziste. Cam asta se întîmplă an de an în România zilelor noastre. Reformat în fiecare mandat de ministru, slab finanțat și lipsit de performanțe notabile, învățămîntul rămîne amprentat de materia cenușie a fiecărui aterizat politic la cîrma Educației. Fie el specialist sau nu. De această dată, haosul în Învățămînt, cel puțin la nivelul județului Ialomița, este dictat de salariile mici și sporurile inexistente. Sau cel puțin așa reiese dintr-o interpelare a reprezentanților sindicatului profesorilor, adusă pe tapet săptămîna precedentă... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2010, 10:26 (19800 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afacerea de familie a șefului Goagă de la Poliția Rutieră, «curea de transmisie» pentru țepele lui Jan Dumitrescu

Afacerea de familie a șefului Goagă de la Poliția Rutieră, «curea de transmisie» pentru țepele lui Jan Dumitrescu

Despre țeparul Jan Dumitrescu
Pentru cititorii neavizați, să revenim un picuț la țeparul Jan Dumitrescu și ale sale firme de transport ce au «căpușat» Expur. Acum, dacă potrivit documentelor, numitul Jan Dumitrescu a fost sprijinit în «căpușarea» Expur chiar de conducerea Expur, în frunte cu președintele Consiliului de Administrație Richard Randag, cel din urmă fiind unul dintre acționarii unei firme ce subcontractase de la Transpur activitatea de transporturi, respectiv Agreabil SRL, se cuvenea să intuim că și traseele de transport erau «asigurate». Astfel am descoperit implicarea familiei Goagă în activitatea de transport a Transpur-Expur, Sigtrans SRL fiind unul dintre subcontractanți... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2010, 09:22 (24573 vizualizări - 15 comentarii)

ANCHETĂ

Conacul șefului DNA Ialomița, deghizat în «complex sportiv de turism și agrement»

10000 mp de teren, concesionați pe genunchii primarului Ionașcu și «facilitați» fiscal de consilierul PD-L Gabriela Petre

Conacul șefului DNA Ialomița, deghizat în «complex sportiv de turism și agrement»

În cele ce urmează, vă vom prezenta ultima inginerie imobiliară moșită de autoritățile locale de la Slobozia. Și vă vom explica cum a reușit șeful DNA să-și deghizeze casa de vacanță de la marginea Sloboziei, plus cei 10000 de mp teren aferent, într-o investiție destinată «turismului și agrementului». Desigur, aveți dreptate! Firma care a concesionat terenul respectiv nu aparține procurorului Cristudor, ci fiului acestuia...

Cu DNA la Primăria Slobozia
V-ați întrebat vreodată de ce zîmbește languros primarul Gabi Ionașcu atunci cînd i se amintește că are dosar la DNA pentru nefericita investiție în sursa de apă subterană? Iată și un posibil răspuns. Prin februarie 2... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2010, 15:52 (30493 vizualizări - 12 comentarii)

ANCHETĂ

Ialomița, o groapă de gunoi de 4453 de kilometri pătrați

În mediul rural nu există servicii de salubritate

Ialomița, o groapă de gunoi de 4453 de kilometri pătrați

În 16 iulie 2009, Ialomița raporta cu mîndrie respectarea obligațiilor privind închiderea rampelor de gunoi, obligație asumată prin contract cu Coana Europa. La aproape un an distanță, aceleași autorități admit că s-au grăbit cu raportările și că situația este mai gravă decît s-ar fi așteptat: «Ialomița riscă să devină o groapă de gunoi uriașă» a declarat săptămîna trecută subprefectul Gigi Petre, în cadrul ultimei întîlniri a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Iar situația din teren confirmă sută la sută această stare de fapt. Și chiar mai rău decît atît!

Serviciile de salubritate din mediul rural nu sînt funcționale
La aproape un an de la închiderea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2010, 09:57 (29337 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia contestă în instanță rapoartele Camerei de Conturi

Autoritățile statului în război juridic

Primăria Slobozia contestă în instanță rapoartele Camerei de Conturi

Banii «dezgropați» de Camera de Conturi a județului, urmare a controalelor anuale în cadrul administrațiilor publice locale, aproape că s-au volitizat. Rapoartele de control, ce au tulburat liniștea unităților administrative, sînt contestate la instanțele de judecată, actual procesele fiind în plină desfășurare. În tot acest timp, amănuntele ce fac obiectul acestor procese aproape că ne stîrnesc zîmbetul. Mărunțișuri! Asta au constatat inspectorii Camerei de Conturi în primăriile județului. Iar asta nu este tot. Culmea abia acum este atinsă. Contestațiile administrațiilor locale aproape că sînt admise integral de Curtea de Conturi a României!

Primăria Slobozia dă peste bot Camerei de Conturi... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2010, 16:12 (23810 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal: CSM Slobozia-CSM București 30-42 (12-20)

Handbal cu ochii la stele

«Uite-o pe Alina Dobrin! Ce înaltă-i Avădanii! Copilul de acolo e Cristina Nicolae!». Să stai aproape de astfel de sportive, să le vezi jucînd un meci oficial la Slobozia unde sportul de echipă a fost ani de zile în comă, reprezintă deja o victorie. Jucătoarele de la CSM Slobozia mai trecuseră prin astfel de experiențe, așa că lucrurile erau clare: trebuiau să lase o impresie bună acum cînd cortina cădea peste sezonul 2009-2010. Începutul este încurajator. Fetele noastre se țin scai de vedetele Capitalei avînd în Irina Simion un conducător de joc care-și arată din plin clasa: marchează, pasează, fentează și, cînd nu găsește soluții colective, se năpustește cu tupeu prin pădurea de tricouri galbene... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2010, 17:07 (22873 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui slobozean

Marți, 17 noiembrie a.c., în urma unei intervenții la un apel 112, polițiștii Biroului de Ordine Publică din Slobozia au emis un ordin de protecție împotriva unui bărbat, de 32 de ani, din Slobozia, cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2020, 17:20
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 102 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 18 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3536, cu 102 cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2020, 15:55
(3474 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Programul «TEZAUR» continuă și în luna noiembrie

Românii pot subscrie începând de marți, 17 noiembrie 2020, pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului Tezaur, cu maturități de 1, 2 și 3 ani. Perioada de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 18:20
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetrist «pirat», depistat pe străzile Sloboziei

În cursul zilei de luni, 16 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, în timp ce efectua transport ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:55
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


DJ212 Fetești-Movila: S-a răsturnat cu mașina «luată» de la firmă, beat la volan și fără a deține permis!

În noaptea de luni spre marți, 16/17 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112 despre faptul că pe DJ212 s-ar fi produs un accident rutier. Astfel, un ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:50
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 75000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali, au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:45
(3078 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 17 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3434, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:35
(3426 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pompierii avertizează asupra coșurilor de fum!

Având în vedere apropierea iernii precum și faptul că de la începutul anului s-au produs 23 de incendii cauzate de coșurile/burlanele de fum defecte sau necurățate, Inspectoratul pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 12:10
(1688 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 75000 de lei

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 18:10
(2700 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 16 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3356, cu 66 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 15:40
(2984 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au rămas cu mașina blocată pe calea ferată, vehiculul fiind izbit de un tren de marfă

Duminică, 15 noiembrie a.c., în jurul orelor 20,20, un autoturism a rămas blocat la trecerea la nivel cu calea ferată în Fetești. Șoferul autoturismului s-a angajat în traversarea căii ferate și a rămas ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:25
(6534 vizualizări - 1 comentariu)


Rași: S-a răsturnat cu camionul

Luni dimineața, 16 noiembrie a.c., în jurul orei 3,20, un autotren s-a răsturnat pe raza satului Rași (DJ201B). La locul accidentului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:20
(2211 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Gârbovi și Manasia

Incendii la Gârbovi și Manasia

Prin apel la 112, duminică, 15 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,25, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la o casă din localitatea Gârbovi ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:15
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pompierii, solicitați să spargă ușile unor apartamente

Prin apeluri la 112, pompierii au fost solicitați să intervină la deblocarea ușilor unor locuințe din Slobozia. Astfel, vineri, 14 noiembrie a.c., în jurul orelor 14,40, pompierii au fost solicitați să ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:10
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 15 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3290, cu 83 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2020, 16:10
(1866 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 14 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3207, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2020, 15:10
(2145 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 90 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 13 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3129, cu 90 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2020, 15:05
(3113 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă la omor calificat», «lovire sau alte violențe» și «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Joi, 12 noiembrie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza localității pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2020, 14:05
(2785 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Incendiu la Drăgoești

Incendiu la Drăgoești

Joi, 12 noiembrie 2020, ca urmare a unui apel la 112 din jurul orelor 18,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la două anexe gospodărești ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2020, 12:10
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Sumă de peste 200000 de lei, confiscată de polițiști

Suma de 204774,32 de lei a fost confiscată de polițiștii ialomițeni în urma unor verificări privind prevenirea și combaterea faptelor ilegale din domeniul forestier. Astfel, marți, 10 noiembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 16:15
(2229 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 95 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 12 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3039, cu 95 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 15:05
(2326 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a elaborat procedura de aplicare a acordării eșalonării la plată

Agenția Națională de Administrare Fiscală a elaborat proiectul de ordin al președintelui ANAF pentru aprobarea procedurii de aplicare a acordării eșalonării la plată de către organul fiscal central. Modelul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:25
(4880 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un bazin cu reziduuri

Un incendiu a izbucnit la un bazin metalic aflat în curs de dezafectare, în care erau depozitate reziduuri de prelucrare acizi grași. Incendiul s-a produs la o firmă din Slobozia. Pentru stingerea incendiului ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:20
(2198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Controale ale ITM Ialomița

În luna octombrie 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, în domeniul Relațiilor de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția Muncii ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 22:20
(1980 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Sudiți!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista joi, 12 noiembrie 2020, în intevalul orar 8,30-16,30, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 19:10
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 76 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2944, cu 76 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:05
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


Librăria Humanitas «Cartea pe Roți» ajunge în Urziceni

Vineri, 13 noiembrie 2020, Librăria Humanitas «Cartea pe roți» ajunge la Urziceni (vizavi de Biblioteca Municipală Urziceni, între Parcul Teoharie și Catedrala «Sfinții Împărați Constantin și Elena»). ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:00
(1702 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Un tânăr de 26 de ani a fost la un pas de moarte după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea pe câmp. Accidentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie a.c., în zona localității ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 14:05
(2947 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani accident


Țăndărei: Polițistă și jandarm, agresați de un șofer recalcitrant

Un tânăr, de 32 de ani, din orașul Hârșova s-a ales cu un dosar penal pentru «infracțiuni la regimul rutier» și «ultraj». Astfel, în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., acesta a fost oprit în trafic ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 18:00
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bărbat de 49 de ani, găsit fără suflare în propria casă

În ziua de marți, 10 noiembrie a.c., pompierii din Fetești au intervenit pentru deblocarea accesului într-o locuință din municipiu. În momentul în care au reușit să pătrundă în respectivul imobil, aceștia ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 17:45
(2559 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...