Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Frumoasa gașcă nebună

Handbal: CSM Slobozia-HCF Piatra Neamț 27-23(14-12)

Frumoasa gașcă nebună

Victoria chinuită din meciul cu Activ Ploiești a presărat multă reticență în sala de handbal, sîmbătă, 10 aprilie, cînd la Slobozia a venit HCF Piatra Neamț cu o echipă mult mai bine închegată. Ne aștepta un meci, așa cum spun pariorii, de 1X2. Startul partidei a fost unul optimist, Mihaela Stănciulescu, Monica Ștefan și Irina Simion aducînd rapid CSM în avantaj. Echipa noastră a rămas la cîrmă pînă la finele partidei, fiind din cînd în cînd egalată, dar niciodată condusă. A fost din nou ziua Andreei Nica, portarul care uimește meci de meci asistența prin paradele-i de clasă în faze de unu la unu sau la aruncări de la 7 metri (să nu uităm că Andreea a fost portarul naționalei de tineret). A ieșit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:51 (19147 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal: FC Vaslui-Unirea Urziceni 1-1

S-a dus vremea lupilor!

Unirea Urziceni pare o echipă vlăguită care se chinuie să ducă la capăt un campionat prea lung pentru resursele de energie care i-au rămas. Scăpați de țipetele lui Dan Petrescu, fotbaliștii campioanei au devenit surzi la indicațiile lui Ronny Levy și bîlbîiți în exprimarea tactică din teren. În aceste condiții n-aveau cum să emită pretenții în fața Vasluiului, o echipă mult mai bine articulată și avînd o viteză în plus față de alb-albaștri. Golul moldovenilor a fost doar o chestiune de timp. Eterna speranță Lucian Sînmărtean a centrat de pe stînga, iar Akakpo, togolezul împușcat în urmă cu 3 luni în Angola, a ciuruit poarta lui Tudor. Era minutul 25, iar pînă la pauză, rămîn de reținut doar centrările... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:49 (30759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Slobozia-Viitorul Ianca 1-1

Și la anu’ tot în Liga III

Golul lui Crăciun din prelungirile partidei disputate vineri, 9 aprilie, a făcut țăndări și ultimul vis timid și pricăjit de promovare pentru elevii lui Răuță. Viitorul Ianca a obținut un punct important pentru evitarea retrogradării. Unirea, în schimb, s-a depărtat la 8 puncte de Viitorul Constanța și, dacă va continua să se împiedice, poate pierde și locul 3, lucru care pînă la urmă are doar valoare statistică. Și pentru că veni vorba de cifre, Viorel Gheorghe a ajuns la golul 18. El a deschis scorul pentru Unirea în meciul cu Ianca fructificînd un penalty în minutul 82. Atacantul venit la Slobozia odată cu antrenorul Răuță a marcat, în cele 6 meciuri din retur, 9 goluri, cît în întreg turul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:48 (16207 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Zizi, cum o alintă prietenii, are 16 ani, este elevă la Colegiul Național «Mihai Viteazul» și a început să joace handbal cu 4 ani în urmă. Este foarte bătăioasă în teren și extrem de veselă în afara lui. «Îmi place handbalul, iar peste cîțiva ani mă văd practicînd în continuare acest sport. Poți trăi din asta dacă iei lucrurile în serios» spune Zenovia, iar tonul hotărît din vocea ei ne convinge. Joacă pe postul de centru, iar la meciuri este acolo, în focul evenimentelor, dînd încredere colegelor. Idolul ei este jucătoarea Oltchim și a Naționalei, Narcisa Lecușanu, și, firește, la fel ca aceasta, își dorește să atingă pe viitor culmile handbalului de performanță.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:47 (30740 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Juniori

Puștii lui Prepeliță, o victorie și o înfrîngere cu Buzăul

În cadrul campionatului de juniori republicani, CSS Slobozia a dat piept joi, 8 aprilie, la Buzău, într-o dublă întîlnire, cu LPS din localitate. Juniorii A (1991-1992) i-au învins pe buzoieni cu 4-2, golurile fiind marcate pentru Slobozia de George Mitrea (3) și Cristian Chiru. Un scor similar, dar favorabil buzoienilor, s-a înregistrat și în meciul juniorilor B (1993-1994). Pentru echipa noastră au punctat Cristian Răileanu și Silviu Șincan.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:46 (22639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Concursul Internațional de Scrimă «Cupa Primăverii»

În perioada 10-11 aprilie 2010, Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a organizat Concursul Internațional de scrimă «Cupa Primăverii» Sabie-Masculin și Feminin Cadeți-14-17 ani. Evenimentul s-a desfășurat în sala de sport a Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, la competiție participînd 58 de sportivi din Bulgaria, SUA și România. În ceea ce privește rezultatele în probele individuale, la feminin pe prima poziție s-a clasat Cristina Munteanu-CSM Iași, în timp ce Emma Keehan-SUA s-a poziționat a doua, iar Loredana Dima, de la CSS Slobozia, s-a clasat a treia. La individual masculin, pe prima treaptă a podiumului a urcat Dragoș Sîrbu-CSM Iași, Mihail Veselinov-Fenging Ruse ocupînd a doua... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:44 (30123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Mai țineți minte bancul ăla cu meșterul nepriceput care spune că sculele nu sînt bune? Așa și cu Primăria Slobozia. Instituția ne anunță, printr-o adresă semnată de primarul Gabi Ionașcu, că n-a primit cele 4 milioane de lei necesare reabilitării sistemului de distribuție a apei din Slobozia, fapt care justifică în continuare calitatea execrabilă a apei furnizate populației.
Pentru a da greutate jalbei către populația orașului, același comunicat oferă o lungă listă de obiective finanțate din Fondul de rezevă bugetară aflat la dispoziția Guvernului României și concluzionează că aceste obiective sînt dovada incontestabilă a prigoanei politice la care este supus primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:09 (27692 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Direcția de Sănătate Publică, fără director

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Recent, DSP Ialomița a rămas fără conducere, după ce doctorul Corneliu Pană a demisionat din fruntea instituției. Medicul Pană a fost director al DSP cu sprijinul Partidului Democrat-Liberal. Actual, medicul a fost eliberat din funcție ca urmare a demisiei înaintate. Surse apropiate medicului susțin că demisia a survenit ca urmare a unor probleme medicale ale doctorului, Pană revenind la cabinetul individual de medicină de familie. Deocamdată, nimeni nu și-a exprimat intenția de a ocupa postul rămas vacant, stribuțiile de «șef» revenindu-i directorului adjunct Mihaela Dumitrescu.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 10:50 (31018 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

PSD reloaded

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

Începînd de luni, 12 aprilie a.c., Otilia Dumitru a revenit la conducerea Inspectoratului Școlar. De meserie profesor, Otilia Dumitru a fost inspector adjunct a instituției în perioada de guvernare a PSD-PDL, fiind demisă printr-un ordin ministerial imediat după ce formațiunea politică s-a retras de la guvernare. Imediat după demitere, Otilia Dumitru a constestat documentul la Curtea de Apel București, iar în data de 23 martie 2010 instanța s-a pronunțat în favoarea profesorului. Astfel, începînd cu data de 6 aprilie a.c., oficial, Otilia Dumitru a fost repusă în funcția de inspector școlar adjunct. Numirea domniei sale s-a produs astăzi, 12 aprilie.
Activitatea Otiliei Dumitru la Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2010, 15:45 (32344 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Contraatac la baionetă pe tema apei potabile

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Războiul dintre primarul Gabi Ionașcu și prefectul Mădălin Teculescu capătă noi sensuri și dimensiuni. După ce timp de luni de zile s-au duelat în schimburi de focuri (a se citi declarații) inconsistente, cei doi combatanți au considerat de cuviință să treacă la artileria grea. Așa se face că Gabi Ionașcu a scos din dotare un ditamai interviul, publicat cu generozitate dezarmantă într-una dintre publicațiile locale, în care îl ciuruiește pe prefectul Teculescu mai ceva decît a ciuruit apa lui rețeaua publică. Pe cei care n-au citit interviul îi asigurăm că n-au pierdut nimic. Ba dimpotrivă, au cîștigat timp.
În replică, prefectul Mădălin Teculescu s-a aruncat în luptă cu arma sa favorită: mitraliera... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2010, 16:38 (33787 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Potrivit Times

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Ediția on-line a prestigiosului cotidian TIMES a dezvăluit joi, 8 aprilie a.c., cu lux de amănunte situația descoperită în urma descinderilor efectuate de polițiștii români la Țăndărei. Sub titlul «Poliția din România a arestat liderii traficanților de copii din Marea Britanie», jurnaliștii britanici explică pe larg situația constatată la fața locului și acuză autoritățile locale de tolerarea acestei situații. În continuare, vă prezentăm un fragment din articolul publicat:

«Liderii traficului cu copii care aruncă sute de cerșetori pe străzile din Marea Britanie au fost arestați după o serie de raiduri desfășurate ieri într-un oraș din România, unde vile opulente au răsărit pînă cînd această țară a aderat la Uniunea Europeană.
Potrivit polițiștilor, copiii romi, cu vîrste cuprinse între 7 și 15 ani, au fost cumpărați sau luați, eventual prin forță, de la părinții lor din mediul rural din România și instruiți să cerșească și să fure, cîștigînd astfel milioane de lire sterline pe an în Marea Britanie pentru șefii clanurilor. PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii își are sediul în Țăndărei, un oraș din sudul României, care a fost declarat a fi responsabil pentru trimiterea de cel puțin 168 copii la Londra, de unde s-au împrăștiat și în alte și alte orașe din Marea Britanie. Capii rețelei de trafic se ocupau de documentele de călătorie pentru copii și de cazarea acestora în Marea Britanie, unde aceștia dormeau adesea în condiții precare, fiind obligați să predea banii pe care îi obțineau din cerșit.
Deoarece România a devenit membră a UE în 2007, descinderile de joi, 8 aprilie, fac parte dintr-o acțiune de anvergură care vizează anihilarea rețelelor de traficanți din Marea Britanie, Italia și Spania. Poliția, care a destructurat o rețea similară la Milano, a estimat că fiecare copil român producea circa 12000 euro într-o lună, prin furtul de carduri de credit și telefoanele mobile de pe străzi.
„Această rețea recruta copiii, obligîndu-i să cerșească și să se angajeze furturi mărunte în Marea Britanie“a declarat un oficial al Poliției din București. „Ei au fost luați de la familiile lor din Țăndărei și au fost forțați să fure din magazine și din buzunare. Vom vedea dacă acești copii au fost încredințat de bună voie de către părinții lor în schimbul unor sume de bani sau au fost luați cu forța“ a mai adăugat oficialul român»
... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 17:41 (36666 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

«Cei din urmă vor fi cei dintîi» sau «Pușca și cureaua lată, ce prefecți am fost odată»

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

Joi, 8 aprilie, pentru a marca Ziua Jandarmeriei, serbată pe 3 aprilie, reprezentații acestei arme au organizat un concurs de tir pentru presă. Evenimentul, desfășurat anual, s-a bucurat de această dată și de prezența civililor din administrația locală și județeană, care au răspuns în număr mare invitației.
Deși concursul de tir cu pistolul a fost singurul pentru care reprezentanții presei și ai administrației au fost punctați, interesul celor prezenți s-a concentrat asupra ședinței de tragere cu pistolul-mitralieră.
Printre cei care au îngenunchiat regulamentar pe aliniamentul de tragere s-a numărat Alexandru Stoica, fost militar de carieră, actualmente viceprimar al Sloboziei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 12:52 (30978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Acțiunea de amploare la Țăndărei

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 168 de victime-copii

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală, împreună cu ofițeri de poliție din cadrul IGPR-DCCO, DGIPI, și cu sprijinul lucrătorilor din cadrul Jandarmeriei Române, au destructurat un grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală.
În fapt, se reține că membrii grupării infracționale organizate recrutau minori de etnie rromă, pe care îi treceau fraudulos frontiera spre Marea Britanie, unde îi exploatau, obligîndu-i să cerșească sau să comită infracțiuni stradale.
Racolarea minorilor se realiza din... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:25 (29638 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

20 de mii de credincioși la Sfintele Moaște

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

Mii de slobozeni au urmat, în cadrul unei procesiuni religioase, racla cu Moaștele Sfinte adusă de la Iași. Racla a fost adusă la Slobozia, de către o delegație a eparhiei Sloboziei și Călărașilor, condusă de către Preacuviosul Rafael, starețul Mînăstirii «Sfinții Voievozi», eveniment prilejuit de cel de-al doilea hram al Mînăstirii din Slobozia, «Izvorul Tămăduirii».
Sfintele Moaște au fost aduse în fața Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia, iar din acest loc, alături de peste 1000 de credincioși, a pornit procesiunea de însoțire a Moaștelor la Mînăstirea «Sfinții Voievozi», unde vor fi depuse spre închinare, alături de moaștele care străjuiesc Mînăstirea, pînă luni, 12... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:20 (26041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

La finele anului precedent, mai exact la începutul lunii octombrie 2009, Combinatul Chimic din Slobozia a rămas fără cele mai importante active. Chemgas Holding Corporation, creditorul ce a solicitat executarea silită a Amonil Slobozia, a cumpărat toate activele scoase la vînzare pentru suma de 57,13 milioane lei, valoarea fiind echivalentă cu creanța Amonil către societatea în cauză.
Chemgas Holding Corporation a fost singurul participant la licitația organizată în data de 6 octombrie 2009, pentru executarea silită «ordonată» de Riverside Development Limited, societate ce a fost creditorul Amonil în urma preluării colosalei creanțe de la Distrigaz. Iar Chemgas Holding este controlată, în proporție... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 19:02 (33914 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

CUPA LICEELOR, ETAPA DE ZONĂ

Întrecerile sportive cuprinse în cadrul competiției naționale «Cupa Liceelor»-etapa județeană s-au încheiat. În urma rezultatelor de pe terenurile sportive s-au stabilit loturile sportive care vor reprezenta județul Ialomița la etapa de zonă, unde sportivii ialomițeni îi vor întîlni pe cei din județele Călărași, Ilfov, Prahova, Dîmbovița, Teleorman și Giurgiu.
Competiția s-a desfășurat în organizarea Instituției Prefectului Județului Ialomița, a Direcției pentru Sport a Județului Ialomița, a Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița precum și a Academiei Olimpice Române-filiala Ialomița.
Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a acordat atît premii de participare loturilor sportive... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 18:07 (52459 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Marian Bălan, printre principalii finanțatori ai campaniei dr Sorin Oprescu

Marian Bălan, printre principalii finanțatori ai campaniei dr Sorin Oprescu

Zilele trecute, potrivit Legii 334/2006, privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale, a apărut lista în Monitorul Oficial al României, Partea I, cu persoanele fizice și juridice care au făcut într-un an fiscal donații a căror valoare cumulată depășește 10 salarii de bază minime brute pe țară.
Surprizele nu au întîrziat să apară, în Monitorul Oficial fiind nominalizat, pentru început, la capitolul «principali finanțatori ai PD-L», Cazacu Marinică. Președintele democrat-liberalilor ialomițeni a contribuit la visteria partidului, în 2009, cu fix 28452 de lei.
În ceea ce privește campania dr Sorin Oprescu, candidat independent la Președinția... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2010, 15:12 (27650 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarii pensionari, urmăriți general în Ialomița

Jihadul administrativ declanșat de Prefectură continuă

Primarii pensionari, urmăriți general în Ialomița

Ca să nu cheltuie, Doamne Ferește!, toți banii împrumutați de la FMI pe pensionarii de lux, guvernul Boc a decretat prin Legea nr. 329/2009, privind regimul de cumul pensie și salariu de la stat, ca pînă pe 9 decembrie 2009, toți pensionarii cu pensii mai mari de 1700 de lei să aleagă între pensie și veniturile de la bugetul public. Legea a fost intens ridiculizată în mass-media, așa că nu vom insista asupra ei. Iată însă că, la 5 luni de la intrarea sa în vigoare și mai puțin de 5 săptămîni pînă la abrogarea ei, legea cu pricina transformă beneficiarii ei în urmăriți general. Deocamdată, doar în Îalomița...

Fiat iustiția, et pereat Prefectura
Semnalul urmăririi generale... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2010, 10:52 (34069 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lista neagră a șantierelor școlare ialomițene

Învățămîntul județean în reparații capitale

Lista neagră a șantierelor școlare ialomițene

De aproape 4 ani, școlile ialomițene se află într-un continuu proces de reabilitare. Un proces care a înghițit, potrivit estimărilor oficiale, mai bine de 100 milioane de lei noi. În ciuda acestor eforturi, în anul de grație 2010, pe teritoriul județului Ialomița există peste 30 de șantiere școlare, aflate în diferite stadii de execuție. Pentru finalizarea lucrărilor e nevoie de 5,5 milioane de lei noi, bani pe care reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița promite să-i obțină pînă la sfîrșitul anului școlar în curs. Dar numai pentru acele lucrări finalizate în proporție de 75%...

50 de milioane pentru finalizarea investițiilor
În decursul ultimilor ani, presa locală... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2010, 14:36 (28997 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Un singur pacient, 930 de milioane

Topul celor mai scumpi bolnavi

Un singur pacient, 930 de milioane

Cel mai scump pacient tratat anul trecut în județul Ialomița a costat sistemul sanitar nu mai puțin de 937 milioane lei vechi pe un an de zile. Suferă de o boală cronică severă și nu este singurul. Bolnavii cronici aflați în statisticile Casei de Sănătate cheltuiesc, lunar, sute de milioane numai pentru tratamente, statul suportînd costurile medicamentelor integral.
Într-un sistem sanitar în care nimeni nu este mulțumit, nici de prețurile medicamentelor, nici de calitatea serviciilor, cu atît mai puțin de lipsa gratuităților, bolnavii cronici aflați pe listele Casei de Sănătate par a fi cea mai scumpă categorie de pacienți. Tratamentele acestora, extrem de costisitoare, ajung lunar la cîteva... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2010, 08:12 (29364 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7245 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2376 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2042 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4897 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...