Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parcuri sigure pentru copiii din Slobozia

Nota 10 pentru autorități

Parcuri sigure pentru copiii din Slobozia

Deși rar, ni se întîmplă uneori să descoperim că autoritățile reușesc să facă și lucruri în folosul comunității. Unul dintre acestea a fost inaugurat joi, 15 aprilie, în parcul din spatele fostului cinematograf Ialomița. Investiția, în valoare de 13 mii de euro, a fost asigurată de Raiffeisen Bank, iar locul de joacă a fost declarat cel mai modern din cele 32 existente la nivelul orașului.

Nu dați banii pe prostii, luați leagăne la copii
Joi, 15 aprilie, la orele 10,00, în parcul din spatele cinematografului Ialomița, peste 100 de copii de grădiniță au fost invitați să inaugureze cel mai nou spațiu de joacă din oraș, un complex modern format din leagăne, balansoare și... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2010, 10:08 (33901 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criza lovește în plin afacerile ialomițenilor

Pe lîngă dizolvări și radieri, autoritățile fac statistici și pentru insolvență

Numărul firmelor radiate, dizolvate sau doar cu activitatea suspendată a continuat să crească și la începutul acetui an. Datele statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, cifre ce evidențiază numărul societăților comerciale ce și-au încheiat activitatea în primul trimestru al anului în curs, demonstrează că economia ialomițeană continuă să se prăbușească cu pași repezi. Mai mult, dacă la finele anului precedent discutam doar despre radieri, dizolvări și suspendări de activitate, actual putem aduce în discuție un aspect și mai îngrijorător: insolvența firmelor ialomițene.
Numărul, societăților comerciale, radiate în primele trei luni ale anului 2010 a crescut cu peste 18%,... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2010, 19:05 (28191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

Afaceri prospere cu bolnavi

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

O nouă acuzație a unui pacient revoltat aruncă în aer falsele bune practici medicale ale doctorilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia. De această dată, acuzațiile vizează un medic specialist grijuliu peste măsură cu veniturile proprii. Practica nu este singulară, ci, mai degrabă, prea bine cunoscută pacienților, însă povestea de față depășește nivelul minimal de bun simț al actelor medicale.

Bani din suferința bolnavilor. Fără chitanță!
Sănătatea ialomițeană, un domeniu complex, plin de scandaluri mediatice, de malpraxisuri grosolane și cazuri răsunătoare de deficiențe medicale, revine în actualitate cu o situație ce demonstrează, încă o dată, ilegalitățile ce... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2010, 09:38 (31783 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache a cîștigat «Trofeul Sportul Studențesc Babolat»

Începînd cu 10 aprilie, Sorin Iordache, jucătorul legitimat al clubului TenisCon Slobozia și ocupantul locului 2 în clasamentul FRT la 12 ani, a participat la turneul de categoria 3 «Trofeul Sportul Studențesc Babolat», eveniment ce se desfășoară pe terenurile din Centrul Național de Tenis București.
Plecat din nou din postura de principal favorit al turneului, Sorin și-a demonstrat încă o dată valoarea și talentul, ajungînd să dispute finala.
În finala disputată marți, 13 aprilie, împotriva lui Mihnea Bara, ocupantul locului 7 pe țară, Sorin Iordache nu i-a lăsat acestuia nicio șansă, terminînd partida în 30 minute, cu un scor care nu mai necesită multe comentarii, respectiv 6-0, 6-1.
... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 20:01 (23131 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Frumoasa gașcă nebună

Handbal: CSM Slobozia-HCF Piatra Neamț 27-23(14-12)

Frumoasa gașcă nebună

Victoria chinuită din meciul cu Activ Ploiești a presărat multă reticență în sala de handbal, sîmbătă, 10 aprilie, cînd la Slobozia a venit HCF Piatra Neamț cu o echipă mult mai bine închegată. Ne aștepta un meci, așa cum spun pariorii, de 1X2. Startul partidei a fost unul optimist, Mihaela Stănciulescu, Monica Ștefan și Irina Simion aducînd rapid CSM în avantaj. Echipa noastră a rămas la cîrmă pînă la finele partidei, fiind din cînd în cînd egalată, dar niciodată condusă. A fost din nou ziua Andreei Nica, portarul care uimește meci de meci asistența prin paradele-i de clasă în faze de unu la unu sau la aruncări de la 7 metri (să nu uităm că Andreea a fost portarul naționalei de tineret). A ieșit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:51 (19147 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: FC Vaslui-Unirea Urziceni 1-1

S-a dus vremea lupilor!

Unirea Urziceni pare o echipă vlăguită care se chinuie să ducă la capăt un campionat prea lung pentru resursele de energie care i-au rămas. Scăpați de țipetele lui Dan Petrescu, fotbaliștii campioanei au devenit surzi la indicațiile lui Ronny Levy și bîlbîiți în exprimarea tactică din teren. În aceste condiții n-aveau cum să emită pretenții în fața Vasluiului, o echipă mult mai bine articulată și avînd o viteză în plus față de alb-albaștri. Golul moldovenilor a fost doar o chestiune de timp. Eterna speranță Lucian Sînmărtean a centrat de pe stînga, iar Akakpo, togolezul împușcat în urmă cu 3 luni în Angola, a ciuruit poarta lui Tudor. Era minutul 25, iar pînă la pauză, rămîn de reținut doar centrările... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:49 (30760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Slobozia-Viitorul Ianca 1-1

Și la anu’ tot în Liga III

Golul lui Crăciun din prelungirile partidei disputate vineri, 9 aprilie, a făcut țăndări și ultimul vis timid și pricăjit de promovare pentru elevii lui Răuță. Viitorul Ianca a obținut un punct important pentru evitarea retrogradării. Unirea, în schimb, s-a depărtat la 8 puncte de Viitorul Constanța și, dacă va continua să se împiedice, poate pierde și locul 3, lucru care pînă la urmă are doar valoare statistică. Și pentru că veni vorba de cifre, Viorel Gheorghe a ajuns la golul 18. El a deschis scorul pentru Unirea în meciul cu Ianca fructificînd un penalty în minutul 82. Atacantul venit la Slobozia odată cu antrenorul Răuță a marcat, în cele 6 meciuri din retur, 9 goluri, cît în întreg turul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:48 (16207 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Zizi, cum o alintă prietenii, are 16 ani, este elevă la Colegiul Național «Mihai Viteazul» și a început să joace handbal cu 4 ani în urmă. Este foarte bătăioasă în teren și extrem de veselă în afara lui. «Îmi place handbalul, iar peste cîțiva ani mă văd practicînd în continuare acest sport. Poți trăi din asta dacă iei lucrurile în serios» spune Zenovia, iar tonul hotărît din vocea ei ne convinge. Joacă pe postul de centru, iar la meciuri este acolo, în focul evenimentelor, dînd încredere colegelor. Idolul ei este jucătoarea Oltchim și a Naționalei, Narcisa Lecușanu, și, firește, la fel ca aceasta, își dorește să atingă pe viitor culmile handbalului de performanță.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:47 (30740 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Juniori

Puștii lui Prepeliță, o victorie și o înfrîngere cu Buzăul

În cadrul campionatului de juniori republicani, CSS Slobozia a dat piept joi, 8 aprilie, la Buzău, într-o dublă întîlnire, cu LPS din localitate. Juniorii A (1991-1992) i-au învins pe buzoieni cu 4-2, golurile fiind marcate pentru Slobozia de George Mitrea (3) și Cristian Chiru. Un scor similar, dar favorabil buzoienilor, s-a înregistrat și în meciul juniorilor B (1993-1994). Pentru echipa noastră au punctat Cristian Răileanu și Silviu Șincan.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:46 (22639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Concursul Internațional de Scrimă «Cupa Primăverii»

În perioada 10-11 aprilie 2010, Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a organizat Concursul Internațional de scrimă «Cupa Primăverii» Sabie-Masculin și Feminin Cadeți-14-17 ani. Evenimentul s-a desfășurat în sala de sport a Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, la competiție participînd 58 de sportivi din Bulgaria, SUA și România. În ceea ce privește rezultatele în probele individuale, la feminin pe prima poziție s-a clasat Cristina Munteanu-CSM Iași, în timp ce Emma Keehan-SUA s-a poziționat a doua, iar Loredana Dima, de la CSS Slobozia, s-a clasat a treia. La individual masculin, pe prima treaptă a podiumului a urcat Dragoș Sîrbu-CSM Iași, Mihail Veselinov-Fenging Ruse ocupînd a doua... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:44 (30123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Mai țineți minte bancul ăla cu meșterul nepriceput care spune că sculele nu sînt bune? Așa și cu Primăria Slobozia. Instituția ne anunță, printr-o adresă semnată de primarul Gabi Ionașcu, că n-a primit cele 4 milioane de lei necesare reabilitării sistemului de distribuție a apei din Slobozia, fapt care justifică în continuare calitatea execrabilă a apei furnizate populației.
Pentru a da greutate jalbei către populația orașului, același comunicat oferă o lungă listă de obiective finanțate din Fondul de rezevă bugetară aflat la dispoziția Guvernului României și concluzionează că aceste obiective sînt dovada incontestabilă a prigoanei politice la care este supus primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:09 (27694 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Direcția de Sănătate Publică, fără director

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Recent, DSP Ialomița a rămas fără conducere, după ce doctorul Corneliu Pană a demisionat din fruntea instituției. Medicul Pană a fost director al DSP cu sprijinul Partidului Democrat-Liberal. Actual, medicul a fost eliberat din funcție ca urmare a demisiei înaintate. Surse apropiate medicului susțin că demisia a survenit ca urmare a unor probleme medicale ale doctorului, Pană revenind la cabinetul individual de medicină de familie. Deocamdată, nimeni nu și-a exprimat intenția de a ocupa postul rămas vacant, stribuțiile de «șef» revenindu-i directorului adjunct Mihaela Dumitrescu.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 10:50 (31020 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

PSD reloaded

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

Începînd de luni, 12 aprilie a.c., Otilia Dumitru a revenit la conducerea Inspectoratului Școlar. De meserie profesor, Otilia Dumitru a fost inspector adjunct a instituției în perioada de guvernare a PSD-PDL, fiind demisă printr-un ordin ministerial imediat după ce formațiunea politică s-a retras de la guvernare. Imediat după demitere, Otilia Dumitru a constestat documentul la Curtea de Apel București, iar în data de 23 martie 2010 instanța s-a pronunțat în favoarea profesorului. Astfel, începînd cu data de 6 aprilie a.c., oficial, Otilia Dumitru a fost repusă în funcția de inspector școlar adjunct. Numirea domniei sale s-a produs astăzi, 12 aprilie.
Activitatea Otiliei Dumitru la Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2010, 15:45 (32345 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Contraatac la baionetă pe tema apei potabile

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Războiul dintre primarul Gabi Ionașcu și prefectul Mădălin Teculescu capătă noi sensuri și dimensiuni. După ce timp de luni de zile s-au duelat în schimburi de focuri (a se citi declarații) inconsistente, cei doi combatanți au considerat de cuviință să treacă la artileria grea. Așa se face că Gabi Ionașcu a scos din dotare un ditamai interviul, publicat cu generozitate dezarmantă într-una dintre publicațiile locale, în care îl ciuruiește pe prefectul Teculescu mai ceva decît a ciuruit apa lui rețeaua publică. Pe cei care n-au citit interviul îi asigurăm că n-au pierdut nimic. Ba dimpotrivă, au cîștigat timp.
În replică, prefectul Mădălin Teculescu s-a aruncat în luptă cu arma sa favorită: mitraliera... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2010, 16:38 (33794 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Potrivit Times

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Ediția on-line a prestigiosului cotidian TIMES a dezvăluit joi, 8 aprilie a.c., cu lux de amănunte situația descoperită în urma descinderilor efectuate de polițiștii români la Țăndărei. Sub titlul «Poliția din România a arestat liderii traficanților de copii din Marea Britanie», jurnaliștii britanici explică pe larg situația constatată la fața locului și acuză autoritățile locale de tolerarea acestei situații. În continuare, vă prezentăm un fragment din articolul publicat:

«Liderii traficului cu copii care aruncă sute de cerșetori pe străzile din Marea Britanie au fost arestați după o serie de raiduri desfășurate ieri într-un oraș din România, unde vile opulente au răsărit pînă cînd această țară a aderat la Uniunea Europeană.
Potrivit polițiștilor, copiii romi, cu vîrste cuprinse între 7 și 15 ani, au fost cumpărați sau luați, eventual prin forță, de la părinții lor din mediul rural din România și instruiți să cerșească și să fure, cîștigînd astfel milioane de lire sterline pe an în Marea Britanie pentru șefii clanurilor. PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii își are sediul în Țăndărei, un oraș din sudul României, care a fost declarat a fi responsabil pentru trimiterea de cel puțin 168 copii la Londra, de unde s-au împrăștiat și în alte și alte orașe din Marea Britanie. Capii rețelei de trafic se ocupau de documentele de călătorie pentru copii și de cazarea acestora în Marea Britanie, unde aceștia dormeau adesea în condiții precare, fiind obligați să predea banii pe care îi obțineau din cerșit.
Deoarece România a devenit membră a UE în 2007, descinderile de joi, 8 aprilie, fac parte dintr-o acțiune de anvergură care vizează anihilarea rețelelor de traficanți din Marea Britanie, Italia și Spania. Poliția, care a destructurat o rețea similară la Milano, a estimat că fiecare copil român producea circa 12000 euro într-o lună, prin furtul de carduri de credit și telefoanele mobile de pe străzi.
„Această rețea recruta copiii, obligîndu-i să cerșească și să se angajeze furturi mărunte în Marea Britanie“a declarat un oficial al Poliției din București. „Ei au fost luați de la familiile lor din Țăndărei și au fost forțați să fure din magazine și din buzunare. Vom vedea dacă acești copii au fost încredințat de bună voie de către părinții lor în schimbul unor sume de bani sau au fost luați cu forța“ a mai adăugat oficialul român»
... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 17:41 (36669 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

«Cei din urmă vor fi cei dintîi» sau «Pușca și cureaua lată, ce prefecți am fost odată»

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

Joi, 8 aprilie, pentru a marca Ziua Jandarmeriei, serbată pe 3 aprilie, reprezentații acestei arme au organizat un concurs de tir pentru presă. Evenimentul, desfășurat anual, s-a bucurat de această dată și de prezența civililor din administrația locală și județeană, care au răspuns în număr mare invitației.
Deși concursul de tir cu pistolul a fost singurul pentru care reprezentanții presei și ai administrației au fost punctați, interesul celor prezenți s-a concentrat asupra ședinței de tragere cu pistolul-mitralieră.
Printre cei care au îngenunchiat regulamentar pe aliniamentul de tragere s-a numărat Alexandru Stoica, fost militar de carieră, actualmente viceprimar al Sloboziei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 12:52 (30978 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Acțiunea de amploare la Țăndărei

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 168 de victime-copii

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală, împreună cu ofițeri de poliție din cadrul IGPR-DCCO, DGIPI, și cu sprijinul lucrătorilor din cadrul Jandarmeriei Române, au destructurat un grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală.
În fapt, se reține că membrii grupării infracționale organizate recrutau minori de etnie rromă, pe care îi treceau fraudulos frontiera spre Marea Britanie, unde îi exploatau, obligîndu-i să cerșească sau să comită infracțiuni stradale.
Racolarea minorilor se realiza din... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:25 (29645 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

20 de mii de credincioși la Sfintele Moaște

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

Mii de slobozeni au urmat, în cadrul unei procesiuni religioase, racla cu Moaștele Sfinte adusă de la Iași. Racla a fost adusă la Slobozia, de către o delegație a eparhiei Sloboziei și Călărașilor, condusă de către Preacuviosul Rafael, starețul Mînăstirii «Sfinții Voievozi», eveniment prilejuit de cel de-al doilea hram al Mînăstirii din Slobozia, «Izvorul Tămăduirii».
Sfintele Moaște au fost aduse în fața Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia, iar din acest loc, alături de peste 1000 de credincioși, a pornit procesiunea de însoțire a Moaștelor la Mînăstirea «Sfinții Voievozi», unde vor fi depuse spre închinare, alături de moaștele care străjuiesc Mînăstirea, pînă luni, 12... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:20 (26041 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

La finele anului precedent, mai exact la începutul lunii octombrie 2009, Combinatul Chimic din Slobozia a rămas fără cele mai importante active. Chemgas Holding Corporation, creditorul ce a solicitat executarea silită a Amonil Slobozia, a cumpărat toate activele scoase la vînzare pentru suma de 57,13 milioane lei, valoarea fiind echivalentă cu creanța Amonil către societatea în cauză.
Chemgas Holding Corporation a fost singurul participant la licitația organizată în data de 6 octombrie 2009, pentru executarea silită «ordonată» de Riverside Development Limited, societate ce a fost creditorul Amonil în urma preluării colosalei creanțe de la Distrigaz. Iar Chemgas Holding este controlată, în proporție... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 19:02 (33922 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

CUPA LICEELOR, ETAPA DE ZONĂ

Întrecerile sportive cuprinse în cadrul competiției naționale «Cupa Liceelor»-etapa județeană s-au încheiat. În urma rezultatelor de pe terenurile sportive s-au stabilit loturile sportive care vor reprezenta județul Ialomița la etapa de zonă, unde sportivii ialomițeni îi vor întîlni pe cei din județele Călărași, Ilfov, Prahova, Dîmbovița, Teleorman și Giurgiu.
Competiția s-a desfășurat în organizarea Instituției Prefectului Județului Ialomița, a Direcției pentru Sport a Județului Ialomița, a Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița precum și a Academiei Olimpice Române-filiala Ialomița.
Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a acordat atît premii de participare loturilor sportive... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 18:07 (52460 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
196 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Motociclu furat din Spania, descoperit la Slobozia

În urma unei acțiuni a poliților ialomițeni, în colaborare cu inspectorii Registrului Auto Român Ialomița, desfășurată luni 9 aprilie a.c., s-a descoperit un motociclu furat din Spania, pus în circulație ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 10:59
(7867 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer prins băut la volan

Un tînăr slobozean de 26 ani este cercetat de polițiști, după ce luni, 9 aprilie a.c., a fost prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Oprit în trafic de polițiștii Serviciului Rutier, tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 10:58
(6929 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de fier vechi, prins de polițiști

Un bărbat de 38 ani, din comuna ialomițeană Ion Roată, a fost reținut luni, 9 aprilie a.c., după ce a furat mai multe bare metalice din curtea unei societăți comerciale din localitate. Cel care a sesizat ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 10:57
(7678 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale intensificate în perioada Paștelui

O dată cu apropierea Paștelului, inspectorii DSVSA Ialomița și-au identificat controalele, în scopul prevenirii toxiinfecțiilor alimentare. Astfel, au fost confiscate peste 500 kilograme de produse de origine ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 10:55
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Bursa generală a locurilor de muncă»

În data de 27 aprilie a.c., Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, la Clubul Tineretului din Slobozia, «Bursa generală a locurilor de muncă». Reprezentanții AJOFM Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 10:55
(8721 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A fost prinsă la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Slobozia a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției sîmbătă, 7 aprilie a.c., faptul că o tânără a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 13:11
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, locul 5 pe țară la încasări bugetare

În luna martie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 43,04 milioane lei, înregistrîndu-se o creștere cu 8,30% comparativ cu aceeași perioadă a anului trecut. Programul de colectare ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 13:08
(5998 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 54 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 aprilie 2012, sînt disponibile doar 54 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 12:36
(6892 vizualizări - 2 comentarii)


Autoutilitară furată din Spania, găsită la Slobozia

Vineri, 6 aprilie a.c., o patrulă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe raza municipiului Slobozia, o autoutilitară condusă de un tînăr localnic, de 35 ani. În ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 12:28
(7964 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: I-au furat telefonul mobil la ore!

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 6 aprilie a.c., de către un bărbat, de 39 ani, din comuna Făcăeni, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras fiicei sale un telefon mobil, în timp ce frecventa ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 12:25
(9970 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Rambursări de TVA de peste 4,73 milioane lei

În luna aprilie2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în sumă de peste 4,73 milioane lei, aferentă unui număr de 74 deconturi ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 12:13
(8224 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: I-au furat autoturismul din curtea casei!

Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 44 ani, din comuna Bordușani, despre faptul că doi tineri au sustras un autovehicul din curtea locuinței sale. Imediat după primirea sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 12:08
(7859 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Argeșean cercetat de polițiști după ce a vândut apă colorată pe post de motorină

Țăndărei: Argeșean cercetat de polițiști după ce a vîndut apă colorată pe post de motorină

Un bărbat de 41 ani, din comuna argeșeană Albota, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune, faptă aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 11:59
(13804 vizualizări - 3 comentarii)


Stelnica: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure fier vechi

Polițiștii cercetează patru tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 19 ani, toți domiciliați pe raza comunei Stelnica, sub aspectul comiterii infracțiunii de tentativă de furt calificat. Suspecții au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:45
(8098 vizualizări - 0 comentarii)


Doi slobozeni, cercetați pentru distrugere

Doi slobozeni, de 39, respectiv 45 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunilor de violare de domiciliu și distrugere. Aceștia au pătruns în curtea imobilului unui tînăr de 32 ani, ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:33
(7056 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Copil de 11 ani, acroșat de un autoturism condus de un șofer beat și fără permis

În cursul zilei de joi, 5 aprilie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident rutier pe raza localității Scînteia. Din cercetările efectuate de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:27
(8005 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bucureștean depistat beat la volan

Polițiștii au depistat un bărbat de 42 ani, din București, care se deplasa pe raza municipiului Urziceni la volanul unui autoturism. Întrucît bărbatul emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:17
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism furat din Italia, restituit proprietarului

Ialomița: Autoturism furat din Italia, restituit proprietarului

Un autoturism reclamat furat în luna martie 2011 a fost identificat și restituit proprietarului de drept de către polițiști. Urmare a corespondenței purtate cu Centrul de Cooperare Polițienească Internațională ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:09
(5970 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: I-au furat găinile din curte!

Poliția a fost sesizată de o femeie, de 77 ani, din comuna Bărcănești, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței sale mai multe păsări și bunuri de uz gospodăresc din cupru ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:06
(8665 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a furat unei colege telefonul mobil în timpul orelor de curs

În urma activităților de cercetare desfășurate de polițiști din cadrul Biroului de Investigații Criminale Urziceni, cu privire la furtul unui telefon mobil comis în februarie 2012 în dauna unei minore de ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:03
(9138 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prins cu motorina și îngrășămintele furate în propria mașină

Manasia: Prins cu motorina și îngrășămintele furate în propria mașină

Polițiști din cadrul Secției Rurale Ion Roată au depistat pe raza comunei Manasia un autoturism condus de un localnic, de 39 ani. Procedînd la controlul autoturismului, polițiștii au identificat șase saci ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2012, 10:01
(9611 vizualizări - 0 comentarii)


Focar de trichineloză într-o gospodărie din Urziceni

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița sînt în alertă după ce miercuri, 4 aprilie a.c., au descoperit în curtea unui localnic din Urziceni un focar de trichineloză ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2012, 11:40
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Toma Gheorghe, zis «Gigi Piticu», ținta polițiștilor ialomițeni

«Dintre cele 114 persoane date în urmărire generală, 58 sînt infractori condamnați care se sustrag executării pedepsei, 13 sînt căutați pentru a fi arestați preventiv, pentru 3 sînt emise Mandate Europene ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2012, 16:03
(20354 vizualizări - 7 comentarii)


DGFP Ialomița: Registrul de evidență fiscală, obligatoriu de procurat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care sînt înregistrați ca plătitori de impozit pe profit că, potrivit Ordinului MFP nr. 870/2005, au obligația procurării Registrului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2012, 16:02
(10215 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 40 ani a fost lovită de o mașină miercuri, 4 aprilie a.c., la Fetești. Femeia a vrut să traverseze strada prin loc special amenajat, moment în care a fost lovită de o mașină condusă de un tînăr ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2012, 16:01
(7100 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


«Placheta de Onoare a Jandarmeriei Române» pentru locotenentul Silviu Chiriac

«Placheta de Onoare a Jandarmeriei Române» pentru locotenentul Silviu Chiriac

Marți, 3 aprilie 2012, cu ocazia «Zilei Jandarmeriei», locotenentului Silviu Chiriac, din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, i-a fost oferită «Placheta de Onoare a Jandarmeriei Române ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:53
(11192 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Doar 62 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 4 aprilie 2012, sînt disponibile doar 62 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:46
(8829 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Slobozean prins cu plasele de pescuit în portbagaj

Un slobozean de 34 ani a fost oprit de polițiști marți, 3 aprilie a.c., în jurul orei 21,00, în timp ce se deplasa pe raza comunei Coșereni. Polițiștii au procedat la verificarea și controlul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:42
(7832 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 3 aprilie a.c., în jurul orei 20,00, prin filtrul rutier instituit de polițiști pe raza comunei Ion Roată a trecut un localnic de 31 ani, care se deplasa la volanul unui autoturism deși se afla sub ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:15
(7119 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 bărbați, reținuți pentru furturi de lemn

16 bărbați, cu vîrste cuprinse între 19 și 57 ani, domiciliați în comunele Coșereni, Borănești și Bărcănești au fost reținuți marți, 3 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:01
(8088 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...