Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

Afaceri prospere cu bolnavi

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

O nouă acuzație a unui pacient revoltat aruncă în aer falsele bune practici medicale ale doctorilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia. De această dată, acuzațiile vizează un medic specialist grijuliu peste măsură cu veniturile proprii. Practica nu este singulară, ci, mai degrabă, prea bine cunoscută pacienților, însă povestea de față depășește nivelul minimal de bun simț al actelor medicale.

Bani din suferința bolnavilor. Fără chitanță!
Sănătatea ialomițeană, un domeniu complex, plin de scandaluri mediatice, de malpraxisuri grosolane și cazuri răsunătoare de deficiențe medicale, revine în actualitate cu o situație ce demonstrează, încă o dată, ilegalitățile ce... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2010, 09:38 (31782 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache a cîștigat «Trofeul Sportul Studențesc Babolat»

Începînd cu 10 aprilie, Sorin Iordache, jucătorul legitimat al clubului TenisCon Slobozia și ocupantul locului 2 în clasamentul FRT la 12 ani, a participat la turneul de categoria 3 «Trofeul Sportul Studențesc Babolat», eveniment ce se desfășoară pe terenurile din Centrul Național de Tenis București.
Plecat din nou din postura de principal favorit al turneului, Sorin și-a demonstrat încă o dată valoarea și talentul, ajungînd să dispute finala.
În finala disputată marți, 13 aprilie, împotriva lui Mihnea Bara, ocupantul locului 7 pe țară, Sorin Iordache nu i-a lăsat acestuia nicio șansă, terminînd partida în 30 minute, cu un scor care nu mai necesită multe comentarii, respectiv 6-0, 6-1.
... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 20:01 (23129 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Frumoasa gașcă nebună

Handbal: CSM Slobozia-HCF Piatra Neamț 27-23(14-12)

Frumoasa gașcă nebună

Victoria chinuită din meciul cu Activ Ploiești a presărat multă reticență în sala de handbal, sîmbătă, 10 aprilie, cînd la Slobozia a venit HCF Piatra Neamț cu o echipă mult mai bine închegată. Ne aștepta un meci, așa cum spun pariorii, de 1X2. Startul partidei a fost unul optimist, Mihaela Stănciulescu, Monica Ștefan și Irina Simion aducînd rapid CSM în avantaj. Echipa noastră a rămas la cîrmă pînă la finele partidei, fiind din cînd în cînd egalată, dar niciodată condusă. A fost din nou ziua Andreei Nica, portarul care uimește meci de meci asistența prin paradele-i de clasă în faze de unu la unu sau la aruncări de la 7 metri (să nu uităm că Andreea a fost portarul naționalei de tineret). A ieșit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:51 (19147 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal: FC Vaslui-Unirea Urziceni 1-1

S-a dus vremea lupilor!

Unirea Urziceni pare o echipă vlăguită care se chinuie să ducă la capăt un campionat prea lung pentru resursele de energie care i-au rămas. Scăpați de țipetele lui Dan Petrescu, fotbaliștii campioanei au devenit surzi la indicațiile lui Ronny Levy și bîlbîiți în exprimarea tactică din teren. În aceste condiții n-aveau cum să emită pretenții în fața Vasluiului, o echipă mult mai bine articulată și avînd o viteză în plus față de alb-albaștri. Golul moldovenilor a fost doar o chestiune de timp. Eterna speranță Lucian Sînmărtean a centrat de pe stînga, iar Akakpo, togolezul împușcat în urmă cu 3 luni în Angola, a ciuruit poarta lui Tudor. Era minutul 25, iar pînă la pauză, rămîn de reținut doar centrările... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:49 (30760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Slobozia-Viitorul Ianca 1-1

Și la anu’ tot în Liga III

Golul lui Crăciun din prelungirile partidei disputate vineri, 9 aprilie, a făcut țăndări și ultimul vis timid și pricăjit de promovare pentru elevii lui Răuță. Viitorul Ianca a obținut un punct important pentru evitarea retrogradării. Unirea, în schimb, s-a depărtat la 8 puncte de Viitorul Constanța și, dacă va continua să se împiedice, poate pierde și locul 3, lucru care pînă la urmă are doar valoare statistică. Și pentru că veni vorba de cifre, Viorel Gheorghe a ajuns la golul 18. El a deschis scorul pentru Unirea în meciul cu Ianca fructificînd un penalty în minutul 82. Atacantul venit la Slobozia odată cu antrenorul Răuță a marcat, în cele 6 meciuri din retur, 9 goluri, cît în întreg turul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:48 (16207 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Zizi, cum o alintă prietenii, are 16 ani, este elevă la Colegiul Național «Mihai Viteazul» și a început să joace handbal cu 4 ani în urmă. Este foarte bătăioasă în teren și extrem de veselă în afara lui. «Îmi place handbalul, iar peste cîțiva ani mă văd practicînd în continuare acest sport. Poți trăi din asta dacă iei lucrurile în serios» spune Zenovia, iar tonul hotărît din vocea ei ne convinge. Joacă pe postul de centru, iar la meciuri este acolo, în focul evenimentelor, dînd încredere colegelor. Idolul ei este jucătoarea Oltchim și a Naționalei, Narcisa Lecușanu, și, firește, la fel ca aceasta, își dorește să atingă pe viitor culmile handbalului de performanță.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:47 (30740 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Juniori

Puștii lui Prepeliță, o victorie și o înfrîngere cu Buzăul

În cadrul campionatului de juniori republicani, CSS Slobozia a dat piept joi, 8 aprilie, la Buzău, într-o dublă întîlnire, cu LPS din localitate. Juniorii A (1991-1992) i-au învins pe buzoieni cu 4-2, golurile fiind marcate pentru Slobozia de George Mitrea (3) și Cristian Chiru. Un scor similar, dar favorabil buzoienilor, s-a înregistrat și în meciul juniorilor B (1993-1994). Pentru echipa noastră au punctat Cristian Răileanu și Silviu Șincan.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:46 (22639 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Scrimă

Concursul Internațional de Scrimă «Cupa Primăverii»

În perioada 10-11 aprilie 2010, Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a organizat Concursul Internațional de scrimă «Cupa Primăverii» Sabie-Masculin și Feminin Cadeți-14-17 ani. Evenimentul s-a desfășurat în sala de sport a Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, la competiție participînd 58 de sportivi din Bulgaria, SUA și România. În ceea ce privește rezultatele în probele individuale, la feminin pe prima poziție s-a clasat Cristina Munteanu-CSM Iași, în timp ce Emma Keehan-SUA s-a poziționat a doua, iar Loredana Dima, de la CSS Slobozia, s-a clasat a treia. La individual masculin, pe prima treaptă a podiumului a urcat Dragoș Sîrbu-CSM Iași, Mihail Veselinov-Fenging Ruse ocupînd a doua... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:44 (30123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Mai țineți minte bancul ăla cu meșterul nepriceput care spune că sculele nu sînt bune? Așa și cu Primăria Slobozia. Instituția ne anunță, printr-o adresă semnată de primarul Gabi Ionașcu, că n-a primit cele 4 milioane de lei necesare reabilitării sistemului de distribuție a apei din Slobozia, fapt care justifică în continuare calitatea execrabilă a apei furnizate populației.
Pentru a da greutate jalbei către populația orașului, același comunicat oferă o lungă listă de obiective finanțate din Fondul de rezevă bugetară aflat la dispoziția Guvernului României și concluzionează că aceste obiective sînt dovada incontestabilă a prigoanei politice la care este supus primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:09 (27693 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Direcția de Sănătate Publică, fără director

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Recent, DSP Ialomița a rămas fără conducere, după ce doctorul Corneliu Pană a demisionat din fruntea instituției. Medicul Pană a fost director al DSP cu sprijinul Partidului Democrat-Liberal. Actual, medicul a fost eliberat din funcție ca urmare a demisiei înaintate. Surse apropiate medicului susțin că demisia a survenit ca urmare a unor probleme medicale ale doctorului, Pană revenind la cabinetul individual de medicină de familie. Deocamdată, nimeni nu și-a exprimat intenția de a ocupa postul rămas vacant, stribuțiile de «șef» revenindu-i directorului adjunct Mihaela Dumitrescu.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 10:50 (31018 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

PSD reloaded

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

Începînd de luni, 12 aprilie a.c., Otilia Dumitru a revenit la conducerea Inspectoratului Școlar. De meserie profesor, Otilia Dumitru a fost inspector adjunct a instituției în perioada de guvernare a PSD-PDL, fiind demisă printr-un ordin ministerial imediat după ce formațiunea politică s-a retras de la guvernare. Imediat după demitere, Otilia Dumitru a constestat documentul la Curtea de Apel București, iar în data de 23 martie 2010 instanța s-a pronunțat în favoarea profesorului. Astfel, începînd cu data de 6 aprilie a.c., oficial, Otilia Dumitru a fost repusă în funcția de inspector școlar adjunct. Numirea domniei sale s-a produs astăzi, 12 aprilie.
Activitatea Otiliei Dumitru la Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2010, 15:45 (32344 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Contraatac la baionetă pe tema apei potabile

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Războiul dintre primarul Gabi Ionașcu și prefectul Mădălin Teculescu capătă noi sensuri și dimensiuni. După ce timp de luni de zile s-au duelat în schimburi de focuri (a se citi declarații) inconsistente, cei doi combatanți au considerat de cuviință să treacă la artileria grea. Așa se face că Gabi Ionașcu a scos din dotare un ditamai interviul, publicat cu generozitate dezarmantă într-una dintre publicațiile locale, în care îl ciuruiește pe prefectul Teculescu mai ceva decît a ciuruit apa lui rețeaua publică. Pe cei care n-au citit interviul îi asigurăm că n-au pierdut nimic. Ba dimpotrivă, au cîștigat timp.
În replică, prefectul Mădălin Teculescu s-a aruncat în luptă cu arma sa favorită: mitraliera... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2010, 16:38 (33790 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Potrivit Times

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Ediția on-line a prestigiosului cotidian TIMES a dezvăluit joi, 8 aprilie a.c., cu lux de amănunte situația descoperită în urma descinderilor efectuate de polițiștii români la Țăndărei. Sub titlul «Poliția din România a arestat liderii traficanților de copii din Marea Britanie», jurnaliștii britanici explică pe larg situația constatată la fața locului și acuză autoritățile locale de tolerarea acestei situații. În continuare, vă prezentăm un fragment din articolul publicat:

«Liderii traficului cu copii care aruncă sute de cerșetori pe străzile din Marea Britanie au fost arestați după o serie de raiduri desfășurate ieri într-un oraș din România, unde vile opulente au răsărit pînă cînd această țară a aderat la Uniunea Europeană.
Potrivit polițiștilor, copiii romi, cu vîrste cuprinse între 7 și 15 ani, au fost cumpărați sau luați, eventual prin forță, de la părinții lor din mediul rural din România și instruiți să cerșească și să fure, cîștigînd astfel milioane de lire sterline pe an în Marea Britanie pentru șefii clanurilor. PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii își are sediul în Țăndărei, un oraș din sudul României, care a fost declarat a fi responsabil pentru trimiterea de cel puțin 168 copii la Londra, de unde s-au împrăștiat și în alte și alte orașe din Marea Britanie. Capii rețelei de trafic se ocupau de documentele de călătorie pentru copii și de cazarea acestora în Marea Britanie, unde aceștia dormeau adesea în condiții precare, fiind obligați să predea banii pe care îi obțineau din cerșit.
Deoarece România a devenit membră a UE în 2007, descinderile de joi, 8 aprilie, fac parte dintr-o acțiune de anvergură care vizează anihilarea rețelelor de traficanți din Marea Britanie, Italia și Spania. Poliția, care a destructurat o rețea similară la Milano, a estimat că fiecare copil român producea circa 12000 euro într-o lună, prin furtul de carduri de credit și telefoanele mobile de pe străzi.
„Această rețea recruta copiii, obligîndu-i să cerșească și să se angajeze furturi mărunte în Marea Britanie“a declarat un oficial al Poliției din București. „Ei au fost luați de la familiile lor din Țăndărei și au fost forțați să fure din magazine și din buzunare. Vom vedea dacă acești copii au fost încredințat de bună voie de către părinții lor în schimbul unor sume de bani sau au fost luați cu forța“ a mai adăugat oficialul român»
... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 17:41 (36667 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

«Cei din urmă vor fi cei dintîi» sau «Pușca și cureaua lată, ce prefecți am fost odată»

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

Joi, 8 aprilie, pentru a marca Ziua Jandarmeriei, serbată pe 3 aprilie, reprezentații acestei arme au organizat un concurs de tir pentru presă. Evenimentul, desfășurat anual, s-a bucurat de această dată și de prezența civililor din administrația locală și județeană, care au răspuns în număr mare invitației.
Deși concursul de tir cu pistolul a fost singurul pentru care reprezentanții presei și ai administrației au fost punctați, interesul celor prezenți s-a concentrat asupra ședinței de tragere cu pistolul-mitralieră.
Printre cei care au îngenunchiat regulamentar pe aliniamentul de tragere s-a numărat Alexandru Stoica, fost militar de carieră, actualmente viceprimar al Sloboziei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 12:52 (30978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Acțiunea de amploare la Țăndărei

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 168 de victime-copii

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală, împreună cu ofițeri de poliție din cadrul IGPR-DCCO, DGIPI, și cu sprijinul lucrătorilor din cadrul Jandarmeriei Române, au destructurat un grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală.
În fapt, se reține că membrii grupării infracționale organizate recrutau minori de etnie rromă, pe care îi treceau fraudulos frontiera spre Marea Britanie, unde îi exploatau, obligîndu-i să cerșească sau să comită infracțiuni stradale.
Racolarea minorilor se realiza din... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:25 (29640 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

20 de mii de credincioși la Sfintele Moaște

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

Mii de slobozeni au urmat, în cadrul unei procesiuni religioase, racla cu Moaștele Sfinte adusă de la Iași. Racla a fost adusă la Slobozia, de către o delegație a eparhiei Sloboziei și Călărașilor, condusă de către Preacuviosul Rafael, starețul Mînăstirii «Sfinții Voievozi», eveniment prilejuit de cel de-al doilea hram al Mînăstirii din Slobozia, «Izvorul Tămăduirii».
Sfintele Moaște au fost aduse în fața Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia, iar din acest loc, alături de peste 1000 de credincioși, a pornit procesiunea de însoțire a Moaștelor la Mînăstirea «Sfinții Voievozi», unde vor fi depuse spre închinare, alături de moaștele care străjuiesc Mînăstirea, pînă luni, 12... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:20 (26041 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

La finele anului precedent, mai exact la începutul lunii octombrie 2009, Combinatul Chimic din Slobozia a rămas fără cele mai importante active. Chemgas Holding Corporation, creditorul ce a solicitat executarea silită a Amonil Slobozia, a cumpărat toate activele scoase la vînzare pentru suma de 57,13 milioane lei, valoarea fiind echivalentă cu creanța Amonil către societatea în cauză.
Chemgas Holding Corporation a fost singurul participant la licitația organizată în data de 6 octombrie 2009, pentru executarea silită «ordonată» de Riverside Development Limited, societate ce a fost creditorul Amonil în urma preluării colosalei creanțe de la Distrigaz. Iar Chemgas Holding este controlată, în proporție... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 19:02 (33916 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

CUPA LICEELOR, ETAPA DE ZONĂ

Întrecerile sportive cuprinse în cadrul competiției naționale «Cupa Liceelor»-etapa județeană s-au încheiat. În urma rezultatelor de pe terenurile sportive s-au stabilit loturile sportive care vor reprezenta județul Ialomița la etapa de zonă, unde sportivii ialomițeni îi vor întîlni pe cei din județele Călărași, Ilfov, Prahova, Dîmbovița, Teleorman și Giurgiu.
Competiția s-a desfășurat în organizarea Instituției Prefectului Județului Ialomița, a Direcției pentru Sport a Județului Ialomița, a Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița precum și a Academiei Olimpice Române-filiala Ialomița.
Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a acordat atît premii de participare loturilor sportive... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 18:07 (52460 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Marian Bălan, printre principalii finanțatori ai campaniei dr Sorin Oprescu

Marian Bălan, printre principalii finanțatori ai campaniei dr Sorin Oprescu

Zilele trecute, potrivit Legii 334/2006, privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale, a apărut lista în Monitorul Oficial al României, Partea I, cu persoanele fizice și juridice care au făcut într-un an fiscal donații a căror valoare cumulată depășește 10 salarii de bază minime brute pe țară.
Surprizele nu au întîrziat să apară, în Monitorul Oficial fiind nominalizat, pentru început, la capitolul «principali finanțatori ai PD-L», Cazacu Marinică. Președintele democrat-liberalilor ialomițeni a contribuit la visteria partidului, în 2009, cu fix 28452 de lei.
În ceea ce privește campania dr Sorin Oprescu, candidat independent la Președinția... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2010, 15:12 (27650 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarii pensionari, urmăriți general în Ialomița

Jihadul administrativ declanșat de Prefectură continuă

Primarii pensionari, urmăriți general în Ialomița

Ca să nu cheltuie, Doamne Ferește!, toți banii împrumutați de la FMI pe pensionarii de lux, guvernul Boc a decretat prin Legea nr. 329/2009, privind regimul de cumul pensie și salariu de la stat, ca pînă pe 9 decembrie 2009, toți pensionarii cu pensii mai mari de 1700 de lei să aleagă între pensie și veniturile de la bugetul public. Legea a fost intens ridiculizată în mass-media, așa că nu vom insista asupra ei. Iată însă că, la 5 luni de la intrarea sa în vigoare și mai puțin de 5 săptămîni pînă la abrogarea ei, legea cu pricina transformă beneficiarii ei în urmăriți general. Deocamdată, doar în Îalomița...

Fiat iustiția, et pereat Prefectura
Semnalul urmăririi generale... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2010, 10:52 (34069 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5826 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15328 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12291 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...