Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Secția de Ginecologie, pe un butoi de pulbere

Copil nenorocit urmare a unui malpraxis grosolan? (II)

Secția de Ginecologie, pe un butoi de pulbere

• Colegiul Medicilor, sesizat asupra situației
• Anchetă PENALĂ în cazul «erorii» dr Dinu


Scandalul devoalat săptămîna trecută de ziarul nostru capătă noi conotații. După ce a încercat zadarnic să-și dreagă imaginea publicînd (pseudo) drepturi la replică prin fițuicile locale, cazul dr Dinu a ajuns în atenția Colegiului Medicilor Ialomița. În așteptarea unei decizii a acestui for sîntem în măsură să publicăm noi informații privind modul în care dr Valentina Dinu înțelege să profeseze în cadrul Spitalului Județean. Se impune să precizăm că demersul nostru este unul strict jurnalistic, urmărind adevărul și nu mazilirea dr Dinu. Și credem că, atunci cînd acuzațiile publicate de noi se vor confirma printr-o anchetă a poliției, deja demarată la acest moment, cîștigul va fi exclusiv... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2010, 18:44 (27102 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Dragobetele face victime la Slobozia

Tentativă de sinucidere din dragoste

Un apel telefonic la 112 anunța că o tînără a fost găsită, într-un șanț, pe varianta ocolitoare a municipiului Slobozia. O persoană a sesizat așadar Poliția miercuri, 24 februarie a.c., în jurul orelor 9,00, fata fiind observată din mașină, în zona fostului Hotel Privighetoarea, pe marginea unui șanț, întinsă la pămînt. Tînăra a afirmat că s-a aruncat de la înălțime, dintr-o cameră a fostei clădiri a hotelului. Imediat, polițiștii s-au deplasat la fața locului. Între timp, tînăra de 16 ani, domiciliată în Amara, fusese transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ulterior, starea de sănătate a adolescentei agravîndu-se, a fost transferată de urgență la un spital din Capitală.
La locului... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2010, 16:29 (14540 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Mister Levy, atacăm și noi?

Unirea Urziceni-FC Liverpool, joi, 25 februarie 2010, ora 20.00, PRO TV

Mister Levy, atacăm și noi?

În meciul tur cu Liverpool a vrut parcă să demonstreze mioritismul pe care se sprijină fotbalul nostru. «Pîrjolirea holdelor» a fost vizibilă pe întreaga durată a partidei, nici golul lui N'gog neizbutind să scoată echipa noastră din cuibăreala defensivă impusă de sistemul de joc creionat de Ronny Levy. Omul meciului nu avea cum să fie în aceste condiții decît un fundaș. Maftei, cel care în zece ani a adunat în pumni frustrarea statutului de rezervă la meciul Rapidului lui Iordănescu pe Anfield, a vrut acum să le facă pe toate. A driblat, a respins, a deposedat și chiar a lansat mingi pentru atacul Unirii. Din păcate, acolo l-a găsit stingher pe Bilașco, lăsat să se descurce cum poate de un mijloc... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2010, 19:49 (15461 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mihai Cruțu, pe urmele lui Covaliu

Superperformanță

Mihai Cruțu, pe urmele lui Covaliu

Sala de scrimă din Complexul Sportiv Municipal Slobozia este tapetată cu fotografii. Una dintre ele, reprezentînd afișul Campionatului Național desfășurat anul trecut la Iași, surprinde un sabrer gata pentru duel. Deși statică, fotografia emană o forță latentă inexplicabilă. Este fotografia sportivului anului 2009 din Ialomița, Mihai Cruțu. Ne-o arată tatăl și antrenorul lui Mihai, profesorul Mihai Cruțu, iar din fiecare zîmbet, vorbă sau gest al acestuia descoperim mulțumire și mîndrie perfect justificate: «Mihai traversează o perioadă excelentă. Mă aștept la performanțe maxime din partea lui. Pe lîngă titlul național la cadeți, pe care trebuie să-l apere, mai avem campionatul european de la... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2010, 19:47 (17626 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alina Mihai, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Alina Mihai, handbal, CSS Slobozia

Alina este genul acela de sportivă care, prin determinarea arătată în joc, transmite energie atît coechipierelor, cît și publicului. «Este o fată pe care o caracterizează ambiția. Nu renunță niciodată la luptă și se dovedește deseori un factor mobilizator pentru echipă» ne spune profesorul Marian Simion. Alina Mihai are 16 ani, împliniți în luna octombrie, și chiar dacă este Balanță nu ezită deloc în luarea deciziilor. «Îmi place handbalul de cînd mă știu. Este, probabil, și o moștenire de familie, sora mea și una dintre verișoare practicînd în trecut acest sport!» ne spune Alina. Cu siguranță că și peste 10 ani se vede luptînd tot pe semicerc. Idolul ei este Ramona Maier și, la fel ca blonda... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2010, 19:46 (18561 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal

Unirea Slobozia, sac de box înaintea returului

Săptămîna trecută le-a rezervat elevilor lui Ion Răuță cele mai tari meciuri amicale din pauza competițională. Joi, 18 februarie,Unirea a întîlnit la Constanța pe Farul, într-un meci care s-a disputat pe parcursul a trei reprize de cîte 40 de minute. Constănțenii s-au impus cu un zdrobitor 6-1, pentru echipa noastră punctînd timid Cristi Ciortescu. A doua partidă, jucată sîmbătă, 20 februarie, la Galați, cu Dunărea, a reprezentat alt duș rece. Divizionara secundă a învins cu 4-1, unicul gol al Unirii purtînd semnătura lui Viorel Gheorghe.
Rezultatele, dezarmante de-a dreptul, sperăm să-i fi adus pe Soare&comp cu picioarele pe pămînt. Și asta pentru că vineri, 26 februarie, orele 14,00, începe... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2010, 19:45 (15766 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trăiască pomana centralizată sau Sfintele Moaște ale bugetelor locale

Trăiască pomana centralizată sau Sfintele Moaște ale bugetelor locale

La finele acestei săptămîni, consilierii județeni vor avea pe masă bugetul județului Ialomița pentru anul 2010. Un buget mai mic față de cel de anul precedent. Primarii, o parte nemulțumiți, acuză dictarea politică a cifrelor ce compun bugetele locale, controverse specifice momentului. Împărțirea banilor pe primării naște o adevărată luptă de culise între formațiunile politice. Principalul motiv al disputei acerbe este acela că fiecare reprezentant al unui partid încearcă să atragă fonduri pentru localitățile unde are primari. Independent vă prezintă, în premieră, repartizarea pe bugete locale a sumelor aferente anului în curs. Primele estimări demonstrează că bugetul localităților ialomițene... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2010, 18:46 (12446 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un subprefect pentru Ialomița!

Un subprefect pentru Ialomița!

Județul e-n criză și criza e-n județ. Unii au ales drumul căpșunilor, alții să întindă mîna la colțul străzii sau la ajutoarele de la stat. Iar Prefectura Ialomița să funcționeze cu un singur subprefect. De dragul economiei, desigur. De la criza financiară la cea de politicieni competenți, care să ocupe funcții importante în adminsitrația județeană, a fost doar un pas, iar legătura este doar imaginară... Pasul a fost făcut. Legătura nu mai știm. Iar instituția teritorială a Guvernului resimte criza. Și tot din recesiune s-a născut și ideea ca județul să funcționeze doar cu un subprefect. Tot desigur, numit. Așa mai da economie la bugetul instituției! Și al județului. Prefecții sînt teoretic apolitici... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2010, 08:51 (16709 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

300 de prieteni pe Facebook pentru primarul Sloboziei

Ionașcu e virtual. Și are și fani. Tot virtuali.

300 de prieteni pe Facebook pentru primarul Sloboziei

Vi-l mai aduceți aminte pe Ionașcu profețind că dministrația sa va intra în eternitate, exemplu pentru generațiile viitoare? Ei, bine, primarele Sloboziei a avut dreptate. Iar eternitatea, întrupată într-un cont pe Facebook, l-a nemurit mai ceva ca pe Eminescu. Pentru că edilul șef al apei de Slobozia îngroașă rîndurile comunității virtuale, pe rețeaua de socializare mai sus pomenită!
Ce face Ionașcu pe Facebook? Ca și la Primărie, mai nimic. Dar au grijă ceilalți să facă pentru el! Iată-l, într-o captură unică deocamdată, afișîndu-se în fața milioanelor de oameni conectați la rețeaua în cauză, cu un pahar de apă-n mînă. Dacă nu l-ai cunoaște, ai putea jura că face reclamă la apă plată cu... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2010, 14:37 (17905 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scutul antirachetă, și la Slobozia?

Scutul antirachetă, și la Slobozia?

Sîntem pe cale de a lămuri agitația survenită o dată cu apariția articolului privitor la angajările ce s-ar produce în următorul interval de timp la unitatea militară de la intrarea în Slobozia. După cum ați sesizat, în urmă cu cîteva zile, ziarul nostru a prezentat, sub forma unui reportaj, un amplu articol ce făcea referire la angajările de la unitatea militară din Slobozia, peste 200 de persoane urmînd a deveni salariați ai Ministerului Apărării Naționale. Trebuie să menționăm că zvonul privitor la angajări a apărut o dată cu decizia CSAT de la începutul lunii februarie 2010, decizie ce aproba amplasarea pe teritoriul României a unui scut antirachetă al SUA. Mai mult, potrivit unor surse, una... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2010, 06:47 (14668 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marele Alb de la Bucu

Marele Alb de la Bucu

Trei gîște mănîncă la fel de mult ca un porc. Douăzeci de găini nestresate sînt echivalentul unei vaci. Iar Marele Alb dă peste cap toate calculele matematice. Într-un an, o iepuroaică produce aproape 500 de kilograme de carne. Asta da afacere în vreme de criză!

Marele Alb pe internet
O crescătorie de iepuri își acoperă cheltuielile și intră «pe profit» după numai un an de activitate. Aceasta este reclama cu care vînzătorii de iepuri de pe internet își seduc potențialii investitori. Iar de oferit, oferă ce cu gîndul nu gîndești. De la iepuri berbec pînă la castori argintii și de la fluturi germani pînă la Marele Alb, mîndria oricărei crescătorii de iepuri care se respectă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2010, 11:32 (37190 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În 2010 Primăria Slobozia pariază pe investiții

În 2010 Primăria Slobozia pariază pe investiții

La sfîrșitul săptămînii precedente, Primăria Slobozia a organizat o dezbatere publică pe tema bugetului pe anul 2010. Potrivit primelor informații făcute publice, bugetul Sloboziei, în cifre absolute, se ridică la 157882000 de lei noi, din care 110 milioane le-ar reprezenta veniturile și cheltuielile administrației locale. Iar prioritatea-priorităților, potrivit declarațiilor primarului Gabi Ionașcu, o reprezintă investițiile. «Am preferat să reduc cheltuielile pentru salarii sau alte cheltuieli care nu sînt absolut necesare, pentru a face loc investițiilor» a spus Ionașcu.

Anul ăsta bugetul s-a dezbătut în familie
Bugetul Sloboziei a fost prezentat, așa cum o impune... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2010, 18:22 (13668 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arenda de la A la X, Y, Z

Chinezii au intrat în anul tigrului. Ialomița rămîne sub zodia arendei. O arendă mică, anemică, care acoperă doar nevoile de subzistență ale proprietarilor de teren, într-un an care se anunță sărac nu doar financiar, ci și agricol. O arendă care pare să se împuțineze de la un an la altul, pe măsură ce subvențiile vin mai greu sau sînt blocate. De aceea, credem că e un moment la fel de bun ca oricare altul să amintim ce oferă terenurile agricole proprietarilor și cu ce preț.

S-a schimbat boierul!
Primul semn de cutremur în lumea încremenită în proiect a agriculturii ialomițene a fost lansat de Prefectura Ialomița la începutul acestui an. În urma unei solicitări venite... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2010, 13:15 (10747 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trei zile de miere la Slobozia

Trei zile de miere la Slobozia

De vineri pînă dumincă, Slobozia este mai dulce! La sfîrșitul acestei săptămîni, Centrul Cultural «Ionel Perlea» este gazda unei expoziții de produse apicole cu vînzare. Evenimentul a fost organizat de Primăria municipiului Slobozia în colaborare cu Asociația Apicultorilor Ialomițeni și este destinată popularizării produselor apicole obținute în gospodăriile particulare. Alături de ialomițeni, la standuri expun și producători veniți din județele limitrofe. Todora Dedu vine din județul Călărași și susține că mierea sălbatică produsă în cei 150 de stupi pe care îi deține nu are seamăn pe lume. «Este miere amorfă, din salcîm sălbatic. Cea mai bună dintre toate. Dacă o gustați, nu mai plecați de la standul meu»... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2010, 06:13 (10105 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi usturătoare pentru (ne)deszăpezire de la șefu Ștefu

Neglijența costă

Amenzi usturătoare pentru (ne)deszăpezire de la șefu Ștefu

Declarații acuzatoare, orgolii sau doar simple șicane politice, toate s-au învîrtit zilele acestea în jurul procesului de deszăpezire a județului. Autoritățile județene și locale s-au acuzat între ele de incompenență aruncînd problema în ogrăzile partidelor politice. Dincolo de toate acestea, au rămas însă troienele de zăpadă, drept dovadă a nepăsării sau neglijenței autorităților fie ele locale, județene sau naționale. Și peste toate acestea, secretul banilor ce au onorat contractele de deszăpezire. Vria momentului nu a cuprins doar administrația, ci și pe polițiști, jandarmi sau pompieri. Angrenați în lupta cu zăpada iernii aceștia par să-și fi dat interesul în deszăpezirea județului. Mai mult... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2010, 17:30 (12015 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Copil nenorocit urmare a unui malpraxis grosolan?

Copil nenorocit urmare a unui malpraxis grosolan?

• Părinții unei fetițe aduc grave acuzații unui medic
• Situație fără precedent la Spitalul Slobozia
• Secția de Ginecologie, pe un butoi de pulbere

Pe un butoi de pulbere stă Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Una dintre secțiile unității sanitare a devenit un adevărat ring de box, între o tînără doctoriță și întreaga echipă de medici. Atît de aprinse sînt spiritele pe palierul compartimentului medical încît și ultimul muncitor din curtea instituției cunoaște scandalul... Acuzații, injurii, jigniri și îmbrînceli, toate în interiorul Spitalului Județean și sub atenta observație a pacienților. Mai grav decît toate acestea sînt însă învinuirile de malpraxis, de neglijență în serviciu și încălcarea unor norme doctoricești ce plutesc în jurul unui medic. Una dintre acuzații se distinge dintre toate, tocmai prin natura sa sensibilă. Este vorba... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2010, 08:20 (137886 vizualizări - 39 comentarii)

POLITICĂ

Primarul de la Amara, contracandidatul lui Geoană la șefia PSD

Victor Moraru, surpriza alegerilor

Primarul de la Amara, contracandidatul lui Geoană la șefia PSD

Potrivit secretarului general al PSD, Liviu Dragnea, «azi (n. red.: joi, 18 februarie 2010) s-a înscris în competiția pentru președinția PSD și Victor Moraru, primarul de la Amara». Anunțul a fost făcut puțin după orele 12,00 de secretarul general al PSD, Dragnea completînd lista celorlalți candidați la șefia PSD cu numele primarului Victor Moraru. Contactat telefonic, primarul Victor Moraru a refuzat să comenteze informația. După cum am scris deja, în cadrul Conferinței Extraordinare a organizației PSD Ialomița, cea prin care a fost ales și președintele filialei, primarul Amarei a avut un discurs dur la adresa profesorului Silvian Ciupercă, inițiatorul introducerii pe ordinea... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2010, 16:07 (21195 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Margareta de la Finanțe are alergie la presă

Transparența administrativă și-a găsit nașul la Finanțele ialomițene. Iar noi sîntem în măsură să anunțăm că șefa Fiscului are alergie. Alergie mediatică. Atît de alergică este doamna venită de la Urziceni încît s-a proțăpit în cele mai importante birouri ale instituției cu o fițuică-n mînă solicitînd semnături pentru neinformarea presei. Iar supușii, timorați, au executat. Așa că, treaba cu transparența s-a cam desumflat, Margareta Gheorghe, directorul DGFP Ialomița decizînd să instituie liniștea și ordinea în instituția pe care o conduce, așa cum a văzut domnia sa la Urziceni. Drept pentru care, a cerut asigurări că informațiile legate de activitatea Finanțelor să se furnizeze doar prin intermediul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2010, 13:40 (17814 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Am înfrânt... PSD Ialomița!»

Modelul Geoană, replicat la nivel de județ

«Am înfrînt... PSD Ialomița!»

La cererea cititorilor on-line revenim cu noi și noi amănunte de la conferința extraordinară a PSD din 17 februarie! Prin urmare...

«Funcția de președinte se cîștigă în picioare, nu din genunchi!»
Aceasta a fost unica declarație incendiară a conferinței extraordinare a PSD Ialomița. Ea aparține primarului Victor Moraru și a încheiat discursul în care acesta pleda pentru amînarea alegerilor pentru funcția de președinte al filialei, alegeri organizate, vă reamintim, în 48 de ore pentru uzul și abuzul unicului candidat de pe listă, Silvian Ciupercă. «Dați o șansă de a candida fiecărui om din această sală. Funcția de președinte se cîștigă în picioare, nu din genunchi domnule Ciupercă!» a... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2010, 09:52 (10166 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Ciupercă s-a legat de scaun cu voturile Biroului Executiv

PSD este eu și cu mine, fără germenii discordiei

Ciupercă s-a legat de scaun cu voturile Biroului Executiv

Conferința extraordinară a PSD Ialomița a consfințit supremația politică a lui Silvian Ciupercă în cadrul PSD Ialomița. Deși a fost considerată «imorală» de majoritatea delegaților prezenți, realegerea sa în funcție a fost mai degrabă o formalitate. În spatele ușilor închise ale Biroului Executiv PSD însă...

Animal politic Silvian Ciupercă
Deși gradul de notorietate al președintelui Ciupercă rămîne în continuare scăzut, mulți dintre ialomițeni și-l amintesc pe «domn profesor» încă de pe vremea cînd era lefegiu la catedra de matematică a unui obscur liceu din Țăndărei. O figură ștearsă, care nu lăsa să se întrevadă nici cariera administrativă, nici gafele de pe vremea... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2010, 19:22 (19208 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: A găsit o borsetă cu 20000 lei într-o benzinărie și a predat-o la Poliție!

Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 14 aprilie a.c., de către un bărbat de 42 ani, din Tîrgoviște, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unei benzinării de pe raza municipiului i-a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:44
(10605 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferița de 21 ani a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet!

Vineri, 13 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, pe DJ 212 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce o tînără, de 21 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:40
(9213 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Un copil de 12 ani a furat o bicicletă din curtea unui consătean

Un bărbat de 42 ani, din comuna Jilavele, a sesizat Poliția vineri, 13 aprilie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și au furat o bicicletă. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:38
(8988 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 85 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 17 aprilie 2012, sînt disponibile 85 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:29
(8362 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși la furat sucuri și băuturi alcoolice din magazia unei firme

Poliția Țăndărei a fost sesizată sîmbătă, 15 aprilie a.c., de către administratorul unei societăți comerciale situată pe raza orașului, cu privire la faptul că agentul de pază a surprins mai mulți tineri ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:27
(10037 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2012, termen limită pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că pînă miercuri, 25 aprilie 2012, trebuie să depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele declarații aferente lunii ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:25
(9158 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Procesiunea aducerii Sfintei Icoane Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, asigurată de jandarmi

Peste 50 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 18-24 aprilie 2012, măsurile de ordine ce se vor impune la manifestare religioasă de mare importanță ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:55
(10321 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Alexeni și Valea Măcrișului

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, dormitorul locuinței unui cetățean din localitatea Alexeni a fost cuprins de flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(9808 vizualizări - 0 comentarii)


46 de intervenții SMURD în primele zile de la inaugurarea unităților mobile de la Slobozia și Țăndărei

Solicitările au fost primite la dispeceratul Inspectoratului în intervalul 13.04.2012-17.04.2012 și au vizat urgențe medicale din cele mai diverse, de la traumatisme, la persoane aflate în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(11883 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Bătrînă de 78 ani, omorîtă de o căruță!

O femeie de 78 ani, din Căzănești, și-a pierdut viața după ce a fost lovită de o căruță. Astfel, în timp ce aceasta se deplasa pe strada Dispensarului din Căzănești, din curtea unui localnic în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:22
(9606 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: O rudă i-a furat din curte!

Poliția a fost sesizată de către un bărbat de 67 ani, din Slobozia, despre faptul că în perioada februarie-martie 2012, persoane necunoscute i-au sustras mai multe bunuri de uz gospodăresc dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:15
(7291 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Căzănești furt


Slobozia: Pieton izbit de o mașină

În timp ce un bărbat, de 61 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea DN21, la baza podului peste rîul Ialomița, prin loc nepermis și fără să se asigure, a fost acroșat de un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:09
(8439 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Un autoturism reclamat furat în luna septembrie 2011, a fost identificat și restituit proprietarului de drept de către polițiști. Urmare a corespondenței purtate cu Centrul de Cooperare Polițienească Internațională ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:41
(8565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a ghicit în palmă și i-a furat bijuteriile!

O femeie din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută, care a spus că îi poate ghici în palmă. Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:16
(7138 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără premis, a intrat cu mașina într-un imobil!

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că un autoturism a intrat direct într-un imobil. Din incident a rezultat vătămarea corporală a «șoferului», un localnic de 42 ani. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:10
(11040 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Lemne vîndute în Obor fără documente

În Oborul Municipal Slobozia a fost depistată o femeie de 62 ani, din comuna Sita Buzăului-Covasna, care vindea material lemnos fără a elibera factură fiscală ori bon fiscal. Cea în cauză a fost sancționată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto, în colaborare cu specialiști ai Registrului Auto Român Ialomița au organizat și executat o acțiune pentru ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, pe DJ203E, la intersecția comunei Munteni Buzău cu orașul Căzănești, o autoutilitară condusă de un bărbat de 38 ani, din București. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:08
(8168 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins beat la volan

Un tînăr de 31 ani, din comuna Ograda, a fost depistat de către un echipaj rutier la volanul unui autoturism în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:07
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

În perioada 18 aprilie-24 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 13:31
(11701 vizualizări - 0 comentarii)


Patron constănțean cu firmă la Fetești, cercetat pentru evaziune fiscală

Un constănțean de 55 ani, patron al unei firme din Fetești, este cercetat de polițiștii feteșteni pentru că a prejudiciat bugetul statului cu suma de peste 194000 lei. El nu a virat către buget sumele reprezentînd ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:56
(5653 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Accident după ce a intrat în automobilul din față

În cursul zilei de marți, 10 aprilie a.c., un bărbat de 34 ani, din Slobozia, a fost implicat într-un accident rutier. Pentru că nu a respectat distanța regulamentară în mers, el s-a ciocnit de un alt autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:53
(8638 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Urziceni: Hoață de profesie, a încercat să scape de pușcărie

Polițiștii Biroului de Ivestigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat pe străzile orașului, marți, 10 aprilie a.c., o femeie de 38 de ani pe numele căreia Judecătoria Sector 3 din București ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:52
(8320 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Săpa în curte și a descoperit un revolver din Al Doilea Război Mondial

Un bărbat de 47 de ani a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce săpa curtea surorii sale din localitatea Axintele, el a descoprit un revolver ce datează din perioada celui de-al Doilea Război ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:46
(9157 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele revolver


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 57000 lei

Conducerea sub influența alcoolului, viteza excesivă, precum și neutilizarea centurii de siguranță au fost principalele abateri descoperite de polițiștii rutieri în perioada 6-9 aprilie a.c. Valoarea sancțiunilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:45
(5661 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 12:35
(6952 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O baracă de lemn a căzut dintr-o căruță peste un bătrîn de 67 ani!

Un bătrîn de 67 ani din localitatea Siriu-Prahova, era să-și piardă viața, luni 9 aprilie a.c. Bătrînul a fost lovit de o baracă din lemn care era transportată de un căruțaș. În momentul în care s-a produs ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:02
(8419 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tînăr pus pe scandal, arestat

Polițiștii din Țăndărei au reținut luni, 9 aprilie a.c., un tînăr de 22 ani, din localitatea Valea Ciorii, după ce a băgat spaima în tot satul. El a fost acuzat de comiterea infracțiunilor de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:01
(8800 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează pentru anul 2012 un număr de peste 20 de cursuri de calificare. Cele mai multe din aceste cursuri fac parte din domenii de activitate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:00
(9992 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...