Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Urmașul lui Bachus, (fost) șef la Agenția de Plăți

Așteptăm demisia!

Urmașul lui Bachus, (fost) șef la Agenția de Plăți

Ialomița are o Agenție de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, iar noi nu avem ce face. APIA are un șef și iar nu avem ce face. Îl cheamă Barbu Anton și asta nu-i nimic. Viața e frumoasă și sprițul e bun cu friptură. La domnul Anton credem noi că a fost pe stomacul gol. Crăciunul a trecut și vine Paștele. Pînă atunci ne-am mai petrecut și de 31 ianuarie. Fericirea e complexă, iar Fetești e o locație de vis. Iar bodega de pe partea stîngă la ieșire spre autostrada aia la fel de europeană precum instituția pe care o conduce nea Anton are de toate. Și dacă se apropie și miezul nopții, chiar că se merită o plimbare cu mașina prin centrul orașului. Să îndrăznim în continuare? Îndrăznim că nu ne... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2010, 14:02 (20211 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Scrimerii ialomițeni în arenele internaționale

În perioada 19-22 februarie 2010 se va desfășura la Sofia, în Bulgaria, competiția internațională de scrimă-sabie dotată cu trofeul «SABRE-ELTROPOSKI», competiție cuprinsă în Circuitul European de cadeți. La acesta competiție au fost invitați să participe trei sportivi de la CSS Slobozia, respectiv Mihai Cruțu, Mădălin Bucur și Iulian Teodosiu, împreună cu profesorul îndrumător Marin Cruțu. Ținînd cont că sezonul competițional național debutează la sfîrșitul lunii martie 2010, turneul de la Sofia reprezintă un bun prilej de verificare a nivelului de pregătire înaintea Campionatului European din 2-8 martie 2010, de la Atena. La Campionatul European este convocat să participe și sportivul ialomițean... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2010, 12:47 (18827 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Comunicat de presă al PDL Ialomița despre efectul plantelor etnobotanice asupra organizației PSD Slobozia

«PSD profită, de 20 de ani, de naivitatea cetățenilor din Slobozia»

«Reacția organizației PSD Slobozia, legată de problemele apărute în furnizarea apei din sursa subterană a municipiului, depășește cu mult cadrul unui dialog civilizat care trebuie purtat între liderii locali ai diferitelor partide politice» se arată încă din deschiderea unui comunicat de presă al PDL Ialomița, remis redacției noastre. În continuare, același comunicat mai precizează că problema apei la Slobozia este una reală care, contrar dorinței primarului Ionașcu sau a consilierilor locali PSD, «nu mai poate fi măturată sub preșul Primăriei Slobozia». «De data aceasta, cetățenii municipiului au constatat singuri că, indiferent de asigurările date de autorități, apa nu poate fi consumată!» concluzionează... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2010, 09:21 (11605 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

FC Liverpool-Unirea Urziceni, joi, 18 februarie, orele 22,00, Pro TV

Anfield Road, tărîmul porților ferecate

Bilașco poartă în ghete și pe umeri povara sterilității avanposturilor românești pe celebra arenă britanică. Înaintea Unirii, Petrolul, Dinamo, Rapid și Steaua au dat piept cu englezii, dar Dridea, Țălnar, Pancu sau Claudiu Răducanu au fost ineficienți în fața porții cormoranilor.
Joi seara, alături de vîrful ex-piteștean, vor fi 1500 de fani care vor încerca să biruie forța magică a cunoscutului «You Never Walk Alone», izvorît din zeci de mii de piepturi britanice. Pe Bilașco nu-l vor mai susține însă așa cum au făcut-o în Ghencea sau pe Ibrox Park, Varga și Bălan, fanteziștii de la mijlocul terenului din toamna europeană a lui 2009. Prin urmare, Liverpool, cea mai titrată echipă engleză pe... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 19:03 (9416 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Simona Balcan și Marius Gheorghiță

CSM Slobozia, scene de familie

Simona Balcan și Marius Gheorghiță

Dacă Sfîntul Valentin nu a adus mișcări de trupe de ultim moment, aceasta va fi ultima poveste cu inimioare cu care vă delectăm. Eroii sînt doi ardeleni care caută trambulina marii performanțe la Slobozia.
S-au cunoscut la Revelionul din 2009, probabil la o Brașoveancă. Și asta pentru că amîndoi sînt din orașul de sub Tîmpa. Simona, 23 de ani, pivotul blond de la CSM Slobozia a început handbalul la Dinamo Brașov și, pînă să ajungă la echipa noastră, a mai trecut pe la Sfîntu Gheorghe și Plăiești. Marius, 20 de ani, s-a apucat de fotbal în lotul stegarilor brașoveni și a mai trecut pe la Făgăraș, Brașov și Breaza. «Cu mine a vorbit domul Simion din primăvară, pentru transfer, iar din vară, cînd... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 19:02 (10845 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Lavinia Popa, scrimă, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Lavinia Popa, scrimă, CSS Slobozia

Sabia ialomițeană își găsește an de an mînuitori care să-i facă cinste. Este și cazul Laviniei care, la 13 ani, pornește pe drumul deja bătătorit de Mihaela Buligă și Loredana Dima. Mică, dar extrem de ambițioasă, Lavinia Popa și-a deschis drum cu sabia pînă la titlul de vicecampioană națională la copii, obținut în iunie 2009 la Constanța. Dacă mai adăugăm și un titlu național obținut cu echipa CSS, avem premisele unei cariere promițătoare pentru eleva profesorilor Marin Cruțu și Marius Pușcașu. Anul acesta, copilăria Laviliei în scrimă ia sfîrșit. Odată cu împlinirea vîrstei de 14 ani ea urcă la categoria speranțe. «Idolul meu este Mihai Covaliu. Anul acesta sper să intru în primele 8 la campionatul... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 19:01 (19545 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, turneul de la Piatra Neamț

București-Ploiești, ruta înfrîngerilor

Ziua Îndrăgostiților le-a prins pe fetele antrenate de Marian Simion între semicercuri. Acestea au participat la Piatra Neamț la al treilea turneu al Campionatului și au dat piept, pe 13 februarie, cu CSM Ploiești și, pe 14 februarie, cu CSM București, în fapt primele două clasate în seria A a eșalonului secund.
Deși de la primul meci, cel cu CSS Ploiești, conducerea tehnică spera la un egal, evoluția handbalistelor a fost sub așteptări. Plusul de experiență oferit de jucătoare ca Andreea Dospin sau Codruța Zavragiu, coroborat cu lipsa de concentrare a fetelor noastre a dus la o victorie lejeră a adversarilor: 31-23 (15-10).
A doua partidă cu CSM București, deși încheiată cu o nouă înfrîngere... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 19:00 (8436 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, meci amical

Unirea Slobozia-Farul II Constanța 3-1

Unirea a obținut sîmbătă, 13 februarie, a patra victorie în amicale din cele 5 meciuri disputate. Elevii lui Ion Răuță au învins Farul II Constanța cu 3-1 prin golurile lui C. Toma și V. Gheorghe, marinarii mici dîndu-și și un autogol. «Sîntem în urmă cu pregătirea tehnico-tactică din cauza condițiilor meteo. Problema cea mai mare însă o reprezintă juniorii. Am testat mai mulți localnici, dar aceștia ori nu au confirmat, ori au renunțat. Acum avem în probe doi copii de la CSS Slobozia, Popescu și Nistor, și mai așteptăm încă doi de la școala de fotbal a lui Marius Lăcătuș și de la Sportul Studențesc» ne-a declarat antrenorul Ion Răuță.
Unirea dispută în această săptămînă alte două meciuri amicale... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 18:59 (11317 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Dacă voi nu mă vreți, eu vă vreau!»

Ciupercă se alege singur

«Dacă voi nu mă vreți, eu vă vreau!»

PSD Ialomița fierbe social-democrat. Adică la foc mic! Focul l-a aprins Ciupercă, luni, la ședința restrînsă a biroului executiv al PSD. Cînd s-a autopropus la șefia partidului pentru încă 4 ani. Alegerile vor avea loc miercuri, 17 ianuarie 2010, începînd cu orele 15,30! Iar Ciupercă a avut grijă să candideze singur. Gabi Ionașcu are legat de gît juvățul apei. Cornel Anghel e atins de criza financiară. Iar Victor Moraru ar vrea, dar nu pot colegii.
Acestea sînt însă amănunte. Important e că alegerea miroase de la o poștă a violare de statut. Potrivit lui, alegerea președintelui la nivel local se face în cadrul unei conferințe ordinare. Astfel, candidații au ocazia de a-și depune candidatura... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 18:19 (16773 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile județene, deszăpezite de incompetenți

Atențiune, prefect în zonă!

Drumurile județene, deszăpezite de incompetenți

Astăzi, 16 februarie, la orele 8,30, în cadrul unei ședințe publice a Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu a acuzat conducerea Consiliului Județean Ialomița precum și pe cea a SC Drumuri și Poduri de incompetență.
Acuzațiile prefectului Teculescu survin ca urmare a modului în care reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și ai societății care asigură deszăpezirea drumurilor județene în Ialomița au înțeles să asigure deblocarea celor 6 puncte-bariere de zăpadă apărute în perioada viscolului de ziele trecute: «De ce nu ieșiți public și să spuneți tuturor că nu sînteți în stare să deblocați drumurile județene?! Ca să nu mai trimită oamenii copiii la școală și să rămînă în zăpadă. Asta nu e posibil! Mie mi se pare incompetență! Ne jucăm cu viețile oamenilor!»... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 10:45 (20260 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

INFOTRAFIC-18,40

Din nou DRUMURI blocate în Ialomița

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (18,40) sînt închise circulației următoarele segmente de drumuri naționale, județene și comunale:

DJ 203 F Grivița - Scînteia
DJ 201 B Ciochina IL – Lehliu CL
DC 40 Sălcioara – Horia
DC 18 Coșereni – Dridu
DC 78 Brazii – Ciorani PH
DC 4 Ion Roată – Valea Măcrișului
DC 51 DN2A – Gheorghe Doja
DJ 102 H Miloșești – Reviga
DJ 211 Grivița – Traian
DJ 203 F Scânteia – Murgeanca
DN 21 Iazu IL – Bărăganu BR


Facem precizarea că autovehiculele rămase înzăpezite pe DJ 313 Axintele – Horia și DN21 A Țăndărei – Valea Ciorii – Bărăganu au fost deblocate... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2010, 19:18 (13854 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Unitatea Militară din Slobozia, un fel de Mecca Șomerilor

Unitatea Militară din Slobozia, un fel de Mecca Șomerilor

De la începutul anului încoace, piața locală a forței de muncă e dinamitată de un zvon-bombă. Unitatea militară de la intrare în oraș se reface! 200 de slujbe sigure pentru cei 12,5 la sută șomeri pe care îi are Slobozia. Plus pilele, amantele, cumnații, nepoții după tată... Săptămîna asta n-am mai rezistat! Și ne-am hotărăt să aflăm ce și cum.

Cu APV-ul în piața publică
Prima dată am aflat despre cele 200 de slujbe oferite de fosta unitate militară de la gară de la un apevist pensionar, întîlnit la tutungerie. Deși încerca să șoptească aparte, unui prieten din sistem, vocea nărăvită de ordine militare urlate din bojoci 30 de ani acoperea toată locația: «și nu știu cui... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2010, 06:18 (29416 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Justiția ialomițeană are nevoie de procurori și judecători

Recent, oficialii sistemului judiciar de la București au solicitat guvernanților deblocarea posturilor vacante din Justiție. Invocînd lipsuri acute de personal, reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii au dus pe masa primului ministru schemele incomplete de procurori și judecători, solicitînd sprijin pentru completarea organigramelor. Cu aceeași problemă, e drept la un nivel mai scăzut, se confruntă și Ialomița. Deficitul de personal din sistemul judiciar județean ridică mari probleme magistraților în funcție. Potrivit ultimelor actualizări, pentru a putea funcționa în condiții normale, Justiția ialomițeană are nevoie de 10 judecători și 7 procurori...

10 pentru Judecătorii... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 15:08 (15921 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană costă 300 de miliarde

În doar 3 luni

Sănătatea ialomițeană costă 300 de miliarde

Sănătatea ialomițenilor, un subiect pe cît de amplu pe atît de complex, revine din nou în atenția publicului larg. Specialiștii în domeniu au detaliat costurile pentru fiecare serviciu medical în parte, în primul trimestru al anului în curs. Deși catalogat drept un domeniu cu grave probleme de funcționare, sănătatea costă nu mai puțin de 300 miliarde de lei. Doar în primele trei luni ale anului 2010. Paradoxal, pacienții se plîng de servicii medicale de proastă calitate, de lipsa analizelor medicale gratuite, de absența medicației cu același titlu de gratuitate. La rîndu-le, autoritățile recunosc dificultățile sistemului și lipsa fondurilor necesare...

130 de miliarde pentru spitale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 08:14 (14531 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Din păcate, apa are culoare iar verzișorii sunt în altă parte!»

Prefectul Teculescu sare la gîtul PSD

«Din păcate, apa are culoare iar verzișorii sînt în altă parte!»

«Lucru bine știut de viceprimarul Sloboziei Alexandru Stoica și de conducerea organizației locale PSD» se arată într-un comunicat de presă remis redacției ca urmare a declarațiilor liderilor PSD Slobozia. «Prefectul judetului Ialomița, Petru-Mădălin Teculescu informează opinia publică despre faptul că Instituția pe care o conduce nu a încercat și nu încearcă să politizeze în niciun fel problema deosebită, reprezentată de apa furnizată locuitorilor municipiului Slobozia și localităților limitrofe» se mai precizează în același comunicat. În continuare, Teculescu speră ca «adevărul să iasă la lumină» în această problemă, reiterînd liderilor PSD că nu intră în polemică cu partidele politice pe această... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 08:05 (11516 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turismul balnear se amână până la primăvară

În februarie se numără turiștii

Turismul balnear se amînă pînă la primăvară

În septembrie anul trecut, cînd pensionarii hotelurilor din Amara și-au clătit ochii cu decolteul ministrului Elena Udrea, muiat într-o baie de mulțime improvizată ad-hoc, autoritățile locale au răsuflat ușurate și au declarat: turismul balnear de la Amara este salvat! Iar acum hotelurile din Amara, altădată pline la această oră, zac pustii și stinghere, lipsite de personal și, ce e mai grav, fără niciun fel de perspective pe termen lung.

Amara dulce-amară
Iarna, sub stratul gros de zăpadă înghețată, Amara e aceeași de acum 30 de ani. Dacă n-ai mai venit aici din tinerețe, ai toate șansele s-o recunoști. Aceleași alei pustii în liniștea sfîrșitului de iarnă, hotelurile... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2010, 16:13 (14652 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aproape 18 milioane de euro, datoria publică a județului

Credite neautorizate pe banii cetățenilor

Aproape 18 milioane de euro, datoria publică a județului

Administrațiile locale au îndatorat județul cu aproape 18 milioane de euro, echivalentul a 700 miliarde de lei vechi. Primăriile aveau la începutul anului o datorie publică locală colosală către diverse instituții creditoare. Împrumuturi pe alese, de la mașini și utilaje, pînă la modernizarea infrastructurii, toate din și pe banii cetățenilor...

Slobozia, loc fruntaș
Recent, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a făcut publică datoria locală a județului. Situația, deosebit de interesantă pe alocuri, detaliază cum, de ce și cît aleg primarii să îndatoreze administrațiile locale. În plus, multe din creditele contractate nu dețin nici măcar autorizarea Comisiei... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2010, 09:11 (14610 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Cazacu și Teculescu sunt niște mizerabili profitori»

PSD Slobozia a identificat inamicii publici în criza apei

«Cazacu și Teculescu sînt niște mizerabili profitori»

Vineri, 12 februarie 2010, la orele prînzului, organizația PSD Slobozia a organizat o conferință de presă care a avut drept subiect «Criza apei». Susținută de aleșii PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, conducerea organizației a lansat o serie de acuzații grave la adresa președintelui PD-L Cazacu Marinică și a prefectului Mădălin Teculescu, considerați drept principalii vinovați pentru situația în care se găsesc locuitorii orașului Slobozia. Declarațiile au fost asumate de viceprimarul Alexandru Stoica, în calitate de președinte al filialei. «Domnii Cazacu și Teculescu au creat o falsă problemă. S-au prevalat de pozițiile de forță pe care le dețin pentru ca prin instrumentele umane pe care le-au numit în fruntea unor instituții, care ar fi trebuit să fie cu adevărat în slujba noastră a tuturor, să poată vinde partea benefică din activitatea de producere, distribuire și canalizare a apă din municipiu urmînd ca noi toți să rămînem cu datoriile»... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2010, 18:33 (19565 vizualizări - 7 comentarii)

ANCHETĂ

Fabrica de ulei Țăndărei, datorii de 400 de miliarde

Nițescu îndreaptă Ultex spre faliment

Fabrica de ulei Țăndărei, datorii de 400 de miliarde

Despre Vasile Nițescu, printre altele, patron al Ultex SA Țăndărei am tot scris. De bine, mai puțin. Căci milioanele de euro ale patronului Nițescu, jinduite de mai toți salariații fabricii, urbea Țăndăreiului și alți clienți ai Ultex, s-au transformat, de-a lungul timpului, în datorii la stat sau țepe sau autoțepe sau alte mișmașuri ieftine. Pe scurt, după cum știți, Ultex a devenit de ani buni gazda afacerilor de succes ale investitorului Nițescu, încă de la preluarea acțiunilor fabricii de la Topway miliardarul Vasile dorind să le vîndă. Acțiunile. Dacă nu pricepeți ceea ce v-am scris, vă invităm să parcurgeți cele ce urmează, cu mențiunea că lăsăm la atitudinea dlui Nițescu eventuale interpretări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2010, 07:48 (94695 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

4 drumuri județene și 10 drumuri comunale, în continuare BLOCATE

4 drumuri județene și 10 drumuri comunale, în continuare BLOCATE

Nici ploaia și nici eforturile autorităților nu au ajutat la deblocarea în totalitate a drumurilor județene și comunale din Ialomița. Ultimul raport al Prefecturii, de joi, 11 februarie, orele 16,00, confirmă faptul că în Ialomița există în continuare drumuri blocate. În acest moment, pe teritoriul județului Ialomița se înregistrează cantități relativ importante de precipitații sub formă de ploaie. În ceea ce privește starea drumurilor, aceasta se prezintă astfel:

• drum național cu circulația îngreunată
-DN3B pe tronsonul Fetești- Făcăeni

• drumuri județene blocate/închise
DJ102H Grindu-Colelia și Reviga-Miloșești
DJ101B Moldoveni-Brazii
DJ302 Movilița-Dridu și Movilița-Drăgoești
DJ402 Lilieci-Fundulea (Călărași) și Sinești-Petrăchioaia
• drumuri comunale blocate
DC19 Livedea, comuna Sinești-DN2
DC18 Coșereni-Dridu
DC16 DN1D-Adîncata-Patru Frați
DC20 Armășești-Malu Roșu
DC15A Brazii-Gherghița (Prahova)
DC4 Ion Roată-Valea Măcrișului
DC40 Sălcioara-Rași-Ciochina
DC11 Livedea-Boteni
DC78 Brazii-Ciorani
DC28 Traian-Smirna
... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 17:17 (11207 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4285 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7107 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8257 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4442 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6977 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5789 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6548 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9445 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6397 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9950 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8153 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5885 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5192 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5653 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7913 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6047 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4975 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...