Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția a amendat un procuror

Pentru că ar fi trecut pe roșu la semafor

Poliția a amendat un procuror

Fapt incredibil la Slobozia. Pentru prima data în istoria poliției locale un agent de siguranță publică a amendat un procuror pentru nerespectarea culorii roșii la semafor. Iar pentru ca incredibilul să devină senzațional sîntem în măsură să vă informăm că sancțiunea a fost aplicată după ce polițistul l-a urmărit pe procuror pînă în propriul birou!

Incredibil, dar adevărat
În cursul zile de joi, 14 ianuarie a.c., la una dintre trecerile semaforizate din Slobozia, un agent de siguranță publică din cadrul poliției locale a sesizat o mașină circulînd fără a opri regulamentar la culoarea roșie a semaforului. Plin de zel, polițistul a pornit în urmărirea potențialului contravenient... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2010, 18:33 (37658 vizualizări - 22 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Șefu' Ștefu nu pleacă în februarie și nici nu este văr cu Elena Udrea

Cel puțin așa declară

Șefu' Ștefu nu pleacă în februarie și nici nu este văr cu Elena Udrea

După ce la începutul săptămînii în curs, urmare a unei conferințe de presă, v-am prezentat succint o parte a noii structuri de conducere a Poliției ialomițene, revenim astăzi și continuăm seria de mutări sau promovări marca Viorel Ștefu în cadrul celor mai importante subunități din subordine.
Ce-i drept, inspectorul șef s-a limitat la a prezenta publicului larg doar noii șefi ce au promovat un concurs pentru funcțiile ce le ocupă actual. Noi însă sîntem în măsură să vă completăm lista și cu mutările încă neanunțate oficial. Și fiindcă, inevitabil, scriem din nou de instituția lui Ștefu, vă vom îndulci cunoștințele și cu ultimele cîntecele ale unui greieraș supărat, rămas să ierneze pe o grindă... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2010, 18:07 (17506 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SLOBOZIA, la un pas de apa menajeră

SLOBOZIA, la un pas de apa menajeră

Epopeea sursei de apă a slobozenilor deschide în acest an un nou capitol. Potrivit declarațiilor autorităților locale, SC Urban poate pierde în orice clipă autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă subterană. Iar o declarație de ultimă oră a liderului PD-L, Cazacu Marinică, anunță începutul sfîrșitului. «Dacă autoritățile locale nu declară apa din sursa subterană drept apă menajeră, voi face plîngeri penale atît împotriva municipalității, cît și împotriva Direcției de Sănătate Publică» ne-a declarat, în exclusivitate, Cazacu.

Punct. Și de la capăt.
Anunțam la sfîrșitul anului trecut că viitorul sursei subterane de apă se află în... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2010, 06:12 (11361 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fotbal de și în criză la Slobozia

Fotbal de și în criză la Slobozia

Ca și alte domenii, fotbalul slobozean este nevoit să strîngă cureaua. Nu sînt bani de transferuri, nu sînt bani de prime, nu sînt bani de echipament nou... Iar viitorul este și mai sumbru. Chiar dacă, prin absurd (Unirea Urziceni a demonstrat-o!), fotbalul slobozean ajunge în eșalonul secund, municipalitatea va anunța că nu sînt bani pentru... banalele deplasări la Botoșani sau Suceava. Despre cantonamente nu poate fi vorba, pentru că două săptămîni de pregătire în afara orașului implică cheltuieli de 600 milioane de lei vechi, mai mult decît suma tuturor salariilor pe o lună.

Bani deloc, transferuri ioc
În mare, acestea sînt aspectele începutului de sezon pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2010, 19:06 (7902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

I-a dus iubitului din pușcărie droguri în tort

Cadou de Sfîntul Valentin

I-a dus iubitului din pușcărie droguri în tort

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism Ialomița, în colaborare cu polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, au finalizat cercetările și au trimis în judecată o tînără în vîrstă de 27 de ani, din municipiul București.
În sarcina acesteia s-a reținut că, în ziua de 14 februarie 2007, s-a prezentat la sectorul vizite, pachete și corespondență al Penitenciarului Slobozia cu alimente pentru concubinul său, deținut în această unitate, cu ocazia sărbătorii onomasticii acestuia de Sfîntul Valentin. Tînăra s-a folosit de o identitate falsă, cea a surorii deținutului, iar în tortul pe care i l-a adus concubinului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2010, 15:03 (12473 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Bani cu nemiluita pentru apa lui Ionașcu

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Nota de plată pentru asigurarea calității apei potabile la Slobozia dublează cheltuielile efectuate pînă în prezent. Valoarea estimată a înlocuirii celor 42 de kilometri de țevi de oțel și refacerea ambientală se apropie de 200 miliarde lei vechi. Deocamdată nu sînt cunoscute sursele de finanțare pentru acest proiect, însă municipalitatea a demarat procedurile de achiziționare a țevilor.

Țevi de plastic de 5 milioane
Luni, 11 ianuarie 2010, la orele 10,00, reprezentanții Primăriei Slobozia au organizat prima licitație a anului pentru achiziționarea de țevi de polipropilenă pentru înlocuirea celor 42 de kilometri de conductă de oțel a orașului. Cantitatea de țeavă care... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:45 (12397 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Păpușile șefului Ștefu au fost prezentate publicului

Cadou de An Nou

Păpușile șefului Ștefu au fost prezentate publicului

Marți, 12 ianuarie 2010, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean, conduși cu aplomb de inspectorul șef, Viorel Ștefu, au organizat o conferință de presă. Scopul principal al acțiunii a fost prezentarea noilor achiziții în materie de «organe» proaspete cîștigătoare a unor concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere rămase libere în cadrul instituției. De departe, cea mai importantă mutare pe tabla șahului polițienesc ialomițean s-a produs la Poliție Slobozia, unde noul șef este Cristian Ivan. Despre domnia sa nu putem spune mai multe pentru că este prea tînăr, lipsit de experiență, iar singurul merit este acela că a cîștigat un concurs. Dar... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:43 (12024 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

924 de firme cu activitatea suspendată, 60 de societăți dizolvate, 336 de firme radiate

Criza economică și efectele produse

924 de firme cu activitatea suspendată, 60 de societăți dizolvate, 336 de firme radiate

9430 de agenți economici au reușit să «supraviețuiască» crizei financiare de anul precedent

Mediul de afaceri ialomițean a fost grav afectat de criza economică de anul precedent, iar anul acesta previziunile analiștilor financiari sînt la fel de sumbre. Statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție abilitată să centralizeze numărul agenților economici activi sau inactivi, confirmă declinul mediului de afaceri ialomițean. Ultima centralizare, oferită publicității la începutul săptămînii curente, detaliază numărul cererilor de suspendare a activității, dizolvare sau radiere voluntară din anul precedent.
Potrivit documentului, la nivelul județului Ialomița, în perioada ianuarie-decembrie 2009, 924 de agenți economici și-au suspendat activitatea, înregistrînd astfel o creștere de peste 2980%... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:29 (7005 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au aplicat zeci de amenzi în week-end-ul trecut

Polițiștii au aplicat zeci de amenzi în week-end-ul trecut

La finele săptămînii precedente, în perioada 8-10 ianuarie 2010, polițiștii ialomițeni au organizat, la nivelul județului, acțiuni ce au avut drept obiectiv asigurarea respectării legii, precum și creșterea gradului de siguranță a cetățeanului.
Astfel, în noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 9 spre 10 ianuarie a.c., agenții posturilor de poliție Albești, Ciulnița, Ciochina și Buești au desfășurat acțiuni comune, pe raza de competență, pentru prevenirea faptelor de tulburare a ordinii și liniștii publice și pentru prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul verificărilor, polițiștii au controlat 18 autovehicule și au legitimat 33 de persoane, fiind instituite 2 filtre rutiere. Cu ocazia... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:22 (9313 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoselele ialomițene și-au luat din nou tributul

Mamă și fiică, decedate într-un grav accident rutier

click pe poză

Accidentul s-a petrecut sîmbătă, 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,00, pe raza comunei Movilița. Acestea se aflau pe bancheta din spate a unui autoturism Dacia Logan, condus de soțul și tatăl lor, cînd mașina a intrat în coliziune cu un alt autoturism. Pentru a interveni la salvarea victimelor a fost alertat echipajul SMURD Urziceni, care s-a deplasat cu ambulanța din dotare la locul accidentului, intervenind în colaborare cu cadrele Serviciului Județean de Ambulanță pentru executarea a numeroase manevre de resuscitare mamei, în vîrstă de 29 ani, respectiv a micuței, de 6 ani. Însă acestea nu au mai putut fi salvate... Bărbatul, în vîrstă de 27 ani, a fost, de asemenea, rănit, fiind preluat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2010, 12:28 (10463 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul și cele 71 de amendamente

Apa lui Ionașcu, în atenția parlamentarului Neacșu

Faptul că Marian Neacșu se declară preocupat de soarta slobozenilor și nu numai, nu surprinde pe nimeni. Căci, firesc, parlamentarul din Colegiul 2, se implică într-atît în rezolvarea problemelor concetățenilor domniei sale încît recunoaște că apa lui Ionașcu (ne) creează tuturor un disconfort. Adică, noi vrem să spunem că onor deputatul Neacșu a trecut peste latura afectivă a problemei, în sensul că este de notorietate sprijinul acordat la alegeri primarului Ionașcu și coloratura politică identică a celor doi, și apucă problema cu ambele mîini încercînd o rezolvare. Chiar dacă-i mai mult de ochii lumii, amendamentul privitor la finanțarea Programului de reabilitare a rețelei de alimentare cu... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2010, 19:37 (10565 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rata șomajului în luna decembrie 2009-11,6%

La sfîrșitul lunii decembrie 2009, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a fost înregistrat un număr de 12256 persoane ca șomeri, dintre care 6256 indemnizați, respectiv 6000 șomeri neindemnizați. Din numărul total de șomeri aflați în baza de date a Agenției la 31 decembrie 2009, 4829 sînt femei.
La finele lunii decembrie 2009, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 11,6 %, mai mare decît cea înregistrată la finele lunii noiembrie 2009, cînd s-a situat la 11%. ... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2010, 19:22 (4556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Fetești, de Boboteaza Cailor

(click pe poză)

Prin tradiție, ziua de Bobozează este pentru proprietarii de cai din Fetești și din împrejurimi, un prilej de a-și etala cele mai frumoase exemplare pe care le dețin. Anul acesta, la parada organizată pe 6 ianuarie au participat peste 40 de atelaje și aproape 100 de proprietari de cai, număr record potrivit aprecierilor organizatorilor. Botezul și parada cailor, desfășurate pe strada principala a municipiului s-au bucurat de prezența unui public extrem de numeros. Însă principala atracție a manifestării a fost concursul desfășurat pe malul Borcei, concurs dotat cu premii substanțiale în bani și harnașamente.
Evenimentul a fost organizat de către municipalitate și este o tradiție care datează... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 18:20 (20410 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Ivan, noul șef al Poliției Slobozia

«Începînd cu data de 8 ianuarie 2010, în urma promovării concursului organizat în cursul zilei de marți, 5 ianuarie a.c., pentru funcția de Șef al Poliției Municipiului Slobozia, subcomisarul de poliție Cristian Ivan va îndeplini atribuțiunile specifice acestei funcții» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre de biroul de presă al IPJ Ialomița. Potrivit aceluiași comunicat, ofițerul are 33 de ani, este absolvent al Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, profilul «Cercetări penale», promoția 1998 și a ocupat succesiv mai multe funcții în cadrul IPJ Ialomița. Astfel, între 1998 și martie 2008, Cristian Ivan a fost ofițer specialist în cadrul Serviciului... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 12:39 (17722 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița are gropi de 630 de miliarde

Cu investiții de la Consiliul Județean

Ialomița are gropi de 630 de miliarde

Pe drumurile ialomițene, scurte dar pline de gropi, șoferii își riscă adeseori mașinile. Se construiește puțin, dar atît de scump încît mai că nu ne vine a crede cînd conducătorii se plîng de șoselele din ce în ce mai proaste. Sîntem departe de a ne ridica la un rang european din punct de vedere practic căci, teoretic, banii înghițiți de drumuri ar trebui să transforme banalele șosele pline de gropi în adevărate autostrăzi. La toate astea se adaugă sumele exorbitante plătite pentru a produce studiile de fezabilitate, adică drumurile făcute pe hîrtie. De la an la an sumele destinate refacerii drumurilor județene au crescut considerabil ca și numărul gropilor în asfalt. Noi le-am adunat pe toate... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 05:38 (13106 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Săracii Ialomiței, lăsați fără asigurări medicale

După ce am adus pe tapet controversatul subiect al beneficiarilor de ajutor social din Ialomița, revenim cu noi argumente ce demonstrează cît de grea este această piatră, a asistaților sociali, la gîtul primăriilor. Numai că, de această dată, vom vorbi despre incompentența sau inconștiența unor șefi de administrații locale. Teoria este simplă, beneficiarii Legii 416, a venitului minim garantat, sînt asigurați din oficiu. Adică, pe lîngă multitudinea de gratuități de care beneficiază, asistații sociali ar trebui să fie asigurați de primării. Trebuie doar ca reprezentanții autorității locale să depună, lunar, la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate listele cu numele celor înregistrați drept beneficiari... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2010, 11:05 (16166 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

«Centrul de îngrijire pentru preșcolari», alternativă pentru părinții ocupați

Prima gădiniță de vară s-a înființat la Slobozia

«Centrul de îngrijire pentru preșcolari», alternativă pentru părinții ocupați

Deși în vacanța de vară cei mai mulți părinți preferă să-și lase copiii în grija bunicilor, există și cazuri cînd acest aspect nu poate fi pus în practică. Pentru a veni în întîmpinarea părinților care nu au concedii sau sînt mult prea ocupați, o asociație formată din membri ai Bisericii Adventiste din Slobozia au pus bazele unui proiect unic și îndrăzneț. O grădiniță de vară.
Sub titulatura de «Centru de îngrijire pentru preșcolari», mai mulți membri ai Bisericii Adventiste din Slobozia au înființat o adevărată grădiniță. Pentru a fi mai deosebită decît celelalte instituții de învățămînt pentru preșcolari, proiectul a fost prevăzut cu funcționarea unității și pe timp de vară, atunci cînd celelalte... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2010, 05:11 (15518 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Secția de Oncologie, «Cenușăreasa» Spitalului Județean Slobozia

Veteranii iradierilor controlate

Secția de Oncologie, «Cenușăreasa» Spitalului Județean Slobozia

Secția de Oncologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. O secție supraaglomerată deservită pînă deunăzi de un singur medic. Un loc unde se consultă zilnic între 60 și 80 de pacienți, dar se plătesc doar 28 de consultații. Suferind de 20 de ani de subfinanțare cronică, tratată permanent ca o «Cenușereasă» a sistemului sanitar local, Oncologia continuă să funcționeze și să ofere alinare zecilor de bolnavi nou-înregistrați în fiecare zi. Și toate acestea grație medicilor tot mai puțini, tot mai în vîrstă și, mai ales, tot mai obosiți să aștepte minunea reformei sanitare. Astăzi vă prezentăm povestea singurului medic radiolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, medicul Radu Rădulescu... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2010, 10:39 (21746 vizualizări - 3 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Bala, bătăușul eliberat condiționat, amenințat cu pistolul?

Cursul unui dosar penal cu descătușare garantată

Bala, bătăușul eliberat condiționat, amenințat cu pistolul?

Dezvăluiri șocante ies la iveală în ancheta privind pe tînărul slobozean, Daniel Bala, eliberat recent de magistrați, pe cauțiune. Prețul libertății lui Bala a fost de 5000 lei. În numărul precedent al publicației nostre detaliam interesanta metodă de eliberare a bătăușului Bala.
Pe scurt, după ce a provocat numeroase scandaluri, panicînd majoritatea adolescenților slobozeni, Daniel Bala, de 22 ani, a ajuns în mîinile polițiștilor slobozeni, fiind cercetat pentru comiterea mai multor infracțiuni. Pe numele său, polițiștii au reținut săvîrșirea unui cumul de trei infracțiuni de «ultraj contra bunelor moravuri, tulburarea liniștii și ordinii publice, lovire și alte violențe, precum și încăierare... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2010, 09:24 (20183 vizualizări - 8 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Maria Petre, consilier-consultant pentru Gigi Becali

Maria Petre, consilier-consultant pentru Gigi Becali

Lume, lume, săriți că s-a dat politica cu chestia-n sus și a sărit pîrleazu'. Adică, s-a produs o mișcare senzațională pe piața transferurilor politice, iar Maria Petre a revenit în prim-plan. Mai mult decît oficial, după expirarea mandatului de eurodeputat al persoanei din fotografie, Maria Petre se alătură maestrului de ceremonii Gigi Becali, întru continuarea proiectelor demarate și pentru propășirea idealurilor românești dincolo de granițele mioritice. Și dacă tot vorbeam de Miorița, ținem să facem mențiunea că numitul Gigi Becali își dorește un loc în Comisia pentru Agricultură din Parlamentul European, consultat din umbră de Maria. Petre. Doamna care a mîncat politică pe pîine precum Gigi... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2010, 05:38 (15588 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3386 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Marți, 2 martie 2021, în prezența oficialităților locale și județene, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat contractele de execuție de lucrări la DJ201, tronsonul Coșereni-Axintele ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:30
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 5 martie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:25
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 20000 de lei

78 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate, în ultimele 24 de ore, de forțele de ordine angrenate în acțiunile pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a  infectării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bunuri de peste 55000 de lei, confiscate

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 1 martie, la 38 de evenimente, 31 dintre acestea fiind semnalate pe numărul unic de urgență 112. Totodată, au fost constatate 16 infracțiuni, din care 2 contra ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:50
(2173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2794 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6593 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2105 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3213 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8216 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4386 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2208 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2309 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2409 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2265 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...