Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția a amendat un procuror

Pentru că ar fi trecut pe roșu la semafor

Poliția a amendat un procuror

Fapt incredibil la Slobozia. Pentru prima data în istoria poliției locale un agent de siguranță publică a amendat un procuror pentru nerespectarea culorii roșii la semafor. Iar pentru ca incredibilul să devină senzațional sîntem în măsură să vă informăm că sancțiunea a fost aplicată după ce polițistul l-a urmărit pe procuror pînă în propriul birou!

Incredibil, dar adevărat
În cursul zile de joi, 14 ianuarie a.c., la una dintre trecerile semaforizate din Slobozia, un agent de siguranță publică din cadrul poliției locale a sesizat o mașină circulînd fără a opri regulamentar la culoarea roșie a semaforului. Plin de zel, polițistul a pornit în urmărirea potențialului contravenient... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2010, 18:33 (37660 vizualizări - 22 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Șefu' Ștefu nu pleacă în februarie și nici nu este văr cu Elena Udrea

Cel puțin așa declară

Șefu' Ștefu nu pleacă în februarie și nici nu este văr cu Elena Udrea

După ce la începutul săptămînii în curs, urmare a unei conferințe de presă, v-am prezentat succint o parte a noii structuri de conducere a Poliției ialomițene, revenim astăzi și continuăm seria de mutări sau promovări marca Viorel Ștefu în cadrul celor mai importante subunități din subordine.
Ce-i drept, inspectorul șef s-a limitat la a prezenta publicului larg doar noii șefi ce au promovat un concurs pentru funcțiile ce le ocupă actual. Noi însă sîntem în măsură să vă completăm lista și cu mutările încă neanunțate oficial. Și fiindcă, inevitabil, scriem din nou de instituția lui Ștefu, vă vom îndulci cunoștințele și cu ultimele cîntecele ale unui greieraș supărat, rămas să ierneze pe o grindă... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2010, 18:07 (17506 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SLOBOZIA, la un pas de apa menajeră

SLOBOZIA, la un pas de apa menajeră

Epopeea sursei de apă a slobozenilor deschide în acest an un nou capitol. Potrivit declarațiilor autorităților locale, SC Urban poate pierde în orice clipă autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă subterană. Iar o declarație de ultimă oră a liderului PD-L, Cazacu Marinică, anunță începutul sfîrșitului. «Dacă autoritățile locale nu declară apa din sursa subterană drept apă menajeră, voi face plîngeri penale atît împotriva municipalității, cît și împotriva Direcției de Sănătate Publică» ne-a declarat, în exclusivitate, Cazacu.

Punct. Și de la capăt.
Anunțam la sfîrșitul anului trecut că viitorul sursei subterane de apă se află în... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2010, 06:12 (11361 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fotbal de și în criză la Slobozia

Fotbal de și în criză la Slobozia

Ca și alte domenii, fotbalul slobozean este nevoit să strîngă cureaua. Nu sînt bani de transferuri, nu sînt bani de prime, nu sînt bani de echipament nou... Iar viitorul este și mai sumbru. Chiar dacă, prin absurd (Unirea Urziceni a demonstrat-o!), fotbalul slobozean ajunge în eșalonul secund, municipalitatea va anunța că nu sînt bani pentru... banalele deplasări la Botoșani sau Suceava. Despre cantonamente nu poate fi vorba, pentru că două săptămîni de pregătire în afara orașului implică cheltuieli de 600 milioane de lei vechi, mai mult decît suma tuturor salariilor pe o lună.

Bani deloc, transferuri ioc
În mare, acestea sînt aspectele începutului de sezon pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2010, 19:06 (7902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

I-a dus iubitului din pușcărie droguri în tort

Cadou de Sfîntul Valentin

I-a dus iubitului din pușcărie droguri în tort

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism Ialomița, în colaborare cu polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, au finalizat cercetările și au trimis în judecată o tînără în vîrstă de 27 de ani, din municipiul București.
În sarcina acesteia s-a reținut că, în ziua de 14 februarie 2007, s-a prezentat la sectorul vizite, pachete și corespondență al Penitenciarului Slobozia cu alimente pentru concubinul său, deținut în această unitate, cu ocazia sărbătorii onomasticii acestuia de Sfîntul Valentin. Tînăra s-a folosit de o identitate falsă, cea a surorii deținutului, iar în tortul pe care i l-a adus concubinului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2010, 15:03 (12475 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Bani cu nemiluita pentru apa lui Ionașcu

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Nota de plată pentru asigurarea calității apei potabile la Slobozia dublează cheltuielile efectuate pînă în prezent. Valoarea estimată a înlocuirii celor 42 de kilometri de țevi de oțel și refacerea ambientală se apropie de 200 miliarde lei vechi. Deocamdată nu sînt cunoscute sursele de finanțare pentru acest proiect, însă municipalitatea a demarat procedurile de achiziționare a țevilor.

Țevi de plastic de 5 milioane
Luni, 11 ianuarie 2010, la orele 10,00, reprezentanții Primăriei Slobozia au organizat prima licitație a anului pentru achiziționarea de țevi de polipropilenă pentru înlocuirea celor 42 de kilometri de conductă de oțel a orașului. Cantitatea de țeavă care... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:45 (12397 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Păpușile șefului Ștefu au fost prezentate publicului

Cadou de An Nou

Păpușile șefului Ștefu au fost prezentate publicului

Marți, 12 ianuarie 2010, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean, conduși cu aplomb de inspectorul șef, Viorel Ștefu, au organizat o conferință de presă. Scopul principal al acțiunii a fost prezentarea noilor achiziții în materie de «organe» proaspete cîștigătoare a unor concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere rămase libere în cadrul instituției. De departe, cea mai importantă mutare pe tabla șahului polițienesc ialomițean s-a produs la Poliție Slobozia, unde noul șef este Cristian Ivan. Despre domnia sa nu putem spune mai multe pentru că este prea tînăr, lipsit de experiență, iar singurul merit este acela că a cîștigat un concurs. Dar... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:43 (12025 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

924 de firme cu activitatea suspendată, 60 de societăți dizolvate, 336 de firme radiate

Criza economică și efectele produse

924 de firme cu activitatea suspendată, 60 de societăți dizolvate, 336 de firme radiate

9430 de agenți economici au reușit să «supraviețuiască» crizei financiare de anul precedent

Mediul de afaceri ialomițean a fost grav afectat de criza economică de anul precedent, iar anul acesta previziunile analiștilor financiari sînt la fel de sumbre. Statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție abilitată să centralizeze numărul agenților economici activi sau inactivi, confirmă declinul mediului de afaceri ialomițean. Ultima centralizare, oferită publicității la începutul săptămînii curente, detaliază numărul cererilor de suspendare a activității, dizolvare sau radiere voluntară din anul precedent.
Potrivit documentului, la nivelul județului Ialomița, în perioada ianuarie-decembrie 2009, 924 de agenți economici și-au suspendat activitatea, înregistrînd astfel o creștere de peste 2980%... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:29 (7005 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au aplicat zeci de amenzi în week-end-ul trecut

Polițiștii au aplicat zeci de amenzi în week-end-ul trecut

La finele săptămînii precedente, în perioada 8-10 ianuarie 2010, polițiștii ialomițeni au organizat, la nivelul județului, acțiuni ce au avut drept obiectiv asigurarea respectării legii, precum și creșterea gradului de siguranță a cetățeanului.
Astfel, în noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 9 spre 10 ianuarie a.c., agenții posturilor de poliție Albești, Ciulnița, Ciochina și Buești au desfășurat acțiuni comune, pe raza de competență, pentru prevenirea faptelor de tulburare a ordinii și liniștii publice și pentru prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul verificărilor, polițiștii au controlat 18 autovehicule și au legitimat 33 de persoane, fiind instituite 2 filtre rutiere. Cu ocazia... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:22 (9313 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoselele ialomițene și-au luat din nou tributul

Mamă și fiică, decedate într-un grav accident rutier

click pe poză

Accidentul s-a petrecut sîmbătă, 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,00, pe raza comunei Movilița. Acestea se aflau pe bancheta din spate a unui autoturism Dacia Logan, condus de soțul și tatăl lor, cînd mașina a intrat în coliziune cu un alt autoturism. Pentru a interveni la salvarea victimelor a fost alertat echipajul SMURD Urziceni, care s-a deplasat cu ambulanța din dotare la locul accidentului, intervenind în colaborare cu cadrele Serviciului Județean de Ambulanță pentru executarea a numeroase manevre de resuscitare mamei, în vîrstă de 29 ani, respectiv a micuței, de 6 ani. Însă acestea nu au mai putut fi salvate... Bărbatul, în vîrstă de 27 ani, a fost, de asemenea, rănit, fiind preluat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2010, 12:28 (10465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul și cele 71 de amendamente

Apa lui Ionașcu, în atenția parlamentarului Neacșu

Faptul că Marian Neacșu se declară preocupat de soarta slobozenilor și nu numai, nu surprinde pe nimeni. Căci, firesc, parlamentarul din Colegiul 2, se implică într-atît în rezolvarea problemelor concetățenilor domniei sale încît recunoaște că apa lui Ionașcu (ne) creează tuturor un disconfort. Adică, noi vrem să spunem că onor deputatul Neacșu a trecut peste latura afectivă a problemei, în sensul că este de notorietate sprijinul acordat la alegeri primarului Ionașcu și coloratura politică identică a celor doi, și apucă problema cu ambele mîini încercînd o rezolvare. Chiar dacă-i mai mult de ochii lumii, amendamentul privitor la finanțarea Programului de reabilitare a rețelei de alimentare cu... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2010, 19:37 (10565 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rata șomajului în luna decembrie 2009-11,6%

La sfîrșitul lunii decembrie 2009, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a fost înregistrat un număr de 12256 persoane ca șomeri, dintre care 6256 indemnizați, respectiv 6000 șomeri neindemnizați. Din numărul total de șomeri aflați în baza de date a Agenției la 31 decembrie 2009, 4829 sînt femei.
La finele lunii decembrie 2009, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 11,6 %, mai mare decît cea înregistrată la finele lunii noiembrie 2009, cînd s-a situat la 11%. ... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2010, 19:22 (4556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Fetești, de Boboteaza Cailor

(click pe poză)

Prin tradiție, ziua de Bobozează este pentru proprietarii de cai din Fetești și din împrejurimi, un prilej de a-și etala cele mai frumoase exemplare pe care le dețin. Anul acesta, la parada organizată pe 6 ianuarie au participat peste 40 de atelaje și aproape 100 de proprietari de cai, număr record potrivit aprecierilor organizatorilor. Botezul și parada cailor, desfășurate pe strada principala a municipiului s-au bucurat de prezența unui public extrem de numeros. Însă principala atracție a manifestării a fost concursul desfășurat pe malul Borcei, concurs dotat cu premii substanțiale în bani și harnașamente.
Evenimentul a fost organizat de către municipalitate și este o tradiție care datează... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 18:20 (20410 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Ivan, noul șef al Poliției Slobozia

«Începînd cu data de 8 ianuarie 2010, în urma promovării concursului organizat în cursul zilei de marți, 5 ianuarie a.c., pentru funcția de Șef al Poliției Municipiului Slobozia, subcomisarul de poliție Cristian Ivan va îndeplini atribuțiunile specifice acestei funcții» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre de biroul de presă al IPJ Ialomița. Potrivit aceluiași comunicat, ofițerul are 33 de ani, este absolvent al Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, profilul «Cercetări penale», promoția 1998 și a ocupat succesiv mai multe funcții în cadrul IPJ Ialomița. Astfel, între 1998 și martie 2008, Cristian Ivan a fost ofițer specialist în cadrul Serviciului... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 12:39 (17722 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița are gropi de 630 de miliarde

Cu investiții de la Consiliul Județean

Ialomița are gropi de 630 de miliarde

Pe drumurile ialomițene, scurte dar pline de gropi, șoferii își riscă adeseori mașinile. Se construiește puțin, dar atît de scump încît mai că nu ne vine a crede cînd conducătorii se plîng de șoselele din ce în ce mai proaste. Sîntem departe de a ne ridica la un rang european din punct de vedere practic căci, teoretic, banii înghițiți de drumuri ar trebui să transforme banalele șosele pline de gropi în adevărate autostrăzi. La toate astea se adaugă sumele exorbitante plătite pentru a produce studiile de fezabilitate, adică drumurile făcute pe hîrtie. De la an la an sumele destinate refacerii drumurilor județene au crescut considerabil ca și numărul gropilor în asfalt. Noi le-am adunat pe toate... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 05:38 (13106 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Săracii Ialomiței, lăsați fără asigurări medicale

După ce am adus pe tapet controversatul subiect al beneficiarilor de ajutor social din Ialomița, revenim cu noi argumente ce demonstrează cît de grea este această piatră, a asistaților sociali, la gîtul primăriilor. Numai că, de această dată, vom vorbi despre incompentența sau inconștiența unor șefi de administrații locale. Teoria este simplă, beneficiarii Legii 416, a venitului minim garantat, sînt asigurați din oficiu. Adică, pe lîngă multitudinea de gratuități de care beneficiază, asistații sociali ar trebui să fie asigurați de primării. Trebuie doar ca reprezentanții autorității locale să depună, lunar, la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate listele cu numele celor înregistrați drept beneficiari... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2010, 11:05 (16166 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

«Centrul de îngrijire pentru preșcolari», alternativă pentru părinții ocupați

Prima gădiniță de vară s-a înființat la Slobozia

«Centrul de îngrijire pentru preșcolari», alternativă pentru părinții ocupați

Deși în vacanța de vară cei mai mulți părinți preferă să-și lase copiii în grija bunicilor, există și cazuri cînd acest aspect nu poate fi pus în practică. Pentru a veni în întîmpinarea părinților care nu au concedii sau sînt mult prea ocupați, o asociație formată din membri ai Bisericii Adventiste din Slobozia au pus bazele unui proiect unic și îndrăzneț. O grădiniță de vară.
Sub titulatura de «Centru de îngrijire pentru preșcolari», mai mulți membri ai Bisericii Adventiste din Slobozia au înființat o adevărată grădiniță. Pentru a fi mai deosebită decît celelalte instituții de învățămînt pentru preșcolari, proiectul a fost prevăzut cu funcționarea unității și pe timp de vară, atunci cînd celelalte... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2010, 05:11 (15518 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Secția de Oncologie, «Cenușăreasa» Spitalului Județean Slobozia

Veteranii iradierilor controlate

Secția de Oncologie, «Cenușăreasa» Spitalului Județean Slobozia

Secția de Oncologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. O secție supraaglomerată deservită pînă deunăzi de un singur medic. Un loc unde se consultă zilnic între 60 și 80 de pacienți, dar se plătesc doar 28 de consultații. Suferind de 20 de ani de subfinanțare cronică, tratată permanent ca o «Cenușereasă» a sistemului sanitar local, Oncologia continuă să funcționeze și să ofere alinare zecilor de bolnavi nou-înregistrați în fiecare zi. Și toate acestea grație medicilor tot mai puțini, tot mai în vîrstă și, mai ales, tot mai obosiți să aștepte minunea reformei sanitare. Astăzi vă prezentăm povestea singurului medic radiolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, medicul Radu Rădulescu... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2010, 10:39 (21746 vizualizări - 3 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Bala, bătăușul eliberat condiționat, amenințat cu pistolul?

Cursul unui dosar penal cu descătușare garantată

Bala, bătăușul eliberat condiționat, amenințat cu pistolul?

Dezvăluiri șocante ies la iveală în ancheta privind pe tînărul slobozean, Daniel Bala, eliberat recent de magistrați, pe cauțiune. Prețul libertății lui Bala a fost de 5000 lei. În numărul precedent al publicației nostre detaliam interesanta metodă de eliberare a bătăușului Bala.
Pe scurt, după ce a provocat numeroase scandaluri, panicînd majoritatea adolescenților slobozeni, Daniel Bala, de 22 ani, a ajuns în mîinile polițiștilor slobozeni, fiind cercetat pentru comiterea mai multor infracțiuni. Pe numele său, polițiștii au reținut săvîrșirea unui cumul de trei infracțiuni de «ultraj contra bunelor moravuri, tulburarea liniștii și ordinii publice, lovire și alte violențe, precum și încăierare... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2010, 09:24 (20185 vizualizări - 8 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Maria Petre, consilier-consultant pentru Gigi Becali

Maria Petre, consilier-consultant pentru Gigi Becali

Lume, lume, săriți că s-a dat politica cu chestia-n sus și a sărit pîrleazu'. Adică, s-a produs o mișcare senzațională pe piața transferurilor politice, iar Maria Petre a revenit în prim-plan. Mai mult decît oficial, după expirarea mandatului de eurodeputat al persoanei din fotografie, Maria Petre se alătură maestrului de ceremonii Gigi Becali, întru continuarea proiectelor demarate și pentru propășirea idealurilor românești dincolo de granițele mioritice. Și dacă tot vorbeam de Miorița, ținem să facem mențiunea că numitul Gigi Becali își dorește un loc în Comisia pentru Agricultură din Parlamentul European, consultat din umbră de Maria. Petre. Doamna care a mîncat politică pe pîine precum Gigi... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2010, 05:38 (15589 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 29 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

La volan prin Urziceni, fără permis de conducere

Marți, 12 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 18 ani, din județul Giurgiu, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Urziceni, fără a deține permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 17:25
(3401 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Peste 200 de kilograme de pește din specia fitofag au fost confiscate de polițiștii ialomițeni după ce au depistat în trafic un bărbat, de 43 de ani, care transporta pe DN2A pește fără documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 17:20
(2657 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Accident rutier soldat cu cinci victime pe DJ212

Evenimentul s-a produs marți, 12 noiembrie a.c., în jurul orelor 19,30, când un autoturism a părărăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un pom aflat pe marginea șoselei. La locul intervenției au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 15:05
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2019»

Vineri, 15 noiembrie 2019, începând cu orele 13,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2019». Evenimentul este organizat de Consiliul Județean ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 14:10
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a înscenat singur o tâlhărie după ce a pierdut banii la păcănele

Polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr, de 22 de ani, din Slobozia, care și-ar fi înscenat singur o tâlhărie calificată. În fapt, luni, 11 noiembrie 2019, în jurul orelor 18,00, un bărbat a apelat numărul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2019, 17:15
(9755 vizualizări - 0 comentarii)


Beat și fără permis: Tânăr din Săveni, prins de polițiști la volanul unei mașini pe care o furase!

Luni, 11 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au fost sesizați de o femeie, de 40 de ani, cu privire la faptul că o persoană necunoscută i-ar fi sustras autoturismul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2019, 17:10
(5203 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unui hidrant de la intersecția străzilor Artelor cu Mecanizării, din orașul Țăndărei, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2019, 17:05
(2282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Misiuni pentru siguranța desfășurării Alegerilor Prezidențiale

În perioada 9-10 noiembrie 2019, polițiștii, jandarmii și reprezentanți ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență vor asigura paza și protecția a 220 secții de votare ce s-au constituit pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:25
(2570 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 11-15 noiembrie a.c., E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:20
(4754 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor în zona Urziceni

Marți, 7 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat o razie în municipiul Urziceni și comuna Bărbulești pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ilicite ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:15
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire în unitățile de învățământ din Fetești

Aproximativ 800 de elevi din cadrul a 4 unități de învățământ de pe raza municipiului Fetești au participat la activități preventive în cadrul cărora au fost dezbătute diferite teme care să conducă la prevenirea ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:10
(3521 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în municipiul Fetești pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din municipiul Fetești, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice vineri, 8 ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2019, 19:10
(2829 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Jandarmii, prezenți la «Târgul de Toamnă»

În perioada 8-9 noiembrie a.c., jandarmii ialomițeni vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică în localitatea Munteni Buzău cu ocazia «Târgului de Toamnă». În plus, în cadrul acestui eveniment ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2019, 18:10
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Marți, 5 noiembrie a.c., 49 de polițiști  ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia. Astfel, au fost efectuate percheziții domiciliare ce au vizat documentarea activității ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:20
(2801 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia razie


Slobozia: Tânăr reținut după ce a fost prins la volanul mașinii pe care o furase

Marți, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au reținut pentru 24 ore doi tineri bănuiți de săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă de furt calificat» și «distrugere», fapte săvârșite ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:15
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Fetești, arestat pentru conducere fără permis

Marți, 5 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat pe raza municipiului Fetești un bărbat, de 37 de ani, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:10
(3658 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: Cercetat pentru «deținere de obiecte periculoase»

Marți, 5 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Slobozia un tânăr de 19 ani care avea asupra sa un baston metalic cu 3 elemenți. Cel în cauză a fost sancționat contravențional ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:05
(2224 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Marți, 5 noiembrie 2019, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei noastre și peste 4000 de credincioși au întâmpinat la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 21:05
(7391 vizualizări - 1 comentariu)


S-a stins din viață antrenorul de handbal Liviu Paraschiv

S-a stins din viață antrenorul de handbal Liviu Paraschiv

Ziua de 5 noiembrie 2019 a început cu o veste extrem de tristă pentru handbalul românesc. S-a stins din viață, la vârsta de 72 de ani, unul dintre cei mai longevivi și valoroși antrenori pe care i-a avut ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:45
(4314 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Persoane intoxicate cu monoxid de carbon

Luni, 4 noiembrie a.c., în jurul orelor 23,00, o femeie de 52 de ani, din localitatea Movilița, a apelat numărul de urgență 112 sesizând faptul că fiul ei, în vârstă de 31 de ani, are stări de leșin. În ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:40
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan, a provocat un accident

Duminică, 3 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În fapt, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:35
(3741 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 500 sancțiuni contravenționale aplicate

În perioada 1-3 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 155 evenimente și au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale. Astfel, în urma activităților au fost constatate 37 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:30
(2580 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: 15 focare active de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației despre situația ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:25
(2215 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte pentru copii

Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, începând cu orele 12,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia va avea loc lansarea de carte pentru copii «Povestea Mimozei». ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:20
(2441 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziție la un hoț din locuințe

Luni, 4 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au efectuat o percheziție domiciliară pe raza comunei Axintele pentru documentarea activității infracționale a unei persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:15
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Ordin de protecție emis pe numele unui brăilean

Luni, 4 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița au fost sesizați cu privire la un scandal în familie produs în localitatea Scânteia. În fapt, un bărbat, de 36 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:10
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie acroșată de o mașină la Lăcusteni

Luni, 4 noiembrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Lăcusteni, soldat cu rănirea unui pieton. Concret, în timp ce un bărbat, de 31 de ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:05
(2621 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,49%-rata șomajului în luna septembrie 2019

La sfârșitul lunii septembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4194 șomeri (dintre care 1947 femei), rata șomajului fiind de 4,49%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2019, 18:20
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 4-8 noiembrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2019, 17:15
(5480 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 1 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2019, 17:05
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...