Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal

Denisa Păduraru revine acasă

CSM Slobozia a făcut în această săptămînă una dintre cele mai importante achiziții din ultima vreme, asigurîndu-și serviciile extremei Denisa Păduraru. Denisa are 22 de ani, a plecat în handbalul mare de la CSS Slobozia și a evoluat multe meciuri în Liga Națională, în tricoul echipelor Oțelul Galați și Hidroconcas Buzău. «Mă bucur foarte mult că revin la Slobozia, sub comanda profesorului Marian Simion. Nu voi avea probleme de acomodare pentru că le cunosc pe multe dintre fete și am văzut o bună parte din meciurile echipei» a spus sportiva. De remarcat că Denisa Păduraru a cîștigat în 2002 titlul național la Junioare III, cu CSS Slobozia, echipă din care mai făceau parte Andrea Nica și Cristina... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:38 (8857 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia-Partizan Merei 6-0

Șase boabe, norma casei

Calitatea tot mai bună a jocului echipei lui Ion Răuță a fost testată din plin vineri, 13 noiembrie 2009, cînd uniriștii au trecut lejer de o echipă a Mereiului destul de incomodă pentru alte adversare. În prima repriză, omul orchestră a fost Viorel Gheorghe, cel care printr-o triplă realizată în minutele 20, 23 și 40 a stabilit scorul la pauză: 3-0. În a doua parte, ștafeta a fost preluată de Constantin Toma, care a înscris de două ori ('56, '70) fiind completat de alt marcator constant, Stelian Stan, cu o reușită în minutul 80. 6-0, scor fluviu care reprezintă un important aport moral pentru ultimele trei întîlniri cu Medgidia (meci disputat după închiderea ediției), Eforie și Calatis Mangalia... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:37 (5589 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Scrieți pentru Andreea!

Nu, nu versuri! E prea banal și Andreea a depășit demult această etapă existențială. Dacă vreți să-i atrageți atenția așa cum v-o atrage ea vouă în acest moment, pentru Andreea trebuie să scrieți proză. Pentru că dincolo de cei 17 ani ai săi, cei 58 de centimetri cît măsoară în talie și de pasiunea ei pentru modelling, pentru Andreea cel mai important lucru din lume e scrisul. «Mă liniștește și mă binedispune! E o hrană pe care o dau și pe care o primesc cu egală plăcere. Iar dacă cineva vrea să-mi atragă cu adevărat atenția, trebuie să-mi scrie. Dar nu sms-uri și nici numere de telefon pe colțul șervețelelor în discotecă... Am cunoscut deja băieți care pot mai mult!». No comment!... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:15 (22293 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița dau de pământ cu Legea

Primăriile din Ialomița dau de pămînt cu Legea

De circa 3 ani, Prefectura Ialomița atrage atenția asupra modului în care administrațiile locale calcă în picioare Legea, prin hotărîri de Consiliu Local ilegale, dispoziții arbitrare emise de primari sau decizii de-a dreptul absurde ce încalcă cele mai elementare norme de drept administrativ. Și tot de ceva timp, aceleași administrații locale și aceiași primari continuă să facă abuz de prerogativele deținute, emițînd, pe bandă, astfel de aberații aministrative. Așa se face că, numai în luma octombrie a acestui an, Prefectura a contabilizat nu mai puțin de 15 astfel de acte pentru care nu a emis avizul de legalitate. Pe două dintre acestea vi le prezentăm mai jos în toată splendoarea lor.
... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 17:53 (5842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul de Jurgență Slobozia, reabilitat cu bani elvețieni

Spitalul de Jurgență Slobozia, reabilitat cu bani elvețieni

După tergiversări îndelungate și numeroase studii de fezabilitate, administrația județeană a pus pe picioare un proiect viabil de reabilitare a celei mai mari unități sanitare din județ, Spitalul de Urgență Slobozia. Reabilitarea se va realiza în două etape, iar proiectul prevede drept termen de finalizare a lucrărilor sfîrșitul anului 2010. Investiția se va derula tot în două etape, prima, în valoare de aproximativ 6 milioane lei, constînd în realizarea cadrelor metalice exterioare. Cea de-a doua, a cărei valoare se ridică la 3 milioane lei, susține montarea unui sistem de atenuare a amplitudinii oscilațiilor. De remarcat faptul că principalul partener în acest proict este Ambasada Elveției,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 17:51 (5850 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia primarului Ionaşcu

CENTRUL ORAŞULUI, 17 NOIEMBRIE 2009
(slideshow)

o nouă spărtură în reţeaua subterană de apă. fără comentarii

... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 11:57 (6191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

35 mii de îmbolnăviri și 192 mii de zile de spitalizare

Ialomița, județ suferind

35 mii de îmbolnăviri și 192 mii de zile de spitalizare

Sistemul de sănătate ialomițean a susținut, doar pînă la finele lunii septembrie 2009, nu mai puțin de 192 mii de zile de spitalizare pentru 35 mii de cazuri de îmbolnăviri. Potrivit unor date statistice ale Școlii Naționale de Sănătate Publică și Management Sanitar, instituție cu competențe în validarea cazurilor de îmbolnăviri, cele 4 unități spitalicești din județul nostru au tratat, de la începutul anului pînă la finele lunii septembrie 2009, nu mai puțin de 35429 de cazuri în 192 mii de zile de spitalizare. Dintre acestea, cele mai multe cazuri se remarcă la capitolul neurologie, pînă la sfîrșitul lunii septembrie 2009, peste 1733 de ialomițeni fiind diagnosticați în spitale... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2009, 19:04 (7777 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Pe mine nu m-a înfrânt sistemul ticăloșit. Dar există o realitate: nici eu nu l-am înfrânt pe el. Încă!»

Președintele Traian Băsescu, la «Nașul»-B1 TV

«Pe mine nu m-a înfrînt sistemul ticăloșit. Dar există o realitate: nici eu nu l-am înfrînt pe el. Încă!»

Președintele Traian Băsescu le-a explicat românilor, la emisiunea «Nașul»de la B1TV, ce-l deosebește de alți oameni politici postedecembriști care au făcut parte din defunctul PCR sau de tinerii formați sub influența nomenclaturii PCR. Președintele a mai descifrat și opțiunea lui Ion Iliescu pentru Mircea Geoană, în detrimentul lui Sorin Oprescu. «Toată tinerețea, partenerii mei de ședință PCR erau valorile, furtunile, marea și o navă de 306 metri lungime» a ținut să declare președintele Băsescu. «Ion Iliescu a înțeles că dacă s-ar fi îndreptat cu susținerea către Sorin Oprescu, care eu cred că-i este mai drag, dacă îmi permiteți să fac aprecierea asta, și Oprescu îi este mult mai loial lui Ion... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2009, 17:14 (7559 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

Ialomița în criză financiară

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

România e în recesiune. Guvernanții se bat în măsuri de evitare a colapsului financiar. Autoritățile locale aproape că sînt în faliment. Instituțiile publice se plîng de o acută lipsă a fondurilor necesare desfășurării activităților. Investițiile lipsesc cu desăvîrșire. Firmele falimentează de la o zi la alta, iar criza amenință, inclusiv în Ialomița, angajații ce încă nu și-au pierdut slujbele. Deși acestea previziuni sumbre sînt susținute de specialiști financiari, statul român se dovedește neputincios în fața stopării pomenilor sub forma unor ajutoare financiare. E drept, o parte din acești bani ajung în buzunarele celor nevoiași; o parte însă iau calea leneșilor ce, lună de lună, întind mîna... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2009, 13:12 (8206 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD Ialomița»

Prefectul Teculescu reacționează

«Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD Ialomița»

Imediat după publicarea în premieră a scrisorii deschise pe site-ul nostru, prefectul județului, Mădălin Teculescu a acceptat un scurt comentariu legat de această dispută cu conotații politice pe care PSD a ales să o facă publică. «Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD, dar țin să precizez pentru informarea corectă a opiniei publice că nu am făcut decît să atrag atenția primarilor că trebuie să fie mai atenți la cheltuirea banilor publici. În plus, încă de ieri (n. red.: miercuri, 11 noiembrie 2009) am solicitat, printr-o adresă remisă Consiliului Județean, Asociației Comunelor și Direcției Finanțelor Publice, inițierea unei dezbateri publice pe această temă. Eu sînt acela care am pus... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 18:06 (9867 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

Organizați PSD vs Prefectura Ialomița

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

PSD Ialomița a demarat joi, 11 noiembrie, o campanie împotriva prefectului Mădălin Teculescu. Într-o scrisoare publică adresată mass-mediei locale, prefectul este acuzat de «grave încălcări ale atribuțiilor de serviciu, abuz de funcție și necunoaștere a legii». Scrisoarea, pe care o reproducem integral, este semnată de președintele PSD, Silvian Ciupercă, în calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul Gabi Ionașcu, în calitate de președinte al Ligii Primarilor PSD din Ialomița, primarul din Țăndărei, Vasile Sava și Lucian Corlău, primarul comunei Vlădeni, în calitate de președinte al filialei ialomițene a Asociației comunelor din Romînia.
Acuzațiile, cele mai grave din... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 18:03 (9478 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AU RĂMAS FĂRĂ GAZ

Amonil SA, din nou în pericol de a-și închide porțile

AU RĂMAS FĂRĂ GAZ

După ce, la începutul lunii octombrie 2009, Amonil SA a fost executată silit și a pierdut o parte importantă din patrimoniul propriu, actual Combinatul de îngrășăminte chimice din Slobozia se află în pericol de a-și închide porțile. Potrivit ultimelor rapoarte remise Bursei de Valori București, Amonil SA aduce la cunoștință faptul că furnizorul principal de gaz metan, Interagro SA nu mai poate livra gaze naturale. În consecință, pentru a evita închiderea stațiilor de producție, reprezentanții societății s-au adresat SNGN Romgaz SA Mediaș, în vederea contractării unei cantități de gaz metan necesare desfășurării procesului de producție. Răspunsul venit însă de la Romgaz Mediaș a fost nefavorabil... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 13:14 (7995 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate din suprafețele agricole ale județului riscă să rămână necultivate

Agricultura ialomițeană se retrage în munți

Jumătate din suprafețele agricole ale județului riscă să rămînă necultivate

Anunțat ca posibil sau probabil pînă la jumătatea lunii octombrie, falimentul agriculturii ialomițene a devenit, la acest început de noiembrie 2009, o certitudine. Fermierii ialomițeni continuă să aștepte subvenția pe suprafață, motorina a fost livrată pentru doar 60 la sută din cereri, iar dintre cele 12 mii de solicitări depuse în cadrul campaniei SAPS 2009 au fost luate în calcul puțin peste 500.

Dezastrul din noiembrie
Potrivit operativei întocmite de Direcția Agricolă de Dezvoltare Rurală Ialomița, la începutul acestei luni, din suprafața agricolă de 374178 de hectare, în acest moment suprafața arăturilor de toamnă se ridică la 173168 de hectare, adică mai puțin... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 11:12 (7161 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Radu îl susține pe Traian

Proclamația lui Paros

Radu îl susține pe Traian

Așadar, ne-a fost așa un dor să scriem despre Radu Paros încît consilierul independent, simțindu-ne aleanul, ne-a și remis un comunicat de presă. Bine, asta după ce tot noi ne-am făcut de lucru și am publicat frumusețe de poză cu independentul Paros în vizită la «colegii» democrați și liberali, cînd aceștia își lansau campania. Revenind, Proclamația (adică comunicatul) lui Paros cuprinde trei puncte. Și vă vom permite să interpretați, alături de noi, în paranteze, ce a dorit să transmită de fapt independentul Paros. Deci. Comunicatul. Sau Proclamația lui Paros. «În ultima perioadă, au fost publicate mai multe articole în mass-media locale, care m-au vizat direct și care nu reflectă în totalitate situația reală în care mă găsesc.»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 14:30 (9291 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

EXCLUSIVITATE

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

Polițiștii ialomițeni au demarat zeci de anchete ce privesc eliberarea de către autorități publice locale a unor certificate fiscale «false», utilizate de fermierii ialomițeni pentru obținerea de subvenții agricole. Concret, ilegalitățile, produse cu știința autorităților locale, au vizat «sprijinirea» fermierilor locali pentru acordarea de subvenții agricole «prin emiterea mai multor certificate fiscale în care se menționa, în mod nereal, că solicitanții nu înregistrau debite la îndeplinirea obligațiilor privind impozitele și taxele locale». La acest moment, în vizorul polițiștilor se află primăriile comunelor Stelnica, Bordușani, Făcăeni, Vlădeni și Movila. Cercetările efectuate... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 12:53 (22925 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub asediul gripei porcine și a virozelor de sezon

Noul val de gripa porcină panichează polulația. Virusul A/H1N1, înspăimîntă autoritățile. Peste toate acestea se adaugă hepatita, dar și virozele, ce se înmulțesc pe zi ce trece. Vizibil îngrijorați, responsabilii în domeniu încearcă să calmeze populația tranformînd totul într-un vacarm mediatic de mai mare «succesul».
Revenind, apariția gripei porcine în Ialomița s-a realizat în două etape. După contactarea virusului de două eleve ale Colegiului Național «Mihai Viteazul», dar și de un bărbat dintr-o comună ialomițeană, la jumătatea lunii septembrie 2009, gripa porcină a devenit o realitate și în județul Ialomița. Panica pare amplificată de autorități ce zilnic vorbesc despre înmulțirea cazurilor... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 11:30 (5365 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Agricultură alternativă pe bază de mulci vegetal

Simpozion Makis la Slobozia

Agricultură alternativă pe bază de mulci vegetal

În plină criză a agriculturii, la Slobozia, Academia de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Șișești» a reușit performanța de a susține un simpozion a cărui temă a fost promovarea culturilor alternative. Desfășurat joi, 5 noiembrie 2009, simpozionul s-a bucurat de o numeroasă prezență a agricultorilor interesați de acest subiect, precum și de interesul oficialilor județeni implicați direct în acest domeniu. Dincolo de promovarea noilor sisteme de agricultură alternativă, miza simpozionului a constituit-o mediatizarea oportunității de a obține, prin promovarea agriculturii ecologice, a unei subvenții suplimentare de 130 de euro.

Culturile verzi egal agricultură ecologică... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 11:00 (9221 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița așteaptă la vot 240 de mii de alegători

Alegeri 2009

Ialomița așteaptă la vot 240 de mii de alegători

Duminică, 22 noiembrie 2009 vor avea loc scrutinul pentru alegerea Președintelui României și referendumul național. Pentru buna desfășurare a alegerilor în Ialomița, Prefectura a anunțat înființarea a 277 de secții de vot, dintre care 66 vor fi secții de votare speciale. Pentru evitarea oricărei tentative de fraudă, Prefectura a organizat o întîlnire cu reprezentanții partidelor politice din Ialomița, în vederea prelucrării informațiilor legate de desfășurarea legală a votului. Pînă la acest moment, există două reclamații privind afișajul electoral ilegal. Potrivit Ordonanței de Urgență nr. 95 din 2009, infracțiunile constatate la vot se pedepsesc cu închisoare de la 6 luni la 7 ani...

... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 23:45 (5543 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Am purces la Haga ca să ne recuperăm partidul!»

Petre Canciu, președintele Partidului Alianța Socialistă

«Am purces la Haga ca să ne recuperăm partidul!»

Petre Canciu este președintele unei filiale cu fix 985 de membri. Are 60 de ani, a fost inginer electronist și s-a lăsat descoperit la Prefectură, unde reprezenta PAS-ul la instruirea privind alegerile locale din noiembrie. Nu am putut rata ocazia de a-l imortaliza pe el și șeful său de partid: Constantin Rotaru, candidat la prezidențiale. Două figuri care, ne permitem să apreciem, nu vor face istorie... Dar asigură peisajului politic local, pe lîngă miliardari de carton și politicieni de mucava, și niște nebuni veritabili, gata oricînd să propovăduiască cauza sfîntă a socialismului în România capitalismului sălbatic.

Istoria care se scrie la Haga
Domnul Canciu e un bătrînel simpatic, cu părul cănit și șapcă de activist, varianta de iarnă. A acceptat să ne acorde interviul în redacție, ca să cîștige timp... E în campanie și are multe de făcut. Ne explică pedant, cu înflăcărarea unui secretar, despre prezentul și viitorul unui partid bîntuit de fantomele trecutului!... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 23:00 (7967 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

«Eu sînt Mihaela...»

«Locuiesc la vilă, învăț la un liceu privat, îmi iubesc cățelul, cel mai mult îmi place să dansez, ascult muzică hip-hop și am venit să pozez la ziar pentru că îmi doresc foarte tare să devin fotomodel». Așa s-a recomandat mai deunăzi fata de miercurea asta, în vreme ce își sufla bretonul de școlăriță ca să i se vadă mai bine ochii în fotografii. Iar dacă imaginea de alături nu vi se pare suficient de convingătoare, vă invităm să accesați site-ul publicației la www.independentonline.ro pentru a vă convinge că ambițiile de moment ale Mihaelei nu sînt deșarte. Cît despre măsurile consacrate, planuri de viitor și intenții de măritiș vă asigurăm că este mult prea devreme. Mihaela nu iese încă din... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 17:22 (11091 vizualizări - 13 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Un tînăr de 28 ani a fost prins de polițiști și încarcerat. S-a întîmplat marți, 3 aprilie a.c., la Slobozia, pe numele individului existînd un mandat de arestare emis de Judecătoria Slobozia pentru infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:00
(7176 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Adolescent de 14 ani, prins după ce a furat de la o bătrînă

Marți, 3 aprilie a.c., o bătrînă de 74 ani, din Gura Ialomiței, a anunțat Poliția cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat un val de plasă de gard. Ulterior, polițiștii au descoperit că autorul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 13:59
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: A furat telefonul unui coleg de muncă

Polițiștii din Fierbinți-Tîrg cercetează un localnic, de 41 ani, pentru furt. Pe scurt, individul a furat în cursul lunii decembrie a anului 2011 din incinta atelierului unde era angajat un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 13:58
(10468 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a Poliției

În cursul zilei de marți, 3 aprilie a.c., în intervalul orar 18,00-22,00, efective din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat activități ce au avut drept scop determinarea participanților la ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 13:57
(9495 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinica SANTE angajează
• asistent medical (cu experiență în recoltare)
• reprezentant medical
pentru punctul de recoltare din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 09:43
(9562 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 08:59
(3863 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: «Clubul Copiilor», inaugurat

World Vision România-Biroul Zonal Ialomița, împreună cu membrii comunității Coșereni, inaugurează vineri, 6 aprilie 2012, începînd cu ora 12,00, «Clubul Copiilor din Coșereni», amplasat în str. Unirii, ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 19:00
(7673 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Seară de muzică și poezie

Miercuri, 4 aprilie 2012, de la orele 17,30, la Sala «Studio» din Centrul Cultural «Ionel Perlea», se va desfășura un eveniment special: o seară de muzică și poezie cu Puiu Crețu și poetul Sorin Poclitaru ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:55
(7891 vizualizări - 0 comentarii)


Fără apă la Țăndărei

Pentru executarea unor lucrări de reparații la o avarie survenită în orașul Țăndărei, la conducta de alimentare cu apă de pe strada Bucuresti, SC RAJA SA Constanța a întrerupt furnizarea apei marți, 3 aprilie ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:51
(12634 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Luni, 2 aprilie a.c., polițiștii slobozeni au oprit pentru control, pe bulevardul Matei Basarab, din localitate, un autoturism condus de un localnic de 32 ani, însoțit de doi pasageri de 16, respectiv ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:43
(5593 vizualizări - 0 comentarii)


Teatru la Slobozia

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi organizat spectacolul de teatru «Satul lui nea Marin». Evenimentul se va produce joi, 5 aprilie 2012, de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:41
(10976 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să fure benzină din mașini

Polițiștii slobozeni au prins luni, 2 aprilie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Constructorilor din municipiu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 28 ani, toți din Amara, care nu-și justificau ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:40
(5228 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Copil de 13 ani, hoț de aluminiu

Un minor de 13 ani, din Movilița, a fost prins de polițiști luni, 2 aprilie a.c., după ce a furat de la un consătean de 70 ani. Copilul a intrat în curtea locuinței părții victimei și a furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:39
(6382 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de găini la Țăndărei și Săveni

Polițiștii din Țăndărei au reținut luni, 2 aprilie a.c., pentru 24 ore, un tînăr localnic de 18 ani pentru furt calificat. Acesta, în noaptea de 31.03/01.04.2012 a pătruns în curtea unei tinere de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:36
(14483 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Cal căzut într-o groapă și incendii

Sîmbătă, 31 martie a.c., pompierii militari ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o gură de canal în cartierului slobozean Bora. Animalul a fost scos cu ajutorul ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:35
(7471 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestat după ce a spart o mașină

Polițiștii din Urziceni au reținut luni, 2 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 18 ani, din comuna Manasia, pentru furt calificat. Pe scurt, în noaptea de 31 martie ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:28
(6816 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 400 de amenzi aplicate șoferilor

În perioada, 30 martie-1 aprilie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni în traficul rutier. Potrivit rezultatelor, încălcările normelor rutiere au fost sancționate prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:24
(7386 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Potrivit unei informări media, în perioada 2-6 aprilie 2012 se desfășoară acțiunea «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV». În încercarea de a marca evenimentul, Muzeul Județean Ialomița în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:23
(8873 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Prinși în flagrant la furat

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 25 și 38 ani, domiciliați în Ciulnița, au fost prinși de polițiști în flagrant, vineri, 30 aprilie a.c., pe raza satului Ghimpați. Aceștia încercau să fure bucăți ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:17
(10115 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


162 de ani de la înființarea Armei Jandarmeriei

Luni, 2 aprilie a.c., și Jandarmeria ialomițeană a marcat 162 de ani de la înființarea Armei. Atfel, în Piața Revoluției din Slobozia, în Parcul Municipal Fetești și pe platoul din fața Casei de Cultură ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:17
(8074 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți sau fără permise, la volan

Duminică, 1 aprilie a.c., doi șoferi de 22, respectiv 27 ani, domiciliați în Slobozia și Urziceni, care se deplasau la volanul unor autoturisme, au fost opriți în trafic de polițiști. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:12
(6779 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Doi copii i-au furat grîul din casă

O bătrînă de 78 din Alexeni a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că hoții i-au furat din locuință aproximativ 240 kg de grîu. S-a întîmplat vineri, 30 martie a.c., în urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:11
(9843 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt grâu


Fetești: Prinși cu sacii de azot furați în portbagaj

Sîmbătă, 31 martie a.c., polițiștii feteșteni au depistat în trafic, pe o stradă din municipiu, un autoturism condus de un localnic de 34 ani, însoțit de trei pasageri, toți bărbați cu vîrste cuprinse între ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:10
(7921 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Au tăiat cireșii și salcîmii

Polițiștii din Coșereni s-au autosesizat în seara zilei de sîmbătă, 31 martie a.c., cu privire la tăierea și furtul mai multor arbori din specia cireș și salcîm, din incinta unei unități dezafectate din ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:08
(9990 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Coșereni furt lemne


Slobozia: După ce au băut împreună, i-au furat telefoanele

Patru slobozeni, cu vîrste cuprinse între 27 și 30 ani, sînt cercetați de polițiștii din localitate pentru furt calificat. În realitate, în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 31 martie spre 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:06
(6485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune comună a polițiștilor și jandarmilor

Polițiștii au legitimat peste 140 de persoane și au controlat 12 societăți comerciale, în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii ialomițeni împreună cu jandarmi. Pentru neregulile constatate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:05
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


Olimpiada Națională de Educație Tehnologică se desfășoară la Slobozia

În perioada 1-5 aprilie 2012, Inspectoratul Școlar Ialomița organizează etapa națională a Olimpiadei de Educație Tehnologică. Potrivit organizatorilor, festivitatea de deschidere a Olimpiadei se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:45
(12502 vizualizări - 13 comentarii)


Ialomița: Au furat bani de la bătrîne

O minoră de 13 ani și o femeie de 43 ani sînt acuzate de furt. Infracțiunile au fost sesizate Poliției joi, 29 martie a.c., de către victime, două femei de 71, respectiv 76 ani, domiciliate în Perieți și ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:40
(9896 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop și recoltarea de sînge

Un bărbat de 34 ani a fost oprit în trafic de către polițiști pentru un control de rutină. S-a întîmplat în cursul nopții de 29 spre 30 martie a.c., la Fetești. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii i ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:38
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit național, prins

Joi, 29 martie, un bărbat de 35 ani, din comuna Barcea-Galați, urmărit național, a fost prins în Ialomița. Pe numele individului Judecătoria Galați a emis un mandat de executare a unei sentințe penale de ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:36
(10110 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...