Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Viitor de aur sportu' nostru are

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Flavia Mincu are 11 ani și dansează de 2 ani și jumătate. L-a întîlnit pe Vivian Corcheș pe ringul de la Satori Club, în 2007... Și de atunci au devenit nedespărțiți. El este mai mare, are 13 ani. Dar diferența de vîrstă nu a contat în sportul pe care au ales să îl practice. Două ședințe pe săptămînă, obositoare și costisitoare. Pentru că, o dată ajunși în clasa valorică E, unde evoluează în prezent, cei doi sportivi au înțeles că nici un efort al părinților nu e prea mare pentru a-și îndeplini visele. «La început a fost un hobby. Pentru condiție fizică, pentru a crește frumos. Acum vrem mai mult. Vrem premii! Și pentru asta muncim în fiecare săptămînă» ne explică Vivian în timp ce se lasă fotografiat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:39 (9530 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal

Denisa Păduraru revine acasă

CSM Slobozia a făcut în această săptămînă una dintre cele mai importante achiziții din ultima vreme, asigurîndu-și serviciile extremei Denisa Păduraru. Denisa are 22 de ani, a plecat în handbalul mare de la CSS Slobozia și a evoluat multe meciuri în Liga Națională, în tricoul echipelor Oțelul Galați și Hidroconcas Buzău. «Mă bucur foarte mult că revin la Slobozia, sub comanda profesorului Marian Simion. Nu voi avea probleme de acomodare pentru că le cunosc pe multe dintre fete și am văzut o bună parte din meciurile echipei» a spus sportiva. De remarcat că Denisa Păduraru a cîștigat în 2002 titlul național la Junioare III, cu CSS Slobozia, echipă din care mai făceau parte Andrea Nica și Cristina... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:38 (8857 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia-Partizan Merei 6-0

Șase boabe, norma casei

Calitatea tot mai bună a jocului echipei lui Ion Răuță a fost testată din plin vineri, 13 noiembrie 2009, cînd uniriștii au trecut lejer de o echipă a Mereiului destul de incomodă pentru alte adversare. În prima repriză, omul orchestră a fost Viorel Gheorghe, cel care printr-o triplă realizată în minutele 20, 23 și 40 a stabilit scorul la pauză: 3-0. În a doua parte, ștafeta a fost preluată de Constantin Toma, care a înscris de două ori ('56, '70) fiind completat de alt marcator constant, Stelian Stan, cu o reușită în minutul 80. 6-0, scor fluviu care reprezintă un important aport moral pentru ultimele trei întîlniri cu Medgidia (meci disputat după închiderea ediției), Eforie și Calatis Mangalia... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:37 (5591 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Scrieți pentru Andreea!

Nu, nu versuri! E prea banal și Andreea a depășit demult această etapă existențială. Dacă vreți să-i atrageți atenția așa cum v-o atrage ea vouă în acest moment, pentru Andreea trebuie să scrieți proză. Pentru că dincolo de cei 17 ani ai săi, cei 58 de centimetri cît măsoară în talie și de pasiunea ei pentru modelling, pentru Andreea cel mai important lucru din lume e scrisul. «Mă liniștește și mă binedispune! E o hrană pe care o dau și pe care o primesc cu egală plăcere. Iar dacă cineva vrea să-mi atragă cu adevărat atenția, trebuie să-mi scrie. Dar nu sms-uri și nici numere de telefon pe colțul șervețelelor în discotecă... Am cunoscut deja băieți care pot mai mult!». No comment!... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:15 (22293 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița dau de pământ cu Legea

Primăriile din Ialomița dau de pămînt cu Legea

De circa 3 ani, Prefectura Ialomița atrage atenția asupra modului în care administrațiile locale calcă în picioare Legea, prin hotărîri de Consiliu Local ilegale, dispoziții arbitrare emise de primari sau decizii de-a dreptul absurde ce încalcă cele mai elementare norme de drept administrativ. Și tot de ceva timp, aceleași administrații locale și aceiași primari continuă să facă abuz de prerogativele deținute, emițînd, pe bandă, astfel de aberații aministrative. Așa se face că, numai în luma octombrie a acestui an, Prefectura a contabilizat nu mai puțin de 15 astfel de acte pentru care nu a emis avizul de legalitate. Pe două dintre acestea vi le prezentăm mai jos în toată splendoarea lor.
... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 17:53 (5844 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul de Jurgență Slobozia, reabilitat cu bani elvețieni

Spitalul de Jurgență Slobozia, reabilitat cu bani elvețieni

După tergiversări îndelungate și numeroase studii de fezabilitate, administrația județeană a pus pe picioare un proiect viabil de reabilitare a celei mai mari unități sanitare din județ, Spitalul de Urgență Slobozia. Reabilitarea se va realiza în două etape, iar proiectul prevede drept termen de finalizare a lucrărilor sfîrșitul anului 2010. Investiția se va derula tot în două etape, prima, în valoare de aproximativ 6 milioane lei, constînd în realizarea cadrelor metalice exterioare. Cea de-a doua, a cărei valoare se ridică la 3 milioane lei, susține montarea unui sistem de atenuare a amplitudinii oscilațiilor. De remarcat faptul că principalul partener în acest proict este Ambasada Elveției,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 17:51 (5851 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia primarului Ionaşcu

CENTRUL ORAŞULUI, 17 NOIEMBRIE 2009
(slideshow)

o nouă spărtură în reţeaua subterană de apă. fără comentarii

... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 11:57 (6191 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

35 mii de îmbolnăviri și 192 mii de zile de spitalizare

Ialomița, județ suferind

35 mii de îmbolnăviri și 192 mii de zile de spitalizare

Sistemul de sănătate ialomițean a susținut, doar pînă la finele lunii septembrie 2009, nu mai puțin de 192 mii de zile de spitalizare pentru 35 mii de cazuri de îmbolnăviri. Potrivit unor date statistice ale Școlii Naționale de Sănătate Publică și Management Sanitar, instituție cu competențe în validarea cazurilor de îmbolnăviri, cele 4 unități spitalicești din județul nostru au tratat, de la începutul anului pînă la finele lunii septembrie 2009, nu mai puțin de 35429 de cazuri în 192 mii de zile de spitalizare. Dintre acestea, cele mai multe cazuri se remarcă la capitolul neurologie, pînă la sfîrșitul lunii septembrie 2009, peste 1733 de ialomițeni fiind diagnosticați în spitale... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2009, 19:04 (7778 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Pe mine nu m-a înfrânt sistemul ticăloșit. Dar există o realitate: nici eu nu l-am înfrânt pe el. Încă!»

Președintele Traian Băsescu, la «Nașul»-B1 TV

«Pe mine nu m-a înfrînt sistemul ticăloșit. Dar există o realitate: nici eu nu l-am înfrînt pe el. Încă!»

Președintele Traian Băsescu le-a explicat românilor, la emisiunea «Nașul»de la B1TV, ce-l deosebește de alți oameni politici postedecembriști care au făcut parte din defunctul PCR sau de tinerii formați sub influența nomenclaturii PCR. Președintele a mai descifrat și opțiunea lui Ion Iliescu pentru Mircea Geoană, în detrimentul lui Sorin Oprescu. «Toată tinerețea, partenerii mei de ședință PCR erau valorile, furtunile, marea și o navă de 306 metri lungime» a ținut să declare președintele Băsescu. «Ion Iliescu a înțeles că dacă s-ar fi îndreptat cu susținerea către Sorin Oprescu, care eu cred că-i este mai drag, dacă îmi permiteți să fac aprecierea asta, și Oprescu îi este mult mai loial lui Ion... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2009, 17:14 (7559 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

Ialomița în criză financiară

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

România e în recesiune. Guvernanții se bat în măsuri de evitare a colapsului financiar. Autoritățile locale aproape că sînt în faliment. Instituțiile publice se plîng de o acută lipsă a fondurilor necesare desfășurării activităților. Investițiile lipsesc cu desăvîrșire. Firmele falimentează de la o zi la alta, iar criza amenință, inclusiv în Ialomița, angajații ce încă nu și-au pierdut slujbele. Deși acestea previziuni sumbre sînt susținute de specialiști financiari, statul român se dovedește neputincios în fața stopării pomenilor sub forma unor ajutoare financiare. E drept, o parte din acești bani ajung în buzunarele celor nevoiași; o parte însă iau calea leneșilor ce, lună de lună, întind mîna... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2009, 13:12 (8207 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD Ialomița»

Prefectul Teculescu reacționează

«Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD Ialomița»

Imediat după publicarea în premieră a scrisorii deschise pe site-ul nostru, prefectul județului, Mădălin Teculescu a acceptat un scurt comentariu legat de această dispută cu conotații politice pe care PSD a ales să o facă publică. «Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD, dar țin să precizez pentru informarea corectă a opiniei publice că nu am făcut decît să atrag atenția primarilor că trebuie să fie mai atenți la cheltuirea banilor publici. În plus, încă de ieri (n. red.: miercuri, 11 noiembrie 2009) am solicitat, printr-o adresă remisă Consiliului Județean, Asociației Comunelor și Direcției Finanțelor Publice, inițierea unei dezbateri publice pe această temă. Eu sînt acela care am pus... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 18:06 (9867 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

Organizați PSD vs Prefectura Ialomița

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

PSD Ialomița a demarat joi, 11 noiembrie, o campanie împotriva prefectului Mădălin Teculescu. Într-o scrisoare publică adresată mass-mediei locale, prefectul este acuzat de «grave încălcări ale atribuțiilor de serviciu, abuz de funcție și necunoaștere a legii». Scrisoarea, pe care o reproducem integral, este semnată de președintele PSD, Silvian Ciupercă, în calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul Gabi Ionașcu, în calitate de președinte al Ligii Primarilor PSD din Ialomița, primarul din Țăndărei, Vasile Sava și Lucian Corlău, primarul comunei Vlădeni, în calitate de președinte al filialei ialomițene a Asociației comunelor din Romînia.
Acuzațiile, cele mai grave din... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 18:03 (9478 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AU RĂMAS FĂRĂ GAZ

Amonil SA, din nou în pericol de a-și închide porțile

AU RĂMAS FĂRĂ GAZ

După ce, la începutul lunii octombrie 2009, Amonil SA a fost executată silit și a pierdut o parte importantă din patrimoniul propriu, actual Combinatul de îngrășăminte chimice din Slobozia se află în pericol de a-și închide porțile. Potrivit ultimelor rapoarte remise Bursei de Valori București, Amonil SA aduce la cunoștință faptul că furnizorul principal de gaz metan, Interagro SA nu mai poate livra gaze naturale. În consecință, pentru a evita închiderea stațiilor de producție, reprezentanții societății s-au adresat SNGN Romgaz SA Mediaș, în vederea contractării unei cantități de gaz metan necesare desfășurării procesului de producție. Răspunsul venit însă de la Romgaz Mediaș a fost nefavorabil... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 13:14 (7997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate din suprafețele agricole ale județului riscă să rămână necultivate

Agricultura ialomițeană se retrage în munți

Jumătate din suprafețele agricole ale județului riscă să rămînă necultivate

Anunțat ca posibil sau probabil pînă la jumătatea lunii octombrie, falimentul agriculturii ialomițene a devenit, la acest început de noiembrie 2009, o certitudine. Fermierii ialomițeni continuă să aștepte subvenția pe suprafață, motorina a fost livrată pentru doar 60 la sută din cereri, iar dintre cele 12 mii de solicitări depuse în cadrul campaniei SAPS 2009 au fost luate în calcul puțin peste 500.

Dezastrul din noiembrie
Potrivit operativei întocmite de Direcția Agricolă de Dezvoltare Rurală Ialomița, la începutul acestei luni, din suprafața agricolă de 374178 de hectare, în acest moment suprafața arăturilor de toamnă se ridică la 173168 de hectare, adică mai puțin... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 11:12 (7163 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Radu îl susține pe Traian

Proclamația lui Paros

Radu îl susține pe Traian

Așadar, ne-a fost așa un dor să scriem despre Radu Paros încît consilierul independent, simțindu-ne aleanul, ne-a și remis un comunicat de presă. Bine, asta după ce tot noi ne-am făcut de lucru și am publicat frumusețe de poză cu independentul Paros în vizită la «colegii» democrați și liberali, cînd aceștia își lansau campania. Revenind, Proclamația (adică comunicatul) lui Paros cuprinde trei puncte. Și vă vom permite să interpretați, alături de noi, în paranteze, ce a dorit să transmită de fapt independentul Paros. Deci. Comunicatul. Sau Proclamația lui Paros. «În ultima perioadă, au fost publicate mai multe articole în mass-media locale, care m-au vizat direct și care nu reflectă în totalitate situația reală în care mă găsesc.»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 14:30 (9293 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

EXCLUSIVITATE

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

Polițiștii ialomițeni au demarat zeci de anchete ce privesc eliberarea de către autorități publice locale a unor certificate fiscale «false», utilizate de fermierii ialomițeni pentru obținerea de subvenții agricole. Concret, ilegalitățile, produse cu știința autorităților locale, au vizat «sprijinirea» fermierilor locali pentru acordarea de subvenții agricole «prin emiterea mai multor certificate fiscale în care se menționa, în mod nereal, că solicitanții nu înregistrau debite la îndeplinirea obligațiilor privind impozitele și taxele locale». La acest moment, în vizorul polițiștilor se află primăriile comunelor Stelnica, Bordușani, Făcăeni, Vlădeni și Movila. Cercetările efectuate... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 12:53 (22932 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, sub asediul gripei porcine și a virozelor de sezon

Noul val de gripa porcină panichează polulația. Virusul A/H1N1, înspăimîntă autoritățile. Peste toate acestea se adaugă hepatita, dar și virozele, ce se înmulțesc pe zi ce trece. Vizibil îngrijorați, responsabilii în domeniu încearcă să calmeze populația tranformînd totul într-un vacarm mediatic de mai mare «succesul».
Revenind, apariția gripei porcine în Ialomița s-a realizat în două etape. După contactarea virusului de două eleve ale Colegiului Național «Mihai Viteazul», dar și de un bărbat dintr-o comună ialomițeană, la jumătatea lunii septembrie 2009, gripa porcină a devenit o realitate și în județul Ialomița. Panica pare amplificată de autorități ce zilnic vorbesc despre înmulțirea cazurilor... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 11:30 (5365 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Agricultură alternativă pe bază de mulci vegetal

Simpozion Makis la Slobozia

Agricultură alternativă pe bază de mulci vegetal

În plină criză a agriculturii, la Slobozia, Academia de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Șișești» a reușit performanța de a susține un simpozion a cărui temă a fost promovarea culturilor alternative. Desfășurat joi, 5 noiembrie 2009, simpozionul s-a bucurat de o numeroasă prezență a agricultorilor interesați de acest subiect, precum și de interesul oficialilor județeni implicați direct în acest domeniu. Dincolo de promovarea noilor sisteme de agricultură alternativă, miza simpozionului a constituit-o mediatizarea oportunității de a obține, prin promovarea agriculturii ecologice, a unei subvenții suplimentare de 130 de euro.

Culturile verzi egal agricultură ecologică... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 11:00 (9221 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița așteaptă la vot 240 de mii de alegători

Alegeri 2009

Ialomița așteaptă la vot 240 de mii de alegători

Duminică, 22 noiembrie 2009 vor avea loc scrutinul pentru alegerea Președintelui României și referendumul național. Pentru buna desfășurare a alegerilor în Ialomița, Prefectura a anunțat înființarea a 277 de secții de vot, dintre care 66 vor fi secții de votare speciale. Pentru evitarea oricărei tentative de fraudă, Prefectura a organizat o întîlnire cu reprezentanții partidelor politice din Ialomița, în vederea prelucrării informațiilor legate de desfășurarea legală a votului. Pînă la acest moment, există două reclamații privind afișajul electoral ilegal. Potrivit Ordonanței de Urgență nr. 95 din 2009, infracțiunile constatate la vot se pedepsesc cu închisoare de la 6 luni la 7 ani...

... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 23:45 (5543 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Am purces la Haga ca să ne recuperăm partidul!»

Petre Canciu, președintele Partidului Alianța Socialistă

«Am purces la Haga ca să ne recuperăm partidul!»

Petre Canciu este președintele unei filiale cu fix 985 de membri. Are 60 de ani, a fost inginer electronist și s-a lăsat descoperit la Prefectură, unde reprezenta PAS-ul la instruirea privind alegerile locale din noiembrie. Nu am putut rata ocazia de a-l imortaliza pe el și șeful său de partid: Constantin Rotaru, candidat la prezidențiale. Două figuri care, ne permitem să apreciem, nu vor face istorie... Dar asigură peisajului politic local, pe lîngă miliardari de carton și politicieni de mucava, și niște nebuni veritabili, gata oricînd să propovăduiască cauza sfîntă a socialismului în România capitalismului sălbatic.

Istoria care se scrie la Haga
Domnul Canciu e un bătrînel simpatic, cu părul cănit și șapcă de activist, varianta de iarnă. A acceptat să ne acorde interviul în redacție, ca să cîștige timp... E în campanie și are multe de făcut. Ne explică pedant, cu înflăcărarea unui secretar, despre prezentul și viitorul unui partid bîntuit de fantomele trecutului!... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 23:00 (7967 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Peste o tonă de fier vechi, confiscat

Peste o tonă de fier vechi a fost confiscată de polițiști luni, 29 mai, la Stelnica. Deșeurile metalice erau transportate de o autoutilitară condusă de un bărbat, de 58 ani, din Fetești. În cabina autoutilitarei ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(8425 vizualizări - 0 comentarii)


118 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale

Jandarmii ialomițeni sărbătoresc peste cîteva zile 118 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, instituție precursoare a Jandarmeriei Române. 1 septembrie 2011 va constitui prilej de sărbătoare pentru ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:24
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A vrut să schimbe bani falși la bancă

Amara: A vrut să schimbe bani falși la bancă

Polițiștii din Amara au fost sesizați de către un lucrător al unei agenții bancare cu privire la faptul că la ghișeu se prezentase o persoană care solicita schimbarea unei bancnote în cupiură de 100 lei ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:30
(8878 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara bani falși


Ialomița: A murit după ce a intrat cu mașina în pom

Duminică, 28 august a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ102H s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.Astfel, în timp ce un bărbat în vîrstă de 54 ani ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:29
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr motociclist, decedat într-un accident

Slobozia: Tînăr motociclist, decedat într-un accident

Un tînăr de 28 ani și-a pierdut viața în dimineața zilei de luni, 29 august, într-un accident rutier. Tînărul se deplasa pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, conducînd o motocicletă. La Intersecția ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:28
(30281 vizualizări - 24 comentarii)


Mașină furată din Franța, găsită în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru depistarea autoturismelor urmărite internațional. Așa a fost prins un bărbat de 42 ani, din Cernavodă ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:25
(7284 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Începerea anului școlar, în atenția prefectului Teculescu

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural ce se va desfășura marți, 30 august, principalul punct pe ordinea de zi va fi cel privitor la modul de pregătire al unităților de învățămînt în perspectiva începerii ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:16
(10011 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 19 permise reținute și amenzi de peste 70000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor care pot conduce ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 13:55
(9995 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiuni polițienești pe timp de noapte

Duminică, 28 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat în intervalul orar 01,00-04,00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cadrul activităților, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 13:50
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Soțul gelos și-a luat la bătaie consoarta

Jandarmii din cadrul Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați vineri, 26 august a.c., în jurul orei 7.30, pentru a interveni în vederea aplanării unui scandal între doi soți din Slobozia Nouă. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:06
(9977 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: 15 plase de pescuit confiscate

Vineri, 26 august, la Andrășești, patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 35 ani, au fost prinși de polițiști cu ustensile de pescuit ilegale. Cei patru se deplasau cu un autovehicul în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:04
(8917 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 august 2011, sînt disponibile 80 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:03
(7326 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cereale fără documente, confiscate

Un bărbat de 33 ani din comuna ialomițeană Gura Ialomiței a fost prins de polițiști vineri, 26 august, pe raza comunei Făcăeni, în timp ce transporta cu o autoutilitară, peste 2,7 tone de semințe de floarea ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:01
(10014 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni, la concurs

Marți, 30 august, la Bacău, debutează faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiția desfășurată în perioada 30 august-2 septembrie este prezent și lotul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:00
(10829 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan, cu probleme la mașină sau fără permis

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control duminică, 28 august a.c., pe DC51, în apropierea Halta Fundata, un autoturism, condus de un bărbat de 59 ani, din orașul Căzănești. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 11:59
(6507 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Bătrînă tîlhărită în propria casă

O bătrînă de 77 ani din Alexeni a trecut prin clipe groaznice după ce un individ a intrat peste ea în casă pentru a fura. Hoțul a reușit cu violență să fure bătrînei mai multe bijuterii și bani.
Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:32
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Descinderi în cartierul Bora, amenzi la Grivița și lemne confiscate la Fetești

Polițiștii slobozeni au descins joi, 25 august, în cartierul slobozean Bora. Astfel, în cadrul acțiunii au fost legitimate 70 de persoane și controlate 57 de autovehicule. De asemenea, polițiștii au descins ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:31
(13222 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: O șoferiță neatentă a intrat într-un scuter

Joi, 25 august, la Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Conducătorul unui scuter, un bărbat de 53 ani, din localitate, a fost lovit de o șoferiță de 20 de ani, care nu a respectat semnificația ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:30
(6863 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Pește confiscat

Peste 20 de persoane au fost legitimate într-o acțiune organizată joi, 25 august, de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica pe raza localității Bordușani. De asemenea, în cadrul activităților au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:30
(9431 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Record! Evaziune fiscală de 35 milioane lei!

Inspectorii fiscali ialomițeni au verificat o societate comercială al cărui sediu se afla, potrivit documentelor, în municipiul Slobozia. Doar că verificările au demonstrat că firma nu funcționa la sediul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:06
(7325 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Rentierii, la viză!

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură amintește persoanelor care au dobîndit calitatea de rentier că trebuie să se prezinte, pînă la data de 29 august 2011, la oricare centru județean API ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:05
(12817 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 11-13 ani, hoți de mașini

Marți, 23 august, un bărbat de 39 ani din Slobozia a sesizat Poliția cu privire la faptul că mașina proprietate personală i-a fost furată de pe raza localității Țăndărei. În scurt timp, polițiștii au găsit ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:04
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Șofer băut, la volan

Polițiștii Secției de Poliție Ion Roată, au oprit pentru un control de rutină, miercuri, 24 august, o mașină condusă de un tînăr de 25 ani, domiciliat în Gîrbovi. Pentru că mirosea a alcool, conducătorul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:02
(7702 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Braconaj piscicol

Un bărbat de 41 ani din București a fost prins miercuri, 24 august, în timp ce intenționa să pescuiască pe rîul Prahova, în zona podului Leasa, cu o plasă monofilament. Ghinionul bucureșteanului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:02
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi minori, la furat de cereale din cîmp

Peste 70 de persoane au fost legitimate miercuri, 24 august, în cadrul unei acțiuni desfășurate pe raza orașului Țăndărei. În urma neregulilor descoperite, polițiștii au aplicat 10 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:01
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Hoți prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 18 ani sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Pe scurt, în data de 20 august, polițiștii au fost alertați de un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 17:59
(6950 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Bărcănești: Infractor încarcerat

Un bărbat de 33 ani din Bărcănești a fost prins miercuri, 24 august, de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 închisoare pentru ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 17:58
(8328 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Arestat după ce a furat 9000 lei din casa unei bătrîne

Polițiștii au reușit să prindă autorul unui furt din locuință, petrecut în luna iulie 2011, cînd un bărbat, sub pretextul că dorește să cumpere vin, a sustras din casa unei femei, de 80 ani, din Cocora ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:57
(9092 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora furt arestare


Fetești: Accident provocat de un șofer băut

Un tînăr de 26 ani, din Fetești, a provocat în noaptea de 23/24 august un accident rutier. Șoferul a pierdut controlul mașinii pe care o conducea, a lovit un autovehicul staționat și gardul unui imobil ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:57
(7827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...