Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

A mai trecut un an

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

Lucrările de execuție la Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri de peste un an, administrația locală declarându-se nemulțumită de ritmul de lucru. Conform informațiilor oficiale, întârzierile sunt justificate de modificările aduse proiectului inițial.

 

Un an de întârziere În primăvara anului 2022, administrația locală semna ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport Slobozia. Locația aleasă pentru reali­zarea acestei investiții este zona industrială, strada Șoseaua Amara, nr... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2024, 08:05 (9355 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

De la «FreeLand» la «Trofeul Tinereții»

Un festival pleacă, altul vine

De la «FreeLand» la «Trofeul Tinereții»

Sfârșitul lunii iulie și începutul lunii august sunt marcate anul acesta de prezența celor două festivaluri care încearcă să po­ziționeze Ialomița pe harta mu­zicală a României. Aflat la a treia ediție, «FreeLand», des­fășurat în perioada 12-14 iulie 2024, a reunit în Pădurea Peri de la marginea Sloboziei peste 50000 de spectatori, în majoritatea lor tineri. Pentru aceștia, administrația locală din Slobozia a cheltuit peste 1 milion de lei. Peste trei săptămâni, în perioada 3-4 august 2024, Consiliul Județean Ia­lomița va cheltui 800000 de lei pentru cea de a 56-a ediție a Festivalului «Trofeul Tine­... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 11:55 (5906 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Vineri, 19 iulie 2024, de la orele 22,00, pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia va disputa al doilea său meci în SuperLigă. De această dată echipa ialomițeană va întâlni Campioana României, FCSB. Înainte de desfășurarea partidei, antrenorul Adrian Mihalcea și portarul Denis Rusu au organizat o conferință de presă în care au explicat ce așteptări au pentru acest meci.

 

Lipsesc Perianu și Vlăsceanu În cadrul conferinței de presă de miercuri, 17 iulie 2024, la sediul clubului din Slobozia, antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 09:05 (4868 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

bonus: «Apă cu program» în 9 localități din Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că în vara acestui an, 24 dintre localitățile județului înre­gistrează depășiri ale parametrilor de potabilitate la apa furnizată locuitorilor. Pentru remedierea situației, inspectorii DSP impun asumarea unor programe de conformare stricte. Investițiile din ultimii ani se dovedesc insuficiente pentru rezolvarea problemelor care apar an de an. Cele mai mari depășiri se înre­gistrează pentru amoniu, mangan și clor rezidual liber. De asemenea, în majoritatea rețelelor de apă a fost constatată prezența bacteriei «E-coli».

 

Apă cu program de conformare... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 07:50 (13703 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

O nouă soluție tehnică

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a identificat o nouă soluție pentru eliminarea mirosurilor emanate de stația de epurare a orașului Slobozia. «Suntem la faza de realizare a Proiectului Tehnic. Lucrările vor demara în cel mai scurt timp posibil... Sperăm ca până în primăvara anului viitor investiția să devină funcțională. Precizez că este o investiție care se realizează din fonduri proprii!» declară directorul gene­ral al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu. Valoarea estimată a acestei investiții este de 6 milioane de lei.

 

Ultimul an cu mirosuri ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 12:10 (9567 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița a legiferat

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit marți, 16 iulie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare. Proiecte su­puse spre aprobare au legiferat, printre altele, majorarea valorii unor investiții în derulare sau care urmează a fi inițiate în decursul acestui an. De asemenea, consilierii județeni au aprobat tarifele pentru rutele jude­țene de transport din Ialomița și au actualizat prețurile medii ale produselor agricole.

 

Bani mai mulți pentru investiții Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 16 iulie 2024, majorarea devizului pentru construcția Centrului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 07:50 (3897 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

În perioada 13-17 iulie 2024, pe arenele TenisCon din Slobozia s-a desfășurat ediția cu numărul 24 a Turneului de Tenis al Municipiului Slobozia «Memorialul Ioan Pinter». Înscrisă în circuitul național, competiția este una importantă deoarece aduce puncte valoroase participanților. Cât despre sportivi, 60 la număr, aceștia au venit din toate colțurile țării pentru a se întrece la Slobozia. Orașul nostru a fost reprezentat de sportivi legitimați la cluburile CSM Unirea Slobozia și CSS Slobozia.

 

Întrecere pe zgură, la Slobozia Turneul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 18:05 (3893 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

În 2023

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

Anual, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița analizează fenomenul infrac­țional din fiecare localitate a județului și face publice aceste date. În 2023, 5 loca­lități din județ au fost considerate cu «risc ridicat» în ceea ce privește criminalitatea. Surprinzător, comuna Bărbulești nu se numără printre acestea, având un coeficient de criminalitate «scăzut».

 

Criminalitatea în cifre «Coeficienții de criminalitate» așa cum definesc polițiștii ialomițeni această statistică se referă la numărul infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 12:20 (16346 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Un control al Poliției Locale Slobozia, Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Registrului Auto Român scoate la iveală numeroase probleme care transformă taxiurile din Slobozia în mijloace de transport nesigure pentru călători. În urma verificărilor au fost constatate deficiențe atât în ceea ce privește documentele necesare licențierii, cât și în ceea ce privește starea tehnică a automobilelor.

 

Sancțiuni aplicate taximetriștilor Potrivit informațiilor oferite de repre­zentanții Poliției Locale Slobozia, controlul pe care... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 07:50 (26221 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Investiții de milioane, zero rezultate

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Administrația din Făcăeni încearcă de o săptămână să furnizeze apă curentă locuitorilor comunei. Oficial, unul dintre cele trei puțuri din localitate s-a «înnisipat». În realitate, de­bitul celor trei puțuri este insuficient, iar calitatea apei furnizate este la limita potabilității. Nuți Roșu, încă primar în funcție, susține că situația se va remedia: «Am făcut eforturi pentru deznisiparea unuia dintre puțuri. Este o situație temporară... Vom relua furnizarea apei în cel mai scurt timp posibil!».

 

5000 de oameni fără apă... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 12:10 (7264 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, la nivelul județului nostru există peste 200 mii de persoane asigurate. Dintre acestea, aproximativ 46 de mii plătesc pentru Fondul Național Unic de Asigurări de Sănătate. În perioada ianuarie-mai 2024, valoarea contribuțiilor a fost de 130 milioane de lei.

 

Contribuția ialomițenilor la Fondul de Sănătate Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru nu­mărul persoanelor asigurate de­pășește 200 de mii. Dintre aceștia, contribuții la Fondul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 07:55 (5032 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți a început lucră­rile de modernizare și renovare a Căminului Cultural din localitate. Investiția este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență și are o valoare de 2 milioane de lei.

 

Lucrări în grafic Proiectul de reabilitare a Căminului Cultural din comuna Sudiți a fost anunțat la începutul lunii martie 2024, iar lucrările au debutat în urmă cu aproximativ o lună. Aceste lucrări sunt realizate în baza Compo­nentei C10 a Planului Național de Redresare și Re­ziliență denumită «... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 15:10 (2772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Investiții noi

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Administrația din Ograda intenționează să construiască o nouă rețea de trotuare la nivelul comunei. Investiția este estimată la aproximativ 2 milioane de lei și ar putea fi finalizată în toamna acestui an. «Treaba administrației este să ridice nivelul de trai. Și noi asta vrem să facem!» susține Lilian Badea, primarul comunei Ograda.

 

Progres cu fiecare investiție edilitară Administrația din Ograda continuă seria investițiilor edi­litare. După asfaltarea integrală a străzilor din comună și realizarea sistemului de canalizare și apă la nivelul localității... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 09:35 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au reușit să implementeze proiectul privind moder­nizarea transportului public în muni­cipiu. Astfel, în baza unui proiect cu finanțare europeană, Primăria Fetești a reușit achiziția a 12 autobuze electrice, modernizând totodată și 27 de stații existente, precum și amenajarea altor 17 stații noi.

 

Mobilitate urbană la Fetești În anul 2021, Primăria Municipiului Fetești a pus bazele unui proiect menit să dezvolte transportul public la nivelul orașului. Astfel, a fost creat «Sistemul Integrat de Transport Durabil... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 14:20 (4180 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vocea de cinci octave

Vocea de cinci octave

E noua revelație a scenelor locale. E solistă într-o trupă rock. Și se pregătește să devină soprană... Dar îi place «Alternosfera». Și știe că într-o bună zi își va cânta propriile piese, pe scenele festiva­lurilor muzicale din România. Deocamdată însă, de-abia are 16 ani. Și e timidă, și cu­minte, ca o școlăriță... «Dar când sunt pe scenă mă transform. Nici eu nu mă mai recunosc! Pentru că muzica are darul ăsta de a mă transforma. Este cealaltă jumătate a personalității mele...» ne spune Sofia Boitan, înainte de a ajunge pe scena «FreeLand» și pe cea a Festivalului de la Amara.

 

... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 08:55 (5493 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Primul meci, prima victorie!

Fotbal, SuperLiga, Farul Constanța-Unirea Slobozia 0-1

Primul meci, prima victorie!

Prima partidă în SuperLigă a Unirii Slobozia i-a adus echipei noastre și prima victorie. Meciul s-a desfășurat la Ovidiu, pe terenul Academiei Hagi, acolo unde jucătorii antrenați de Adrian Mihalcea au învins Farul cu 1-0. Astfel, Unirea Slobozia a obținut primele sale 3 puncte în Liga 1/SuperLiga.

 

Se întorc acasă câștigători Proaspăt promovată în primul eșalon fotbalistic, Unirea Slobozia a avut parte de o primă victorie în prima sa partidă disputată în SuperLigă. Vineri, 12 iulie 2024, la Ovidiu, pe terenul Academiei Hagi, echipa... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 21:45 (3443 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

La începutul lunii iulie 2024, lucrările de excavație pentru realizarea fundației Sălii Polivalente din Slobozia sunt într-un stadiu avansat de execuție. Construc­torii promit că Sala va fi finalizată mai devreme de 3 ani. «Nu obișnuim să pierdem timpul!» susține Marius Bulboacă, mana­gerul proiectului. Reamintim că valoarea acestei investiții este 70,5 milioane de lei, iar terme­nul de realizare este de 36 de luni.

 

În sfârșit, se lucrează Anunțată ca investiție în 2018, abandonată de autorități vreme de 5 ani și relansată... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 11:55 (12865 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Noapte scăldată în sânge în plin centrul municipiului Urziceni. În urma unui conflict spontan, iscat între membrii unui clan de romi din zonă, un tânăr de 21 de ani a ajuns la Spitalul de Urgență Floreasca din București, înjunghiat de 20 de ori! De asemenea, un alt participat la altercație, în vârstă de 20 de ani, se află în prezent internat la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești. Organele judiciare au deschis un dosar penal pentru «tentativă la omor». În momentul de față cercetările se efectuează in rem.

 

Anchetă în curs... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 10:05 (7983 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Un nou parc eolian ar putea fi realizat în Nord-Estul județului Ialomița. Investiția are o va­loare de aproximativ 200 milioane de euro și urmează a fi rea­lizată pe teritoriul localităților Țăndărei, Ograda, Gheorghe Lazăr și Grivița.

 

Și mai multe eoliene Un nou proiect de investiții menit să genereze «energie verde» se conturează în Ialomița. Conform informațiilor oficiale, firma Țăndărei Solar SRL inten­ționează să construiască pe teritoriul localităților Țăndărei, Grivița, Gheorghe Lazăr și Ograda o rețea de centrale eoliene de mare capacitate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 08:05 (11929 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Medicii de familie ar putea rămâne fără fonduri la finele anului

Ialomița: Medicii de familie ar putea rămâne fără fonduri la finele anului

La 1 iulie 2024, furnizorii de servicii medicale au semnat noi acte adiționale pentru a beneficia de fondurile oferite de Casa Națională de Asi­gurări de Sănătate. Dacă până acum documentele se semnau trimestrial, perioada de valabilitate a actelor adiționale a fost extinsă la 6 luni. CNAS nu a oferit însă o garanție că vor exista fonduri și pentru ultimele 3 luni ale acestui an. Cei mai afectați de această modificare sunt însă medicii de familie care se întreabă cum își vor desfășura activitatea fără garanția că vor fi remunerați pen­tru serviciile medicale ofe­rite. «Să sperăm că nu vor fi probleme în ceea ce privește finanțarea. Colegii... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2024, 12:20 (2767 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APM Ialomița: Zi pentru combaterea ambroziei

Conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului a propus ziua de sâmbătă, 28 septembrie a.c., o zi a mișcării civice pentru mediu și sănătate cu implicare națională când, într-o singură zi, prin ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:20
(2891 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Lazăr: Beat la volan

Marți, 17 septembrie 2019, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 29 de ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:15
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Clean Stations»

Miercuri, 18 septembrie a.c., la nivel național, Poliția Română, prin Direcția de Poliție Transporturi a desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în zona stațiilor CFR. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:10
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 320 locuri de muncă în Europa

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 320 locuri de muncă vacante. Țările vizate sunt Austria, Franța, Germania, Irlanda, Norvegia, Olanda, Polonia și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 20:10
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 83 mii de lei, 12 permise reținute

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, polițiștii au intervenit la 98 evenimente, cele ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:55
(3663 vizualizări - 0 comentarii)


Târgul «Pâinea și Vinul» la Muzeul Agriculturii

În perioada 20-22 septembrie 2019, orele 11,00-18,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va desfășura, în cadrul Târgului «Pâinea și Vinul», expoziția și lansarea albumului «Pâinea noastră cea de toate ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:50
(5356 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămâna Mobilității Europene», la Slobozia

În perioada 16-22 septembrie a.c., se desfășoară la nivel european Campania «Săptămâna Mobilității Europene». Astfel, Primăria municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi conducători auto, de 22 și 39 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice fără a avea acest drept. În fapt, polițiștii Secției ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:40
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor informează locuitorii județului că, începând cu data de 23 septembrie 2019, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:35
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Grav accident de circulație produs în seara zilei de vineri, 13 septembrie 2019, la ieșirea din Slobozia către Constanța. Trei persoane au fost grav rănite, în urma impactului a două mașini. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2019, 21:20
(6707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


ISU Ialomița: 13 Septembrie-«ZIUA POMPIERILOR DIN ROMÂNIA»

În luna iunie a anului 1848 unda de șoc revoluționară din Franța s-a propagat rapid în Țara Românească. După 3 luni de conflicte, la 13 septembrie 1848 a avut loc Bătălia din Dealul Spirii, ultima confruntare ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:45
(3136 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

Polițiștii ialomițeni, însoțiți de reprezentanți ai structurilor teritoriale ale Ministerului Afacerilor Interne au desfășurat activități informativ-preventive în școlile de pe raza județului, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:10
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

Noua epidemie de Pestă Porcină Africană aduce și sancțiuni pentru crescătorii de animale din Ialomița. În ultimele săptămâni, au fost aplicate amenzi de peste 30 mii de lei din cauza nerespectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2019, 20:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

Peste 180 de polițiști au fost în misiune, în zona grădinițelor, școlilor și liceelor din județul Ialomița, pentru un început în siguranță al noului an școlar. Polițiștii prezenți la festivitățile specifice ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2019, 19:20
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 9-14 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:30
(5320 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accident rutier soldat cu două victime

Joi, 5 septembrie a.c., în jurul orelor 5,30, pe raza localității Lilieci s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 57 de ani, din București, conducea pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:25
(2926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Ciochina, deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:20
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

Un luptător al Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a devenit «părinte spiritual» pentru patru copii din satul Bucșa. Cristi Stan ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:25
(3119 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Proiectul «Vreau să merg la școală»

În perioada 30 august-6 septembrie 2019, Protopopiatul Slobozia, împreună cu Părintele Laurențiu Cioranu au organizat a V-a ediție a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:15
(2762 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,76%-rata șomajului în luna iulie 2019

La sfârșitul lunii iulie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4506 șomeri (din care 2093 femei), rata șomajului fiind de 4,76%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:25
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

Marți, 3 septembrie 2019, polițiștii rutieri au desfășurat sesiuni de instruire a conducătorilor de autovehicule destinate transportului de elevi către unitățile de învățământ. În cadrul activităților au ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:05
(3992 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, au fost la un pas de moarte după ce au fost implicati într-un accident rutier. Evenimentul s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2019, 14:35
(5474 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Reviga accident


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 2-6 septembrie a.c., între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 20:20
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Bărbulești

Joi, 29 august a.c., polițiștii ialomițeni au identificat pe raza comunei Bărbulești un bărbat, de 46 de ani, din Craiova, care era urmărit internațional. Autoritățile judiciare din Germania au emis pe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:50
(3679 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal în apropiere de Urziceni

Joi, 29 august a.c., în jurul orelor 2,30, în apropiere de localitatea Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un tânăr, de 21 de ani, din comuna Coșereni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:35
(4198 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat în trafic, joi, 29 august a.c., un bărbat de 48 de ani, din Sărățeni, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:25
(3072 vizualizări - 0 comentarii)


Contul meu RAJA-mai mult timp pentru abonați, mai multă grijă față de mediul înconjurător

Sigur, ușor, rapid, ... oricând ! Un singur click, mai multe facilități! Cu platforma on-line Contul meu RAJA clienții noștri, indiferent de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2019, 17:20
(7147 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: RAJA Constanța


Protopopiatul Urziceni: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 28 august a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, Protopopiatul Urziceni, din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, împreună cu membrii Biroului de Asistență Socială și Serviciul Social acreditat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 20:20
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă în Cartierul Sinistrați din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Armanului, din orașul Țăndărei, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 13:55
(4525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție aniversară «Închinare Sfintei Cruci»

Marți, 27 august 2019, PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, însoțit de consilieri eparhiali, a mers la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia la vernisajul celei de-a doua ediții a expoziției ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 19:10
(2940 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...