Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Vineri, 19 iulie 2024, de la orele 22,00, pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia va disputa al doilea său meci în SuperLigă. De această dată echipa ialomițeană va întâlni Campioana României, FCSB. Înainte de desfășurarea partidei, antrenorul Adrian Mihalcea și portarul Denis Rusu au organizat o conferință de presă în care au explicat ce așteptări au pentru acest meci.

 

Lipsesc Perianu și Vlăsceanu În cadrul conferinței de presă de miercuri, 17 iulie 2024, la sediul clubului din Slobozia, antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 09:05 (4867 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

bonus: «Apă cu program» în 9 localități din Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că în vara acestui an, 24 dintre localitățile județului înre­gistrează depășiri ale parametrilor de potabilitate la apa furnizată locuitorilor. Pentru remedierea situației, inspectorii DSP impun asumarea unor programe de conformare stricte. Investițiile din ultimii ani se dovedesc insuficiente pentru rezolvarea problemelor care apar an de an. Cele mai mari depășiri se înre­gistrează pentru amoniu, mangan și clor rezidual liber. De asemenea, în majoritatea rețelelor de apă a fost constatată prezența bacteriei «E-coli».

 

Apă cu program de conformare... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 07:50 (13697 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

O nouă soluție tehnică

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a identificat o nouă soluție pentru eliminarea mirosurilor emanate de stația de epurare a orașului Slobozia. «Suntem la faza de realizare a Proiectului Tehnic. Lucrările vor demara în cel mai scurt timp posibil... Sperăm ca până în primăvara anului viitor investiția să devină funcțională. Precizez că este o investiție care se realizează din fonduri proprii!» declară directorul gene­ral al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu. Valoarea estimată a acestei investiții este de 6 milioane de lei.

 

Ultimul an cu mirosuri ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 12:10 (9562 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița a legiferat

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit marți, 16 iulie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare. Proiecte su­puse spre aprobare au legiferat, printre altele, majorarea valorii unor investiții în derulare sau care urmează a fi inițiate în decursul acestui an. De asemenea, consilierii județeni au aprobat tarifele pentru rutele jude­țene de transport din Ialomița și au actualizat prețurile medii ale produselor agricole.

 

Bani mai mulți pentru investiții Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 16 iulie 2024, majorarea devizului pentru construcția Centrului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 07:50 (3897 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

În perioada 13-17 iulie 2024, pe arenele TenisCon din Slobozia s-a desfășurat ediția cu numărul 24 a Turneului de Tenis al Municipiului Slobozia «Memorialul Ioan Pinter». Înscrisă în circuitul național, competiția este una importantă deoarece aduce puncte valoroase participanților. Cât despre sportivi, 60 la număr, aceștia au venit din toate colțurile țării pentru a se întrece la Slobozia. Orașul nostru a fost reprezentat de sportivi legitimați la cluburile CSM Unirea Slobozia și CSS Slobozia.

 

Întrecere pe zgură, la Slobozia Turneul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 18:05 (3892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

În 2023

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

Anual, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița analizează fenomenul infrac­țional din fiecare localitate a județului și face publice aceste date. În 2023, 5 loca­lități din județ au fost considerate cu «risc ridicat» în ceea ce privește criminalitatea. Surprinzător, comuna Bărbulești nu se numără printre acestea, având un coeficient de criminalitate «scăzut».

 

Criminalitatea în cifre «Coeficienții de criminalitate» așa cum definesc polițiștii ialomițeni această statistică se referă la numărul infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 12:20 (16342 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Un control al Poliției Locale Slobozia, Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Registrului Auto Român scoate la iveală numeroase probleme care transformă taxiurile din Slobozia în mijloace de transport nesigure pentru călători. În urma verificărilor au fost constatate deficiențe atât în ceea ce privește documentele necesare licențierii, cât și în ceea ce privește starea tehnică a automobilelor.

 

Sancțiuni aplicate taximetriștilor Potrivit informațiilor oferite de repre­zentanții Poliției Locale Slobozia, controlul pe care... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 07:50 (26214 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Investiții de milioane, zero rezultate

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Administrația din Făcăeni încearcă de o săptămână să furnizeze apă curentă locuitorilor comunei. Oficial, unul dintre cele trei puțuri din localitate s-a «înnisipat». În realitate, de­bitul celor trei puțuri este insuficient, iar calitatea apei furnizate este la limita potabilității. Nuți Roșu, încă primar în funcție, susține că situația se va remedia: «Am făcut eforturi pentru deznisiparea unuia dintre puțuri. Este o situație temporară... Vom relua furnizarea apei în cel mai scurt timp posibil!».

 

5000 de oameni fără apă... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 12:10 (7261 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, la nivelul județului nostru există peste 200 mii de persoane asigurate. Dintre acestea, aproximativ 46 de mii plătesc pentru Fondul Național Unic de Asigurări de Sănătate. În perioada ianuarie-mai 2024, valoarea contribuțiilor a fost de 130 milioane de lei.

 

Contribuția ialomițenilor la Fondul de Sănătate Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru nu­mărul persoanelor asigurate de­pășește 200 de mii. Dintre aceștia, contribuții la Fondul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 07:55 (5032 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți a început lucră­rile de modernizare și renovare a Căminului Cultural din localitate. Investiția este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență și are o valoare de 2 milioane de lei.

 

Lucrări în grafic Proiectul de reabilitare a Căminului Cultural din comuna Sudiți a fost anunțat la începutul lunii martie 2024, iar lucrările au debutat în urmă cu aproximativ o lună. Aceste lucrări sunt realizate în baza Compo­nentei C10 a Planului Național de Redresare și Re­ziliență denumită «... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 15:10 (2772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Investiții noi

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Administrația din Ograda intenționează să construiască o nouă rețea de trotuare la nivelul comunei. Investiția este estimată la aproximativ 2 milioane de lei și ar putea fi finalizată în toamna acestui an. «Treaba administrației este să ridice nivelul de trai. Și noi asta vrem să facem!» susține Lilian Badea, primarul comunei Ograda.

 

Progres cu fiecare investiție edilitară Administrația din Ograda continuă seria investițiilor edi­litare. După asfaltarea integrală a străzilor din comună și realizarea sistemului de canalizare și apă la nivelul localității... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 09:35 (2417 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au reușit să implementeze proiectul privind moder­nizarea transportului public în muni­cipiu. Astfel, în baza unui proiect cu finanțare europeană, Primăria Fetești a reușit achiziția a 12 autobuze electrice, modernizând totodată și 27 de stații existente, precum și amenajarea altor 17 stații noi.

 

Mobilitate urbană la Fetești În anul 2021, Primăria Municipiului Fetești a pus bazele unui proiect menit să dezvolte transportul public la nivelul orașului. Astfel, a fost creat «Sistemul Integrat de Transport Durabil... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 14:20 (4178 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vocea de cinci octave

Vocea de cinci octave

E noua revelație a scenelor locale. E solistă într-o trupă rock. Și se pregătește să devină soprană... Dar îi place «Alternosfera». Și știe că într-o bună zi își va cânta propriile piese, pe scenele festiva­lurilor muzicale din România. Deocamdată însă, de-abia are 16 ani. Și e timidă, și cu­minte, ca o școlăriță... «Dar când sunt pe scenă mă transform. Nici eu nu mă mai recunosc! Pentru că muzica are darul ăsta de a mă transforma. Este cealaltă jumătate a personalității mele...» ne spune Sofia Boitan, înainte de a ajunge pe scena «FreeLand» și pe cea a Festivalului de la Amara.

 

... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 08:55 (5493 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Primul meci, prima victorie!

Fotbal, SuperLiga, Farul Constanța-Unirea Slobozia 0-1

Primul meci, prima victorie!

Prima partidă în SuperLigă a Unirii Slobozia i-a adus echipei noastre și prima victorie. Meciul s-a desfășurat la Ovidiu, pe terenul Academiei Hagi, acolo unde jucătorii antrenați de Adrian Mihalcea au învins Farul cu 1-0. Astfel, Unirea Slobozia a obținut primele sale 3 puncte în Liga 1/SuperLiga.

 

Se întorc acasă câștigători Proaspăt promovată în primul eșalon fotbalistic, Unirea Slobozia a avut parte de o primă victorie în prima sa partidă disputată în SuperLigă. Vineri, 12 iulie 2024, la Ovidiu, pe terenul Academiei Hagi, echipa... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 21:45 (3443 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

La începutul lunii iulie 2024, lucrările de excavație pentru realizarea fundației Sălii Polivalente din Slobozia sunt într-un stadiu avansat de execuție. Construc­torii promit că Sala va fi finalizată mai devreme de 3 ani. «Nu obișnuim să pierdem timpul!» susține Marius Bulboacă, mana­gerul proiectului. Reamintim că valoarea acestei investiții este 70,5 milioane de lei, iar terme­nul de realizare este de 36 de luni.

 

În sfârșit, se lucrează Anunțată ca investiție în 2018, abandonată de autorități vreme de 5 ani și relansată... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 11:55 (12862 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Noapte scăldată în sânge în plin centrul municipiului Urziceni. În urma unui conflict spontan, iscat între membrii unui clan de romi din zonă, un tânăr de 21 de ani a ajuns la Spitalul de Urgență Floreasca din București, înjunghiat de 20 de ori! De asemenea, un alt participat la altercație, în vârstă de 20 de ani, se află în prezent internat la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești. Organele judiciare au deschis un dosar penal pentru «tentativă la omor». În momentul de față cercetările se efectuează in rem.

 

Anchetă în curs... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 10:05 (7981 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Un nou parc eolian ar putea fi realizat în Nord-Estul județului Ialomița. Investiția are o va­loare de aproximativ 200 milioane de euro și urmează a fi rea­lizată pe teritoriul localităților Țăndărei, Ograda, Gheorghe Lazăr și Grivița.

 

Și mai multe eoliene Un nou proiect de investiții menit să genereze «energie verde» se conturează în Ialomița. Conform informațiilor oficiale, firma Țăndărei Solar SRL inten­ționează să construiască pe teritoriul localităților Țăndărei, Grivița, Gheorghe Lazăr și Ograda o rețea de centrale eoliene de mare capacitate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 08:05 (11924 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Medicii de familie ar putea rămâne fără fonduri la finele anului

Ialomița: Medicii de familie ar putea rămâne fără fonduri la finele anului

La 1 iulie 2024, furnizorii de servicii medicale au semnat noi acte adiționale pentru a beneficia de fondurile oferite de Casa Națională de Asi­gurări de Sănătate. Dacă până acum documentele se semnau trimestrial, perioada de valabilitate a actelor adiționale a fost extinsă la 6 luni. CNAS nu a oferit însă o garanție că vor exista fonduri și pentru ultimele 3 luni ale acestui an. Cei mai afectați de această modificare sunt însă medicii de familie care se întreabă cum își vor desfășura activitatea fără garanția că vor fi remunerați pen­tru serviciile medicale ofe­rite. «Să sperăm că nu vor fi probleme în ceea ce privește finanțarea. Colegii... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2024, 12:20 (2767 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Intenție de concediere colectivă la o fabrică de confecții din Fetești

124 de angajați, la un pas de șomaj

Intenție de concediere colectivă la o fabrică de confecții din Fetești

Administratorul unei fabrici de confecții din Fetești, compania CVL Idea Production SRL, a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița cu privire la intenția de a deschide procedura de concediere colectivă. Astfel, începând cu luna august 2024, un număr de 124 de angajați ai fabricii ar putea rămâne fără locuri de muncă. «Deocamdată este doar o intenție. Să sperăm că nu se va concretiza...» au transmis reprezentanții AJOFM Ialomița.

 

Demers în vizorul autorităților Î... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2024, 08:05 (13179 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia, în deschiderea noului sezon

Fotbal, SuperLiga

Unirea Slobozia, în deschiderea noului sezon

bonus: Aganovic va juca la Slobozia

Gata, începe! Cu 2-3 ani în urmă, nici nu îndrăzneam să credem în promovare, și acum, iată-ne, în premieră, în prima divizie a fotbalului românesc. Unirea Slobozia, echipa care a uimit în precedentul sezon de Liga a II-a, se va duela, din 12 iulie 2024, cu marile puteri ale fotbalului românesc. O va face, mai întâi, având arena din Clinceni drept teren propriu. Dar, spre finele turului, jucătorii antrenați de Adrian Mihalcea vor reveni pe stadionul din Slobozia. Până atunci, «dragonii» vor fi protagoniștii meciului de deschidere din SuperLiga. Vineri, 12 iulie 2024, de la orele 18,30, Unirea va juca, pe... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2024, 16:20 (8938 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6322 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3717 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(2998 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4013 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4310 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2994 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3067 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4779 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4349 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5197 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3833 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4104 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3123 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3581 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5099 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3949 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3639 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...