Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Nicolae Goidea preia (din nou) Secția Handbal a CSM Unirea Slobozia

Iar Președinte

Nicolae Goidea preia (din nou) Secția Handbal a CSM Unirea Slobozia

În mai 2022, CSM Unirea Slobozia reușea o ui­mitoare victorie pe terenul Coronei Brașov și le scotea pe ardelence din lupta pentru promovare în Liga Florilor. Acest succes a declanșat reacții în lanț în toată suflarea handbalului românesc, iar Președintele de atunci, Nicolae Goidea a primit felicitări din toate părțile. Ce a surprins lumea handbalului, mai ales cea a handbalului slobozean, a fost faptul că performanța nu a impresionat autoritățile locale. La câteva zile distanță Nicolae Goidea a fost înlocuit cu Robert Tereacă, consilierul personal al viceprimarului Gigi Manea. De atunci, echipa de handbal a Sloboziei a mers tot mai rău. A pierdut... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2024, 12:25 (7660 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

A mai trecut un an

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

Lucrările de execuție la Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri de peste un an, administrația locală declarându-se nemulțumită de ritmul de lucru. Conform informațiilor oficiale, întârzierile sunt justificate de modificările aduse proiectului inițial.

 

Un an de întârziere În primăvara anului 2022, administrația locală semna ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport Slobozia. Locația aleasă pentru reali­zarea acestei investiții este zona industrială, strada Șoseaua Amara, nr... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2024, 08:05 (9355 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

De la «FreeLand» la «Trofeul Tinereții»

Un festival pleacă, altul vine

De la «FreeLand» la «Trofeul Tinereții»

Sfârșitul lunii iulie și începutul lunii august sunt marcate anul acesta de prezența celor două festivaluri care încearcă să po­ziționeze Ialomița pe harta mu­zicală a României. Aflat la a treia ediție, «FreeLand», des­fășurat în perioada 12-14 iulie 2024, a reunit în Pădurea Peri de la marginea Sloboziei peste 50000 de spectatori, în majoritatea lor tineri. Pentru aceștia, administrația locală din Slobozia a cheltuit peste 1 milion de lei. Peste trei săptămâni, în perioada 3-4 august 2024, Consiliul Județean Ia­lomița va cheltui 800000 de lei pentru cea de a 56-a ediție a Festivalului «Trofeul Tine­... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 11:55 (5906 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Vineri, 19 iulie 2024, de la orele 22,00, pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia va disputa al doilea său meci în SuperLigă. De această dată echipa ialomițeană va întâlni Campioana României, FCSB. Înainte de desfășurarea partidei, antrenorul Adrian Mihalcea și portarul Denis Rusu au organizat o conferință de presă în care au explicat ce așteptări au pentru acest meci.

 

Lipsesc Perianu și Vlăsceanu În cadrul conferinței de presă de miercuri, 17 iulie 2024, la sediul clubului din Slobozia, antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 09:05 (4868 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

bonus: «Apă cu program» în 9 localități din Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că în vara acestui an, 24 dintre localitățile județului înre­gistrează depășiri ale parametrilor de potabilitate la apa furnizată locuitorilor. Pentru remedierea situației, inspectorii DSP impun asumarea unor programe de conformare stricte. Investițiile din ultimii ani se dovedesc insuficiente pentru rezolvarea problemelor care apar an de an. Cele mai mari depășiri se înre­gistrează pentru amoniu, mangan și clor rezidual liber. De asemenea, în majoritatea rețelelor de apă a fost constatată prezența bacteriei «E-coli».

 

Apă cu program de conformare... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 07:50 (13706 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

O nouă soluție tehnică

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a identificat o nouă soluție pentru eliminarea mirosurilor emanate de stația de epurare a orașului Slobozia. «Suntem la faza de realizare a Proiectului Tehnic. Lucrările vor demara în cel mai scurt timp posibil... Sperăm ca până în primăvara anului viitor investiția să devină funcțională. Precizez că este o investiție care se realizează din fonduri proprii!» declară directorul gene­ral al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu. Valoarea estimată a acestei investiții este de 6 milioane de lei.

 

Ultimul an cu mirosuri ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 12:10 (9570 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița a legiferat

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit marți, 16 iulie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare. Proiecte su­puse spre aprobare au legiferat, printre altele, majorarea valorii unor investiții în derulare sau care urmează a fi inițiate în decursul acestui an. De asemenea, consilierii județeni au aprobat tarifele pentru rutele jude­țene de transport din Ialomița și au actualizat prețurile medii ale produselor agricole.

 

Bani mai mulți pentru investiții Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 16 iulie 2024, majorarea devizului pentru construcția Centrului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 07:50 (3898 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

În perioada 13-17 iulie 2024, pe arenele TenisCon din Slobozia s-a desfășurat ediția cu numărul 24 a Turneului de Tenis al Municipiului Slobozia «Memorialul Ioan Pinter». Înscrisă în circuitul național, competiția este una importantă deoarece aduce puncte valoroase participanților. Cât despre sportivi, 60 la număr, aceștia au venit din toate colțurile țării pentru a se întrece la Slobozia. Orașul nostru a fost reprezentat de sportivi legitimați la cluburile CSM Unirea Slobozia și CSS Slobozia.

 

Întrecere pe zgură, la Slobozia Turneul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 18:05 (3893 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

În 2023

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

Anual, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița analizează fenomenul infrac­țional din fiecare localitate a județului și face publice aceste date. În 2023, 5 loca­lități din județ au fost considerate cu «risc ridicat» în ceea ce privește criminalitatea. Surprinzător, comuna Bărbulești nu se numără printre acestea, având un coeficient de criminalitate «scăzut».

 

Criminalitatea în cifre «Coeficienții de criminalitate» așa cum definesc polițiștii ialomițeni această statistică se referă la numărul infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 12:20 (16352 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Un control al Poliției Locale Slobozia, Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Registrului Auto Român scoate la iveală numeroase probleme care transformă taxiurile din Slobozia în mijloace de transport nesigure pentru călători. În urma verificărilor au fost constatate deficiențe atât în ceea ce privește documentele necesare licențierii, cât și în ceea ce privește starea tehnică a automobilelor.

 

Sancțiuni aplicate taximetriștilor Potrivit informațiilor oferite de repre­zentanții Poliției Locale Slobozia, controlul pe care... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 07:50 (26227 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Investiții de milioane, zero rezultate

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Administrația din Făcăeni încearcă de o săptămână să furnizeze apă curentă locuitorilor comunei. Oficial, unul dintre cele trei puțuri din localitate s-a «înnisipat». În realitate, de­bitul celor trei puțuri este insuficient, iar calitatea apei furnizate este la limita potabilității. Nuți Roșu, încă primar în funcție, susține că situația se va remedia: «Am făcut eforturi pentru deznisiparea unuia dintre puțuri. Este o situație temporară... Vom relua furnizarea apei în cel mai scurt timp posibil!».

 

5000 de oameni fără apă... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 12:10 (7264 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, la nivelul județului nostru există peste 200 mii de persoane asigurate. Dintre acestea, aproximativ 46 de mii plătesc pentru Fondul Național Unic de Asigurări de Sănătate. În perioada ianuarie-mai 2024, valoarea contribuțiilor a fost de 130 milioane de lei.

 

Contribuția ialomițenilor la Fondul de Sănătate Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru nu­mărul persoanelor asigurate de­pășește 200 de mii. Dintre aceștia, contribuții la Fondul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 07:55 (5032 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți a început lucră­rile de modernizare și renovare a Căminului Cultural din localitate. Investiția este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență și are o valoare de 2 milioane de lei.

 

Lucrări în grafic Proiectul de reabilitare a Căminului Cultural din comuna Sudiți a fost anunțat la începutul lunii martie 2024, iar lucrările au debutat în urmă cu aproximativ o lună. Aceste lucrări sunt realizate în baza Compo­nentei C10 a Planului Național de Redresare și Re­ziliență denumită «... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 15:10 (2772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Investiții noi

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Administrația din Ograda intenționează să construiască o nouă rețea de trotuare la nivelul comunei. Investiția este estimată la aproximativ 2 milioane de lei și ar putea fi finalizată în toamna acestui an. «Treaba administrației este să ridice nivelul de trai. Și noi asta vrem să facem!» susține Lilian Badea, primarul comunei Ograda.

 

Progres cu fiecare investiție edilitară Administrația din Ograda continuă seria investițiilor edi­litare. După asfaltarea integrală a străzilor din comună și realizarea sistemului de canalizare și apă la nivelul localității... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 09:35 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au reușit să implementeze proiectul privind moder­nizarea transportului public în muni­cipiu. Astfel, în baza unui proiect cu finanțare europeană, Primăria Fetești a reușit achiziția a 12 autobuze electrice, modernizând totodată și 27 de stații existente, precum și amenajarea altor 17 stații noi.

 

Mobilitate urbană la Fetești În anul 2021, Primăria Municipiului Fetești a pus bazele unui proiect menit să dezvolte transportul public la nivelul orașului. Astfel, a fost creat «Sistemul Integrat de Transport Durabil... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 14:20 (4181 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vocea de cinci octave

Vocea de cinci octave

E noua revelație a scenelor locale. E solistă într-o trupă rock. Și se pregătește să devină soprană... Dar îi place «Alternosfera». Și știe că într-o bună zi își va cânta propriile piese, pe scenele festiva­lurilor muzicale din România. Deocamdată însă, de-abia are 16 ani. Și e timidă, și cu­minte, ca o școlăriță... «Dar când sunt pe scenă mă transform. Nici eu nu mă mai recunosc! Pentru că muzica are darul ăsta de a mă transforma. Este cealaltă jumătate a personalității mele...» ne spune Sofia Boitan, înainte de a ajunge pe scena «FreeLand» și pe cea a Festivalului de la Amara.

 

... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 08:55 (5494 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Primul meci, prima victorie!

Fotbal, SuperLiga, Farul Constanța-Unirea Slobozia 0-1

Primul meci, prima victorie!

Prima partidă în SuperLigă a Unirii Slobozia i-a adus echipei noastre și prima victorie. Meciul s-a desfășurat la Ovidiu, pe terenul Academiei Hagi, acolo unde jucătorii antrenați de Adrian Mihalcea au învins Farul cu 1-0. Astfel, Unirea Slobozia a obținut primele sale 3 puncte în Liga 1/SuperLiga.

 

Se întorc acasă câștigători Proaspăt promovată în primul eșalon fotbalistic, Unirea Slobozia a avut parte de o primă victorie în prima sa partidă disputată în SuperLigă. Vineri, 12 iulie 2024, la Ovidiu, pe terenul Academiei Hagi, echipa... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 21:45 (3443 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

La începutul lunii iulie 2024, lucrările de excavație pentru realizarea fundației Sălii Polivalente din Slobozia sunt într-un stadiu avansat de execuție. Construc­torii promit că Sala va fi finalizată mai devreme de 3 ani. «Nu obișnuim să pierdem timpul!» susține Marius Bulboacă, mana­gerul proiectului. Reamintim că valoarea acestei investiții este 70,5 milioane de lei, iar terme­nul de realizare este de 36 de luni.

 

În sfârșit, se lucrează Anunțată ca investiție în 2018, abandonată de autorități vreme de 5 ani și relansată... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 11:55 (12867 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Noapte scăldată în sânge în plin centrul municipiului Urziceni. În urma unui conflict spontan, iscat între membrii unui clan de romi din zonă, un tânăr de 21 de ani a ajuns la Spitalul de Urgență Floreasca din București, înjunghiat de 20 de ori! De asemenea, un alt participat la altercație, în vârstă de 20 de ani, se află în prezent internat la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești. Organele judiciare au deschis un dosar penal pentru «tentativă la omor». În momentul de față cercetările se efectuează in rem.

 

Anchetă în curs... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 10:05 (7985 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Un nou parc eolian ar putea fi realizat în Nord-Estul județului Ialomița. Investiția are o va­loare de aproximativ 200 milioane de euro și urmează a fi rea­lizată pe teritoriul localităților Țăndărei, Ograda, Gheorghe Lazăr și Grivița.

 

Și mai multe eoliene Un nou proiect de investiții menit să genereze «energie verde» se conturează în Ialomița. Conform informațiilor oficiale, firma Țăndărei Solar SRL inten­ționează să construiască pe teritoriul localităților Țăndărei, Grivița, Gheorghe Lazăr și Ograda o rețea de centrale eoliene de mare capacitate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 08:05 (11929 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10349 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16175 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9886 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14752 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14030 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15287 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...