Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

DN2, cel mai periculos drum național care traversează Ialomița

DN2, cel mai periculos drum național care traversează Ialomița

Ialomița este tranzitată de 6 drumuri naționale. Cel mai periculos dintre acestea rămâne DN2. În perioada 2020-2025, datele oficiale ale Poliției Rutiere din cadrul Inspec­toratului General al Poliției Române arată că pe porțiunea DN2 care traversează județul Ialomița s-au produs cele mai multe accidente rutiere, cu zeci de victime. Mai mult, Avocatul Poporului a atras la rându-i atenția cu privire la situația acestei șosele.

 

Șoseaua pe care se produc cele mai multe accidente Drumul Național 2-E85 face legătura dintre București și localitatea Siret... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2026, 09:40 (4901 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Bugetul Consiliului Județean Ialomița, estimat la 200 milioane de euro

În 2026

Bugetul Consiliului Județean Ialomița, estimat la 200 milioane de euro

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică o sinteză a bugetului estimat pentru anul 2026. Potrivit eva­luărilor oficiale, valoarea totală se apropie de suma de 200 milioane de euro. Cea mai mare parte a fondurilor publice vor fi utilizate pentru dezvoltare, susțin reprezentanții instituției. «Prioritare sunt investițiile europene pe care Consiliul Județean și le-a asumat!» susțin oficialii admi­nistrației județene.

 

Proiectul de buget al administrației județene Conform oficialilor Consiliului Județean Ialomița, valoarea estimată a bugetului afe­rent anului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2026, 09:45 (2876 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»

Episcopul Sloboziei și Călărașilor intervine în problema poluării olfactive a municipiului reședință de județ

«Maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»

La finalul alocuțiunii specifice din Noaptea de Înviere de duminică, 12 aprilie 2026, episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu, a ținut să uimească asistența cu o declarație în ceea ce privește poluarea olfactivă a municipiului reședință de județ. Cele peste 1500 de persoane prezente la Catedrala Episcopală pentru a primi Lumina și a întâmpina cum se cuvine Sărbătoarea Paștelui, au ascultat cu atenție discursul Prea Sfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. La finalul cuvântării, înalta față bisericească a ținut să-și încheie alocuțiunea destul de dur, concluzionând că «maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2026, 11:50 (6718 vizualizări - 11 comentarii)

REPORTAJ

Săpunurile naturale ale doamnei Carmen

Săpunurile naturale ale doamnei Carmen

Natura este o permanentă sursă de inspirație. Nu doar în lucrările artiștilor putem descoperi elemente care au legătură cu ea, ci și în meșteșuguri precum fabricarea săpunurilor. În comuna Sărățeni, Carmen Radu folosește plante și uleiuri esențiale naturale pentru a crea săpunuri originale. Are 12 rețete proprii, certificate de organismele europene. Ideea de a transforma pasiunea pentru natură într-un meșteșug i-a venit o dată cu plantarea primelor tufe de lavandă în propria gospodărie.

 

Natura, o sursă de inspirație Pe lângă familie, î... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2026, 11:05 (2792 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

De la extaz la agonie

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 1-2

De la extaz la agonie

Pe scurt, cam așa s-ar rezuma pentru Unirea partida rundei cu numărul 4 din play-out-ul SuperLigii sezonului 2025-2026. Meciul din ziua de Paști de duminică, 12 aprilie 2026, contra Petrolului din Ploiești a fost pentru Unirea și suporterii slobozeni prezenți aproape o repriză în «extaz» și s-a finalizat în «agonie»...

 

Slobozia și stilul defensiv Tehnicianul Sloboziei, Claudiu Niculescu a început meciul cu găzarii betonând apărarea, un «5-2-3» spre «5-4-1», în componența Popa-Ibrian, ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2026, 09:20 (4195 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la limită pentru dojeni

Fotbal, Liga 3/Seria 3-play-out/grupă retrogradare, CS Agigea-Recolta Gheorghe Doja 0-1

Victorie la limită pentru dojeni

Recolta Gheorghe Doja a trecut peste umilința din prima etapă a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, când au încasat 7 goluri acasă din partea celor de la Axiopolis Cernavodă. Cea de a doua etapă play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3 a programat pentru dojeni deplasarea la CS Agigea. Astfel, vineri, 10 aprilie 2026, Recolta Gheorghe Doja a disputat partida contra celor de la CS Agigea, meciul încheindu-se cu victoria la limită a dojenilor. Meciul a fost intens, Recolta Gheorghe Doja acuzând neacordarea a două penaltiuri. Mai mult, în cea de-a doua repriză, în minutul 64, dojenii au rămas în inferioritate... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2026, 08:50 (1860 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitare energetică pentru Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei

Reabilitare energetică pentru Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a semnat contractul de finanțare pentru reabilitarea energetică a clădirii Lice­ului Teoretic «Paul Georgescu». Finanțarea este asigurată printr-un proiect european coordonat de ADR Sud-Muntenia. Valoarea fondurilor se ridică la 10 milioane de lei.

 

A fost semnat contractul de finanțare În urmă cu o săptămână, administrația locală din Țăndărei a semnat contractul de finanțare pentru acest proiect. Este pri­mul proiect de reabilitare energetică a unităților de învățământ din oraș. «Liceul Teoretic... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2026, 16:10 (1877 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† VINCENȚIU 
Prin harul lui Dumnezeu 
Episcopul Sloboziei și Călărașilor 

Iubitului meu cler și popor, 
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, 
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări! 

 

Iubiți frați și surori în Domnul, 
Hristos a înviat! 

În societatea iudaică din vremea Mântuitorului, femeile aveau un statut inferior și nu se bucurau de aceleași drepturi cu bărbații și, mai ales, nu li se permitea să vorbească în public. Potrivit istoricului evreu al vremii, Josephus Flavius, pretenția superiorității... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2026, 08:05 (1804 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Blocuri renovate cu fonduri alocate prin PNRR

Fetești: Blocuri renovate cu fonduri alocate prin PNRR

Primăria Fetești a recepționat recent lucrările de reabilitare energetică a 5 din cele 12 blocuri incluse în programul de mo­dernizare a fondului locativ, finanțat prin Programul Național de Redre­sare și Reziliență. Este vorba despre blocurile U1, 7, 8, 16PP și Ansamblul 44. Intervențiile au vizat și schimba­rea completă a fațadelor imobilelor.

 

Bani europeni pentru blocuri moderne Proiectul face parte dintr-un program amplu derulat la nivel local, care vizează creșterea eficienței energetice și îmbună­tățirea condițiilor de trai pentru locuitori.... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2026, 10:40 (1739 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista școlilor ialomițene cu cele mai slabe rezultate la simularea Evaluării Naționale

Lista școlilor ialomițene cu cele mai slabe rezultate la simularea Evaluării Naționale

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat publicității rezultatele simulării Evaluării Naționale. Procentul mediilor peste 5 a fost de 52,46%, însă au fost și unități de învățământ în care cel mult doi elevi au reușit să obțină note de trecere la această testare.

 

Rezultate mediocre la simularea Evaluării Naționale La simularea Evaluării Naționale au participat 1241 de elevi de clasa a VIII-a, din 55 de unități de învățământ din județ. Procentul mediilor peste 5 a fost însă de 52,46%, fiind considerat... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2026, 09:50 (4889 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene primesc 43,7 milioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale

Primăriile ialomițene primesc 43,7 milioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale

Joi, 9 aprilie 2026, consilierii județeni se întrunesc în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Județean Ialomița pentru a vota repartizarea sumelor către primă­riile ialomițene, provenite din cota de 6% ce se aplică impozitului pe venit. Fondurile sunt distribuite administrațiilor locale pentru echilibrarea bugetelor proprii.

 

Bani distribuiți către primării Conform calculelor realizate de aparatul de specialitate al Consiliului Județean Ialomița, primăriile ialomițene vor primi 43,7 milioane de lei. Această sumă reprezintă cota de 6% aplicată impozitului... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2026, 10:10 (4621 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de «fals» și «încălcare a legislației de mediu» în scandalul poluării olfactive de la Slobozia

Anchete în lucru

Acuzații de «fals» și «încălcare a legislației de mediu» în scandalul poluării olfactive de la Slobozia

De mai bine de o lună, pro­blema poluării olfactive din Slobozia, rezultată în urma deversării apelor industriale colectate de la operatorii economici din apro­pierea orașului în stația de epurare a municipiului, a revenit în atenția autorităților locale și județene după ce s-a descoperit că firma Clean Cyclo deversa la rându-i, în stația de epurare, substanțe toxice. Scandalul a ajuns, firesc, la Urban SA, care administrează stația de epurare a Sloboziei. Pe lângă demisiile directorilor Adrian Stoicescu și Dan Manea, compania a fost sancționată de Garda de Mediu Ialomița și este acum vizată de două dosare penale, aflate în lucru la Serviciul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2026, 10:50 (3870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agresori trimiși în judecată în dosarul violului petrecut la Școala Politică AUR

După aproape 3 ani

Agresori trimiși în judecată în dosarul violului petrecut la Școala Politică AUR

Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București anunță tri­miterea în judecată, în stare de libertate, a trei inculpați pentru comiterea infracțiunii de «viol». Prezenți la Școala Politică organizată de partidul AUR în stațiunea Neptun-Olimp la jumătatea lunii septembrie 2023, aceștia ar fi violat o adolescentă. Procesul se judecă la Judecătoria Mangalia.

 

Dreptate pentru victimă, după aproape 3 ani Faptele au ieșit la iveală după ce adolescenta violată s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a spitalului din Slobozia, reclamând... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2026, 14:15 (5465 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Calcule pentru salvarea de la retrogradare

Fotbal, SuperLiga/play-out, Farul Constanța-Unirea Slobozia 0-1

Calcule pentru salvarea de la retrogradare

Runda cu numărul 3 din play-out-ul SuperLigii sezonului 2025-2026 a contabilizat pentru Unirea lui Clau-gol o surprizică, Slobozia reușind să lege a doua victorie consecutivă pe terenul Farului. De «la malul mării», am citat din clasicii cronicari după ureche, Unirea s-a întors cu cele 3 puncte adevărate, partida de duminică, 5 aprilie 2026, constituind «pasul uriaș» pentru salvarea de la retrogradare.

 

«Meciul care nu a realizat nimic!» Claudiu Niculescu, tehnicianul Unirii, a început partida într... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2026, 12:10 (4085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Domină clasamentul

Handbal, Divizia A/play-out, CSM Unirea Slobozia-CS Județean Prahova 30-28 (14-14)

Domină clasamentul

Duminică, 5 aprilie 2026, play-out-ul Diviziei A handbal feminin a programat o nouă etapă, cea cu numărul 4, handbalistele senioare CSM Unirea Slobozia (re)întâlnind CS Județean Prahova. Partida s-a disputat la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, din startul meciului spectatorii prezenți bucurându-se de un regal handbalistic. Așadar, cele două echipe au oferit publicului o partidă-spectacol, jocul echilibrat și tensionat fiind remarcat și pe tabelă, finalul primei reprize consemnând egalitatea: 14-14. Cea de-a doua rundă a fost un picuț diferită de primul mitan, prahovencele intrând mult mai hotărâte pe terenul cu semicercuri... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2026, 10:25 (3587 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Icoane de la Muntele Athos, în schimbul informațiilor oferite traficanților de droguri

Proces la Tribunalul Ialomița

Icoane de la Muntele Athos, în schimbul informațiilor oferite traficanților de droguri

O anchetă a DIICOT-Structura Centrală, trimisă spre judecare la Tribunalul Ialomița, evidențiază detalii uluitoare despre felul în care acționa o rețea specializată în trafic de droguri. Cauza vizează un polițist care oferea informații traficanților. În schimbul acestora, pe lângă bani el ar fi primit chiar și icoane de la Muntele Athos. Tribunalul București ar fi trebuit să judece această cauză, dar atât magistrații din cadrul Secției I Penală și cât și cei ai Secției II Penală s-au declarat incompa­tibili pentru judecarea acestui dosar. Pe cale de consecință, a fost tran­sferat spre judecare la Tribunalul Ialomița.

 

Polițist antidrog, creierul întregii rețele... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2026, 09:45 (4731 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Dojenii, umiliți pe propriul teren

Fotbal, Liga 3/Seria 3-play-out/grupă retrogradare, Recolta Gheorghe Doja-Axiopolis Cernavodă 1-7

Dojenii, umiliți pe propriul teren

Prima etapă a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3 a consemnat pentru Recolta Gheorghe Doja o umilință, dojenii încasând 7 goluri acasă din partea celor de la Axiopolis Cernavodă. Partida s-a disputat sâmbătă, 4 aprilie 2026, Axiopolis Cernavodă înregistrând cel mai clar succes din actuala ediție de campionat. Contrar așteptărilor, întregul meci a fost dominat copios de oaspeți, Axiopolis Cernavodă declanșând iureșul ofensiv încă din startul primei reprize. În fapt, au punctat de două ori în primele 20 de minute ale meciului, iar până la pauză au tranșat definitiv soarta partidei. Astfel, au mai î... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2026, 08:20 (4794 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

4,4 milioane de lei pentru digitalizarea activității medicale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

4,4 milioane de lei pentru digitalizarea activității medicale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Se modernizează Laboratorul de Anatomie Patologică

Pacienții care vor beneficia de servicii medicale în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia au posibilitatea de a-și vedea întregul istoric medical grație unei aplicații informatice ce permite efectuarea de programări și păstrarea informațiilor cu privire la diagnostice, tratamentele prescrise sau interacțiunea cu medicii din cadrul unității medicale. Totodată, programul informatic vine în sprijinul medicilor care pot monitoriza în timp real evoluția stării de sănătate a pacienților tratați. Toate acestea sunt posibile prin implementarea unui amplu proiect de digitalizare pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia l-a realizat în urmă cu aproximativ... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2026, 10:20 (1563 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Visul unui copilaș de 5 ani: să meargă singur!

caz umanitar

Visul unui copilaș de 5 ani: să meargă singur!

Asociația «Salvează o inimă» ne-a rugat să preluăm spre mediatizare cazul micuțului ialomițean Bogdan Sandu, un copilaș de doar 5 ani cu un diagnostic teribil: paralizie cerebrală și tetrapareză spastică. Rândurile următoare vor lămuri cititorii asupra acestui caz, încercarea noastră fiind de a ne alătura familiei atât de greu încercate în aceste momente.

 

Pe scurt...
...cazul micuțului ialomițean Bogdan Sandu este rezumat chiar de mama sa, Ancuța Sandu. «Mă numesc Ancuța Sandu și sunt mama lui Bogdan, un băiețel care a venit pe lume pe 23 august 2020, după ani de rugăciuni și speranță. Pentru noi a fost un miracol. S-a născut sănătos, iar în brațele mele părea începutul unei vieți liniștite...»... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2026, 10:20 (4417 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Contractul de achiziție pentru 64 de autogunoiere, semnat de Consiliul Județean Ialomița

Investiție pentru operatorul de salubritate ADI ECOO 2009

Contractul de achiziție pentru 64 de autogunoiere, semnat de Consiliul Județean Ialomița

Zilele trecute, Consiliul Județean Ialomița, prin președintele instituției, Marian Pavel, a parafat contractul de achiziție pentru lotul de autogunoiere destinate operatorului de salubritate ADI ECOO 2009 SA. «Am semnat contractul pentru achiziția celor 64 de autogunoiere-lot câștigat de Grupul Grădinariu prin licitație publică, în valoare de peste 10 milioane de euro, parte esențială a proiectului „Extindere colectare separată a deșeurilor municipale“» a precizat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel. Achiziția celor 64 de autogunoiere reprezintă o componentă din proiectul instituției județene, acesta prevăzând și achiziționarea... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2026, 09:55 (4565 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5814 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4228 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2257 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...