Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

4 locuri de joacă modernizate la Țăndărei

4 locuri de joacă modernizate la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a anunțat fina­lizarea a 4 locuri de joacă pentru copii la nivelul orașului. «Această inițiativă reflectă angajamentul nostru față de dezvoltarea armonioasă a comunității prin oferirea unor spații recreative sigure!» a declarat public primarul Cristian Roman.

În fiecare zi câte puțin Investițiile administrației din Țăndărei în infrastructura rutieră sunt dublate de cele în locurile de joacă pentru copii. Încă din anul 2020, administrația locală a susținut activ acest tip de investiții, finanțate din bugetul local al localității. Săptămâna trecută, primarul... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 13:25 (2601 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Comuna Săveni se aliniază ad­ministrațiilor locale care investesc în producția de «energie verde». La începutul acestei luni, adminis­trația locală a anunțat debutul proiectului «Instalare panouri fotovoltaice pentru producere de energie regenerabilă pe clădirile publice și iluminatul public din comuna Săveni, Județul Ialomița». Contractul de finanțare între comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a fost semnat în luna mai a acestui an.

«Energie verde» pentru încă o comună Comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene au semnat pe 30 mai... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 10:20 (4889 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul angajaților «navetiști»

Ialomița, județul angajaților «navetiști»

Potrivit unei statistici oficiale a Institutului Național de Statistică, Ialomița este al șaselea județ din țară cu cei mai mulți angajați care fac zilnic naveta pentru a ajunge la serviciu. Un sfert dintre aceștia, susțin oficialii INS, își desfășoară activitatea în localități din afara județului. Bucureștiul sau Constanța sunt orașele care atrag forța de muncă din Ialomița.

Lucrători «mobili» Estimările oficiale arată faptul că în județul Ialomița există peste 40 mii de persoane care sunt angajate. Aproximativ 40% dintre ialomițenii care au serviciu trebuie să facă zilnic naveta pentru... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2023, 13:50 (8646 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

SNIF Ialomița, prima instituție din țară care a ieșit la pensie

SNIF Ialomița, prima instituție din țară care a ieșit la pensie

SNIF Ialomița este prima instituție a Statului Român care a ieșit la pensie. Care SNIF? Care pensie? Nu vă grăbiți! Să le luăm pe rând... SNIF înseamnă Societatea Națională de Îmbunătățiri Funciare și este una dintre instituțiile autofinanțate ale statului. Pentru că SNIF este singurul operator de stat specializat în mentenanța, întreținerea și repararea sistemelor de irigații. Numai că este în pragul falimentului de prin 2008. Și tot cam de pe-atunci, din instituție s-a ales praful. Doar că fi­lialele ei au funcționat bine-mersi până mai deunăzi. Până mai deunăzi în Ialomița, vrem să spunem, unde era condusă de Vasile Florea. Pe personaj îl cunoașteți, că vi l-am prezentat în urmă cu vreo 10... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2023, 10:10 (14477 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cantemir 9» merge mai departe

Investiții prudente pe piața imobiliară locală din Slobozia

«Cantemir 9» merge mai departe

În iulie 2021, firma Premier Residencial SRL anunța o investiție de 6 milioane de euro în 4 blocuri moderne la Slobozia. După 2 ani de așteptare, primul bloc a fost predat, iar al doilea se construiește fără sincope. «Construim pentru că ne place să lăsăm în urma noastră lucruri bine făcute!» declară Ștefan Țintă, consilier local și unul dintre asociații din cadrul acestui proiect.

O bijuterie de cartier «Cantemir 9» a fost proiectat pentru a schimba radical imaginea viitorului Cartier. Iar apoi a devenit o provocare în condițiile în care prețurile materialelor de construcții au blocat... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 14:10 (5736 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbulești: Bunici traficanți de droguri, arestați la solicitarea DIICOT Ialomița

Bărbulești: Bunici traficanți de droguri, arestați la solicitarea DIICOT Ialomița

În urma unei acțiuni desfășuată la nivelul județului Ialomița, procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au solicitat arestarea preventivă, pentru 30 de zile, în cazul a două persoane, domiciliate în Bărbulești, acuzate de «trafic de droguri». Bunici a 12 nepoți, aceștia ar fi creat o adevărată rețea de vânzători de substanțe interzise cu ajutorul minorilor.

Cercetările continuă
Cele două persoane reținute la Slobozia miercuri, 22 noiembrie a.c., sunt soț și soție și bunici a nici mai mult, nici mai puțin de 12 nepoți. Se pare că aceștia i-ar fi folosit pe minori la vânzarea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 10:30 (8630 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Juriștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița pierd procesele intentate instituției

Juriștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița pierd procesele intentate instituției

În urma controalelor efectuate în spitalele din județul Ialomița, în 2022 și în 2023, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dispus sancționarea contravențională a peste 20 de cadre medicale. Asistentele s-au adresat ulterior instanțelor de judecată, iar magistrații le-au dat dreptate. Astfel, amenzile au fost transformate fie în avertismente, fie au fost complet anulate. În unele sen­tințe, judecătorii au explicat faptul că modul de sancționare a fost «exagerat».

Amenzi desființate în instanță În baza dispozițiilor trasate de Ministerul Sănătății și Institutul Național de Sănătate... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 09:50 (14278 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consecințele violului de la Școala Politică AUR

După două luni

Consecințele violului de la Școala Politică AUR

Pe 16 septembrie 2023, o tânără de 17 ani din Slobozia s-a prezentat la Secția de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, declarând că a fost victima unei infracțiuni de «viol», comisă la un eveniment politic organizat de Alianța pentru Unirea Românilor în stațiunea Neptun-Olimp. La două luni distanță, ancheta Poliției trenează, iar presu­pușii violatori nu ar fi fost chemați pentru declarații în cadrul cercetării prealabile. Mai mult decât atât, vineri, 17 noiembrie 2023, fata ar fi fost agresată fizic de către un reprezentant local al AUR și depune o nouă plângere penală la Poliție...

Rodica Boancă acuză public... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2023, 12:20 (13450 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

«O experiență de neuitat»

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

Slobozia a luptat în finala unei competiții de proiecte pentru titlul de «Capitala Tineretului 2025». Gala a avut loc la Târgu Jiu, în perioada 18-19 noiembrie 2023. Câștigătorul titlului a fost orașul Vaslui, însă performanța celor patru tineri din Slobozia care au susținut proiectul în fața unui juriu de 25 de personalități publice rămâne una remarcabilă. «Visurile tinereții sunt molipsitoare... Vom face toate eforturile pentru a implementa acest program la nivelul municipiului în anii care urmează!» a declarat primarul Dragoș Soare după anunțarea rezultatelor.

Un concurs național dedicat tinereții... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 19:10 (11442 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Vânătoare ilegală cu final tragic în Insula Gâsca/Giurgeni

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Rudele unui bărbat ucis accidental în urma unei partide de vânătoare, organizată ilegal în Insula Gâsca din apropiere de Giurgeni, cer despăgubiri morale de peste 1 milion de euro celor care au produs tragedia. Acest dosar are cinci inculpați, unul dintre aceștia fiind pompier în cadrul ISU «Dobrogea».

Moartea pădurarului din Insula Gâsca În februarie 2021, un apel disperat la 112 anunța moartea subită a unui bărbat, în Insula Gâsca, din apropiere de localitatea Giurgeni. Victima era chiar pădurarul cantonului din insulă... Cu câteva ore înainte de tragedie, pădurarul alături de alți... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 17:20 (17131 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere surprinzătoare

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Progresul Fundulea 0-1

Înfrângere surprinzătoare

În meciul tur, nu cu mult timp în urmă, Recolta bătea pe Fundulea (meci jucat la Călărași) cu un categoric 4-0. Prin urmare, în meciul jucat sâmbătă, 18 noiembrie 2023, ne așteptam la un nou succes al echipei ialomițene, chiar și la un scor mai strâns. Ca de altfel în tot Bărăganul, și la Gheorghe Doja a plouat și a bătut vântul năprasnic. Spectacolul sportiv a avut mult de suferit, iar tribunele s-au umplut doar pe jumate. Antrenorul Mirel Condei a început meciul cu Progresul Fundulea în formula Borțea-Barabaș, Lungu, Ene, Andrei-Alexe, Comșa-Drăgan, Răduca, Eavaz-Năstase. Au mai intrat Liță, Bălan, Anton și Radu.

Fundulea, eficiență maximă... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 15:20 (2248 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Toți vor să fie Guardiola sau Mourinho. Eu vreau să fiu Simeone!»

Fotbal, Liga a II-a/Adrian Mihalcea, antrenor Unirea Slobozia

«Toți vor să fie Guardiola sau Mourinho. Eu vreau să fiu Simeone!»

Unirea Slobozia trebuia să dispute un meci amical cu Petrolul Ploiești. Vremea potrivnică din weekend nu a permis acest eveniment, iar elevii lui Adrian Mihalcea au trebuit să se mulțumească cu un simplu antrenament. Antrenorul Unirii Slobozia, locul 3 în Liga a II-a (direct promovabil în actuala conjunctură), a avut o intervenție telefonică interesantă pe Metropola TV, pe parcursul căreia a analizat finalul competițional din 2023 și a făcut câteva referiri la campania de transferuri din pauza de iarnă. «Suntem pe o poziție bună, și doar atât... Pentru a ajunge în play-off e necesar să acumulăm în continuare puncte. În acest campionat, oricine poate să bată pe oricine și, dacă... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 13:20 (2996 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vremea nu a ținut cu fotbalul

Fotbal, Liga a IV-a

Vremea nu a ținut cu fotbalul

Etapa a 14-a din Liga a IV-a ialomițeană a fost bulversată, mai cu seamă în Seria Est, de condițiile meteo total nefavorabile. Meciul dintre Iazu și Grivița nu s-a disputat, iar cel dintre Scânteia și Abatorul a fost întrerupt. Tot întrerupt din pricina vremii a fost și jocul dintre Junior și Victoria Țăndărei. La Rovine, în Seria Vest, Înfrățirea Jilavele a fost nevoită să abandoneze în startul reprizei secunde, numeroasele accidentări lăsând echipa în efectiv incomplet. Era deja 6-1 pentru FC Rovine, scor înregistrat încă de la pauză. În rest, ca fapt inedit, Feteștiul a mai încasat un gol, de data aceasta de la Real Cosâmbești. Ca fapt divers, Feteștiul a luat din nou toate cele 3 puncte. ... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 12:05 (4191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Maria Matache, Campioană Europeană

Karate, CSM Unirea Slobozia

Ana Maria Matache, Campioană Europeană

În perioada 15-19 noiembrie 2023, pe Coasta de Azur, în orașul francez Antibes, s-a desfășurat Campionatul European de Karate, versiunea WUKF. La această competiție, CSM Unirea Slobozia a fost reprezentată de sportivii Ana Maria Matache și Mareș Râciu, însoțiți de antrenorul Liviu Sandu. Cel mai valoros rezultat al delegației slobozene a fost obținut de Ana Maria Matache, cea care a devenit Campioană Europeană la cadeți A, -50 kg. Ana a avut o prestație excelentă, trecând de adversare din Italia, Anglia și România. Ana Maria Matache a mai obținut și două medalii de argint împreună cu Echipa României.

Mareș Râciu, bronz la kumite... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 10:55 (4605 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Slobozia: «Tentativă de omor» în ghetoul «UGIRA»

Polițiștii și procurorii au descins la sfârșitul săptămânii precedente în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. Aceștia au ridicat un bărbat de aproximativ 30 de ani, acuzat de «tentativă de omor». În prezent, acesta este arestat pentru 30 de zile și se află în custodia autorităților.

Și-ar fi obligat mama să se prostitueze Din primele informații se pare că tânărul, arestat preveniv pentru «tentativă de omor», și-ar fi obligat mama să se prostitueze. Cei doi locuiesc în ghetoul «UGIRA» din Slobozia. În seara zilei de sâmbătă, 11 noiembrie a.c., serviciile sexuale oferite de femeie ar fi fost... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 17:05 (4213 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Albești: Proiect PNRR pentru modernizarea școlii din Marsilieni

Administrația locală din Albești a aprobat recent, printr-o hotărâre a Consiliului Local, indicatorii tehnico-economici ai proiectului de investiții ce vizează reabili­tarea Școlii Marsilieni, localitate care aparține administrativ de comuna Albești.

Se așteaptă finanțarea Școala Marsilieni se află în administrarea Școlii Gimnaziale «Constantin Ștefan» Albești și este destinată învăță­mântului primar. Este una dintre cele mai vechi unități de învățământ din județul Ialomița și are nevoie de reabilitare. Astfel, administrația locală a realizat un proiect de finanțare privind modernizarea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 14:05 (16582 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, «desființată» de noile măsuri fiscale

Intens mediatizatele măsuri de reducere a cheltuielilor bugetare vizează și activitatea instituțiilor publice. Mai exact este vorba despre acele entități al căror număr de funcționari nu depăște 50. Acestea își vor pierde personalitatea juridică și vor fi comasate sau reorganizate. Într-o astfel de situație se află și Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, al cărei număr de angajați este de 49. Instituția ar putea fi comasată cu cea din județul vecin, Călărași. Oficialii CJAS Ialomița susțin faptul că la mo­mentul de față Casa Națională de Asigurări de Sănătate se pregătește să înainteze un me­moriu către Guvernul României prin care va solicita ca ambele Case Județene să-și păstreze... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2023, 09:55 (29616 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Teren de sport acoperit în comuna Ograda

Administrația locală din Ograda investește 500 mii de lei într-un teren de sport acoperit. Investiția se derulează prin intermediul Grupului de Acțiune Locală și va fi finalizat până la sfârșitul anului 2023. Scopul investiției îl reprezintă susținerea activităților de educație-fizică și sport pentru tinerii și elevii din comunitate. Terenul de sport va putea fi utilizat atât în sezonul rece, cât și pe perioada verii. Administrația locală estimează că peste 300 tineri vor beneficia de această investiție în această iarnă. ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 16:40 (5796 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Fonduri locale pentru modernizarea străzilor din Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni va derula un proiect de modernizare a străzilor din localitate. Inițiativa se desfășoară cu sprijinul financiar al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița.

12 luni, termen de implementare Potrivit informațiilor oficiale, prin acest proiect se urmărește completarea lucrărilor de modernizare a străzilor din Sărățeni, demers început în anul 2018. Fondurile alocate vor fi utilizate pentru asfaltare și refacerea trotuarelor a peste 3 kilometri de străzi din localitate. Cea mai mare parte din finanțare, 740 mii de lei, va fi asigurată de bugetul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2023, 12:10 (12118 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Antreprenoare de succes la 19 ani

Premiul I la concursul «TalentA» pentru o inovație agricolă

Antreprenoare de succes la 19 ani

O ialomițeancă de numai 19 ani a câștigat la sfârșitul lunii octombrie un concurs național dedicat viitoarelor femei-antreprenor care investesc în agricultură. Iris Maria Roșculeț a convins juriul cu un proiect inovativ care presupune protejarea serelor de tomate cu perdele naturale de viță de vie. Însă ialomițeanca Iris Maria Roșculeț poate mai mult de-atât. Mult mai mult! Și de la serele educaționale la dulceața de roșii cherry nimic nu i se pare imposibil...

Ideile geniale sunt simple Iris Maria Roșculeț a câștigat ediția de anul acesta a «TalentA», o competiție națională de proiecte... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 15:25 (5196 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(11979 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(12654 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15046 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12117 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(12779 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(13005 vizualizări - 0 comentarii)


Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie

«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:06
(13525 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate executate

La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 16:38
(13036 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni

Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 15:29
(12351 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România

Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 11:59
(10913 vizualizări - 0 comentarii)


Codul portocaliu în Ialomița se prelungește până luni seara

Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara

Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 15:31
(11275 vizualizări - 0 comentarii)


Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății

Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:13
(13710 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri înzăpezite

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:10
(14154 vizualizări - 10 comentarii)


Subvenții acordate de APIA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2010, 09:11
(13486 vizualizări - 0 comentarii)


La închisoare pentru ultraj

Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 18:12
(16863 vizualizări - 1 comentariu)


Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 17:10
(12455 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

În cursul zilei de joi, 4 februarie, în intervalul orar 12,00-16,00, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune în sistem integrat, urmărindu-se în principal prevenirea și combaterea criminalității ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 16:32
(13939 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton omorît de un tractor

Traversarea neregulamentară a fost cauza unui grav accident rutier produs miercuri, 3 februarie a.c., în comuna Bărbulești, un bărbat pierzîndu-și viața. Bărbatul, în calitate de pieton, s-a angajat în ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 19:06
(9966 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, încarcerat

Miercuri, 3 februarie a.c., polițiștii feteșteni, în urma unei acțiuni desfășurate pe raza municipiului, au identificat și reținut un bărbat de 60 de ani, din localitate, urmărit din luna iulie a anului ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:41
(10490 vizualizări - 0 comentarii)


Disciplinizarea traficului rutier, în atenția polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune al cărui scop principal a fost prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 137 sancțiuni contravenționale, în valoare de ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:11
(8498 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii din Țăndărei și din posturile de poliție arondate municipiului Urziceni au executat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 17:02
(10319 vizualizări - 0 comentarii)


Amonil și-a reluat activitatea de producție

Miercuri, 3 februarie, reprezentanții Amonil SA au anunțat reluarea activității de producție, oprită parțial la jumătatea lunii ianuarie 2010 din cauza temperaturilor extrem de scăzute. «În data de 3 februarie ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 11:07
(11004 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 7000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 7100 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață de peste 170 mii ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 19:17
(10043 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Năvodul» pentru un pistol de jucărie

Un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din comuna Borănești, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, în urma unui apel fals prin 112. Pe scurt, un cetățean a sesizat Poliția marți ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 16:42
(8555 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, descoperite de polițiști

Marți, 2 februarie a.c., polițiștii au identificat un bărbat de 39 de ani, care deținea fără drept o armă neletală supusă autorizării, pe care în anul 2009 ar fi vîndut-o unui călărășean. Arma cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 15:32
(7612 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de marți, 2 februarie, între orele 12,00-15,00, efective sporite de polițiști, jandarmi și polițiști comunitari au acționat pe raza municipiului Slobozia pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 14:53
(10180 vizualizări - 0 comentarii)


Cristian Lefter, noul adjunct al IPJ Ialomița din 1 februarie 2010

«Începînd cu data de 1 februarie 2010, în urma promovării concursului organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de adjunct șef inspectorat la Inspectoratul de ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:35
(11167 vizualizări - 3 comentarii)


Contribuțiile la Bugetul asigurărilor pentru șomaj, neschimbate

În data de 26 ianuarie 2010 a fost adoptată Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2010, act normativ prin care au fost stabilite contribuțiile pe care agenții economici trebuie să le plătească ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:32
(8332 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:25
(11245 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor de 16 ani a încercat să fure geanta unei femei

Luni, 1 februarie, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Feroviare Urziceni, aflați în patrulare în stația CFR, au observat un tînăr care agresa o femeie pe peronul stației cu intenția de a-i sustrage ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 20:18
(11136 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...