Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

Gabriel, parvenitul de la ITM

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Gabriel, parvenitul de la ITM

Gabriel Ioniță este, de vreun an și ceva, șeful Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. A fost parașutat în fruntea instituției după un stagiu fără istoric în fruntea Oficiului Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit. Nici despre actualul mandat nu se pot spune prea multe... La repezeală, noi am aminti doar că, de cînd e director al ITM Ialomița, județul a înregistrat cele mai multe accidente de muncă mortale. Dar, evident, aceasta nu e decît o insinuare răuvoitoare.

Lupul îmbrăcat în oaie
Gabriel Ioniță este un penelist care a supraviețuit epurărilor operate... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 12:25 (9160 vizualizări - 5 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Timp de aproape 20 de ani, Direcția Județeană de Statistică Ialomița s-a confundat cu imaginea doamnei Aneta Ștefan, unul dintre puținii oameni din sistem neînregimentați politic. Acum însă, acest ultim bastion instituțional a căzut. De două luni, postul de director este ocupat de Marius Pirpiliu, un tînăr de numai 33 de ani, al cărui singur păcat, deocamdată, rămîne acela că este membru de partid.

Avansat după 7 ani de așteptare Marius Pirpiliu este tînăr, serios, responsabil și membru de partid în PSD. Dacă n-ar fi, textul de mai jos nu ar exista, iar calitățile lui n-ar valora nici... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 15:30 (18553 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Nicio masă fără pește, nicio săptămînă fără un director de descentralizată numit politic. Săptămîna asta vi-l prezentăm pe Iulian Bucur, unul dintre foștii consilieri personali ai președintelui Ciupercă, ajuns, din această cauză, șef al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița.

Omul din umbra lui Ciupercă
Iulian Bucur este, probabil, cel mai tînăr șef care a ocupat vreodată postul de director al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița. Numit în mai 2013, după un scandal care s-a stins discret pe holurile Consiliului Județean, tînărul Iulian Bucur își face treaba... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 16:05 (11758 vizualizări - 15 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14880 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Mihai Geantă, omul tuturor guvernărilor

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihai Geantă, omul tuturor guvernărilor

Tot azi, stranie coincidență, inaugurăm și rubrica dedicată șefilor de instituții descentralizate de prin județ. Și nu numai, ne permitem noi să supralicităm, pentru că nominalizările pe care le vom face nu au legătură doar cu funcțiile, ci, mai degrabă, cu modul în care titularii lor au ocupat aceste funcții.

La Sănătate, că-i mai bună decît toate! Mihai Geantă se consideră un șef de instituție corect, cinstit și responsabil, sub conducerea căruia Casa de Asigurări de Sănătate a reușit, după lungi scandaluri publice, să redevină o instituție respectabilă. Singurul lui păcat capital... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 09:05 (9099 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Disco rural la Grivița

Distracție cu «Miss Boxe»... la maxim!

Sîmbătă noaptea, bătînd discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei petreceri rurale, stropită cu bere ieftină și manele, care s-a desfășurat în discoteca de la Grivița. Distracția a fost asigurată de «Miss Boxe», respectiv Monica Constantin. Pentru deliciul celor 200 de privitori, ea a înlocuit boxele din cluburi cu un ring improvizat, din lemn, capitonat cu o mochetă tocită. Atitudinea dansatoarei a scăpat-o și de amenda pe care era s-o primească pentru spectacolul oferit fără contract...

Atmosferă incendiară... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:33 (19292 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... tare decapotabilă!

CEA MAI... tare decapotabilă!

Săptămîna aceasta am reușit să doborîm un nou record auto. În parcarea unui supermaket din Slobozia am descoperit cea mai decapotată mașină. N-are uși, n-are parbriz, poate fi condusă fără permis și... taie lemne!
Gaterul hibrid! Cea mai tare mașină decapotată, este, de fapt, un gater hibrid. Are motor de ARO, roți de Dacie și cadru provenit de la un Peugeot. A fost construită acum 10 ani de soțul Lisăndrinei Dumitru. Proprietara automobilului o folosește pentru tăiat lemne și mers la cumpărături... din cînd în cînd. «Ne este utilă pentru că mai scoatem un ban cu ea...» spune femeia.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 09:26 (19463 vizualizări - 6 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEI MAI... coafați ponei!

CEI MAI... coafați ponei!

Pentru că recordurile din lumea animală stîrnesc mereu curiozități, ne-am decis să vă surprindem și săptămîna aceasta. Ne-au atras atenția doi ponei, ferchezuiți după ultima modă. Le-am dat de urmă în Parcul de Vacanță Hermes de la Slobozia...
Pamela și Kiky, cele cu vino-ncoa! De frizura Pamelei și de cea a lui Kiky, poneii amintiți mai sus, s-a ocupat un maestru în tunsul cabalinelor venit tocmai de la București. Adeptă a stilului clasic, Pamela își poartă cu mîndrie coama lungă, tunsă în scări la vîrfuri de către stilistul din Capitală. Fire rebelă, Kiky a ales o tunosare de punk-istă. «Le stă foarte bine așa» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 18:23 (14301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... mic cățel! / CEL MAI... urît cățel!

Recordurile doborîte săptămîna aceasta le-am descoperit la un concurs canin, organizat la Slobozia. Din cei peste 200 de căței înscriși la competiție, noi l-am găsit pe cel mai mic. Ca să îl puteți vedea, am fost nevoiți să dăm «zoom»-ul la maxim...
Mîța care face ham! A fost adus la Slobozia tocmai din Rusia, iar stăpîna sa nu știa o boabă de engleză, tocmai de aceea n-am aflat cum îl cheamă sau ce rasă este... L-am botezat Russian Toy... Era atît de mic încît l-am observat abia cînd s-a agățat de pantalonii noștri. Semăna cu un pui de pisică de cîteva zile, chiar dacă avea cam un an și jumătate...

Tot la competiția... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:30 (15893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... lung păr!

CEL MAI... lung păr!

Rubrica noastră are lipici la fetele frumoase. Săptămîna aceasta v-o prezentăm pe posesoarea celui mai lung păr din oraș. Am întîlnit-o la cîțiva pași de sediul Primăriei Slobozia...

Păr de... 60 de centimetri!
Ne-am întîlnit cu Irina în timp ce ea se plimba alături de prietenele sale. Își ținea părul lung și bogat, desprins. Fascinați de podoaba sa capilară, ne-a lăsat să i-o măsurăm. Am supus-o testului cu metrul, pentru că rigla din dotare era prea mică... Părul ei avea o lungime de 60 de centimetri! Irina își îngrijește părul cu multe tratamente și îi mai taie vîrfurile. Chiar și așa, cu podoaba sa capilară reușește... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:25 (30901 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... mică mașină!

La sugestia dumneavoastră, am plecat să identificăm recordurile județului departe de agitația cluburilor. În cea de-a treia ediție a rubricii noastre vă prezentăm cea mai mică mașină din oraș. Am descoperit-o într-o parcare de pe Dobrogeanu Gherea...

E Ligier Ambra și are doar două locuri!
Prin oraș mai circulă alte două modele similare, însă noi am ales-o pe cea a lui Constantin Bănică pentru că este roz și are numere de înmatriculare galbene. I-am fi dat mai cel mult un metru jumătate lungime, însă, măsurată avea doi jumate. Suficient pentru un automobil cumpărat cu doar 1000 de euro. Deși nu prinde mai mult de... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:05 (31793 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... decoltată ținută din club!

CEA MAI... decoltată ținută din club!

Tot sîmbătă seara și tot prin cluburi, reporterii Independent v-au mai surprins doborînd un record. Au reușit să o găsească pe fata cu cel mai... adînc decolteu. Ea primit voturi pentru «Cea mai... decoltată ținută din club!».
Un tricou decoltat, un decolteu de invidiat! Pentru că sîmbătă seara atmosfera din Hambar a fost încinsă la maxim, fetele s-au hotărît să se îmbrace mult mai lejer decît de obicei. Ne atrage atenția decolteul pe care îl are Elena, în momentul în care se apleacă pe bar să ceară un cocktail. Are 25 de ani, iar tricoul dungat pe care l-a îmbrăcat este singurul cu decolteu din garderoba sa.O credem pe cuvînt, că și noi... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2012, 11:46 (16390 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... înalt toc!

CEL MAI... înalt toc!

Cu ajutorul dumneavoastră, rubrica noastră a ajuns la a doua ediție. Sîmbătă seara, reporterii Independent au plecat din nou să identifice... recordurile județului. Într-unul din cluburile din Slobozia au descoperit-o pe purtătoarea celor mai înalți pantofi din oraș...
Cu cît mai înalți, cu atît mai bine... Hambar, imediat după miezul nopții. De ce acolo? Pentru că cele mai frumoase fete din oraș fac întotdeauna coadă la intrare. Vivi are 21 de ani și este tînără și frumoasă. După ce își trece mîna prin părul blond și clipește din ochi, acceptă testul riglei. Ne pierdem în albastrul privirii seducătoare a acesteia și îi măsurăm... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 11:07 (19222 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... scurtă fustă din oraș

CEA MAI... scurtă fustă din oraș

Primăvara este oficială. Săptămîna trecută, reporterii Independent au dat roată cluburilor din oraș căutînd «CEA MAI... scurtă rochie din oraș».
Hambarul cu fuste scurte! Sîmbătă seara, din duzina de cluburi la dispoziția slobozenilor, am ales Hambarul. Și asta nu doar pentru că aici se servesc cele mai fancy băuturi din oraș, ci și pentru că fetele care le beau au întodeauna o garderobă pe măsură. Gabriela a fost a șaptea fată abordată. Conduce un Q7, are 26 de ani și lucrează în București. A acceptat cu ușurință provocarea și... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:32 (14751 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... deocheată petrecere rurală!

Sîmbătă noaptea, bătînd și discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei demonstrații de striptease masculin, care a avut loc în discoteca de la Grivița. Ea a fost notată drept «CEA MAI... deocheată petrecere rurală».
Un cadou... despuiat! Sîmbătă seara, chiar și la țară, lumea iese din casă să se distreze. Din pleiada de discoteci din mediul rural, am ales-o pe cea de la Grivița. N-am mîncat bătaie, așa cum se întîmplă... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 15:26 (17131 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Diana, o fată fericită

Diana e o fată fericită! Nu din cauza dimensiunilor (90-59-90)! Nici pentru că e preocupată mai degrabă de trupa de dans din care face parte (ansamblul Doina Bărăganului) decît de cariera de fotomodel. Și nici pentru că-și mulțumește părinții învățînd, ca să devină economist, cum vrea tata sau doctor, cum vrea mama. Nu! Ea e fericită pentru că, la 16 ani, încă mai așteaptă un Făt-Frumos, călare pe un cal alb, care să vină și s-o salveze de un oraș sărac și fără orizont. «Acolo, undeva, e un prinț care mă așteaptă! Dar, dacă nu mă vede, cum o să știe să mă găsească?!». I-am dat dreptate, iar fotografiile pe care nu le-am putut publica le-am postat pe site, pentru ca prințul s-o găsească mai ușor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:57 (54635 vizualizări - 28 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

You Are Blue, Andreea nu

Andreea are ochii albaștri precum cerul într-o zi de duminică și se teme de foc, păianjeni și manichiuristele neîndemînatice. Îi place fotografia și să se lase fotografiată, are simțul umorului și un prieten adorabil, care o conduce acasă în fiecare seară. «Nu mai sînt băieți ca el pe lume!» ne-a declarat ea convinsă, în vreme ce selecta, riguros, fotografiile. Pentru că am uitat să vă spunem, Andreea are doar 16 ani, un diriginte care mușcă în carne vie și nu iese nici picată cu ceară din cuvîntul mamei. Nu fiți triști însă! Peste doi ani, Andreea va fi majoră! Iar noi suficient de răbdători ca să o așteptăm să-și înfrîngă timiditatea.... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 17:53 (16895 vizualizări - 12 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Scrieți pentru Andreea!

Nu, nu versuri! E prea banal și Andreea a depășit demult această etapă existențială. Dacă vreți să-i atrageți atenția așa cum v-o atrage ea vouă în acest moment, pentru Andreea trebuie să scrieți proză. Pentru că dincolo de cei 17 ani ai săi, cei 58 de centimetri cît măsoară în talie și de pasiunea ei pentru modelling, pentru Andreea cel mai important lucru din lume e scrisul. «Mă liniștește și mă binedispune! E o hrană pe care o dau și pe care o primesc cu egală plăcere. Iar dacă cineva vrea să-mi atragă cu adevărat atenția, trebuie să-mi scrie. Dar nu sms-uri și nici numere de telefon pe colțul șervețelelor în discotecă... Am cunoscut deja băieți care pot mai mult!». No comment!... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:15 (22293 vizualizări - 13 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

«Eu sînt Mihaela...»

«Locuiesc la vilă, învăț la un liceu privat, îmi iubesc cățelul, cel mai mult îmi place să dansez, ascult muzică hip-hop și am venit să pozez la ziar pentru că îmi doresc foarte tare să devin fotomodel». Așa s-a recomandat mai deunăzi fata de miercurea asta, în vreme ce își sufla bretonul de școlăriță ca să i se vadă mai bine ochii în fotografii. Iar dacă imaginea de alături nu vi se pare suficient de convingătoare, vă invităm să accesați site-ul publicației la www.independentonline.ro pentru a vă convinge că ambițiile de moment ale Mihaelei nu sînt deșarte. Cît despre măsurile consacrate, planuri de viitor și intenții de măritiș vă asigurăm că este mult prea devreme. Mihaela nu iese încă din... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 17:22 (11091 vizualizări - 13 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Adriana, fata morgana

Adriana a apărut la orizontul redacției din neantul Licelui Pedagogic din Slobozia, unde-și îngroapă de trei ani tinerețea învățînd cum să-i învețe pe alții. Dar pasiunea ei secretă rămîne aceea de a poza. «Aș putea face asta ore în șir pentru că am descoperit că aparatul de fotografiat mă iubește!» ne-a declarat ea într-un moment de sinceritate, în pauza dintre două blitz-uri. Și, după cum vedeți, are mare dreptate. În rest, Adriana s-a dovedit a fi o fată tăcută și discretă. Nu se laudă cu dimensiunile ei aproape perfecte (58-60-89), nu face caz din faptul ca are picioarele mai lungi decît ale Roxanei Ciuhulescu și, mai ales, nu se grăbește să intre în lumea înșelătoare a modellingului. Așa... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2009, 16:55 (46349 vizualizări - 22 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăti si Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita reamintește că, pînă la data de 31 iulie a.c. (inclusiv), se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2014, 09:40
(6928 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Pieton mort după ce a fost acroșat de un autoturism condus de un șofer băut

Două accidente rutiere s-au produs pe șoselele ialomițene, în cursul zilei de duminică, 27 iulie a.c., în urma acestora rezultînd decesul unei persoane și vătămarea corporală a alteia.
Primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2014, 08:15
(8241 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Gîrbovi, bovină salvată la Slobozia

În seara zilei de duminică, 27 iulie a.c, în jurul orei 21,25, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unei bovine dintr-un canal de irigații de pe raza municipiului Slobozia. Animalul ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2014, 07:10
(5799 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


APIA Ialomița: Controale în teren

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în această perioadă, se desfășoară controlul la fața locului în vederea verificării suprafețelor agricole declarate ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2014, 10:10
(5834 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Traficanți de minori, în vizorul anchetatorilor români și al autorităților franceze

După ce au cucerit Anglia, țiganii din Țăndărei au ajuns din nou în atenția opiniei publice. Trei bărbați și trei femei sînt acuzați de autoritățile judiciare din Franța că au exploatat mai mulți minori ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2014, 17:35
(6108 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «fals în înscrisuri» și «înșelăciune»

Un bărbat, de 37 de ani, din Slobozia a fost reținut de polițiști sub acuzațiile de «fals în înscrisuri sub semnătură privată» și «înșelăciune». Cel în cauză se află încarcerat la Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2014, 14:25
(8049 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie după ce o autoutilitară a luat foc pe DN2

O autoutilitară ce transporta 2400 l de metanol a fost cuprinsă de flăcări în noaptea de luni spre marți, 21/22 iulie 2014. Evenimentul s-a produs pe DN2, în dreptul KM 61, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2014, 12:30
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Dacă ai teren arabil în anumite localități
din județul Ialomița și
vrei să-l dai în arendă,
poți suna la numărul de telefon
0728/291.926
pentru a afla condițiile noastre

22 Iulie 2014, 09:10


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL Pitești
angajează pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON
(lîngă Combinatul Chimic)
agenți pază
Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic)
sau la telefon 0744/330.327,
dl Ciobanu Nicolae

22 Iulie 2014, 08:30


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli care au obținut acordul prealabil pentru 2014, că pot depune cererile de plată a ajutorului ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 14:10
(7120 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Bărbulești, arestat

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat în cursul zilei de miercuri, 16 iulie a.c., un bărbat de 34 de ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 10:10
(9333 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în perioada 16 iulie-18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de Plată pentru Măsura 215-pachet a) -plăți privind ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 08:25
(7459 vizualizări - 0 comentarii)


Buldoexcavator în flăcări la Urziceni, bovină căzută în șanț la Manasia

Un cablu electric defect sau neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la instalația electrică a unui buldoexcavator ce aparține unei societăți comerciale din ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 18:50
(7537 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reamenajarea Pieței Revoluției, 37 milioane de lei

Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Slobozia, «marți, 15 iulie 2014, la sediul Primăriei Slobozia, a fost semnat contractul de executare a lucrărilor pentru Piața Revoluției. Procedura face parte ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 13:40
(7595 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri privind controlul pestei porcine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița solicită crescătorilor de porcine din localitățile Manasia, Căzănești, Ciochina, Stejaru, Păltiniș, Grindași, Valea Macrișului, Gîrbovi, Urziceni și Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 10:20
(6484 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Sinești

Luni, 14 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea, s-a produs în jurul orei 5,30, pe DN2, pe raza localității Sinești. ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 15:20
(8410 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Și-a înfipt un cuțit în abdomen și a amenințat că se aruncă de pe un stîlp

În seara zilei de luni, 14 iulie 2014, în jurul orei 19,25, un bărbat în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, cunoscut cu probleme psihice, a avut nevoie de îngrijiri medicale după ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 09:35
(10166 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Incendiu de la o lumînare

O lumînare aprinsă ar fi fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. Evenimentul a fost anunțat în dimineața zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2014, 11:10
(7174 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia incendiu


Sinești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

În baza unui mandat de percheziție emis de Judecătoria Urziceni, polițiștii Secției Rurale Coșereni au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 46 de ani, pe raza comunei Sinești. În locuința ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 13:55
(15762 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni, pe numele cărora instanțele de judecată au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 11:50
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii iunie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7095 șomeri, din care 1639 șomeri indemnizați, respectiv 5456 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 09:45
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente cu tineri băuți la Mihail Kogălniceanu și Dridu

Duminică, 6 iulie 2014, pe raza localităților Mihail Kogălniceanu și Dridu s-au produs două accidente de circulație soldate cu avarierea a două autovehicule. Astfel, în timp ce doi tineri de 20 și 24 de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 18:55
(9432 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat lovit de tren

Căderile masive de precipitații din data de joi, 3 iulie 2014, au dus la inundarea a 4 gospodării de pe raza localității Borănești. Unul dintre proprietari a sunat la 112 în dimineața zilei de vineri, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 15:45
(6137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident din cauza neatenției

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 4 iulie a.c., la ieșirea din Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 14:10
(5801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Femeie accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 58 de ani, din Urziceni, a fost accidentată de o mașină în timp ce trecea strada regulamentar pe trecerea de pietoni, fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Femeia ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 17:40
(7003 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Cantități de pepeni și lemne, confiscate de polițiști

Captură a polițiștilor de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. În urma unei acțiuni, oamenii legii au confiscat nu mai puțin de 600 de kilograme de pepeni. În cadrul acțiunii polițiștii i-au ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 15:40
(7563 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Imigranți ilegali în județ

Polițiștii Biroului pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de marți, 1 iulie 2014., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii șederii ilegale a străinilor, pe raza de competență.Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 15:20
(4645 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Ecouri oficiale la «Ziua Dunării»

Continuînd tradiția aniversării Zilei Internaționale a Dunării, Consiliul Județean Ialomița a organizat sîmbătă, 29 iunie 2014, dezbaterea «Localități riverane brațului Borcea, de la resurse potențiale ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 12:30
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Noul Programul Național de Dezvoltare Rurală, valoare de 9,85 miliarde euro

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR) a transmis oficial la data de 1 iulie 2014 Programul Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020 către Comisia Europeană în vederea aprobării. Noul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 10:15
(5997 vizualizări - 1 comentariu)


Proxenet din Fetești, în vizorul polițiștilor

Caz de proxenetism la Fetești. Un tînăr de 26 de ani este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, după ce oamenii legii au descoperit faptul că a constrîns o minoră de 15 ani să practice ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 16:50
(6140 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...