Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

Gabriel, parvenitul de la ITM

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Gabriel, parvenitul de la ITM

Gabriel Ioniță este, de vreun an și ceva, șeful Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. A fost parașutat în fruntea instituției după un stagiu fără istoric în fruntea Oficiului Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit. Nici despre actualul mandat nu se pot spune prea multe... La repezeală, noi am aminti doar că, de cînd e director al ITM Ialomița, județul a înregistrat cele mai multe accidente de muncă mortale. Dar, evident, aceasta nu e decît o insinuare răuvoitoare.

Lupul îmbrăcat în oaie
Gabriel Ioniță este un penelist care a supraviețuit epurărilor operate... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 12:25 (9160 vizualizări - 5 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Marius Pirpiliu, omul PSD de la Statistică

Timp de aproape 20 de ani, Direcția Județeană de Statistică Ialomița s-a confundat cu imaginea doamnei Aneta Ștefan, unul dintre puținii oameni din sistem neînregimentați politic. Acum însă, acest ultim bastion instituțional a căzut. De două luni, postul de director este ocupat de Marius Pirpiliu, un tînăr de numai 33 de ani, al cărui singur păcat, deocamdată, rămîne acela că este membru de partid.

Avansat după 7 ani de așteptare Marius Pirpiliu este tînăr, serios, responsabil și membru de partid în PSD. Dacă n-ar fi, textul de mai jos nu ar exista, iar calitățile lui n-ar valora nici... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 15:30 (18565 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Nicio masă fără pește, nicio săptămînă fără un director de descentralizată numit politic. Săptămîna asta vi-l prezentăm pe Iulian Bucur, unul dintre foștii consilieri personali ai președintelui Ciupercă, ajuns, din această cauză, șef al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița.

Omul din umbra lui Ciupercă
Iulian Bucur este, probabil, cel mai tînăr șef care a ocupat vreodată postul de director al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița. Numit în mai 2013, după un scandal care s-a stins discret pe holurile Consiliului Județean, tînărul Iulian Bucur își face treaba... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 16:05 (11758 vizualizări - 15 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14880 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Mihai Geantă, omul tuturor guvernărilor

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihai Geantă, omul tuturor guvernărilor

Tot azi, stranie coincidență, inaugurăm și rubrica dedicată șefilor de instituții descentralizate de prin județ. Și nu numai, ne permitem noi să supralicităm, pentru că nominalizările pe care le vom face nu au legătură doar cu funcțiile, ci, mai degrabă, cu modul în care titularii lor au ocupat aceste funcții.

La Sănătate, că-i mai bună decît toate! Mihai Geantă se consideră un șef de instituție corect, cinstit și responsabil, sub conducerea căruia Casa de Asigurări de Sănătate a reușit, după lungi scandaluri publice, să redevină o instituție respectabilă. Singurul lui păcat capital... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 09:05 (9099 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Disco rural la Grivița

Distracție cu «Miss Boxe»... la maxim!

Sîmbătă noaptea, bătînd discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei petreceri rurale, stropită cu bere ieftină și manele, care s-a desfășurat în discoteca de la Grivița. Distracția a fost asigurată de «Miss Boxe», respectiv Monica Constantin. Pentru deliciul celor 200 de privitori, ea a înlocuit boxele din cluburi cu un ring improvizat, din lemn, capitonat cu o mochetă tocită. Atitudinea dansatoarei a scăpat-o și de amenda pe care era s-o primească pentru spectacolul oferit fără contract...

Atmosferă incendiară... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:33 (19294 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... tare decapotabilă!

CEA MAI... tare decapotabilă!

Săptămîna aceasta am reușit să doborîm un nou record auto. În parcarea unui supermaket din Slobozia am descoperit cea mai decapotată mașină. N-are uși, n-are parbriz, poate fi condusă fără permis și... taie lemne!
Gaterul hibrid! Cea mai tare mașină decapotată, este, de fapt, un gater hibrid. Are motor de ARO, roți de Dacie și cadru provenit de la un Peugeot. A fost construită acum 10 ani de soțul Lisăndrinei Dumitru. Proprietara automobilului o folosește pentru tăiat lemne și mers la cumpărături... din cînd în cînd. «Ne este utilă pentru că mai scoatem un ban cu ea...» spune femeia.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 09:26 (19464 vizualizări - 6 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEI MAI... coafați ponei!

CEI MAI... coafați ponei!

Pentru că recordurile din lumea animală stîrnesc mereu curiozități, ne-am decis să vă surprindem și săptămîna aceasta. Ne-au atras atenția doi ponei, ferchezuiți după ultima modă. Le-am dat de urmă în Parcul de Vacanță Hermes de la Slobozia...
Pamela și Kiky, cele cu vino-ncoa! De frizura Pamelei și de cea a lui Kiky, poneii amintiți mai sus, s-a ocupat un maestru în tunsul cabalinelor venit tocmai de la București. Adeptă a stilului clasic, Pamela își poartă cu mîndrie coama lungă, tunsă în scări la vîrfuri de către stilistul din Capitală. Fire rebelă, Kiky a ales o tunosare de punk-istă. «Le stă foarte bine așa» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 18:23 (14301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... mic cățel! / CEL MAI... urît cățel!

Recordurile doborîte săptămîna aceasta le-am descoperit la un concurs canin, organizat la Slobozia. Din cei peste 200 de căței înscriși la competiție, noi l-am găsit pe cel mai mic. Ca să îl puteți vedea, am fost nevoiți să dăm «zoom»-ul la maxim...
Mîța care face ham! A fost adus la Slobozia tocmai din Rusia, iar stăpîna sa nu știa o boabă de engleză, tocmai de aceea n-am aflat cum îl cheamă sau ce rasă este... L-am botezat Russian Toy... Era atît de mic încît l-am observat abia cînd s-a agățat de pantalonii noștri. Semăna cu un pui de pisică de cîteva zile, chiar dacă avea cam un an și jumătate...

Tot la competiția... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:30 (15893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... lung păr!

CEL MAI... lung păr!

Rubrica noastră are lipici la fetele frumoase. Săptămîna aceasta v-o prezentăm pe posesoarea celui mai lung păr din oraș. Am întîlnit-o la cîțiva pași de sediul Primăriei Slobozia...

Păr de... 60 de centimetri!
Ne-am întîlnit cu Irina în timp ce ea se plimba alături de prietenele sale. Își ținea părul lung și bogat, desprins. Fascinați de podoaba sa capilară, ne-a lăsat să i-o măsurăm. Am supus-o testului cu metrul, pentru că rigla din dotare era prea mică... Părul ei avea o lungime de 60 de centimetri! Irina își îngrijește părul cu multe tratamente și îi mai taie vîrfurile. Chiar și așa, cu podoaba sa capilară reușește... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:25 (30912 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... mică mașină!

La sugestia dumneavoastră, am plecat să identificăm recordurile județului departe de agitația cluburilor. În cea de-a treia ediție a rubricii noastre vă prezentăm cea mai mică mașină din oraș. Am descoperit-o într-o parcare de pe Dobrogeanu Gherea...

E Ligier Ambra și are doar două locuri!
Prin oraș mai circulă alte două modele similare, însă noi am ales-o pe cea a lui Constantin Bănică pentru că este roz și are numere de înmatriculare galbene. I-am fi dat mai cel mult un metru jumătate lungime, însă, măsurată avea doi jumate. Suficient pentru un automobil cumpărat cu doar 1000 de euro. Deși nu prinde mai mult de... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:05 (31793 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... decoltată ținută din club!

CEA MAI... decoltată ținută din club!

Tot sîmbătă seara și tot prin cluburi, reporterii Independent v-au mai surprins doborînd un record. Au reușit să o găsească pe fata cu cel mai... adînc decolteu. Ea primit voturi pentru «Cea mai... decoltată ținută din club!».
Un tricou decoltat, un decolteu de invidiat! Pentru că sîmbătă seara atmosfera din Hambar a fost încinsă la maxim, fetele s-au hotărît să se îmbrace mult mai lejer decît de obicei. Ne atrage atenția decolteul pe care îl are Elena, în momentul în care se apleacă pe bar să ceară un cocktail. Are 25 de ani, iar tricoul dungat pe care l-a îmbrăcat este singurul cu decolteu din garderoba sa.O credem pe cuvînt, că și noi... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2012, 11:46 (16391 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... înalt toc!

CEL MAI... înalt toc!

Cu ajutorul dumneavoastră, rubrica noastră a ajuns la a doua ediție. Sîmbătă seara, reporterii Independent au plecat din nou să identifice... recordurile județului. Într-unul din cluburile din Slobozia au descoperit-o pe purtătoarea celor mai înalți pantofi din oraș...
Cu cît mai înalți, cu atît mai bine... Hambar, imediat după miezul nopții. De ce acolo? Pentru că cele mai frumoase fete din oraș fac întotdeauna coadă la intrare. Vivi are 21 de ani și este tînără și frumoasă. După ce își trece mîna prin părul blond și clipește din ochi, acceptă testul riglei. Ne pierdem în albastrul privirii seducătoare a acesteia și îi măsurăm... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 11:07 (19222 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... scurtă fustă din oraș

CEA MAI... scurtă fustă din oraș

Primăvara este oficială. Săptămîna trecută, reporterii Independent au dat roată cluburilor din oraș căutînd «CEA MAI... scurtă rochie din oraș».
Hambarul cu fuste scurte! Sîmbătă seara, din duzina de cluburi la dispoziția slobozenilor, am ales Hambarul. Și asta nu doar pentru că aici se servesc cele mai fancy băuturi din oraș, ci și pentru că fetele care le beau au întodeauna o garderobă pe măsură. Gabriela a fost a șaptea fată abordată. Conduce un Q7, are 26 de ani și lucrează în București. A acceptat cu ușurință provocarea și... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:32 (14751 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... deocheată petrecere rurală!

Sîmbătă noaptea, bătînd și discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei demonstrații de striptease masculin, care a avut loc în discoteca de la Grivița. Ea a fost notată drept «CEA MAI... deocheată petrecere rurală».
Un cadou... despuiat! Sîmbătă seara, chiar și la țară, lumea iese din casă să se distreze. Din pleiada de discoteci din mediul rural, am ales-o pe cea de la Grivița. N-am mîncat bătaie, așa cum se întîmplă... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 15:26 (17132 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Diana, o fată fericită

Diana e o fată fericită! Nu din cauza dimensiunilor (90-59-90)! Nici pentru că e preocupată mai degrabă de trupa de dans din care face parte (ansamblul Doina Bărăganului) decît de cariera de fotomodel. Și nici pentru că-și mulțumește părinții învățînd, ca să devină economist, cum vrea tata sau doctor, cum vrea mama. Nu! Ea e fericită pentru că, la 16 ani, încă mai așteaptă un Făt-Frumos, călare pe un cal alb, care să vină și s-o salveze de un oraș sărac și fără orizont. «Acolo, undeva, e un prinț care mă așteaptă! Dar, dacă nu mă vede, cum o să știe să mă găsească?!». I-am dat dreptate, iar fotografiile pe care nu le-am putut publica le-am postat pe site, pentru ca prințul s-o găsească mai ușor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:57 (54648 vizualizări - 28 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

You Are Blue, Andreea nu

Andreea are ochii albaștri precum cerul într-o zi de duminică și se teme de foc, păianjeni și manichiuristele neîndemînatice. Îi place fotografia și să se lase fotografiată, are simțul umorului și un prieten adorabil, care o conduce acasă în fiecare seară. «Nu mai sînt băieți ca el pe lume!» ne-a declarat ea convinsă, în vreme ce selecta, riguros, fotografiile. Pentru că am uitat să vă spunem, Andreea are doar 16 ani, un diriginte care mușcă în carne vie și nu iese nici picată cu ceară din cuvîntul mamei. Nu fiți triști însă! Peste doi ani, Andreea va fi majoră! Iar noi suficient de răbdători ca să o așteptăm să-și înfrîngă timiditatea.... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 17:53 (16895 vizualizări - 12 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Scrieți pentru Andreea!

Nu, nu versuri! E prea banal și Andreea a depășit demult această etapă existențială. Dacă vreți să-i atrageți atenția așa cum v-o atrage ea vouă în acest moment, pentru Andreea trebuie să scrieți proză. Pentru că dincolo de cei 17 ani ai săi, cei 58 de centimetri cît măsoară în talie și de pasiunea ei pentru modelling, pentru Andreea cel mai important lucru din lume e scrisul. «Mă liniștește și mă binedispune! E o hrană pe care o dau și pe care o primesc cu egală plăcere. Iar dacă cineva vrea să-mi atragă cu adevărat atenția, trebuie să-mi scrie. Dar nu sms-uri și nici numere de telefon pe colțul șervețelelor în discotecă... Am cunoscut deja băieți care pot mai mult!». No comment!... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:15 (22293 vizualizări - 13 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

«Eu sînt Mihaela...»

«Locuiesc la vilă, învăț la un liceu privat, îmi iubesc cățelul, cel mai mult îmi place să dansez, ascult muzică hip-hop și am venit să pozez la ziar pentru că îmi doresc foarte tare să devin fotomodel». Așa s-a recomandat mai deunăzi fata de miercurea asta, în vreme ce își sufla bretonul de școlăriță ca să i se vadă mai bine ochii în fotografii. Iar dacă imaginea de alături nu vi se pare suficient de convingătoare, vă invităm să accesați site-ul publicației la www.independentonline.ro pentru a vă convinge că ambițiile de moment ale Mihaelei nu sînt deșarte. Cît despre măsurile consacrate, planuri de viitor și intenții de măritiș vă asigurăm că este mult prea devreme. Mihaela nu iese încă din... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2009, 17:22 (11091 vizualizări - 13 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Adriana, fata morgana

Adriana a apărut la orizontul redacției din neantul Licelui Pedagogic din Slobozia, unde-și îngroapă de trei ani tinerețea învățînd cum să-i învețe pe alții. Dar pasiunea ei secretă rămîne aceea de a poza. «Aș putea face asta ore în șir pentru că am descoperit că aparatul de fotografiat mă iubește!» ne-a declarat ea într-un moment de sinceritate, în pauza dintre două blitz-uri. Și, după cum vedeți, are mare dreptate. În rest, Adriana s-a dovedit a fi o fată tăcută și discretă. Nu se laudă cu dimensiunile ei aproape perfecte (58-60-89), nu face caz din faptul ca are picioarele mai lungi decît ale Roxanei Ciuhulescu și, mai ales, nu se grăbește să intre în lumea înșelătoare a modellingului. Așa... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2009, 16:55 (46356 vizualizări - 22 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
212 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Biciclist accidentat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 23 martie, la Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un constănțean ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:01
(8536 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii ialomițeni le-au pus gînd rău braconierilor. În urma unei acțiuni preventive, în năvoadele oamenilor legii au picat nu mai puțin de opt bărbați, toți cercetați acum pentru braconaj piscicol. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:54
(9144 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Moaște de la Mânăstirea Comana

Urziceni: Moaște de la Mînăstirea Comana

Timp de 3 zile, în perioada 29 martie-1 aprilie 2012, vor poposi la Urziceni moaștele «Sf. M. Mc. Ecaterina», din Episcopia Giurgiului, de la Mînăstirea Comana. Potrivit declarației preotului Bogdan Ionuț ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:46
(11202 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni moaște


Ialomița: În trafic, cu numere de înmatriculare expirate

Miercuri, 21 martie, polițiștii rutieri au depistat în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din comuna Cornetu-Ilfov. În urma verificărilor efectuate cu privire la autoturism, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:39
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Accident mortal după ce s-a răsturnat cu mașina

Joi, 21 martie a.c., pe unul dintre drumurile comunale din apropierea comunei Săveni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și vătămarea corporală a unei alteia. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:19
(11820 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

Vineri, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor din municipiul Slobozia a avut loc o ședință festivă, prilejuită de sărbătorirea Zilei Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:09
(8797 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Șoferi prinși beți la volan

Acțiunile polițiștilor rutieri pentru combaterea încălcărilor la regimul circulației pe drumurile publice au dus la identificarea altor două infracțiuni în trafic. Primul șofer, un bărbat de 47 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:05
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 26 martie 2012, termen scadent pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că luni, 26 martie 2012, inclusiv, este ultima zi în care mai pot fi depuse următoarele declarații:
-Declarația privind obligațiile ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:02
(12905 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bișnițarii la control

Polițiștii slobozeni au organizat în cursul zilei de miercuri, 21 martie a.c., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal. În cadrul acțiunii, polițiștii au verificat 16 societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 16:38
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Călătorind între două luni paralele», cu Nina Beciu

Astrologul Nina Beciu lansează, pe 24 martie a.c., un nou volum. «Călătorind între două lumi paralele» este o compilație a celor 5 volume publicate de autor anterior și reprezintă o nouă încercare de a ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:15
(16204 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: DSVSA intensifică controalele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că va intensifica acțiunile de supraveghere sanitară-veterinară în toate tipurile de unități autorizate/înregistrate sanitar ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:12
(9809 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:10
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților

Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Miriști în flăcări

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(12564 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:00
(7468 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2012, 09:25
(7349 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:48
(6954 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(8047 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști

Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(12639 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori, hoți de găini

Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:00
(11465 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt găini


Fetești: Șoferiță accidentată

Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:58
(6857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Cosîmbești: A furat porumbul vecinului

Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(10668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice

Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:55
(8939 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop

Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7669 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tîlhărea minori

Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(10163 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: I-au furat gardul locuinței

O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(9479 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt gard


Ialomița: Paznici hoți

Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:51
(11917 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei

Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:50
(9341 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...