Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

În 2025

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

O statistică a Serviciului de Telecomunicații Speciale (STS) arată că, în 2025, în Ialomița s-au înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Dintre acestea, peste 54 mii de apeluri au fost non-urgente. În această categorie intră și apelarea abuzivă a numărului 112. Datele arată că mai bine de 10% dintre apelurile non-ur­gente au fost «false».

 

Apeluri nejustificate la numărul de urgență 112 În 2025, Serviciul de Telecomunicații Speciale a înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Operatorii... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:20 (2025 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Joi, 12 februarie 2026, autoritățile de mediu au reluat monitorizarea calității aerului în comuna Ciulnița, după ce mai mulți localnici au reclamat din nou un miros înțepător specific hidrogenului sulfurat. Potrivit Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), primele măsurători, din perioada 21.01-03.02.2026, au indicat în mai multe cazuri depășirea valorilor medii ale concentrației maxime admise pentru hidrogenul sulfurat. Drept urmare, autolaboratorul Direcției Județene de Mediu Călărași, din cadrul Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), a reluat activitatea de monitorizare în zona cartierului nou din comuna Ciulnița.

 ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 07:40 (5177 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Din anul școlar 2026-2027

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Reorganizarea învățământului profesional propusă de Ministerul Educației, din anul școlar 2026-2027, a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, toate cele 5 școli profesionale din județ vor fi transformate în licee tehnologice.

 

Modificări legislative În 2025, Legea Educației s-a modificat astfel încât să nu mai existe școli profesionale și licee tehnologice, ci doar un singur tip de unitate de învățământ tehnologic. Astfel, Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 10:40 (5870 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Decizie a Parchetului Județean Ialomița

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată patru inculpați sub acuzația de «omor», fiind reținută forma agravantă a faptei, respectiv, «violența în familie». Trimiterea în judecată este o etapă procesuală care anunță încheierea urmăririi penale, demers pentru care anchetatorii ialomițeni au avut nevoie de aproape 6 luni pentru a lămuri întreaga situație de fapt.

 

Inculpați deferiți justiției Potrivit comunicărilor oficiale, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 17:20 (2060 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8044 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

În ultimii ani, Cartierul Tineretului din Slobozia a devenit una dintre cele mai dinamice zone rezidențiale ale orașului. Odată cu dezvoltarea zonei, au apărut și servicii medicale adaptate noilor nevoi ale comunității. Printre acestea se află Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia, situată pe strada Walter Mărăcineanu nr. 8, care oferă servicii complete de stomatologie și, în mod special, tratamente ortodontice moderne.
Pentru pacienții care caută aparat dentar în Slobozia sau o evaluare ortodontică profesionistă, clinica a devenit... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 12:10 (2030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La Miloșești

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La sfârșitul săptămânii precedente, polițiștii din Grivița au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, patru tineri din comuna Miloșești care ar fi agresat trei persoane în incinta unui supermarket de pe raza localității. În prezent, cei patru se află sub control judiciar. Victimele au avut nevoie de până la 20 de zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor provocate, conform raportului medico-legal efectuat în acest caz.

 

Cercetările sunt în curs În ordonanța de dispunere a controlului judiciar s-a reținut că «... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2026, 09:50 (1892 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Împreună pentru Alina!»

strigătul disperat al unei mame

«Împreună pentru Alina!»

Iuliana Trepăduș este cadru didactic, mai precis învățătoare la Ciochina, la Școala Gimnazială din localitate. Într-adevăr, domnia sa ne-a contactat pentru a ne aduce la cunoștință un caz tulburător... Ne-a surprins abnegația implicării, reacția dascălului fiind remarcabilă. «Sunt femeie, mamă și încerc să sprijin! Cazul Alinei, mamă a trei fetițe minu­nate, toate mi-au fost eleve!, reprezintă pentru mine, dincolo de povești, cu cifre și statistici, chemarea de a ajuta...» ne spune Iuliana, pentru început.

«Alina este o femeie tânără, de 35 de ani, care locuiește în Ciochina, diagnosticată cu ciroză hepatică într-o fază avansată...»... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2026, 10:25 (4880 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Specialiștii în Economie au făcut o analiză a contribuției fiecărui județ la Produsul Intern Brut Național. Fără să mai surprindă pe nimeni, datele publicate arată că Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național, contribuind cu doar 17,4 miliarde de lei la Produsul Intern Brut Național, conform estimărilor oficiale.

 

Ialomița, un județ tot mai sărac Media contribuției naționale la Produsul Intern Brut este de 2%. Datele statistice ale specialiștilor în Economie arată că Ialomița se situează cu mult sub acest prag. Calculele estimative arată că Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2026, 09:50 (3627 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

O analiză la nivel național, realizată de Institutul Național de Statistică, plasează Ialomița în pri­mele 20 de județe ale țării din punct de vedere al migrației. INS arată că 2% din locuitorii județului au ales să plece în străinătate, motivul in­vocat fiind reprezentat de condițiile economice ale țărilor occidentale. Spania, Germania și Marea Britanie se numără printre statele europene în care au ales să migreze ialomițenii plecați peste hotare.

 

Ialomițenii, atrași de condițiile de trai din Occident Ialomița este unul dintre județele slab-dezvoltate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 12:20 (1569 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Primăria Amara caută soluții pentru a opri invazia ciorilor din stațiunea Amara. Administrația locală susține faptul că numărul mare de păsări provoacă mizerie și distruge mobilierul urban instalat în zona spațiilor verzi ale stațiunii. Soluțiile trebuie armonizate cu legislația națională și europeană, având în vedere faptul că ciorile sunt o specie de păsări protejate de lege. Specialiștii le consideră esențiale pentru protecția biodiversității în fața dăunătorilor naturali. «Vom căuta soluțiile legale pentru a controla această invazie!» susține Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Primăria Amara reclamă problemele provocate de păsări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 08:05 (7406 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, cea mai mare asociație de profil, și-a desemnat joi, 5 februarie 2026, noua conducere. Puternica organizație a fermierilor, având în «exploatare» aproximativ 125000 de hectare și peste 300 de membri, l-a (re)ales pe Costin Telehuz în funcția de președinte al Asociației.

 

Costin Telehuz, din nou la conducerea ACCPT Liberalul ialomițean Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022, preluând această funcție din... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 13:20 (6865 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a decis să prelungească mandatele directorilor ale căror contracte de management au expirat. Aceștia își vor desfășura acti­vitatea în aceste funcții până la 31 august 2026. Instituția mai arată că din cei 40 de directori de școli aflați în aceste situații, doar în 5 unități de învățământ s-a decis înlocuirea din funcție.

 

Contractele de management al directorilor, prelungite În lipsa unui concurs pentru directori organizat de Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 16:20 (12222 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Luni, 9 februarie a.c., Consiliul Județean Ialomița a fost convocat într-o ședință extraordinară, consilierii județeni aprobând online doar 3 proiecte de hotărâri. Din nou «tehnice», proiectele au vizat aprobări de devize și indicatori tehnico-economici pentru obiective de investiții ale Consiliului Județean Ialomița. Astfel, în ceea ce privește pro­iectul privind «Modernizarea DJ201: intersecție cu DJ213A (Mărculești)-intersecție cu DJ212; DJ212: intersecție cu DJ201-intersecție cu DN2A (Țăndărei)», s-a aprobat modificarea indicatorilor tehnico-economici aferenți obiectivului de investiții, valoarea totală a pro­iectului... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 10:05 (2532 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

În 2025

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

La nivelul județului Ialomița, Agricultura a reprezentat și în 2025 principalul sector de ac­tivitate care a ajutat la atragerea fondurilor europene. Cu sprijinul Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricul­tură Ialomița, fermierii ialomițeni au încasat aju­toare financiare de peste 500 milioane de lei, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru fermieri O parte semnificativă a fondurilor europene de care au beneficiat fermierii ialomițeni au fost acordate în baza Cererilor Unice de Plată. Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 12:20 (3087 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

2 milioane de lei prejudiciu, anchetă la Poliție

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

După o muncă de documentare de aproape 4 ani, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a reușit să demonstreze că zeci de ialomițeni au reușit să păcălească vigilența asistenților sociali din diferite state ale Uniunii Europene, încasând sume record sub forma ajutoarelor financiare acordate pentru creșterea copiilor. În Ialomița, prejudiciul se ridică la peste 4 milioane de lei, conform primelor date. Instituția a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, iar în cauză a fost deschisă o anchetă penală de către polițiști. «Ni s-a comunicat că ve­rificările sunt în curs...» au transmis oficialii AJPIS Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 07:50 (6469 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», din care fac parte comunele Bucu, Gheorghe Lazăr, Scânteia, Mărculești, Cosâmbești și Valea Ciorii, a semnat contractul de finanțare cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației în vedere realizării rețelei de gaze naturale. Valoarea proiectului este de 50 milioane de lei, fondurile fiind alocate din bugetul Guvernului României.

 

Rețea de gaze naturale în mediul rural Interesul pentru dezvoltarea rețelelor de gaze naturale în mediul rural a determinat localitățile... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2026, 10:20 (16087 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

În 2025

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

Stomatologia rămâne una dintre cele mai subfinanțate specialități medicale. Conform informațiilor oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, fie­care medic aflat în relații contractuale cu instituția a primit lunar doar 6000 de lei pentru efectuarea mano­perelor. Având în vedere valorile mici pe care le au sumele decontate, foarte puțini medici stomatologi fac demersuri pentru a încheia contracte cu reprezentanții CJAS Ialomița.

 

Un serviciu medical subfinanțat În Ialomița profesează peste 100 de medici stomatologi... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2026, 09:55 (4559 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

Aflat în întârziere

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

bonus: S-a majorat indemnizația de hrană pentru nevoiașii din Slobozia

Debutul lucrărilor de eficien­tizare energetică a unităților de învățământ din Slobozia, prin Programul «ELENA», creează haos în comunitatea locală. Părinții susțin că s-ar fi propus revenirea la școala online pe tot parcursul implementării proiectului, iar această inițiativă a fost categoric respinsă. Reprezentanții Primăriei Slobozia, instituția care gestionează proiectul la nivel local, susțin însă că se caută soluții pentru ca impactul lucrărilor asupra activității școlare să fie unul cât mai mic. «Cu siguranță școala online nu este o soluție... Vom căuta alături de constructori cele mai bune alternative de lucru pentru ca activitatea școlară să nu fie dată peste cap!»... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 10:15 (7228 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
348 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6253 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3044 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3206 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10922 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1883 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5325 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9272 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...