Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Conform statisticilor, industria HoReCa locală are în evidență peste 300 de localuri de alimentație publică. După tragedia de la Clubul «Colectiv», acestea trebuie să respecte temeinic normele de securitate la incendiu. Anul acesta, ISU Ialomița a descoperit că doar un singur restaurant din județ încalcă legea și l-a închis. Unitatea funcționează pe raza orașului Țăndărei și încearcă să dovedească faptul că a respectat legea prin mai multe acțiuni deschise la instanță.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală După tragedia de la Clubul «Colectiv»... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 07:50 (14476 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

S-a întâmplat la Slobozia

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

O femeie angajată ca agent de securitate al unui supermarket din Slobozia a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a fost agresată de un bărbat pe care l-a prins în timp ce fura produse din respectivul magazin. Suspectul se află acum după gratii fiind arestat preventiv pentru 30 de zile.

 

Verificări în curs Ancheta deschisă în acest caz este coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Potrivit actelor de urmărire penală, femeia care lucra ca agent de pază în supermarket a încercat să oprească hoțul să pără­sească magazinul... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 15:05 (11677 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Spitalul Orășenesc din Țăndărei a adus în atenția consilieilor locali lista de investiții ce trebuie realizate în cadrul unității medicale. Potrivit documen­telor oficiale este vorba despre echipamente medicale destinate, în special, laboratorului de analize medicale al spitalului. Spitalul Orășenesc din Țăndărei este o importantă unitate medicală din zonă, deservind apro­­ximativ 60 mii de oameni.

 

Echipamente medicale de 500 mii de lei La ultima ședință ordinară a Consiliului Local Țăndărei, aleșii locali ai orașului au avut de aprobat un proiect... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 09:20 (3830 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Administrația locală din Fetești este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană de peste 1,5 milioane de lei ce a permis achiziționarea de containere digitale pentru depozi­tarea gunoaielor. Practic, pe baza unei cartele magnetice, cetățenii pot depozita deșeurile menajere produse. În momentul de față, Primăria Fetești a început o campanie de distribuție a cartelelor cu ajutorul cărora containerele pot fi deschise. «Insulele ecolo­gice nu sunt în acest moment funcționale, iar accesul nu este activat. Locuitorii sunt rugați să nu forțeze deschiderea ușilor și să nu deterioreze echipamentele!» a transmis Laurențiu Șonchereche, primarul munici... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 14:55 (6000 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

În urmă cu două decenii, Ministerul Educației, cu spriji­nul Guvernului României, a lansat programul «EURO 200» în baza căruia instituția acorda elevilor 200 de euro pentru achiziția de calculatoare. În timp, programul a devenit tot mai nepopular, pentru că Ministerul Educației nu a făcut nimic pentru a-l face mai atractiv. De aceea elevii, deși au nevoie de dispozitive digitale, refuză să se înscrie. În prezent, cu 200 de euro, e tot mai dificilă achiziția unui calculator performant care să-i ajute pe elevi în activitatea școlară.

 

Un proiect nepopular... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 09:20 (1642 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

De la 1 ianuarie 2026

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

bonus: Probleme și la Parchetul Județean Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că, de la începutul anului viitor, Judecătoria Urziceni va rămâne cu doar doi judecători definitivi. Aceștia vor avea de soluționat aproximativ 10 mii de dosare. Anul acesta nu s-au mai organizat concursuri de admitere în Magistratură, așa că posturile rămase libere nu au fost ocupate.

 

Instanță cu doar doi judecători Schema de personal a Judecătoriei Urziceni cuprinde 7 posturi, însă pe parcursul acestui an ar fi fost aprobate mai multe transferuri, așa că de la începutul anului... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2025, 08:25 (9355 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

De 5 ani

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

O  analiză a proiectelor propuse a beneficia de finanțare prin Compania Națională de Investiții arată că 6 primării din Ialomița așteaptă banii din partea instituției. Lista a fost întocmită cu 5 ani în urmă și tot de atâta timp administrațiilor locale le sunt promise și fondurile. Este vorba despre inves­tiții care ar putea ajuta dezvoltarea comunităților locale și pe care CNI le-a trecut pe «lista de sinteză».

 

Ce înseamnă «lista de sinteză»? «Lista de sinteză» se referă la acele proiecte pe care Compania ... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 12:15 (10585 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

Reprezentanții Asociației Județene a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița reclamă lipsa de reacție a Poliției ialomițene față de prinderea braconierilor. Într-o sesizare făcută de AJVPS Ialomița cu privire la un incident petrecut pe unul dintre fondurile de vânătoare pe care le administrează în zona Gheorghe Lazăr, aceștia arată cum un braconier le-ar fi scăpat printre degete polițiștilor chemați să ia măsuri. Oficialii Poliției ialomițene susțin însă contrariul și precizează faptul că în baza sesizării a fost întocmit un dosar penal și aplicate sancțiuni contravenționale.

 

Braconierul s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 07:55 (5808 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Condamnat în lipsă la 20 de ani de închisoare cu executare pentru «omor calificat», un tânăr de 31 de ani a fost descoperit de autoritățile judiciare pe teritoriul Marii Britanii. Acesta a provocat un accident rutier în urma căruia un bărbat și fetița lui de 4 luni au murit pe loc. De asemenea, mama copilei a rămas infirmă pe viață. După 4 ani de anchete, procurorii au demonstrat faptul că accidentul a fost provocat cu intenție, de aici și pedeapsa dură aplicată de judecători. Mai mult, șoferul se urcase băut la volan.

 

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 12:15 (9310 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

Administrația județeană anunță semnarea procesului-verbal de recepție a lucră­rilor de modernizare a Ambulato­riului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Lucrările ar fi trebuit încheiate cu 2 ani în urmă, dar din cauza nerespectării procedurilor și legislației în domeniul securității la incendiu, termenul de finalizare a proiectului a fost amânat de mai multe ori. Consiliul Județean Ialomița estimează faptul că investiția a costat 26,7 milioane de lei, fondurile fiind acordate de Uniunea Europeană.

 

În sfârșit, recepția! «Un pas important pentru sănătatea județului Ialomița! A fost semnat procesul-verbal de recepție al proiectului „Reabilitarea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia“. Acesta este al doilea proiect finalizat dintre cele patru proiecte implementate la spitalul județean!»... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 07:55 (2692 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Potrivit hărții interactive a Planului Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar beneficia de 277 de proiecte public/privat în valoare de peste 116,74 milioane de euro. Tabloul de bord al proiectelor PNRR reprezintă o platformă inte­ractivă lansată de Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, fiind transparentizată astfel lista cu investiții și informații aferente derulării pro­iectelor la nivel național, implicit la nivelul județelor și localităților.

Astfel, potrivit clasamentului de accesare a proiectelor prin Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar ocupa poziția 39, cele 277 de proiecte public/privat depuse valorând puțin... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2025, 16:20 (6373 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegeri Locale parțiale, 7 decembrie 2025

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii desfășurate duminică, 7 decembrie 2025, au consemnat alegerea «independentului» Ionuț Fătu în funcția de edil al localității. Beneficiind de susținerea PNL-PSD, candidatul «independent» a reușit să adune 397 de voturi, contracandidații, în total, strângând cam același număr de voturi. Așadar, din cei 1376 de votanți înscriși pe liste la Valea Ciorii, la urne s-au prezentat 818, marcând o prezență la vot de 59,45%.

 

Fără vot «emoțional» la Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:35 (11077 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Imediat după tragedia petrecută la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii «Sfânta Maria» din Iași, unde șapte nou-născuți au murit din cauza infecțiilor nosocomiale în timp ce erau internați pe Secția ATI, Ministerul Sănătății a obligat Direcțiile Județene de Sănătate Publică să evalueze activitatea medicală din toate spitalele. În Ialomița, Direcția de Sănătate Publică a efectuat controale în toate cele patru unități medicale din județ. Rezultatele activităților au fost făcute publice la mijlocul săptămânii precedente, oficialii instituției precizând că, într-adevăr, au fost descoperite nereguli.

 

Sancțiuni aplicate de inspectorii DSP Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:20 (4918 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Curtea de Conturi a României sesizează

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Un raport al Curții de Conturi a României, realizat pe baza misiunilor de audit efectuate în 2024, privind in­dicatorii financiari ai admi­nistrațiilor locale obținuți în 2023, arată faptul că procentul veniturilor proprii ale acestor entități sunt foarte scăzute. În Ialomița, susține Curtea de Conturi, cuantumul veniturilor proprii al primăriilor ialomițene nu depășește 33%. Restul banilor sunt alocați fie de la bugetul de stat, fie din alte surse de finanțare, precum fondurile ne­rambursabile.

 

Realitatea din conturile primăriilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 07:55 (5818 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

După aproape 10 ani de funcționare, un proiect cultural menit să aducă în atenția generațiilor actuale tradițiile ialomițene nu mai există. Este vorba despre muzeul «Gospodăria țărănească», înființat de ialomițeanul Victor Simion. Acesta a declarat recent că a fost nevoit să închidă proiectul din cauza problemelor financiare întâmpinate.

 

Tradiții abandonate Muzeul de etnografie din Jilavele, înființat de Victor Simion și denumit «Gospodăria țărănească» a fost creat cu scopul de a prezenta tradițiile și obiceiurile ialomițene... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2025, 10:05 (5556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» din comuna Ograda a reușit amenajarea primei camere senzoriale destinată elevilor cu Cerințe Educaționale Speciale (CES). Reprezentanții unității de învățământ susțin că de activitățile care se desfășoară aici pot beneficia și elevii altor școli din județ.

 

Sprijin pentru elevii cu CES Conceptul de «cameră senzorială» nu este unul nou, fiind utilizat pe scară largă în Occident, dar este o premieră pentru o școală din județul Ialomița să-l implementeze, așa cum este Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2025, 09:20 (7621 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Cel puțin în prezentarea proprie, Direcția de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia este «serviciul public cu caracter preponderent productiv», organizat de către Consiliul Local al municipiului Slobozia, conform prevederilor Codului Administrativ și Legii privind Serviciile Comunitare de Utilități Publice. DADP Slobozia își desfășoară activitatea după propriul Regulament de organizare și funcționare, aprobat de Consiliul Local. Mai mult, cam în același timp cu instalarea social-democratului Alexandru Potor în fotoliul de primar al municipiului Slobozia, în fruntea Direcției de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 11:20 (14288 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii se vor desfășura duminică, 7 decembrie 2025, la urne fiind așteptați puțin peste 1500 de votanți. În cursa electorală sunt înscriși patru candidați, ordinea pe bule­tinul de vot, după tragerea la sorți, fiind Florin Apostol (AUR), Alexandru Constantin Roșu (SOS România), Mihaela Elena Stan (independent) și Ionuț Fătu (independent). Să completăm că Ștefan Ionescu, candidatul PSD înscris în cursa electorală, a fost «descalificat», candida­tura sa fiind respinsă de Biroul Electoral de Circumscripție Comunală nr. 64 Valea Ciorii.

 

Despre candidaturi și candidați... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 07:50 (10849 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița a primit zeci de sesizări din partea cetă­țenilor care locuiesc în zona Policlinicii cu Plată din Slobozia cu privire la existența unui teren de fotbal sintetic, amenajat de Primăria Slobozia, care a devenit factor de perturbare a liniștii pu­blice pentru cetățeni. Verificările ISC Ialomița au scos la iveală faptul că respectivul teren a fost amenajat ilegal, pentru că nu are autorizație de construire. Primăria Slobozia l-a dat în folosință cu aproape 10 ani în urmă...

 

Se caută soluții În ultima... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 12:35 (16504 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8499 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Luni, 29 iunie 2015, polițiștii au fost alertați cu privire la dispariția unei fetițe din Fetești. Copila, pe numele său MIHAI DENISA, de 8 ani, a dispărut în jurul orei 19,00, de pe un ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 19:10
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Și-a incendiat locuința

Sîmbătă, 27 iunie a.c., locuința unui cetățean din satul Crunți, comuna Reviga a fost incendiată. Potrivit pompierilor ialomițeni, solicitați să stingă incendiul, focul ca izbucnit după ce proprietarul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 17:20
(4188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


Cotorca: Accident mortal după ce o mașină a lovit un cal

Sîmbătă, 27 iunie a.c., un șofer s-a răsturnat cu mașina în apropierea localității Bucu. Evenimentul rutier s-a produs ca urmare a faptului că șoferul a pierdut controlul direcției de mers. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 15:05
(4783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au prins în trafic patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 22 și 59 ani, care conduceau autovehicule deși erau băuți. Valorile rezultate ca urmare ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 12:55
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 320 de amenzi aplicate

Peste 320 de amenzi rutiere au fost aplicate de polițiștii ialomițeni la sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv în perioada 26-28 iunie 2015. Mai mult, ca urmare a acțiunilor întreprinse în scopul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 11:45
(4280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la hoții din mașini

Miercuri, 24 iunie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiștii efectuează 20 de percheziții, în 4 județe, la persoane bănuite de savîrșirea infracțiunilor de furt și  furt calificat. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2015, 10:20
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

Autoritățile din Slobozia vor serba și anul acesta «Ziua Drapelului». Evenimentul se va desfășura vineri, 26 iunie 2015, în Piața Unirii din oraș. Momentul va fi marcat printr-o slujbă religioasă, dar și ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 20:15
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară în stațiunea Amara

Eveniment inedit la Amara. Reprezentanții Clubului Montan Excelsior Slobozia îi invită pe toți pasionații de aventură să petreacă un week-end de neuitat pe plajele din stațiune. Astfel, între 31 iulie- ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 19:10
(7163 vizualizări - 3 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Finala campionatului de tenis de cîmp organizată în cadrul Ministerului Afacerilor Interne în municipiul Cluj-Napoca, în perioada 15-20 iunie 2015, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de plutonierul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:40
(4461 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița, primul loc pe țară la depunerea cererilor unice de plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că la termenul-limită de depunere a cererii unice de plată 2015 fără penalități, respectiv 15 iunie 2015, județul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:05
(3790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenul de Capacitate, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 22-26 iunie 2015, ordinea și siguranța publică la 9 centre de examinare și 2 pentru evaluare, dar și măsuri de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 17:25
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 iunie, data limită pentru plata obligațiilor fiscale

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25 iunie este termenul limită pentru declararea și efectuarea plăților obligațiilor fiscale aferente perioadei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 16:05
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 11 ha de orz, mistuite de flăcări

Scînteile produse de un utilaj agricol au dus la izbucnirea unui incendiu la un lan de orz de pe raza localității Bărbulești. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 20 iunie 2015, iar ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 15:20
(3352 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 35 și 51 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 14:40
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 accidente, 7 persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 19-21 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 6 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șapte persoane. Vineri, 19 iunie, Poliția a fost sesizată cu ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 13:35
(2981 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 12:15
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița au fost angrenați, în perioada 12-14 iunie 2015, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 11:05
(3081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de facturi fictive și peste 2,24 milioane de lei evaziune

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «procurorii au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul DUMITRU ANDREI,  sub ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2015, 14:05
(9140 vizualizări - 2 comentarii)


Inventarierea terenurilor în județul Ialomița

În data de 17 iunie a.c., Instituția Prefectului a organizat o nouă reuniune de lucru a specialiștilor însărcinați cu inventarierea terenurilor disponibile pe teritoriul județului Ialomița, în vederea finalizării ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2015, 18:30
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la sediul Finanțelor. Persoane bănuite de evaziune fiscală și fapte de corupție!

În dimineața zilei de miercuri, 17 iunie 2015, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 6 percheziții la sediul unei instituții publice, la punctul de lucru al unei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2015, 10:35
(11212 vizualizări - 12 comentarii)


Bărcănești: Băiat de 13 ani, ucis de fulger

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orei 9,10, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui băiat, în vîrstă de 13 ani, care a fost lovit de un fulger, la aproximativ 3 km distanță de localitatea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 17:20
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei persoane rănite

Sîmbătă și duminică, 13/14 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Astfel, sîmbătă, 13 iunie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 14:35
(5244 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 12-14 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 13:50
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Ialomița: Accident mortal

Un tînăr în vîrstă de 20 ani a decedat după ce autoturismul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și s-a oprit într-un copac. Evenimentul s-a produs luni, 15 iunie 2015, în jurul orei 10,55, pe ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 12:35
(7262 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Săveni, înecat în rîul Ialomița

Duminică, 14 iunie a.c., în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui bărbat din apele rîului Ialomița, pe raza orașului Țăndărei. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:45
(6149 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de persoane rămase neidentificate a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:05
(4187 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE ABUZ ÎN SERVICIU ȘI FALS

Luni, 15 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 9 percheziții, în două județe, la persoane bănuite de abuz în serviciu și fals intelectual. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2015, 10:25
(5785 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Proxeneți arestați pentru 20 de zile

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus, la data de 10.06.2015, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații DUMITRU IONUȚ DORU, zis «Papaie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 20:10
(12069 vizualizări - 10 comentarii)


Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Începând de joi, 11 iunie 2015, cetățenii și polițiștii comunei Moldoveni-Ialomița beneficiază un nou sediu de Poliție, adecvat activității de primire a publicului și soluționarea problemelor cu care cetățeanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 17:40
(6108 vizualizări - 1 comentariu)


Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

În urma desfășurării fazei județene a competiției serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, pe primul loc s-au clasat echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Căzănești ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:55
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...