Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Conform statisticilor, industria HoReCa locală are în evidență peste 300 de localuri de alimentație publică. După tragedia de la Clubul «Colectiv», acestea trebuie să respecte temeinic normele de securitate la incendiu. Anul acesta, ISU Ialomița a descoperit că doar un singur restaurant din județ încalcă legea și l-a închis. Unitatea funcționează pe raza orașului Țăndărei și încearcă să dovedească faptul că a respectat legea prin mai multe acțiuni deschise la instanță.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală După tragedia de la Clubul «Colectiv»... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 07:50 (14482 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

S-a întâmplat la Slobozia

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

O femeie angajată ca agent de securitate al unui supermarket din Slobozia a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a fost agresată de un bărbat pe care l-a prins în timp ce fura produse din respectivul magazin. Suspectul se află acum după gratii fiind arestat preventiv pentru 30 de zile.

 

Verificări în curs Ancheta deschisă în acest caz este coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Potrivit actelor de urmărire penală, femeia care lucra ca agent de pază în supermarket a încercat să oprească hoțul să pără­sească magazinul... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 15:05 (11683 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Spitalul Orășenesc din Țăndărei a adus în atenția consilieilor locali lista de investiții ce trebuie realizate în cadrul unității medicale. Potrivit documen­telor oficiale este vorba despre echipamente medicale destinate, în special, laboratorului de analize medicale al spitalului. Spitalul Orășenesc din Țăndărei este o importantă unitate medicală din zonă, deservind apro­­ximativ 60 mii de oameni.

 

Echipamente medicale de 500 mii de lei La ultima ședință ordinară a Consiliului Local Țăndărei, aleșii locali ai orașului au avut de aprobat un proiect... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 09:20 (3830 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Administrația locală din Fetești este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană de peste 1,5 milioane de lei ce a permis achiziționarea de containere digitale pentru depozi­tarea gunoaielor. Practic, pe baza unei cartele magnetice, cetățenii pot depozita deșeurile menajere produse. În momentul de față, Primăria Fetești a început o campanie de distribuție a cartelelor cu ajutorul cărora containerele pot fi deschise. «Insulele ecolo­gice nu sunt în acest moment funcționale, iar accesul nu este activat. Locuitorii sunt rugați să nu forțeze deschiderea ușilor și să nu deterioreze echipamentele!» a transmis Laurențiu Șonchereche, primarul munici... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 14:55 (6001 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

În urmă cu două decenii, Ministerul Educației, cu spriji­nul Guvernului României, a lansat programul «EURO 200» în baza căruia instituția acorda elevilor 200 de euro pentru achiziția de calculatoare. În timp, programul a devenit tot mai nepopular, pentru că Ministerul Educației nu a făcut nimic pentru a-l face mai atractiv. De aceea elevii, deși au nevoie de dispozitive digitale, refuză să se înscrie. În prezent, cu 200 de euro, e tot mai dificilă achiziția unui calculator performant care să-i ajute pe elevi în activitatea școlară.

 

Un proiect nepopular... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 09:20 (1642 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

De la 1 ianuarie 2026

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

bonus: Probleme și la Parchetul Județean Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că, de la începutul anului viitor, Judecătoria Urziceni va rămâne cu doar doi judecători definitivi. Aceștia vor avea de soluționat aproximativ 10 mii de dosare. Anul acesta nu s-au mai organizat concursuri de admitere în Magistratură, așa că posturile rămase libere nu au fost ocupate.

 

Instanță cu doar doi judecători Schema de personal a Judecătoriei Urziceni cuprinde 7 posturi, însă pe parcursul acestui an ar fi fost aprobate mai multe transferuri, așa că de la începutul anului... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2025, 08:25 (9356 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

De 5 ani

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

O  analiză a proiectelor propuse a beneficia de finanțare prin Compania Națională de Investiții arată că 6 primării din Ialomița așteaptă banii din partea instituției. Lista a fost întocmită cu 5 ani în urmă și tot de atâta timp administrațiilor locale le sunt promise și fondurile. Este vorba despre inves­tiții care ar putea ajuta dezvoltarea comunităților locale și pe care CNI le-a trecut pe «lista de sinteză».

 

Ce înseamnă «lista de sinteză»? «Lista de sinteză» se referă la acele proiecte pe care Compania ... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 12:15 (10586 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

Reprezentanții Asociației Județene a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița reclamă lipsa de reacție a Poliției ialomițene față de prinderea braconierilor. Într-o sesizare făcută de AJVPS Ialomița cu privire la un incident petrecut pe unul dintre fondurile de vânătoare pe care le administrează în zona Gheorghe Lazăr, aceștia arată cum un braconier le-ar fi scăpat printre degete polițiștilor chemați să ia măsuri. Oficialii Poliției ialomițene susțin însă contrariul și precizează faptul că în baza sesizării a fost întocmit un dosar penal și aplicate sancțiuni contravenționale.

 

Braconierul s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 07:55 (5810 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Condamnat în lipsă la 20 de ani de închisoare cu executare pentru «omor calificat», un tânăr de 31 de ani a fost descoperit de autoritățile judiciare pe teritoriul Marii Britanii. Acesta a provocat un accident rutier în urma căruia un bărbat și fetița lui de 4 luni au murit pe loc. De asemenea, mama copilei a rămas infirmă pe viață. După 4 ani de anchete, procurorii au demonstrat faptul că accidentul a fost provocat cu intenție, de aici și pedeapsa dură aplicată de judecători. Mai mult, șoferul se urcase băut la volan.

 

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 12:15 (9310 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

Administrația județeană anunță semnarea procesului-verbal de recepție a lucră­rilor de modernizare a Ambulato­riului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Lucrările ar fi trebuit încheiate cu 2 ani în urmă, dar din cauza nerespectării procedurilor și legislației în domeniul securității la incendiu, termenul de finalizare a proiectului a fost amânat de mai multe ori. Consiliul Județean Ialomița estimează faptul că investiția a costat 26,7 milioane de lei, fondurile fiind acordate de Uniunea Europeană.

 

În sfârșit, recepția! «Un pas important pentru sănătatea județului Ialomița! A fost semnat procesul-verbal de recepție al proiectului „Reabilitarea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia“. Acesta este al doilea proiect finalizat dintre cele patru proiecte implementate la spitalul județean!»... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 07:55 (2692 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Potrivit hărții interactive a Planului Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar beneficia de 277 de proiecte public/privat în valoare de peste 116,74 milioane de euro. Tabloul de bord al proiectelor PNRR reprezintă o platformă inte­ractivă lansată de Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, fiind transparentizată astfel lista cu investiții și informații aferente derulării pro­iectelor la nivel național, implicit la nivelul județelor și localităților.

Astfel, potrivit clasamentului de accesare a proiectelor prin Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar ocupa poziția 39, cele 277 de proiecte public/privat depuse valorând puțin... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2025, 16:20 (6373 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegeri Locale parțiale, 7 decembrie 2025

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii desfășurate duminică, 7 decembrie 2025, au consemnat alegerea «independentului» Ionuț Fătu în funcția de edil al localității. Beneficiind de susținerea PNL-PSD, candidatul «independent» a reușit să adune 397 de voturi, contracandidații, în total, strângând cam același număr de voturi. Așadar, din cei 1376 de votanți înscriși pe liste la Valea Ciorii, la urne s-au prezentat 818, marcând o prezență la vot de 59,45%.

 

Fără vot «emoțional» la Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:35 (11079 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Imediat după tragedia petrecută la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii «Sfânta Maria» din Iași, unde șapte nou-născuți au murit din cauza infecțiilor nosocomiale în timp ce erau internați pe Secția ATI, Ministerul Sănătății a obligat Direcțiile Județene de Sănătate Publică să evalueze activitatea medicală din toate spitalele. În Ialomița, Direcția de Sănătate Publică a efectuat controale în toate cele patru unități medicale din județ. Rezultatele activităților au fost făcute publice la mijlocul săptămânii precedente, oficialii instituției precizând că, într-adevăr, au fost descoperite nereguli.

 

Sancțiuni aplicate de inspectorii DSP Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:20 (4928 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Curtea de Conturi a României sesizează

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Un raport al Curții de Conturi a României, realizat pe baza misiunilor de audit efectuate în 2024, privind in­dicatorii financiari ai admi­nistrațiilor locale obținuți în 2023, arată faptul că procentul veniturilor proprii ale acestor entități sunt foarte scăzute. În Ialomița, susține Curtea de Conturi, cuantumul veniturilor proprii al primăriilor ialomițene nu depășește 33%. Restul banilor sunt alocați fie de la bugetul de stat, fie din alte surse de finanțare, precum fondurile ne­rambursabile.

 

Realitatea din conturile primăriilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 07:55 (5819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

După aproape 10 ani de funcționare, un proiect cultural menit să aducă în atenția generațiilor actuale tradițiile ialomițene nu mai există. Este vorba despre muzeul «Gospodăria țărănească», înființat de ialomițeanul Victor Simion. Acesta a declarat recent că a fost nevoit să închidă proiectul din cauza problemelor financiare întâmpinate.

 

Tradiții abandonate Muzeul de etnografie din Jilavele, înființat de Victor Simion și denumit «Gospodăria țărănească» a fost creat cu scopul de a prezenta tradițiile și obiceiurile ialomițene... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2025, 10:05 (5556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» din comuna Ograda a reușit amenajarea primei camere senzoriale destinată elevilor cu Cerințe Educaționale Speciale (CES). Reprezentanții unității de învățământ susțin că de activitățile care se desfășoară aici pot beneficia și elevii altor școli din județ.

 

Sprijin pentru elevii cu CES Conceptul de «cameră senzorială» nu este unul nou, fiind utilizat pe scară largă în Occident, dar este o premieră pentru o școală din județul Ialomița să-l implementeze, așa cum este Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2025, 09:20 (7622 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Cel puțin în prezentarea proprie, Direcția de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia este «serviciul public cu caracter preponderent productiv», organizat de către Consiliul Local al municipiului Slobozia, conform prevederilor Codului Administrativ și Legii privind Serviciile Comunitare de Utilități Publice. DADP Slobozia își desfășoară activitatea după propriul Regulament de organizare și funcționare, aprobat de Consiliul Local. Mai mult, cam în același timp cu instalarea social-democratului Alexandru Potor în fotoliul de primar al municipiului Slobozia, în fruntea Direcției de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 11:20 (14288 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii se vor desfășura duminică, 7 decembrie 2025, la urne fiind așteptați puțin peste 1500 de votanți. În cursa electorală sunt înscriși patru candidați, ordinea pe bule­tinul de vot, după tragerea la sorți, fiind Florin Apostol (AUR), Alexandru Constantin Roșu (SOS România), Mihaela Elena Stan (independent) și Ionuț Fătu (independent). Să completăm că Ștefan Ionescu, candidatul PSD înscris în cursa electorală, a fost «descalificat», candida­tura sa fiind respinsă de Biroul Electoral de Circumscripție Comunală nr. 64 Valea Ciorii.

 

Despre candidaturi și candidați... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 07:50 (10851 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița a primit zeci de sesizări din partea cetă­țenilor care locuiesc în zona Policlinicii cu Plată din Slobozia cu privire la existența unui teren de fotbal sintetic, amenajat de Primăria Slobozia, care a devenit factor de perturbare a liniștii pu­blice pentru cetățeni. Verificările ISC Ialomița au scos la iveală faptul că respectivul teren a fost amenajat ilegal, pentru că nu are autorizație de construire. Primăria Slobozia l-a dat în folosință cu aproape 10 ani în urmă...

 

Se caută soluții În ultima... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 12:35 (16505 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8500 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9998 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9527 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11644 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14646 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8293 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10094 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...