Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Un bărbat de 37 de ani din Amara este principalul suspect al unui dosar de «furt calificat», deschis pe numele său de autoritățile judiciare din Finlanda. Acesta era în vizorul polițiștilor după ce a dat mai multe spargeri în magazinele cu haine de lux din Helsinky.

Mod de operare inedit Cazul bărbatului din Amara a intrat în atenția polițiștilor din Helsinky încă de acum 3 ani. Modul de operare al infractorului era foarte bine pus la punct. Din actele de urmărire penală înaintate organelor judiciare din România a reieșit faptul că hoțul intra în ma­gazinele cu haine de lux, apoi așeza... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 17:15 (8577 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Cea mai romantică zi din an a surprins cuplurile de îndrăgostiți din Slobozia exprimându-și iubirea. Sărbătoarea cu iz american de pe 14 Februarie a fost întâmpinată de tinerii slobozeni cu încercări, mai mult sau mai puțin inedite, de a impresiona persoanele iubite. De la flori și ciocolată și până la declarații de dragoste realizate cu graffiti pe zidurile blocurilor sau instituțiilor publice... Potrivit unor studii realizate la nivel național, aproape jumătate dintre români consideră această zi ca fiind o ocazie bună de a-și arăta dragostea față de partener, o treime nefiind preocupată prea mult cu ziua de 14 Februarie, în timp ce restul alege să nu o serbeze chiar deloc.

... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 13:20 (2204 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Bomba ecologică de la Iazu

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Firma Adora TECH a demarat procedurile legale pentru construirea primei instalații de piroliză a cauciucului din Ialomița. Conside­rată de experți drept «bombă ecologică», investiția a fost mascată în «două corturi me­talice» în curtea fostului CAP din Iazu, în imediata vecinătate a caselor. Certificatul de urbanism a fost deja eliberat de către autori­tățile locale din Scânteia, iar acum se așteaptă avizul de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. «Este o investiție complexă pentru care e nevoie de autorizație integrată de mediu...» a precizat Laurențiu Ghiauru, directorul Agenției.

Noi afaceri cu deșeuri... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2020, 12:10 (10282 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Are din nou slujbă la stat!

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Un zvon vag, venit dinspre PSD a căpătat contur. Liviu Patrichi, investitorul de 3 milioane de euro al Sloboziei, a ajuns director la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești. Da, da, vorbim de ex-consilierul local PSD și directorul adjunct vreme de aproximativ o lună al AFIR al cărui singur merit real a fost că e vecin de gard cu cine trebuie din PSD. Domnia sa ocupă funcția de director începând de vineri, 7 februarie 2020, după ce și-a lăsat sacoșa la coada pentru numit directori în funcție încă din vara anului trecut. Salutăm și noi această performanță a PSD în plină dictatură PNL și așteptăm cu încredere ziua în care și ceilalți vecini de gard ai noului lider PSD Slobozia vor primi sinecuri calde... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2020, 19:20 (17917 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abateri financiare descoperite de auditorii Camerei de Conturi Ialomița

Abateri financiare descoperite de auditorii Camerei de Conturi Ialomița

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul de activitate privind controalele efectuate în cursul anului trecut. Verifi­cările auditorilor ialomițeni au scos la iveală abateri financiare de 15,5 mili­oane de lei. La fel ca în anii precedenți, cele mai multe probleme constatate au vizat neîncasarea corespunzătoare a ta­xelor și impozitelor locale, plata lucră­rilor de utilitate publică fără ca acestea să fie, în fapt, realizate sau acordarea nejustificată de sporuri salariale. Va­loarea prejudiciilor financiare s-ar putea diminua dacă administrațiile publice ar acorda mai multă atenție mecanismelor interne de verificare și dacă și-ar concentra activitatea pe gestionarea eficientă a... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2020, 09:55 (7504 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camioanele care aprovizionează supermarketul «ilegal» blochează domeniul public

La Slobozia

Camioanele care aprovizionează supermarketul «ilegal» blochează domeniul public

Scandalul dintre administrația locală a Sloboziei și locatarii blocului din oraș la parterul căruia funcționează un supermarket deschis ilegal este departe de a se termina. Chemați în instanță, reprezentanții Primăriei Slobozia susțin cu documente că accesul mașinilor de mare tonaj care aprovizionează cu marfă magazinul în apropierea imobilului este interzis. În realitate, situația este cu totul alta. Camioanele încărcate cu marfă pătrund pe spațiul verde din spatele blocului și blochează toate parcările din zonă. În tot acest timp, Primăria Slobozia a ignorat situația și nu a sancționat reprezen­tanții magazinului deși are toate pârghiile legale pentru a aplica amenzi.

Indiferență administrativă... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 12:50 (35024 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«MMA politic» între primarul Mocioniu și fostul șef DADP, Valeriu Roșca

Conflict deschis în administrația locală

«MMA politic» între primarul Mocioniu și fostul șef DADP, Valeriu Roșca

bonus: Radu Paros taie bilete la greva «spontană» a DADP

Puseul de viscol din 6 februarie 2020 a făcut prima victimă politică. Primarul Slo­boziei, Adrian Mocioniu, l-a demis în fața camerelor de filmat pe Va­leriu Roșca, directorul DADP Slobozia. În replică, acesta l-a acuzat de lașitate, în cadrul unei conferințe de presă. Surse administrative confirmă că funcția de director al DADP va fi ocupată de către consilierul primarului Adrian Mocioniu, Radu Paros. Acesta a negat oficial ca va accepta nominalizarea pe post.

O demisie cusută cu ață de împrumut Primarul Adrian Mocioniu l-a demis în fața camerelor de filmat pe directorul DADP Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 19:40 (15422 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Avioane (de) pe hârtie la aeroportul de la Alexeni

Noi promisiuni administrative

Avioane (de) pe hârtie la aeroportul de la Alexeni

Consiliul Județean Ialomița continuă să caute investitori pentru reabilitarea aeroportului de la Alexeni. Conform infor­mațiilor susținute public în cadrul ședinței Con­siliului Județean Ialomița de miercuri, 29 ianuarie 2020, instituția ar fi primit o scrisoare de intenție «de la un fond de investiții care are la dispoziție 52 mi­liarde de euro...».

Aeroport de măritat. Căutăm investitori!
În urmă cu 2 ani, la preluarea aeroportului de la Alexeni, autoritățile județene au promis public investiții masive pentru reabilitarea obiectivului și a zonei. De-a lungul anilor, printre... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 14:40 (4255 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale

La început de an

Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale

În așteptarea Contrac­tului Cadru de finanțare, furnizorii de servicii medicale din Ialomița primesc fonduri pentru funcționare în baza actelor adiționale. Repre­zentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița susțin că fondurile destinate spitalelor, farma­ciilor, medicilor de familie sau laboratoarelor medicale se ridică la aproximativ 20 mi­lioane de lei. «Nu vor fi probleme în asigurarea fondurilor pentru serviciile medicale din Ialomița!» a precizat Mihai Geantă, președintele CJAS Ialomița.

Fonduri pentru Sănătatea ialomițeană
În cadrul unei conferințe de presă... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2020, 11:05 (5920 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul elevilor bolnavi de gripă

În Ialomița

Crește numărul elevilor bolnavi de gripă

Statistică îngrijorătoare în ceea ce privește evoluția cazurilor de gripă sezonieră înregistrate în școlile din Ialomița. Autoritățile susțin faptul că numărul îmbolnăvirilor a crescut semnificativ prin comparație cu săptămâna trecută. 134 de elevi din județ sunt diagnosticați cu gripă în momentul de față. Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a devenit neîncăpătoare din cauza copiilor care suferă de afecțiuni respiratorii specifice sezonului rece.

Școlile rămân deschise Dacă în urmă cu o săptămână 64 de elevi din județ sufereau de gripă, săptămâna aceasta rapor... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2020, 12:40 (4138 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patru chinezi din Ialomița, în carantină la domiciliu după ce au călătorit în China

Alertă!

Patru chinezi din Ialomița, în carantină la domiciliu după ce au călătorit în China

Autoritățile sanitare din Ialomița au dispus în această săptămână izolarea la domiciliu a patru cetățeni de naționalitate chineză, recent reveniți în țară din China. Aceștia au drept de ședere în zona Sinești-Urziceni și au călătorit peste hotare pentru a sărbători alături de rudele din străinătate Anul Nou Chinezesc. Cei patru nu au călătorit în zona Wuhan, nu prezintă simptome ale infecției cu Coronavirus, iar măsura izolării este una preventivă.

14 zile de carantină
Potrivit informațiilor, cei patru cetățeni, toți bărbați cu vârste cuprinse între 40 și 50 de ani, sunt angajați... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2020, 16:25 (8132 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca a fost DEMIS!

Prima «victimă» a viscolului la Slobozia

Directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca a fost DEMIS!

Vineri, 7 februarie 2020, în cadrul unei conferințe de presă, primarul Adrian Mocioniu a anunțat public că «directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia a fost demis!». «Am emis o dispoziție prin care am încetat contractul de management al domnului director Roșca...» a declarat acesta.

Demitere în prime-time
Primarul Adrian Mocioniu l-a demis în fața camerelor de filmat pe directorul DADP, Valeriu Roșca. Vineri, 7 februarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Adrian Mocioniu a declarat: «Datele furnizate de șeful DADP nu au fost conforme cu... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2020, 15:10 (27555 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Primarul Sloboziei așteaptă explicații

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Slobozia a fost paralizată de puseul de viscol din noaptea de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu este mulțumit de modul în care s-a intervenit: «Graficul de lucrări stabilit nu a fost respectat! Aștept explicații de la directorul DADP!».

E rău, dar numai pentru o zi Noaptea de viscol de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020, a paralizat traficul din Slobozia. Deși utilajele DADP au intervenit încă din cursul nopții, unele dintre arterele de circulație din oraș au rămas blocate mai multe ore. Primarul Adrian Mocioniu susține că a verificat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 18:10 (10229 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viscolul a pus stăpânire pe Ialomița

40 persoane sunt blocate pe șoselele din județ

UPDATE 4 unități de învățământ rămân închise vineri, 7 februarie 2020

Vremea rea face ravagii în județul Ialomița. În momentul de față, 40 de persoane sunt blocate în nămeți, pe șoselele din județ. Cea mai grav afectată zonă de furia naturii este Iazu-Bărăganu. Mai multe persoane așteaptă aici încă de la miezul nopții ca autoritățile să intervină pentru a le scoate din troiene. Ialomița se află până la ora 12,00 sub avertizare meteo Cod Portocaliu.

46 de localități fără curent
Conform informațiilor oferite de Comandamentul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, 40 de persoane sunt blocate pe șoselele din județ din cauza viscolului puternic... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 11:50 (6080 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Viscolul blochează circulația

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că circulația pe drumurile naționale și județene din Ialomița este închisă, din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Reamintim că Ialomița se află sub avertizare meteo Cod Roșu de viscol, valabilă până joi, 6 februarie a.c, la ora 8,00.

În Ialomița nu se circulă
Decizia cu privire la închiderea drumurilor a fost adoptată de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. La această oră, pe niciunul dintre drumurile naționale și județene din Ialomița nu se circulă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 01:05 (11054 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Din cauza viscolului

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

17 localități sunt fără curent electric

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de vreme rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a suspenda cursurile în toate școlile din județ pentru ziua de joi, 6 februarie 2020. Potrivit informărilor Administrației Naționale de Meteorologie, începând de miercuri, 5 februarie 2020, de la orele 22,00, și până joi, 6 februarie 2020, la orele 08,00, Ialomița se află sub Cod Roșu de viscol.

Cursuri suspendate din cauza vremii
În cursul zilei de miercuri, 5 februarie a.c., la nivelul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 17:47 (9305 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au cheltuit peste 300 mii de lei pentru a fi acreditate

În ultimii 5 ani

Spitalele din Ialomița au cheltuit peste 300 mii de lei pentru a fi acreditate

În spatele aparentei uitilități a procedurii de acreditare a spitalelor se ascunde, de fapt, o afacere cu multe zerouri. Reprezentanții Autorității Naționale de Management al Calității în Sănătate (ANMCS) recunosc deschis faptul că orice unitate sanitară trebuie să cotizeze cu fonduri publice la obținerea categoriei de acreditare. Sumele colectate nu ajung însă în bugetul statului, ci în buzunarele unor «evaluatori externi independenți» agreați de instituție. În ultimii 5 ani, cele 4 spitale din județul Ialomița, au plătit din bugetele proprii peste 300 mii de lei pentru obținerea acreditărilor.

Un procedeu stufos... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 10:05 (6049 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Traficant de droguri bucureștean, judecat la Slobozia

Traficant de droguri bucureștean, judecat la Slobozia

Tribunalul Ialomița a fost învestit să judece acordul de recunoaș­tere a vino­văției în cazul unui tânăr, de 30 de ani, din București. În toamna anului trecut, acesta a fost identificat în trafic, pe șoseaua de centură a Sloboziei, având în portbagajul mașinii 10 kilograme de heroină. Cazul a fost anchetat de procurorii DIICOT-Structura Centrală.

Droguri aduse din Portul Constanța
Ancheta tânărului din București a debutat cu aproximativ 1 an și jumătate în urmă. Procurorii DIICOT din București aveau informații că acesta transporta drogurile de mare risc din Constanța, pentru a... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 14:05 (4241 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

În decembrie 2019, ziarul nostru publica sub titlul «Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap» un articol în care explica modul reprobabil în care tratează autoritățile locale problemele cetățenilor. Articolul a atras atenția instituției Avocatului Poporului, care a solicitat Primărei Slobozia explicații cu privire la situațiile relatate. Primarul Adrian Mocioniu sus­ține că răspunsul oferit Avocatului Poporului va fi unul «profesionist» și că ajutorul solicitat de slobozeni nu poate fi oferit fără a încălca legea.

Rămâne cum am stabilit... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 10:05 (4129 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Locatari acționați în instanță pentru recuperarea datoriilor

Se întâmplă la Slobozia

Locatari acționați în instanță pentru recuperarea datoriilor

Reprezentanții Asociației de Locatari U20 din Slobozia au găsit o soluție pentru a-i determina pe proprietarii blocurilor pe care le are în administrare să fie mai responsabili în ceea ce privește plata taxei de întreținere a imobilelor. În ultimii 2 ani, entitatea i-a acționat în instanță pe rău-platnici, reușind să recupereze peste jumătate din datoriile acumulate. În același timp, în alte blocuri din oraș, recuperarea de­bitelor se dovedește a fi o misiune imposibilă.

Au rezolvat problema rău-platnicilor
Asociația de Locatari U20 are în administrare câteva blo­curi situate... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2020, 12:40 (5605 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Borcea a rupt digul în cartierul feteștean Buliga

Un dig de apărare al cartierului feteștean Buliga, aflat pe brațul Borcea al Dunării, s-a spart, miercuri seară, 30 iunie a.c., pe o distanță de aproximativ șase-șapte metri. Spărtura se află la o distanță ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 10:35
(19952 vizualizări - 0 comentarii)


Impozit suplimentar pe clădiri, majorare impozit pe mașini

Guvernul a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care modifică mai multe articole din Legea nr. 571/2003, privind Codul fiscal, pentru a majora impozitul pe clădiri și autovehicule. Este vorba despre proprietarii ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 07:01
(16487 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: impozite


CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

Echipa de sabie masculin a CSM Slobozia a fost foarte aproape de podium la Cupa României, competiție rezervată echipelor de seniori și desfășurată la Sala Polivalentă din Iași, în perioada 23-25 iunie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:58
(18801 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întâlnire cu un necunoscut»

Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întîlnire cu un necunoscut»

Miercuri, 7 iulie a.c., de la ora 14.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va fi gazda unui eveniment deosebit. Gabriel Liiceanu își va lansa cartea «Întîlnire cu un necunoscut», lansarea ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:10
(9002 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 72000 de lei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Acțiunile s-au derulat în perioada 25-27 iunie a.c., efectivele angrenate acționînd în filtre pe toate arterele ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:25
(13649 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț urmărit, prins de polițiști

Un tînăr, de 23 de ani, din Fetești, se sustrăgea arestării din data de 16 iunie a.c., tînărul fiind condamnat cu închisoarea pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Polițiștii din cadrul Serviciului de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:15
(11723 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


Ciochina: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Unui bărbat, de 53 de ani, din Ciochina, polițiștii i-au depistat o armă cu aer comprimat, calibru 4,5 mm. În cadrul acțiunii desfășurate marți, 29 iunie, pentru depistarea persoanelor care dețin arme în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:06
(14998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina armă


Urziceni: «Șofer» fără permis

Un tînăr de 22 de ani, din Urziceni, a fost surprins în trafic de polițiști conducînd un autoturism fără a deține permis. Marți, 29 iunie a.c., în jurul orei 22.30, mașina condusă de tînăr a fost oprită ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:01
(18247 vizualizări - 0 comentarii)


Campania Marea Debarasare în Ialomița: Puțin peste 1,2 tone de deșeuri electrice și electronice colectate

La sfîrșitul acestei saptamîni, respectiv pe 25 si 26 iunie a.c., Ministerul Mediului și Pădurilor, împreună cu asociațiile colective și reciclatorii au desfășurat cea de-a doua ediție din acest an a Campaniei ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 16:52
(11440 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 20:01
(11420 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:42
(10742 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Stare de urgență națională în agricultură

«Precipitațiile abundente și zilnice din ultimele două săptămîni au produs pentru agricultorii din țara noastră o situație dezastruoasă, întrucît nu pot demara campania de recoltare a cerealelor și a rapiței ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:13
(14492 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie de 49 de ani, dispărută de la domiciliu

O slobozeancă, de 49 de ani, a dispărut de la domiciliu. Femeia a plecat de acasă din Slobozia, duminică, în jurul orelor 9,00 și pînă în acest moment nu a mai revenit. De mai bine de două zile polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:12
(21758 vizualizări - 0 comentarii)


A sunat la 112 să spună că un polițist este beat

Întrucît a fost prins de polițiștii rutieri conducînd sub influența băuturilor alcoolice, un șofer a apelat numărul de urgență 112, anunțînd că agentul de poliție este beat. S-a întîmplat în dimineața zilei ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:14
(20694 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: 112 beat la volan


Bucu: Copil pe bicicletă, lovit frontal de o mașină

Un copil de 10 ani, biciclist, a fost accidentat în trafic duminică, 27 iunie, pe raza localității Bucu. Copilul a pătruns într-o intersecție, fără să se asigure, fiind lovit frontal de o mașină condusă ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:13
(23770 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Discotecile la control

În weekendul trecut, mai exact în naoptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 26 spre 27 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune pentru combaterea infracțiunilor în mediul rural. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:11
(24603 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: În atenția fermierilor cu culturi calamitate

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că trebuie să anunțe ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 13:23
(19160 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Miercuri, 30 iunie a.c., Colegiul Prefectural se convoacă într-o nouă ședință de lucru. Pe ordinea de zi figurează informări asupra activității unor instituții deconcentrate, Direcția Județeană pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 13:16
(18868 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri pentru bătrânii azilului de la Balaciu

Daruri pentru bătrînii azilului de la Balaciu

În ziua de 24 iunie 2010, de praznicul Sfântului Ioan Botezătorul, grupul de cateheză «Sfinții Ierarhi Nicolae și Nectarie» al Parohiei Pelinul din cadrul Protoieriei Urziceni, condus de preotul Achim ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 13:07
(20337 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Controale la crescătorii de oi și capre

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură efectuează controlul administrativ pentru toate cele 45400 de cereri depuse de crescătorii de ovine/caprine și un control la fața locului, respectiv supracontrol ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:43
(12491 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: O femeie i-a spart casa

O femeie, de 41 ani, din localitatea Malu Roșu, este cercetată de polițiști pentru furt calificat. Aceasta ar fi pătruns în casa unui bătrîn, de 71 de ani, din Armășești, și ar fi sustras mai multe bunuri ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:37
(18683 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Manasia: Biciclist imprudent, victima unui accident rutier

În toiul nopții, un biciclist a fost accidentat grav în Manasia, un microbuz acroșîndu-l la schimbarea direcției de mers. Evenimentul s-a petrecut în Manasia, pe DN2A, biciclistul virînd brusc către stînga ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:37
(12345 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: La volan, cu permisul suspendat

Polițiștii din Sfîntu Gheorghe au oprit în trafic un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, domiciliat în localitate. Verificînd documentele șoferului, polițiștii au constatat că tînărul ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:36
(16318 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune complexă a polițiștilor în vestul județului

Polițiștii din Urziceni și localitățile arondate au executat pe raza localităților Coșereni, Borănești, Bărcănești, Axintele și Movilița o acțiune ce a urmărit prevenirea și combaterea activităților de ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:35
(12015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Slobozia: Un copil de doar 5 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 5 ani a fost transportat joi, 24 iunie, la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală după ce a fost victima unui accident rutier. Copilul, nesupravegheat fiind, a vrut să traverseze strada ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:28
(24748 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, la a doua ediție

La sfîrșitul săptămînii, vineri și sîmbătă, 25 și 26 iunie, Ministerul Mediului și Pădurilor, în colaborare cu asociațiile colective și reciclatorii, vor desfășura cea de-a doua ediție din acest an a campaniei ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:27
(17767 vizualizări - 0 comentarii)


«Let’s Do It, Romania!» curăță Ialomița

Sîmbătă, 26 iunie, echipa «Let’s Do It, Romania!» ajunge în județul Ialomița, unde va organiza o conferință de lansare a proiectului de mediu în Sala de ședințe a Instituției Prefectului. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:27
(31033 vizualizări - 0 comentarii)


Protestanții de la Biserica ANL, cercetați penal

Persoanele care au provocat joi, 24 iunie, un scandal în incinta Bisericii «Sfîntul Gheorghe» din Slobozia sînt cercetate penal pentru «impiedicarea libertății cultelor». Potrivit polițiștilor, cele 15 ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:26
(20731 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Joi, 24 iunie, polițiștii au confiscat o armă deținută ilegal de către un bărbat din Gheorghe Doja. Arma cu aer comprimat de calibru 5,5 mm era o armă neletală dar care trebuia supusă autorizării, motiv ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 10:23
(14331 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoții de cablu electric au primit mandate de arestare

Cei trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de cablu electric au primit mandate de arestare. Hoții, cu vîrste cuprinse între 20 și ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 10:22
(18173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...