Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

În Ialomița

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

Aflată în subordinea Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, Compania Națională de Investiții pare că a uitat de obiectivele pe care le finanțează în județul Ialomița. Cu o valoare de 34,7 milioane de lei, investițiile așteaptă de mai bine de 2 ani să primească fonduri din partea CNI pentru a fi încheiate. Primarii localităților pe raza cărora se află aceste obiective susțin că nu au primit înștiințări cu privire la modul în care vor fi gestionate aceste șantiere.

Proiecte abandonate Pe o listă făcută publică de Compania Națională de Investiții, în Ialomița există... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2019, 12:05 (4780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii au primit sarmale de 1 Decembrie

Autoritățile locale din Slobozia au serbat Ziua Națională împărțind slobozenilor cel puțin 5000 de porții de sarmale, iar primarul Adrian Mocioniu i-a asigurat pe cei prezenți că «autoritățile locale se gândesc în fiecare zi cum să le facă viața mai frumoasă...»

Pomana electorală de 1 Decembrie La Slobozia, Ziua Națională a României a fost sărbătorită cu 5000 de porții de sarmale. Autoritățile locale au organizat evenimentul în Piața Revoluției, imediat după manifestările oficiale. La acestea au participat oficialii locali și județeni, dar și reprezentanții principalelor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2019, 10:55 (8621 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița renunță la școală din cauza părinților

Elevii din Ialomița renunță la școală din cauza părinților

Tot mai prezent în școlile din Ialomița, fenomenul abandonului școlar este generat și de refuzul părinților de a-și lăsa copiii să meargă la școală. Situația este prezentă atât în unitățile din mediul rural, cât și în cele din mediul urban. Directorii școlilor și liceelor din Ialomița susțin că au făcut demersuri către autoritățile competente, însă sesizările lor au rămas și astăzi ne­soluționate.

Situație îngrijorătoare Fenomenul abandonului școlar are numeroase cauze, una dintre ele, despre care puțini profesori sau oficiali județeni refuză să vorbească, vizează refuzul părinților... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2019, 09:55 (4112 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Procese pentru stabilirea gradului de handicap

Ialomița: Procese pentru stabilirea gradului de handicap

De la începutul anului și până în prezent, pe rolul Tribunalului Ialomița au fost înregistrate peste 30 de acțiuni privind încadrarea corespunzătoare într-un grad de handicap. Persoanele nemulțumite cu privire la modul în care Comisia Județeană de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap Ialomița a stabilit încadrarea într-un grad de handicap a solicitanților au deschis astfel de procese. Procedura privind atacarea deciziilor emise de Comisia Județeană de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap direct în instanță a fost modificată în urmă cu 2 ani. Până în 2017, raportul de expertiză putea fi contestat la Comisia Națională de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap, iar dacă gradul de handicap... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2019, 15:50 (4740 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un buget de 236 mii de lei pentru Sărbătorile de Iarnă

Slobozia are un buget de 236 mii de lei pentru Sărbătorile de Iarnă

Primăria Slobozia se pre­gătește intens pentru Săr­bătorile de Iarnă. Bugetul pentru evenimentele dedicate Cră­ciunului și Anului Nou este estimat la 236 mii de lei. Banii vor fi cheltuiți pentru achiziția de ghirlande luminoase, dar și pentru artiștii care vor concerta la Slobozia în cadrul tradiționalului eveniment denumit «Serbările Iernii».

Sărbătorile vin și la Slobozia
Febra pregătirilor pentru Sărbătorile de Iarnă i-a atins și pe aleșii locali ai municipiului Slobozia. Astfel, încă din prima jumătate a acestei luni, aceștia au luat decizia de a pregăti orașul pentru Crăciun... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2019, 10:55 (5782 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Păduraru, arhitectul care proiectează case cu stil

Alexandru Păduraru, arhitectul care proiectează case cu stil

Dacă îți dorești să locuiești într-o casă cu stil, îi poți cere cu încredere sfatul lui Alexandru Păduraru. Are 29 de ani și este cel mai tânăr arhitect al orașului. Deși și-a conturat un alt traseu profesional, a renunțat la toate planurile și a decis că este mai bine să-i ajute pe oameni să descopere casele care li se potrivesc.Văzută prin ochii unui arhitect, Slobozia ar putea deveni, la rândul său, un oraș mult mai bine sistematizat.

Din pasiune pentru construit
În ultimul an de liceu, Alexandru Păduraru era convins că vrea să devină farmacist. S-a pregătit intens pentru admiterea... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2019, 16:55 (5855 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimar PSD schimbat cu viceprimar PNL!

Președintele Moraru, învins de Consiliul Local Amara

Viceprimar PSD schimbat cu viceprimar PNL!

Joi, 28 noiembrie 2019, viceprimarul Primăriei Amara a fost înlocuit din funcție. Potrivit votării, 10 din cei 14 consilieri locali prezenți au votat pentru înlocuirea lui Daniel-Ionuț Mihai (PSD) cu Nicolae Țintă (PNL). Reamintim că alegerea în funcție a lui Daniel-Ionuț Mihai s-a făcut la sfîrșitul lunii iulie 2019, după «presiunile» politice ale președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru.

Decizie fără precedent la Amara Consiliul Local Amara s-a întrunit joi, 28 noiembrie a.c., pentru a vota înlocuirea din funcție a viceprimarului Daniel-Ionuț Mihai (PSD). Conform... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2019, 18:10 (8504 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Școlii Gimnaziale Andrășești, acuzat de «abuz de putere»

Directorul Școlii Gimnaziale Andrășești, acuzat de «abuz de putere»

Mai mulți părinți și profesori ai Școlii Gimnaziale «Ștefan Copoiu» din Andrășești reclamă, printr-un Memoriu, atitudinea iresponsabilă a directorului instituției de învățământ, Manole Diancof. În replică la acuzațiile aduse, atât reprezentanții autorităților locale, cât și cei ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că faptele sesizate nu se confirmă. «Avem o relație bună cu domnul director al școlii din localitatea noastră!» susține Adrian Vasile, edilul din Andrășești.

«Pentru el educația copiilor nu contează!» După aproximativ 8 ani în care Școala... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2019, 15:50 (5407 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 140 de ialomițeni, diagnosticați cu Tuberculoză

Doar în 2019

Peste 140 de ialomițeni, diagnosticați cu Tuberculoză

Ialomița continuă să se situeze pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește incidența cazurilor de Tuberculoză. În primele 9 luni ale anului în curs, în Ialomița au fost diagnosticate 144 de noi cazuri de TBC. Conform informațiilor furnizate de medicii specialiști, numărul bolnavilor este mai mare decât cel înregistrat în aceeași perioadă a anului trecut. Mulți dintre pacienți au contactat boala în străinătate, fiind trimiși în România pentru a beneficia de tratament, susțin medicii. Răs­pândirea Tuberculozei este generată și de indiferența cu care se tratează această afecțiune. Ialomița nu dispune de medici sau aparatură medicală necesară investigării în timp optim a cazurilor de... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2019, 10:05 (2590 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Prima de relocare», un beneficiu pentru șomeri

La Slobozia

«Prima de relocare», un beneficiu pentru șomeri

Persoanele aflate în șomaj își pot găsi mai ușor de muncă nu doar în localitatea de domiciliu, ci și în alte loca­lități prin intermediul primei de relocare. Con­form Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului numai anul acesta 10 persoane au utilizat această mo­dalitate de a-și găsi un loc de muncă, departe de casă. Una dintre acestea este Roxana Bîcîin.

Un nou loc de muncă Șomerii aflați în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița benefi­ciază de un nou stimulent. Pentru a-și găsi mai ușor un loc de muncă, șomerii... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 17:15 (4727 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de supraveghere video în orașul Țăndărei

Sistem de supraveghere video în orașul Țăndărei

Locuitorii orașului Țăndărei vor beneficia de un sistem modern de suprave­ghere video. Autoritățile lo­cale au beneficiat de finan­țare în cadrul unui proiect depus către Agenția de Dez­voltare Intercomunitară Ialomița. Valoarea proiectului se ridică la peste 300 mii de lei, termenul final de implementare fiind vara anului viitor.

Măsuri pentru siguranța cetățenilor Pricipalul scop al proiectului privind implementarea unui sistem de supraveghere video în orașul Țăndărei vizează asigurarea unui climat de ordine pe străzile orașului. Oficialii autorităților locale speră ca prin montarea... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 13:25 (2504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firmele de construcții părăsesc șantierele PNDL2

Cel puțin la Vlădeni

Firmele de construcții părăsesc șantierele PNDL2

Începând cu luna octombrie 2019, Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației a decis să strângă robinetul în ceea ce privește finanțarea proiectelor PNDL2. Din această cauză, în Ialomița, unele șantiere au rămas în impas, după ce constructorii au decis să renunțe la lucrări pentru că nu au fost plătiți. Un astfel de caz a fost consemnat în zona de Est a județului, la Vlădeni.

Proiect întrerupt pe ultima sută de metri Comuna Vlădeni a convins Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației să-i accepte pentru finanțare un proiect privind extinderea rețelei... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 09:50 (3781 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la Complexul de Servicii Sociale Urziceni

Anchetă internă la Complexul de Servicii Sociale Urziceni

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița (DGASPC) au demarat o anchetă internă la Complexul de Servicii Sociale pe care instituția îl administrează la Urziceni. Mai mulți supraveghetori sunt audiați după ce doi dintre adolescenții aflați în plasament în cadrul acestui Centru s-au luat la bătaie în sala de mese. O fată de 16 ani a ajuns de urgență la un spital din Capitală, suferind leziuni în zona capului. «În urma investigației pe care am demarat-o vom descoperi cum a fost posibil să se petreacă acest incident...» a declarat Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al DGASPC Ialomița.

Victimă transportată la spital... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2019, 14:50 (4171 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

procente înșelătoare

Trendul național de creștere al Partidului Național Liberal s-a manifestat, contrar așteptărilor, și în Ialomița. Dovadă în acest sens sunt procentele ob­ținute, victoria liberalilor din Turul II al Alegerilor Prezidențiale după 30 de ani de hegemonie «roșie» în Ialomița constituind un reper în istoria scrutinelor locale. Cu toate acestea, cel puțin la nivelul Ialomiței, social-democrația nu va repeta acest eșec la Alegerile Locale sau cele Parlamentare. Cine crede că trendul se va menține la viitoarele Alegeri se îmbată cu apă rece. Victoria de etapă a liberalilor și înfrângerea dintr-o luptă a PSD nu reprezintă argumente de câș­tigare a războiului Alegerilor din 2020. Social-demo­crații nu vor... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2019, 09:35 (3369 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Deznodământul Alegerilor Prezidențiale readuce în atenția publică disputa politică pentru adjudecarea funcției de subprefect în Ialomița. Noul nume vehiculat este cel al lui Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei Slobozia.

Ionașcu s-a răzgândit Obsedat de adjudecarea funcției de subprefect al județului Ialomița pentru PMP, senatorul Gabi Ionașcu vine cu o nouă propunere. Domnia sa l-ar susține acum pe Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei slobozia. Emil Barbu este al doilea și ultimul funcționar public afiliat PMP care poate ocupa această funcție în condițiile legii. El a mai ocupat... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 19:05 (8820 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată de instanță să plătească «Groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia, obligată de instanță să plătească «Groapa lui Stoica»

Proiectul de reabiliare a Pieței Revoluției din Slobozia s-a mutat în instanță. Constructorul Antrepriză Construcții și Montaj Nr. 4 București (ACM 4) cere judecătorilor Tribunalului Ialomița să oblige Primăria Slobozia la plata facturilor neachitate pentru lucrările efectuate la obiectivul de investiții. Dacă va câștiga acest proces intentat admi­nistrației locale, constructorul din Capitală va obține peste 200 mii de lei, plus plata unor penalități de întârziere. În urma unei acțiuni si­milare întemeiată anul trecut și încheiată printr-o sentință definitivă în primăvara acestui an, firma din București, aflată în procedură de insolvență, a reușit să obțină plata unei facturi de 1,1 milioane de... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 09:55 (7296 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Funcție vacantă de procuror la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița

Funcție vacantă de procuror la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița rămâne cu mai puțini procurori în schemă. Consiliul Superior al Magistraturii a decis în cadrul unei ședințe, desfășurată în urmă cu aproximativ o săptă­mână, să trimită spre aprobare cererea de pensionare a procu­rorului Cristina Mihaela Istrate.

Mai puțini procurori la Parchetul Județean Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior al Magistraturii, în prezent, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița se confruntă cu un deficit în privința ocupării posturilor de procurori. Deși schema de personal cuprinde 11 astfel de posturi, doar... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2019, 16:25 (6056 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ cu demisiile pe masă

Ultimatum pentru inspectorii școlari din Ialomița

Învățământ cu demisiile pe masă

Întoarcerea inspectorului general Luminița Barcari dă fiori reci inspectorilor din cadrul Inspectoratului Școlar. Înainte ca ea să deschidă din nou ușa biroului, adjuncta instituției, Steluța Mitrea, le-ar fi cerut unora dintre subalterni demisiile. Deocamdată nimeni nu o ascultă, că «nu are de ce»...

Amenințări voalate Săptămâna trecută, inspectorul general Luminița Barcari s-a (re)întors în fruntea Inspec­toratului direct din Norvegia, de la o specializare profesională moșită de predecesoarea sa. Că de, nu e pentru cine se pregătește și nici noi nu insistăm, că nu face obiectul articolului... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2019, 13:20 (7627 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

putreziciune

Sistemul este creat din oameni care, de-a lungul timpului, au contribuit la putrezirea lui. Căci fiecare dintre noi am încercat, cel puțin în ultimii 10 ani, să realizăm câte ceva ocolind sau fentând legi (de cele mai multe ori ambigue sau făcute pentru a fi încălcate), înșelând vigilența unor organe de control care îndrăzneau să ne tulbure activitățile de zi cu zi (de la banale opriri în trafic ale unor polițiști până la inopinate controale ale finanțiștilor) sau acordând diverse recompense unor alți oameni care au reușit să ne satisfacă orgolii sau suferințe (mici atenții pentru personalul medical sau funcționari însărcinați cu rezolvarea hârtiilor). Toate acestea au constituit la realizarea... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2019, 10:10 (3966 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Poligonul profesioniștilor

Poliția Locală Slobozia gestionează o investiție administrativă unică

Poligonul profesioniștilor

În urmă cu 2 ani, Consiliul Local Slobozia a aprobat o investiție de 1,4 milioane de lei pentru reali­zarea unui poligon de tragere cu armament ușor. La acest moment, poli­­go­nul este funcțional și poate deservi structurilor MAI dintre Constanța și București. Prețul pentru o oră de tra­gere este de 100 de lei. Laurențiu Abaza, directorul Poliției Locale Slobozia, declară: «Scopul acestui poligon este instruirea personalului MAI!».

Un poligon ca-n filme La intrarea în municipiul Slobozia, am­plasat într-o zonă izolată, se află noul poligon. Acesta este autorizat de către Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2019, 16:25 (5052 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
335 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pus în aplicare de polițiști

Luni, 8 aprilie 2024, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au pus în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis pe numele unui bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:15
(12882 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore folosind sistemul mobil de scanare eficient și rapid prin intermediul aplicației eDAC privind verificarea documentelor de identitate. Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:10
(2739 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Serviciul de Call Center pus la dispoziție de RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 10:25
(9688 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist accidentat la Gheorghe Lazăr

Pompierii din Slobozia au intervenit la un accident rutier în care a fost implicat un autoturism și un biciclist. Evenimentul s-a produs la Gheorghe Lazăr, după acordarea primului ajutor la locul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:40
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Axintele și Amara

Incendii la Axintele și Amara

Sâmbătă, 6 aprilie a.c., în jurul orei 08,00, trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:25
(6379 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan, fără permis de conducere

Joi, 4 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi bărbați, cu vârste cuprinse între 39 și 41 de ani, ambii din comuna Bărbulești, în timp ce conduceau autovehicule ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:20
(7401 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 25 mii de lei aplicate de polițiști

Joi, 4 aprilie 2024, polițiștii ialomițeni au efectuat o acțiune cu forțe mărite, în intervalul orar 14,00-17,00, în localitățile Bărbulești, Jilavele și Dridu, pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:10
(10414 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:40
(13101 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Un nou sistem digital de verificare a documentelor de identitate a fost implementat începând cu data de 31 martie 2024, ca parte a efortului de simplificare și digitalizare a serviciilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:10
(6446 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

IPJ Ialomița: Pește confiscat

Polițiștii ialomițeni au acționat în baza unui plan de acțiune, pe raza întregului județ, pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor în domeniul pisciculturii. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 16:05
(7324 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția Națională de Administrare Fiscală»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, pe site-ul ANAF, a fost publicată «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 14:05
(12363 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de Plată pentru anul 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează joi, 4 aprilie a.c., Campania de primire a Cererilor de Plată în anul 2024.  Astfel, în perioada 4 aprilie-7 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 10:20
(12028 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bordușani și Amara

Incendii la Bordușani și Amara

Pompierii din Fetești au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Bordușani. Concomitent cu acțiunea de stingere a incendiului ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:25
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în Slobozia

Accident în Slobozia

Marți, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 11,50, două echipaje de pompieri au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:10
(6365 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 09:20
(11928 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute confiscate de polițiștii ialomițeni

Luni, 1 aprilie 2024, în jurul orei 11,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au depistat doi bărbați, de 34 și 36 de ani, ambii din județul Constanța, ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:40
(9207 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Material lemnos confiscat de polițiști

Luni, 1 aprilie 2024., polițiștii din Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 47 de ani, din județul Buzău, în timp ce transporta cu o autoutilitară  material lemnos. În ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:35
(2889 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Beat la volan

În cursul zilei de luni, 1 aprilie 2024, în jurul orelor 21,00, polițiștii din Coșereni au oprit, pentru verificări, un șofer în vârstă de 44 de ani, din București. Conducătorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:30
(2855 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Stelnica au organizat la Fetești o acțiune preventiv-reactivă, cu efective mărite, având ca scop menținerea climatului de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:20
(3832 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Jilavele, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:05
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, sâmbătă, 30 martie a.c., s-a desfășurat și la Slobozia evenimentul intitulat «Marșul pentru Viață». Anul acesta ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:45
(8787 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:10
(14382 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Apartament în flăcări

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri au intervenit în cursul zilei de sâmbătă, 30 martie a.c, în jurul orelor 12,30, pentru stingerea unui incendiu produs la ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:20
(3811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DN21 (în apropierea Combinatului), un autoturism cu trei persoane pasagere răsturn ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:10
(12615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Lipsă apă în zonele Vlașca și Fetești Oraș din Fetești!

Miercuri, 1 aprilie 2024, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Constantin Brâncoveanu din municipiul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:35
(13867 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 1 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 1 aprilie 2024, este termenul-limită de depunere a «Declarației informative privind ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:15
(11359 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Blocada» pe străzile din Țăndărei

Joi, 28 martie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au desfășurat la Țăndărei acțiunea «Blocada». Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat 70 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 14:10
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorie emise la Fetești și Valea Ciorii

Joi, 28 martie a.c., polițiștii au fost sesizați de două femei, în vârstă de 41 și, respectiv 70 de ani, domiciliate în Fetești și Valea Ciorii, cu privire la faptul că a fi fost agresate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 13:50
(11655 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,22%, rata șomajului la sfârșitul lunii februarie 2024

La sfârșitul lunii februarie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4153 de șomeri (din care 1917 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 10:30
(23295 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Polițiștii din Slobozia, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au destructurat o rețea infracțională, specializată în «furturi». În zilele de 19 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 08:40
(4361 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...