Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ajutoare de urgență în valoare de 122 mii de lei pentru victimele accidentului de la Sfântu Gheorghe

Ajutoare de urgență în valoare de 122 mii de lei pentru victimele accidentului de la Sfântu Gheorghe

Vineri, 11 octombrie 2019, Guvernul României a adoptat o Hotărâre prin care s-a aprobat acordarea de ajutoare de urgență în va­loare de 122 mii de lei pentru sprijinirea familiilor victimelor accidentului din data de 5 octombrie 2019 din Munteni Buzău. Conform Hotărârii Guvernului nr. 731, se va acorda suma de 5 mii de lei pentru fiecare familie în care s-a înregistrat un membru decedat sau rănit la care se adaugă suma de 3 mii de lei pentru fiecare minor care s-a aflat în întreținerea persoanei decedate sau rănite. Astfel, 16 familii și 8 copii minori vor beneficia de preve­derile acestei hotărâri. Reamintim faptul că în dimineața zilei de sâmbătă, 5 octombrie 2019, între locali­tățile Balaciu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2019, 17:05 (6578 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Clarinetul care s-a îndrăgostit de Narcis Simion

Clarinetul care s-a îndrăgostit de Narcis Simion

A  început să studieze clarinetul în urmă cu mai bine de 8 ani, iar de mai bine de un an face parte din Trupa «Balada». Acum este elev în clasa a XII-a la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, însă de mic a hotărât ce drum dorește să urmeze. Se prezintă simplu: «Numele meu este Narcis Marian Simion și iubesc să cânt la clarinet...».

Capitolul I: Un nou început Pe holurile Liceului de Arte «Ionel Perlea» răsună muzica. Ici Chopin, colo Mozzart.. Însă, dintr-o cușetă mică se aude ceva diferit... Muzică folclorică! Pe Narcis Simion îl găsim într-o zi de toamnă caldă împreună... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2019, 11:55 (4395 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetiță de 5 ani, agresată de medicul care a consultat-o

S-a întâmplat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fetiță de 5 ani, agresată de medicul care a consultat-o

Este o nouă anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Vizat este unul dintre medicii Secției Pediatrie. Acesta, susțin surse judiciare, s-ar face vinovat de «purtare abuzivă», după ce ar fi agresat o fetiță de 5 ani, în timp ce o consulta. Organele judiciare au fost sesizate de părinții copilei, printr-o plângere depusă la Poliția Municipiului Slobozia.

Verificările sunt în curs Incidentul s-ar fi petrecut în seara zilei de vineri, 18 octombrie 2019. Fetița de 5 ani a fost adusă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a fi consultată, prezentând simptomele unei... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 19:05 (22524 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

«Steagul Verde» și «Placheta Aniversară» în Ialomița

Programul Mondial Eco-Școala

«Steagul Verde» și «Placheta Aniversară» în Ialomița

Începând cu anul 1996, organizația nonguvernamentală «Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie» încurajează școlile din România să participe la programe educaționale cu scopul de a conștientiza importanța unei naturi curate. Astfel, unul dintre cele mai răspândite programe la nivelul județului Ialomița este «Eco-Școala», Programul fiind implementat în 8 unități de învățământ din Slobozia și Urziceni. Anul acesta, în urma acti­vităților desfășurate, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia a primit Placheta Aniversară, iar Grădinița cu Program Prelungit «Dumbrava Minunată» Steagul Verde.

Placheta Aniversară pentru Liceul de Arte «Ionel Perlea»... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 16:50 (3971 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Opoziția de la Putere

În timp ce lătrăii de serviciu declamă la Centru intrarea în Opoziție a marelui partid, în teritoriu Puterea aceluiași mare partid se lăfăie în bani publici. Instituții descentralizate cu nenumărate funcții în care au fost proțăpiți politic supușii, autorități publice locale derulatoare de proiecte megalomanice, impresionanta cohortă a unei Puteri care ipocrit a intrat în Opoziție. La nivel decla­rativ, Opoziția de la Putere se opintește în a demonstra ceea ce nimeni nu crede: Guvernul a căzut, suntem în Opoziție! În regulă, dar ce faceți cu zecile de șefi din deconcentrate, cu sutele de specimene implantate în eșaloanele secundare de conducere sau cu nenumărații ipochimeni mufați la sânul unui... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 12:15 (5519 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu extinde Sala «Andreea Nica» la 700 de locuri

Vin alegerile!

Primarul Mocioniu extinde Sala «Andreea Nica» la 700 de locuri

Administrația locală din Slobozia vrea să extindă sala de handbal a orașului la 700 de locuri. Docu­mentația de avizare a acestei lucrări de investiții (DALI) va fi supusă atenției Consiliului Local Slobozia la sfârșitul acestei luni.

Extindere în loc de Sală Polivalentă În locul Sălii Polivalente cu 3 etaje, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, dorește să extindă actuala Sală «Andreea Nica». Conform DALI, investiția va fi supusă aprobării Consiliului Local Slobozia la sfârșitul lunii octombrie. «În momentul în care am venit la conducerea Primăriei, unul dintre proiectele mele era reprezentat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2019, 20:05 (3847 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR SA cere demolarea clădirilor din jurul Gării Slobozia Veche

CFR SA cere demolarea clădirilor din jurul Gării Slobozia Veche

Reabilitată cu fonduri europene, Gara Slobozia Veche continuă să funcționeze fără autorizație la incendiu. Demersurile în vederea auto­rizării sunt blocate din cauza construcțiilor aflate în imediatra apropiere a gării. Anul acesta se împlinesc 4 ani de când oficialii CFR SA și cei ai Primăriei Slobozia încearcă să clarifice situația cu privire la aceste imobile. Singura certitudine care există la momentul de față este faptul că spațiile au fost construite fără a avea avizul din partea Sucursalei Regionale CF Constanța, aflată în subordinea CFR SA.

Inițiativă blocată Reabilitarea Gării... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2019, 20:10 (7230 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița a primit 16,99 milioane de lei

Rectificare bugetară

Ialomița a primit 16,99 milioane de lei

Luni, 14 octombrie 2019, Guvernul Dăncilă a aprobat prin Hotărâre de Guvern o ultimă rectificare bugetară de 1,4 miliarde de lei. Pentru Ialomița au fost repartizate 16,99 milioane de lei. Fondurile au fost alocate, cu precădere, către ad­ministrațiile controlate de PSD. Pe listă figurează un număr de 29 de localități. Cele mai mari sume le-au primit ora­șele Slobozia (2,56 mili­oane lei), Fetești (2,29 milioane de lei), Amara (2,13 milioane de lei), Țăndărei (1,36 mi­lioane de lei) ­și Urziceni (1,3 milioane de lei). Sume considerabil mai mari față de rectificarea bugetară anterioară au primit și localitățile din mediul rural. Astfel, în fruntea listei figurează Bărcănești (893 mii de lei), ... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2019, 17:40 (4086 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânzătorii de iluzii administrative de la Consiliul Județean

După 4 ani de guvernare

Vânzătorii de iluzii administrative de la Consiliul Județean

bonus: Dan Anton, persona non grata

Consiliul Județean Ialomița continuă să legifereze iluziile administrative ale adminis­tra­ției Moraru. Vineri, 11 octom­brie 2019, pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița au figurat o serie de proiecte de hotărâri care repre­zintă decizii de interes major pentru opinia publică ialomi­țeană. Cea mai importantă dintre acestea rămâne cea privind intenția de preluare a taberelor de la Amara. De asemenea, plenul Consiliului Județean a aprobat rectificări bugetare pentru 5 dintre localitățile județului și a declanșat «procedura de selecție pentru numirea unui membru în Consiliul de Administrație al SC Infras­tructură Drumuri și Poduri SA», societate de-acum celebră grație deciziei... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 20:55 (6272 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Maria va merge la școală

Maria va merge la școală

Maria Gheorghe are 7 ani și ne privește dinăuntrul ei, așteptând să meargă la școală... Acum, grație unei intervenții la nivelul Ministerului Educației, a devenit posibil! Iar aceasta este povestea ei... Povestea unui copil care, cu ajutorul comunității și al autorităților, a învins sistemul.

La școală, prin derogare ministerială
Maria Gheorghe a fost identificată de învățătoarea Eugenia Udrea, specia­list în terapie ABA. Inițial, Eugenia Udrea a crezut că este un copil cu tulburări din spectrul autist. A descoperit un copil perfect normal, capabil să asi­mileze informații și... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 14:20 (2550 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

După ce a «țepuit» Primăria Bărbulești

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

Lăsat inițial în libertate, sub supravegherea consilierilor Serviciului de Probațiune Ialomița, un om de afaceri din comuna Jilavele a ajuns în cele din urmă la închisoare. Cercetat penal într-un dosar pri­vind fapte de «evaziune fiscală», bărbatul a fost condamnat, printre altele, și la plata unui prejudiciu de 1,4 milioane de lei. Pentru că nu a achitat suma de bani, acestuia i s-a revocat măsura suspendării pedepsei privative de libertate și a fost închis. El își va petrece după gratii următorii 2 ani.

Un caz controversat În anul 2012, afaceristul din Jilavele a încheiat cu Primăria... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 11:05 (6250 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva cancerului de col uterin

Ialomița luptă zadarnic împotriva cancerului de col uterin

Prevenția cancerului de col uterin este un eșec la nivelul județului Ialomița. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care coordonează Programul Național de Screening pentru Cancerul de Col Uterin, atrag atenția că adresabilitatea pacientelor către cabinetele în care se realizează testările este scăzută. Principala problemă o reprezintă neimplicarea medicilor de familie care evită să recomande astfel de investigații medicale. În același timp, numărul femeilor care suferă de afecțiuni oncologice depistate în zona genitală este într-o continuă creștere.

Un program ratat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 20:05 (7323 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de școli și grădinițe nu asigură paza copiilor

Se întâmplă în Ialomița

20 de școli și grădinițe nu asigură paza copiilor

Siguranța elevilor din unitățile școlare ar trebui să fie o prioritate pentru autoritățile ialomițene. În vreme ce în majoritatea școlilor și grădinițelor paza și siguranța copiilor este asigurată prin suprave­ghere video, pază asigurată cu personal propriu al unității de învățământ, cu firmă de pază sau pază asigurată de primărie, în 20 de unități școlare aceste modalități de supraveghere lipsesc cu desăvârșire. Iar cele mai multe sunt grădinițe...

Siguranța elevilor lasă de dorit
La nivelul județului Ialomița există 145 de unități de învățământ. Pentru siguranța celor peste... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 16:55 (6221 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost reacreditat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost reacreditat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit o nouă acredi­tare din partea Autorității Naționale de Management al Calității în Sănătate. Unitatea medicală a fost încadrată în categoria a III-a, mai având de pus la punct unele deficiențe minore. Reprezentanții Spitalului Slobozia au precizat faptul că oficialii ANMCS au fost impresionați de proiectele de investiții care se vor derula în perioada următoare.

Un demers îndeplinit Procedura de reacreditare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a început cu aproximativ un an în urmă. În toată această perioadă de timp, Comisia de Acreditare... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 14:40 (13323 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR SA tratează cu indiferență infrastructura feroviară

În Ialomița

CFR SA tratează cu indiferență infrastructura feroviară

La fel ca în toată țara și în Ialomița este vizibilă indife­rența cu care CFR SA tratează infrastructura feroviară. Pe linii circulă trenuri învechite și pline de mizerie, iar stațiile sunt lăsate în paragină. Cu toate acestea, oficialii CFR SA au o cu totul altă viziune despre felul în care arată infrastructura feroviară a județului. Aceștia susțin că numai anul trecut au investit aproximativ 1 milion de lei pentru modernizarea întregii infrastructuri...

Un imens paradox
În Ialomița există, potrivit estimărilor oficiale, 293 de kilometri de rețea feroviară aflată în exploatare... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 11:10 (2563 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

300 de elevi din Ialomița, obligați să învețe împreună în aceleași clase

300 de elevi din Ialomița, obligați să învețe împreună în aceleași clase

Puternic afectate de scăderea numărului de elevi, școlile din Ialomița apelează la metoda «învățământului simultan». Statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, în acest an școlar, 11 unități de învățământ utilizează această formă de educație.

Statistici îngrijorătoare Potrivit estimărilor, anual, din evidențele școlilor și grădinițelor ialomițene «dispar» aproximativ 1000 de elevi și preșcolari. Motivele care determină acest fenomen sunt generate de mulți factori, cele mai importante fiind abandonul școlar și situația socio-economică a familiilor din care copiii provin... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2019, 17:45 (5524 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Procedura de concesionare a serviciului de iluminat public a fost anulată

Incompetență administrativă în valoare de 35000 de lei la Slobozia

Procedura de concesionare a serviciului de iluminat public a fost anulată

La sfârșitul lunii august 2019, Consiliul Local Slobozia aproba un proiect de hotărâre privind «delegarea prin concesionare a gestiunii serviciului de iluminat public». La sfârșitul lunii septembrie, autoritățile locale au inițiat procedurile de concesionare a acestui serviciu. Procedura a eșuat lamentabil, autoritatea publică recunoscând în anunțul de anulare că «există abateri grave de la prevede­rile legislative». Documentația a fost realizată de către consultantul Rom-Leader Company Ltd SRL la valoarea de 35000 de lei și supervizată de către administratorul pu­blic Gheorghe Puia.

Încă o decizie marca Mocioniu... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2019, 13:20 (6724 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul Culinar «La Casa Tudorii» 2019

Întâii degustători ai județului

În anul 2019, Festivalul Culinar «La Casa Tudorii» a ajuns la ediție a IX-a. Președintele e trecut deja de jumătatea celui de-al patrulea an de mandat... Festivalul s-a desfășurat duminică, 13 octombrie a.c., și n-a putut începe fără Președinte. Președintele a venit la 11 trecute fix. Restul e istorie sub vremi și fotografii de arhivă...

Impresii la cald
Festivalul Culinar «La Casa Tudorii» a fost inventat de autorități pentru a resuscita turismul istoric în Ialomița. Între timp, turismul a murit și a fost îngropat sub un maldăr de fonduri europene. Festivalul a rămas... Așa că... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2019, 20:40 (5742 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un nou proiect la Săveni

Un nou proiect la Săveni

Comuna Săveni se moder­nizează vizibil pe zi ce trece. După finalizarea asfaltării a 1,2 km de străzi locale, autoritățile din Săveni au demarat un nou proiect: modernizare sistemului de iluminat public. Valoarea acestuia este acoperită atât din bugetul local, cât și din co-finanțare prin Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Tot la acest capitol, comuna Săveni se poate mândri cu încă două proiecte aflate la acest moment în desfășurare.

Peste 223 mii de lei pentru iluminat
După finalizarea proiectului «Modernizare străzi locale în comuna Săveni», a venit rândul iluminatului... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2019, 17:20 (6328 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Croșete cu fonduri europene

La Traian

Croșete cu fonduri europene

Larisa Bucur are 53 de ani și locuiește în comuna Traian. În urmă cu un an, Larisa Bucur a reușit să-și înființeze propria firmă, în prezent reușind să «croșeteze» cu fonduri europene. Proiectul a prins contur de puțin timp, însă comenzile sunt multe.

Un nou capitol După o viață în care a vândut produse într-un mic magazin alimentar, Larisa Bucur s-a hotărât să își des­chidă propria ei firmă. S-a întors la vechea pasiune, croșetatul... Și a făcut din asta un loc de muncă atât pentru ea, cât și pentru alte patru femei din comuna Traian. «Am început să croșetez în urmă cu mai bine de... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2019, 17:40 (7083 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: La 17 ani, fără permis, prins la volanul unui vehicul

Polițiștii au depistat pe raza municipiului Urziceni un tînăr, în vârstă de 17 ani, din localitate. Acesta se afla la volanul unui autoturism, fără a deține permis de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 16:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Borănești

Poliția a fost sesizată luni, 17 noiembrie a.c., cu privire la faptul că, pe raza comunei Coșereni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 15:45
(6464 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2014, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7340 șomeri, din care 1840 șomeri indemnizați, respectiv 5500 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 14:50
(5088 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Bătrână căzută în fântână

Traian: Bătrînă căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în dimineața zilei de marți, 18 noiembrie 2014, în jurul orei 8,35, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 75 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:20
(3695 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Înecat în lac

Luni seara, 17 noiembrie 2014, în jurul orei 19,00, un cetățean a văzut un cadavru plutind în apa unui lac din apropierea municipiului Slobozia. Bărbatul a sunat la 112, iar în scurt timp un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:05
(5856 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia înecat


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin EURES

EURES România dispune de 77 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic care doresc să desfășoare o activitate sezonieră în Germania. Pentru aceste locuri de muncă se va organiza ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 10:20
(8498 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: O femeie a murit intoxicată cu fum ca urmare a unui incendiu

O femeie în vîrstă de 52 de ani și-a găsit sfîrșitul, cel mai probabil, intoxicată cu fum în propria locuință din comuna Scînteia. Incendiul a fost anunțat la orele 19,45, iar la locul intervenției s-au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 15:05
(10819 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Steluțe printre Stele»

Direcția Municipală pentru Culură, Învățămînt, Sport și Tineret Slobozia vă invită marți, 25 noiembrie 2014, la concursul de interpretare vocală «Steluțe printre Stele». La eveniment vor participa cîștigătorii ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 13:45
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare de focar al Bolii de Newcastle sau pseudopestă aviară la Grivița

În data de 7 noiembrie 2014, DSVSA Ialomița a fost înștiințată despre creșterea procentului de mortalitate peste limitele tehnologice la o exploatație de păsări-pui carne, cu un efectiv de populare de ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 12:40
(8385 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție foto

Vineri, 14 noiembrie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, va fi vernisată o expoziție de fotografii militare. Evenimentul este organizat de Muzeul Militar Național «Regele Ferdinand ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 11:15
(4862 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un șofer beat a lovit o femeie pe trecerea de pietoni. A părăsit locul accidentului!

Luni, 10 noiembrie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că un pieton a fost acroșat de un autoturism, iar conducătorul auto a părăsit locul accidentului. Polițiștii au demarat rapid ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:50
(6718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene cinci conducători auto, cu  vîrste cuprinse între 22 și 44 de ani, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:05
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 7-9 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 09:25
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Cățel cocker, pierdut în Slobozia

Cățel cocker, pierdut în Slobozia

Pierdut cîine
rasa cocker,
zona Parc Ialomița

ofer recompensă substanțială
Telefon 0723/519.667, 0721/616.101

12 Noiembrie 2014, 16:40


IPJ Ialomița a primit 3 autovehicule Dacia Duster

Miercuri, 5 noiembrie a.c., într-un cadru festiv, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a primit 3 autoturisme de teren marca Dacia Duster. Autoturismele ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 18:20
(4383 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștință celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES, sînt disponibile 100 locuri de muncă în Danemarca, respectiv  ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 16:40
(6990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț din case, reținut de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 17 de ani, din orașul Amara. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 15:15
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Tîlhar în arest

Polițiștii au reținut miercuri, 5 octombrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr, de 26 de ani, din comuna Bordușani. Cel în cauză a fost introdus în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 13:10
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


SC TROTA România SRL Cluj

angajează
atît tineri șoferi cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR,
cît și începători.

Se lucrează în echipaj, pe Comunitate.
Condiții excelente.
Se asigură un cîștig minim
între salariul de bază și diurne.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]

-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Cazier judiciar
-Cazier auto

5 Noiembrie 2014, 18:10


AJFP Ialomița: 16 milioane de lei, recuperate de Fisc prin executare silită

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității date despre încasările către bugetul consolidat al statului în trimestrul III al anului în curs. 16 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 17:20
(9817 vizualizări - 2 comentarii)


anunț vînzare

societate comercială vinde teren
-suprafață 6470,42 mp
-construcții aferente
terenul și construcțiile
sînt situate în Slobozia,
Șos. Slobozia-Amara, km 2
(amplasament Oierie, fost Romalchim)
Relații suplimentare
la telefon 0727/221.741

5 Noiembrie 2014, 16:10


Ialomița: Fraudă prin sms, semnalată de ANAF

Atenție la sms-urile pe care le primiți! Angajații Agenției Județene de Administrare Fiscală Ialomița atrag atenția contribuabililor cu privire la faptul că, în aceste zile, mai multe persoane au reclamat ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 14:05
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Zile de pioșenie pentru praznicul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil

Sărbătoarea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil aduce la Slobozia 5 zile de mare încărcătură spirituală. Zeci de duhovnici și credincioși sîn așteptați să participe la evenimentele religioase. Programul ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 13:20
(6757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Case cuprinse de flăcări, din cauza instalațiilor electrice

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din Fetești. La fața locului s-au deplasat pompierii cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 12:35
(6958 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, prins în Ialomița

Un tînăr, de 22 de ani, din Jilavele a fost reținut pe raza județului de polițiștii din Urziceni, după ce autoritățile judiciare din Belgia au emis pe numele lui un mandat european de arestare. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 11:50
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dr Cristiana Stoian, trimisă în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările și au trimis în judecată dosarul privind «vînzările» ilegale de sînge desfășurate sub comanda medicului Cristiana Stoian ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2014, 21:04
(9785 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Percheziții la proxeneți! Au fost arestate două persoane

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Slobozia, au efectuat miercuri, 29 octombrie a.c., 3 percheziții domiciliare la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 18:05
(6247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bănuit de șantaj, reținut de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reținut miercuri, 29 octombrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat de 55 de ani, din București. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 17:20
(5411 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița șantaj


Slobozia: Și-a dat foc la casă

În seara zilei de marți, 28 octombrie a.c, un bărbat în vîrstă de 45 de ani, din Cartierul Bora al municipiului Slobozia, cunoscut cu probleme psihice, și-a incendiat locuința. Un echipaj de pompieri și ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 15:25
(5824 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL, operatorul de servicii de salubrizare, care a început activitatea în municipiul Slobozia, începînd cu data de 15 octombrie 2014, anunță cetățenii care locuiesc în gospodării individuale (case) că noul program de ridicare a deșeurilor menajere, va fi, începînd cu data de luni, 3 noiembrie 2014, după cum urmează:
LUNI
Șoseaua Amara, Str. Gării, Str. Teilor, Str. Trandafirilor, Str. Cloșca, Str. Horia, Str. Crișan, Str. Ghe. Doja, Str. Ana Ipătescu, Str. Domnița Bălașa, Str. Maramureș, Str. Eternității, Str. Lacului.
MARȚI
Șoseaua Nordului, Str. George Enescu, Str. Ghe. Dima, Str. Ciprian Porumbescu, Str. Ionel Perlea, Str. Simfoniei, Str. Lirei, Str. Traian, Str. Vechea Matcă, Str. M. Viteazu, Str. Rovine, Str. Mircea cel Bătrîn, Str. Miron Costin, Str. Păcii, Str. Intrarea Morii, Str. M. Kogălniceanu, Str. Orion, Str. Viilor.
MIERCURI
Str. Ferdinand, Str. D. Cantemir, Str. Zimbrului, Str. Dragoș Vodă, Str. Aurora, Str. Șt. cel Mare, Str. Viitor, Str. Independenței, Str. Cărămidari, Str. 1877, Str. Roșiori, Str. Plevnei, Str. N. Bălcescu, Str. Redutei, Str. Dorobanți, Str. Vidin, Str. Gării Noi, Str. Intrarea Rahovei, Str. Prelungirea Rahovei, Str. Rahovei, Str. Primăverii.
JOI
Șoseaua Sudului, Str. Plopului, Str. Ulmului, Str. Molidului, Str. Stejarului, Str. Pinului, Str. Magnoliei, Str. Smîrdan, Str. Dumbrava Roșie, Str. Duzilor, Str. Nisipului.
Cartier Slobozia Nouă: Str. Prunului, Str. Mărului, Str. Școlii, Str. Unirii, Str. Vlad Țepeș, Str. Aurel Vlaicu, Str. Cimitirului, Str. C.D. Gherea, Str. George Coșbuc, Str. Traian Vuia, Str. Liliacului, Str. Marginii.
VINERI
Str. Ianache, Str. Paris, Str. Londra, Șoseaua Brăilei, Str. Minerva, Str. Panduri, Str. Oituz, Str. Mărășești, Str. Peneș Curcanul, Str. 24 Ianuarie1859, Str. Col. Ion Popescu, Str. Ion Albeșteanu, Str. Panait Istrati, Str. Walter Mărăcineanu, Str. Dropiei, Str. Pogoane, Str. Ghe. Popescu, Bdul Decembrie 1918, Str. Acad. Ion Lăzărescu.
Cartier Bora: Str. Livezi, Str. Luncii, Str. Maxim Gorki, Str. Salcîmi, Str. Sălcii, Str. Stînjenei, Str. 9 Mai, Str. Radu Vulpe, Str. Ciulniței, Str. Dealului, Str. G-ral Magheru, Fost IAS.
Pentru informații suplimentare
tel. 0734/010.232

28 Octombrie 2014, 19:15


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...