Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bisericile din Ialomița au nevoie de preoți

Bisericile din Ialomița au nevoie de preoți

Valul de pensionări din sistemul de stat afectează și activitatea bise­ricească, nu doar pe cea din admi­nistrația publică. Zeci de biserici din Ialomița și Călărași au rămas fără personal, după ce foștii preoți s-au pensionat. Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au făcut publică o listă a tuturor lăcașurilor de cult unde este nevoie de personal clerical. Posturile sunt destinate absolvenților Facultății de Teologie care, pentru a le ocupa, trebuie să susțină examenul de «capacitate preoțească».

Posturi scoase la concurs
Potrivit declarațiilor reprezen­tanților... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 15:05 (9721 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Criză de personal calificat pe piața muncii din Ialomița

Criză de personal calificat pe piața muncii din Ialomița

Ialomița este un județ care nu poate să ofere angajați competitivi pe piața muncii. O arată o analiză a forței de muncă, realizată chiar de reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Datele oficiale au fost pre­zentate într-un Raport înaintat Prefecturii Ialomița...

Angajați dezinteresați și fără experiență
Estimativ, în Ialomița, există peste 6000 de persoane care se află în căutarea unui loc de muncă. Șansele pentru a-l obține sunt infime, în condițiile în care profilul angajatului din județul nostru este necorespunzător față de cerințele pieței de muncă... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 10:55 (7287 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia trebuie să returneze Uniunii Europene 2 milioane de euro

«Groapa lui Stoica», un eșec administrativ

Primăria Slobozia trebuie să returneze Uniunii Europene 2 milioane de euro

bonus: Efectul de bumerang al minciunilor administrative

Eșecul proiectului privind reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia va fi resimțit din plin de locuitorii orașului. Administrația locală a fost somată de Ministerul Dezvoltării, instituția prin intermediul căreia s-a derulat proiectul, să returneze Uniunii Europene cele 2 milioane de euro pe care le-a primit pentru realizarea investiției. În momentul de față, aleșii caută soluții pentru a putea achita debitul. «Sunt mai multe scenarii pe care trebuie să le luăm în calcul...» a explicat situația Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia. Calculele estimative arată că în viitorii 9 ani Slobozia va plăti aproximativ 1 milion de lei anual pentru a acoperi această datorie. Neachitarea debitului... [citește_tot_articolul]

12 August 2019, 10:50 (13780 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

pensionarul care stă la Stat

Vecinul meu e militar și a ieșit la pensie anul trecut. Aproape 10000 de lei și e mulțumit, că a lucrat unde a lucrat. Dar e încă tânăr, așa că s-a angajat consilier la stat. N-a vrut el, l-a recomandat cineva... Ia și de-acolo vreo 5000, că acum salariile la stat sunt mari. În plus, a ajuns și membru în AGA, mai ciupește și de-acolo 500. Printre picături, e administrator la o Asociație de Proprietari. De-acolo ia 3000. Îmi spune că nu e singurul... Ca el sunt sute, se recunosc pe unde se întâlnesc. Spun că nu e vina lor. Nu sunt oameni pregătiți în sistem. Mă asigură că așa e și cu angajații de la Primărie. Primarul e și primar și manager de proiect european și șef la Serviciul de Transport.... [citește_tot_articolul]

11 August 2019, 13:50 (6328 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

bonus: Busturi marca Gabriel Manole

Primarul comunei Perieți, Adrian Merlea este pus pe treabă! În plină vară, acesta supervizează lucrătorii pentru finalizarea proiectului «Modernizare drumuri de interes local în comuna Perieți, sat Perieți și Păltinișu». Și îi ține la curent pe toți prietenii virtuali de pe pagina sa de socializare. Bonus, acesta a achiziționat și 5 busturi ale celor mai importante personalități ale țării...

Atenție, se toarnă asfalt!
În vreme ce paginile de Facebook ale edililor locali și județeni sunt pline de poze din vacanță, primarul comunei Perieți, Adrian Merlea, le pre­zintă prietenilor... [citește_tot_articolul]

10 August 2019, 20:40 (6823 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte edilitare de 5 milioane de euro la Săveni

Proiecte edilitare de 5 milioane de euro la Săveni

Pentru administrația locală din comuna Săveni investițiile reprezintă o necesitate, menite să vină în sprijinul comunității. Astfel, proiecte precum modernizare de străzi, canalizare ori iluminat public reprezintă priorități pentru condu­cere. Aproximativ 5 milioane de euro vor fi investiți pentru ca Săveni să atingă statutul de comună europeană.

Fonduri pentru străzi La începutul acestei luni, finalizarea proiectului «Moder­nizare străzi locale în Comuna Săveni» a fost marcat de un eveniment mult așteptat de în­treaga comunitate din comuna Săveni. În cadrul acestuia au participat atât... [citește_tot_articolul]

10 August 2019, 15:05 (5612 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Expur Slobozia, profit de 20 milioane de lei

Expur Slobozia, profit de 20 milioane de lei

Expur Slobozia, unul dintre cei mai mari producători de uleiuri vegetale și biodiesel din țara noastră, a înregistrat anul trecut cel mai mare profit din ultimii 7 ani. Potrivit economica.net, conducerea societății cu sediul în Slobozia a reușit să obțină un profit de peste 20 milioane de lei. Mai mult, Expur Slobozia se numără și printre cei mai mari angajatori din mediul privat din Ialomița, în cadrul societății desfășurându-și activitatea peste 400 de persoane.

Bilanț profitabil... [citește_tot_articolul]

10 August 2019, 12:20 (5086 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, lovită de o nouă epidemie de Pestă Porcină Africană

Ialomița, lovită de o nouă epidemie de Pestă Porcină Africană

Este stare de alertă în județul Ialomița din cauza unei noi epidemii de Pestă Porcină Africană. Autoritățile sunt în alertă după ce au confirmat alte 10 noi focare în 3 localități din județ. Expuse pericolului sunt complexele de porci din orașul Căzănești, cele mai mari unități de acest tip din județul Ialomița. Acestea au fost incluse în zona de supraveghere, iar în momentul de față și-au suspendat activitatea.

10 focare confirmate Potrivit reprezentanților Prefecturii Ialomița, în momentul de față au fost confirmate 10 focare de Pestă Porcină Africană pe raza localităților Gimbășani... [citește_tot_articolul]

9 August 2019, 17:45 (5988 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu circulă într-un singur autobuz!

Serviciul Public de Transport Slobozia a fost tras pe dreapta

Administrația Mocioniu circulă într-un singur autobuz!

bonus: «tâmpiții» și «incompetenții»

Decizia ilegală a primarului Adrian Mocioniu de a pune in circulație autobuze fără licență de transport blochează Serviciul Public de Transport. 3 dintre cele 4 autobuze aflate până joi, 8 august a.c., în circulație, au fost oprite de Poliție și le-au fost ridicate plăcuțele de înmatriculare pentru o lună. Potrivit declarațiilor oficialilor Primăriei, soluția o reprezintă închirierea unor autobuze similare din Buzău și Giurgiu. Primarul Adrian Mocioniu susține că a procedat ilegal pentru a evita blocarea serviciului de transport...

O ilegalitate mare cât Slobozia În urmă cu o săptămână... [citește_tot_articolul]

9 August 2019, 12:05 (7809 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Rutieră a tras pe dreapta autobuzele Primăriei Slobozia

Din cauza lipsei licenței de transport

Poliția Rutieră a tras pe dreapta autobuzele Primăriei Slobozia

comunicat oficial: «Activitatea Serviciului Public de Transport Local Slobozia a fost suspendată!»

Din cauza lipsei licenței de transport, Serviciul Poliției Rutiere Ialomița a decis să retragă din circulație toate cele 5 autobuze cu care Primăria Slobozia asigură transportul public la nivelul orașului. Mai mult, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale nou înființatului Serviciu Public de Transport al Primăriei Slobozia.

Verificările sunt în curs Potrivit informațiilor, reprezentanții Poliției Rutiere Ialomița au notificat Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia cu privire la necesitatea obținerii licenței de transport. Demersul însă nu a fost realizat, iar... [citește_tot_articolul]

8 August 2019, 18:05 (17857 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobuzele Primăriei Slobozia circulă fără licență de transport!

Ca la noi, la nimeni

Autobuzele Primăriei Slobozia circulă fără licență de transport!

Inaugurat joi, 1 august 2019, Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia funcționează fără licență de transport. Lipsa licenței de transport pentru autobuzele închiriate constituie contravenție și poate avea urmări penale...

Legea e pentru alții! Înființat «pe hârtie» în urmă cu câteva luni, Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia și-a început activitatea cu autobuze de închiriat. În primele zile, vehiculele au circulat cu numere de înmatriculare europene, acestea fiind schimbate la sesizarea cetățenilor. Mai nou însă, descoperim că Serviciul Public de Transport... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 20:20 (9724 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viitorii meseriași formați la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

Viitorii meseriași formați la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

În timp ce piața muncii suferă din cauza lipsei meșteri­lor, liceele cu profil tehnologic din Ialomița încearcă să-i pregătească pe viitorii meseriași. La Slobozia, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» a organizat, în urmă cu câteva zile, concursuri de admitere pentru două specializări, respectiv clasele de «Mecanici Auto» și «Bucătari/Ospătari». «Șansele ca acești tineri să ocupe un loc pe piața muncii sunt destul de mari. Am văzut dorința acestora de a avea un loc de muncă...» susține Elena Dumitru, cadru didactic în cadrul unității de învățământ.

Statistici îngrijorătoare În timp ce... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 18:10 (5622 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Platforma de gunoi animalier, utilizată ilegal

Se întâmplă la Slobozia Nouă

Platforma de gunoi animalier, utilizată ilegal

La Slobozia Nouă, de ani buni, există o platformă de gunoi animalier. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține faptul că groapa de gunoi este «închisă», însă oamenii îi sparg lacătul și aruncă în continuare deșeuri. În consecință, numai de la începutul acestui an, Poliția Locală Slobozia a acordat 11 amenzi pe salubritate în acea zonă. Și aceasta nu este singura groapă «ilegală»...

Un depozit necontrolat de gunoi
În urmă cu câțiva ani, auto­ritățile locale au hotărât realizarea unei noi gropi de gunoi în apro­pierea Cartierului Slobozia Nouă. Platforma de gunoi animalier... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 15:20 (3266 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare controversate, uitate în sertarele Parchetelor ialomițene

Dosare controversate, uitate în sertarele Parchetelor ialomițene

În ultimii ani, activitatea Parchetelor din Ialomița a intrat într-un con de umbră. Așa se face că cele mai controversate dosare penale zac încărcate de praf în sertarele procurorilor care le anchetează. Încercarea de a obține un punct de vedere din partea instituțiilor cu privire la aceste anchete a fost sortită eșecului. «Cerce­­tările sunt în lucru și nu pot fi oferite informații suplimentare la acest moment!» a fost poziția unanimă a organelor judiciare din Ialomița.

Se întâmplă la Parchetul Slobozia
Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost implicat în ultimul timp... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 10:55 (6450 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul-concurs «Trofeul Tinereții» Amara 2019

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2019 a adunat la cea de a 52-a ediție cei mai buni 12 cântăreți din țară. Printre aceștia s-au numărat și două slobozence: Eleo­nora Fili­poiu și Alina Nădrag. Este pentru prima dată când cele două tinere participă la acest festival, fiind și cele mai tinere concurente. Emoțiile au fost mari, prestația concurentelor pe măsură, iar premiile au răsplătit eforturile tinerelor...

Eleonora Filipoiu: «Pe scenă mă simt în largul meu!»
Eleonora Filipoiu... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:40 (3101 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face demersuri pentru înființarea unei Secții pentru Îngrijiri Paliative. Între timp, medicii atrag atenția că numărul bolnavilor care au nevoie de acest tip de servicii medicale crește semnificativ de la un an la altul. Statisticile făcute de specialiștii din cadrul unității medicale arată că, în 2018, 2800 de ialomițeni puteau beneficia de îngrijiri paliative. Cel mai mare spital din județ are specialiști pregătiți să-i ajute pe bolnavi și chiar un proiect pentru realizarea secției, dar care nu poate fi pus în practică din lipsă de spațiu. Deși Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul să rezolve situația, reprezentanții instituției încă... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:05 (10412 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

În haosul care domină sistemul de Educație, există și profesori care încearcă să facă față sincopelor. Ordonați și disciplinați, acești dascăli vin la catedră cu dăruire și le sunt alături elevilor în fiecare moment. Un astfel de exemplu este Claudia Stoica, profesor de engleză și director al Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. «Școala românească este o școală foarte bună!» este concluzia la care a ajuns după două decenii petrecute în Învățământ.

O profesie nobilă Profesorul Claudia Stoica afișează o doză de modestie care te copleșește. Zâmbește și vorbește linișitit ca și când s... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 17:05 (9338 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Problema apei din oraș este din nou în centrul atenției. Locuitorii din toate cartie­rele se plâng de culoarea ori de mirosul apei furni­zate de Urban SA. Se pare că, de vină, ar fi... cetățenii! Călin Albu, directorul tehnic Urban SA nu are explicații plauzibile și învinovățește rețelele de distribuție învechite. Între timp, oamenii cară bidoane cu apă...

Apa cea de toate zilele Problema potabilității apei în Slobozia este una care îi afectează pe toți locui­torii. În toate zonele municipiului, oamenii se plâng de aceleași probleme: culoarea și mirosul apei. Apa are depășiri la trihalometani... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 13:40 (8022 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Drumurile noastre toate...

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Administrația județeană susține că a semnat contracte de finanțare pentru reabilitarea drumurilor județene în va­loare de 160 milioane de euro! În realitate, singurul tronson de drum finalizat este Drumul Județean 213A Mărculești-Bucu. Alte două șantiere, inaugurate de Oyl Company Holding AG, au fost deschise la Dridu și Movilița. În rest, liniște și pace...

Ialomița domnului Președinte În februarie 2018, după 2 ani de accesat fonduri europene, președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, anunța că administrația locală gestionează 19 proiecte de infrastructură rutieră ce urmează... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 10:50 (4233 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeului Tinereții» a ajuns în Orăștie

Gabriel Ionuț Cîndea este marele câștigător al evenimentului muzical organizat la Amara

Duminică, 4 august 2019, s-a încheiat cea de a 52-a ediție a Festivalului «Trofeului Tinereții», desfășurat în stațiunea Amara. Anul acesta, marele premiu a fost câștigat de Gabriel Ionuț Cîndea, din Orăștie. Cele două tinere din județul Ialomița, Eleonora Filipoiu și Alina Nădrag, s-au aflat de asemenea printre laureații ediției.

Două seri de muzică ușoară românească
Festivalul «Trofeului Tinereții» Amara, ajuns anul acesta la ediția cu numărul 52, a debutat sâmbătă, 3 august 2019, cu recitalurile celor 12 concurenți care s-au calificat în întrecerea muzicală. Printre aceștia... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 01:55 (10349 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 22 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27174, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 21 mai a ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2022, 16:55
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 21 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27173, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de vineri, 20 mai ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2022, 16:40
(5923 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Începe «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

În perioada 22-27 mai a.c., Poliția Română, prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității, organizează cea de a XVI-a ediție a evenimentului «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Obiectivul ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 17:40
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda unei expoziții de pictură care cuprinde lucrările artiștilor Stela Maria Lucici și Cristian Sima. Evenimentul se va desfășura luni, 23 mai 2022, începând cu orele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:30
(10853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 20 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27170, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 19 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:15
(9849 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 42 de persoane selectate în vederea angajării, la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 mai a.c., la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea» a fost organizată Bursa Generală a Locurilor de Muncă. La nivelul județului, până la data desfașurării Bursei, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:00
(12289 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan cu permisul suspendat

Joi, 19 mai a.c., în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată de polițiști, oamenii legii au identificat, în flagrant, pe Bulevardul Chimiei din Slobozia, o femeie care conducea având permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 15:45
(15395 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără focare de Pestă Porcină Africană pe raza județului

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, la acest moment, pe raza județului Ialomița nu există focare de Pestă Porcină Africană ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 14:00
(11080 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale ale polițiștilor de Investigare a Criminalității Economice

Miercuri, 18 mai a.c. polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pe raza municipiilor Slobozia, Fetești, Urziceni și a comunei Sinești, pe linia ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:30
(12095 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în mediul rural

Miercuri, 18 mai a.c., polițiștii ialomițeni au organizat pe raza comunelor Ciulnița, Gheorghe Lazăr, Perieți și Andrășești o acțiune cu efective mărite de prevenire și combatere a nerespectării normelor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:15
(9629 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 19 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27169, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 18 mai a ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 16:15
(1888 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Precizări privind noile măsuri fiscale aprobate de Guvernul României

Prin actul normativ sunt aduse o serie de modificări și completări Legii nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală necesare pentru reglementarea obligației de raportare de către furnizorii de servicii ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(11033 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Vineri, 20 mai 2022, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Vineri, 20 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga/Fetești. Astfel, în intervalul orar 08,00- ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(17957 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Jandarmii ialomițeni, la datorie

IJJ Ialomița: Jandarmii ialomițeni, la datorie

Aproximativ 140 de jandarmi ialomițeni vor asigura măsuri de ordine și siguranță publică pe timpul desfășurării manifestărilor sportive, religioase și cultural-artistice care vor avea loc în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 14:45
(12045 vizualizări - 0 comentarii)


Efectivele de pisică sălbatică, râs și lup, evaluate de APM Ialomița

În baza atribuțiilor ce îi revin conform legislației în vigoare, autoritatea publică centrală pentru protecția mediului realizează studiile de evaluare a stării resurselor biologice pentru stabilirea cotelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2022, 17:55
(7595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 18 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27169, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de marți, 17 mai ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2022, 16:20
(2244 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Reținut pentru «viol»

Luni, 16 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reținut, pe bază de ordonanță, un bărbat de 49 de ani, domiciliat în localitatea Borănești. Acesta este acuzat că, în noaptea de 13/14 aprilie a.c., ar fi violat ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 18:20
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ghidul fiscal al contribuabililor care realizează venituri din închirieri a fost actualizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) a actualizat Ghidul fiscal al contribuabililor persoanelor fizice care realizează venituri din închirierea și subînchirierea bunurilor mobile și imobile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 18:00
(12895 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Campania de depunere a Cererilor de plată aferente anului 2022, la final

Agenția de Plăți si Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice încheierea Campaniei de depunere fără penalități a Cererilor Unice de Plată. Astfel, în perioada 1 martie-1 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 16:40
(11601 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Marți, 17 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27165, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 16 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 16:15
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă, organizată la Slobozia

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 20 mai 2022, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 14:00
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfântului Ioan Botezătorul, la Urziceni

În anul în care se împlinesc 20 de ani de la sfințirea bisericii cunoscută drept Catedrala Urziceni, racla cu un fragment din moaștele Sfântului Ioan Botezătorul va sosi în oraș. Evenimentul se desfășoară ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 02:05
(11103 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Bullying în școala mea-aleg să mă implic»

IPJ Ialomița: «Bullying în școala mea-aleg să mă implic»

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile preventive la sfârșitul săptămânii preventive. Aceștia s-au întâlnit cu elevii de liceu și cadrele didactice în cadrul proiectului «Bullying în școala mea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 17:20
(9655 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină mistuită de flăcări la Manasia, incendiu la un stâlp electric la Fetești, casă cuprinsă de foc la Borănești

Mașină mistuită de flăcări la Manasia, incendiu la un stâlp electric la Fetești, casă cuprinsă de foc la Borănești

Duminică, 15 mai a.c., un echipaj de pompieri din Urziceni a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la un autoturism abandonat de câteva zile pe ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 16:50
(3700 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 16 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27161, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 15 mai a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 16:30
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri 20 mai 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 15:20
(12639 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 100000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-14.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 97283 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 15:05
(15319 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 15 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27161, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 14 mai ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2022, 16:50
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 14 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27161, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de vineri, 13 mai ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2022, 16:20
(4180 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Vineri, 13 mai a.c., o tânără de 15 ani, din Țăndărei, a ajuns la spital fiind victima unui accident rutier. Fata a fost lovită de un camion în timp ce traversa strada, regulamentar, pe trecerea de pietoni ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 19:20
(3428 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...