Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul-concurs «Trofeul Tinereții» Amara 2019

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2019 a adunat la cea de a 52-a ediție cei mai buni 12 cântăreți din țară. Printre aceștia s-au numărat și două slobozence: Eleo­nora Fili­poiu și Alina Nădrag. Este pentru prima dată când cele două tinere participă la acest festival, fiind și cele mai tinere concurente. Emoțiile au fost mari, prestația concurentelor pe măsură, iar premiile au răsplătit eforturile tinerelor...

Eleonora Filipoiu: «Pe scenă mă simt în largul meu!»
Eleonora Filipoiu... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:40 (3101 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face demersuri pentru înființarea unei Secții pentru Îngrijiri Paliative. Între timp, medicii atrag atenția că numărul bolnavilor care au nevoie de acest tip de servicii medicale crește semnificativ de la un an la altul. Statisticile făcute de specialiștii din cadrul unității medicale arată că, în 2018, 2800 de ialomițeni puteau beneficia de îngrijiri paliative. Cel mai mare spital din județ are specialiști pregătiți să-i ajute pe bolnavi și chiar un proiect pentru realizarea secției, dar care nu poate fi pus în practică din lipsă de spațiu. Deși Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul să rezolve situația, reprezentanții instituției încă... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:05 (10416 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

În haosul care domină sistemul de Educație, există și profesori care încearcă să facă față sincopelor. Ordonați și disciplinați, acești dascăli vin la catedră cu dăruire și le sunt alături elevilor în fiecare moment. Un astfel de exemplu este Claudia Stoica, profesor de engleză și director al Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. «Școala românească este o școală foarte bună!» este concluzia la care a ajuns după două decenii petrecute în Învățământ.

O profesie nobilă Profesorul Claudia Stoica afișează o doză de modestie care te copleșește. Zâmbește și vorbește linișitit ca și când s... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 17:05 (9344 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Problema apei din oraș este din nou în centrul atenției. Locuitorii din toate cartie­rele se plâng de culoarea ori de mirosul apei furni­zate de Urban SA. Se pare că, de vină, ar fi... cetățenii! Călin Albu, directorul tehnic Urban SA nu are explicații plauzibile și învinovățește rețelele de distribuție învechite. Între timp, oamenii cară bidoane cu apă...

Apa cea de toate zilele Problema potabilității apei în Slobozia este una care îi afectează pe toți locui­torii. În toate zonele municipiului, oamenii se plâng de aceleași probleme: culoarea și mirosul apei. Apa are depășiri la trihalometani... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 13:40 (8025 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Drumurile noastre toate...

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Administrația județeană susține că a semnat contracte de finanțare pentru reabilitarea drumurilor județene în va­loare de 160 milioane de euro! În realitate, singurul tronson de drum finalizat este Drumul Județean 213A Mărculești-Bucu. Alte două șantiere, inaugurate de Oyl Company Holding AG, au fost deschise la Dridu și Movilița. În rest, liniște și pace...

Ialomița domnului Președinte În februarie 2018, după 2 ani de accesat fonduri europene, președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, anunța că administrația locală gestionează 19 proiecte de infrastructură rutieră ce urmează... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 10:50 (4234 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeului Tinereții» a ajuns în Orăștie

Gabriel Ionuț Cîndea este marele câștigător al evenimentului muzical organizat la Amara

Duminică, 4 august 2019, s-a încheiat cea de a 52-a ediție a Festivalului «Trofeului Tinereții», desfășurat în stațiunea Amara. Anul acesta, marele premiu a fost câștigat de Gabriel Ionuț Cîndea, din Orăștie. Cele două tinere din județul Ialomița, Eleonora Filipoiu și Alina Nădrag, s-au aflat de asemenea printre laureații ediției.

Două seri de muzică ușoară românească
Festivalul «Trofeului Tinereții» Amara, ajuns anul acesta la ediția cu numărul 52, a debutat sâmbătă, 3 august 2019, cu recitalurile celor 12 concurenți care s-au calificat în întrecerea muzicală. Printre aceștia... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 01:55 (10354 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

La Fetești

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

Administrația locală din Fetești a inițiat în ultimele luni mai multe proiecte prin care se dorește reabilitarea infrastructurii rutiere. Fondurile provin atât de la Compania Națională de Investiții, Fondul Național de Investiții, cât și din bugetul propriu. Estimativ, valoarea tuturor proiectelor depășește 30 milioane de euro.

Investiție în piatră Problemele gropilor din asfalt, a drumurilor denivelate sau chiar de pământ sunt des întâlnite în Fetești. Pentru 2019, primarul municipiului Fetești s-a hotărât ca până la sfârșitul anului să nu mai existe străzi de pământ în oraș. «Încă... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 16:20 (3651 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

Și la Slobozia

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

O nouă lege pune pe jar administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia. Potrivit inițiativei legislative, administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de un atestat și un certificat pentru a-și putea exercita funcția. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin că, la momentul de față, șefii asociațiilor de proprietari au fost numiți fără documente justificative...

Un nou act normativ Potrivit vechii legislații, numirea în funcție a unui administrator se făcea în două situații posibile: în cazul în care erau mai mulți candidați, președinte devenea acela care strângea... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 11:15 (8422 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

colapsul incompetenței

Până să moară Alexandra Măceșanu ne era bine. Aproape că reușisem. Sigur, nu ca afară... Dar aveam un stat bazat pe incompetență crasă în care trăiam cu toții liniștiți. Aveam și noi pile, relații, cunoștințe... Exploatam cu toții minciuna, corupția, prostia. Bugetarii aveau salariile pentru care se angaja­seră la stat, corporatiștii făceau afaceri cu statul, pensiile speciale rămăseseră neatinse. Numai cine nu voia nu se descurca. Cine avea principii... Acum însă totul s-a terminat! S-a întâmplat pe tura noastră, aici, acum... Suntem singurii vinovați! Alexandra Măceșanu ne-a dat peste cap iremedia­bil. Bugetarii au des­coperit că alți bugetari in­com­petenți pot permite să li se măcelărească... [citește_tot_articolul]

3 August 2019, 17:15 (7506 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Bani europeni pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Lipsa fondurilor pentru plata subvențiilor către angajatorii care înca­drează în muncă persoane vulne­rabile a determinat autoritățile să aleagă o soluție de compromis. Astfel, stimulentele financiare, care până acum erau acordate de la bugetul de stat, vor fi plătite din fonduri europene. Reprezentanții Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă de­marează la nivel național un proiect european creat în acest scop. Vestea proastă este că bugetul acestui proiect este limitat, iar din această cauză fondurile nu vor fi suficiente pentru plata tuturor solicitărilor făcute de angajatori.

Notificări pentru angajatori... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 18:05 (3955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

Ședință de Consiliu Local în luna lui Cuptor

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

bonus: Consiliul Local revocă proiectul de hotărâre anti-Vivani Salubritate

În plină vară, Slobozia a înghețat. Investițiile se derulează cu încetinitorul, proiectele finanțate din fonduri europene sunt încă pe hârtie, iar edilii locali se rezumă la declarații patriotarde. În aceste condiții, marți, 30 iulie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au aprobat o suplimentare de buget pentru investiții cu impact minim asupra comunității.

Bani din economii Conform proiectului de hotărâre, cei 530348 de lei au fost alocați prin redis­tribuirea veniturilor proprii ale muni­cipiului Slobozia. Principalele capitole bugetare... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 10:50 (4339 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Rămasă fără angajați, Tabăra «Pavilioane» de la Amara face eforturi pentru a supraviețui. Rolul îngrijitoarelor a fost luat de funcționarii Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, iar bucătăresele au fost înlocuite cu o firmă de catering. Situația creează nemulțumire în rândurile copiilor cazați la Amara, aceștia reclamând că porțiile de mâncare sunt insuficiente și, mai mult decât atât, sunt obligați să-și facă singuri curățenie în camere. În ciuda problemelor, directorul DJST Ialomița neagă situația. «La tabără nu avem nicio problemă!» susține Marin Cruțu, directorul DJST Ialomița.

Eforturi imense... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 14:10 (5379 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3793 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4748 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6865 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3549 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3118 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

28 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4875 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5271 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11741 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3714 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5878 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7703 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5039 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6428 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4873 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2691 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6461 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3848 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5692 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4956 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2920 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...