Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul-concurs «Trofeul Tinereții» Amara 2019

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2019 a adunat la cea de a 52-a ediție cei mai buni 12 cântăreți din țară. Printre aceștia s-au numărat și două slobozence: Eleo­nora Fili­poiu și Alina Nădrag. Este pentru prima dată când cele două tinere participă la acest festival, fiind și cele mai tinere concurente. Emoțiile au fost mari, prestația concurentelor pe măsură, iar premiile au răsplătit eforturile tinerelor...

Eleonora Filipoiu: «Pe scenă mă simt în largul meu!»
Eleonora Filipoiu... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:40 (3101 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face demersuri pentru înființarea unei Secții pentru Îngrijiri Paliative. Între timp, medicii atrag atenția că numărul bolnavilor care au nevoie de acest tip de servicii medicale crește semnificativ de la un an la altul. Statisticile făcute de specialiștii din cadrul unității medicale arată că, în 2018, 2800 de ialomițeni puteau beneficia de îngrijiri paliative. Cel mai mare spital din județ are specialiști pregătiți să-i ajute pe bolnavi și chiar un proiect pentru realizarea secției, dar care nu poate fi pus în practică din lipsă de spațiu. Deși Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul să rezolve situația, reprezentanții instituției încă... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:05 (10415 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

În haosul care domină sistemul de Educație, există și profesori care încearcă să facă față sincopelor. Ordonați și disciplinați, acești dascăli vin la catedră cu dăruire și le sunt alături elevilor în fiecare moment. Un astfel de exemplu este Claudia Stoica, profesor de engleză și director al Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. «Școala românească este o școală foarte bună!» este concluzia la care a ajuns după două decenii petrecute în Învățământ.

O profesie nobilă Profesorul Claudia Stoica afișează o doză de modestie care te copleșește. Zâmbește și vorbește linișitit ca și când s... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 17:05 (9344 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Problema apei din oraș este din nou în centrul atenției. Locuitorii din toate cartie­rele se plâng de culoarea ori de mirosul apei furni­zate de Urban SA. Se pare că, de vină, ar fi... cetățenii! Călin Albu, directorul tehnic Urban SA nu are explicații plauzibile și învinovățește rețelele de distribuție învechite. Între timp, oamenii cară bidoane cu apă...

Apa cea de toate zilele Problema potabilității apei în Slobozia este una care îi afectează pe toți locui­torii. În toate zonele municipiului, oamenii se plâng de aceleași probleme: culoarea și mirosul apei. Apa are depășiri la trihalometani... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 13:40 (8025 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Drumurile noastre toate...

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Administrația județeană susține că a semnat contracte de finanțare pentru reabilitarea drumurilor județene în va­loare de 160 milioane de euro! În realitate, singurul tronson de drum finalizat este Drumul Județean 213A Mărculești-Bucu. Alte două șantiere, inaugurate de Oyl Company Holding AG, au fost deschise la Dridu și Movilița. În rest, liniște și pace...

Ialomița domnului Președinte În februarie 2018, după 2 ani de accesat fonduri europene, președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, anunța că administrația locală gestionează 19 proiecte de infrastructură rutieră ce urmează... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 10:50 (4234 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeului Tinereții» a ajuns în Orăștie

Gabriel Ionuț Cîndea este marele câștigător al evenimentului muzical organizat la Amara

Duminică, 4 august 2019, s-a încheiat cea de a 52-a ediție a Festivalului «Trofeului Tinereții», desfășurat în stațiunea Amara. Anul acesta, marele premiu a fost câștigat de Gabriel Ionuț Cîndea, din Orăștie. Cele două tinere din județul Ialomița, Eleonora Filipoiu și Alina Nădrag, s-au aflat de asemenea printre laureații ediției.

Două seri de muzică ușoară românească
Festivalul «Trofeului Tinereții» Amara, ajuns anul acesta la ediția cu numărul 52, a debutat sâmbătă, 3 august 2019, cu recitalurile celor 12 concurenți care s-au calificat în întrecerea muzicală. Printre aceștia... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 01:55 (10353 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

La Fetești

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

Administrația locală din Fetești a inițiat în ultimele luni mai multe proiecte prin care se dorește reabilitarea infrastructurii rutiere. Fondurile provin atât de la Compania Națională de Investiții, Fondul Național de Investiții, cât și din bugetul propriu. Estimativ, valoarea tuturor proiectelor depășește 30 milioane de euro.

Investiție în piatră Problemele gropilor din asfalt, a drumurilor denivelate sau chiar de pământ sunt des întâlnite în Fetești. Pentru 2019, primarul municipiului Fetești s-a hotărât ca până la sfârșitul anului să nu mai existe străzi de pământ în oraș. «Încă... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 16:20 (3651 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

Și la Slobozia

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

O nouă lege pune pe jar administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia. Potrivit inițiativei legislative, administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de un atestat și un certificat pentru a-și putea exercita funcția. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin că, la momentul de față, șefii asociațiilor de proprietari au fost numiți fără documente justificative...

Un nou act normativ Potrivit vechii legislații, numirea în funcție a unui administrator se făcea în două situații posibile: în cazul în care erau mai mulți candidați, președinte devenea acela care strângea... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 11:15 (8422 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

colapsul incompetenței

Până să moară Alexandra Măceșanu ne era bine. Aproape că reușisem. Sigur, nu ca afară... Dar aveam un stat bazat pe incompetență crasă în care trăiam cu toții liniștiți. Aveam și noi pile, relații, cunoștințe... Exploatam cu toții minciuna, corupția, prostia. Bugetarii aveau salariile pentru care se angaja­seră la stat, corporatiștii făceau afaceri cu statul, pensiile speciale rămăseseră neatinse. Numai cine nu voia nu se descurca. Cine avea principii... Acum însă totul s-a terminat! S-a întâmplat pe tura noastră, aici, acum... Suntem singurii vinovați! Alexandra Măceșanu ne-a dat peste cap iremedia­bil. Bugetarii au des­coperit că alți bugetari in­com­petenți pot permite să li se măcelărească... [citește_tot_articolul]

3 August 2019, 17:15 (7505 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Bani europeni pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Lipsa fondurilor pentru plata subvențiilor către angajatorii care înca­drează în muncă persoane vulne­rabile a determinat autoritățile să aleagă o soluție de compromis. Astfel, stimulentele financiare, care până acum erau acordate de la bugetul de stat, vor fi plătite din fonduri europene. Reprezentanții Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă de­marează la nivel național un proiect european creat în acest scop. Vestea proastă este că bugetul acestui proiect este limitat, iar din această cauză fondurile nu vor fi suficiente pentru plata tuturor solicitărilor făcute de angajatori.

Notificări pentru angajatori... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 18:05 (3955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

Ședință de Consiliu Local în luna lui Cuptor

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

bonus: Consiliul Local revocă proiectul de hotărâre anti-Vivani Salubritate

În plină vară, Slobozia a înghețat. Investițiile se derulează cu încetinitorul, proiectele finanțate din fonduri europene sunt încă pe hârtie, iar edilii locali se rezumă la declarații patriotarde. În aceste condiții, marți, 30 iulie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au aprobat o suplimentare de buget pentru investiții cu impact minim asupra comunității.

Bani din economii Conform proiectului de hotărâre, cei 530348 de lei au fost alocați prin redis­tribuirea veniturilor proprii ale muni­cipiului Slobozia. Principalele capitole bugetare... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 10:50 (4339 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Rămasă fără angajați, Tabăra «Pavilioane» de la Amara face eforturi pentru a supraviețui. Rolul îngrijitoarelor a fost luat de funcționarii Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, iar bucătăresele au fost înlocuite cu o firmă de catering. Situația creează nemulțumire în rândurile copiilor cazați la Amara, aceștia reclamând că porțiile de mâncare sunt insuficiente și, mai mult decât atât, sunt obligați să-și facă singuri curățenie în camere. În ciuda problemelor, directorul DJST Ialomița neagă situația. «La tabără nu avem nicio problemă!» susține Marin Cruțu, directorul DJST Ialomița.

Eforturi imense... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 14:10 (5358 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

La Slobozia

Construcția blocului ANL pentru medici bate pasul pe loc

Construcția blocului ANL promis de autoritățile locale medicilor care doresc să lucreze la Spitalul Slobozia bate pasul pe loc. Deși muncitorii n-au mai fost văzuți pe șantier de câteva săptămâni, reprezentanții Agenției Naționale pentru Locuințe au dat asigurări că proiectul se va finaliza la sfârșitul lunii august 2019.

Situație incertă Început în 2017, blocul ANL pentru medici de la Slobozia ar fi trebuit să fie gata în vara anului trecut. La un an distanță de la data la care ar fi trebuit inaugurat, la această construcție încă se mai lucrează. «O zi da, una nu... Eu n-am mai văzut... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 11:10 (3793 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4748 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Promisiuni administrative la Slobozia

Transport public de nivel european cu autobuze închiriate

Administrația locală promite că, începând cu 1 august 2019, slobozenii vor circula «în condiții europene» cu noile autobuze închiriate de Primăria Slobozia. «Bag mașina în garaj și merg cu autobuzul!» a declarat public primarul Adrian Mocioniu. Reamintim că administrația locală a declanșat procedurile legale pentru închirierea a 5 autobuze pentru Serviciul de Transport Public Local. Conform datelor oficiale, costurile pentru asigurarea celor două trasee din oraș se ridică la aproximativ 200000 de lei lunar.

Iadul Nick Touring
La Slobozia, autobuzele firmei Nick Touring cu care... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 10:55 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre privați și despre bugetari

La unul dintre ghișeele Primăriei, funcționarul te sfidează de la înălțimea unui sa­lariu de 3000 de lei. E puțin și îi creează frustrări. Primarul câștigă de 5 ori banii ăștia și nu face nimic... La Fisc, nici dacă ești pe moarte nu scapi neumilit. Iar salariul de 6000 de lei la prima strigare nu include politețea. Unde mai pui că trebuie și să plătești... Știi tu de ce, nu trebuie să-ți mai spună! Dacă te-a prins un Garcea pe șosea, ești victimă sigură. Pentru 8000 de lei, cât are salariu, e obligatoriu să fii amendat. Mai ales dacă mașina e «pe firmă». Și mai sunt și ceilalți! Șefi de instituții cu salarii de la 10000 de lei în sus, administratori publici care câștigă într-o lună cât alții... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 15:25 (6864 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3548 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2802 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3118 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4312 vizualizări - 8 comentarii)

28 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18994 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14107 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14563 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15936 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13939 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13897 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17533 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12318 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10118 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12338 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(16004 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15704 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16891 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17115 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23067 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19088 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11109 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17866 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14292 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16521 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14513 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13533 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15213 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14685 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...