Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Se petrece la Slobozia

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Primarul Adrian Mocioniu a anunțat cu mândrie edilitară că anul acesta va asfalta primele 5 străzi din cariera lui de primar. Asfaltarea are ca beneficiar Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și este executată de o firmă al cărei obiect de activitate principal este «servirea băuturilor».

Asfalt «lounge&drinks» din fonduri publice
Potrivit anunțului «în data de 17.05.2019 a fost semnat contractul de achiziție publică de lucrări (execuție) privind realizarea obiectivului de investiții „Modernizare străzi din Municipiul Slobozia“, între Direcția de Administrare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 14:50 (10515 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au trimis în judecată un bărbat din localitate, sub acuzația de «înșelăciune». Acesta apela victimele, în special persoane în vârstă, și le promitea cadouri-surpriză în urma achitării unei taxe. Bărbatul nu este la prima abatere de acest gen, el fiind elibe­rat condiționat din penitenciar pentru fapte similare.

Prejudiciul nu a fost recuperat
Din actele de urmărire penală ale procurorilor din Fetești, se pare că bărbatul avea o evidență clară a persoanelor pe care le contacta telefonic. Acesta apela în special persoanele în... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 11:05 (3095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

De 5 ani, ialomițenii care au nevoie de expertize privind ca­pacitatea de muncă sunt plimbați pe drumuri pentru a obține documentele medicale. Cele două cabinete, din Slobozia și Urziceni, au rămas fără specia­liști, după ce medicii care le coordonau activitatea au fost cercetați penal pentru fapte de corupție. Posturile au fost scoase la concurs de mai multe ori, însă candidații au refuzat să susțină testările. «Avem promisiuni că măcar la Slobozia si­tuația s-ar putea remedia...» a ex­plicat Daniel Voicu, directorul interimar al Casei de Pensii Ialomița.

Eforturi zadarnice
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 15:15 (3048 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

La Slobozia, de dragul fondurilor europene

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a declarat public că va plăti peste 2 milioane de lei anual pentru funcționarea firmei de transport public înființată anul trecut. Transportul se va face cu autobuze închiriate, iar firma va fi subordonată Consiliului Local Slobozia. Înființarea serviciului de transport public la nivelul municipalității este o condiție obligatorie pentru accesarea fondurilor europene destinate achiziționării de autobuze electrice. Valoarea proiectului se ridică la 7 milioane de euro, însă administrația locală nu poate oferi garanții privind punerea lui în practică.

Laptele și mierea mai binelui public... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 11:10 (6656 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă o vară fără ștrand

La Slobozia

Încă o vară fără ștrand

Ștrandul Municipal Slobozia va fi închis și vara aceasta. Deși a revenit în grija Primăriei Slobozia de un an, primele demersuri pentru a-l face funcțional vor începe abia în această lună. Concret, reprezentanții administrației locale vor să propună un proiect de hotărâre pentru a-l oferi din nou în concesiune. Demersul necesită foarte mult timp, așa că firma care va fi declarată câștigătoare ar putea obține toate auto­rizațiile și avizele necesare redeschiderii ștrandului la sfârșitul sezonului estival...

Demersuri întârziate
Vreme de 10 ani, Ștrandul Municipal Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 14:35 (4045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița drogații nu mor niciodată

În Ialomița drogații nu mor niciodată

Chiar și într-un județ sărac așa cum este Ialomița, fenomenul consumului de droguri este amplu. În rapoartele oficiale ale autorităților se vorbește deseori despre tragerea la răspundere penală a celor care distribuie stupefiante. În schimb, despre decesele înregistrate în rândurile consumatorilor nu există statistici. Serviciul de Medicină Legală Ialomița confirmă faptul că niciodată nu a avut în evidență persoane care au murit din cauza consumului de droguri. Analiza eficientă a acestor cazuri ar putea răspunde multor întrebări legate de modul în care trebuie elaborate politici anti-drog din țara noastră.

Cazuri ignorate de autorități... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 10:50 (6094 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 18:20 (5588 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Proces la Tribunalul Ialomița

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Egalitatea de șanse între femei și bărbați pare a fi un mit, mai ales la locul de muncă. O angajată din Ialomița a Loteriei Române acuză instituția de faptul că este discriminată la serviciu. Aceasta a deschis o acțiune împotriva angajatorilor săi la Tribunalul Ialomița în care reclamă faptul că nu îi sunt respectate drepturile de salariat pentru că este femeie. Potrivit informațiilor care se regăsesc la dosar, este primul proces care are acest obiect înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Fără concediu de odihnă Din informațiile care se regăsesc în cererea de chemare în judecată... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 14:30 (5370 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4147 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7119 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6637 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7124 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

advertorial

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

Compania Clean Tech Internațional a elaborat un plan de investiții și modernizări ce se va defășura în trei etape consecutive, pe parcursul următorilor ani. Acest plan de investiții vine ca urmare a faptului că, începând cu luna decembrie a anului 2018, compania are o nouă echipă de management și a devenit parte dintr-un grup internațional cu o experiență vastă și cu o înaltă expertiză tehnică în fabrici similare din Uniunea Europeană.
„Compania Clean Tech Internațional face toate eforturile necesare din punct de vedere uman, financiar și tehnologic pentru a fi un bun vecin al comunităților în care își desfășoară activitatea și un contribuitor activ la dezvoltarea producției de carne de pasăre în judetul Ialomița, dar și la nivel național. Suntem singura companie capabilă să ecologizeze și proceseze subprodusele de origine animală de categoria a III-a din sud estul României, cu multe milioane de euro plătite anual către abatoare, fiind în acest fel o unitate de interes local și național. Țelul nostru final este de a construi o infrastructură sustenabilă în interiorul fabricii, de a controla în primul rând emisiile dezagreabile, de a deține un înalt control al mijloacelor de transport și al apelor reziduale și pluviale“... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 16:40 (6139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Orașul Țăndărei este beneficiarul unui proiect de 70 mii de euro, demarat prin intermediul Grupului de Acțiune Locală cu care se află în parteneriat, banii urmând a fi folosiți pentru reabilitarea parcului din oraș. «Este un obiectiv de care cetățenii au nevoie pentru a se relaxa și a-și petrece timpul liber...» ne-a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Parc reabilitat cu bani europeni
Parcul «Ialomița» are o suprafață de peste 3 hectare și reprezintă cea mai mare suprafață de spațiu verde din orașul Țăndărei. Autoritățile locale au avut în plan de mai mult timp... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 15:05 (7515 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întâmplă în Ialomița

Firmele dispar treptat, dar sigur

Ultimul raport al Oficiului Național al Registrului Comer­țului denotă lipsa unor măsuri eficiente pentru a fi atrași investitori ialomițeni. Astfel, la nivelul județului, doar 123 de firme au fost înmatriculate luna precedentă. Cu toate acestea, la capitolul radieri și dizolvări, procentul firmelor depășește 68%, procent raportat la numărul firmelor înmatriculate. Doar în luna aprilie...

Statistici îngrijorătoare La capitolul dezvoltare economică, în județul Ialomița sunt active 4271 firme, cu peste 4642 membri asociați. Dintre acestea, doar în anul 2019 au fost înmatriculate 556 firme... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 13:50 (4637 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Un control de audit efectuat de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Fierbinți Târg evidențiază încă o dată dezastrul financiar pe care l-a lăsat în urmă fostul edil, Iusein Iuksel. Printr-o proastă gestionare a fondurilor pe care le-a primit în urma unui împrumut, acesta a adus un prejudiciu de 1,4 milioane de lei bugetului local. Acum actuala administrație este bună de plată.

Catastrofă financiară Dezastrul financiar pe care Iusein Iuksel l-a creat în bugetul local al Primăriei Fierbinți Târg ajunge în atenția opiniei publice, la 3 ani de când acesta s-a retras din administrația... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 10:55 (7165 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Probleme cu Podul de la Dridu?

Nefinalizat, dar inaugurat!

Probleme cu Podul de la Dridu?

La nici 3 săptămâni de la inaugurare, Podul de la Dridu peste râul Prahova ar avea ceva «probleme». După cum vedeți în fotografii, constructorii lucrează atât la refacerea carosabilului, cât și a structurii de rezistență. Martori oculari susțin că lucrările au fost demarate marți, 4 iunie a.c., și sunt executate într-un ritm alert. Până la acest moment, Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul lucrărilor, nu a oferit niciun punct de vedere oficial. Precizăm că Podul de la Dridu a fost inaugurat miercuri, 15 mai 2019, în prezența oficialilor locali și județeni. Reamintim că deputatul PNL Gheorghe Tinel a tras un semnal de alarmă cu privire la această situație încă din luna aprilie. El susținea... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 19:05 (5598 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

O anchetă deschisă în urma unui caz de omor petrecut în satul Broșteni scoate în evidență sincopele din cadrul siste­mului judiciar ialomițean. În timp ce polițiștii au date despre autorul faptei, procurorii care coordonează ancheta nu au luat nicio măsură preventivă asupra presupusului suspect, pentru că «situația este mai complicată decât pare», după cum susțin reprezentanții Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Scandal transformat în crimă
Cumplita faptă s-a produs pe raza localității Broșteni, în urmă cu aproximativ 2 săptă­mâni. Din primele informații se... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 17:25 (4955 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Broșteni crimă

EVENIMENT

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Război în instanță pentru locuințele de serviciu administrate de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Instituția cere judecătorilor emiterea unui ordin de evacuare pe numele a doi foști angajați, în prezent pensionari, care refuză să părăsească imobilele de care au beneficiat.

Un proces în curs Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a deschis acțiunea la Judecătoria Slobozia, în urmă cu aproximativ o săptămână. Oficialii instituției susțin faptul că doi foști angajați, un ofițer și un agent, refuză categoric să părăsească locuințele de serviciu pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 13:10 (9470 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Vindea covoare ilegal

Miercuri, 24 martie a.c., polițiștii din Munteni-Buzău au depistat un bărbat, de 54 de ani, din județul Mureș, în timp ce comercializa 18 covoare tip persan, fără a deține documente de proveniență pentru ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(17023 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni în trafic

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(24352 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană, la aniversare

Joi, 25 martie 2010, sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor a fost gazda aniversării Poliției ialomițene. Pe lîngă urări și aplauze, principalele activități ce au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(21435 vizualizări - 0 comentarii)


Plata anticipată a impozitului pe profit, amînată pînă în 2012

În cadrul ședinței de miercuri, 24 martie a.c., Guvernul a amînat pînă în anul 2012 intrarea în vigoare a sistemului de plată anuală a impozitului pe profit cu efectuarea de plăți anticipate, a anunțat ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:12
(14237 vizualizări - 0 comentarii)


Fructe pentru elevi, calculatoare pentru tineri

Guvernul a creat cadrul legal pentru introducerea în România a Programului european de încurajare a consumului de fructe în școli, program ce se va derula pînă în 2013, a anunțat purtătorul de cuvînt al ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:03
(16134 vizualizări - 0 comentarii)


Angajare urgentă

Societate comercială angajează asistent farmacie. Telefon 0752277525. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 20:32
(21168 vizualizări - 0 comentarii)


A furat gazolină de la firma unde era angajat

Un bărbat de 38 de ani din comuna Grindu a fost surprins de jandarmi, marți, 24 martie a.c., în timp ce își încărca autoturismul proprietate personală cu gazolină furată. Ulterior, după cercetări, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:28
(23702 vizualizări - 0 comentarii)


Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea», la a IV-a ediție

Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea» va debuta sîmbătă, 27 martie a.c., începînd cu orele 9,00. Astfel, la Sala de concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, cea ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:24
(31952 vizualizări - 1 comentariu)


Copil de 3 ani lăsat nesupravegheat, victima unui accident rutier

Luni, 22 martie a.c., în jurul orei 17.00, la Slobozia, un copil de numai 3 ani a fost victimă a unui accident rutier. Potrivit primelor cercetări a rezultat că, în timp ce un tînăr, de 24 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 11:16
(29587 vizualizări - 0 comentarii)


Arestat după ce a băgat un om în spital

Un bărbat în vîrstă de 39 de ani, din județul Brașov, a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore și încarcerat în arestul Inspectoratului, după ce duminică, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 10:21
(20829 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți sau suspecți, arestați și identificați de polițiști

Doi tineri, în vîrstă de 29, respectiv 20 de ani, din comuna ialomițeană Ciochina, reținuți duminică, 21 martie a.c., pentru săvîrșirea unei infracțiuni de furt, au fost arestați preventiv pentru 29 de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 09:32
(15284 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 02:30
(17698 vizualizări - 0 comentarii)


Accident UPDATE: 6 răniți și doi morți

În ceea ce privește accidentul petrecut marți seara, 23 martie a.c., în jurul orelor 19.00, numărul răniților este de șase persoane, alte două persoane fiind decedate. În groaznicul accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 22:59
(19758 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 18:02
(15508 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație a pompierilor la Urziceni

Aplicație a pompierilor la Urziceni

Marți, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sediul Romgaz Mediași-sucursala Ploiești-Formația Urziceni pompierii din localitate au desfășurat un exercițiu de cooperare cu trupe în teren avînd ca scop verificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 17:17
(30586 vizualizări - 0 comentarii)


Senatul a aprobat ca TVA să fie plătită în 30 de zile de la încasarea facturii

Senatul a aprobat un proiect legislativ de modificare a Codului Fiscal, care prevede ca TVA să se plătească în maximum 30 de zile de la data încasării facturii, în acest moment plata TVA făcîndu-se la momentul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 13:06
(20128 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea Debarasare» continuă

«Datorită numărului tot mai mic de Deșeuri din Echipamente Electrice și Electronice colectate în cadrul campaniilor lunare „Marea Debarasare“, Ministrul Mediului și Padurilor, Laszla Borbely, a propus modificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 10:21
(18582 vizualizări - 0 comentarii)


O autoutilitară a ars în întregime

O autoutilitară a ars în întregime în noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 23.00, pe DN21, pe raza comunei Scînteia, sat Iazu. Incendiul a izbucnit de la un scurtcircuit produs la ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(20209 vizualizări - 0 comentarii)


Flăcări la Roșiori

În noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 22.30, în localitatea Roșiori a izbucnit un incendiu. Proprietarul unei case a legat un burlan de evacuare a fumului din tablă de o grindă ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(22189 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Minuta de Sănătate a fost actualizată!

Deficitul de atenție însoțit de tulburare hiperkinetică-ADHD. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 20:37
(21123 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ion Ghica

Incendiu la Ion Ghica

O anexă gospodărească și depozitul de furaje ale unui cetățean din localitatea Ion Ghica au fost distruse de flăcări. În urma unui apel pe 112 luni, 22 martie, pompierii militari slobozeni s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:52
(20082 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii avertizează

«Una dintre cauzele de incendiu cel mai des întîlnită în perioada de primăvară este folosirea focului deschis pentru igienizare, prin arderea deșeurilor și resturilor vegetale adunate peste iarnă în gospodării ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:49
(20132 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal cu lopeți și bîte între două grupări de la Bora

Duminică, 21 martie, în jurul orelor 20,40, un agent de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere și control al traficului rutier pe Strada General Magheru din cartierul Bora a sesizat și solicitat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(25216 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Sîmbătă, 20 martie, în intervalul orar 22,00-04,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Inspectoratului Județean de Jandarmi și din cadrul Poliției Comunitare au desfășurat o acțiune intercomunală ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(18824 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 21 spre 22 martie, polițiștii slobozeni au surprins un tînăr, de 19 ani, din municipiul Slobozia și un bărbat, de 32 de ani, din județul Teleorman, avînd asupra ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:46
(31991 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Sîmbătă, 20 martie, agenții Postului de Poliție Ciochina au fost sesizați de un bucureștean despre faptul că, în perioada ianuarie-martie, persoane necunoscute i-au sustras din garajul aflat în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:45
(21974 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii recrutează elevi

Jandarmeria Română scoate la concurs, pentru sesiunea de admitere 2010, 405 de locuri pentru bărbați și femei. «La Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza“ București sînt libere 100 de locuri la zi, specializarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:27
(18589 vizualizări - 0 comentarii)


PSD a câștigat la Traian

PSD a cîștigat la Traian

Duminică, 21 martie a.c., în comuna Traian, cetățenii și-au votat componența Consiliului Local. Asta întrucît vechiul legislativ local a fost dizolvat urmare a unei hotărîri judecătorești. Alegerile parțiale ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 12:02
(19410 vizualizări - 0 comentarii)


La Munteni Buzău: Elev de 14 ani, bătut de profesor

În seara zilei de vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 20.30, la Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus cu Ambulanța un minor în vîrstă de 14 ani, din comuna Munteni Buzău. Copilului i s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:53
(29167 vizualizări - 0 comentarii)


Cilindrul compactor s-a răsturnat peste șoferul băut

Prin 112, Poliția a fost sesizată despre un accident de muncă produs pe strada Nordului, din Slobozia. Incidentul s-a petrecut vineri, la orele prînzului, pe marginea drumului răsturnîndu-se un cilindru ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:51
(15429 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...