Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația din Amara caută soluții tehnice pentru continuarea investiției la rețeaua de apă a orașului

Administrația din Amara caută soluții tehnice pentru continuarea investiției la rețeaua de apă a orașului

Punga cu gaz descoperită la Amara, în timpul forării unui puț de apă, obligă acum administrația locală să caute alte soluții tehnice pentru implementarea proiectului privind creșterea debitului/presiunii apei distribuită în rețeaua orașului. Aceste soluții trebuie însă identificate rapid, pentru a elimina riscul pierderii sursei de finanțare. Proiectul beneficiază de fonduri în valoare de 8 milioane de lei, prin intermediul Programului «Anghel Saligny». «Căutăm soluții pentru a nu pierde banii!» spune Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Mai multe soluții pe masa administrației locale... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2025, 12:05 (6052 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Dronă de 32 mii de lei, în dotarea Poliției Locale Slobozia

Pentru un oraș mai sigur

Dronă de 32 mii de lei, în dotarea Poliției Locale Slobozia

Anunțată încă de la începutul acestui an, achiziția unei drone de către Poliția Locală din Slobozia s-a realizat în urmă cu o săptămână. Echipamentul a costat 32 mii de lei, din bugetul orașului, și va permite monitori­zarea localității, mai ales în timpul manifestărilor publice, pentru a evita orice situație care ar genera tulburarea ordinii și liniștii publice.

 

Slobozia, monitorizată din dronă Cu efective de polițiști locali scăzute, Poliția Locală din Slobozia a decis să treacă într-o altă etapă, aceea a suprave­gherii orașului cu... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2025, 07:50 (24940 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM Ialomița organizează Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

AJOFM Ialomița organizează Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Vineri, 10 octombrie 2025, la Slobozia, Agenția Județeană pentru Ocu­parea Forței de Muncă va or­ganiza Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți. Evenimentul este dedicat absolvenților promoției 2025 aflați în căutarea unui loc de muncă.

 

Invitații către angajatori În pregătirea evenimentului, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a transmis invitații pentru participarea la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți cu oferte pentru locurile de muncă ce corespund pregătirii profesionale a absolvenților. «Partici­parea la acțiune... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2025, 10:40 (7263 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Activități extrașcolare cu materiale «învechite» la Palatul Copiilor Slobozia

Activități extrașcolare cu materiale «învechite» la Palatul Copiilor Slobozia

Palatul Copiilor Slobozia este singura instituție din Ialomița care oferă activități extrașcolare în sistemul public. Într-un do­cument oficial, reprezentanții Palatului re­cunosc public faptul că, de cele mai multe ori, cursurile se desfășoară cu o «bază mate­rială învechită și uzată moral». Motivele sunt generate de lipsa interesului Ministe­rului Educației de a dezvolta activitățile extrașcolare, atât de necesare copiilor.

 

Realitatea de la Palatul Copiilor Slobozia Activitățile extrașcolare ale Palatului Copiilor din Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2025, 15:20 (6214 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Școlile din 12 locali­tăți ialomițene nu i-au putut primi pe elevi în clase, acestea fiind incluse în programe de reabilitare. Astfel, în baza deciziilor aprobate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, copiii au fost relocați în alte spații. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că soluțiile identificate pentru desfășurarea activităților educative respectă regulile de siguranță sanitară.

 

Relocare pentru 2000 de elevi Numărul total al elevilor care au început școala în alte spații se apropie de 2000, potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2025, 10:20 (7466 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festival de teatru studențesc și scurtmetraje, la Slobozia

Festival de teatru studențesc și scurtmetraje, la Slobozia

Între 26 și 28 septembrie 2025, Slobozia va găzdui evenimentul cultural «ARTFest», manifestare dedicată filmului și teatrului contemporan. Creațiile cinematografice și spectacolele de teatru prezentate la Slobozia sunt realizate de studenții Universității Naționale de Artă Teatrală și Cinematografie (UNATC) din București.

 

Weekend de teatru și scurtmetraje, la Slobozia Ediția din acest an a «ARTFest» este organizată de Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Proiecțiile de filme și spectacolele de teatru... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2025, 12:05 (5729 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tentativă de omor» pe malul Lacului Strachina

La Valea Ciorii

«Tentativă de omor» pe malul Lacului Strachina

O partidă de pescuit pe malul Lacului Strachina, în zona localității Valea Ciorii, s-a încheiat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Poliției ialomițene pentru unul dintre pescarii aflați la fața locului. Enervat de prezența altor doi bărbați în aceeași zonă, acesta a luat un topor și l-a lovit de mai multe ori în cap pe unul dintre aceștia. Agresorul este acum cercetat penal pentru «tentativă de omor».

 

A lovit cu toporul și a plecat acasă Pentru cei doi bărbați partida de pescuit a decurs fără probleme, până î... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2025, 07:50 (8304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ai grijă de tine și de cei dragi: Ghidul siguranței în domeniul electric

Ai grijă de tine și de cei dragi: Ghidul siguranței în domeniul electric

advertorial

Siguranța începe acasă-și continuă oriunde ne aflăm. Pentru a preveni accidentele cauzate de utilizarea incorectă a echipamentelor electrice, Departamentul pentru Situații de Urgență, în parteneriat cu Rețele Electrice România, a lansat Ghidul siguranței în domeniul electric, un instrument esențial pentru oricine își dorește o locuință și un mediu mai sigur.
Ghidul este disponibil gratuit pe platforma oficială www.fiipregatit.ro și oferă informații esențiale și sfaturi practice pentru utilizarea corectă a aparatelor și instalațiilor... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 14:30 (1384 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului intervine în problema mirosurilor pestilențiale din Slobozia

Avocatul Poporului intervine în problema mirosurilor pestilențiale din Slobozia

Cunoscută la nivelul tuturor instituțiilor publice din Slobozia, problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a orașului a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția a notificat recent Consiliul Județean Ialomița, în calitate de acționar majoritar al operatorului Urban SA, cu privire la această situație. Avocatul Poporului vrea să știe ce măsuri a adoptat administrația județeană pentru a preveni apariția mirosurilor pestilențiale.

 

Solicitare înaintată Consiliului Județean Ialomița Ceea ce n-au reușit să rezolve Garda de Mediu ... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 12:15 (8494 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași

Un proiect sortit eșecului

Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași

Problemele pe care le întâmpină marele proiect de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași au impact și asupra comunităților locale din județul Ialomița. 7 localități din județ s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia de peste 2 miliarde de lei în vederea dezvoltării rețelei de apă, cana­lizare și epurare. Recent Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a refuzat să plătească două solicitări de rambursare, din cauza unor deficiențe de ordin juridic. Primarii comunităților ialomițene care ar fi trebuit să be­neficieze de această investiție au declarat faptul că vor merge la Minister și vor organiza «proteste ad-hoc» pentru... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 08:05 (17258 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Legea în baza căreia se acordă Venitul Minim de Incluziune, denumirea nouă pe care a primit-o Legea 416/2001, privind veni­tul minim garantat, obligă familiile beneficiare de acest ajutor să identifice un membru care poate munci. Fie că prestează muncă în folosul comunității, fie că se angajează în cadrul unei societăți comerciale, această persoană trebuie să demonstreze timp de 6 luni că lucrează undeva. La expirarea termenului, cazul se reevaluează, iar dacă veniturile încasate sunt mulțumitoare, Statul nu mai sprijină financiar respectiva familie. De cele mai multe ori, la expirarea termenului, mulți dintre acești «angajați» rămân fără locuri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 12:10 (15617 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

De-a lungul și de-a latul Ialomiței, așa cum vă informam pe scurt la secțiunea «Bârfe», ediluții și ediluțele noastre își proclamă entuziasmul pentru realizarea proiectelor de consultanță. Când se plictisesc de-atâta consultanță, trec la chestiuni concrete, gen construcții de «capele mortuare» și gardurile aferente cu costuri ce depășesc binișor milionul de lei...

 

Primarul, consultanța și ialomițenii Pe drept cuvânt, încă nu înțelegem de ce primăreii și primăruțele Bărăganului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 07:50 (7924 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

În Ialomița

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

O analiză a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că aproape 400 de beneficiari de ajutoare sociale din județ trebuie să returneze 1,9 mi­lioane de lei, întrucât banii le-au fost acordați necuvenit. Aceștia fie au primit același beneficiu de două ori, fie nu au declarat că au alte surse de venit. În toate cazurile s-au sesizat organele fiscale pentru deschiderea procedurilor de executare silită.

 

Demersuri legale pentru recuperarea sumelor Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că cele mai multe... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2025, 10:20 (8173 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

În Ialomița

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

Presați să facă față și anul acesta efectelor schimbărilor climatice, fermierii ialomițeni au reușit să obțină producții mulțumitoare în cazul culturilor înființate în toamna anului trecut. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că producțiile medii pentru principalele culturi agricole înființate toamna trecută (grâu, orz, rapiță) au fost peste așteptări.

 

Producții medii ale culturilor de toamnă Fenomenele meteo extreme au dat peste cap activitatea fermierilor ialomi­țeni și în 2025. Cu toate acestea, productivitatea... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2025, 09:50 (7854 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Ialomița se înscrie în seria jude­țelor din țară care nu acordă prea mare importanță sănătății orale, totul din cauza costurilor ridicate pe care le impun tratamentele stomatologice. La nivelul județului nostru, din numărul total de furnizori de servicii medicale aflați în contract cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, cabinetele stomatologice reprezintă doar 10%. Chiar și în aceste condiții, decontarea manoperelor este infimă, pacienții fiind obligați să suporte cea mai mare parte a costurilor.

 

Fără bani pentru cabinetele stomatologice... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 11:55 (6883 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

O familie din județul Ialomița a reușit să păcălească vigilența serviciilor sociale din mai multe state europene, beneficiind, fără drept, de mai multe alocații pentru creșterea copiilor. Cinci la număr, minorii au fost înregistrați în sistemele sociale din Marea Britanie, Irlanda sau Franța. Aceștia au primit astfel de beneficii și în România, însă verificările Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița au scos la iveală întreaga situație. Doar Statului Român, familia trebuie să-i înapoieze aproape 200 mii de lei. În acest moment au fost inițiate demersurile legale pentru recuperarea banilor.

 

Executați silit de ANAF... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 08:05 (32016 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11762 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din județ, ar putea rămâne doar cu doi procurori. După recenta pensionare a prim-procurorului adjunct Viorica Dinu, s-ar părea că și-ar dori să iasă la pensie și șefa instituției, procurorul Adriana Ligia Drăgan. Astfel, în cadrul Parchetului Județean Ialomița ar putea să-și desfășoare activitatea doar procurorii Mihaela Bârsan și Verginica Buzoianu, Consiliul Superior al Magistraturii prelun­gindu-i acestuia activitatea cu încă un an.

 

Pensionari la Parchetul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 07:50 (4398 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

La Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Primăriei Slobozia, alături de cei ai Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița și ai Poliției Rutiere Ialomița au făcut demersuri pentru efectuarea recepției la terminarea lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană» inițiat de administrația locală. Mai multe deficiențe descoperite în teren au împiedicat autoritățile să constate încheierea lucrărilor ce au vizat această investiție. «Este o procedură normală, dar care ne dă bătăi de cap...» a comentat situația, pentru ziarul nostru, Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.

 

Control în teren, deficiențe «minore»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2025, 10:20 (31991 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Recent, Ministerul Mediului Apelor și Pădurilor a dat publicității un raport referitor la activitatea financiară a Regiei Naționale a Pădurilor-Romsilva. În documentul oficial, instituția face referire și la activitatea Direcției Silvice Ialomița. Potrivit Ministerului Mediului, atât directorul DS Ialomița, cât și mai mulți angajați au fost premiați pentru performanțele profesio­nale, deși din punct de vedere financiar activitatea lor demonstra contra­riul. Concluziile întregului Raport, inclusiv cele referitoare la activitatea din Ialomița, au fost înaintate Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

 

Premii pentru performanțe profesionale îndoielnice... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 16:20 (12535 vizualizări - 11 comentarii)

28 Iun 2026
227 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7804 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11559 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10405 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15025 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13560 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10639 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15351 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11794 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14702 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14196 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9847 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15232 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13492 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11549 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12769 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15630 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15791 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14151 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8871 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16336 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15400 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14040 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16448 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17634 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16673 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15373 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15963 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...