Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

la Putere

O oarecare deputată PDL, pe numele ei Anca Constantinescu, lansa prin 2006 celebra zicere «Ciocu’ mic, că acu’ noi suntem la Putere!». Sintagma, trebuie să recunoaștem, a făcut carieră, înregistrarea video a declarației devenind virală. De la acel moment au trecut mai bine de 12 ani și, din nefericire, pare la fel de actuală. Mai mult, la aproape 30 de ani de la Revoluția din 1989, chintesența întregii clase politice se regăsește în belicoasa mărturisire. Actual, este de ajuns doar să-i privești pe cei aflați la Putere și, aproape instant, ochii lor trădează expresia consemnată mai sus. Nici nu mai au nevoie de acele cuvinte căci privirea semeață exprimă ceea ce deputata PDL, într-o răbufnire... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2018, 18:25 (7336 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Industria unghiilor» valorează 1,5 milioane de euro

În Ialomița

«Industria unghiilor» valorează 1,5 milioane de euro

«Industria unghiilor» este cea mai înfloritoare industrie din județ. Numai la nivelul orașului Slobozia, în ultimii 3 ani, au apărut 20 de unități noi. Pentru unghiile cu gel tratate la UV, timpul de așteptare poate ajunge și la 10 zile... La fel și pentru un banal tuns. În anul 2017, la nivelul județului Ialomița, cifra de afaceri a saloanelor de coafură a depășit 1,5 milioane de euro!

O afacere de viitor Salon lângă salon! Așa va ajunge să arate Slobozia dacă industria frumuseții va continua să se extindă. Iar prestanța salonului dă prețul serviciilor. Potrivit datelor statistice... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2018, 13:10 (8950 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2018, 18:35 (10307 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Moșia administrativă a lui Nelu Chițoiu, primarul de Milano

Scandal public la Primăria Miloșești

Moșia administrativă a lui Nelu Chițoiu, primarul de Milano

Primarul Nelu Chițoiu are un mandat și jumătate în fruntea Primăriei Miloșești. Și 10 ani de administrație locală. A plecat de jos, ca viceprimar. Și s-a remarcat public furând lemnele de foc din curtea școlii! Satul l-a iertat și l-a votat primar. Iar el a transformat Primăria în moșie personală. Povestea lui nu e singulară. Aproape fiecare comună din Ialomița are una la fel. Dar de undeva trebuie să începem...

Hoțul nedovedit e primar cinstit Nelu Chițoiu domină administrația locală de mai bine de 10 ani. S-a remarcat public pentru că a fost prins furând lemnele de foc din curtea... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2018, 18:15 (17306 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AFC Unirea ’04 Slobozia cere instanței ștergerea unei datorii de 4,2 milioane de lei

AFC Unirea ’04 Slobozia cere instanței ștergerea unei datorii de 4,2 milioane de lei

Trei instituții publice, respectiv Primăria Slobozia, Camera de Conturi Ialomița și Consiliul Local Slobozia, sunt chemate în instanță de către Asociația Fotbal Club Unirea ’04 Slobozia. Temeiul procesului vizează exonerarea de la plată a unor sume de bani, ce reprezintă prejudiciul constatat de auditorii ialomițeni ai Camerei de Conturi, în urma unui control efectuat în anul 2015. Concret este vorba despre returnarea veniturilor de natură salarială ale fotbaliștilor și personalului contractual din cadrul Asociației Fotbal Club Unirea ’04 Slobozia, fonduri ce ar fi fost acordate în mod necuvenit. Valoarea sumelor care ar fi trebuit înapoiate este de 4,2 milioane de lei...

Situația de fapt... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2018, 18:20 (6586 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festin administrativ la «Casa Tudorii»

Urmașii lui Mihai Viteazul fac istoria de băcănie

bonus: Arcașii lui Ștefan

Anul acesta, Festivalul-Concurs «La Casa Tudorii» a ajuns la ediția a VIII-a și s-a profesionalizat. Oficialii locali și județeni au rămas însă încremeniți în amatorismul cu care ne-au obișnuit. Cei peste 1000 de participanți prezenți spun că a fost bine... Noi credem că n-a fost, fiindcă Festivalul plătește în continuare tribut feudalilor locali și județeni. «Consiliul Județean Ialomița are în atenție această zonă, acest sit arheologic... S-a expus un proiect pe fonduri europene și aproximativ 3 milioane de euro se vor investi în următorii ani aici!» n-a pierdut președintele Victor Moraru prilejul de a explica în debutul manifestărilor.

Crăpelniță în stil ialomițean... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2018, 19:05 (9270 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Șofer de tir arestat pentru că a condus în stare de ebrietate

Ialomița: Șofer de tir arestat pentru că a condus în stare de ebrietate

Pericol public pe șosele, șoferul unui tir a fost arestat la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Bărbatul a fost prins de două ori conducând sub influența băuturilor alcoolice și, explică surse judiciare, era la un pas de a provoca un accident de circulație cu consecințe deosebit de grave.

Băutura l-a băgat la închisoare Statistic, multe dintre proble­mele penale ale șoferilor care circulă pe șoselele din județul Ialomița apar din cauza faptului că aceștia preferă să consume alcool înainte de a urca la volan, apoi să-și continue drumul fără a se gândi... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2018, 14:20 (6637 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Control în Bazarul Municipal Slobozia

Control în Bazarul Municipal Slobozia

Problemele generate de construcțiile ilegale ridicate în Bazarul Municipal sunt departe de a se încheia. Recent, Primăria Slobozia a realizat un nou control în zonă, solicitându-le administratorilor respectivelor imobile să facă dovada re­cep­ției. Niciunul dintre ei nu a reușit însă să arate aceste documente pentru că respectivele imobile nu au fost recepționate până în prezent. În cazul în care nu vor putea să rezolve situația, administratorii riscă să fie amendați de municipalitate. Spațiile din Bazarul Municipal ar fi trebuit să aibă regim de construcții provizorii, însă ele sunt defi­nitive! Ziarul nostru a sesizat aceste aspecte printr-o serie de anchete publicate. Cazul a intrat și în atenția... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2018, 11:10 (6622 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii vin la școală cu păduchi

În Ialomița

Elevii vin la școală cu păduchi

Triajul epidemiologic rea­lizat de medicii de familie în școlile din Ialomița are rezultate cutremurătoare. Sute de elevi vin la școală cu păduchi! Pro­fe­sorii dau vina pe lipsa de igienă de care copiii au parte acasă.

Păduchii, tot mai prezenți în școli Și în acest an școlar, elevii din Ialomița au intrat în clase cu pă­duchi. Pediculoza este cea mai răspândită boală parazitară printre elevii ialomițeni. Surprinzător este faptul că dacă în anii trecuți frec­vența cazurilor era mai mare în școlile din mediul rural, anul acesta s-a constatat o creștere semnificativă în mediul urban... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2018, 15:20 (6080 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația «Sportul pentru toți» caută voluntari pentru protejarea Naturii

Și în Ialomița ca la Satu Mare

Asociația «Sportul pentru toți» caută voluntari pentru protejarea Naturii

În perioada 19-23 sep­tembrie 2018, s-a des­fășurat în județul Satu Mare o întâlnire de lucru a asociațiilor partenerilor din cadrul proiectului «Sti­mularea participativă a vo­luntariatului în promovarea valorilor naturale în context interjudețean». Proiec­tul își propune promovarea biodiversității din județele Ialomița, Tulcea și Satu Mare. Întâlnirea este ultima dintr-un șir de întâlniri care au debutat la Tulcea. Printre participanți s-a numărat și Asociația «Sportul pentru toți». Experiența căpătată acolo, susțin membrii Asociației, va fi utilizată pentru lansarea unor proiecte similare la nivelul județului.

Lumea activiștilor pentru protejarea naturii... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2018, 17:25 (3428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Ruine

Orășelul Copiilor din Slobozia așteaptă de 20 de ani modernizarea

La Ruine

Pustiu, pisici, paragină... Aceștia sunt cei trei «P» esen­țiali în caracterizarea Orășelului Copiilor din Slobozia. Adică (ne)Orășelul Copiilor cum este cunoscut în oraș. Locul așteaptă să fie modernizat de peste 20 de ani... Și tot cam de-atunci auto­ri­tățile uită sistematic de locație!

De-ale Orășelului Ultima oară când copiii orașului au vizitat Orășelul Copiilor a fost în 2015, când s-a inaugurat panoul de cățărare, fără autorizație de funcționare. A fost ideea unei tinere (n.red.: panoul, nu inaugurarea acestuia fără autorizație!). Se chema Georgiana Ghiță și... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2018, 12:25 (6912 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APM Ialomița are nevoie de fonduri pentru acreditarea RENAR

Agenția pentru Protecția Mediului se confruntă cu probleme administrative. De peste 10 ani instituția nu poate acredita un laborator ce se ocupă cu analize de mediu privind apa, aerul și sonometria. În pofida proble­melor financiare, directorul Laurențiu Ghiauru speră să obțină fonduri pentru retehnologizarea laboratorului. «Costurile de întreținere sunt foarte mari. Urmează să obținem acreditarea RENAR pentru analizele sonometrice. Aceasta este acum prioritatea noastră...» a declarat el.

Vechea poveste De peste 10 ani, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița se află în imposibilitatea... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2018, 17:50 (4929 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretul gogoșarilor cu zeamă de urzică

Povești din Piața Mare a Sloboziei

Secretul gogoșarilor cu zeamă de urzică

Piața e la fel de urâtă ca anul trecut... Aceleași tarabe, aceeași mizerie, aceiași comercianți deghizați în producători... Doar prețul gogo­șarilor a crescut. Anul acesta 7 lei/kg. Categorie clasa întâi, la orice tarabă. Dar la Mamaie sunt mai buni pentru că are un secret: sunt crescuți cu zeamă de urzică...

Zeama de urzică pentru gogoșari Taraba Rodicăi Pisău e în mijlocul pieței. N-o zărești întotdeauna din spatele grămezilor de roșii, cartofi, usturoi, țelină și dovleci, pătrunjel și fasole, castraveți și câte toate mai sunt într-o grădină... Dar ea n-are grija asta! După 20 de... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2018, 12:20 (5142 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cuplul M&M și minciunile lor electorale

Arc peste timp

Cuplul M&M și minciunile lor electorale

bonus: Exerciții de autoadmirație

În urmă cu aproape 3 ani, Adrian Mocioniu și Victor Moraru și-au strâns mâinile în fața Parlamentului European, promițând contribuabililor (care l-au votat pe primul și au permis ascensiunea în funcție a celui de-al doilea!) investiții din fonduri europene și o viață mai bună. În urmă cu două săptămâni, cei doi și-au strâns mâinile promițând potabilizarea apei la Slo­bozia. Între cele două momente au trecut aproape 3 ani și un Referendum... Iar în Ialomița nu s-a întâmplat nimic! Doar momente cu cei doi care își strâng mâinile...

Cariere administrative clădite pe minciuni electorale... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2018, 15:10 (10768 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea un nou centru comercial

Până la finele anului 2018

Slobozia va avea un nou centru comercial

Din această toamnă, la Slobozia va fi inaugurat un nou centru co­mercial. Investiția este derulată de Prime Kapital, firmă care are în portofoliu numeroase mall-uri construite în orașe precum Iași, București, Ploiești, Pitești sau Baia Mare. Denumit «Value Centre», spațiul comercial va aduce în oraș mărci cunoscute precum New Yorker, LC Waikiki sau CCC.

Mini-mall la Slobozia Publicațiile cu profil economic au anun­țat încă din iarna trecută faptul că investitorul Prime Kapital va derula investiții se­rioase în mai multe orașe din țară, printre care și Slobozia. Centrul comercial din... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2018, 13:10 (60721 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tomograf nou pentru spitalul fără medici

Se întâmplă la Slobozia

Tomograf nou pentru spitalul fără medici

bonus: Aparat reparat, dar nefuncțional

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a pus în funcție în urmă cu câteva zile tomograful pe care l-a primit din partea Ministerului Sănătății. Aparatul de ultimă generație era necesar în condițiile în care cel pe care spitalul îl utili­zează trebuia schimbat de foarte mult timp. Noul tomograf nu rezolvă însă nevoia de medici specialiști care să realizeze acest tip de in­vestigații. În continu­are, medicii sunt chemați de acasă pentru examinarea cu computerul tomograf, mai ales în caz de urgențe.

Tomograf performant la Spitalul Slobozia
În luna februarie a acestui an, Ministerul... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2018, 11:05 (7639 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Droguri vândute prin intermediul Facebook, la Slobozia

Droguri vândute prin intermediul Facebook, la Slobozia

Patru dealeri de droguri din Slobozia au fo­losit cea mai populară rețea de socializare din lume, Facebook, pentru a vinde substanțe cu efect psihoafectiv. Prin intermediul unor conturi false, aceștia contactau consumatorii pentru a le furniza «marfa». Deși aveau o calitate îndoielnică, fiind pre­pa­rate în laboratoare improvizate, drogurile le-au adus venituri consistente dealerilor. În mo­mentul de față, toți sunt trimiși în judecată de procurorii DIICOT Slobozia, unul dintre ei fiind arestat preventiv în această cauză. Lupta anchetatorilor cu traficanții de droguri de pe raza județului Ialomița nu se termină însă aici...

Droguri vândute pe internet... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 22:15 (8174 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moraru îngroapă banii publici în aparatură medicală pentru Spital

Moraru îngroapă banii publici în aparatură medicală pentru Spital

Consilierii județeni au aprobat 23 de proiecte de hotărâri. Cele mai importante dintre ele, exceptând alocarea de 4 mili­oane de lei pentru extinderea stației de tratare, rămân cele privind «rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului Județean» și «trecerea unor bunuri imobile proprietatea publică a statului (...) în admi­nistrarea Consiliului Județean».

Bani cu nemiluita pentru Spitalul Județean
Administrația Moraru continuă seria alocărilor bugetare pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Consilierii PSD-ALDE au aprobat un proiect de hotărâre prin care... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 11:05 (6148 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Preocupat brusc de Educație

Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

bonus: DREPT LA REPLICĂ al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Convins că a rezolvat toate celelalte pro­bleme ale comunității, primarul Adrian Mocioniu s-a declarat preocupat de «calificarea elevilor din Slobozia» conform cerințelor care apar pe piața muncii. Declarația a fost făcută imediat după prezentarea unei solicitări a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin care aceasta dorește ca Seminarul Teologic «Ioan Gură de Aur» să obțină personalitate juridică.

Păcătosul Adrian a fluierat în biserica Preasfințitului
La finalul ședinței Consi­liu­lui Local Slobozia, consilierii locali au fost informați cu pri­vire la o solicitare a Episcopiei... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2018, 14:40 (12283 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a alocat 4 milioane lei pentru potabilizarea apei la Slobozia

Administrația Moraru dublează nota de plată

Consiliul Județean Ialomița a alocat 4 milioane lei pentru potabilizarea apei la Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a aprobat alocarea a 4 mili­oane de lei pentru «extinderea sta­ției de tratare la nivelul municipiului Slobozia, în vederea creșterii gradului de siguranță a tratării apei». Pro­iectul a fost adoptat cu o majoritate de voturi în cadrul ședinței de joi, 27 sep­tembrie 2018. «Noua tehnologie, prin osmoză inversă, va rezolva majoritatea pro­blemelor!» a declarat Victor Moraru, președintele Consiliului Jude­țean. Suma reprezintă doar jumătate din valoarea investiției care urmează să fie finalizată până la sfârșitul anului 2019.

Sprijin politic pentru potabilizarea apei... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2018, 10:55 (6513 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
319 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9822 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7972 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10047 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8416 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6447 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8947 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7281 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11063 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8288 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10706 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...