Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Antena 1 Slobozia a ajuns la finu’

Președintele Moraru are trust!

Antena 1 Slobozia a ajuns la finu’

Antena 1 Slobozia a fost preluată de către Vasile Bratu, finul președintelui Consiliului Județean Ialomița. Achiziția lărgește controlul președintelui Victor Moraru asupra informației furnizate ialomițenilor în spațiul public. Reamintim că, de la finele anului trecut, Consiliul Județean Ialomița editează un oficios administrativ distribuit la nivelul tuturor localităților din județ, într-un tiraj de 20 mii de exemplare.

O ruină finanțată din bani publici Preluarea Antenei 1 Slobozia poate fi considerată cea mai mare surpriză a acestui debut de an în media locală. Transformată în trompetă... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 09:55 (10696 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia marilor proiecte

De fapt, ar trebui să citim «Slobozia marilor tâmpenii». Căci, de-a lungul timpului, am avut parte de proiecte-tâmpenii deosebit de costisitoare. Acestea au generat, pe lângă costuri exorbitante, și nemulțumiri. Însă, indiferent de cine a condus destinele Primăriei Slobozia, autoritățile au rămas surde. Am început cu apa și proiectul actualului senator Gabi Ionașcu, care a înghițit aproape 100 milioane de lei. Suplimentar, am accesat credite și am eliberat acțiuni municipale. Apoi a venit rândul primarului Stoica pentru a ne îndatora, accesând proiectele Reabilitării Pieței Revoluției și cel al Parcului Industrial de la ieșirea din oraș spre Brăila. De fapt, trebuie să recunoaștem că ideea celor... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2018, 10:25 (6161 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Auditorii Camerei de Conturi Ialomița au dat publicității sinteza Raportului de control efectuat la nivelul județului Ialomița anul trecut și care a cuprins activitatea financiar-contabilă a primăriilor din județ, aferentă anului 2016. Potrivit estimărilor făcute de reprezentanții instituției, prejudiciile și abaterile financiar-contabile pe care le-au constatat se ridică la suma de 14,5 milioane de lei. Cele mai multe probleme au fost descoperite la Primăriile Țăndărei, Slobozia, Gura Ialomiței, Valea Măcrișului sau Urziceni. Deficiențele constau în scutiri ilegale ale contribuabililor de la plata impozitelor și taxelor locale, stabilirea eronată de impozite și taxe sau încasări de venituri fără... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2018, 16:25 (9857 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

Decizie surprinzătoare a Guvernului Dăncilă

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

În cadrul ședinței Guvernului României, desfășurată joi, 1 martie 2018, s-a adoptat decizia schimbării din funcția de subprefect a Toniței Manea și înlocuirea acesteia cu Silica-Vali Tudor, fostul viceprimar al municipiului Fetești. Noul subprefect al județului Ialomița a fost implicat anul trecut într-un scandal public.

Va deține funcția temporar Potrivit reprezentanților Guvernului, Silica-Vali Tudor, ca și Tonița Manea, va deține temporar funcția de subprefect al județului Ialomița. În urma alegerilor locale din vara anului 2016, ea a fost aleasă... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 22:25 (13159 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Deocamdată, Ministerul Educației s-a răzgândit

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Ministerul Educației a decis să anuleze evaluarea scandaloasă în baza căreia șefele Învățământului ialomițean riscau să-și piardă funcțiile, urmând să reia procedura de verificare. Decizia survine după ce Corpul de Control al instituției a descoperit deficiențe în privința modului în care s-a realizat verificarea activității Luminiței Barcari și a Steluței Mitrea.

«Așteptăm un răspuns oficial!» Încercarea Ministerului Educației de a le demite din funcții pe șefele Învățământului ialomițean, Luminița Barcari și Steluța Mitrea, prin acordarea calificativului «insuficient» în urma evaluării... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 18:10 (25068 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război politic la Drumuri și Poduri SA

Cronica unui faliment anunțat

Război politic la Drumuri și Poduri SA

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul Drumuri și Poduri SA, societate al cărei acționar unic este. În cadrul ședinței, consilierul PNL Dragoș Soare l-a acuzat public pe directorul societății, Cristi Stan, de «subminarea deliberată a activității societății». Potrivit acuzațiilor, Cristi Stan a refuzat onorarea unui contract rezultat în urma unei licitații organizate de DADP Slobozia. În cadrul ședinței, Victor Moraru l-a apărat public pe directorul Drumuri și Poduri SA, asigurându-l «de întreg sprijinul său». Drumuri și Poduri SA a înregistrat, la sfârșitul anului 2017, pierderi de 400 mii de lei...

Salariu mai mare pentru «management defectuos»... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 17:40 (9623 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

Cetățeni din Republica Moldova, înzăpeziți în zona localității Bărăganu

Codul Portocaliu de viscol și ninsori a paralizat județul Ialomița. La această oră, circulația pe mai multe drumuri naționale a fost închisă și, de asemenea, din cauza vântului puternic, 13 persoane au rămas cu mașinile blocate în nămeți. Autoritățile intervin și pentru a aduce la spital o gravidă la termen, din zona localității Condeești.

Viscolul face ravagii în Ialomița
Din cauza viscolului, pe DJ212, la 2 kilometri distanță de Fetești, 12 persoane au rămas blocate cu mașinile în nămeți. De asemenea, pe un alt drum județean, aflat în zona localității Grindu, șoferul unei dube... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2018, 09:28 (11192 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

Ialomița sub asediul Codului Portocaliu de viscol și ninsori

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

UPDATE: O nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița!

Noapte de coșmar în Ialomița din cauza viscolului puternic. Autoritățile au intervenit pentru a scoate din nămeți mai multe persoane care au rămas cu mașinile blocate în zăpadă. De asemenea, o gravidă din Călărași a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu ajutorul unui utilaj de deszăpezire. Din cauza viscolului, la această oră, nu se circulă pe 4 drumuri naționale și alte 4 județene. Școlile sunt, de asemenea, închise.

Urgia naturii s-a dezlănțuit în Ialomița
Din cauza vântului puternic și a ninsorii abundente, noaptea trecută, 6 autoturisme și 1 microbuz... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:50 (9978 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

Penitenciarul Slobozia

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

La două luni distanță de la adoptarea Legii Recursului Compensatoriu, liberarea din pușcărie a deținuților continuă. Potrivit unei estimări a Penitenciarului Slobozia, 51 de persoane au beneficiat de prevederile acestui act normativ. Faptele pe care aceștia le-au comis sunt însă destul de grave și vizează «trafic de droguri», «tâlhărie», «furt calificat» sau «viol»...

Eliberați printr-o formulă matematică
Legea Recursului Compensatoriu a fost creată cu scopul de a reduce pedepsele deținuților supuși unor condiții neprielnice de detenție. Reducerea timpului de detenție se face... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:40 (9353 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean cheltuie ilegal banii publici

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, cheltuie ilegal banii publici pentru a se apăra în instanță. Potrivit informațiilor pe care vi le punem la dispoziție, aceasta a fost reprezentantă în procesul deschis de către juristul Vasile Zamfir fără acordul prealabil al Consiliului Județean Ialomița. Pentru legalizarea abuzului, consilierii județeni au aprobat retroactiv plata serviciilor juridice comandate de către Mariana Iancu!

Istoria sordidă a unei numiri în funcție
Potrivit legii, în primăvara anului 2017 ar fi trebuit organizat concursul pentru ocuparea funcției... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 09:50 (9087 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

La loc comanda!

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

Potrivit unei decizii de ultimă oră a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, marți și miercuri, 27/28 februarie 2018, toate școlile sunt închise! Decizia de suspendare a cursurilor a fost propusă de inspectorul general școlar Luminița Barcari ca urmare a consultării cu directorii unităților de învățământ de la nivelul județului Ialomița.... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 23:20 (18093 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școli închise din cauza frigului la Sfântu Gheorghe

Școli închise din cauza frigului la Sfântu Gheorghe

Două instituții de învățământ din Ialomița și-au suspendat luni, 26 februarie 2018, cursurile din cauza temperaturilor scăzute. Este vorba despre Școlile Gimnaziale Malu și Sfântu Gheorghe, decizia fiind luată din cauza faptului că centralele termice ale instituțiilor nu făceau față gerului.    

Cursurile vor fi recuperate
Decizia de a suspenda cursurile în cadrul celor două instituții de învățământ a fost adoptată de conducerea unităților, împreună cu reprezentanții Primăriei Sfântu Gheorghe, în administrarea căreia se află ambele școli. Din primele informații... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 14:43 (8118 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5300 de ialomițeni au ratat șansa de a deveni șoferi

5300 de ialomițeni au ratat șansa de a deveni șoferi

Obținerea permisului de conducere se dovedește a fi o misiune greu de îndeplinit pentru cei care doresc să devină șoferi. O analiză a Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCÎV) arată că, în anul 2017, mai bine de jumătate dintre candidații înscriși să susțină testările pentru a deveni șoferi cu acte în regulă au picat proba teoretică. Angajații instituției recunosc faptul că nu puțini au fost cei care au ajuns în sala de examinare fără să știe să scrie și să citească.

Examinarea scrisă, probă de foc
Examenul teoretic... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 12:55 (5874 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile primăriilor din Ialomița bat pasul pe loc

Investițiile primăriilor din Ialomița bat pasul pe loc

Cu bugetele aproape goale din cauza majorării salariilor, administrațiile locale din Ialomița au renunțat demult să se mai gândească la investiții. Mulți edili au declarat că 2018 va fi unul sărac pentru dezvoltarea localităților în fruntea cărora au fost aleși, iar cei care au mai găsit ceva bani pe fundul sacului îi vor cheltui pentru proiecte de mică anvergură și banale. Marea speranță a tuturor rămân fondurile alocate de Guvernul României, prin Programul Național de Dezvoltare II sau cele oferite de Uniunea Europeană. În total, administrațiile locale din Ialomița solicită Guvernului 813 milioane de lei, pentru implementarea a 129 de proiecte, cele mai multe vizând modernizarea utilităților... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 10:05 (6138 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«generații de sacrificiu»

O generație durează cam 25 de ani, perioada fiind calculată de la nașterea unei persoane până când aceasta are copii. După momentul Revoluției din 1989 s-a scurs mai bine de o generație și, firesc, a apărut o alta. Pentru cei născuți până în 1989, așteptările s-au stins, conștientizând fiecare că a reprezentat «generație de sacrificiu». Ulterior momentului ’89, s-a redescoperit o nouă «generație de sacrificiu»... Întrucât, în ultimii 25 de ani s-au repetat experimente, s-au perindat la Putere diverși, s-au implantat reforme aiurea, au fost reluate proceduri parcă de exterminare a noastră, s-a furat pe rupte, a înflorit mica/medie/marea corupție, șamd. Firesc, unii nu au rezistat și au plecat.... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2018, 12:15 (4251 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână de 71 din Axintele, moartă din cauza gripei

Bătrână de 71 din Axintele, moartă din cauza gripei

Gripa face victime și în județul Ialomița. O bătrână de 71 de ani a murit după ce a fost diagnosticată cu gripă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține faptul că bătrâna a fost diagnosticată la începutul lunii februarie 2018, când a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din București, unitate medicală în care și-a găsit și sfârșitul. Este primul caz de deces din cauza gripei înregistrat la nivelul județului Ialomița în sezonul rece 2017-2018.... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 17:10 (4956 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă în Austria deschisă pe numele unui ialomițean

Un bărbat din Urziceni este căutat de autoritățile judiciare din Austria după ce a înșelat zeci de locuitori ai orașului Kroneuburg, situat la 12 kilometri distanță de capitala Viena. Procurorii și polițiștii austrieci fac demersuri pentru ca suspectul să fie audiat prin intermediul videocamerei, la sediul Judecătoriei Urziceni.

La un pas de a fi arestat Din primele informații, procurorii din Kroneuburg, Austria, au făcut demersuri pe lângă autoritățile judiciare din Ialomița pentru a le oferi detalii cu privire la numitul Robert Chelu, un bărbat din municipiul Urziceni, cercetat de... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 14:05 (6815 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

În 2018

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

Marți, 20 februarie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget al orașului pentru anul 2018. Conform datelor oficiale, valoarea totală a cheltuielilor de funcționare a Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 86 milioane de lei. Din această sumă, salariile din cadrul instituției și direcțiilor subordonate acesteia se cifrează la 39 milioane de lei. Suma este cu 3 milioane de lei mai mare decât cea destinată bugetului de investiții pentru anul 2018.

Cine-mparte, parte-și face Bugetul Sloboziei pentru anul 2018 a fost aprobat. Potrivit datelor oficiale, valoarea totală... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 10:05 (6687 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

bonus: directorul Drumuri și Poduri SA a cerut dublarea salariului

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 19 februarie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare pentru a vota bugetul pentru anul în curs. Proiectul de hotărâre a fost votat cu 19 voturi «pentru» (PSD+ALDE) și 9 «abțineri» (PNL). Pe ordinea de zi a ședinței au mai figurat o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică ialomițeană. Cel care a suscitat cele mai vii polemici a fost cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru anul 2018.

Administrația Moraru e suverană
Bugetul general al județului Ialomița se ridică... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2018, 12:10 (9975 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației se pregătește să le lase fără funcții pe Luminița Barcari și Steluța Mitrea, inspectorul școlar general și inspectorul școlar general adjunct din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În urma unei evaluări, șefele Învățământului ialomițean au primit calificativul «Nesatisfăcător», aspect ce ar conduce la desfacerea contractelor de muncă ale celor două. Atât Luminița Barcari, cât și Steluța Mitrea vor contesta raportul de evaluare al Ministerului Educației.

O nouă încercare de demitere În baza unui raport de evaluare a activității... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 14:10 (24749 vizualizări - 52 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: 15 iunie, ziua dedicată competițiilor cu Serviciile Voluntare

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița desfășoară în data de 15 iunie 2022, începând cu ora 9,00, etapa județeană a Concursurilor Profesionale ale Serviciilor Voluntare ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 13:00
(27008 vizualizări - 1 comentariu)


Căldărușanca/Buzău: Bebeluș de 8 luni, mort într-un accident rutier

Căldărușanca/Buzău: Bebeluș de 8 luni, mort într-un accident rutier

Duminică, 12 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2022, 00:05
(11965 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 12 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27191, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 11 ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2022, 16:20
(1856 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Jilavele: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 11 iunie a.c., pe raza localității Jilavele s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în timp ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2022, 10:00
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în localitatea Coșereni

Accident rutier în localitatea Coșereni

Sâmbătă, 11 iunie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier în localitatea Coșereni, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2022, 21:40
(2629 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 11 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27191, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2022, 16:35
(2369 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii și polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Rusalii

În perioada 10-13 iunie a.c, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va monitoriza permanent dinamica intervențiilor la nivel local, iar la nevoie vor fi dispuse ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 17:15
(23053 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 10 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27191, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 9 iunie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 16:15
(8926 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimentul «Magia Culorilor» se amână din cauza condițiilor meteo

Având în vedere condițiile atmosferice prognozate pentru ziua de sâmbătă, 11 iunie 2022, când , în jurul orelor 19,30, sunt anunțate averse de ploaie în municipiul Slobozia, organizatorii evenimentului ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 12:30
(2007 vizualizări - 0 comentarii)


Autospecială nouă intrată în dotarea ISU Ialomița

Autospecială nouă intrată în dotarea ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de intervenție pentru stingerea incendiilor. Autospeciala a fost distribuită de Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 19:05
(9164 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Rezultatele acțiunilor de control fiscal din primele 5 luni ale anului

În vederea asigurării resurselor necesare pentru buna funcționare a Statului, ANAF urmărește creșterea gradului de conformare voluntară, atât la declarare, cât și la plată, mizând pe spiritul de responsabilitate ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 17:40
(12931 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța de Rusalii

RAJA Constanța aduce la cunoștință abonaților din întreaga arie de operare că luni, 13 iunie 2022, a doua zi de Rusalii, casieriile și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 16:50
(13197 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 9 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27190, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 16:35
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Miercuri, 8 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27190, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de marți, 7 iunie ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2022, 16:20
(3585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 iunie 2022, termen pentru depunerea unor formulare de înregistrare/anulare a înregistrării în scopuri TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2022, 14:50
(14901 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 7 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27190, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 6 iunie a ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 16:40
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Rezultatele acțiunilor de control antifraudă în primele 5 luni ale anului 2022

ANAF: Rezultatele acțiunilor de control antifraudă în primele 5 luni ale anului 2022

Unul dintre obiectivele majore ale ANAF este combaterea evaziunii fiscale, un flagel al economiei care păgubește bugetul general consolidat de resursele necesare bunei desfășurări a statului. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 15:00
(20278 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Investigații medicale gratuite în cadrul Caravanei «Sănătatea vine la tine»

Gârbovi: Investigații medicale gratuite în cadrul Caravanei «Sănătatea vine la tine»

În perioada mai 2022-iulie 2022, peste o mie de persoane din mediul rural vor beneficia de investigații medicale gratuite în cadrul caravanei «Sănătatea vine la tine», organizată de Alianța Pacienților ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 14:30
(15138 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Campania «Salvator din pasiune» continuă

Campania «Salvator din pasiune» continuă în Ialomița cu o nouă etapă de recrutare a voluntarilor. Proiectul se va derula în perioada 8 iunie-27 iunie 2022. Condițiile minime pe care trebuie să le îndeplinească ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 13:00
(18496 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O nouă ediție a «Magiei Culorilor»

Direcția Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia și Consiliul Local al Tinerilor Slobozia anunță o nouă ediție a evenimentului «Magia Culorilor». Manifestarea, intrată deja în tradiția orașului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 12:10
(13511 vizualizări - 0 comentarii)


Focar de Pestă Porcină Africană la Căzănești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, că la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 12:00
(21674 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale mascaților în Slobozia, Amara și Babadag

Descinderi ale mascaților în Slobozia, Amara și Babadag

În dimineața zilei de marți, 7 iunie a.c., polițiștii IPJ Ialomița efectuează 10 percheziții domiciliare, în municipiul Slobozia și orașul Amara din județul Ialomița și orașul Babadag, din județul Tulcea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 10:50
(12469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: O nouă emisiune «FIDELIS» de Titluri de Stat pentru populație

Persoanele fizice rezidente și nerezidente cu vârsta peste 18 ani pot subscrie, în perioada 6-21 iunie 2022, prin intermediul băncilor partenere BT Capital Partners&Banca Transilvania, Banca Comercială ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 16:50
(14015 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 6 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 5 iunie ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 16:35
(1816 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Slobozia

Accidente la Urziceni și Slobozia

Vineri, 3 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 14:35
(12913 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A luat foc un stâlp de electricitate

Sâmbătă, 4 iunie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la un stâlp de electricitate în Țăndărei. Au ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 14:20
(11160 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Trei minori și trei adulți, victime ale unui accident rutier

Andrășești: Trei minori și trei adulți, victime ale unui accident rutier

Duminică, 5 iunie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier produs pe raza localității Andrășești. În evenimentul rutier au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2022, 19:00
(14723 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 5 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 4 iunie ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2022, 16:20
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 4 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 3 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2022, 16:50
(2049 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 3 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 2 iunie a ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2022, 16:15
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...