Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzile pe care polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița le-au «împărțit» anul trecut șoferilor certați cu legislația rutieră au valori ridicate. În 2017, suma amenzilor a fost de 10,4 milioane de lei! Cu toate acestea, «gradul de achitare nu a depășit valoarea de 1%» spun reprezentanții primăriilor pe raza cărora își au domiciliul contravenienții.

Viteza, marea problemă a șoferilor
Conform reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în 2017 polițiștii Serviciului Rutier au împărțit șoferilor certați cu regulile de circulație zeci de mii de amenzi... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 14:10 (6038 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Prejudiciu de 6 milioane de euro

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Anul acesta se împlinesc 15 ani de când judecătorii Tribunalului Ialomița încearcă să soluționeze dosarul de faliment al fostei societăți Viti Pomicola SA Fetești, cel mai vechi dosar aflat pe rolul unei instanțe din Ialomița. Procesul deschis în această cauză a scos deja la pensie trei magistrați și doi lichidatori judiciari și este departe de a se finaliza în perioada următoare. Reprezentanții instanței dau vina pe procedura greoaie, din punct de vedere legislativ, prin care se valorifică bunurile aflate în patrimoniul firmelor falimentare.

Un proces complicat După 1990, fosta Întreprindere... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2018, 15:40 (7132 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

Curat imoral, țățică Vali-Silica!

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

UPDATE Ceremonie de învestire a noului subprefect al județului Ialomița

Vali-Silica Tudor, un obscur policitian de provincie căruia PSD Fetești i-a retras anul trecut spijinul politic, a devenit subprefect de Ialomița. Numirea a fost posibilă cu largul concurs al președintelui Victor Moraru, care a folosit o metodă patentată de Consiliul Județean Ialomița încă din anul 2009 și intrată în folclorul administrativ județean sub numele de «metoda Costică». Metoda constă în angajarea candidatului pe un post de funcționar public în cadrul instituției pentru ca, ulterior, acesta să fie numit de către Guvern în funcția de subprefect. Președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu au fost încălcate prevederile legale în vigoare și că la concursurile organizate de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 15:05 (13186 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Criză de personal în instanțele din Ialomița

Criză de personal în instanțele din Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița au dat publicității Raportul de activitate aferent anului 2017. Cea mai mare problemă cu care s-au confruntat instanțele din județ a fost reprezentată de lipsa de judecători. Transferurile către alte judecătorii sau pensionările din sistem au fost principalele cauze care au determinat scăderea numărului de magistrați la nivelul Tribunalului Ialomița și Judecătoriilor Slobozia, Fetești și Urziceni. Chiar dacă au fost puțini ca număr, judecătorii ialomițeni au reușit să soluționeze eficient dosarele aflate în lucru, aflându-se pe locul 3 la nivel național în privința cauzelor judecate.

Ialomița are nevoie de judecători... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 10:10 (5958 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

La sfârșitul săptămânii precedente, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au făcut bilanțul viscolului care a lovit județul. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Victor Moraru, prezent la întâlnirea oficială, autoritățile au intervenit cu întârziere din cauza utilajelor de deszăpezire deținute de operatori.

Ialomița, în calea viscolului Ialomița s-a aflat timp de 3 zile sub amenințarea Codului Portocaliu de viscol și ninsori. Prezenți la datorie, cele mai eficiente intervenții le-au avut reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 17:40 (9554 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au efectuat peste 500 mii de analize medicale

În 2017

Ialomițenii au efectuat peste 500 mii de analize medicale

Ialomița este un județ tot mai bolnav. O demonstrează cifrele date publicității de reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Anul trecut, în laboratoarele medicale din județ au fost efectuate peste 500 de mii de analize. Valoarea investigațiilor a costat 4,4 milioane de lei.

Record de investigații medicale Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport cu privire la modul în care a fost acordată asistența medicală primară și de specialitate la nivelul județului Ialomița. Printre informațiile cuprinse... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 13:50 (4079 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

250 de minori din Ialomița au dosare penale

250 de minori din Ialomița au dosare penale

Statistică îngrijorătoare a organelor judiciare din Ialomița. În cursul anului trecut, 250 de minori, majoritatea dintre ei cu vârste cuprinse între 13 și 16 ani, au comis cel puțin o faptă de natură penală. În cele mai multe cazuri, dosarele deschise pe numele acestora vizează infracțiuni de «furt» sau «furt calificat»...

Se întâmplă în Ialomița Faptele penale comise de minori nu mai surprind pe nimeni. Cei mai mulți dintre copiii sau adolescenții deveniți infractori provin din medii defavorizate sau din familii dezorganizate sau cu părinți certați cu legea, cărora le copiază comportamentul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 17:55 (4138 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuie 1 milion de euro pentru activități sportive

Primăria Slobozia cheltuie 1 milion de euro pentru activități sportive

În 2018, Primăria Slobozia investește mai mulți bani în sport. Autoritățile locale vor finanța activitatea echipei de handbal HCM Slobozia și pe cea a echipei de fotbal AFC Unirea Slobozia cu aproximativ 1 milion de euro. Chiar dacă suma este mare, performanțele celor două echipe se lasă încă așteptate. Reprezentanții sportivilor legitimați la HCM Slobozia și AFC Unirea Slobozia susțin însă că fondurile sunt insuficiente prin comparație cu nevoile pe care le au...

Mai mulți bani pentru sportul din Slobozia
Slobozia nu este lipsită de activitate în privința competițiilor sportive... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 13:10 (7939 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Simularea la Evaluarea Națională, boicotată la Școala Gimnazială Valea  Măcrișului

Simularea la Evaluarea Națională, boicotată la Școala Gimnazială Valea Măcrișului

Scandal la simularea pentru Evaluarea Națională la Școala Gimnazială Valea Măcrișului. O parte dintre profesori membri ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ din Ialomița au refuzat să organizeze testările elevilor de clasa a VIII-a. 

Verificări în teren
După cum au anunțat încă de la sfârșitul săptămânii trecute, profesorii membri ai Federației Sindicatelor Libere din Învățământ, la care este afiliată și Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ, boicotează desfășurarea simulărilor pentru Evaluarea Națională, testare care se susține luni, 5 martie 2018. La nivelul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 11:26 (9461 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Antena 1 Slobozia a ajuns la finu’

Președintele Moraru are trust!

Antena 1 Slobozia a ajuns la finu’

Antena 1 Slobozia a fost preluată de către Vasile Bratu, finul președintelui Consiliului Județean Ialomița. Achiziția lărgește controlul președintelui Victor Moraru asupra informației furnizate ialomițenilor în spațiul public. Reamintim că, de la finele anului trecut, Consiliul Județean Ialomița editează un oficios administrativ distribuit la nivelul tuturor localităților din județ, într-un tiraj de 20 mii de exemplare.

O ruină finanțată din bani publici Preluarea Antenei 1 Slobozia poate fi considerată cea mai mare surpriză a acestui debut de an în media locală. Transformată în trompetă... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 09:55 (10700 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia marilor proiecte

De fapt, ar trebui să citim «Slobozia marilor tâmpenii». Căci, de-a lungul timpului, am avut parte de proiecte-tâmpenii deosebit de costisitoare. Acestea au generat, pe lângă costuri exorbitante, și nemulțumiri. Însă, indiferent de cine a condus destinele Primăriei Slobozia, autoritățile au rămas surde. Am început cu apa și proiectul actualului senator Gabi Ionașcu, care a înghițit aproape 100 milioane de lei. Suplimentar, am accesat credite și am eliberat acțiuni municipale. Apoi a venit rândul primarului Stoica pentru a ne îndatora, accesând proiectele Reabilitării Pieței Revoluției și cel al Parcului Industrial de la ieșirea din oraș spre Brăila. De fapt, trebuie să recunoaștem că ideea celor... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2018, 10:25 (6162 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Auditorii Camerei de Conturi Ialomița au dat publicității sinteza Raportului de control efectuat la nivelul județului Ialomița anul trecut și care a cuprins activitatea financiar-contabilă a primăriilor din județ, aferentă anului 2016. Potrivit estimărilor făcute de reprezentanții instituției, prejudiciile și abaterile financiar-contabile pe care le-au constatat se ridică la suma de 14,5 milioane de lei. Cele mai multe probleme au fost descoperite la Primăriile Țăndărei, Slobozia, Gura Ialomiței, Valea Măcrișului sau Urziceni. Deficiențele constau în scutiri ilegale ale contribuabililor de la plata impozitelor și taxelor locale, stabilirea eronată de impozite și taxe sau încasări de venituri fără... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2018, 16:25 (9863 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

Decizie surprinzătoare a Guvernului Dăncilă

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

În cadrul ședinței Guvernului României, desfășurată joi, 1 martie 2018, s-a adoptat decizia schimbării din funcția de subprefect a Toniței Manea și înlocuirea acesteia cu Silica-Vali Tudor, fostul viceprimar al municipiului Fetești. Noul subprefect al județului Ialomița a fost implicat anul trecut într-un scandal public.

Va deține funcția temporar Potrivit reprezentanților Guvernului, Silica-Vali Tudor, ca și Tonița Manea, va deține temporar funcția de subprefect al județului Ialomița. În urma alegerilor locale din vara anului 2016, ea a fost aleasă... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 22:25 (13161 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Deocamdată, Ministerul Educației s-a răzgândit

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Ministerul Educației a decis să anuleze evaluarea scandaloasă în baza căreia șefele Învățământului ialomițean riscau să-și piardă funcțiile, urmând să reia procedura de verificare. Decizia survine după ce Corpul de Control al instituției a descoperit deficiențe în privința modului în care s-a realizat verificarea activității Luminiței Barcari și a Steluței Mitrea.

«Așteptăm un răspuns oficial!» Încercarea Ministerului Educației de a le demite din funcții pe șefele Învățământului ialomițean, Luminița Barcari și Steluța Mitrea, prin acordarea calificativului «insuficient» în urma evaluării... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 18:10 (25163 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război politic la Drumuri și Poduri SA

Cronica unui faliment anunțat

Război politic la Drumuri și Poduri SA

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul Drumuri și Poduri SA, societate al cărei acționar unic este. În cadrul ședinței, consilierul PNL Dragoș Soare l-a acuzat public pe directorul societății, Cristi Stan, de «subminarea deliberată a activității societății». Potrivit acuzațiilor, Cristi Stan a refuzat onorarea unui contract rezultat în urma unei licitații organizate de DADP Slobozia. În cadrul ședinței, Victor Moraru l-a apărat public pe directorul Drumuri și Poduri SA, asigurându-l «de întreg sprijinul său». Drumuri și Poduri SA a înregistrat, la sfârșitul anului 2017, pierderi de 400 mii de lei...

Salariu mai mare pentru «management defectuos»... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 17:40 (9626 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

Cetățeni din Republica Moldova, înzăpeziți în zona localității Bărăganu

Codul Portocaliu de viscol și ninsori a paralizat județul Ialomița. La această oră, circulația pe mai multe drumuri naționale a fost închisă și, de asemenea, din cauza vântului puternic, 13 persoane au rămas cu mașinile blocate în nămeți. Autoritățile intervin și pentru a aduce la spital o gravidă la termen, din zona localității Condeești.

Viscolul face ravagii în Ialomița
Din cauza viscolului, pe DJ212, la 2 kilometri distanță de Fetești, 12 persoane au rămas blocate cu mașinile în nămeți. De asemenea, pe un alt drum județean, aflat în zona localității Grindu, șoferul unei dube... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2018, 09:28 (11192 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

Ialomița sub asediul Codului Portocaliu de viscol și ninsori

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

UPDATE: O nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița!

Noapte de coșmar în Ialomița din cauza viscolului puternic. Autoritățile au intervenit pentru a scoate din nămeți mai multe persoane care au rămas cu mașinile blocate în zăpadă. De asemenea, o gravidă din Călărași a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu ajutorul unui utilaj de deszăpezire. Din cauza viscolului, la această oră, nu se circulă pe 4 drumuri naționale și alte 4 județene. Școlile sunt, de asemenea, închise.

Urgia naturii s-a dezlănțuit în Ialomița
Din cauza vântului puternic și a ninsorii abundente, noaptea trecută, 6 autoturisme și 1 microbuz... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:50 (10015 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

Penitenciarul Slobozia

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

La două luni distanță de la adoptarea Legii Recursului Compensatoriu, liberarea din pușcărie a deținuților continuă. Potrivit unei estimări a Penitenciarului Slobozia, 51 de persoane au beneficiat de prevederile acestui act normativ. Faptele pe care aceștia le-au comis sunt însă destul de grave și vizează «trafic de droguri», «tâlhărie», «furt calificat» sau «viol»...

Eliberați printr-o formulă matematică
Legea Recursului Compensatoriu a fost creată cu scopul de a reduce pedepsele deținuților supuși unor condiții neprielnice de detenție. Reducerea timpului de detenție se face... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:40 (9355 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean cheltuie ilegal banii publici

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, cheltuie ilegal banii publici pentru a se apăra în instanță. Potrivit informațiilor pe care vi le punem la dispoziție, aceasta a fost reprezentantă în procesul deschis de către juristul Vasile Zamfir fără acordul prealabil al Consiliului Județean Ialomița. Pentru legalizarea abuzului, consilierii județeni au aprobat retroactiv plata serviciilor juridice comandate de către Mariana Iancu!

Istoria sordidă a unei numiri în funcție
Potrivit legii, în primăvara anului 2017 ar fi trebuit organizat concursul pentru ocuparea funcției... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 09:50 (9100 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

La loc comanda!

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

Potrivit unei decizii de ultimă oră a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, marți și miercuri, 27/28 februarie 2018, toate școlile sunt închise! Decizia de suspendare a cursurilor a fost propusă de inspectorul general școlar Luminița Barcari ca urmare a consultării cu directorii unităților de învățământ de la nivelul județului Ialomița.... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 23:20 (18114 vizualizări - 35 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2935 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4642 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 16 persoane evacuate dintr-un bloc cu 4 etaje

16 persoane au fost evacuate în cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, dintr-un bloc cu 4 etaje din Fetești, din cauza unei butelii care a luat foc. La locul intervenției au participat pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 14:35
(3935 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că luni, 20 ianuarie 2020, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 17 focare de pestă porcină africană. Astfel, în localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 17:10
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 190 kg de pește, confiscate

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii au oprit pentru control, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din județul Ilfov. În urma verificării autovehiculului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:45
(3086 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Săli de jocuri de noroc, verificate de polițiști

Duminică, 19 ianuarie a.c., polițiștii de Ordine Publică și Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pentru creșterea gradului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:40
(2622 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit pentru control, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma testării cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:35
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, cinci victime

În ultimele 48 ore, la nivelul județului Ialomița, pompierii au acționat pentru gestionarea a 62 intervenții destinate protecției comunității, din care 57 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 12:40
(2323 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

În cursul zilei de 15 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au identificat și reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 22 de ani cercetat pentru săvârșirea unei infracțiuni de «tâlhărie calificată», săvârșită ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 14:10
(3233 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de prevenire

Joi, 16 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, precum și ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:50
(2886 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Cartierul Fetești Oraș

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 17 ianuarie 2020, în ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:40
(4305 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost identificate zonele de risc privind gripa aviară

În contextul răspândirii virusului gripei aviare, reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au identificat zonele din județ cu risc epidemiologic ridicat. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:20
(5553 vizualizări - 0 comentarii)


Polei în Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:05
(2916 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 70 de ani din Făcăeni, beat la volan

Miercuri, 15 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 70 de ani, din comuna Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:55
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Gheorghe Doja, arestat după ce a condus fără permis

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:50
(4596 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la intrare în Movila

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Movila, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de către un bărbat, de 47 de ani, din București, care a ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:35
(2599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Marți, 14 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:30
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță ȋnceperea perioadei de ȋnregistrare a aplicațiilor ȋn programul destinat studenților care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:15
(3429 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2020, cu prilejul «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 170 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, elevii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:10
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

În noaptea de marți spre miercuri, 14/15 ianuarie 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Moldoveni. La ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 13:20
(2803 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Biciclist acroșat de un autoturism

Luni, 13 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs în localitatea Amara, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2020, 13:50
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier

Sâmbătă, 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce acționau pe raza localității Bucu, pe linia depistării persoanelor care conduc autovehicule aflate sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:50
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Secției 6 Ion Roată au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat din comuna Ion Roată, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de «tăiere ilegală ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:45
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de vineri, 10 ianuarie 2020, în zona Chirana. Se pare că șoferul unui autovehicul, identificat în persoana unui bărbat de 68 de ani, cu domiciliul în ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 22:20
(5126 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Chirana accident


Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Taxiurile din Fetești au fost verificate de polițiștii ialomițeni. În urma controalelor, oamenii legii au descoperit mai multe nereguli în ceea ce privește starea tehnică a autovehiculelor, dar și faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:20
(3518 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...