Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzile pe care polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița le-au «împărțit» anul trecut șoferilor certați cu legislația rutieră au valori ridicate. În 2017, suma amenzilor a fost de 10,4 milioane de lei! Cu toate acestea, «gradul de achitare nu a depășit valoarea de 1%» spun reprezentanții primăriilor pe raza cărora își au domiciliul contravenienții.

Viteza, marea problemă a șoferilor
Conform reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în 2017 polițiștii Serviciului Rutier au împărțit șoferilor certați cu regulile de circulație zeci de mii de amenzi... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 14:10 (6038 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Prejudiciu de 6 milioane de euro

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Anul acesta se împlinesc 15 ani de când judecătorii Tribunalului Ialomița încearcă să soluționeze dosarul de faliment al fostei societăți Viti Pomicola SA Fetești, cel mai vechi dosar aflat pe rolul unei instanțe din Ialomița. Procesul deschis în această cauză a scos deja la pensie trei magistrați și doi lichidatori judiciari și este departe de a se finaliza în perioada următoare. Reprezentanții instanței dau vina pe procedura greoaie, din punct de vedere legislativ, prin care se valorifică bunurile aflate în patrimoniul firmelor falimentare.

Un proces complicat După 1990, fosta Întreprindere... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2018, 15:40 (7132 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

Curat imoral, țățică Vali-Silica!

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

UPDATE Ceremonie de învestire a noului subprefect al județului Ialomița

Vali-Silica Tudor, un obscur policitian de provincie căruia PSD Fetești i-a retras anul trecut spijinul politic, a devenit subprefect de Ialomița. Numirea a fost posibilă cu largul concurs al președintelui Victor Moraru, care a folosit o metodă patentată de Consiliul Județean Ialomița încă din anul 2009 și intrată în folclorul administrativ județean sub numele de «metoda Costică». Metoda constă în angajarea candidatului pe un post de funcționar public în cadrul instituției pentru ca, ulterior, acesta să fie numit de către Guvern în funcția de subprefect. Președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu au fost încălcate prevederile legale în vigoare și că la concursurile organizate de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 15:05 (13187 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Criză de personal în instanțele din Ialomița

Criză de personal în instanțele din Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița au dat publicității Raportul de activitate aferent anului 2017. Cea mai mare problemă cu care s-au confruntat instanțele din județ a fost reprezentată de lipsa de judecători. Transferurile către alte judecătorii sau pensionările din sistem au fost principalele cauze care au determinat scăderea numărului de magistrați la nivelul Tribunalului Ialomița și Judecătoriilor Slobozia, Fetești și Urziceni. Chiar dacă au fost puțini ca număr, judecătorii ialomițeni au reușit să soluționeze eficient dosarele aflate în lucru, aflându-se pe locul 3 la nivel național în privința cauzelor judecate.

Ialomița are nevoie de judecători... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 10:10 (5958 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

La sfârșitul săptămânii precedente, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au făcut bilanțul viscolului care a lovit județul. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Victor Moraru, prezent la întâlnirea oficială, autoritățile au intervenit cu întârziere din cauza utilajelor de deszăpezire deținute de operatori.

Ialomița, în calea viscolului Ialomița s-a aflat timp de 3 zile sub amenințarea Codului Portocaliu de viscol și ninsori. Prezenți la datorie, cele mai eficiente intervenții le-au avut reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 17:40 (9554 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au efectuat peste 500 mii de analize medicale

În 2017

Ialomițenii au efectuat peste 500 mii de analize medicale

Ialomița este un județ tot mai bolnav. O demonstrează cifrele date publicității de reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Anul trecut, în laboratoarele medicale din județ au fost efectuate peste 500 de mii de analize. Valoarea investigațiilor a costat 4,4 milioane de lei.

Record de investigații medicale Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport cu privire la modul în care a fost acordată asistența medicală primară și de specialitate la nivelul județului Ialomița. Printre informațiile cuprinse... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 13:50 (4079 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

250 de minori din Ialomița au dosare penale

250 de minori din Ialomița au dosare penale

Statistică îngrijorătoare a organelor judiciare din Ialomița. În cursul anului trecut, 250 de minori, majoritatea dintre ei cu vârste cuprinse între 13 și 16 ani, au comis cel puțin o faptă de natură penală. În cele mai multe cazuri, dosarele deschise pe numele acestora vizează infracțiuni de «furt» sau «furt calificat»...

Se întâmplă în Ialomița Faptele penale comise de minori nu mai surprind pe nimeni. Cei mai mulți dintre copiii sau adolescenții deveniți infractori provin din medii defavorizate sau din familii dezorganizate sau cu părinți certați cu legea, cărora le copiază comportamentul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 17:55 (4138 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuie 1 milion de euro pentru activități sportive

Primăria Slobozia cheltuie 1 milion de euro pentru activități sportive

În 2018, Primăria Slobozia investește mai mulți bani în sport. Autoritățile locale vor finanța activitatea echipei de handbal HCM Slobozia și pe cea a echipei de fotbal AFC Unirea Slobozia cu aproximativ 1 milion de euro. Chiar dacă suma este mare, performanțele celor două echipe se lasă încă așteptate. Reprezentanții sportivilor legitimați la HCM Slobozia și AFC Unirea Slobozia susțin însă că fondurile sunt insuficiente prin comparație cu nevoile pe care le au...

Mai mulți bani pentru sportul din Slobozia
Slobozia nu este lipsită de activitate în privința competițiilor sportive... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 13:10 (7939 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Simularea la Evaluarea Națională, boicotată la Școala Gimnazială Valea  Măcrișului

Simularea la Evaluarea Națională, boicotată la Școala Gimnazială Valea Măcrișului

Scandal la simularea pentru Evaluarea Națională la Școala Gimnazială Valea Măcrișului. O parte dintre profesori membri ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ din Ialomița au refuzat să organizeze testările elevilor de clasa a VIII-a. 

Verificări în teren
După cum au anunțat încă de la sfârșitul săptămânii trecute, profesorii membri ai Federației Sindicatelor Libere din Învățământ, la care este afiliată și Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ, boicotează desfășurarea simulărilor pentru Evaluarea Națională, testare care se susține luni, 5 martie 2018. La nivelul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 11:26 (9461 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Antena 1 Slobozia a ajuns la finu’

Președintele Moraru are trust!

Antena 1 Slobozia a ajuns la finu’

Antena 1 Slobozia a fost preluată de către Vasile Bratu, finul președintelui Consiliului Județean Ialomița. Achiziția lărgește controlul președintelui Victor Moraru asupra informației furnizate ialomițenilor în spațiul public. Reamintim că, de la finele anului trecut, Consiliul Județean Ialomița editează un oficios administrativ distribuit la nivelul tuturor localităților din județ, într-un tiraj de 20 mii de exemplare.

O ruină finanțată din bani publici Preluarea Antenei 1 Slobozia poate fi considerată cea mai mare surpriză a acestui debut de an în media locală. Transformată în trompetă... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 09:55 (10700 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia marilor proiecte

De fapt, ar trebui să citim «Slobozia marilor tâmpenii». Căci, de-a lungul timpului, am avut parte de proiecte-tâmpenii deosebit de costisitoare. Acestea au generat, pe lângă costuri exorbitante, și nemulțumiri. Însă, indiferent de cine a condus destinele Primăriei Slobozia, autoritățile au rămas surde. Am început cu apa și proiectul actualului senator Gabi Ionașcu, care a înghițit aproape 100 milioane de lei. Suplimentar, am accesat credite și am eliberat acțiuni municipale. Apoi a venit rândul primarului Stoica pentru a ne îndatora, accesând proiectele Reabilitării Pieței Revoluției și cel al Parcului Industrial de la ieșirea din oraș spre Brăila. De fapt, trebuie să recunoaștem că ideea celor... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2018, 10:25 (6163 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Auditorii Camerei de Conturi Ialomița au dat publicității sinteza Raportului de control efectuat la nivelul județului Ialomița anul trecut și care a cuprins activitatea financiar-contabilă a primăriilor din județ, aferentă anului 2016. Potrivit estimărilor făcute de reprezentanții instituției, prejudiciile și abaterile financiar-contabile pe care le-au constatat se ridică la suma de 14,5 milioane de lei. Cele mai multe probleme au fost descoperite la Primăriile Țăndărei, Slobozia, Gura Ialomiței, Valea Măcrișului sau Urziceni. Deficiențele constau în scutiri ilegale ale contribuabililor de la plata impozitelor și taxelor locale, stabilirea eronată de impozite și taxe sau încasări de venituri fără... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2018, 16:25 (9863 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

Decizie surprinzătoare a Guvernului Dăncilă

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

În cadrul ședinței Guvernului României, desfășurată joi, 1 martie 2018, s-a adoptat decizia schimbării din funcția de subprefect a Toniței Manea și înlocuirea acesteia cu Silica-Vali Tudor, fostul viceprimar al municipiului Fetești. Noul subprefect al județului Ialomița a fost implicat anul trecut într-un scandal public.

Va deține funcția temporar Potrivit reprezentanților Guvernului, Silica-Vali Tudor, ca și Tonița Manea, va deține temporar funcția de subprefect al județului Ialomița. În urma alegerilor locale din vara anului 2016, ea a fost aleasă... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 22:25 (13162 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Deocamdată, Ministerul Educației s-a răzgândit

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Ministerul Educației a decis să anuleze evaluarea scandaloasă în baza căreia șefele Învățământului ialomițean riscau să-și piardă funcțiile, urmând să reia procedura de verificare. Decizia survine după ce Corpul de Control al instituției a descoperit deficiențe în privința modului în care s-a realizat verificarea activității Luminiței Barcari și a Steluței Mitrea.

«Așteptăm un răspuns oficial!» Încercarea Ministerului Educației de a le demite din funcții pe șefele Învățământului ialomițean, Luminița Barcari și Steluța Mitrea, prin acordarea calificativului «insuficient» în urma evaluării... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 18:10 (25175 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război politic la Drumuri și Poduri SA

Cronica unui faliment anunțat

Război politic la Drumuri și Poduri SA

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul Drumuri și Poduri SA, societate al cărei acționar unic este. În cadrul ședinței, consilierul PNL Dragoș Soare l-a acuzat public pe directorul societății, Cristi Stan, de «subminarea deliberată a activității societății». Potrivit acuzațiilor, Cristi Stan a refuzat onorarea unui contract rezultat în urma unei licitații organizate de DADP Slobozia. În cadrul ședinței, Victor Moraru l-a apărat public pe directorul Drumuri și Poduri SA, asigurându-l «de întreg sprijinul său». Drumuri și Poduri SA a înregistrat, la sfârșitul anului 2017, pierderi de 400 mii de lei...

Salariu mai mare pentru «management defectuos»... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 17:40 (9626 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

Cetățeni din Republica Moldova, înzăpeziți în zona localității Bărăganu

Codul Portocaliu de viscol și ninsori a paralizat județul Ialomița. La această oră, circulația pe mai multe drumuri naționale a fost închisă și, de asemenea, din cauza vântului puternic, 13 persoane au rămas cu mașinile blocate în nămeți. Autoritățile intervin și pentru a aduce la spital o gravidă la termen, din zona localității Condeești.

Viscolul face ravagii în Ialomița
Din cauza viscolului, pe DJ212, la 2 kilometri distanță de Fetești, 12 persoane au rămas blocate cu mașinile în nămeți. De asemenea, pe un alt drum județean, aflat în zona localității Grindu, șoferul unei dube... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2018, 09:28 (11192 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

Ialomița sub asediul Codului Portocaliu de viscol și ninsori

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

UPDATE: O nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița!

Noapte de coșmar în Ialomița din cauza viscolului puternic. Autoritățile au intervenit pentru a scoate din nămeți mai multe persoane care au rămas cu mașinile blocate în zăpadă. De asemenea, o gravidă din Călărași a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu ajutorul unui utilaj de deszăpezire. Din cauza viscolului, la această oră, nu se circulă pe 4 drumuri naționale și alte 4 județene. Școlile sunt, de asemenea, închise.

Urgia naturii s-a dezlănțuit în Ialomița
Din cauza vântului puternic și a ninsorii abundente, noaptea trecută, 6 autoturisme și 1 microbuz... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:50 (10019 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

Penitenciarul Slobozia

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

La două luni distanță de la adoptarea Legii Recursului Compensatoriu, liberarea din pușcărie a deținuților continuă. Potrivit unei estimări a Penitenciarului Slobozia, 51 de persoane au beneficiat de prevederile acestui act normativ. Faptele pe care aceștia le-au comis sunt însă destul de grave și vizează «trafic de droguri», «tâlhărie», «furt calificat» sau «viol»...

Eliberați printr-o formulă matematică
Legea Recursului Compensatoriu a fost creată cu scopul de a reduce pedepsele deținuților supuși unor condiții neprielnice de detenție. Reducerea timpului de detenție se face... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:40 (9355 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean cheltuie ilegal banii publici

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, cheltuie ilegal banii publici pentru a se apăra în instanță. Potrivit informațiilor pe care vi le punem la dispoziție, aceasta a fost reprezentantă în procesul deschis de către juristul Vasile Zamfir fără acordul prealabil al Consiliului Județean Ialomița. Pentru legalizarea abuzului, consilierii județeni au aprobat retroactiv plata serviciilor juridice comandate de către Mariana Iancu!

Istoria sordidă a unei numiri în funcție
Potrivit legii, în primăvara anului 2017 ar fi trebuit organizat concursul pentru ocuparea funcției... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 09:50 (9100 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

La loc comanda!

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

Potrivit unei decizii de ultimă oră a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, marți și miercuri, 27/28 februarie 2018, toate școlile sunt închise! Decizia de suspendare a cursurilor a fost propusă de inspectorul general școlar Luminița Barcari ca urmare a consultării cu directorii unităților de învățământ de la nivelul județului Ialomița.... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 23:20 (18117 vizualizări - 35 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2340 de pachete cu țigări în portbagajul unei mașini

Marți, 20 aprilie în jurul orei 20,50, polițiștii din Slobozia au blocat și oprit în trafic, pe Strada Nicolae Bălcescu, din localitate, un autoturism înmatriculat în județul Galați cu privire la care existau ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(14207 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16796 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22409 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17497 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(33055 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15390 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15577 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15612 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10462 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23453 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17935 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20859 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29871 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28652 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24130 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30141 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28524 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19312 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23684 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29803 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28478 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19630 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33937 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16224 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31533 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28709 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20753 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32111 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31367 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...