Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean cheltuie ilegal banii publici

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, cheltuie ilegal banii publici pentru a se apăra în instanță. Potrivit informațiilor pe care vi le punem la dispoziție, aceasta a fost reprezentantă în procesul deschis de către juristul Vasile Zamfir fără acordul prealabil al Consiliului Județean Ialomița. Pentru legalizarea abuzului, consilierii județeni au aprobat retroactiv plata serviciilor juridice comandate de către Mariana Iancu!

Istoria sordidă a unei numiri în funcție
Potrivit legii, în primăvara anului 2017 ar fi trebuit organizat concursul pentru ocuparea funcției... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 09:50 (9100 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

La loc comanda!

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

Potrivit unei decizii de ultimă oră a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, marți și miercuri, 27/28 februarie 2018, toate școlile sunt închise! Decizia de suspendare a cursurilor a fost propusă de inspectorul general școlar Luminița Barcari ca urmare a consultării cu directorii unităților de învățământ de la nivelul județului Ialomița.... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 23:20 (18122 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școli închise din cauza frigului la Sfântu Gheorghe

Școli închise din cauza frigului la Sfântu Gheorghe

Două instituții de învățământ din Ialomița și-au suspendat luni, 26 februarie 2018, cursurile din cauza temperaturilor scăzute. Este vorba despre Școlile Gimnaziale Malu și Sfântu Gheorghe, decizia fiind luată din cauza faptului că centralele termice ale instituțiilor nu făceau față gerului.    

Cursurile vor fi recuperate
Decizia de a suspenda cursurile în cadrul celor două instituții de învățământ a fost adoptată de conducerea unităților, împreună cu reprezentanții Primăriei Sfântu Gheorghe, în administrarea căreia se află ambele școli. Din primele informații... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 14:43 (8122 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

5300 de ialomițeni au ratat șansa de a deveni șoferi

5300 de ialomițeni au ratat șansa de a deveni șoferi

Obținerea permisului de conducere se dovedește a fi o misiune greu de îndeplinit pentru cei care doresc să devină șoferi. O analiză a Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCÎV) arată că, în anul 2017, mai bine de jumătate dintre candidații înscriși să susțină testările pentru a deveni șoferi cu acte în regulă au picat proba teoretică. Angajații instituției recunosc faptul că nu puțini au fost cei care au ajuns în sala de examinare fără să știe să scrie și să citească.

Examinarea scrisă, probă de foc
Examenul teoretic... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 12:55 (5914 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile primăriilor din Ialomița bat pasul pe loc

Investițiile primăriilor din Ialomița bat pasul pe loc

Cu bugetele aproape goale din cauza majorării salariilor, administrațiile locale din Ialomița au renunțat demult să se mai gândească la investiții. Mulți edili au declarat că 2018 va fi unul sărac pentru dezvoltarea localităților în fruntea cărora au fost aleși, iar cei care au mai găsit ceva bani pe fundul sacului îi vor cheltui pentru proiecte de mică anvergură și banale. Marea speranță a tuturor rămân fondurile alocate de Guvernul României, prin Programul Național de Dezvoltare II sau cele oferite de Uniunea Europeană. În total, administrațiile locale din Ialomița solicită Guvernului 813 milioane de lei, pentru implementarea a 129 de proiecte, cele mai multe vizând modernizarea utilităților... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 10:05 (6138 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«generații de sacrificiu»

O generație durează cam 25 de ani, perioada fiind calculată de la nașterea unei persoane până când aceasta are copii. După momentul Revoluției din 1989 s-a scurs mai bine de o generație și, firesc, a apărut o alta. Pentru cei născuți până în 1989, așteptările s-au stins, conștientizând fiecare că a reprezentat «generație de sacrificiu». Ulterior momentului ’89, s-a redescoperit o nouă «generație de sacrificiu»... Întrucât, în ultimii 25 de ani s-au repetat experimente, s-au perindat la Putere diverși, s-au implantat reforme aiurea, au fost reluate proceduri parcă de exterminare a noastră, s-a furat pe rupte, a înflorit mica/medie/marea corupție, șamd. Firesc, unii nu au rezistat și au plecat.... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2018, 12:15 (4251 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână de 71 din Axintele, moartă din cauza gripei

Bătrână de 71 din Axintele, moartă din cauza gripei

Gripa face victime și în județul Ialomița. O bătrână de 71 de ani a murit după ce a fost diagnosticată cu gripă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține faptul că bătrâna a fost diagnosticată la începutul lunii februarie 2018, când a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din București, unitate medicală în care și-a găsit și sfârșitul. Este primul caz de deces din cauza gripei înregistrat la nivelul județului Ialomița în sezonul rece 2017-2018.... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 17:10 (4956 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă în Austria deschisă pe numele unui ialomițean

Un bărbat din Urziceni este căutat de autoritățile judiciare din Austria după ce a înșelat zeci de locuitori ai orașului Kroneuburg, situat la 12 kilometri distanță de capitala Viena. Procurorii și polițiștii austrieci fac demersuri pentru ca suspectul să fie audiat prin intermediul videocamerei, la sediul Judecătoriei Urziceni.

La un pas de a fi arestat Din primele informații, procurorii din Kroneuburg, Austria, au făcut demersuri pe lângă autoritățile judiciare din Ialomița pentru a le oferi detalii cu privire la numitul Robert Chelu, un bărbat din municipiul Urziceni, cercetat de... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 14:05 (6818 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

În 2018

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

Marți, 20 februarie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget al orașului pentru anul 2018. Conform datelor oficiale, valoarea totală a cheltuielilor de funcționare a Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 86 milioane de lei. Din această sumă, salariile din cadrul instituției și direcțiilor subordonate acesteia se cifrează la 39 milioane de lei. Suma este cu 3 milioane de lei mai mare decât cea destinată bugetului de investiții pentru anul 2018.

Cine-mparte, parte-și face Bugetul Sloboziei pentru anul 2018 a fost aprobat. Potrivit datelor oficiale, valoarea totală... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 10:05 (6689 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

bonus: directorul Drumuri și Poduri SA a cerut dublarea salariului

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 19 februarie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare pentru a vota bugetul pentru anul în curs. Proiectul de hotărâre a fost votat cu 19 voturi «pentru» (PSD+ALDE) și 9 «abțineri» (PNL). Pe ordinea de zi a ședinței au mai figurat o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică ialomițeană. Cel care a suscitat cele mai vii polemici a fost cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru anul 2018.

Administrația Moraru e suverană
Bugetul general al județului Ialomița se ridică... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2018, 12:10 (9976 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației se pregătește să le lase fără funcții pe Luminița Barcari și Steluța Mitrea, inspectorul școlar general și inspectorul școlar general adjunct din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În urma unei evaluări, șefele Învățământului ialomițean au primit calificativul «Nesatisfăcător», aspect ce ar conduce la desfacerea contractelor de muncă ale celor două. Atât Luminița Barcari, cât și Steluța Mitrea vor contesta raportul de evaluare al Ministerului Educației.

O nouă încercare de demitere În baza unui raport de evaluare a activității... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 14:10 (24795 vizualizări - 52 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu gestionează un buget de criză

Bani mai puțini pentru Slobozia în 2018

Administrația Mocioniu gestionează un buget de criză

Consiliul Local Slobozia s-a reunit luni, 12 februarie 2018, în cadrul comisiilor componente, pentru a dezbate bugetul orașului pentru anul 2018. Potrivit estimărilor, valoarea acestuia se ridică la 113,79 milioane de lei, cu 34 milioane de lei mai puțin decât în anul 2017. Administrația locală beneficiază însă de un excedent bugetar de 8,12 milioane de lei, fapt care permite continuarea unora dintre investițiile demarate anul trecut.

Un buget diminuat După un an considerat «bogat din punct de vedere administrativ» de către primarul Adrian Mocioniu, Slobozia intră în 2018 cu un buget... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 13:20 (5460 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marii agricultori din Ialomița, somați să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei

Marii agricultori din Ialomița, somați să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei

Reprezentanții a 15 societăți cu profil agricol din Ialomița au fost somați de Agenția pentru Plăți și Inspecție în Agricultură-Centrul Județean Ialomița să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei. Suma reprezintă sprijinul financiar acordat de stat pentru culturile calamitate de secetă și pe care unii fermieri l-au încasat necuvenit, neputând să îl justifice. Scandalul returnării ajutoarelor financiare acordate pentru a combate efectele secetei care a lovit culturile agricole din Ialomița este vechi de 3 ani și a fost generat de neîndeplinirea obligațiilor legale de către reprezentanții Prefecturii Ialomița.

Un prefect iresponsabil... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 10:15 (5025 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița cresc artificial numărul elevilor

Pentru mai mulți bani

Școlile din Ialomița cresc artificial numărul elevilor

O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 20 din cele peste 90 de școli și grădinițe ale județului au înregistrat depășiri ale bugetului pe care l-au prognozat în ceea ce privește plata salariilor profesorilor. Reprezentanții sindicatelor din Învățământul ialomițean explică faptul că fenomenul este cauzat de majorarea artificială a numărului de elevi, astfel ca fiecare unitate să beneficieze de mai multe fonduri prin plata costului mediu standard per elev...

Învățământul ialomițean în cifre
O mare parte din fondurile care vin de la bugetul de stat pentru... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 12:20 (5359 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elev bolnav de TBC, la Școala Gimnazială Gheorghe Doja

Elev bolnav de TBC, la Școala Gimnazială Gheorghe Doja

Anchetă epidemiologică la Școala Gimnazială din localitatea Gheorghe Doja, după ce un elev, în  vârstă de 14 ani, a fost diagnosticat cu TBC. În prezent, băiatul se află internat într-un sanatoriu din județul Argeș.

Examen medical la școală
Din primele informații, se pare că elevul a contactat boala de la tatăl său, internat în momentul de față într-un spital de specialitate. Inițial, copilul a fost pus sub supraveghere medicală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar după ce analizele de laborator au confirmat că are TBC, el a fost transferat către sanatoriul din localitatea... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 11:27 (5738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un buget de investiții de 84,6 milioane de lei

Ialomița are un buget de investiții de 84,6 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a organizat luni, 12 februarie 2018, prima dezbatere publică privitoare la bugetul județului Ialomița pentru anul 2018. Potrivit unei prime estimări, în anul 2018 instituția dispune de 206,4 milioane de lei, din care doar 84,6 milioane de lei sunt sunt alocați secțiunii de dezvoltare. Printre investițiile pe care președintele Victor Moraru le-a promovat în cadrul întâlnirii se numără 19 investiții în infrastructura rutieră și 2 investiții majore în sistemul sanitar. Restul investițiilor sunt modeste și reprezintă, de fapt, o reflecție a capacității reale de gestionare a resurselor bugetare județene.

Viitor de 120 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 09:50 (5807 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva «violenței în familie»

Ialomița luptă zadarnic împotriva «violenței în familie»

«Violența în familie» este o realitate dură, chiar și într-un județ pașnic precum Ialomița. Statistic, de la un an la altul, numărul cazurilor crește semnificativ. La nivelul județului, toate victimele primesc îngrijire și suport psihologic în cadrul serviciilor specializate ale Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. În tot acest timp, agresorii umblă liber și își pot molesta victimele fără niciun fel de probleme, pentru că de foarte puține ori aceștia ajung să răspundă penal pentru faptele lor.

Statistici îngrijorătoare Rapoartele de activitate ale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2018, 10:40 (5457 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stația de Pompieri Fetești are nevoie de un sediu nou

Stația de Pompieri Fetești are nevoie de un sediu nou

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița fac demersuri pentru a beneficia de un sediu nou pentru Stația de Pompieri Fetești. Reprezentanții acestei subunități își desfășoară activitatea în spații provizorii, în care în trecut au funcționat birourile inginerilor care au lucrat la Autostrada Soarelui.

Se caută soluții pentru relocare În urma procesului de reorganizare al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, Garda nr. 3 Fetești, subunitate aflată în trecut în subordinea Detașamentului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2018, 12:25 (5307 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Explozie investițională la Slobozia

Explozie investițională la Slobozia

bonus: 1,4 milioane de euro pentru sediul BCR

În ultimii ani, piața investițională din Slobozia a oferit surprize de proporții. Întâi, firma Cargo a cumpărat fosta clădire a Prorent, Dedeman a făcut demersuri pentru deschiderea unui magazin la ieșirea din oraș, înspre Brăila, în fosta clădire Credit Bank urmează să funcționeze un mall privat, în noiembrie anul trecut Oyl Company Holding AG a plătit ultima tranșă pentru ruinele supermarketului Cora, iar la începutul acestui an, aceeași firmă a plătit 1,4 milioane de euro pentru fostul sediu al BCR. Teoretic, piața investițională locală explodează, iar viitorul economic al orașului pare unul luminos. În spatele acestor investiții, susțin chiar investitorii, se ascund norii negri ai unei noi... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2018, 14:05 (15914 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ipocrizia scufundă România

Suntem un neam de ipocriți. Ne place și ne complacem în fățărnicia noastră și a faptelor noastre. Uitați-vă în jurul vostru, uitați-vă la voi... Descoperiți perfidii minore sau, din contră, fariseism la nivel înalt. De la angajările din instituții până la banalitatea unei șpăgi acordate unui funcționar neînsemnat pentru rezolvarea unei probleme, de la înscrierea copilului propriu la o anumită grădiniță până la «atenția» din plic înmânată unui organ de control... Suntem atât de ipocriți încât nici nu recunoaștem atunci când suntem perfizi. La nivel declarativ luptăm împotriva ipocriziei și a formelor acesteia însă, practic, ne complacem în ea atunci când avem ceva de câștigat. Ne declarăm revolta... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2018, 12:35 (5708 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 16:25
(1946 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 14:40
(2690 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Portocaliu de ploi abundente, valabilă pentru perioada 5 iulie 2021, orele 12,00-6 iulie 2021, orele 10,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 13:40
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Căzănești!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică sistează luni, 5 iulie a.c, în intervalul orar 9,00-16,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 12:00
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 4 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2021, 16:35
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 10:00
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj

Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:40
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate

Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:30
(4117 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de vineri, 2 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Condeești. La sosirea forțelor de intervenție ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:15
(3807 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: A găsit în curte un cartuș de infanterie

Proprietarul unei gospodării din comuna Perieți a solicitat intervenția pompierilor, după ce a descoperit în curte un cartuș de infanterie, rămas neexplodat. Pirotehniștii din cadrul ISU Ialomița s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:45
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:30
(4144 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movila accident


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:05
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional

Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 19:00
(3922 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan în stare de ebrietate

Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:20
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei

Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:00
(8367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 17:10
(2653 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:55
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:10
(4546 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:25
(2338 vizualizări - 0 comentarii)


Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»

Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:10
(2897 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:05
(2603 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj

Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:00
(3290 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»

Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 15:55
(2521 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:35
(6623 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:20
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 12:50
(4142 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021

Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 18:10
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:50
(2287 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu

În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:35
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...