Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

În anul 2017

Ialomițenii au primit jumătate de milion de lei pentru a participa la procese

În 2017, ialomițenii au profitat din plin de ajutorul public judiciar, facilitate acordată de Statul Român persoanelor care sunt implicate în procese dar care nu au bani suficienți să participe la ele. Datele statistice oferite publicității de Tribunalul Ialomița arată că Statul a cheltuit pentru reprezentarea juridică a părților din procesele deschise la instațele din județul nostru 500 mii de lei.

Statul subvenționează participarea la procese
Acordarea ajutorului public judiciar este reglementată în baza Ordonanței de Urgență 51/2008, privind dreptul justițiabililor de a beneficia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2018, 11:05 (4319 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Activitatea de preluare a documentelor de către Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Ialomița este blocată de 5 ani din cauza lipsei de spațiu. La momentul de față, instituția funcționează la capacitate maximă în privința depozitării documentelor. Situația s-ar putea dezamorsa doar dacă Statul ar construi o clădire nouă și modernă unde să fie păstrate documentele provenite de la instituțiile publice sau societățile comerciale din Ialomița. Costurile unei astfel de investiții se ridică însă la milioane de lei...

Un demers blocat
Potrivit actelor normative, pe lângă păstrare... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2018, 11:50 (11859 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

În baza unor proiecte cu finanțare europeană, inițiate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, 12 școli din județ vor beneficia de 10,7 milioane de lei pentru realizarea unor activități ce au în vedere reducerea abandonului școlar, dar și realizarea de ore practice pentru elevii înscriși în cadrul școlilor profesionale. Durata de implementare a proiectelor este de 4 ani.

Bani europeni pentru elevii ialomițeni Potrivit informațiilor, la momentul de față, cele două proiecte ale Inspectoratului Școlar Județean au trecut de faza de evaluare, instituția fiind notificată cu privire la... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2018, 15:40 (9099 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

Răspunsuri la mișto, marca Gigi Petre

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

În luna noiembrie a anului 2017, directorul Drumuri și Poduri SA, Cristi Stan, a fost implicat într-un scandal public, fiind acuzat de «fals și uz de fals». O lună mai târziu, consilierul local PNL Dragoș Soare a solicitat prefectului Gigi Petre să reacționeze public, în calitate de «garant al respectării legalității la nivelul județului». Răspunsul oficial al Instituției Prefectului Ialomița, după o lună și jumătate de așteptare, e că «organele abilitate urmează să se pronunțe asupra vinovăției acestuia».

Un scandal cu miză mare
La ședința Consiliului Județean din luna noiembrie... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2018, 20:15 (12630 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean legitimează abuzurile administrației Moraru

Consiliul Județean legitimează abuzurile administrației Moraru

bonus: Moraru scoate castanele din foc cu votul consilierilor județeni

Joi, 25 ianuarie 2018, s-a desfășurat prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din acest an. Cu o ordine de zi de numai 8 puncte, ședința a reconfirmat statul de despot luminat al președintelui Victor Moraru. Conduși cu o mână de fier, consilierii județeni au validat prin vot toate deciziile acestuia, fără a solicita explicații și fără a înțelege implicațiile votului. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără cel privind repartizarea unor resurse bugetare către administrațiile locale sau cel privind trecerea din domeniul public în domeniul privat a 889,9 ha de teren în zona Giurgeni-Vlădeni-Gura Ialomiței.

«Cum nu vii tu, Țepes doamne?»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 18:20 (10441 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal deschis în Elveția pe numele unui vitezoman din Țăndărei

Dosar penal deschis în Elveția pe numele unui vitezoman din Țăndărei

Autoritățile elvețiene au cerut instanțelor din Ialomița date despre un tânăr de 32 de ani, din Țăndărei, anchetat în Elveția pentru că nu a respectat limita de viteză. Acesta a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor din Țara Cantoanelor conducând cu o viteză mai mare decât prevede legea, pe numele său fiind întocmit un dosar penal. Comparativ cu legislația rutieră din Elveția, în România cea mai aspră sancțiune aplicată vitezomanilor este suspendarea permisului de conducere.

Unde-i lege nu-i tocmeală Potrivit informațiilor oferite de organele judiciare din Ialomița, tânărul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 16:15 (9622 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cabinet medical școlar în cartierul fără școli și cu elevi puțini

Investiție inutilă a Primăriei Țăndărei

Cabinet medical școlar în cartierul fără școli și cu elevi puțini

Decizie uluitoare a autorităților locale din Țăndărei. Aleșii orașului au făcut demersurile pentru obținerea autorizațiilor necesare demarării unui proiect pe cât de ambițios, pe atât de inutil. Concret, Primăria Țăndărei vrea să amenajeze un cabinet medical școlar în inima Cartierului Strachina, zonă în care nu există școală! Deși în trecut aici existau două unități de învățământ, acestea au fost desființate de mai bine de 10 ani din cauza numărului scăzut de elevi...

Demersuri inutile
Ministerul Sănătății a reglementat activitatea cabinetelor medicale școlare printr-o serie... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 13:25 (7998 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică are băi insalubre

Instituția ialomițeană trebuie să se amendeze singură!

Direcția de Sănătate Publică are băi insalubre

Probleme cu igiena în băile Direcției de Sănătate Publică Ialomița. După ce în luna septembrie a anului trecut, angajații instituției au lăsat fără autorizație sanitară de funcționare peste 20 de școli din județ din cauza toaletelor murdare, acum instituția se confruntă cu aceeași problemă. Dincolo de ridicolul situației, deficiențele par să nu intereseze pe nimeni! Toate acestea pentru că reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc să investească fonduri publice pentru achiziția de camere de supraveghere video și a unei bariere de trecere, care urmează să fie montată la poartă. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Gabriel Modrea, directorul Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 10:20 (5092 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Municipal Urziceni

Operație în premieră la Spitalul Municipal Urziceni

O echipă medicală condusă de cel mai tânăr chirurg al Spitalului Municipal Urziceni a realizat, în urmă cu o săptămână, o operație în premieră, care a impus intervenția asupra arterelor membrului inferior al unui pacient în vârstă de 80 de ani. În mod normal o astfel de operație se realizează doar în spitalele mari din București unde există secții de Chirurgie Vasculară, însă echipa de medici din Urziceni s-a descurcat exemplar. După două ore petrecute în blocul operator, bolnavul care a beneficiat de această operație a început să se simtă bine.

A fost salvat de medici
Echipa... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 16:45 (14462 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la toamnă, liceele din Ialomița vor avea mai puține clase

De la toamnă, liceele din Ialomița vor avea mai puține clase

Situație alarmantă în Învățământul ialomițean. O analiză a reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița scoate la iveală faptul că tot mai multe unități de învățământ sunt pe cale să-și reducă numărul de clase, din cauza scăderii efectivelor de elevi. Cel mai grav afectate de această situație sunt liceele teoretice și tehnologice din județ. Pentru anul școlar viitor, 2018-2019, de exemplu, 6 licee din Ialomița au fost obligate să-și reducă numărul de clase!

Mai puțini elevi, mai puține clase Directori de școli și oficiali ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița s-au... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 12:55 (12504 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Proiect ambițios la Fetești

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Autoritățile locale din Fetești fac demersuri pentru modernizarea Policlinicii din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Astfel, în cadrul unei dezbateri publice, reprezentanții Primăriei Fetești au discutat despre reabilitarea clădirii în care funcționează Policlinica și dotarea cabinetelor cu echipamente medicale de ultimă generație, prin intermediul accesării de fonduri europene. La întâlnirea organizată la Fetești au participat reprezentanți ai Ministerului Sănătății, dar și parlamentarii ialomițeni Ștefan Mușoiu și Marian Pavel.

Este nevoie de modernizare Policlinica Spitalului... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2018, 13:25 (7807 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Națională a Laringectomizaților Total din România

cu sediul la Societatea Națională de Crucea Roșie din România-filiala Ialomița, din bulevardul Chimiei, nr. 8, municipiul Slobozia, județul Ialomița, cod identificare fiscală 36532386 și cod IBAN RO86 CECE IL01 30RO N055 5963, deschis la CEC Bank Slobozia, mulțumește societății ROMGAZ SA Mediaș având drept motto «energie curată din 1909» pentru sponsorizarea proiectului ce vizează construirea sediului Asociației, unde va funcționa Centrul Național de Logopedie Specială. Aici se va învăța, în mod gratuit, vorbirea traheoesofagiană de către persoanele care nu mai pot vorbi în urma operației de laringectomie totală. Această vorbire poate fi realizată... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2018, 10:05 (5049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă epidemiologică la Slobozia din cauza a două femei bolnave de TBC

Anchetă epidemiologică la Slobozia din cauza a două femei bolnave de TBC

Autoritățile sanitare din Slobozia au demarat o amplă anchetă epidemiologică după ce la nivelul orașului au fost confirmate două cazuri de tuberculoză. Primul a fost semnalat la Școala Postliceală Sanitară din cadrul Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu», iar cel de-al doilea la o angajată a Supermarketului Kaufland. Atât colegii și profesorii elevii din cadrul Școlii Postliceale Sanitare, dar și angajați ai supermarketului vor fi testați pentru a vedea dacă boala s-a extins în cele două colectivități...

Analize amănunțite
Cazul de TBC depistat la Școala Postliceală Sanitară din... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 15:45 (7648 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții pompieristice pentru asociațiile de proprietari din Slobozia

Administrația Mocioniu se face că lucrează

Soluții pompieristice pentru asociațiile de proprietari din Slobozia

Administrația slobozeană a organizat prima întâlnire publică cu reprezentanții asociațiilor de proprietari din Slobozia.  În fața celor 25 de administratori și președinți de asociații care au răspuns invitației, Adrian Mocioniu a declarat că este dispus să promoveze orice inițiativă legală de susținere a activității acestor structuri. Administratorii se declară însă rezervați și susțin că autoritățile locale nu au fost niciodată interesate să sprijine activitatea asociațiilor.

O realitate cruntă Situația asociațiilor de proprietari din Slobozia este dezastruoasă. După aproape ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 14:15 (8841 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții japoneze pentru Aeroportul de la Alexeni

Președintele la raport

Investiții japoneze pentru Aeroportul de la Alexeni

La începutul acestei săptămâni președintele Victor Moraru a organizat o conferință de presă în care a prezentat, printre altele, soluțiile de lucru pentru reconstrucția Aeroportului de la Alexeni și includerea acestuia în circuitul economic. Potrivit declarațiilor, există cel puțin două firme interesate să concesioneze ruinele existente, iar administrația județeană este dispusă să investească în relansarea economică a acestui obiectiv. Concluziile președintelui Moraru cu privire la acest subiect vor fi făcute publice în cadrul unui raport care va fi prezentat în plenul Consiliului Județean, joi, 25 ianuarie 2018...

Laudă-te, gură!... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 10:10 (6844 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un județ tot mai bătrân

Ialomița, un județ tot mai bătrân

O serie de statistici prezentate publicului larg de Institutul Național de Statistică arată că Ialomița se află într-un proces intens de îmbătrânire. Acest aspect generează un grad ridicat de depopulare al localităților, din cauza numărului mare de decese înregistrat la nivelul județului. În perioada 2007-2017, în Ialomița, numărul deceselor a fost cu 8000 mai mare decât cel al nașterilor!

Statistici îngrijorătoare Potrivit datelor Institutului Național de Statistică, Ialomița se află printre județele țării care se confruntă cu un grad ridicat de îmbătrânire a populației. Calculele... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2018, 10:05 (5596 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Are nevoie de sprijinul semenilor ca să învingă cancerul!

Are nevoie de sprijinul semenilor ca să învingă cancerul!

Cazul unei tinere din Slobozia, diagnosticată cu cancer de pancreas, a devenit viral pe rețele de socializare. Familia tinerei face apel la oricine este dispus să o ajute pentru a putea învinge cumplita maladie. Tânăra se numește Daniela Toader, are doar 29 de ani și se luptă pe patul de spital în căutarea vindecării pentru a se întoarce acasă la copilul său, micuțul Vlăduț, care are doar 4 ani. Cei interesați să o sprijine pe Daniela, pot dona din puținul lor pentru a o ajuta pe tânără să se vindece...

«Promisiune pentru Vlăduț» Așa se numește scrisoarea deschisă pe care Ștefan Daniel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 18:25 (7731 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

Prima veste bună a anului

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

După ce a fost susținut artificial vreme de 4 ani, Parcul Industrial IMM Slobozia ar putea deveni profitabil. Administrația locală susține că l-a ocupat în proporție de o treime și că există premise pentru îndeplinirea indicatorilor de performanță impuși de finanțarea din fonduri europene a acestei investiții. În cazul în care previziunile administrative se vor concretiza, riscul rambursării investiției de aproape 18 milioane de lei se diminuează...

Povești optimiste Parcul Industrial IMM a fost inaugurat în anul 2014. De-atunci, o singură firmă a profitat de facilitățile fiscale oferite... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 16:45 (9431 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Comunele Traian și Valea Ciorii sunt la un pas să piardă cele 10 milioane de euro, bani acordați de Uniunea Europeană pentru implementarea a două proiecte destinate reintegrării sociale a localnicilor din comunitățile sărace. Motivul îl reprezintă dezinteresul beneficiarilor de a participa la activitățile care se desfășoară în cadrul proiectelor, precum frecventarea cursurilor de calificare sau la orele de consiliere profesională. Reprezentanții firmelor care au ajutat la implementarea proiectelor recunosc problema, dar speră că beneficiarii vor înțelege în cele din urma utilitatea proiectelor care îi vizează.

Proiecte europene pentru o viață mai bună... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 13:05 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Transferul cazurilor medicale este blocat de un Ordin al Ministerului Sănătății

Și la Slobozia

Transferul cazurilor medicale este blocat de un Ordin al Ministerului Sănătății

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia trag un semnal de alarmă în privința modului în care sunt transferați către spitalele din București pacienții care au nevoie de consult medical de specialitate. În medie, aprobarea unui transfer durează până la 3 ore, însă au fost și cazuri când s-au așteptat mai bine de 24 de ore. Cea mai recentă situație de acest gen s-a petrecut în urmă cu o săptămână când, pentru transferul unei tinere din Amara care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, s-a așteptat 12 ore pentru aprobarea transferului către Spitalul «Bagdasar Arseni» din București...

Ordinul care încurcă transferurile... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 10:35 (5933 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4690 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8427 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5180 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4687 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4398 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6719 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5049 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5752 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5114 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3013 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3077 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...