Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia, consumatori de etnobotanice, au ajuns la spital

Doi minori din Slobozia, consumatori de etnobotanice, au ajuns la spital

O fetiță de 13 ani și un adolescent de 15 ani au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au consumat etnobotanice. Băiatul a fost externat după câteva ore de la consultul medical, în timp ce fata se află sub supraveghere la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. În acest caz a fost deschisă și o anchetă.

Au ajuns la spital cu halucinații
Din primele informații, cei doi adolescenți s-au prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în stare gravă, similară ingerării de substanțe psihotrope. În urma testelor pe care le... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 12:54 (13162 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

În anul 2017

Ialomițenii au primit jumătate de milion de lei pentru a participa la procese

În 2017, ialomițenii au profitat din plin de ajutorul public judiciar, facilitate acordată de Statul Român persoanelor care sunt implicate în procese dar care nu au bani suficienți să participe la ele. Datele statistice oferite publicității de Tribunalul Ialomița arată că Statul a cheltuit pentru reprezentarea juridică a părților din procesele deschise la instațele din județul nostru 500 mii de lei.

Statul subvenționează participarea la procese
Acordarea ajutorului public judiciar este reglementată în baza Ordonanței de Urgență 51/2008, privind dreptul justițiabililor de a beneficia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2018, 11:05 (4319 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Activitatea de preluare a documentelor de către Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Ialomița este blocată de 5 ani din cauza lipsei de spațiu. La momentul de față, instituția funcționează la capacitate maximă în privința depozitării documentelor. Situația s-ar putea dezamorsa doar dacă Statul ar construi o clădire nouă și modernă unde să fie păstrate documentele provenite de la instituțiile publice sau societățile comerciale din Ialomița. Costurile unei astfel de investiții se ridică însă la milioane de lei...

Un demers blocat
Potrivit actelor normative, pe lângă păstrare... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2018, 11:50 (11862 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

În baza unor proiecte cu finanțare europeană, inițiate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, 12 școli din județ vor beneficia de 10,7 milioane de lei pentru realizarea unor activități ce au în vedere reducerea abandonului școlar, dar și realizarea de ore practice pentru elevii înscriși în cadrul școlilor profesionale. Durata de implementare a proiectelor este de 4 ani.

Bani europeni pentru elevii ialomițeni Potrivit informațiilor, la momentul de față, cele două proiecte ale Inspectoratului Școlar Județean au trecut de faza de evaluare, instituția fiind notificată cu privire la... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2018, 15:40 (9103 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

Răspunsuri la mișto, marca Gigi Petre

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

În luna noiembrie a anului 2017, directorul Drumuri și Poduri SA, Cristi Stan, a fost implicat într-un scandal public, fiind acuzat de «fals și uz de fals». O lună mai târziu, consilierul local PNL Dragoș Soare a solicitat prefectului Gigi Petre să reacționeze public, în calitate de «garant al respectării legalității la nivelul județului». Răspunsul oficial al Instituției Prefectului Ialomița, după o lună și jumătate de așteptare, e că «organele abilitate urmează să se pronunțe asupra vinovăției acestuia».

Un scandal cu miză mare
La ședința Consiliului Județean din luna noiembrie... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2018, 20:15 (12634 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean legitimează abuzurile administrației Moraru

Consiliul Județean legitimează abuzurile administrației Moraru

bonus: Moraru scoate castanele din foc cu votul consilierilor județeni

Joi, 25 ianuarie 2018, s-a desfășurat prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din acest an. Cu o ordine de zi de numai 8 puncte, ședința a reconfirmat statul de despot luminat al președintelui Victor Moraru. Conduși cu o mână de fier, consilierii județeni au validat prin vot toate deciziile acestuia, fără a solicita explicații și fără a înțelege implicațiile votului. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără cel privind repartizarea unor resurse bugetare către administrațiile locale sau cel privind trecerea din domeniul public în domeniul privat a 889,9 ha de teren în zona Giurgeni-Vlădeni-Gura Ialomiței.

«Cum nu vii tu, Țepes doamne?»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 18:20 (10441 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal deschis în Elveția pe numele unui vitezoman din Țăndărei

Dosar penal deschis în Elveția pe numele unui vitezoman din Țăndărei

Autoritățile elvețiene au cerut instanțelor din Ialomița date despre un tânăr de 32 de ani, din Țăndărei, anchetat în Elveția pentru că nu a respectat limita de viteză. Acesta a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor din Țara Cantoanelor conducând cu o viteză mai mare decât prevede legea, pe numele său fiind întocmit un dosar penal. Comparativ cu legislația rutieră din Elveția, în România cea mai aspră sancțiune aplicată vitezomanilor este suspendarea permisului de conducere.

Unde-i lege nu-i tocmeală Potrivit informațiilor oferite de organele judiciare din Ialomița, tânărul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 16:15 (9622 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cabinet medical școlar în cartierul fără școli și cu elevi puțini

Investiție inutilă a Primăriei Țăndărei

Cabinet medical școlar în cartierul fără școli și cu elevi puțini

Decizie uluitoare a autorităților locale din Țăndărei. Aleșii orașului au făcut demersurile pentru obținerea autorizațiilor necesare demarării unui proiect pe cât de ambițios, pe atât de inutil. Concret, Primăria Țăndărei vrea să amenajeze un cabinet medical școlar în inima Cartierului Strachina, zonă în care nu există școală! Deși în trecut aici existau două unități de învățământ, acestea au fost desființate de mai bine de 10 ani din cauza numărului scăzut de elevi...

Demersuri inutile
Ministerul Sănătății a reglementat activitatea cabinetelor medicale școlare printr-o serie... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 13:25 (7999 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică are băi insalubre

Instituția ialomițeană trebuie să se amendeze singură!

Direcția de Sănătate Publică are băi insalubre

Probleme cu igiena în băile Direcției de Sănătate Publică Ialomița. După ce în luna septembrie a anului trecut, angajații instituției au lăsat fără autorizație sanitară de funcționare peste 20 de școli din județ din cauza toaletelor murdare, acum instituția se confruntă cu aceeași problemă. Dincolo de ridicolul situației, deficiențele par să nu intereseze pe nimeni! Toate acestea pentru că reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc să investească fonduri publice pentru achiziția de camere de supraveghere video și a unei bariere de trecere, care urmează să fie montată la poartă. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Gabriel Modrea, directorul Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 10:20 (5093 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Municipal Urziceni

Operație în premieră la Spitalul Municipal Urziceni

O echipă medicală condusă de cel mai tânăr chirurg al Spitalului Municipal Urziceni a realizat, în urmă cu o săptămână, o operație în premieră, care a impus intervenția asupra arterelor membrului inferior al unui pacient în vârstă de 80 de ani. În mod normal o astfel de operație se realizează doar în spitalele mari din București unde există secții de Chirurgie Vasculară, însă echipa de medici din Urziceni s-a descurcat exemplar. După două ore petrecute în blocul operator, bolnavul care a beneficiat de această operație a început să se simtă bine.

A fost salvat de medici
Echipa... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 16:45 (14464 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la toamnă, liceele din Ialomița vor avea mai puține clase

De la toamnă, liceele din Ialomița vor avea mai puține clase

Situație alarmantă în Învățământul ialomițean. O analiză a reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița scoate la iveală faptul că tot mai multe unități de învățământ sunt pe cale să-și reducă numărul de clase, din cauza scăderii efectivelor de elevi. Cel mai grav afectate de această situație sunt liceele teoretice și tehnologice din județ. Pentru anul școlar viitor, 2018-2019, de exemplu, 6 licee din Ialomița au fost obligate să-și reducă numărul de clase!

Mai puțini elevi, mai puține clase Directori de școli și oficiali ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița s-au... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 12:55 (12504 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Proiect ambițios la Fetești

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Autoritățile locale din Fetești fac demersuri pentru modernizarea Policlinicii din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Astfel, în cadrul unei dezbateri publice, reprezentanții Primăriei Fetești au discutat despre reabilitarea clădirii în care funcționează Policlinica și dotarea cabinetelor cu echipamente medicale de ultimă generație, prin intermediul accesării de fonduri europene. La întâlnirea organizată la Fetești au participat reprezentanți ai Ministerului Sănătății, dar și parlamentarii ialomițeni Ștefan Mușoiu și Marian Pavel.

Este nevoie de modernizare Policlinica Spitalului... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2018, 13:25 (7807 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Națională a Laringectomizaților Total din România

cu sediul la Societatea Națională de Crucea Roșie din România-filiala Ialomița, din bulevardul Chimiei, nr. 8, municipiul Slobozia, județul Ialomița, cod identificare fiscală 36532386 și cod IBAN RO86 CECE IL01 30RO N055 5963, deschis la CEC Bank Slobozia, mulțumește societății ROMGAZ SA Mediaș având drept motto «energie curată din 1909» pentru sponsorizarea proiectului ce vizează construirea sediului Asociației, unde va funcționa Centrul Național de Logopedie Specială. Aici se va învăța, în mod gratuit, vorbirea traheoesofagiană de către persoanele care nu mai pot vorbi în urma operației de laringectomie totală. Această vorbire poate fi realizată... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2018, 10:05 (5049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă epidemiologică la Slobozia din cauza a două femei bolnave de TBC

Anchetă epidemiologică la Slobozia din cauza a două femei bolnave de TBC

Autoritățile sanitare din Slobozia au demarat o amplă anchetă epidemiologică după ce la nivelul orașului au fost confirmate două cazuri de tuberculoză. Primul a fost semnalat la Școala Postliceală Sanitară din cadrul Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu», iar cel de-al doilea la o angajată a Supermarketului Kaufland. Atât colegii și profesorii elevii din cadrul Școlii Postliceale Sanitare, dar și angajați ai supermarketului vor fi testați pentru a vedea dacă boala s-a extins în cele două colectivități...

Analize amănunțite
Cazul de TBC depistat la Școala Postliceală Sanitară din... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 15:45 (7648 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții pompieristice pentru asociațiile de proprietari din Slobozia

Administrația Mocioniu se face că lucrează

Soluții pompieristice pentru asociațiile de proprietari din Slobozia

Administrația slobozeană a organizat prima întâlnire publică cu reprezentanții asociațiilor de proprietari din Slobozia.  În fața celor 25 de administratori și președinți de asociații care au răspuns invitației, Adrian Mocioniu a declarat că este dispus să promoveze orice inițiativă legală de susținere a activității acestor structuri. Administratorii se declară însă rezervați și susțin că autoritățile locale nu au fost niciodată interesate să sprijine activitatea asociațiilor.

O realitate cruntă Situația asociațiilor de proprietari din Slobozia este dezastruoasă. După aproape ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 14:15 (8842 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții japoneze pentru Aeroportul de la Alexeni

Președintele la raport

Investiții japoneze pentru Aeroportul de la Alexeni

La începutul acestei săptămâni președintele Victor Moraru a organizat o conferință de presă în care a prezentat, printre altele, soluțiile de lucru pentru reconstrucția Aeroportului de la Alexeni și includerea acestuia în circuitul economic. Potrivit declarațiilor, există cel puțin două firme interesate să concesioneze ruinele existente, iar administrația județeană este dispusă să investească în relansarea economică a acestui obiectiv. Concluziile președintelui Moraru cu privire la acest subiect vor fi făcute publice în cadrul unui raport care va fi prezentat în plenul Consiliului Județean, joi, 25 ianuarie 2018...

Laudă-te, gură!... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 10:10 (6844 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, un județ tot mai bătrân

Ialomița, un județ tot mai bătrân

O serie de statistici prezentate publicului larg de Institutul Național de Statistică arată că Ialomița se află într-un proces intens de îmbătrânire. Acest aspect generează un grad ridicat de depopulare al localităților, din cauza numărului mare de decese înregistrat la nivelul județului. În perioada 2007-2017, în Ialomița, numărul deceselor a fost cu 8000 mai mare decât cel al nașterilor!

Statistici îngrijorătoare Potrivit datelor Institutului Național de Statistică, Ialomița se află printre județele țării care se confruntă cu un grad ridicat de îmbătrânire a populației. Calculele... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2018, 10:05 (5597 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Are nevoie de sprijinul semenilor ca să învingă cancerul!

Are nevoie de sprijinul semenilor ca să învingă cancerul!

Cazul unei tinere din Slobozia, diagnosticată cu cancer de pancreas, a devenit viral pe rețele de socializare. Familia tinerei face apel la oricine este dispus să o ajute pentru a putea învinge cumplita maladie. Tânăra se numește Daniela Toader, are doar 29 de ani și se luptă pe patul de spital în căutarea vindecării pentru a se întoarce acasă la copilul său, micuțul Vlăduț, care are doar 4 ani. Cei interesați să o sprijine pe Daniela, pot dona din puținul lor pentru a o ajuta pe tânără să se vindece...

«Promisiune pentru Vlăduț» Așa se numește scrisoarea deschisă pe care Ștefan Daniel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 18:25 (7732 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

Prima veste bună a anului

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

După ce a fost susținut artificial vreme de 4 ani, Parcul Industrial IMM Slobozia ar putea deveni profitabil. Administrația locală susține că l-a ocupat în proporție de o treime și că există premise pentru îndeplinirea indicatorilor de performanță impuși de finanțarea din fonduri europene a acestei investiții. În cazul în care previziunile administrative se vor concretiza, riscul rambursării investiției de aproape 18 milioane de lei se diminuează...

Povești optimiste Parcul Industrial IMM a fost inaugurat în anul 2014. De-atunci, o singură firmă a profitat de facilitățile fiscale oferite... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 16:45 (9435 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Comunele Traian și Valea Ciorii sunt la un pas să piardă cele 10 milioane de euro, bani acordați de Uniunea Europeană pentru implementarea a două proiecte destinate reintegrării sociale a localnicilor din comunitățile sărace. Motivul îl reprezintă dezinteresul beneficiarilor de a participa la activitățile care se desfășoară în cadrul proiectelor, precum frecventarea cursurilor de calificare sau la orele de consiliere profesională. Reprezentanții firmelor care au ajutat la implementarea proiectelor recunosc problema, dar speră că beneficiarii vor înțelege în cele din urma utilitatea proiectelor care îi vizează.

Proiecte europene pentru o viață mai bună... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 13:05 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Proiectil descoperit în curtea casei

Descoperire mai puțin obișnuită în curtea unui localnic din Țăndărei. Omul săpa în grădină moment în care a scos din pămînt un proiectil de calibrul 85 de mm. Speriat, a sunat imediat la 112. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 09:02
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de amploare a polițiștilor

Activitățile preventive organizate de polițiștii ialomițeni au continuat în această perioadă. Oamenii legii au supravegheat traficul rutier și au asigurat un climat de ordine și liniște publică pe toată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 08:00
(5489 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: Tragedie pe șosea

Doi tineri, de 27 și 31 de ani, și-au pierdut viața într-un accident rutier în dimineața zilei de miercuri, 5 martie 2014. Autoturismul în care se aflau a intrat într-un pom de pe marginea drumului... ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2014, 15:40
(7781 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Movila accident


Urziceni: Conducea cu o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat

Un șofer din Bărcănești s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins băut la volan. Bărbatul avea o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost identificat în urma unei acțiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 14:15
(9307 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi record aplicate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au continuat acțiunile de prevenire a evenimentelor în trafic. În urma verificărilor, oamenii legii au amendat cu 95000 de lei peste 400 de șoferi prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 13:05
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Restul», o nouă metodă pusă în practică de escroci

După metoda «Accidentul», escrocii apelează la o nouă practică prin care încearcă să-și păcălească victimele. Denumită de anchetatori «Restul», prin această metodă infractorii merg în magazine, doresc să ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 12:10
(9412 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: S-a deschis sesiunea pentru subvențiile de sprijin pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a dat startul campaniei de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 10:20
(12474 vizualizări - 0 comentarii)


Șoselele din Ialomița, scăldate în sînge. Un mort și cinci răniți!

Primul week-end al primăverii a adus moarte pe șoselele din Ialomița. În urma a trei accidente rutiere, o persoană a murit și alte cinci au fost rănite. Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 09:10
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șanse în plus pentru obținerea unui loc de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea unei noi ediții a Bursei Generale a Locurilor de Muncă. Evenimentul se va desfășura în data de 28 martie 201 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 08:05
(9300 vizualizări - 6 comentarii)


Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cârpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cîrpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Descoperire macabră la Fetești la sfîrșitul săptămînii precedente. Două persoane au găsit lîngă un tomberon un nou născut mort. Copilul era înfășurat într-o pătură și un tricou, iar apoi introdus într-o ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2014, 14:55
(9994 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelăciune pe internet

Vineri, 21 februarie 2014, un bărbat de 28 de ani, din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelat de un adolescent, cu ocazia încheierii unei înțelegeri de vînzare-cumpărare a unui telefon ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 09:40
(7439 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 82000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 21-23 februarie 2014, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 08:30
(8133 vizualizări - 3 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
-dispecer (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV
la fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

24 Februarie 2014, 16:00


anunț angajare

societate comercială
angajează
-ambulanțieri (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV la
tel./fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

19 Februarie 2014, 19:40


Agricultura-proiect de țară

Agricultura-proiect de țară

Mișcarea Agricultorilor din România consideră că agricultura trebuie să constituie o prioritate națională și după 20 de ani de strategii eșuate în domeniu propune un proiect național și economic: AGRICULTURA-PROIECT DE ȚARĂ ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2014, 08:10
(4438 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 2 tone de floarea-soarelui, confiscate

Efectivele Serviciului de Investigarea Fraudelor au acționat marți, 11 februarie a.c., pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, prelucrării, depozitării și comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:30
(6398 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Tineri bucureșteni, bănuiți că furau combustibil din mașini

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut marți, 11 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:10
(4815 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Prevenirea riscului de inundații

Căderile masive de zăpadă din ultima perioadă de timp au avut ca efect înzăpezirea a numeroase gospodării ale populației, atît din mediul urban dar mai ales din mediul rural. Pe fondul prognozelor meteorologice ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 09:40
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei

Marți, 11 februarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 07:50
(6666 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Modificări legislative pentru PFA, II și IF

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 15/10.01.2014, a fost publicată Legea nr. 4/2014 pentru completarea Ordonanței ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 16:20
(7624 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Incendiu de la un scurtcircuit la două adăposturi de animale

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, două adăposturi de animale ale unui cetățean din localitatea Roșiori au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul a fost anunțat noaptea trecută, în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 11:15
(8685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

În cursul acestei dimineți de marți, 4 februarie 2014, după o lungă suferință, senatorul PSD Ștefan Stoica a încetat din viață. El suferea de peste un an de o formă gravă de cancer. Senatorul Ștefan Stoica ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2014, 10:10
(11157 vizualizări - 8 comentarii)


Minori dispăruți la Țăndărei

Minori dispăruți la Țăndărei

Duminică, 2 februarie 2014, polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că minorii CRISTEA MIHAELA GEORGIANA, de 13 ani și ȘTEFAN MARIN, de 12 ani, ambii din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 11:40
(8645 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 3 februarie 2014, este prima zi de practică din acest an pentru trei ialomițeni, studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București. Aceștia au fost repartizați să își desfășoare stagiul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 10:30
(11128 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 09:30
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Ialomița, «curățate» de infractori

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut public raportul activității întreprinse în cursul anului 2013. Potrivit documentului oficial ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2014, 10:40
(9287 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii Codului Portocaliu: Patru nou-născuți au venit pe lume la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În acest sfîrșit de săptămînă, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia au venit pe lume patru copii. Pentru doi dintre ei a fost nevoie de intervenția echipajelor Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2014, 11:07
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Bărbulești! UPDATE: 9 bărbați, arestați!

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, «13 percheziții sînt efectuate, în această dimineață, de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2014, 07:10
(13847 vizualizări - 9 comentarii)


Ex-europarlamentarul Maria Petre revine în viața publică. Asociația «Restaurantele Inimii», înființată la Slobozia!

La jumătatea lunii decembrie 2013, ex-parlamentarul PD-L Maria Petre a revenit în viața publică. În cadrul unei întîlniri desfășurate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, aceasta a anunțat înființarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2014, 18:49
(9444 vizualizări - 6 comentarii)


Exclusiv: Procurori din Teleorman, în acțiune la Penitenciarul Slobozia. Înșelăciune prin metoda «Accidentul», dejucată de anchetatori!

Procurori din cadrul Parchetului Local Turnu Măgurele au demarat o acțiune flagrantă la Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au reușit să recupereze un prejudiciu de 12000 lei al unei persoane înșelată ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2014, 17:12
(9758 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...