Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

520 de elevi din Ialomița au susținut Bacalaureatul de toamnă

520 de elevi din Ialomița au susținut Bacalaureatul de toamnă

La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului au participat 520 de elevi din Ialomița. Cei mai mulți dintre aceștia au susținut pentru a doua sau a treia oară proba la Matematică. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că doi elevi ai Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni au fost eliminați din cauza faptului că au încercat să copieze cu ajutorul telefoanelor mobile.

S-a încheiat Bacalaureatul de toamnă
Elevii care nu au reușit să treacă cu brio examenul de maturitate în prima sesiune au participat la cea de-a doua etapă a Bacalaureatului, încheiată... [citește_tot_articolul]

31 August 2017, 14:45 (4068 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sediul Drumuri și Poduri SA, reabilitat «energetic» cu 879 euro/mp

Decizie controversată a Consiliului Județean Ialomița

Sediul Drumuri și Poduri SA, reabilitat «energetic» cu 879 euro/mp

Joi, 24 august 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare lunare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâre care vizează mai multe investiții controversate, inițiate de către președintele Victor Moraru... Concret, este vorba despre documentația de avizare a lucrărilor de intervenție la sediile Drumuri și Poduri SA și Centrului Militar Județean Ialomița. De asemenea, a fost aprobată reluarea unei documentații similare pentru investițiile în «cultura istorică a județului».

PSD a decis Consiliul Județean Ialomița a aprobat... [citește_tot_articolul]

30 August 2017, 18:15 (5499 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Legea deficitară lasă persoanele cu handicap fără drepturi

Ialomița: Legea deficitară lasă persoanele cu handicap fără drepturi

Aberațiile legislative cuprinse în normele care reglementează statutul persoanelor cu handicap creează adevărate derapaje. O tânără din Slobozia, bolnavă de o formă gravă de epilepsie, reclamă în instanță faptul că a fost încadrată într-un grad de handicap inferior afecțiunii de care suferă. Astfel, fata s-a trezit că este mai sănătoasă decât pare și, în ciuda problemelor medicale, ea se poate descurca să trăiască și singură, deși toată viața a depins de sprijinul mamei. Statistica arată că la nivelul județului Ialomița există 8300 de persoane care beneficiază de certificate de handicap, anual 200 dintre acestea reclamând faptul că au fost eronat încadrate în gradul pe care l-au primit.
... [citește_tot_articolul]

30 August 2017, 11:15 (4153 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Șofer teribilist, urmărit ca-n filme de polițiști

Țăndărei: Șofer teribilist, urmărit ca-n filme de polițiști

Misiune grea pentru polițiștii din Țăndărei. Oamenii legii au gonit pe străzile orașului după un șofer, identificat în persoana unui tânăr de 28 de ani, care a refuzat să oprească în trafic pentru o verificare de rutină. Conducătorul auto a pierdut însă controlul volanului și a provocat un accident rutier. În urma evenimentului, o tânără de 26 de ani care îl însoțea a fost transportată la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Pentru fapta sa, tânărul s-a ales cu un dosar penal care conține 3 capete de acuzare.

A doborât un stâlp de electricitate
Din informațiile oferite de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 16:31 (10748 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La nivelul Ialomiței, doar 11 șomeri beneficiază de stimulente financiare

La nivelul Ialomiței, doar 11 șomeri beneficiază de stimulente financiare

Legea privind stimularea forței de muncă oferă o serie de facilități pe care foarte puțini șomeri le cunosc. Este vorba despre o serie de ajutoare financiare denumite «prime de încadrare și instalare». Ambele se acordă acelor șomeri care reușesc să se reîncadreze în muncă în alte localități în afara celor de domiciliu. Datele statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița arată că instituția oferă aceste beneficii doar pentru 11 persoane.

Stimulente financiare pentru șomeri Legea 76/2002, privind stimularea forței de muncă, oferă șansa șomerilor, care reușesc... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 14:15 (5043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

22 de ani închisoare cu executare pentru părinții-criminali din satul Horia

22 de ani închisoare cu executare pentru părinții-criminali din satul Horia

Doi tineri din Ialomița, care trăiau în concubinaj, au fost condamnați fiecare la câte 22 de ani de închisoare cu executare de Tribunalul Ialomița. Ana Maria Tănase și Daniel Gabriel Aldea, oameni cu probleme sociale care locuiau în incinta unui canton silvic de pe raza localității Horia, au fost acuzați de procurorii Parchetului Județean că au curmat viața unui copil de 1 an și 9 luni, pe care femeia îl avea dintr-o relație anterioară, agresându-l în mod repetat pentru că plângea... Pe de altă parte, cifrele demonstrează că abuzurile părinților asupra copiilor sunt ceva obișnuit în multe familii din Ialomița. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița confirmă faptul... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 10:55 (7176 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un feteștean și-a terorizat întreaga familie

Un feteștean și-a terorizat întreaga familie

Un bărbat din Fetești a ajuns la închisoare după ce a provocat un scandal monstru în sânul familiei sale. Omul și-a ieșit din fire în așa hal încât și-a înjunghiat cei doi fii, a incendiat camera nepotului și și-a amenințat cu moartea fiica și soția! Scandalul a fost auzit de vecinii familiei care au sunat de urgență la 112...

Arestat preventiv pentru 30 de zile A fost nevoie doar de o discuție contradictorie în sânul familiei Carp din Fetești, pentru ca tatăl, identificat în persoana lui Constantin Carp, să-și iasă din fire și să sară la scandal. Surse judiciare apreciază faptul că... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 18:10 (5082 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarii ialomițeni, acuzați de practici administrative ilegale

Primarii ialomițeni, acuzați de practici administrative ilegale

Instituția Prefectului Ialomița a atras public atenția primarilor ialomițeni cu privire la «violarea secretului corespondenței». Concret, primarii au fost acuzați că nu aduc la cunoștința plenului Consiliilor Locale poziția Instituției Prefectului privind legalitatea unor dispoziții ale edililor sau a unor proiecte de hotărâri aprobate prin încălcarea reglementărilor legale în vigoare.

Semnal de alarmă
La jumătatea lunii august 2017, în cadrul unei întâlniri oficiale cu primarii localităților județului, reprezentanții Instituției Prefectului Ialomița au atras atenția public asupra... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 14:50 (4495 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» va avea sală de sport

După 10 ani

Slobozia: Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» va avea sală de sport

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a beneficiat în ultimele luni de fonduri consistente din partea administrației locale. Banii au fost folosiți pentru reabilitarea sediului instituției de învățământ, dar și a unor săli de clasă. Reprezentanții liceului susțin că Primăria Slobozia va suporta cheltuielile pentru amenajarea unei săli de sport, care așteaptă să se construiască de 10 ani...

Schimbări în pragul noului an școlar
În septembrie 2016, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia era trecut pe lista zecilor de școli cu probleme în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

26 August 2017, 12:05 (9040 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se redeschide Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Se redeschide Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Închisă de 6 ani, Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va deveni funcțională din această toamnă. Actuala conducere a unității medicale a dat asigurări că respectiva secție va beneficia de aparatură modernă, dar și de un medic specialist care să o folosească. Radioterapia este o procedură medicală utilizată în tratarea cancerului, cu ajutorul radiației ionizante, care se aplică în zona corpului unde se află tumoarea. Mai mult decât atât, tot de la toamnă, în cadrul unității sanitare va funcționa și un cabinet de Psihiatrie Infantilă. Oficial, în Ialomița, peste 500 de copii cu probleme mergeau lunar în alte județe pentru a fi consultați și a beneficia de tratament.
... [citește_tot_articolul]

25 August 2017, 13:40 (12144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O parte din Piața Revoluției, gata la 30 septembrie 2017

Slobozia: O parte din Piața Revoluției, gata la 30 septembrie 2017

Slobozia se apropie de sfârșitul primei etape a calvarului investițional din centrul orașului. Autoritățile locale au avansat ca termen de finalizare a lucrărilor pentru o parte din Piața Revoluției data de 30 septembrie 2017.

Întrebări cu și fără răspuns
Parte din investiția în reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției din Slobozia are, în sfârșit, un nou termen... Potrivit informațiilor oficiale, partea vizibilă a investiției, pe ambele părți ale bulevardului Matei Basarab, s-ar putea finaliza până la 30 septembrie 2017. Gheorghe Puia, administratorul public al orașului ... [citește_tot_articolul]

24 August 2017, 19:10 (6738 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini avariate pe străzile din Slobozia

Mașini avariate pe străzile din Slobozia

Oricât ar încerca să mențină un climat de ordine și liniște pe străzile orașului Slobozia, forțele de ordine sunt deseori depășite de situație. Ținte ale teribiliștilor au devenit, mai nou, mașinile parcate regulamentar pe drumurile publice. Pe internet sunt publicate imagini ale vehiculelor avariate, însoțite de comentarii ale proprietarilor referitoare la neimplicarea autorităților cu privire la identificarea autorilor. Sătui să mai aștepte, alți proprietari pun la bătaie sume de bani sub formă de recompensă pentru orice persoană care pot să ofere indicii plauzibile în vederea prinderii teribiliștilor...

Se întâmplă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 August 2017, 17:25 (5138 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Eșec parțial la accesarea fondurilor europene

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Ialomița vizează investiții în infrastructura rutieră, cofinanțate din fonduri europene, în valoare de 25 milioane de euro. Banii ar putea fi însă pierduți din cauza unor «clarificări»... Informația a fost confirmată oficial de către președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Există riscul real de a pierde această finanțare! Deocamdată ne aflăm în faza de evaluare a proiectului...» a declarat acesta. Vinovatul pentru situația creată a fost identificat în persoana funcționarului public Lucica Boboc.

Cu sacul la proiectul lăudat După ce a ratat o finanțare de 12 milioane... [citește_tot_articolul]

23 August 2017, 20:35 (11152 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

788 de aleși dorm pe banii alegătorilor

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

Activitatea administrativă din Ialomița se bazează pe proiectele de hotărâri adoptate în cadrul consiliilor locale. Prin tradiție, inițiatorul proiectelor de hotărâri aprobate lunar în cadrul consiliului local este primarul localității. Numărul proiectelor de hotărâri inițiate de consilierii locali din Ialomița în acest mandat pot fi numărate pe degetele unei singure mâini... În schimb, aceștia și-au aprobat luna trecută majorarea indemnizațiilor de ședință la 10% din salariile primarului!

Paradoxurile administrației
Deși Legea 215 privind administrația publică locală statuează... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 18:45 (6644 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Vineri, 25 august 2017, de la orele 19,00, la Casa Municipală de Cultură Slobozia va fi proiectat filmul documentar «Țara Moartă», în regia lui Radu Jude. Reamintim că cele 500 de fotografii prezentate în cadrul filmului aparțin fotografului Costică Acsinte și au fost recondiționate de către slobozeanul Cezar Mario Popescu, cu sprijinul Muzeului Județean Ialomița.

Eveniment cinematografic de excepție După ce a fost prezentat luna trecută la Festivalul Internațional de Film Transilvania (TIFF), documentarul «Țara Moartă» are premiera în cinematografele din țară vineri, 25 august 201... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 15:10 (3761 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Tragedie la Sinești

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Carnagiu pe șosea în zona localității Sinești. Marți, 22 august 2017, trei persoane au murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului au intervenit militarii ISU, paramedicii SMURD, dar și polițiștii. La momentul de față traficul în zonă este blocat.

Victime prinse între fiarele contorsionate
Din primele informații, accidentul rutier din zona Sinești s-a produs în urma impactului dintre 2 automobile și un camion. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița precizează faptul că trei persoane au murit pe loc, iar în cazul a altor două a fost nevoie să... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 10:57 (7025 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident

EVENIMENT

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Asigurarea asistenței comunitare, un serviciu creat de Ministerul Sănătății cu scopul de a îmbunătăți calitatea sănătății populației din mediile defavorizate, este tratată cu indiferență de reprezentanții administrației locale din județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că la nivelul județului există doar 37 de asistenți comunitari, deși numărul lor ar trebui dublat sau poate chiar triplat. Chiar și în primăriile în care acest serviciu există, asigurarea asistenței sanitare se face cu dificultate din cauza dotărilor slabe de care dispun asistenții.

Sprijin pentru nevoiași... [citește_tot_articolul]

21 August 2017, 11:05 (5158 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Siguranța elevilor care învață în școlile din județ este pusă la îndoială pentru că unitățile de învățământ nu pot să-i protejeze pe copii. Toate acestea din cauza numărului scăzut de unități care beneficiază de sisteme video de protecție sau de servicii de pază încheiate cu firmele de specialitate.

Siguranța elevilor lasă de dorit
Situația privind modul în care se asigură supravegherea unităților de învățământ din Ialomița a fost prezentată în cadrul unei întâlniri oficiale, organizată la Prefectura Ialomița. Astfel, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 August 2017, 13:55 (6439 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari, demisă prin fax

Scandal la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari, demisă prin fax

Sefii inspectoratelor școlare din 13 județe au fost revocați de ministrul Educației, Liviu Pop vineri seara, 18 august 2017, prin fax. Astfel, șefii inspectoratelor școlare din Caraș-Severin, Ialomița, Ilfov, Brăila, Buzău, Vrancea, Constanța, Sibiu, Olt, Arad, Tulcea, Mehedinți și Călărași au fost destituiți din funcții. Cei mai mulți dintre inspectorii șefi destituiți reclamă însă nereguli, precizându-se că nu au fost adoptate anterior măsuri disciplinare care să justifice aceste demiteri. Vom reveni cu amănunte în ediția print a ziarului Independent de miercuri, 23 august 2017.... [citește_tot_articolul]

19 August 2017, 18:10 (48163 vizualizări - 91 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Un șofer ghinionist, care a parcat mașina într-un loc nepermis, a simțit pe pielea lui ce înseamnă să dai nas în nas cu polițiștii. Omul își recunoaște greșeala și susține că agenții care l-au luat la întrebări au avut un comportament abuziv, bruscându-l și punându-i cătușe la mâini.

Nu a avut niciodată probleme cu Poliția
Pavel Dumitru, în vârstă de 61 de ani, și-a parcat mașina într-un loc nepermis, în zona pieței din municipiul Urziceni. Bărbatul recunoaște că nu a respectat regulile de circulație însă, susține el, polițiștii sosiți la fața locului s-au purtat abuziv cu el... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 23:01 (6863 vizualizări - 15 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Balaciu: La volan fără permis

În cursul nopții trecute, 25 spre 26 octombrie, polițiștii din Balaciu au depistat în trafic, pe un drum comunal, un autovehicul condus de un localnic, de 36 de ani. Verificînd documentele șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:25
(15371 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne vîndute ilegal

În cursul dimineții de luni, 25 octombrie, polițiștii din Maia au depistat în trafic un autocamion ce transporta și vindea lemne. La volan se afla un tînăr, de 25 de ani, din Vrancea, iar cu ocazia verificării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:23
(14015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia lemne ilegal


Un morun și 17 kg de icre negre, în portbagajul unui autoturism

Duminică, 24 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 42 de ani, din localitatea Giurgeni. Potrivit polițiștilor, în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:31
(16234 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Depunere de coroane de «Ziua Armatei»

Luni, 25 septembrie, Instituția Prefectului Ialomița a organizat o serie de activități pentru celebrarea «Zilei Armatei». Evenimentul a debutat la Monumentul eroilor «Colonel Popescu», în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:25
(12382 vizualizări - 0 comentarii)


Băiețel de 9 ani, înecat la Giurgeni

Un băiețel de doar 9 ani și-a găsit sfîrșitul înecîndu-se într-o cuvă betonată a unei stații de pompare. Tragedia s-a petrecut în localitatea Giurgeni. Băițelul plecase la pescuit în dimineața de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:24
(12207 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A explodat butelia

O improvizație la o butelie a făcut ca aceasta să explodeze, provocînd un incendiu de proporții la Miloșești. Flăcările s-au aprins în după-amiaza zilei de duminică, 24 octombrie și au cuprins bucătăria ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:22
(17414 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale Jandarmeriei în școli

Pentru a continua activitatea de prevenție începută anii trecuți, la începutul anului școlar 2010-2011, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a încheiat parteneriate educaționale cu mai multe instituții ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 14:12
(13857 vizualizări - 0 comentarii)


«Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative»

În organizarea Asociației Culturale «Ascult Ialomița», a Fundației «Concord», a Fundației «Academia Dacoromână», a Societății Naționale «Spiru Haret» pentru Educație, Știință și Cultură, precum și a Centrului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:59
(11665 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital Chopin la Centrul Cultural

Marți, 26 octombrie a.c., de la orele 17.00, la Sala de concerte a Centrului Cultural «Ionel Perlea», slobozenii sînt invitați la un recital de pian. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:06
(13062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Direcția pentru Sport și Tineret Ialomița a desfășurat sîmbătă și duminică, 16, respectiv 17 octombrie, ultimele două etape zonale ale Competiției «Cupa Satelor».
Sîmbătă, în comuna Bucu s-au întîlnit ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:41
(13256 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Căzănești

Luni, 25 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca «Ion Creangă» Căzănești și Consiliul Local Căzănești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:28
(14336 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Două incendii de locuințe sînt situațiile de urgență la care au intervenit pompierii ialomițeni joi, 21 octombrie a.c.. Mai mult, ambele incendii au avut ca și cauză probabilă de izbucnire scurtcircuitul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:16
(14270 vizualizări - 1 comentariu)


Munteni Buzău: Spărgător de case, arestat preventiv

Miercuri, 20 octombrie a.c., un bărbat de 30 de ani, din Munteni Buzău, recidivist, a fost prezentat de polițiștii ialomițeni Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu propunere de punere în mișcare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:10
(14270 vizualizări - 0 comentarii)


Violator încarcerat

Un bărbat de 31 de ani, din Fetești, a fost identificat și reținut de polițiștii ialomițeni, fiind încarcerat ulterior în Penitenciarul Slobozia în vederea executării unei pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:08
(16496 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 5 tone de grîu fără documente, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 20 octombrie a.c., polițiștii din Sudiți au oprit pentru control o autoutilitară, înmatriculată în Prahova. Verificînd interiorul mașini, oamenii legii au descoperit 5 tone ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 16:10
(13258 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

Școala cu cls. I-VIII «George Vâlsan» Amara scoate la concurs pe data de 09.11.2010 un post de îngrijitor.
Relații la secretariatul școlii, la nr. de telefon 0243/266.837 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 10:34
(8299 vizualizări - 0 comentarii)


Program prelungit pentru AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, din dorința de a veni în sprijinul persoanelor fizice care realizează venituri de natură profesională, altele decît cele salariale, pentru care ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2010, 09:06
(16965 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: S-a spînzurat de un copac din curtea școlii

Un bărbat din Sfîntu Gheorghe a fost găsit spînzurat în curtea școlii din localitate. Trupul lui Viorel Z., de 46 de ani, angajat al Primăriei Sfîntu Gheorghe, atîrna de un copac de lîngă clădirea școlii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:44
(21246 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:25
(9390 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:51
(14627 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Încercînd să fure oi, l-a înjunghiat pe cioban

În dimineața zilei de luni, 18 octombrie a.c., agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați despre faptul că, în cursul nopții, un bătrîn de 71 de ani, cioban la o stînă de la periferia comunei ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:21
(15631 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat un taximetrist cu aparatul de electroșocuri

Luni seara, 18 octombrie a.c., în jurul orei 18.45, prin 112, Poliția a fost sesizată de un taximetrist despre faptul că un client pe care l-a transportat din Slobozia în satul Ion Ghic a refuzat să-i plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:15
(15440 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de luni, 18 octombrie a.c., pe raza comunei Coșereni. La ora 17.20, un bărbat în vîrstă de 21 de ani, din Movilița ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:12
(15627 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Beat la volan

Pe DN 2, în localitatea Cotorca, polițiștii au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ciocârlia. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:10
(16444 vizualizări - 0 comentarii)


12 sesizări penale înaintate de Finanțe la Parchet

Peste 200 de verificări privitoare la respectarea prevederilor legale în materie de fiscalitate și venituri de peste 5 milioane de lei la bugetul statului, acestea sînt cifrele înaintate de inspectorii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 12:41
(13364 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Fetești și Săveni

Miercuri, 20 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca Municipală Fetești și Primăria Fetești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:49
(14870 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției în mediul rural din zona de vest, razie la Urziceni și controale la discotecile din zona Țăndărei

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la acest sfîrșit de săptămână la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, o primă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:32
(15557 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un elev de 15 ani i-a furat mobilul unui coleg

Un copil de 15 ani, din Manasia, elev la o unitate de învățămînt din Urziceni, este principalul suspect al polițiștilor în cazul furtului unui telefon mobil. Minorul este bănuit că în timpul orelor de curs ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:59
(13329 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: Un mort și trei răniți în accidente

O persoană și-a pierdut viața și alte patru au fost rănite în urma a trei accidente rutiere produse la acest sfîrșit de săptămînă pe arterele județului. Fie că au avut drept cauză de producere traversarea ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:53
(14254 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 15 octombrie a.c., în jurul orei 11.50, agenții rutieri aflați în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe Șoseaua București din orașul Țăndărei au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:47
(14413 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...