Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Fierbinți are 60 de telefoane pentru 27 de salariați

Primăria Fierbinți are 60 de telefoane pentru 27 de salariați

Preluarea Primăriei Fierbinți pe 11 iunie 2017 generează surprize de proporții. Potrivit primelor constatări făcute de noua conducere administrativă, instituția are de trei ori mai multe telefoane decât angajați! Noul primar al localității, Pîrvu Dobre, nu-și poate explica situația și susține că va face cercetări. «La momentul încheierii contractului, Primăria avea 18 angajați... Nu-mi explic cum a fost posibil să se încheie un astfel de contract! Încercăm să aflăm unde se găsesc la acest moment telefoanele...» ne-a declarat el.

Triunghiul Bermudelor pentru telefoane
Câștigarea... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2017, 15:30 (9482 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Expertiză tehnică seismică pentru lucrările executate la «groapa lui Stoica»!

Se întâmplă la Slobozia

Expertiză tehnică seismică pentru lucrările executate la «groapa lui Stoica»!

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a cerut Inspectoratului de Stat în Construcții o expertiză tehnică pentru lucrările de reabilitare din Piața Revoluției. Potrivit informațiilor noastre, Prea Sfințitul Vincențiu este deranjat de trepidațiile provocate de introducerea în sol a palplanșelor de oțel. Reamintim că procedeul este echivalent cu un seism de gradul 4, iar în urmă cu 2 ani toate clădirile din jur au avut de suferit de pe urma lucrărilor executate...

Prea Sfințitul Vincențiu e deranjat
Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției evoluează așa cum ne-am obișnuit de 3 ani... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2017, 11:40 (17196 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Furtuna a făcut ravagii la Slobozia. Zeci de copaci rupți, câteva mașini avariate!

Furtuna din ultimele ore a făcut ravagii la Slobozia. O autoutilitară care se afla în mers pe șoseaua dinspre Cartierul Slobozia Nouă a fost răsturnată de vântul puternic. Din fericire, șoferul nu a fost rănit și a reușit să iasă singur din mașina avariată. De asemenea, mai mulți copaci au fost puși la pământ, avariind vehiculele parcate.

Bilanțul furtunii Vântul puternic și ploaia au făcut ravagii în municipiul Slobozia. Mai mulți copaci au fost doborâți peste mașinile parcate în zonele blocurilor MB, Tribunalului Ialomița sau BRD. De asemenea, arbori căzuți s-au semnalat și în orașul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2017, 20:44 (15534 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

DADP a inventat «Forța Specială»

Se întâmplă la Slobozia

DADP a inventat «Forța Specială»

Decapitată de către primarul Adrian Mocioniu, deranjat de ineficiența directorului Ion Ștefan, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a decis să se reinventeze. Instituția a anunțat printr-un comunicat de presă remis publicității că a înființat o secție denumită «Forța Specială»!

DADP are mintea odihnită Depășită de viteza cu care cresc buruienile pe cele 250 hectare de spații verzi din oraș, DADP a decis să atragă atenția opiniei publice locale cu o brigadă de muncitori înregimentați în «Forța Specială». Nu știm exact cui aparține această idee creață (n. red.... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2017, 17:35 (4940 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perdele forestiere pentru protecția șoselelor din Ialomița

Perdele forestiere pentru protecția șoselelor din Ialomița

În perioada următoare, 48 de hectare de teren din Ialomița vor fi acoperite cu perdele forestiere. Alături de alte județe din zona de Sud a țării, Ialomița a fost inclusă într-un amplu proiect referitor la protejarea căilor de comunicații împotriva efectelor negative ale zăpezilor. Cheltuielile pentru întreaga operațiune sunt suportate din bugetul de stat.

Drumuri protejate împotriva iernii
Potrivit datelor furnizate de către Direcția Silvică Ialomița, cele 48 de hectare de perdele forestiere de pe teritoriul județului Ialomița vor fi înființate de-a lungul celor mai importante... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2017, 14:50 (6509 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariu ilegal pentru secretarul orașului Țăndărei

1000 de euro pe lună

Salariu ilegal pentru secretarul orașului Țăndărei

Un document oficial al Prefecturii Ialomița arată că majorarea salariilor funcționarilor publici din administrația locală se realizează după ureche. Situația de fapt face referire la veniturile secretarului orașului Țăndărei, Marian Bucuroiu. În baza unei dispoziții semnată de fostul primar al orașului, acestuia i-a fost majorat salariul de bază, invocând o indemnizație de care nu avea dreptul să beneficieze. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Marian Bucuroiu nu a răspuns.

1000 de euro, salariul de bază al unui secretar
Administrația locală din Țăndărei încearcă din... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2017, 18:10 (15170 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

Ministerul Educației a încheiat săptămâna trecută prima etapă a repartizării computerizate în licee a elevilor care au susținut Evaluarea Națională. Datele arată că, la nivelul județului Ialomița, există unități de învățământ pe care elevii nici nu s-au gândit să le ia în calcul în privința admiterii. Așa se face că aceste unități de învățământ vor face demersuri pentru a-și umple golurile în cea de-a doua etapă a admiterii la liceu. În cazul în care locurile libere nu vor fi ocupate, această situație ar putea avea efecte negative asupra colectivelor de cadre didactice. Mai grav este faptul că, în ciuda procentului de promovare ridicat, nivelul mediilor de admitere este scăzut. În Ialomița au... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2017, 14:35 (9256 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Noii adjuncți ai IPJ Ialomița și-au preluat funcțiile

Noii adjuncți ai IPJ Ialomița și-au preluat funcțiile

După o lună și jumătate de la vacantarea posturilor, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a numit în funcție noii adjuncți. Este vorba despre comisarul șef Ioan Tița și subcomisarul Iulian Tudorache.

Echipă managerială completă
IPJ Ialomița a rămas fără adjuncți la începutul lunii iunie 2017, odată cu pensionarea lui Dorian Voicu și Cristian Lefter. Vineri, 21 iulie 2017, în baza propunerilor transmise către Inspectoratul General al Poliției Române, în funcțiile de adjuncți ai IPJ Ialomița au fost împuterniciți comisarul șef Ioan Tița și subcomisarul Iulian Tudorache... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2017, 13:59 (8989 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război imobiliar pe malul lacului Amara

Război imobiliar pe malul lacului Amara

Lăsat în paragină de autoritățile care ar fi trebuit să-l întrețină, Centrul de Agrement «Căsuțe» din stațiunea Amara se află în mijlocul unui scandal care dăinuie de 10 ani. Situația a fost generată de oficialii Primăriei Amara, care au pus în posesie o suprafață de 2500 mp din curtea obiectivului. Suprafața a fost, ulterior, vândută... La scurt timp de la încheierea acestei tranzacții, reprezentanții administrației locale din Amara au solicitat instanței de judecată anularea titlului de proprietate și a contractului de vânzare-cumpărare. După un deceniu de procese, litigiile încă se judecă și blochează orice încercare de reabilitare a Centrului de Agrement «Căsuțe». «Noi am vrut să-l dăm spre... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2017, 11:10 (5096 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9 ani de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian

Sentință definitivă în dosarul sângelui vândut ca la piață

9 ani de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian

Vineri, 21 iulie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul penal deschis de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia la Centrul de Transfuzii Sanguine, în anul 2014. Acuzată că vindea ca la piață sângele donatorilor, medicul Cristiana Stoian, șefa instituției, a fost condamnată definitiv la 9 ani închisoare cu executare.

O anchetă controversată
Potrivit procurorilor din Slobozia, medicul șef al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, Cristiana Stoian, alături de 8 asistente ale instituției, comercializau ilegal sângele pe care-l recoltau... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 16:39 (15291 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Titularizarea, examenul de foc al profesorilor

Ialomița: Titularizarea, examenul de foc al profesorilor

Ca în fiecare an, după Examenele Naționale ale elevilor urmează cele susținute de profesori. Primul dintre ele este Titularizarea, testare care dă dreptul dascălilor să ocupe definitiv un post în sistemul de Educație. Așa cum era de așteptat, și anul acesta numărul catedrelor titularizabile este mai mic decât cel al candidaților. Chiar și în aceste condiții, numărul școlilor care vor avea nevoie de profesori rămâne destul de ridicat. Situația vizează în special acele unități din localitățile rurale îndepărtate, unde accesul este aproape imposibil...

Mai mulți profesori, mai puține posturi... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 12:10 (4740 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Tragedie în comuna Scânteia, în seara zilei de vineri, 21 iulie 2017. Trei bătrâne care stăteau în fața unei porți au fost spulberate de un șofer băut. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD, care a transportat-o la Spitalul «Sfântul Pantelimon», din București.

Dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă»
Din primele informații se pare că cele 3 bătrâne stăteau în fața unei porți, moment în care șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat de 46 de ani, din Scânteia, a pierdut controlul volanului și le-a lovit în plin. Cele mai multe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 01:06 (5647 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Situație fără precedent în administrația locală din Ialomița. Aleșii comunei Axintele au încercat să pună în vigoare o Hotărâre a Consiliului Local prin care urmau să folosească microbuzele școlare pentru transportul public. Astfel, Axintele ar fi devenit prima comună din România ai cărei săteni ar fi renunțat la căruță și cal pentru a se plimba pe ulițele desfundate cu mașina. Intenția aleșilor s-a lovit însă de spiritul de observație al oficialilor Prefecturii Ialomița, care au respins punerea în practică a documentului. Contactați telefonic pentru un punct de vedere, reprezentanții Primăriei Axintele au precizat că întreaga situație a fost generată de o greșeală de redactare a scandaloasei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 14:20 (6285 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Polițiștii corupți din Țăndărei au ajuns la închisoare

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Dosar de corupție la Poliția Orașului Țăndărei finalizat cu sentințe de executare definitive. Doi polițiști își vor petrece după gratii următorii 4 ani, după ce au fost acuzați de «luare de mită» și «fals intelectual». Ancheta a fost coordonată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița și a vizat patru oameni ai legii, printre care s-a aflat și comisarul șef Sorin Goagă, fostul șef al Poliției Rutiere Ialomița. Acesta a scăpat de acuzații fiind achitat de instanță. Hotărârea definitivă a fost emisă în  urmă cu o săptămână de Curtea de Apel București.

S-a întâmplat la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 10:55 (12675 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vin chinezii!

PSD face glume

Vin chinezii!

Ialomița Președintelui Victor Moraru a fost gazda unui grup de 21 de chinezi, desprinși dintr-o delegație a Chinei care a participat la evenimentul inițat de PSD, «Dialogul partidelor politice China-Țările Europei Centrale și de Est 2017-„16+1“». Întâlnirea oficială s-a desfășurat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia. Felicitările, masa și dansul la restaurantul Iezer... Deși evenimentul a fost unul politic, potrivit declarațiilor comune, «la Slobozia s-au pus bazele unei posibile colaborări în domeniul agriculturii, infrastructurii rutiere și energiei fotovoltaice».

Protocol de «gradul 0»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 16:30 (3786 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Numitul Dumitru Caciandone, în vârstă de 34 de ani, ar fi, potrivit anchetatorilor constănțeni, autorul agresiunii în urma căruia tânărul Valentin Băicoianu, din Slobozia, și-a pierdut viața la spital. Acesta se află în acest moment la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, unde este audiat de procurorul de caz. Faptele de care acesta este acuzat vizează comiterea infracțiunii de «lovituri cauzatoare de moarte».

Suspectul, identificat pe raza județului Tulcea Miercuri seara, 19 iulie 2017, anchetatorii constănțeni au reușit să-l identifice pe... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 22:05 (18346 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

S-a întâmplat la Bordușani

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

Incident mai puțin obișnuit, petrecut în timpul unui exercițiu militar NATO desfășurat pe raza județului Ialomița. Dintr-o eroare, un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării. Se pare că a fost nevoie de o intervenție în forță pentru a scoate la suprafață mașina de 16 tone.

Exercițiu militar cu probleme
Din primele informații se pare că incidentul s-ar fi petrecut în timpul exercițiului militar «Argedava Saber 17», desfășurat de forțele NATO în colaborare cu Armata Română, pe malul Dunării, la Bordușani.Respectivul vehicul militar ar fi trebuit transportat pe un pod de balize... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 15:01 (6005 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Premieră la Maternitatea Slobozia. Cadrele medicale ale secție au asistat la naștere o mamă din Bordușani care a adus pe lume trei bebeluși. Este vorba despre două fetițe și un băiețel, perfect sănătoși. Pe micuți în așteaptă acasă alți opt frați...

«Mă consider o mamă norocoasă!»
Florentina Roman, în vârstă de 33 de ani, și-a adus pe lume tripleții la primele ore ale dimineții de miercuri, 19 iulie 2017. Din salonul Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia femeia povestește că a rămas uimită atunci când a aflat că a născut trei copii. «Doctorul mi-a spus că am gemeni... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 14:30 (5614 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

Anchetă la Constanța

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

După 3 zile de comă, un tânăr din Slobozia a murit pe patul de spital. Băiatul participase la Festivalul «Neversea» organizat la Constanța, iar la finalul evenimentului acesta a avut o altercație cu un scandalagiu, care l-a lovit cu pumnul în față și l-a trântit la pământ. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către polițiștii din Constanța.

Cercetările sunt în curs Din primele informații, Valentin Băicoianu, domiciliat în Slobozia, a participat la Festivalul «Neversea», desfășurat pe Plaja Modern din Constanța, împreună cu niște  prietene. La finalul evenimentului, acesta... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 18:40 (34872 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița lui «Cardeală»

Ialomița lui «Cardeală»

Poartă numele unor celebre case de modă, artiști internaționali sau personaje din telenovele. Este vorba despre zeci de copii cu domiciliul în județul Ialomița, născuți în primele 6 luni ale acestui an. Majoritatea acestor copii provin din rândurile comunității rome din Țăndărei. Deși situația pare hazlie, psihologii sunt de părere că acești copii ar putea avea probleme de adaptare emoțională la maturitate.

Cum să-ți mai botezi copilul astăzi? Foarte puțini sunt cei care știu faptul că vedete precum Beyonce sau marele fotbalist Lionel Messi au câte un tiz în palatele romilor... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 11:15 (4645 vizualizări - 6 comentarii)

28 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2238 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4412 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3256 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2339 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4387 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2452 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2867 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1863 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2643 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6266 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4379 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4505 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2589 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5658 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2962 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3381 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...