Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

ISU Ialomița: Peste 100 de incendii în jumătate de an

ISU Ialomița: Peste 100 de incendii în jumătate de an

Datele oferite de oficialii ISU Ialomița au fost prezentate în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sfârșitul săptămânii precedente. Potrivit statisticilor prezentate public, în prima jumătate a anului trecut, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 104 incendii. În timpul acestor intervenții au fost salvate 6 persoane adulte și 9 copii. De asemenea, o persoană a murit din cauza flăcărilor, iar alte 4 au fost rănite. «În vederea îndeplinirii misiunilor specifice ce au revenit Inspectoratului pentru Situații de Urgență prin Centrul Operațional, s-a acționat pentru aplicarea corectă și unitară a reglementărilor pe linia planificării, organizării, pregătirii și coordonării... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 13:55 (5289 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doar 14 mii de ialomițeni și-au asigurat locuințele împotriva dezastrelor naturale

Doar 14 mii de ialomițeni și-au asigurat locuințele împotriva dezastrelor naturale

În cazul producerii unui dezastru natural, ialomițenii nu vor putea fi despăgubiți. Toate acestea pentru că numărul locuințelor asigurate împotriva cutremurelor, inundațiilor sau alunecărilor de teren încheiate pe raza județului Ialomița este redus. Potrivit informațiilor publice prezentate de Pool-ul de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale (PAID), la nivelul județului nostru doar 14 mii de locuințe au încheiat o astfel de poliță.

Importanța PAID Asigurarea locuințelor împotriva dezastrelor naturale este o obligație care le revine tuturor proprietarilor de locuințe. Polița asigură... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 11:25 (6394 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Personal insuficient pentru îngrijirea bătrânilor bolnavi internați la azilul din Slobozia

Personal insuficient pentru îngrijirea bătrânilor bolnavi internați la azilul din Slobozia

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița încearcă de câteva luni să acopere deficitul de personal din cadrul Centrului pentru Persoane Vârstnice din Slobozia. La momentul de față, azilul are 12 posturi vacante. Din cauza lipsei de personal, serviciile acordate beneficiarilor lasă de dorit, mai ales pe timpul nopții, când doar 4 infirmiere și 2 asistente se îngrijesc de sănătatea șubredă a vârstnicilor. Unitatea funcționează în prezent la capacitate maximă, iar cei mai mulți dintre beneficiarii săi sunt persoane cu probleme medicale severe, care au nevoie de supraveghere permanentă.

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 16:35 (9875 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Comercianții din Bazarul Municipal au protestat în holul Primăriei Slobozia

Protest spontan la Primăria Slobozia. Comercianții din Bazarul Municipal au luat cu asalt instituția, nemulțumiți de faptul că au fost obligați să plătească utilitățile de care au beneficiat în ultimii 3 ani. După câteva zeci de minute de așteptare, oamenii au fost întâmpinați de primarul Adrian Mocioniu care le-a replicat: «nu vom ceda acestor presiuni!»

Scandalul utilităților din Bazarul Municipal
Decizia plății retroactive a utilităților impusă comercianților din Bazarul Municipal a fost luată de actuala conducere a societății Servicii Publice Slobozia SRL. Măsura a fost impusă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 13:01 (8100 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul Județean 212, reparat după expirarea perioadei de garanție

Consiliul Județean Ialomița își bate joc de banii publici

Drumul Județean 212, reparat după expirarea perioadei de garanție

O porțiune de 3 kilometri de drum județean de la limita cu județul Brăila în satul Luciu a fost reparată imediat după expirarea perioadei de garanție. Decizia Consiliului Județean Ialomița este cu atât mai suspectă cu cât în perioada de garanție au existat sesizări privind deteriorarea acestui tronson rutier! Valoarea cheltuielilor s-a ridicat la 125 mii de lei, iar lucrările de reparații au fost executate de către Drumuri și Poduri SA.

Nu aduce anul ce aduce garanția
În luna octombrie 2011, Consiliul Județean Ialomița a încheiat un contract de reabilitare a 3 kilometri de drum... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 10:45 (9545 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are terase estivale care funcționează ILEGAL

Slobozia are terase estivale care funcționează ILEGAL

În sezonul estival, terasele din Slobozia apar ca ciupercile după ploaie, fără a respecta norme elementare de de funcționare. Autoritățile locale susțin că situația este ținută sub control de către Poliția Locală, care «întreprinde măsurile legale necesare pentru intrarea în legalitate a teraselor». În realitate, multe dintre ele funcționează ilegal de ani buni, fără a fi deranjate de către autorități...

Mintea de pe urmă
În perioada estivală, la nivelul Sloboziei funcționează aproximativ 40 de terase de alimentație publică. Funcționarea lor este reglementată de o hotărâre... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2017, 12:20 (7028 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

S-a schimbat directorul la DSP Ialomița

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

De câteva săptămâni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița este condusă de un director delegat. Este vorba despre Gabriel Modrea, angajat al Compartimentului Juridic din cadrul aceleiași instituții. Schimbarea din funcție a lui Dan Noel a făcut înconjurul presei locale ialomițene, fără a se explica și motivele care l-au determinat pe ministrul Sănătății Florian Bodog să adopte această decizie. Se pare că Dan Noel a fost destituit pentru că a refuzat să emită ilegal două autorizații sanitare de funcționare pentru rețelele de apă construite de Primăria Amara și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării». Miza obținerii hârtiilor este mare, având în vedere că în joc ar fi vorba de peste... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 18:10 (14032 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doar 5 localități rurale din Ialomița au rețele de canalizare funcționale

Doar 5 localități rurale din Ialomița au rețele de canalizare funcționale

Deși au investit sume de bani enorme pentru construcția rețelelor de canalizare, localitățile din Ialomița sunt în continuare restante la capitolul utilități publice. Un raport prezentat de reprezentanții Prefecturii Ialomița pune pe tapet dezastrul în care se află cele mai multe dintre administrațiile locale din județ în ceea ce privește serviciile publice pe care le oferă comunităților. Problema persistă la nivelul localităților rurale, acolo unde doar 5 dintre acestea au reușit să facă funcționale rețelele de canalizare în care au investit bani.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 14:40 (9840 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbat spitalizat după o bătaie cu interlopi

Reglare de conturi în centrul Sloboziei

Bărbat spitalizat după o bătaie cu interlopi

Deși polițiștii susțin că au anihilat toate găștile violente din Slobozia, realitatea îi contrazice flagrant. De pe patul unui spital din București, un bărbat acuză că a fost victima a doi dintre foștii locotenenți ai lui Cătălin Mihaiu, cunoscut și sub numele de «Calu». Victima susține că a fost agresată cu pumnii și cu picioarele, din cauza unei neînțelegeri mai vechi. Oficialii din cadrul Poliției ialomițene confirmă cele prezentate de bărbatul internat în spital și precizează că la momentul de față fac cercetări într-un dosar penal în care, deocamdată, nu au pus pe nimeni sub acuzare.

Antrenament cu scandal... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 10:55 (12102 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Baliverne administrative de 21 milioane de euro

Administrație slobozeană a la Adrian Mocioniu

Baliverne administrative de 21 milioane de euro

Un proiect de hotărâre din precedenta ședință a Consiliului Local Slobozia, aprobat cu unanimitate de voturi, a fost cel privind aprobarea «Strategiei Integrate de Dezvoltare Urbană 2014-2023». Documentația aprobată corectează valoarea investițiilor incluse în această Strategie, precum și numărul acestora.

Ambiții mai mici, după buget Inițial, investițiile din «Strategia Integrată de Dezvoltare Urbană 2014-2023» se ridicau la 60 milioane de euro, bani pe care primarul Adrian Mocioniu i-a garantat încă din campania electorală de anul trecut. În cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 18:35 (4766 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent de promovare de 73,72% pentru elevii din județul Ialomița

Rezultate parțiale la Bacalaureat 2017

Procent de promovare de 73,72% pentru elevii din județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate la Bacalaureat 2017, înainte de rezolvarea contestațiilor. Procentul de promovare înregistrat la nivelul județului Ialomița este de 73,72%. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița estimează că este cel mai bun procent obținut de absolvenții de liceu din județul nostru din ultimii 10 ani.

Rezultate foarte bune la Bacalaureat
Rezultatele parțiale la Bacalaureat 2017, înainte de contestații, arată că în Ialomița procentul de promovare este de 73,72%. Indicele este mai mare decât cel înregistrat anul trecut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 15:54 (9044 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a lipsit de la învestirea în funcție a primarului PNL

La Fierbinți-Târg

Prefectul Gigi Petre a lipsit de la învestirea în funcție a primarului PNL

Joi, 29 iunie 2017, primarul orașului Fierbinți-Târg a depus jurământul în fața membrilor Consiliului Local și a celor aproximativ 100 de invitați prezenți. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la acest eveniment. Anterior, acesta a participat la învestirea în funcție a primarilor orașelor Amara și Țăndărei. «Nu există nicio reglementare legală care să mă oblige să particip la învestirea în funcție a unui primar!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Boicot politic la învestire
Ultimul primar care a depus jurământul după alegerile parțiale din 11 iunie 2017 a fost primarul Dobre... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 14:40 (7283 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Puci politic ratat la Amara

PSD vrea controlul absolut

Puci politic ratat la Amara

Alegerile parțiale din 11 iunie 2017 de la Amara relansează lupta politică pentru controlul Consiliului Local. Dominat de o alianță PNL-ALDE, acest for legislativ refuză să se supună controlului politic al PSD și este un factor de presiune constant pentru noua conducere a Primăriei Amara. Joi, 29 iunie a.c., consilierii PSD au încercat încă o dată să-l «elimine» din Consiliul Local pe Robert-Corneliu Brudariu, consilier ALDE și lider de grup în cadrul alianței. Deși blocat, puciul PSD reprezintă debutul unui război politic care ar putea duce la dizolvarea Consiliului Local Amara.

Politica nu ține cont de electorat... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 10:50 (5536 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 8,5 milioane de lei în potabilizarea apei la Slobozia

Încă o dată pe banii contribuabililor

Investiție de 8,5 milioane de lei în potabilizarea apei la Slobozia

Administrațiile Ionașcu și Stoica au îngropat circa 9 milioane de lei în stația de tratare a apei potabile de la Slobozia. Administrația Mocioniu se pregătește să majoreze aceste costuri cu alte 8,5 milioane de lei! Banii vor fi utilizați pentru o stație de osmoză inversă și achiziționarea de filtre cu cărbune activ necesare pentru «creșterea gradului de siguranță a tratării apei în condițiile variației concentrațiilor de poluanți din apa brută» furnizată locuitorilor orașului. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului Local Slobozia din 29 iunie și reprezintă, indirect, o recunoaștere oficială a faptului că apa furnizată slobozenilor nu este potabilă!

Oficial, apa nu e «stabilă»... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 18:40 (8144 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din Ștrandul Municipal Urziceni este curată!

Apa din Ștrandul Municipal Urziceni este curată!

La o săptămână după scandalul public iscat pe tema apei infestate a Ștrandului Municipal Urziceni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face lumină în acest caz. Analizele probelor prelevate anul acesta din bazine arată că apa este curată, nefiind descoperite reziduuri sau bacterii în probele prelevate. Singura problemă pe care a generat-o deschiderea spațiului de agrement a fost faptul că unitatea nu deținea autorizația sanitară de funcționare, documentul fiind suspendat anul trecut în urma unui control al DSP. Măsura a fost impusă ca urmare a unor nereguli descoperite privind calitatea apei. În momentul de față, Primăria Urziceni face demersuri pentru a obține o nouă autorizație din partea... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 13:45 (5518 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doar 1500 de șomeri și-au găsit un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului

Doar 1500 de șomeri și-au găsit un loc de muncă

Statistică sumbră a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în privința gradului de integrare pe piața muncii a șomerilor din județ. Datele instituției arată faptul că, de la începutul anului și până la finele lunii trecute, doar 1500 de persoane au reușit să-și găsească un serviciu. Toate acestea în condițiile în care, în prezent, numărul persoanelor aflate în șomaj este de 6200. O problemă majoră o reprezintă faptul că mulți dintre șomerii ialomițeni sunt persoane fără studii, care nu pot fi înscrise la cursurile de formare profesională astfel încât să învețe o meserie. Pentru anul în curs, AJOFM Ialomița a beneficiat de un buget pentru plata indemnizațiilor de 6,4 milioane... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 11:15 (6102 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

7600 de ialomițeni au datorii la Fisc

7600 de ialomițeni au datorii la Fisc

Ialomițenii îngroașă rândurile datornicilor la Fisc. Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, de la începutul anului și până în prezent, 7600 de persoane fizice au fost înregistrate în bazele de date ale instituției cu restanțe la plata contribuțiilor către Stat. Suma pe care Fiscul trebuie să o recupereze de la debitori este de 12,7 milioane de lei.

Mii de datornici pe listele Fiscului ialomițean O statistică a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că numărul debitorilor persoane fizice l-a întrecut pe cel al debitorilor persoane... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2017, 14:20 (7124 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Poligon de tragere de 1,3 milioane de lei pentru Poliția Locală

Se întâmplă la Slobozia

Poligon de tragere de 1,3 milioane de lei pentru Poliția Locală

În vreme ce în «groapa lui Stoica» se infiltrează apa, administrația Mocioniu lansează noi investiții absurde. Una dintre aceasta este noul poligon de tragere pentru Poliția Locală Slobozia. Valoarea acestei investiții este de aproximativ 1,3 milioane lei și urmează a fi finalizată, conform contractului, la sfârșitul anului 2019.

O investiție marca Mocioniu
Concomitent cu extinderea sediului Poliției Locale, a cărui valoare fără TVA se ridică la 613 mii de lei, administrația Mocioniu a aprobat una nou-nouță. Este vorba despre construirea și amenajarea unui poligon acoperit în... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2017, 10:45 (40339 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pepeni pe araci și zmeură pe spalieri la Ograda

Revoluția legumicolă a lui Dobrică David

Pepeni pe araci și zmeură pe spalieri la Ograda

Dobrică David cultivă pământul la Ograda. În marginea dinspre Slobozia, peste drum de moară, dincolo de primul rând de case... N-a făcut asta dintotdeauna, că întâi i-au plăcut camioanele... Dar, de vreo 2 ani încoace, nu se mai poate opri. Tot ce câștigă, bagă în pământ! Așa a ajuns de cultivă pepeni pe araci și zmeură pe spalieri...

Pepenii pe araci
E trecut de prima tinerețe și ars de soare pân’ la albul ochilor... Dar n-a fost dintotdeauna așa. Înainte să se apuce de legumicultură, își amintește că era un om ca toți oamenii, care trăgea de o afacere cu camioane și trăia din... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2017, 11:50 (13535 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tragedie la Munteni Buzău

Tată și fiu, morți într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut sâmbătă, 1 iulie 2017, în zona localității Munteni Buzău. O mașina s-a lovit violent de o cisternă care transporta azot lichid. În urma impactului, două persoane, tată și fiu, au murit pe loc. De asemenea, rănit a fost și un alt conducător auto, implicat la rândul său în evenimentul rutier. Din fericire acesta s-a ales cu câteva zgârieturi. La fața locului, militarii ISU au instituit măsuri de siguranță pentru a evita riscul ca cisterna să explodeze.

Și-au găsit sfârșitul pe șosea
Martorii teribilului accident vorbesc despre faptul că mașina... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2017, 11:46 (11386 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2588 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6636 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2922 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2618 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2610 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3072 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2237 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2634 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1797 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2726 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2145 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...