Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

ISU Ialomița: Peste 100 de incendii în jumătate de an

ISU Ialomița: Peste 100 de incendii în jumătate de an

Datele oferite de oficialii ISU Ialomița au fost prezentate în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sfârșitul săptămânii precedente. Potrivit statisticilor prezentate public, în prima jumătate a anului trecut, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 104 incendii. În timpul acestor intervenții au fost salvate 6 persoane adulte și 9 copii. De asemenea, o persoană a murit din cauza flăcărilor, iar alte 4 au fost rănite. «În vederea îndeplinirii misiunilor specifice ce au revenit Inspectoratului pentru Situații de Urgență prin Centrul Operațional, s-a acționat pentru aplicarea corectă și unitară a reglementărilor pe linia planificării, organizării, pregătirii și coordonării... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 13:55 (5289 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doar 14 mii de ialomițeni și-au asigurat locuințele împotriva dezastrelor naturale

Doar 14 mii de ialomițeni și-au asigurat locuințele împotriva dezastrelor naturale

În cazul producerii unui dezastru natural, ialomițenii nu vor putea fi despăgubiți. Toate acestea pentru că numărul locuințelor asigurate împotriva cutremurelor, inundațiilor sau alunecărilor de teren încheiate pe raza județului Ialomița este redus. Potrivit informațiilor publice prezentate de Pool-ul de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale (PAID), la nivelul județului nostru doar 14 mii de locuințe au încheiat o astfel de poliță.

Importanța PAID Asigurarea locuințelor împotriva dezastrelor naturale este o obligație care le revine tuturor proprietarilor de locuințe. Polița asigură... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 11:25 (6391 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Personal insuficient pentru îngrijirea bătrânilor bolnavi internați la azilul din Slobozia

Personal insuficient pentru îngrijirea bătrânilor bolnavi internați la azilul din Slobozia

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița încearcă de câteva luni să acopere deficitul de personal din cadrul Centrului pentru Persoane Vârstnice din Slobozia. La momentul de față, azilul are 12 posturi vacante. Din cauza lipsei de personal, serviciile acordate beneficiarilor lasă de dorit, mai ales pe timpul nopții, când doar 4 infirmiere și 2 asistente se îngrijesc de sănătatea șubredă a vârstnicilor. Unitatea funcționează în prezent la capacitate maximă, iar cei mai mulți dintre beneficiarii săi sunt persoane cu probleme medicale severe, care au nevoie de supraveghere permanentă.

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 16:35 (9874 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Comercianții din Bazarul Municipal au protestat în holul Primăriei Slobozia

Protest spontan la Primăria Slobozia. Comercianții din Bazarul Municipal au luat cu asalt instituția, nemulțumiți de faptul că au fost obligați să plătească utilitățile de care au beneficiat în ultimii 3 ani. După câteva zeci de minute de așteptare, oamenii au fost întâmpinați de primarul Adrian Mocioniu care le-a replicat: «nu vom ceda acestor presiuni!»

Scandalul utilităților din Bazarul Municipal
Decizia plății retroactive a utilităților impusă comercianților din Bazarul Municipal a fost luată de actuala conducere a societății Servicii Publice Slobozia SRL. Măsura a fost impusă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 13:01 (8100 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul Județean 212, reparat după expirarea perioadei de garanție

Consiliul Județean Ialomița își bate joc de banii publici

Drumul Județean 212, reparat după expirarea perioadei de garanție

O porțiune de 3 kilometri de drum județean de la limita cu județul Brăila în satul Luciu a fost reparată imediat după expirarea perioadei de garanție. Decizia Consiliului Județean Ialomița este cu atât mai suspectă cu cât în perioada de garanție au existat sesizări privind deteriorarea acestui tronson rutier! Valoarea cheltuielilor s-a ridicat la 125 mii de lei, iar lucrările de reparații au fost executate de către Drumuri și Poduri SA.

Nu aduce anul ce aduce garanția
În luna octombrie 2011, Consiliul Județean Ialomița a încheiat un contract de reabilitare a 3 kilometri de drum... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 10:45 (9538 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are terase estivale care funcționează ILEGAL

Slobozia are terase estivale care funcționează ILEGAL

În sezonul estival, terasele din Slobozia apar ca ciupercile după ploaie, fără a respecta norme elementare de de funcționare. Autoritățile locale susțin că situația este ținută sub control de către Poliția Locală, care «întreprinde măsurile legale necesare pentru intrarea în legalitate a teraselor». În realitate, multe dintre ele funcționează ilegal de ani buni, fără a fi deranjate de către autorități...

Mintea de pe urmă
În perioada estivală, la nivelul Sloboziei funcționează aproximativ 40 de terase de alimentație publică. Funcționarea lor este reglementată de o hotărâre... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2017, 12:20 (7025 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

S-a schimbat directorul la DSP Ialomița

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

De câteva săptămâni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița este condusă de un director delegat. Este vorba despre Gabriel Modrea, angajat al Compartimentului Juridic din cadrul aceleiași instituții. Schimbarea din funcție a lui Dan Noel a făcut înconjurul presei locale ialomițene, fără a se explica și motivele care l-au determinat pe ministrul Sănătății Florian Bodog să adopte această decizie. Se pare că Dan Noel a fost destituit pentru că a refuzat să emită ilegal două autorizații sanitare de funcționare pentru rețelele de apă construite de Primăria Amara și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării». Miza obținerii hârtiilor este mare, având în vedere că în joc ar fi vorba de peste... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 18:10 (14031 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doar 5 localități rurale din Ialomița au rețele de canalizare funcționale

Doar 5 localități rurale din Ialomița au rețele de canalizare funcționale

Deși au investit sume de bani enorme pentru construcția rețelelor de canalizare, localitățile din Ialomița sunt în continuare restante la capitolul utilități publice. Un raport prezentat de reprezentanții Prefecturii Ialomița pune pe tapet dezastrul în care se află cele mai multe dintre administrațiile locale din județ în ceea ce privește serviciile publice pe care le oferă comunităților. Problema persistă la nivelul localităților rurale, acolo unde doar 5 dintre acestea au reușit să facă funcționale rețelele de canalizare în care au investit bani.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 14:40 (9840 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbat spitalizat după o bătaie cu interlopi

Reglare de conturi în centrul Sloboziei

Bărbat spitalizat după o bătaie cu interlopi

Deși polițiștii susțin că au anihilat toate găștile violente din Slobozia, realitatea îi contrazice flagrant. De pe patul unui spital din București, un bărbat acuză că a fost victima a doi dintre foștii locotenenți ai lui Cătălin Mihaiu, cunoscut și sub numele de «Calu». Victima susține că a fost agresată cu pumnii și cu picioarele, din cauza unei neînțelegeri mai vechi. Oficialii din cadrul Poliției ialomițene confirmă cele prezentate de bărbatul internat în spital și precizează că la momentul de față fac cercetări într-un dosar penal în care, deocamdată, nu au pus pe nimeni sub acuzare.

Antrenament cu scandal... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 10:55 (12101 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Baliverne administrative de 21 milioane de euro

Administrație slobozeană a la Adrian Mocioniu

Baliverne administrative de 21 milioane de euro

Un proiect de hotărâre din precedenta ședință a Consiliului Local Slobozia, aprobat cu unanimitate de voturi, a fost cel privind aprobarea «Strategiei Integrate de Dezvoltare Urbană 2014-2023». Documentația aprobată corectează valoarea investițiilor incluse în această Strategie, precum și numărul acestora.

Ambiții mai mici, după buget Inițial, investițiile din «Strategia Integrată de Dezvoltare Urbană 2014-2023» se ridicau la 60 milioane de euro, bani pe care primarul Adrian Mocioniu i-a garantat încă din campania electorală de anul trecut. În cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 18:35 (4766 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent de promovare de 73,72% pentru elevii din județul Ialomița

Rezultate parțiale la Bacalaureat 2017

Procent de promovare de 73,72% pentru elevii din județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate la Bacalaureat 2017, înainte de rezolvarea contestațiilor. Procentul de promovare înregistrat la nivelul județului Ialomița este de 73,72%. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița estimează că este cel mai bun procent obținut de absolvenții de liceu din județul nostru din ultimii 10 ani.

Rezultate foarte bune la Bacalaureat
Rezultatele parțiale la Bacalaureat 2017, înainte de contestații, arată că în Ialomița procentul de promovare este de 73,72%. Indicele este mai mare decât cel înregistrat anul trecut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 15:54 (9042 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a lipsit de la învestirea în funcție a primarului PNL

La Fierbinți-Târg

Prefectul Gigi Petre a lipsit de la învestirea în funcție a primarului PNL

Joi, 29 iunie 2017, primarul orașului Fierbinți-Târg a depus jurământul în fața membrilor Consiliului Local și a celor aproximativ 100 de invitați prezenți. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la acest eveniment. Anterior, acesta a participat la învestirea în funcție a primarilor orașelor Amara și Țăndărei. «Nu există nicio reglementare legală care să mă oblige să particip la învestirea în funcție a unui primar!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Boicot politic la învestire
Ultimul primar care a depus jurământul după alegerile parțiale din 11 iunie 2017 a fost primarul Dobre... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 14:40 (7282 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Puci politic ratat la Amara

PSD vrea controlul absolut

Puci politic ratat la Amara

Alegerile parțiale din 11 iunie 2017 de la Amara relansează lupta politică pentru controlul Consiliului Local. Dominat de o alianță PNL-ALDE, acest for legislativ refuză să se supună controlului politic al PSD și este un factor de presiune constant pentru noua conducere a Primăriei Amara. Joi, 29 iunie a.c., consilierii PSD au încercat încă o dată să-l «elimine» din Consiliul Local pe Robert-Corneliu Brudariu, consilier ALDE și lider de grup în cadrul alianței. Deși blocat, puciul PSD reprezintă debutul unui război politic care ar putea duce la dizolvarea Consiliului Local Amara.

Politica nu ține cont de electorat... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 10:50 (5536 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 8,5 milioane de lei în potabilizarea apei la Slobozia

Încă o dată pe banii contribuabililor

Investiție de 8,5 milioane de lei în potabilizarea apei la Slobozia

Administrațiile Ionașcu și Stoica au îngropat circa 9 milioane de lei în stația de tratare a apei potabile de la Slobozia. Administrația Mocioniu se pregătește să majoreze aceste costuri cu alte 8,5 milioane de lei! Banii vor fi utilizați pentru o stație de osmoză inversă și achiziționarea de filtre cu cărbune activ necesare pentru «creșterea gradului de siguranță a tratării apei în condițiile variației concentrațiilor de poluanți din apa brută» furnizată locuitorilor orașului. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului Local Slobozia din 29 iunie și reprezintă, indirect, o recunoaștere oficială a faptului că apa furnizată slobozenilor nu este potabilă!

Oficial, apa nu e «stabilă»... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 18:40 (8143 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din Ștrandul Municipal Urziceni este curată!

Apa din Ștrandul Municipal Urziceni este curată!

La o săptămână după scandalul public iscat pe tema apei infestate a Ștrandului Municipal Urziceni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face lumină în acest caz. Analizele probelor prelevate anul acesta din bazine arată că apa este curată, nefiind descoperite reziduuri sau bacterii în probele prelevate. Singura problemă pe care a generat-o deschiderea spațiului de agrement a fost faptul că unitatea nu deținea autorizația sanitară de funcționare, documentul fiind suspendat anul trecut în urma unui control al DSP. Măsura a fost impusă ca urmare a unor nereguli descoperite privind calitatea apei. În momentul de față, Primăria Urziceni face demersuri pentru a obține o nouă autorizație din partea... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 13:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doar 1500 de șomeri și-au găsit un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului

Doar 1500 de șomeri și-au găsit un loc de muncă

Statistică sumbră a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în privința gradului de integrare pe piața muncii a șomerilor din județ. Datele instituției arată faptul că, de la începutul anului și până la finele lunii trecute, doar 1500 de persoane au reușit să-și găsească un serviciu. Toate acestea în condițiile în care, în prezent, numărul persoanelor aflate în șomaj este de 6200. O problemă majoră o reprezintă faptul că mulți dintre șomerii ialomițeni sunt persoane fără studii, care nu pot fi înscrise la cursurile de formare profesională astfel încât să învețe o meserie. Pentru anul în curs, AJOFM Ialomița a beneficiat de un buget pentru plata indemnizațiilor de 6,4 milioane... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 11:15 (6101 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

7600 de ialomițeni au datorii la Fisc

7600 de ialomițeni au datorii la Fisc

Ialomițenii îngroașă rândurile datornicilor la Fisc. Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, de la începutul anului și până în prezent, 7600 de persoane fizice au fost înregistrate în bazele de date ale instituției cu restanțe la plata contribuțiilor către Stat. Suma pe care Fiscul trebuie să o recupereze de la debitori este de 12,7 milioane de lei.

Mii de datornici pe listele Fiscului ialomițean O statistică a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că numărul debitorilor persoane fizice l-a întrecut pe cel al debitorilor persoane... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2017, 14:20 (7124 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Poligon de tragere de 1,3 milioane de lei pentru Poliția Locală

Se întâmplă la Slobozia

Poligon de tragere de 1,3 milioane de lei pentru Poliția Locală

În vreme ce în «groapa lui Stoica» se infiltrează apa, administrația Mocioniu lansează noi investiții absurde. Una dintre aceasta este noul poligon de tragere pentru Poliția Locală Slobozia. Valoarea acestei investiții este de aproximativ 1,3 milioane lei și urmează a fi finalizată, conform contractului, la sfârșitul anului 2019.

O investiție marca Mocioniu
Concomitent cu extinderea sediului Poliției Locale, a cărui valoare fără TVA se ridică la 613 mii de lei, administrația Mocioniu a aprobat una nou-nouță. Este vorba despre construirea și amenajarea unui poligon acoperit în... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2017, 10:45 (40339 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pepeni pe araci și zmeură pe spalieri la Ograda

Revoluția legumicolă a lui Dobrică David

Pepeni pe araci și zmeură pe spalieri la Ograda

Dobrică David cultivă pământul la Ograda. În marginea dinspre Slobozia, peste drum de moară, dincolo de primul rând de case... N-a făcut asta dintotdeauna, că întâi i-au plăcut camioanele... Dar, de vreo 2 ani încoace, nu se mai poate opri. Tot ce câștigă, bagă în pământ! Așa a ajuns de cultivă pepeni pe araci și zmeură pe spalieri...

Pepenii pe araci
E trecut de prima tinerețe și ars de soare pân’ la albul ochilor... Dar n-a fost dintotdeauna așa. Înainte să se apuce de legumicultură, își amintește că era un om ca toți oamenii, care trăgea de o afacere cu camioane și trăia din... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2017, 11:50 (13535 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tragedie la Munteni Buzău

Tată și fiu, morți într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut sâmbătă, 1 iulie 2017, în zona localității Munteni Buzău. O mașina s-a lovit violent de o cisternă care transporta azot lichid. În urma impactului, două persoane, tată și fiu, au murit pe loc. De asemenea, rănit a fost și un alt conducător auto, implicat la rândul său în evenimentul rutier. Din fericire acesta s-a ales cu câteva zgârieturi. La fața locului, militarii ISU au instituit măsuri de siguranță pentru a evita riscul ca cisterna să explodeze.

Și-au găsit sfârșitul pe șosea
Martorii teribilului accident vorbesc despre faptul că mașina... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2017, 11:46 (11386 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4392 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni premiază spiritul civic

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul IPJ Ialomița au premiat doi ialomițeni pentru spiritul civic de care au dat dovadă. Astfel, un tânăr de 15 ani, din Slobozia, și o femeie de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:35
(3597 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autoturism răsturnat, patru persoane rănite

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut vineri, 5 iunie 2019, la intrare în localitatea Stejaru. Din primele informații, este vorba despre un automobil ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 18:20
(3809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru accident


Incendiu la o stână din Făcăeni

Miercuri, 3 iulie a.c., în jurul orelor 18,30, două adăposturi de animale ale unui localnic din Făcăeni au luat foc. Pompierii Stației Fetești s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A murit după ce a căzut din mașină

Miercuri, 3 iulie a.c., pe drumul județean ce leagă localitățile Hagiești de Lilieci, în timp ce un șofer conducea o autoutilitară, pasagerul aflat pe scaunul din dreapta față al autovehicului s-ar fi sprijinit ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:25
(3668 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Beat la volan

Un bărbat de 53 de ani, din Săveni, a fost depistat de polițiștii Secției 7 Poliție Săveni, miercuri, 3 iulie a.c., în timp ce conducea un autovehicul, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:20
(4858 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3059 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5542 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4092 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3844 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7231 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(3979 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(3969 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(5977 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6321 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...